Alphen in Verona vrijgeloot van spel met draken Leidse marktkooplieden willen image verbeteren en Mishandeling, vernieling bedreiging door jeugdbende Captain Van Ommen van t soort Vijf-en-twintig jaar Scouting Zoeterwoude wordt volgende week gevierd met Kwartslag „AKTIE PRIJZENPOT" IN OKTOBER J. Werter in besloten ledenvergadering KYP als voorzitter gekozen BURGERLIJKE STAND MARKTEN sEsSSsSSS elftal kostte veel geld Slecht resultaat eerste PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 1970 LEIDEN/ALPHEN Twee van onze speciale verslaggevers, Henx Kamles en Dirk Ketting, zijn af gelopen weekend met de Alphen se zeskampploeg meegereisd naar Verona, waar de Europa-cupfinale plaats heeft van het „Spel zonder Grenzen". Vandaag en morgen le veren zij een sfeerverhaal uit Ve rona. Vrijdag zendt de NCRV-tv pas de finale uit. Vergadering parochie raad in Zoeterwoude voortaan openbaar Barend Barendse: ZOETERWOUDE De parochieraad is ln haar nieuwe samenstelling voor het eerst bijeen geweest en heeft het volgen de bee tuur gekozen; voorzitter: de heer J. W. Vink, Eloutstraat 20; secretaresse: mevr. M. v. d. Geest-van Latum, Zuld- buurtseweg 68; 2e secretaresse: mej. Winy Paardekooper, Jan van Banning- straat 28; penningmeester; de heer Paul Sleverding, Noordbuurtseweg 8. De vergaderingen zullen worden gehou- den op de 2e dinsdag van de maand, dus Nabij de arena aan het Piazza Bra nu voor het eerst op 13 oktober. Plaats staat een levensgrote zuil waarop van bijeenkomst is het zaaltje bij de J Chrizti Dlenaarkerk. De vergaderden de eindstrijd van „Spel zonder zullen OPENBAAR zijn. Tijdens de eer ste vergadering zijn de volgende werk groepen uit de parochieraad zelf ge vormd: liturgie, gespreksgroepen, het Centrum, missie- en ontwikkelingshulp, communikatie en oecumene. Het is de bedoeling dat de werkgroepen zullen worden uitgebreid met andere parochia- Deken A. Lamot opent seizoen Vrouwengilde ZOTERWOUDE Vanavond opent het katholiek Vrouwengilde het nieuwe sei zoen. Om 19.15 uur is er een H. Eucha ristieviering in de Christus Dlenaarkerh. Daarna komen de dames bijeen in „Don Bosco" waar deken A. Lamot o.s.c. een inleiding zal houden getiteld „Verenig de Naties", een bezinning b.g.v. het 25- jarig bestaan van de Volkerenorganisatie. Voor de komende maanden staat verder op het programma: 6 oktober, kaart avond; 19 oktober, dia-avond over Noor wegen met muziek van Edward Grieg door mevr. Lindenhoff-Hop, voorzitster van K.V.G. afd. Leiden; 17 november, nog in bespreking; 1 december, Sint Ni- colaas avond; 22 december, Kerstviering. ZOETERWOUDE Naar aanleiding van de goede prestatie bij de Nederlandse kampioenschappen afgelopen zondag in Echt maakte de rumband Vios gister avond een ere-rondgang. Ondanks de duistenis en regen was er een goede be langstelling van de burgerij en werden er bloemen aangeboden. VERONA Een zomerse dag in Verona. Het is rond de 29 graden in de schaduw. Vanzelfsprekend genieten de Alphenaren hiervan met volle teugen. Zo niet echter Piet Hooy, producer van de NCRV en als zodanig belast met de algehele organisatie van de zeskampen en de wedstrijden in het kader van „Spel zonder grenzen", waarvan morgen avond de finale in de immense arena te Verona wordt gehouden. Piet Hooy is ziek, met een flinke angina ligt hij te bed in hotel San Luca. Zaterdag bij aankomst in Verona had hij het al te pakken. De Alphense ploeg betreurt het bijzonder, maar immers de show must go on genavond het beste van. Mevrouw Gal las, echtgenote van Alphense burgemees ter (het echtpaar Gallas wijkt geen mo ment van de zijde van liet team). Het lijkt mij veel moeilijker dan in Berlijn. Alphen ls natuurlijk een goede ploeg, maar alle ploegen die deze finale heb ben gehaald, zijn vanzelfsprekend heel goed. Mevrouw Gallas vindt het gewel dig in Verona en wie trouwens niet. „Ik vind het zo leuk dat alles geïnspi reerd is op de historie. Het is een beetje Shakespeareaans." Mevrouw Gallas ver volgt: „Je zit ln Berlijn en dan word je wakker en zit je in Verona. Het is een Ty 71 7 7 2eweld,£c sensatie JXlflUS IVllChelS SPel zonder geuzen" is geen koek- happen. Commentator Barend Barendse j is het daar volledig mee eens. Het is een internationale gebeurtenis van hoog niveau. ,,En hte speelt zich af in de enige echte arena waar vroeger de gla diatoren elkaar bestreden. Voor mij is Alphen de ploeg. Dank zij captain Van Ommen. Dat is een soort Rinus Michels. Het is echt een spel van plezier en dat mag wel ln deze tyd van de beroepsvoet ballerij en zo." Samen met Barend Barendse een pilsje drinken ln de catacomben van de arena in Verona en dat dank zij Alphen. De sfeer ls geweldig. Bernhard Prins ver vangt Piet Hooy en Van Oommen heeft de knoet eronder. Na de demonstratie mochten de deelnemers even oefenen, maar vanmiddag is er de grote repe titie. Wordt het vol woensdagavond? „Si, signora, natuurlijk, er zijn honder den vakantiegangers in Verona", aldus iemand die bij de arena hoort. De Alphense ploeg is goed voorbereid. Captain v. Ommen heeft o.a. beslag we ten te leggen op Jan v. d. Zwaard uit Aalsmeer. Weliswaar geen Alphenaar. maar dat is bij de finale toegestaan. Jan ls Nederlands kampioen trampolinesprin gen synchrone. Vandaag traint Alphen en morgenochtend wacht een ritje naar het Gardameer. ZOETERWOUDE In het aanstaande weekeinde wordt op feestelyke wyze herdacht dat 25 jaar geleden Scouting Zoeterwoude begon. Veel jongelui hebben sindsdien de korte broek of blauwe uniforni-jurk gedragen om in de geest van Baden Powell het spel van verkennen te spelen. In de enorme hausse die deze vorm van jeugdbeweging aanvankelijk na de oorlog doormaakte was er ln Zoeterwoude zelfs enige tyd ruimte voor nog een andere troep, De Kardinaal de Jong-groep en de Liduïna-groep. Hen was echter geen lang leven beschoren maar de Maria Gorettl- en de St. C-hris- toffel-groep zyn aan de zilveren mijlpaal toe en springlevend. Negentig leden zijn er nu bij Gidsen, Kabouters, Verkenners en Welpen met toewijding geleid door een staf van 20 mensen met pater drs. P. Peeters Weem en groepsleidsters mevr. I. v. Cromvoirt-v. Haastert aan de top. Daarnaast moet zeker het financieel comité worden genoemd zonder wiens bemoeienis dit heuglijk feit vermoedelijk niet gevierd zou kunnen worden. Op verzoek van pastoor G. Klavenweijden o.s.c. namen in 1945 twee van zijn ordegenoten, de paters A. Benschop en S. v. Beurden, de eerste initia tieven tot dit jeugdwerk. Er werden onderkomens gevonden op de grote zolders van enkele boerderijen. In 1948 kon het Jeugdhuis aan de Miening in gebruik worden genomen wat later een uitbreiding onderging. Daar naast kon men enkele jaren geleden de „Weekender" achter het gemeente huis in bezit nemen. De naamgeving van dit gebouw herinnert nog altijd aan de vrije zaterdagen die werden opgeofferd door vrijwilligers bij de totstandkoming. Het aantrekken van leidsters en leiders was geen sinecure, zeker niet in het begin. Later werden de mogelijkheden wat groter toen men kon recruteren onder hen die zelf voorheen tot de jeugdgroepen had den behoord. Toch blijft het leidersprobleem groot. Er is dikwyls wel ambitie maar het vraagt „vreselijk veel" vrije tijd, zegt mevr. v. Cromvoirt-v. Haas- tert. Zo moeten er in de opleidingstijd o.m. weekend- en kampcursussen worden gevolgd. Er is sinds de beginjaren een duidelijke verandering in mentaliteit gekomen. Dit demonstreert zich o.m. in de gewijzigde belofte formule waar de hoogdravende tekst vervangen is in voor de jongens en meisjes meer aanspreekbare taal. De verering van de groepspatronen in die jaren springt uit de oude logboeken naar voren. Veel is er veranderd maar de korte broek die al bij zovele groepen in de ryk van mottenballen voor ziene kast is opgeborgen wordt nog altijd in ere gehouden. Niet door dik en dun want wanneer het ongure jaargetijde er is wordt de gezondheid niet in de waagschaal gesteld. Ook het pionieren wordt nog druk beoefend. Tijdens het jongste zomerkamp kwam dit nog tot uiting in drie etages hoog ereschavot waarop de winnende groepen van de sportdag konden plaatsnemen. Het zelf koken is voor de oudere groepen altijd nog zeer geliefd op kamp. Belangstelling van de jeugd is er altijd wel in voldoende mate geweest soms zelfs, wel eens zodanig dat men op de wachtlijst kwam. Ook nu zyn alle groepen goed bezet met uitzondering van de Gidsen die nog wat nieuw bloed kunnen gebruiken. De meisjes zullen er met open armen ontvangen worden. Kwartslag Onder het motto „Kwartslag" is een uitvoerig programma voor een feeste lijke herdenking vastgesteld. Dit wordt zondag 20 september ingezet met een eucharistieviering om 8.30 uur in de Christus Dienaarkerk welke door de jeugdgroepen zal worden verzorgd. Na het gezamenlijk ontbyt wordt er van 11.30 -13.00 uur een receptie gehouden in „Don Bosco". Van half drie tot half zes ls er voor alle belangstellenden veel te ziën ln en rond de „Weekender" achter het gemeentehuis. Binnen is er een expositie van 25 jaar Scouting met veel foto's, logboeken, totems enz. en zal de Kampfilm 1970 worden gedraaid. Buiten zal de jeugd aktief zijn in een patrouille-keuken, zullen de verkenners pannekoeken bakken op houtvuur en pionierswerk demonstreren. De Gidsen maken een hike-vuur en zullen met anderen veel handenarbeid demonstreren. Hier zal ook om zeven uur het kampvuur aanvangen. Om 20.30 uur is er een reünie samenzijn van oud-stafleden. Tekenend voor de velen die hier ln de loop der jaren bij betrokken zyn geweest is het aantal van 80 ver zonden uitnodigingen. Op 31 oktober wordt het geheel afgesloten met een ouderavond. grenzen" wordt aangekondigd. Giochi Senza Frontiere 1970, Finale Europea Mercoledi 16 settembre ore 21 in arena, staat er op te lezen. De Hollandse vlag wappert fier in de zon tussen die van de andere deelnemende landen: Duitsland, En- geland, Frankrijk, België, Zwitser land en gastland Italië. Het is maandagmiddag ongeveer een uur of vier als de ploeg uit Alphen voor de eerste maal sinds de aankomst zater dagavond met het ongeveer 2000 jaar oude theater kennis maak. Er is namelijk een demonstratie. Jongens en meisjes laten zien wat er allemaal moet gebeu ren morgenavond. In de arena staan metershoge stellages en ook de water bassins ontbreken niet. Een van de bas sins is gecreëerd in de orkestbak die dwars door het speelveld loopt. Waar tijdens het wereldberoemde operaseizoen even beroemde musici de tonelisten be geleiden, staan nu meisjes die over een vaandel moeten springen die door een andere deelnemer wordt gezwaaid. Een missprong en tjoep het water in. wy krijgen zo een indruk wat er woens dagavond staat te wachten. Byzonder moeilijk lijkt het gooien van vaandels over een metershoge muur. Trouwens, wat te denken van het trampolinenum mer. Op de eerste etage van een huis moet de springer al springend een of ander voorwerp aanpakken en hetzelfde geval op twee hoog weer afgeven. De Alphenaren in oranje trainingspakken gestoken, bekijken het en hopen er mor- LEIDEN De Verenigde Leidse Kooplieden gaan in oktober een aktie starten i waarmee zy willen bereiken dat het kooppubliek niet alleen in grotere getale de markt gaat bezoeken maar tevens een begrip krijgt wat de betekenis van de markt in de consnmentenwereld is of kan wezen. „Wij willen do mensen er van doordringen," aldus de heer J. Verplaneke, „dat zij naast een goedkoper artikel ook kwaliteit in handen krijgen. Kwaliteit, die minstens even goed is als bij de winkelier of grootwarenbedrijf. Het marktwezen tracht door deze reclamecam pagne de image te verbeteren. Want werd er vroeger nog wel eens gemanipuleerd met koopwaar, tegenwoordig is het publiek veel kritischer. De verhouding met de koper komt hierdoor op t De loting gisteren bracht het er voor Alplien niet onverdienstelijk af. Het spe.l met de draken gaat aan de Alphenaren voorbij, want daarvoor Is de ploeg vrij geloot. In het eerste spelonderdeel staat Alphen als nummer vier genoteerd. In het vierde spektakelstuk is Alphen het eerste team, by de nummers rijf en zes is Alphen zes en bij de volgende twee resp. vier en nog eens vier. Alphen laat u groeten vannit Verona. De Hollanders besloten maandagavond met een bal waar het uiterst gezellig toeging. In toekomst ook niet-consumptie- middeleti op markt Dit ia ook het standpunt van de heer W. M. Huisman, seciert 25 jaar een ver trouwde verschijning op de Leidse markt en medelid van de VKL-reclamecom- missie, die naast de gebruikelyke huis-, tuin- en keukenartikelen in de naaste voor niet-consumptiemiddelen zoals toekomst ook nog een mogelijkheid ziet bontjassen en ijskasten. Zover is het echter nog niet. Begin oktober wordt gebruikmakend van een marktenfonds de eerste injectie- gegeven aan deze prille aktie onder de naam „Aktie prijzenpot" die in de ko- vertrouwelijker basis te leggen." mende jaren nog beduidend zal worden uitgebreid. Op 3 oktober fordt op een nog nader te bepalen plaats in de Leidse binnenstad, een automobiel van 6250 gulden tentoongesteld. Het is een vac de prijzen die in het kader van d/:e aktie te winnen zal zyn. Bezoekers van de markt ontvangen op de marktdagen tot 17 oktober een gratis lot dat na vermelding van naam en adres ojd deachterzyae in de op de markt geplaatste lotbussen gedeponeerd kan worden. Twee dagen later zul len" uit de 'inzenders de prijswinnaars worden getrokken van de auto, een vol automatische wasmachine, een cassette recorder en honderd andere pryzen. Vol gend jaar hopen de markthandelaren, die zich volgens officieuze cijfers ver heugen op een toenemend aantal bezoe kers, de zaken nog groter aan te pak ken. Een lampionnenoptocht voor hon derden kinderen en een luilekkerland in Leiden zijn ekele van hun beoogde pro grammapunten. Mr. Hanssen trad af wegens studieredenen LEIDEN Tijdens een niet openbaar aangekondigde en besloten ledenverga dering van de afdeling van de KVP is de "heer J. Werter gisteravond als voor zitter gekozen voor de periode tot en met de kamerverkiezingen volgend jaar niei. De heer Werter volgt mr. M. J. D. A. Hanssen op, die schriftelijk had la ten weten, dat hij zijn funcfïe om stu dieredenen beschikbaar had gesteld met ingang van 2 september j.l. De heer DEN HAAG/NOORDWIJK De 18 kinderen, die geboren zijn in een gezin te Noordwijk, zijn voor de politie en diverse instellingen reeds vele jaren niet slechts zorgenkinderen geweest, doch hebben in de gemeente ook problemen en angsten doen ontstaan vanwege terreurdaden. De twee oudste broers zijn in het afgelopen jaar wel heel erg actief geweest. De broers traden op als leiders in een kern (Van onze rechtbankcorrespondent) van plm. 15 jongelieden, ie een totale groep van plm. 100 personen om zich heen ver zamelden en het strand- en dorpsleven voor een belangrijk deel beheersten. Dit bleek tijdens de zitting van de Haagse politierechter maandagmiddag, waar in een vorm van snelle berechting, de twee broers, de 20-jarige Frans en 18-jarige Kees K. zich moesten verantwoorden, in verband met be dreigingen en gewelddaden jegens de politie. De oudste verdachte werd veroordeeld tot 12 weken gevangensstraf waarvan 2 weken voor waardelijk, de jongste tot 10 weken waarvan LEIDEN Geboren: Youssef, zn. v. K. Ezzine en T. C. M. v. Deuzen; Abram, zn. v. C. v. Egmond en J. J. Laterveer; Linda, dr. v. A. Ajar en L. Faiz; Elisa beth Josepha Marie, dr. v R. O. de Charon de Saint Germain en R. E. Haaksma; Maarten Rudolf, zn. v. R. H. A. N. Wiggers en C. H. M. Hoevenaars; Corina Janette, dr. v. J. van der Bent en J. Parlevliet; Johannes, zn. van T. J. Hoogervorst en L. van der Pias; Peter Reinder, zn. v. G. G. I?. Blokhuis en W. J. Veenhuizen; Mariëtte Richelle Elisa beth, dr. v. C. Veefkind en A. M. Kra mer; Connie, dr. v. H. Selier en T. Kuijt; Olaf, zn. v. W. F. Passchier en W. Ver meer; Jan, zn. v. J. Zwanenburg en P. Paauw; Helena, dr. v. W. K. Bohres en R. nog op vrije voeten was, werd ter zitting vangen genomen. De aanleiding tot de rechtzitting was Politie bevreesd groep jongelui bezig waren op 't strand vernielingen aan te richten aan vlace?- i J 7J) masten, stoelen enz. Hij richtte een j VOOT ..Ulilt)tVO€t)CII schijnwerper op de jongelieden, die daar- j J- 1 over ontstemd werden. Zij begaven zich A J' naar de vuurtoren en sommeerden de Uit XX.HlStTTCtUTU vuurtorenwachter naar buiten te komen. „Dan snyden we je aan repen", aldus de mededeling. Uiteraard voldeed de vuur torenwachter niet aan het verzoek, doch waarschuwde de politie. Twee politiemannen in een auto arri veerden, doch werden al dadelijk door de jongelui bedreigd, „Kom eruit, we snijden jullie aan repen", luidde ook nu de sommatie. De twee politiemannen vonden het veiliger weg te rijden en vroegen assistentie. Daarop arriveerden nog twee politie mannen. De hoofdagent Knauf. geassis teerd door zijn hond „Castra", greep Frans, die met een groot dolkmes ste kende bewegingen maakte in de richting van de politieman. Onder nevig verzet werd de oudste broer naar het politie bureau overgebracht," waar hy nog zwaar te keer ging. De jongste broer had kans gezien te ontkomen, doch verscheen even later eveneens aan het bureau. Ook hij was in het bezit van eenzelfde dolkmes. „Weet u waar die van afkomstig zijn?", aldus de officier. „Het zijn dolken uit 'n oude voorraad van de Hitier Jugend." Er was nu aan de oudste verdachte ten- laste gelegd bedreiging van de politie man, verzet tegen de politie en bescha diging van de politieauto. Aan de jongste verdachte die afzon derlijk terecht stond was tenlaste ge legd verzet tegen de politie en mishan deling van een politieman. Volgens de oudste verdachte, had hy de bewuste avond ongeveer 50 glazen bier gedronken, de jongste kwam aan 30 gla zen. „Dan is het geen wonder, dat u op een redeloos dier gaat gelyken", consta teerde de politierechter. De hoofdagent-rechercheur P. Varkevis- ser gaf een triest relaas met betrekking tot verdachten. De moeder van het gezin van 18 kinderen overleed in 1960. Daar na hadden diverse Instanties bemoeiin gen met het gezin, waarvan er uiteinde lijk nog 14 thuis waren. Zij kwamen in diverse inrichtingen terecht, nadat ge tuige herhaaldelijk had getracht het ge zin bijeen te houden. Geleidelijk werden de kinderen bij het bereiken van een bepaalde leeftijd weer vrijgelaten. Vorig jaar kwamen Frans en Kees in Noord- wijk terug en al spoedig begonnen moei lijkheden met de politie. De jongste ver dachte trad op als leider van een kern groep. die allerlei terreurdaden gingen bedryven. In Noordwijk werden buiten landers en eigen inwoners lastig geval len. Verscheen de politie, dan vlogen bierflessen in het rond en waren de da ders uiteraard onbekend. De politie was wat bevreesd voor arres taties, omdat men wist, dat er dan „hulp troepen" uit Amsterdam zouden komen. Soms waren het pl.ni. 100 jongelieden, die vooral op en rond het Vnurtoren- plein opereerden en het verblijf onmo gelijk maakten voor gasten. Het oranje feest in mei jl. werd door de groep ver stoord. Men ging steeds meer spreken over „de groep K." De kermis werd ver vroegd afgebroken, vanwege de moei lijkheden met die groep K. Een textielhandelaar, die aanmerkingen had gemaakt, dat de jongelui voortdu rend tegen zijn winkel leunden, werd avond aan avond geplaagd, waarbij het dak werd beklommen. De vrouw moest 's nachts met haar baby vluchten. Om dat er ruzie was geweest met een aantal jongelui uit Noordwijkerhout, werd een strafexpeditie ondernomen naar de snackbar „Het Kikkertje" en vernielin gen aangericht, zoals ook aan bloem bakken bij de Ned. Herv. Kerk. Er vol gen tegen de jongste verdachte nog en kele zaken, o.a. terzake van bedreiging. In de nacht van zondag op maandag jl. werden twee Amerikaanse vlieger-offi cieren bij hun hotel in Noordwijk door de groep K. mishandeld. „Daar was lk wel bij, maar heb niets gedaan", aldus verdachte. Het onderzoek in diverse zaken loopt nog, zo deelde de hoofdagent mee. „Deze verdachten en hun kornuiten trok ken als een tornado door Noordwijk, pleegden vernielingen ook aan auto's, bedreigden politie en andere inwoners J. A. A_ Nijssen; Gerda Jacoba, dr. v. C. de Zwart eu K. v. Duijn. Hendrik Johannes, zn. v. H. R. Hsselink I en H. Schrijer; Johanna Anna Maria, dr. v. W. Q. R. Broekhuizen en A. W. van flinke jongens, want ze kunnen alleen j HerwHnen «Th" N^ïïnéianriV in «n groep optreden nldn. de ofO- SS E W»™ J justitie, mr. W-el. Ook de sCen" Vrik 5<^anT i Noordwijk. In feite zijn het niet e politiemannen voelden zich door hen be dreigd, zodat de officier tot de eis kwam, overeenkomstig waarvan de rechter bei de verdachten veroordeelde. Mr. J. A. Verhage, die voor de oudste verdachte optrad was van mening, dat er geen serieuze bedreiging plaats vond en bepleitte meer leiding voor verdach ten die beiden verklaarden bereid te zijn 'n anti-drankkuur te ondergaan, hetgeen de rechter, mr. C. Stolk in diens vonnis vastlegde. De oudste verdachte is sinds enkele we ken gedetineerd, doch in verband met het feit, dat desondanks de jongste ver dachte met zijn daden doorgaat, besloot de rechter mede op voorstel van de offi cier, ook heiu ter zitting In arrest te doen stellen. C. v. Dop A. N. C. Venema; Rudi Henderikus Antoinus, zn. v. H. J. Boetekees en E. H. M. van Veldhuizen; Marko Mareo, zn. v. L. J. Borendse en M. L. Jongbloed; Jan Berend Benjamin, zn. v. R. W. A. Zweerts en P. J. P. Degenaar; Lucia Hendrika, dr. v. W. F. de la Rie en A. Leering; Jacobus Willem Matthijs, zn. v. M. v. Weeren en I. M. van der Leek; Jolanda, dr. v. H. van der Meij en C. J. van der Plas; Elvera Albertina, dr. v. J. van der Kwaak en M. Solleveld; Pie- ter Johannes, zn. v. P. J. van der Gug- ten en J. J. KorpershoekAndreas Jo hannes Wilebrordus, zn. v. A. J. W. Groenewegen en C. C. M. Verhaar; Pe- tronella Adriana. dr. v. J. Melse en J. v. Vliet; Marcus Theodorus, zn. v. A. J. M. van de Loo en C. C. M. Verhaar. Overleden: D. Blnsjaar (65) man; A. M. van Mil (39), echtgen. v. H*. Post; C. A. G. van der Zon (8 manden), zn. .1. W. Boter (83), echtgen. v. J. Schar- loo; M. C. Kolderman (80), wed. v. A. J. Halbmeyer; H. Steenvoorden (74); A. Koster (69) man. Gehuwd; S. A. M. Stolwijk en C. M. T. Vlek; A. Boukrim en W. E. Kwartens; P. C. Haitsma en J. A. C. de Vries; J. F. Valkenburgh en J. J. W. van der Pluijm. ROTTERDAM, 15 september VEE Aanvoer totaal 3337, weekaanvoer 4916: slachtrunderen 200, gebruiksvee 565, vette kalveren 105, graskalveren 252, nuchtere kalveren 1553, paarden 1, veu lens 7. schapen of lammeren 583, bok ken of geiten 71. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 4.90-5.30, le kw. 4.20-4.60, 2e kw. 3.70-4.00, 3e kw. 3.60-3.70; vette kalveren le kw. 3.75-3.90, 2e kw. 3.65- 3.75. 3e kw. 3.50-3.65; stieren 4.50-5.25, worstkoeien 3.50-3.60, kalf- en melk koeien 1100-1575, vare koeien 700-1150, vaarzen 925-1100, pinken 675-900, gras kalveren 275-450, nuchtere kalveren 1.45 -1.80, mestkalveren 220-340, schapen 60-100, lammeren 100-130. Overzicht: slachtrunderen: groot - slepend - als gisteren; kalf- en melkkoeien: minder -lui - onveranderd: vare koeien: gewoo - lui - onverand.; vare koeien: gewoon - rustig - lager; vaarzen en pinken: iets korter - stroef - onveranderd; graskal- yeren: groot - matig - nauwelijks prijs houdend; vette kalveren: als vor. week - lui - hoger; nuchtere kalveren: iets ruimer - stug - lager; schapen: groot - kalm - gedrukt. Levendige handel in fok ra m men. BODEGRAVEN, 15 sept., Kaas Aan voer 56 partijen; prijs 1ste soort 4.23- 4.40; 2c soort 4.00-4.22; extra: tot 4.60. Handel kalm. Hanssen, thans 30 jaar, die vanaf half '68 voorzitter van de Leidse afdeling was, studeert binnenkort af als belasting- Inspecteur en zal waarsehijniyk niet ia Leiden woonachtig blijven. De scheidende voorzitter werd ter gadering toegesproken door vice-vo<#- zitter S. Menken, die als positlev» I ten in het beleid van de voorzitter nc de zijn inspanningen voor de samen werking van de christelijke partyen in Leiden en het instellen van werkgroepen. De heer Menken werd overigens ook op deze vergadering uitgeluid. Hy bedfuikte als vice-voorzitter. Naar wij vernamen omdat er bezwaren zyn gemaakt tegen de combinatie van het wethouderschap en het vice-voorzitterschap. Tot 30 sep tember fungeert de heer Menken nog als vice-voorzitter. Na deze datum zal het bestuur iemand anders in zijn vacature benoemen. De heer Werter, die secretaris was, zal worden opgevolgd door mevrouw Van Akkeren. In het bestuur kwam ook de jongere M. van der Aa. In zijn laatste woord als vertrekkend voorzitter zei mr. Hanssen o.m. ovO tfe heer Menken aangeroerde positieve kan ten van het bestuursbeleid, dat zijn grootste voldoening gelegen heeft in het feit, dat er een kwalitatief goflÉe KVP-fractie in de raad is gekomei De leden er waren er ongeveer 25 bijeen besloten ook nog in principe een werkgroep „Leidse Problematiek" in te stellen, welke de raadsfracties zal kunnen ondersteunen. In bespreking kwam tevens het kern programma van prof. Steenkamp. Wat de Leidse afdeling precies aan wensen heeft op landelijk politiek gebied, werd niet bekend gemaakt. vergadering gehouden. Voorzitter F. Nienhuis liet in zijn openingwoord, in aanwezigheid van zestig leden, de ver richtingen van alle elftallen de revue passeren. Teleurstellend noemde hij de prestaties van het eerste elftal die voor al financieel gezien de vereniging veel geld gekost hebben. pende hand moeten toesteken- willen we niet vastlopen." Naast deze wensen voor terreinuitbrei ding lichtte hy tevens enkele plannen voor de toekomst toe. „Aan de verlich ting ontbreekt nog wel iets en ook de tribune zouden we graag uitbreiden De financiële situatie laat de verweze- lijking echter nog niet toe." Omtrent de instelling van een hoofdklasse merkte „Maar." zo vervolgde de h«, Nlenhule.!LU Jf' ^eze sanering ln de voetbal - momenteel al in een vergevorderd sta- ,lk ben er gezien de goede oefemved- If II -| -| dmm verkeert. Van de 72 vertegen- w m ngmeesters j. P. Ouwerkerk en D. vierde plaats van het in de reserve eer- Kikkert werden herkozen. Bij de be ste klasse debuterende tweede elftal en handeling van de winst- en verliesreke- het kampioenschap van hfet derde sater- timistisch was hij over de externe con- ding van de velden te krijgen. Twee- ning tenslotte deelde de voorzitter mee dagmiddagelftal noemde hij een van de tacten met o.a. de Sportstichting. „We en-half veld voor 30 elftallen is veel dat UVS het seizoen met een nadelig 1 lange tijd op om uitbrei- te weinig. De overheid zal ons de hel- saldo van 1140,76 gulden was afgesloten. tijdens ledenvergadering meest opvallende prestaties. Minder op- hameren t KVP-raadslid wil beleidsnota m.b.t. sportaccommodaties LEIDEN Het nieuwe KVP-raadslid mr. dr. J. Cornelissens heeft het college gevraagd een beleidsnota voor de zeven tiger jaren uit te brengen met betrek king tot de sportaccommodaties in Lei den. Zijn vraag heeft de heer Cornelis sens geprojecteerd tegen de achtergrond van de voetbalverenigingen Leiden en ASC, die in moeilijkheden zijn door de nieiiwbouwplannen van de Anna-kliniek op het terrein van Pomona. De voetbalverenigingen zullen moeten wijken, maar er ls nog steeds geen uit zicht, dat vervangende velden gevonden kunnen worden. De KVP'er wenst o.m. te zien. dat de uitvoering van werken op de een of andere wijze wordt gekop peld aan maatregelen voor de sportver enigingen, die in het gedrang dreigen le komen door de uitvoering van nood zakelijke werken. Mariënpoelstraat morgen afgesloten LEIDEN In verband met een aan te leggen ondergrondse stoomjeiding wordt de Mariënpoelstraat vanaf morgen voor veertien dagen voor alle verkeer af gesloten. LEIDSE AGENDA DINSDAG 15 SEPTEMBER Doopsgezindcentrum: Lezing Leidse Ajb- surantieclub; aanvang 20.00 uur. Holiday Inn: Bontshow firma Van Eg- mond; aanvang 20.15 uur. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Hartebrugkerk: Bejaardentriduum. H. jMis; aanvang 9.30 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4