Universitaire Pers een altijd unicum in Leiden nog Nederland YEBO-UITSLAGEN M. van Aken geeft nieuwe bestemming aan voor Schouwburg-fonds Verkeer van en naar de Rivierenbuurt bij Hoge Rijndijk veiliger Kennismaken met de koren BEN JE 15 JAAR. KRANTENWIJK BURGERLIJKE STAND MARKTEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 Lustrumvierende uitgever bewees haar nut met vele honderden publicaties LODEN In het Jaar, waarin de Leidse Univer siteit reeds het feit heeft herdacht, dat tij driehon- derd-v^f-en-negen tig jaar geleden werd gesticht, viert ook de Stichting Universitaire Pers Leiden een lustrum. zij het bescheiden] nog slechte het vtyfde. BjJ dit lustrum is de stichting, ofschoon hier en daar een naam wellicht anders soa doen vermoeden, nog slttfd de enige universitaire uitgeverij ln Nederland en een van de weinige in Europa. Naar verluidt, bestaan bij enige andere Nederlandse universiteiten en hogescholen in een enkel geval reeds sinds lange tjjd plannen een soortgelijke organisatie als ln Lelden bestaat ln het leven te roepen. De stlchtingsaete van de Universitairs Pers Leiden, die la opgericht op Initiatief van de toenmalige hoog leraar in het burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht, prof. dr. E. M. Meijers, is op 17 sep tember 1945 verleden. In de statuten van de stich ting, die haar werkzaamheden aanving met een grotendeels in universitaire kringen bijeengebracht kapitaal ten bedrage van vijfentwintigduizend gul den in obligaties, wordt haar doel beschreven als „het uitgeven van wetenschappelijke werken, reek sen en periodieken, geschreven of samengesteld door of onder toezicht van docenten, oud-docenten, oud- leerlingen en leerlingen der RJJks Universiteit te Leiden, een en ander in de ruimste zin". Slechts drie maanden na de oprichting van de Uni versitaire Pers, ln december 1945, verscheen haar eerste publikatie, getiteld „Recent medical science 1940-1945, a symposium of articles taken from the British Medical Bulletin", die vier drukken beleefde. Sedertdien hebben honderden uitgaven het licht gezien. Reeksen Het merendeel van de uitgaven van de Universitaire Pers verschijnt in reeksen, zoals de Leidse Roma nist ische Reeks, de Leidse Anglistische en Germanis tische Reeks, de Leidse Historische Reeks, de Leidse Juridische Reeks, de Leidse Kunsthistorische Reeks, de Leidse Wijsgerige Reeks, de Publications of the Sir Thomas Brown Institute, Analëcta Praehistorica Leidensia, de Leidse Voordrachten en de Acta Lel- densia edita cura et sumptibus Scholae Midicinae Tropicae. De jongste aanwinst is de in de korte tijd van haar bestaan reeds succesvol gebleken Boer- haave Series for Postgraduate Medical Education, waarin de teksten en discussies van bijzonder be langrijke Boerhaavecursussen worden gepubliceerd. Naast de reeksen bevat het fonds van de Univer sitaire Pers uitgaven niet in serieverband op de ook door de reeksen bestreken gebieden en op het terrein Buitenland Vzn publiksties op internationaal niveau komen dik wijls coëdlties tot stand met buitenlandse uitgevers. De distributie van haar uitgaven in het buitenland, die thans nog door derden wordt verzorgd, zal met Ingang van het volgend jaar door de Universitaire Pers zelf ter hand worden genomen. Sinds kort wordt daarom door de stichting deelgenomen aan Internationale beurzen en tentoonstellingen ter gelegenheid van Internationale congressen. De Stichting Universitaire Pers Leiden wordt be stuurd door een college, dat, volgens de statuten, bestaat uit ten minste zeven en ten hoogste dertien leden, van wie ten hoogste tien hoogleraren of oud hoogleraren van de Leidse Universiteit zijn en wel zoveel mogelijk uit Iedere faculteit een of twee. Bovendien telt het bestuur ten hoogste drie leden, die niet behoeven te behoren tot de hoogleraren of oud-hoogleraren. Door het bestuur is de dagelijkse leiding van de ultgevery toevertrouwd aan een directeur-adviseur. Deze functie werd tot medio 1964 vervuld door de heer J. F. Stam, die in 1965 voor zijn verdiensten in deze functie werd onderscheiden met de Universiteitspenning. Sindsdien worden na dat de verzorging van de uitgaven reeds in het voor gaande jaar was overgenomen, ook de verkoop en de administratie verzorgd door de heer F. L. Stenfort Kroeae. Dr. Va n Nes met medische staf uit Leiden weg LEIDEN Op 1 november verlaat de orthopedisch chirurg dr. C. P. van Nes met zjjn personeel, Leiden om zich de finitief in Alblasserdam te vestigen, waar hij een eigen kliniek heeft. Er zijn ook nieuwbouwplannen voor Al blasserdam. onder meer voor de huis vesting van het personeel. De Leidse spreekuren van dr. Van Nes komen' door deze verhuizing geheel te vervallen. Dr. Van Nes is vroeger geneesheer directeur geweest van de Anha-kliniek. Na een conflict met het bestuur stichtte hij zijn eigen kliniek in Alblasserdam. LEIDEN Bestaat in principe de mogelijkheid een andere bestemming te geren aan de 10 miljoen, die in 1969 voor een nieuwe Schouwburg gereserveerd zijn? Dit vraagt de heer M. van Alten (PvdA) aan het college. Als denkbare alter natieve benlemmingen geeft het «oclajlatlscha raadslid lelf: algehele reatauratie en vernieuwing van de toneel-outillage van de oude Schouwburg aan de Oude Vest: directe realisering van het Cultureel Centrum; cultureed-recreatieve voor- rieningen In enige stadswijken; een nieuwe behuMng voor „Reuvens" muziekonderwijs; ruimte voor experimenteel toneel en 'n ni Beschonken man rende schietend over Oude Singel LEIDEN Een aantal snel achter el kaar geloste schoten schrikten gister avond de bewoners van de Oude Singel op. Ze bleken afkomstig te zjjn uit het pistool van een 25-Jarige koffiebarhou der uit Leiden. De man die zwaar on der invloed van alcohol was vlochtte toen hfl boorde dat de politie gewaarschuwd De politie heeft geruime tijd naar hem gezocht. Toen de man de politie in het oog kreeg gooide hij het vuurwapen in het water. De politie heeft het wapen door kikvormsannen op laten duiken, er bleken nog drie scherpe patronen in te zitten. De man die geen onbekende van de politie was wordt vandaag ver hoord. LEIDEN Op de Haarlemmer straat vond gistermiddag om kwart voor aanrijding plaats. Een onbekend shtig de gefc rijweg over en liep hierbij tegen een 20- jarlge wlelrfldster uit Wassenaar op. De wielrtjdster moest met een hoofdwond naar het Academisch ZJekjenhuis ver voerd worden. LEIDEN Gisteren is begonnen met het aanbrengen van de verkeerslichten installatie op de Hoge Rijndyk by de Meerbnrgerkade. Het wordt een Installa tie met acht armaturen, die tot doel heeft het verkeer van en naar de Rivierenbuurt te beveiligen. De installatie voorziet in een beheersing van beide verkeersrichtingBtromen op de Hoge Rijndijk, met dien verstande dat gemotoriseerd verkeer en (brom)fiet- sersverkeer gescheiden worden „belicht". Uiteraard is ook de Meerburgerkade in het systeem opgenomen. Op de Meerbur- gerbrug in de Hoge Rijndijk wordt tevens een met lichten beveiligde voetgangers- oversteekplaats gemaakt, «e is gemar keerd door witte blokken (geen zebra). De Kettingstraat is qiet opgenomen in het systeem, voornamelijk op grond van het feit dat het verkeersaanbod van en naar deze straat te gering is om daarom constant een vierde deel van de door stroomcapaciteit te besteden. Dit RSITAIR Bea v. Brakel de gelukkige KOUDEKERK Lang gewacht eu toch gekomen: de honderdduizendste bezoe ker van het Prins Willem Alexander zwembad in Koudekerk. Om half drie gistermiddag werden voor de verraste en dolgelukkige Bea van Brakel de vlaggen in top gehesen. Was op 25 aug. vorig Jaar Marie-José Sprokkereef de uitverkorene, nu was het de beurt van de 11-jarige Bea om een heeriyke taart (geschenk van een plaatselijk super marktbedrijf) ln ontvangst U Demonstratie jiu-jitsu en karate LEIDEN Vanavond zal Sportschool Luiten samen met Sportschool Seriese uit Den Haag een Karaitedemonstratle geven, in Sociëteit Minerva aan de Breestraat. Op deze avond zullen ver schillende Kata's (oefenvormen) ge toond worden, daarnaast het maken van verschillende gevechten onderling en het breken van planken enz. Als hoogtepunt van deze avond zal A. J. v. Polanen, 3e Dan samen met J. Erades, le Dan, een spectaculaire Jiu-Jitsu demonstratie geven. Ook trimmen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vanaf morgen be staat ook in Zoeterwoude gelegenheid om de lichamelijke conditie te bevorde ren door het trimmen. Dit zal vanaf 20.00 uur mogelijk zijn op het gemeente lijk sportpark „Haasbroek". Men kan zich daar ook aanmelden. De tijdsduur zal ongeveer anderhalf uur bedragen, maar is overigens vrijblijvend. 'Er kan gebruik worden gemaakt van de ac commodatie van SJZ zoals de kleed gelegenheid en douches. Hiervoor be taalt men een contributie gelijk aan de clubcontrlibutie. Initiatiefnemer is de heer L. Trim(p) uit de Van Swieten- straat. LEIDEN Op de V EB O-tentoonstel ling hebben de volgende deelnemers eerste prijzen gewonnen. De rubrieken die vandaag niet vermeld worden zullen morgen gepubliceerd worden. BLAARKOPPEN Klasse li Melkgevende koeien, geboren vóór 15 febr. '64: Adrf 14 (T. v. Ingen, Woerden), le prijs; Aaltje 97 (M. An genent, Woubrugge) le pr.; Ria Z (A. Rietkerk, Breukelen)t Betje 2 (Gebr. Hoogeveen, Noordwflk). No. 1 Clara 12 (T. v. Ingen, Woerden)no. 4 Wletske 2 (M. v. Ginkel, Renswoude). Klasse 2: Melkgevende koeien, geb. tus sen 14 febr. '64 en 20 febr. '65: le pr.: Madelaine W. v. Gent. O verberg)Aaf je 44 .(T. v. Ingen, Woerden)Madam 25 (J. Straathof. Rijpwetering)Geja; Gent, Overberg; 26 Beatrix 36 (L. Eike lenboom, Rijnsaterwoude)16 Julia 9 (CL J. v. Leeuwen, Zoeterwoude). Klasse 3: Melkgevende koeien, geb. tus sen 19 febr. '65 en 1 febr. '66, le prijs: Fieu (M. Mooren, Hoogmade); Madam 29 J. Straathof, Rijpwetering)Hendri ks 11 (D. Visser, Leimuiden)Coba 10 (J. Ingen, Woerden). Nozy Pietje 43 (IC. Mooken, Hoogmade). Klasse 4: Melkgevende koeien, geb. tus sen 31 januari en 1 sept. '66) le prijs: Janne 27 (L. Eikelenboom, Rijnsater woude): Truus 8 (P. C. Rotteveel, Rijp wetering); Wilhelmina 3 van Elba (C. A. v. Oostveen, Baambrugge)no. 55 Leent je 2 (F. Rijlaarsdam, Alphen a.d. Rijn).Elza 44 (A. v. Dorp en m, Har zerswoude). Klasse 5: Gewone produktieklassekoei en geb. voor 5 maart '63, le prijs: Clara 16 (T. v.'Ingen, Woerden; Dorinal (W. Los, Zwammerdam) j Sanny (J. Ruiten- burg, Maarsbergen)Jannie 22 (L. Ei kelenboom, Rijnsaterwoude; 2e pr.: Bea trix 29 (L. Eikelenboom, Rijnsaterwou de); Marie 11 (N. Kempenaar, Aarlan- derveen): 57 Hennie 27 (A. v. Dorp, Hazerswoude, Idem Ietje 8.). Klasse 6, gewone produktieklasse, koei en geb. tussen 4 mrt. '63 en 1' jan. 65): le pr.: no. 76 Annie 22 (A. v. Dorp, Ha zerswoude): no. 79 Beatrix 9 v. Elba (C. v. Oostveen. Braamsburg); Am» 3 (H. v.d. Poel, Rijpwetering); 74 Jannie 25 (L. Eikelenboom. Rijnsa terwoude); 71 Deanda (W. v. Gent, Overberg); 73 Gouda 25 (G. Belt, Zoe terwoude). Klasse 7: gewone produktieklasse, koei en geb. tussen 31 dec. '64 en 1 dec. '65) i le pr. Jansje 12 en Molly 45 (L. Eike lenboom, Rijnsaterwoude)Herma 11 (A. v. Dorp, Hazerswoude); Daantje (M. v. Ginkel, Renswoude); 82 Anneke J. Ruitenberg, Maarsbergen)88 Pietje 46 (M. Mooren, Hoogmade). Klasse 8: gewone .prod.klase, koeien ge boren tussen 39 nov. '65 en 1 sept. '66: le pr. Bertha 4 (W. v. Veen, Zoeterwou de); Miranda 4 (W. v. Veen, Zoeter woude); Willie 4 (W. v. Veen, Hazers woude); Jannie 26 (L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude); no. 97 Cilia 14 (W. Belt, Zoeterwoude; no. 191 Jopie 18 (A. Mooren. Leimuiden). Klasse 9: Levensproduktieklaase, koeien met een levensproduktie van 45.000 kg melk of meer: le pr. Aaltje 53 (M. Angenent, Woubrugge)Toos 6 (A. Moo ren, Leimuiden); Aafje 33 (T. v. Ingen Woerden); 108 Jannie 13 (L. Eikelen boom, Rijnsaterwoude); 107 Uta Nova (J. Ruitenburg. Maarsbergen). Klasse 10: Levensproduktieklasse, koei en met een levensproduktie tussen 35.00 en 45.00 kg melk, le pr: Reine (J. Rui tenberg, Maarsbergen); Gonny 2 (F. van Zoeert, Zegveld; Jannie 16 (L. Eikelenboom, Rijnsater woude); 119 Eleonora 2 (G. Belt, Zoe terwoude); 20 Wllly 28 (T. v. Ingen, Woerden): 114 Aagje 95 (F. v. Zoest, Zegeveld). Klasse 11: Melkschotten, geboren tus sen 31 aug. '66 en 1 febr. '67, le pr.: Gonda 29 (G. Belt, Zoeterwoude); Hilda 2 (W. v. Gent, Overberg); Cecilia (J. Ruitenberg, Maarsbergen). Klasse: Melkschotten, geb. tussèn 31 jan. en 15 maart 1967, le pr: Beatrix 48 (L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude); Rikjes Tietje (v. ZoesT, Zegveld); Aafje 128 (W. Angenent, Woubrugge); 137 Aafje 54 T. v. Ingen, Woerden); 138 Adriana 20 (L. Eikelenboom, Rijnsa terwoude); 140 Gonda 30 (G. Brit, Zoe terwoude); 143 Callista (J. Ruitenberg, Maarsbergen). ZWARTBONT le pr. Blesje 17 (P. v. Stralen, Woubrug-1 ge; Itstke 39 (W. Kompier, Leimuiden); Mientje 18 (Den Hertog, Alphen a. d.R.). I Goude klasse: 230 Jeltje 37 (G. Droogh, Zoeterwoude). Klasse 2. Melkgevende koeien, geboren tussen 31 januari 1964 en 1 februari '66: le pr. (nr. 239 t/m 248) Gerda 3 (P. van Stralen, Woubrugge); Rud Hutje 90 (v. d. Post, Lelden; 240 Marie 13 (Den Hertog) Alphen a.d. Rijn. Klasse 3. Melkgevende koeien, geboren tussen 31 januari en 1 september 1966 (nr. 249 t/m 258). Jennie 40 (Lekker- kerker, Woubrugge); Trijntje 74, Den Hertog, Alphen a.d. Rijn; Gonda 47 (Bonda's Proefboerdery, Wassenaar); 258 Trui 15 (v.d. Post. Leiden). Klasse 4. Gewone produktieklasse, ge boren vóór 1 jan. 1964 (nr. 259 t/m 267): le pr. Jouke 6 (Gebr. v. d. Boon, Leimui den): Dirkje 32 (Bol en Vsi Aarl.'veen); Gonda 36 (Bonda s Proefboerderij. Was senaar); 264 Leida 19 (Lekkerkerker, Woubrugge Klasse 5. Gewone produktieklasse, gebo ren tussen 31 dec. '63 en 1 sept. '64 (nr. 268 t/m 277): le pr. Jouke 9 (Febr. Boon, Leimuiden); Ytske 42 (Kompier, Leimuiden); Juliana 22 (Gerb. Boon, Lei muiden) 268 Gerarda 41 (Bonda's Proef boerdery. Wassenaar); 273 Neeltje 32 (Bonda's Proefboerderij, Wassenaar). Klasse 6. Gewone produktieklasse, gebo ren tussen 31 aug. '64 en 20 okt. '65 (nr. 278 t/m 287): le pr. Marie 110 (Gebr. Bonda, Wassenaar); Trijntje 63 (Den Hertóg, Alphen a.d. Rijn); Lena 12 (Gerb. Rijnsburger, Leiden); Jannie 18 (Van Stralen, Woubrugge). Klasse 7. Gewone produktieklasse, ge boren na 19 okt. '65 (nr. 288 t/m 297): le pr. Truus 6 (v. Stralen, Woubrugge); Dirkje 61 (Bol-v.d. Vis. Aarlander- veen; Jopie 30 (Gebr. Zonneveld, Voor schoten) Neeltje 37 (Gebr. Bonda, Was- UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de rijksuniversiteit Leiden zijn geslaagd voor Doet. ex. II Gen. M.M. deRie (Den Haag), W. H. L. v. Wijk (Zandvoort), R. D. v. Caubergh (Leiden), S. P. M. Hiep (Voorschoten), J. M. H. Moorrees (Den Haag), G. H. Ooms (Den Haag), P. E. Zondervan (Deventer). Semi-artsex: C. P. de KrakéE (Oost burg), E. Lo Sin Sjoe (Den Haag), N. H. W. de Ruijter (Noordwifk), C. M. de Vos (Leiderdorp), K. Wamsteker (O verveen). Artsex. A. F. Drent (Rijswijk Z.H.), M. J. Kalsbeek (Katwijk a.d. Rijn), de heren O. J. S. Buruma (Woerden), K. H. Doerga (Leiden). H. S. Goei The (Leiden), H. Mulder (Leiden), a C. Sterk Eindhoven).. Kand. ex. G. W. en N: C. Booy. Leid- schendam; R. Zarieveld, Voorburg; L. W. H. Boesten, Oegstgeest; M. Lau- waars. Leiden; Kand. ex. S 1 W en N: P. v. Meurs, Leiden; J. J. v.d. Lee, Leiden;I S 2 W en N: G. Valk, Den Haag, mej. B. J. Boot, Leiden; de hr. J. B. Bert, Kat- j wijk aan Zee; kand. ex. B 1 W en N: M. Tempelaar, Den Haag; A. Ph. Kre-j ver. Leiden; kand. ex. B 2 W en N: M. Jonker, Leiden; kand. ex. B 3 W en N: N. M. Gerrits, Leiden; kand. ex. K- j W. en N. J. A. M. Snoek, Leiden; kand. ex. F1W en N: mej. Kwie Hiang Go. Leiden; kand. ex. W 3 W en N: W. J. M. Koopman, Den Haag; F. J. A. Over' weel, Oegstgeest; kand. ex. A- W en N: H. v.d. Tol, Leiden; kand. ex. NI W en N: F. H. M. Witkampf, Leiden; H. J. Verbeek, Schiedam; R. Ch. /Baas (Den Haag), kand. ex. Dl W en'N: P. H. Guthman, Rijswijk; kand. ex. B 1 W en N: mej. R. Brand, Schiedam; P. de Jonge, Katwijk a. Zee; S. A. L. M. Kooy- man. Leiden; doet. ex. natuurkunde: R. W. C. Brom, Leiden; doet. ex. scheik.: R. W. L. v.d. Meer. Noordwijk; M. Th. Giesen, Leiden; S. B. Kan, Leiden; R. J. J. Jongschaap, Oegstgeest, J. Veldt, Lei den; doet. ex. farmacie: R. Verpoorte, Schiedam; M.O. Biologie: J. F. ten Hove (Ooeterbeek)kand. ex. Arabisch-Per- zische taal- en letterkunde: de hr. P. M. Curpershoek (Hengelo). LEIDEN De heer P. F. Wiesenhaan, geboren te Zandvoort en thans wonende te Heemstede is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld „Foetografie" - De pro motor was prof. dr. A. Quispel. LEIDEN Een 41-jarige bouwvak arbeider raakte gistermorgen, toen hij bezig was de stutpalen van de beton- stortschotten los te maken. By dit werk raakte een van de planken los en daar door kreeg de man een gat in het hoofd en een scheur boven het linkeroog. ZOETERWOUDE Zaterdag komen de leden van de Sint Jansfanfare weer langs om lompen op tehalen. Door om standigheden zal dit in sneltreinvaart moeten gebeuren. Reden waarom men verzocht alles tydig gereed te zetten. Vreugde in het Koudekerkse Prins Willem Alexander zwembad. Van links naar rechts: Karin Snoeck (99.999ste bezoekster), burgemeester Van der Linden, Bea van Brakel, chef-badmeester Van der Velde, wethouder Molema en Marjo Dorre- paal 100.001 ste bezoeker). ZOETERWOUDE Door de koren van de Christus Dienaarkerk wordt morgen, vrijdag, een kennismakingsavond aan geboden in het kerkgebouw, aanvang 19.45 uur. Hiermede wü djrigent H. C. J. Paardekooper zijn koren in het bq- zonder presenteren aan de nieuwe pa rochianen, maar ook alle anderen zyn van harte welkom. Er wordt koffie ge serveerd. Men hoopt dat dit zal resul teren in het toetreden van nieuwe leden. in het byzonder bq het heren- grote behoefte bestaat. Jaarvergadering van zilveren SJZ ZOETERWOUDE Precies op de dag van haar 25-jarig bestaan, maandag 21 september, houdt SJZ haar algemene ledenvergadering in het clubhuis. Er zal dan ook een korte huldiging plaatsvin den van hen die vanaf het begin met SJZ verbonden zyn. Behalve de behandeling van de jaar stukken is er de gebruikéiyke be'stuurs- ADV JOKTEN HE en wil ]e een kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. PAPENGRACHT 32 LEIDEN - TELEFOON 01710 - 22244 verkiezing waarbij de heren Th. Zand bergen en A. v. d. Hoeven (aftredend) herkieskaar zijn. Voorts is er een voor stel om het hoofdbestuur uit te breiden met de heer L. Hoogeveen, secretaris- penningmeester van de clubhuiscom- missie. Daaraan sluit een voorstel om het algemeen bestuur als volgt samen te stellen; het hoofdbestuur (7 man) en verder de voorzitters en secretaris sen van de elftalcommissie, de club- huiscommissie en de jeugdafdeling, als mede de toto-functionaris, de terrein- commissarissen en een vertegenwoor diger van de supportersvereniging. Ook nieuwe schets weer te duur? De heer Van Aken wenst, dat het college I nog voor de behandeling van de nieuwe begroting het Schouwburg-vraagstuk aan de orde stelt in de gemeenteraad. Zoals bekend besloot de gemeenteraad in 1969 10 miljoen te reserveren voor een nieuwe Schouwburg op het Schutters veld een Schouwburg van een een voudiger opzet dan waartoe de raad en kele jaren daarvoor besloot. Die eerste Schouwburg waarvan de stichtingskos- ten de twintig miljoen gulden zouden overschrijden bleek een onhaalbare zaak. waarna de raad besloot tot een eenvoudi ger opzet. Tegelijk met het reserveren van de 10 miljoen besloot de raad het college te machtigen het architectenbu reau Postma een schetsontwerp te ma ken voor de vereenvoudigde nieuwe Schouwburg. Dat schetsontwerp zou be gin 1970 gereed kunnen zqn, zodat de „oude" raad zich nog had kunnen uit spreken over het defintieve ontwerp. Een schetsontwerp is daarna echter niet aan de raad aangeboden. De heer Van Aken vraagt wat de oor zaak is, dat er nog steeds geen schets ontwerp aan de raad ls voorgelegd en de raad nooit is ingelicht. Hij verdekt zwembad. vraagt ook of het waar is, dat bet archl- 1 tectenbureau Postma wel een schetsont- i werp heeft gemaakt waar er een kosten raming van ruim veertien miljoen gul den bq gevoegd was. ZOETERWOUDE Morgen, vrqdag 18 september, organiseert de KPJ de eerste kaartavond van het seizoen om 8 uur ln Don Bosco. Jong en oud, leden en niet-leden, iedereen is welkom om te strijden om de fraaie prijzen. Er is ge legenheid tot klaverjassen en kruis- NOORDWIJKERHOUT Zondag a.s. viert de heer M. de Leur op „Leeu wenhorst" zyn zilveren priesterfeest. De jubilaris, die als leraar Duits op „Leeu wenhorst" doceert en meewerkt aan het pastoraatswerk van „De Vinketop" re- cipieert die dag van 13.00 tot 14.30 uur in de aula van Leeuwenhorst, nadat tè zyner intentie om 11.45 uur in de kapel een plechtige Eucharistieviering plaats vindt. Politiemacht en brandweer snel ter plaatse in Voorhout W oónwagenbe woner s steken op plantsoen auto in brand (Van onze correspondent) VOORHOUT Een ongeveer tien man sterke politiemacht en de plaatseiyke brandweer rukten vanmorgen omstreeks kwart voor tien In Voorhout uit toen enkele woonwagenbewoners daar op het plantsoen van de Churchllllaan 'n volks wagen in brand hadden gestoken, na de banden er te hebben afgehaald. De brandweer, die spoedig ter plaatse was doofde het vuur met sohuimblus- sers' en water. Direct na dit gebeuren kwam men op het gemeentehuis byeen om te beraadslagen over de ontstane situatie met de woonwagenbewoners in Voorhout. Onmiddellijk na de spoedvergadering op het gemeentehuis kregen de woonwagen bewoners van een luitenant van de ryks- politie de aanzegging voor 12 uur van middag het dorp te verlaten. Een woord voerder van de woonwagenbewoners wekte echter de indruk aan deze som matie geen gevolg te willen geven. In dat geval zullen de wagens wellicht op twee na door de politie worden weggesleept. Voor twee wagens is inmiddels een staanplaats gereed gemaakt aan de kop van de Sportlaan. De raad besloot maan dag in een spoedvergadering aan zes woonwagens staanplaats te verlenen. Gedeputeerde staten die dit raadsbesluit gezien het spoedeisende karakter on- middellqk behandelden, verleenden er goedkeuring aan, na het aantal echter tot twee te hebben teruggebracht. HARDNEKKIGE BODEGRAVER BLEEF MAAR AUTORIJDEN ALPHEN A. D. BUN „U bent een hardnekkige", verweet de Haagse politie rechter een 28-jarige aannemer uit Bode graven. „Ik kan niet anders," luidde diens repliek. Het merkwaardige feit doet zich nL voor, dat by verschillende vonnissen aan verdachte werd verboden een auto te besturen. Het was begonnen, toen de man onder invloed van drank verkerend, achter het stuur zat. Dat le verde o.a. een jaar intrekking van het rijbewijs op. Desondanks bleef hq auto- besturen, hetgeen aanleiding werd tot nieuwe bekeuringen. Daar kwam «en vonnis bij o.a. van drie weken gevangenisstraf en opnieuw ont zegging van de rqbevoegdheid, nu gedu rende twee jaar. En thans had de man zich weer voor een dergelqk feit te ver antwoorden. Zyn enig antwoord was, dat hy niet anders kon. „Maar op die ma nier gaat het alleen maar van kwaad tot erger," zo waarschuwde de rechter. De narigheid was in 1967 begonnen en duurt nog steeds voort. „Op die manier komt u nooit meer in het bezit van een rijbewys," waarschuwde de officier. „Het is een hopeloze toestand." De rechter ad viseerde verdachte om eerst maar eens 't hoofd te buigen voor de wet en straf fen, dan kan misschien iets worden ge daan. Daartoe verklaarde een ambtenaar van de reclassering zich bereid om een en ander nader te onderzoeken, welke mogelqkheden er zouden zyn. Hij ver zocht daarom de behandeling van de zaak nog aan te houden, teneinde een rapport uit te brengen. De rechter gaf verdachte de waarschuwing mee, dat hy zich inmiddels heeft te houden aan de ontzegging van de rybevoegheid. „An- nardus Anthonius, zn. v. G. J- Smit en A. Schroder; Jorinda, dr. v. D. Hoge- woning en A. C. Mens; Remko, zn. v. H. Vermond en A. Verstraten; Stella Elisabeth Maria, dr. v. R. R. P. A. de Kuijper en M. S. Snel; Eduardus Johan nes. zn. v. J. J. Looijestein en A. A. Seijsener; Mary Elisabeth Cornelie, dr. v. A. J. F. Gogelein en B. M. Autsema; Angellque, dr. v. H. Oppelaar en I. G. Groen. Overleden: A. baron van Styrum, 77 jr. M. van Welzen, 66 jaar; M. P. van Dongen, 25 jaar; J. W. Vermeer, 73 jr. E. Orlandi, 41 jaar; F. Huijbrechts, 43 jaar. Gehuwd: V. Weber en E. M. v. Berge Henegouwen; R. N. den Hertog en C. L. Spierenburg. LEIDEN Geboren: Antonius J. G., z.v. A. J. G. Valentqn en L Gerritsen; Ingeborg I. J., d.v. R. A. van der Heijden en M. M. Remyn; Stef N. H„ z.v. M. Kraal en Y. B. A. Kuiper; Saskia P. M„ d.v. G. A. W. Baudoin en M. J. Lommer- se; Adriana G. J., d.v. A. J. A. Hoppen- brouwer en J. Imthorn; Hermanns, z.v. H. Smit en M. T. van der Luit; Robert C., z.v. C. P. M. Moerkerk ep C. H. Vreeken; Johannes M. A., z.v. M. A. Monteba en J. I. Betge; Sabine T., d.v. L. M. Meeuiwissen en M. H. A. Mesman; Bregtien T., d.v. R. J. J. van Beek en E. M. Coumou; Marcel P., z.v. P. Roden burg en P. Tigchelaar; Thomas A, z.v. M. J. van Vondelen en M. B. Oosterveen; Henrica B. M., d.v. W. A. Dirks en A. M. T. Baijer. Overleden: L. C. Schaegen (51); L. G. M. van Bemmel (75); A. Koster (69); C. M. J. Willemsen (68); B. Bolthuis (53); O. A. Lie (62); A. M. Borst (43); B. van der Zeeuw (62); C. J. Deketh (58). VOORSCHOTEN Geboren: Paulus G. J., z.v. G. W. H. Morssink en G. C. M. Lourier; Mariëtte Chr„ d.v. P. A. Ver haar en N. B. Barnhoorn; Nicolet J. M. A., d.v. N. J. van Bemmelen en J. J. M. H. Staps; Patricia J., d.v. A. Verkuyien en E. J. van Meijgaarden. Ondertrouwd: L. Versteeg en A. Kapi tein; E. K. Taconis en E. E. V. Haantjes; G. J. A. Bakker en W. A. E. van Velsen; J. G. N. Klein en H. M. Driessèr. Getrouwd: C. A. J. Hassing en P. H. M. van der Hulst; O. A. M. Jagers en M. M. Kaptein; W. van Doornik en M. W F. de Groot; W. J. A. van den Berg en M. M. G. Fortanier Overleden: J. J. Basting (81); B. C van der Horst (78). LEIDERDORP Geboren: Robbert S„ z.v. B. Cornet en C. van Nieuwkoop; Cornelia M. J., d.v. L. v. d. Berg en G. M. Elk. Ondertrouwd: A. Schalk (25) en J Was senaar (22); J. J. van der Have (24) en J. Hoogmoed (26); D. H. Poelman (26) en G. J. Luitwieler (21); R. Zwart (23) en M. J. de Bruin (21). Getrouwd: J. P. M. Vink (25) en W. M Nater (25); J. P. M. Groen (20) en A. van Oudshoorn (18); W. H. de Romijn (24) en N. Hoogstraten (21). Overleden: S. van der Wilk (89). ders kunt u van mijn kant beslist niet op medewerking rekenen," waarschuwde hij. „Met hardnekkigheid bereikt u niets." De beslissing werd dus voorlopig aange houden. UTRECHT, 17 sept. Vee Totale i 4008; weekaanvoer 3258; runderen 1336, vette kalveren 46. graskalveren 124, nuchtere kalveren 472, schapen 998, var kens 209, bokken en geiten 73. Prijzen: melk- en kalfkoeien, 1250-1480, kalf- vaarzen 1000-1140, vare koeien 875- 1050, pinken 610-830, stieren 800-1475, gras kalveren 450-650, nuchtere kal veren 40-80, fokkalveren 110-325, scha pen 85-110, lammeren 100-140, bokken en geiten 12-74, vette koeien le kw. 4.60- 4.90, id. 2e kw. 4.20-4.60, id. 3e kw. 3.80- 4.20, vette kalveren le kw. 3.70-3.90, id. 2e kw. 3.40-3.70, id. 3e kw. 3.00-3.30, nuchtere kalveren 1.40-1.80, slachtzeu- gen 1.80-1.90, jonge slachtzeugen 1.90-, 2.15. Resp. handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, rustig, niet geheel prijsh.; vette koeien, kalm, prijsh.; vare koeien, rustig nauw prijsh.; vette kalveren, rus tig, eve nlager; graskalveren, redelijk, ruim, prijsh.; fokkalveren, rustig, niet geheel prijsh.; schapen, rustig, nauw prijsh.; lammeren, rustig, nauw prqsh.; varkens, vlot, hoger. DEN BOSCH, 16 sept. Vee Aanvoer totaal 6836; weekaanvoer 2497; graskal veren ,341; vette kalveren 457; nuchtere kalveren 2186; schapen 940; slachtvar- kens 415; slachtrunderen 1176. Prijzen: melk- en kalfkoeien 950-1715, gras koeien 800-1250. graskalveren 390585, kalfvaarzen rood bont 1200-1700, zwart bont 900-1350, klamvaarzen 1000-1200, guste vaarzen 800-1100, pinken 575-775, nuchtere kalveren 250-400, weidescha- pen 60-100, weidelammeren 40-65, slacht runderen extra kw. 4.90-5.35, ld. le kw. 4.40-4.80, id. 2e kw. 3.80-4.30, ld. 3e kw. 3.55-3.70, vette stieren 4.60-5.10, worst koeien 3.50-3.65, vette kalveren le kw. 3.75-4,00, id. 2e kw. 3.55-3.70, id. 3e kw. 3.35-3150, nuchere slachtkalveren 1.30- 1.70 (p. stuk 40-75), slachtzeugen lekw. 1.80-1.85, id. 2e kw. 1.75-1.79, vette scha pen 90-110, vette lammeren 95-120. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, minder kalm, aflopend; gus te koeien, gewoon, traag, niet prqsh.; jongvee, ruimer, slepend, gedrukt; vette kalveren, normaal, rusig, lager; nuch tere slachtkalveren, ruim, gedrukt, ge drukt; schapen en lammeren, groot, traag, niet gehandhaafd: slachtvee, groot, matig, onveranderd; slachtzeugen. gewoon, vlug, prijsh. RIJNSBURG, 16 sept.. Bloemen An jers: witte sim 22-28; rode sim 32-36; roze sim 22-26; crowly sim 20-24; dus*y sim 20-25; arthur sim 22-27; gy sim 20- 24; keever sim 22-26; La Reve 26-30: Esperance 18-26. Freesia: golden yellow 125-165 white swan 150-285; Rozen: Bac cara 12-36; Carol 5-8; Garnette 6-7 Zom- na 12-16. Grote chrysanten: Alex Bed- ser 24-32; Migoli 20-24; Breitner 26-30: Regalia 28-35. Diversen Anthurium 45- 275; gerbera 16-60; colvillei 10-16; gla diolen 10-24; liatris 10-26; lelies 85-135: duindoorn 110-275; zlnnea 200-350; dah lia 650-1050; asters 55-100; statice 45- 60. Chrysanten: Ind. Polis 140-160; white spider 140-200; yellow spider 130-160; golden christal 120-160; Gerupy 110- 135 gele hoek 100-125; lilian hoek 85-115; koens elite 65-100; lucida 90-135.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4