I STRIJD OM HET WATER Last night of the PrtFfns Civilisatie Alleen met de vogels Staking bij NOS heeft succes BASKETBALL VOOR DAMES De toekomst van de Kerk Gouden vruchten op zilveren schalen Bezetenen in Zomertheater Gregoriaans uit Oosterhout A Sport op tv en radio LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 Kabinet De Jong moet met spoed gaan oogsten JTYRIE dagen voor de publikatie var. 17 de nieuwe Troonrede is het de moeite waard nog eens na te lezen wat Hare Majesteit de Koningin op 16 sep tember 1969 parlement en volk namens de regering aan plannen en inzichten liet weten. Dan valt direct op, hoe menig paragraaf van die Troonrede, integraal of slechts met enkele wijzi gingen, in de planning voor 1971 over genomen zou kunnen worden. De tijd gaat wel snel, maar in het parlementai re vlak valt het kennelijk toch niet mee om belangrijke plannen binnen twaalf maanden tot realisering te bren gen. In dit verband staat tevens vast, dat het kabinet-De Jong met grote spoed moet gaan beginnen met de oogst binnen te halen; er resten immers nog krap 7 maanden en de Kamerverkiezingen gaan beslissen over de periode 1971- 1975. Enkele zaken welke voor die oogst in aanmerking komen en vorig jaar sep tember boven de grond zichtbaar wer den, zijn: bestuurshervorming van het hoger onderwijs, het scheppen van be tere mogelijkheden voor onderwijs aan werkende jongeren, maatregelen tot verbetering van de leefbaarheid van ons milieu, verdere democratisering van het bedrijfsleven, beslissingen over de staatkundige verhoudingen tussen Ne derland en de koninkrijksdelen in de West, betere mogelijkheden voor de huisvesting van economisch zwakke groepen en jonge gezinnen, nieuw per spectief scheppen voor midden- en kleinbedrijf, onderzoek naar mogelijk heden om de ontspanning tussen Oost en West beslissend te bevorderen, een eer ste bijdrage om via grondwetsvoorzie ningen de Nederlandse samenleving staatkundig beter voor te bereiden op de toestand zoals die tegen het jaar 2000 te verwachten valt. Bij deze opsomming tekenen we di rect aan, dat het binnenhalen van de oogst in vele gevallen niet meer van de regering afhankelijk is. Diverse nota's en wetsontwerpen hebben de volksver tegenwoordiging bereikt. Die zal nu sa men met het kabinet spoed moeten betrachten om te voorkomen dat we in april van het volgend jaar gaan praten over „de Onvoltooide van De Jong c.s.". Openheid e.d. VAN de twee voornemens welke ons vanwege hun belang in de actu ele situatie bij herlezing van de vorige Troonrede bijzonder opvielen betreft het eerste de uitspraak dat door ver draagzaamheid, openheid, medeverant woordelijkheid en het uitdiepen van de waarde der democratie onze regering hoopte richting te geven aan het streven naar een nieuwe wereld en een nieuwe wijze van leven. Natuurlijk valt het niet moeilijk om met behulp van een reeks van voorval len en incidenten deze Nederlandse re gering te verwijten, dat ze haar woord niet gehouden heeft. Maar bij het doen van dergelijke verwijten past voorzich tigheid. Het kabinet heeft meermalen een standpunt ingenomen waaruit blijkt, dat het open staat voor een positief streven naar een nieuwe wereld en een nieuwe wijze van leven. De grote vraag is, of het streven, zoals dit diverse malen door groepen in onze nationale en internationale samenleving gedemon streerd werd, wel positief is. De regering welke de plicht heeft te voorkomen dat een. meerderheid op on democratische wijze een minderheid gaat decreteren, heeft eveneens tot taak maatregelen te nemen, wanneer een minderheid democratische vrijheden zo gaat uitleggen, dat de meerderheid alles lief zou moeten nemen, desnoods vorm van „democratische" ter- Wehvaart-onrust ZIEN we in het vlak van openheid en verdraagzaamheid komend half jaar voor het kabinet-De Jong moeilijk werk wachten, op Prinsjesdag 1970 weet de regering zich' gedwongen beide handen aan het stuur te houden om te verhoeden dat óf de nationale welvaart óf de sociale vrede uit de bocht vliegt. In de Troonrede voor 1970 beloofde de regering haar beleid te zullen rich ten op het doorbreken van de inflatie spiraal, handhaving van het economisch evenwicht en een verdere verdeling van de welvaart. Haar beleid is in de afge lopen maanden zeker niet voor de volle honderd procent geslaagd, maar even min een fiasco geworden. Maar ondanks het feit dat de prijzen in 1968/'69 sneller stegen dan in 1969/'70 staat onze over heid nu voor grotere problemen dan •orig jaar. Er heerst een beetje de „erop of eronder"-stemming; niet in de laatste plaats doordat onruststokers erin agd zijn een beperkte actie te la ten uitgroeien tot een grootscheepse on rustbeweging. Niet alleen voor de reputatie van het zittende kabinet, maar ook voor de mogelijkheden van een nieuwe regering voor haar plannen een betrouwbaar financieel-economisch fundament te leggen, is het dringend gewenst dat de regering erin slaagt meester van de situatie te worden. Een lastige, maar hoogst belangrijke opgave; een opgave die altijd offers vergen zal, wil ze positief worden uit gevoerd. Met belangstelling zal elke burger afwachten, wat in dit opzicht de stuk van dinsdag aanstaande te vertel len hebben. Voor de vuist weg kon Willem Duys gisteravond Piet Beishuizen laten op draven om konde te doen van een grote reeks Edisons. Ei was er een bij voor Paul van Vliet voor zijn „Avond aan zee" met de onvergelijkelijke Bram van de commune, waarvan wij ook een brokje te zien kregen- Herman van Veen, die in Eindhoven in het theater stond, kregen wc aan de lijn midden in de voorstelling aldaar. Verdere ge lukkigen waren Het Dierenbos, Excep tions, Chris Hinze voor Vivat Vivaldi. Frans Halsema voor Toer de Frans. Golden Earrings, Johnny Jordaan, Udo Jürgens, Peggy Lee, Dusty Springfield, Mell Tormee, Louis Armstrong, Quincy Jones, Robert Stolz, Bob Dylan, Everly Brothers, Jimmy Hendrix en Rod Ste- Willem hield he! ditmaal toch erg in de artistieke sfeer met o.a- zijn ontdek king in de persoon van de zanger-pia-, nist Frits Lambrechts, die hij een ar tiest met uitstraling noemde. Tussen de bedrijven door kwam internaatsdirec teur Buler vertehen, dat de tegenwoor dige jeugd geen inspraak, maar gezag nodig heeft. Zelf is hij grootgebracht met een Spaans rietje. In lang haar voor jongens ziet hij een stuk lafheid, een tekort aan ruggegraat. Willem Duys noemde hem een „man van de oude stempel" en die hoor je tegenwoordig niet vaak meer. Maar gelukkig beschikt Willem over een eigen medium. De avond begon met de nieuwe NOS- rubrief Ter Visie, die flarden debat uit de Kamer, commentaar en conclusies gaf en die volgende week begint met wekelijks een ptisconferentie met de minister-president, hetgeen een belang rijke vernieuwing betekent in vergelij king met eerdere soortgelijke rubrie- In Sportpanorama mochten we nog eens Feijenoord heldenfeiten beleven, ter wijl we in „De jaren '45'50" nogeens een kijkje terug konden nemen in de tijden, waarin de volksbeweging tot groot verdriet van H.M. op niets uit liep en de R-K Staatspartij zich moei zaam omvormde tot KVP. Al met al een leerzaam avondi*- De NOS-televisie zendt morgen de af levering „Strijd om het water" van de reeks „Untamed World" uit. Onder werp is de grote droogte in Oost- Afrika in de jaren 1960 en 1961. Het heeft toen twee jaar niet geregend. Aanvankelijk waren de olifanten met hun fijne neus voor water de redders in de nood, maar op den duur konden ook zij geen water meer vinden. Tenslotte is het water met behulp van pompen uit de grond gehaald, maar toen was het voor veel dieren al te laat. Zondag NOS Ned. I 16.05 uur. Traditiegetrouw wordt de jaarlijkse reeks Henry Wood Promenadeconcer ten ook dit jaar weer afgesloten met The Last night of the Proms. En wat ook al bijna een traditie is, dit tumul tueuze en tegelijk wat merkwaardige concert wordt door de Nederlandse televisie rechtstreeks overgenomen. De NCRV brengt het ditmaal op het scherm. Ondanks de felle reacties heeft dirigent Colin Davis ook dit jaar weer enkele wijzigingen aangebracht in het programma. Eén programmaon derdeel heeft Davis vorig jaar in zijn „toespraak" reeds aangekondigd, na melijk het concert voor publiek en orkest, dat hij de componist Malcolm Arnold had gevraagd te schrijven. Ar nold geniet trouwens bekendheid door het schrijven van dit soort merkwaar dige „composities", destijds schreef hij voor het Hoffnung Festival eens een Grand Grand Ouverture, waarin partij en voorkomen voor stofzuigers, jacht geweren en andere minder gebruike lijke ,.muziek"-instrumenten. Verder vermeldt het programma „El Salon Mexico", een compositie uit 1936 van Aaron Copland. Dit werk is buiten Amerika nauwelijks bekend. Naast vernieuwingen heeft Davis twee vaste onderdelen gehandhaafd, namelijk de Op het onbewoond eiland Griend, in de Waddenzee, leven twee jongen mensen dLe daar onderzoekingen doen naar de vogelstand op dit eiland. Jan van Veen en zijn verloofde Hanneke zijn thans voor het vijfde en laatste jaar samen op het vogeleiland. Jan studeert voor zijn doctoraal examen en zijn onderzoekingen richten zich voornamelijk op de broedgewoonten van de visdiefjes en grote sterns. Hanneke assisteert hem daarbij door de vogeladministratie van het eiland bij te houden. Onder meer gaat hij na of de levenskansen van de eerstgebo renen uit een nest grotere of kleinere levenskansen hebben dan die daarna uit het ei komen. Met stokjes voorzien van nummers markeert hij de nesten en ringt de jongen. Als regel komen niet meer dan 50 pet van de vogels tot wasdom. De dode vogels verzamelt hij en worden geprepareerd voor een la ter laboratoriumonderzoek dat in de winter plaats vindt. Van april tot einde juli leeft hij in een éénkamer hokje dat op palen is gebouwd, aange zien altijd de mogelijkheid blijft be staan dat het eilandje door een springvloed onder water komt te staan. Eenmaal in de week, soms duurt het ook langer, wordt hij vanuit Harlingen geproviandeerd. Radiocon tact is nog niet aanwezig. Zou hem ziekte of een ongeval overkomen dan steekt hij de vlag uit vertrouwende op het geluk dat de kustwacht het ont dekt en maatregelen neemt. Een merk waardig leven van twee intelligente mensen die waarschijnlijk als enige uitzondering in Nederland een deel van hun leven doorbrengen op een onbewoond eiland. Zondag KRO Ned I 22.05 uur. mars „Pomp and Circumstances" van Edward Elgar en „Jerusalem" van Sir Charles Hubert Hastings Parry. Dit concert vindt plaats in de Royal Al- bert Hall in Londen. Medewerking verlenen het BBC Symphony Orche stra en de Scola Cantorum van Ox ford. Het Nederlandse commentaar wordt gesproken door Gerard van den Berg. NCRV Ned. I 21.30 uur. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De meer dan 80 perso neelsleden van de afdeling decorbouw bü de NOS hebben vrijdag met hun sit- downstaking van twee uur succes ge boekt. Wat met vele schriftelijke pro testen gedurende het afgelopen jaar niet bereikt kon worden, gelukte thans na De heer F,. A. Schüttenhelm, voorzitter van de NOS, die tezamen met enige le den van de raad van beheer en een delegatie van de vakbonden en de NOS- groepsraad uitvoerig de spanningen op de decorbouwafdeling besproken had, gaf na afloop een toelichting. Er zijn twee werkgroepen gevormd, die op korte termijn rapport zullen uit brengen over de produktiegang en de organisatie van deze NOS-afdeling. Besloten is, dat de onder zelfstandige chefs opererende decorafdelingen zich niet meer op elkatrs werkterrein zullen begeven. Dit gold als een van de groot ste grieven. De NOS-teleyisie zal twee reportages uitzenden van de Europese kampioen schappen basketball voor dames, wel ke van 10 tot 21 september in Rotter dam worden gehouden. De eerste t.v.- reportage wordt zondagmiddag 13 sep tember van 16.30 tot 17.30 uur uitge zonden via Nederland I en de tweede op zaterdagavond 19 september van 23.10 tot 23.55 uur eveneens via Ne derland I. De reportages worden door Theo Reitsma van commentaar voor- Bijna duizend jaar was het christen dom de voornaamste creatieve kracht in de westerse beschaving. Vanaf on geveer 1730 begon hierin verandering te komen. In intellectuele kringen verdween het geloof vrijwel geheel. Toch bleef er een leegte achter. De mens kon blijkbaar niet leven zonder geloof in iets buiten zichzelf en in de volgende honderd jaar creëerde hij een nieuw geloof dat in belangrijke mate heeft bijgedragen tot onze be schaving: het geloof in de natuur. In de aflevering ,.De aanbidding van de natuur" uit de serie „Civilisatie" wordt aan deze nieuwe stroming uit voerig aandacht besteed. Zondag NOS Ned. II 21.35 uur. In het congrespaleis te Brussel verga deren van 12 tot 17 september ruim 200 theologen en 1200 waarnemers van uiteenlopende kerkelijke richtin gen over de toekomst van de kerk. Allerlei actuele vragen omtrent de huidige crisis en toekomstverwachtin gen der kerken, die op dit congres aan de orde komen, leven ook vaak zelfs bijzonder scherp toegespitst in Nederland. Om die reden zal de NOS- televisie in twee uitzendingen aan dacht schenken aan dit internationale theologenberaad. Morgen kan men kijken naar een samenvattende repor tage van de opening waarbij toespra ken worden gehouden door kardinaal Suenens, prof. Schillebeeckx en dr. Congar. Donderdag a.s. volgt een tweede uitzending. Zondag NOS Ned. II 23.20 uur. (ADVERTENTIE) VAN DER VELDE - CITROëN Zoeterwoudseweg 23 - Leiden NIEUW TELEFOONNUMMER 3 3 7 4 1 De NOS-televisie biedt morgen het tweede verhaal uit de Canadese serie „Corwin", die de belevenissen van een jonge arts in de grote stad weergeeft. Ditmaal krijgt Corwin te maken met een joods echtpaar waarvan de niet meer zo jonge vrouw haar eerste baby verwacht. De man is buiten zichzelf van vreugde en steekt dat niet onder stoelen of banken. Er komen echter complicaties waardoor de man in een ernstig gewetensconflict komt. John Horton speelt de rol van dokter Cor win. Het echtpaar Saul en Hanna Kestenberg wordt gespeeld door Nehe- miah Persoff en Eileen Heckart. De regie van deze produktie van de Ca nadian Broadcasting Corporation is in handen van Daryl Duke. Zondag NOS Ned. II 20.20 uur. NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Romeo en Julia 19.40 uur: De wals, ballet 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Kaspar Hauser, 21.30 uur: The last night of the proms 22.30 uur: Hier en nu 22.55 uur: Gewijde muziek NOS: 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Zwemkampioen- schappen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal EV, OMROEP: 19.04 uur: Ngijabula, Afrikaanse muziek 19.30 uur: The devil's freckle, religieus spel 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Ironside 21.10 uur: Achter het nieuws 21.35 uur: Improvisatie 22.30 uur: Journaal In Hilversum is men alweer druk doende met de opnamen voor de Mounties- show. Piet Bambergen rit hier als een kleine jongen in een matrozenpak zich uitermate uitbundig te gedragen. In het Zomertheater van KRO-televi- sie wordt zondagavond een oorspron kelijk televisiespel van Max Marquis uitgezonden, dat door Rudolph Cartier is geregisseerd. Centrale figuur is de Franse schrijver Voltaire, die, al oud en teruggetrokken levend, wordt ge confronteerd met het drama van de protestant Jean Calas, die ervan wordt beschuldigd zijn zoon te hebben, ver moord, omdat deze belangstelling heeft voor de katholieke leer. Om die beschuldiging waar te maken néémt i--« Eucharistie viering Bij gelegenheid van het eerste lus trum van Concilium wordt van 12 tot 17 september in Brussel een internati onale theologencongres gehouden. On derwerp is „De toekomst van de Kerk". De KRO-televisie zal morgen de Eucharistieviering met de deelne mers van dit congres rechtstreeks vanuit Brussel uitzenden. Celebrant is Davis Power uit Ierland. De predika tie wordt verzorgd door pater Chenu O.P. De Eucharistieviering is zeer mo dern van opzet en de basisteksten worden uitgesproken in het Engels. De gezangen worden verzorgd door jon gerenkoren 'uit Zelzaten (België) en Sas van Gent (Nederland.) De toelich ting wordt verzorgd door André Tryman. Zondag Kro Ned. 112.30 uur. Woord voor woord Morgenavond hervatten CVK-IKOR- RKK de uitzending van de bijbelver telling voor de kinderen „Woord voor Woord" via Nederland I. Het weke lijkse jeugdprogramma van de kerken gaat zijn zesde jaargang in met een nieuwe vertelster, de actrice Nelly Fijda, die o.a. in het gezelschap van Wim Kan heeft gewerkt en verbonden was aan de toneelgroepen Arena, Theater en Sudio. Aart Staartjes, die twee jaar lang wekelijks de vertellin gen presenteerde blijft meewerken aan andere programma's van hel IKOR. Hij wordt presentator van een vierwekelijks halfuur, dat met kinde ren voor kinderen wordt gemaakt on der de titel „Wat je zegt, dat ben .je zelf". Deze reeks is een vervolg op Woord-voor-Woord-Extra, dat een re latie tot stand wilde brengen tussen het bijbelverhaal en de alledaagse problemen, zoals die door kinderen worden ervaren. Het eerste onderwerp van „Wat je zegt...." is de emancipatie. De teksten van de bijbelverhalen wor den dit seizoen door verschillende au teurs geschreven en door verschillende kunstenaars geïllustreerd. De eerste serie over koning David werd door Karei Eijkman geschreven met tekeningen van Bert Bouman. Andere auteurs, die hun medewerking hebben toegezegd zijn o.a. Renate Rubinstein, Marga Minco, Hans Andreus. Cees Buddingh, Gerrit Kouwenaar en Leen Valkenier. Trudv van Keulen regissert Woord voor Woord en „Wat jc zegt....", dat op zondagavond 25 oktober zijn eerste uitzending beleeft. Zondag IKOR Ned. I 19.00 uur. Kapitein Harmsen Ook in de laatste aflevering van de Duitse televisie-serie „Kapitein Harm sen" is de kijker getuige van de ko mische en misschien ook wel eens wat minder komische situaties die zich voordoen in deze schippersfamilie. UI- la is nogal goed voor de dag gekomen in een quiz, en Fiete vindt het dan ook nodig zijn zuster aan te prijzen als specialiste op het gebied van zeemans- vragen. Uil a wordt uitgenodigd voor een televisie-quiz en wordt natuurlijk de trots van de familie. Maar niet lang, want al spoedig blijkt dat de zenuwen van Moeder Harmsen hierte gen niet bestand zijn. Zondag KRO Ned. I 19.45 uur. de officiële aanklager David de Beau- drique, een fanaticus, zijn toevlucht tot onwaardige en onmenselijke mid delen. Calas wordt gemarteld en ter dood gebracht, maar van zijn lippen komt geen bekentenis. Voltaire, als vrijdenker zeer betrokken bij de strijd om de macht tussen katholieken en protestanten, een strijd, die steeds grotere onverdraagzaamheid opriep en een bedreiging vormt van zijn eigen leven, neemt het voor Cala,s. op ,^n vecht drié jaar verbitterd om de man Ir ïecjden. Hij redtnl^^ÏR Ifasp 55,, daarvoor is het te laat maar wel zijn naam. Calas wordt gerehabili teerd. De Beaudrique, ontmaskerd, komt ten val. Dit historische gegeven, gebaseerd op het toneelstuk „De zaak Calas", komt in de televisierealisering over als een soort „detective" met snelle scenes, waarin de handeling es- sentiëel is voor de ontwikkeling van het conflict. Aan de basis ligt de godsdienststrijd in het Frankrijk van de achttiende eeuw, waarin Voltaire zelf een belangrijke rol speelde met zijn scherpe aanvallen op de R.K. Kerk en zijn hekelingen van vele misstanden in Europa. Zondag KRO Ned. I 20.35 uur. NEDERLAND I KRO 12.30 uur: Eucharistieviering NOS 15.00 uur: Tele-activiteiten 15.30 uur. Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 15.52 uur: Verkeersinformatie 15.55 uur: De verrekijker 16.05 uur: De strijd om het water 16.30 uur: Basketball 18.55 uur: Pipo de clown NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal NCRV 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.15 uur: Transworld top team 19.40 uur: Nieuw licht in Frankrijk 19.50 uur: Uitslag quiz Ik zie IKOR 19.00 uurt 19.00 uur: Journaal Woord voor woord 19.05 uur: 19.05 uur: Woobinda Reflectie op Nairobi 19.30 uur: KRO Studio Sport I 19.30 uur: 20.20 uur: Felix de Kat Gouden vruchten op 19.45 uur: zilveren schalen, Kapitein Harmsen t.v.-spel •20.30 uur: 21.10 uur: Journaal Studio Sport 11 20.35 uur: 21.35 uur: De bezetenen Civilisatie 22.05 uur: 22.25 uur: Gamma 25 jaar Gaudeamus •22.40 uur: 23.15 uur: Journaal Journaal 23.20 uur: NEDERLAND II NOS De toekomst van de kerk 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Romeo en Julia 20.45 uur: Met liedjes het land ir 21.35 uur: De andere gevangene 22.25 uur: Dagsluiting 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Schooltelevisie NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: De 21e eeuw VARA 19.30 uur: Coron at ions t reet 20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Trouwdag 21.10 uur: Achter het nieuws •21.50 uur: Het oproer kraait •22.25 uur: Journaal HILVERSUM I 402 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 uit zending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Open Huis, gevarieerd programma. (19.30-19.35 Nieuws). 21.r B Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...: muïikaa sportprogramma met kommentaren. report* gekruide Barcelona?23!ss-24.00 Niet op de plaat. 23.15 Stereo: Lui de zaterdag uit: licht platenprogramma. 23.55-24.00 BRUSSEL (NED)._324 M. HILVERSUM II 298 M. 8.05 (NOS) Europese zwemkamploenschap- pen in Barcelona. 18.19 Kanjer Koning Kompetitie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (NOS) Europese zwemkampioenschap- pen in Barcelona. 19.05 Stereo: De Spring plank: jonge artiesten, begeleid door een Sport. 18.55 Grammofoonmuziek. Nieuws, weerbericht en actualiteiten Muziekprogra De eucharistieviering in het KRO- RKK-radioprogramma van zondag 13 september zal worden uitgezonden uit de kerk van de St.-Paulusabdij te Oosterhout. Nog niet zolang geleden gold deze abdij als centrum van gre goriaanse koorzanglectuur van hoog niveau, waarheen regelmatig koordiri genten en zangers trokken om hun praktische liturgische kennis te ver diepen. Er is sinds kort evenwel een ontwikkeling ingetreden, die er in grote trekken op neer komt, dat in de dienst van het woord Gregoriaans wordt gezongen, maar verder uitslui tend Nederlands. Het programma „Studio Sport" van de NOS-televisie morgen van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland II bevat de volgende onderwerpen: Wielrennen: Ronde van de Achterhoek; Internationale motor- sprintwedstrijden op Zandvoort; Noordeuropees kampioenschap water skiën in Monnikendam; Europees kam pioenschap basketbal voor dames in Rotterdam en Overzicht van de ko mende voetbalwedstrijden om de Eu ropa Cup. LANGS DE LIJN In het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio morgen van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum III en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilver sum I, zijn naast de flitsen van wedstrijden in het betaalde en het amateur-voetbal de volgende voorwer pen te horen: Europees kampioen schap basketbal dames in Leeuwarden en Rotterdam; Europees kampioen schap jeugd atletiek in Parijs; Natio naal kampioenschap kanovaren in Amsterdam; Speedboatraces in Krim pen aan de IJssel; Paardekoersen op Mereveld en in Emmeloord; Overzicht hockey en honkbal. „Langs de Lijn" wordt gepresenteerd door Bert Corpo- raal en Hans Kramer Samenstelling en regie: Roel Rengers. HILVERSUM I 402 M. EN FM-KANALEN VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Socialistisch strijdlied. 8.13 Wat een weer: gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen en dui- venberichten). 9.15 Radio Kamerorkest met solisten: klassieke gewijde muziek. 9.45 Uit zending van het Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst, ongeveer 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toe stand in de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 irkdienst. 18.00 Convent: wekelijks half- »ver en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zing! oorbedachte lied: geestelijke liederen Kerk veraf en dichtbij. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Inf. de presse. 18.o; Stereo: Muslca Sacra: klassieke gewijde muziek. 19.45 Rondom het levenseinde - ethische en pastorale overwegingen. 20.Ou ïationaal Vocallstencor - met solisten 22.00 Kruispunt: magazine en achtergrond Licht orkest met solisten. 17.50 Nie NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II: sportreportages en beschouwingen. VA RA: 18.30 Cabaretprogramma. 18.55 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 19.00 Zin en te genzin: discussie over een actueel onder werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kerkcon- cert: Orgel, clavecimbel en fluit: klassieke en moderne muziek. 20.00 Marxist of kapita list: programma n.a.v. het congres Capita- H1LVERSUM II 298 M. EN FM-KANALEN KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Nadineri (gr.), f opera van Moessorgsky. In de pauze: o veer 15.20-15.40 De literaire copywr klankbeeld. 16.30 Jazz uit het histoi archief. CVK: 17.00 Christelijk Gereform HILVERSUM III 240 M. EN FM-KANALEN. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrult!: eei platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Jui< op zondag.^11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo Gn Ï3.02 NARNederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14. o: Langs de lijn (I): sportreportages en beschouwingen, afgewisseld door llchK grammofoonmuziek. (15.00-15.02 en 16.00-16.0: Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radio journaal. 17.05-18.00 Superclean Die: belcantoconcei 19.30 Muzlekprn- s). 23.40-23.45 Nieuw ti^o Socialistisch strijdlied. 7.23" Spit: uur Amsterdam: lichte grammofoonmuzie VPRO>:°7.54 CDeze dag. VARaT 8.00 Nieuw den). 9.50 Koning Klant. 10.00 Voor de iteiten. 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: 1 piano: moderne liederen. 15.00 Gere- erde middagdienst. NOS: 15.30 Zoek- op Nederland: informatie over Zco- afgewisseld met muziek (16.00-16.02 s) 17.20 Overheidsvoorlichting: Suri* e luchtpost. Afzender: Tjark Petzoldt. reo: Eurolight: licht orkest (opn.) AVRO: Nieuws. 16.03 Caribia: muziek uit Suri- le en de Nederlandse Antillen. 16.30 ;ado: jeugdprogramma. 17.30 Brabant rnaal. 17.55 Mededelingen. koor en licht in: TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-radn KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: om spannen lunchprogramma. 14.00 Nieuw: HILVERSUM II 298 M. EN FM-B KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.1C Stereo: Badlnerle: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieut r*■"•ïisvrouw. 10.00 Stereo: izlek (gr.). NOS: 10. in het Nederlandse kleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast. gevarie- country. (15.00 Nieuws). 16.01 lORRRrrr...: popmagazine. 17.i Draai ji.iofdraaiikverzoekpl Medededeilngen Nieuws. 16.03 Beursbericht' delingen. >^15, Jazzmuziek. idio. (15.00 Nieuws) I6.01

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2