Steidte <2ommi Respijt voor 300 gijzelaars tot zondagochtend drie uur Weer hand in hand met tienduizenden op de Coolsingel VS OVERWEGEN GEEN MILITAIRE ACTIE Kratten whisky in woestijn Verkeersschout in dienst van rechterlijke macht VAN EGMOND Breestraat 173 hamburger biefstuk Duitser gaf vals geld uit in Zuid-Limburg Specialist voor verkeers overtredingen 6 6 6 feacA& szedaotcé DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 61e jaargang, no. 18.151 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 T.V.-SELECTIE VANAVOND ENKELE BUIEN De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: opklaringen, maar ook enkele buien. Matige, aan de kust tijdelijke krachtige zuidweste- Nederland II: 20.20 u. Voyage to the jjjke win(j. Weinig verandering in bottom of the sea; 21.10 u. ABC van temperatuur, de accordeon; 21.30 u. Vissers BEIROET (Reuter-AP) De Palestijnse guerrilla's hebben de onderhandelaren van het Rode Kruis tot zondagnacht drie uur de tijd gegeven een regeling te vinden voor het vrijlaten van alle gevangen Palestijnse vrijheidsstrijders in ruil voor meer dan driehonderd passagiers en bemanningsleden van drie gekaapte toestellen, die momenteel op een landingsstrip in de Noordjor- daanse woestijn wachten, omsingeld door zwaar bewapende guerrilla's. Amerika heeft intussen zes grote transportvliegtuigen (C-130) naar Turkije gedirigeerd met „medische evacuatieteams" om eventueel behulpzaam te zijn met het transporteren van de ontvoerde passagiers. Washington weigert te bevestigen of er militaire maatregelen zijn genomen in de omgeving van Jordanië, maar een woordvoerder zei wel dat militaire maatregelen om de gekaapte passagiers vrij te krijgen vrijwel uitgesloten zijn. „De situatie verandert evenwel van uur tot uur", aldus een woord voerder. De guerrilla's dreigen de toestellen op Ve blazen als hun eisen niet ingewilligd worden. Volgens radio Beiroet zelfs met passagiers, bemanning en al. De Veiligheidsraad heeft unaniem opgeroepen tot onmiddellijke vrijlating de gijzelaars in de Jordaanse toestijn en deze vrijlating ook verlangd jnn hen die gevangen zijn als gevolg „ander ingrijpen In 't internationale verkeer". Daarmee wordt gedoeld op de beide Algerijnen die in Israël uit een BOAC-toestel zijn gehaald en nog steeds worden vastgehouden. In t gisteren gekaapte BOAG-vliegtuig (ADVERTENTIE) vanavond praatavond van 18.15 tot 21.00 uur Vanavond ataat het nieuwe LOI- gebouw open voor alle vragen over schriftelijk en mondeling onderwijs die u eigenlijk altijd al overdag had willen stellen. leidse onderwijs instellingen Leiderdorp, Leldsedreet vlakbij da Zljlbmg In het verlangde van de Willem de Zwijgerlaan (ADVERTENTIE) BONTSHOW in HOLIDAY INN •p DINSDAG 1» SEPT. A.S. Aanvang 20.15 uur. Plaatsbespreken bij: Internationale Bontmode Telef. 01710-23337 PROFICIAT FEIJENOORDÜ Alle dansende jongelui uit Leiden en omgeving Evert Castelein HET AANTAL - STIJGT Nu nog slechts 167 Heren gevraagd om goed dansen te Ieren. Welkom!! Tel. 01710 -23583 Evert Castelein zaten in totaal negenentachtig passagiers namelijk vijfenveertig Britten, onder wie kinderen, die van vakantie terugkwamen, negentien Indiërs, tweeëntwintig Ara bieren, die overigens zijn vrijgelaten, twee Amerikanen en één Nederlander, wiens naam De Koning zou zijn. De ruim driehonderd gijzelaars, wier toe stand met de dag minder benijdens waardig wordt dat geldt dan vooral voor de kinderen hebben nu hulp ge kregen van een medicus en een verpleger van het Rode Kruis, Er is nu ook nood verlichting aangebracht en er komen ook dekens, hetgeen voor de koude woestijnnachten geen overbodige weelde is. Ten behoeve van de gijzelaars brachten de guerrilla's nog vier kratten whiskey en een partij niet-alcoholische dranken. Onder groot gejuich van de ongeveer driehonderd guerrilla's werd het gisteren gekaapte BOAC-toestel in „Leila" omgedoopt, naar de in Engeland gevangengehouden kaapster Leila Kha- led. Leila wordt nog steeds in Londen vastgehouden. Over aar flot is nog steeds" niets officieels bekend. Zij is tenslotte een van de „lijdende voor werpen" in de onderhandelingen tussen guerrilla's en Rode Kruis. Wel deed Scotland Yard het af en toe voorkomen dat ze werd weggebracht, maar dit betrof waarschijnlijk een dubbelgangster of een dummy.... Nederland heeft offi cieel bekendgemaakt Leila niet te willen toelaten. Als gevolg van het kapingsgevaar zijn veel vluchten naar het Midden-Oosten geannuleerd. De BEA mijdt Beiroet. Ook de KLM liet gisteren de vlucht naar het Midden-Oosten vervallen. Vandaag werden ze weer uitgevoerd, behalve die naar Amman. Swissair negeert eveneens de Levant. Het vliegveld van Cairo, dat gisteren tijdelijk gesloten werd om te verhinderen dat daar de gekaapte VC-10 zou landen, is weer geopend. De Air France blijft, evenals de BOAC op Beiroet vliegen. Intussen leveren de scherpe maat regelen op de verschillende vliegvelden al resultaten op. Een zekere heer Khaled naamgenoot van Leila dus, kreeg geen boeking voor een vlucht van Toronto naar Londen. De man moest op familie bezoek. In Milaan werd in da koffer van een Egyptenaar een Pools geweer gevonden. Er was geen munitie bij. De man mocht naar Cairo vliegen, maar wel zonder geweer. In Kopenhagen is een Arabische winkel, toebehorend aan een (Van c verslaggevers) ROTTERDAM De Coolsingel was vannacht voor de tweede keer sinds enige maanden herschapen in een onafzienbare deinende mensenzee, die was samen gestroomd om de helden van Feijenoord te huldigen. De Rotterdamse formatie, die zich gisteravond ont deed van Estudiantes door een doelpunt in de tweede helft van invaller Joop van Daele, werd uitbundig toegejuicht. Vanaf het balkon van het stadhuis, waar de Feijenoorders verschenen, werd de felbegeerde wereldbeker aan voetbalminnend Rotterdam getoond. WELKE EER VALT NU NOG TE BEHALEN, ERNST HAPPEL? Onafgebroken werd de ploeg twintig minuten lang, terwijl de beker van hand tot hand ging, bejubeld. Speciale yells waren be stemd voor trainer Ernst Happel en doelman Eddie Treijtel. Zeker honderddui zend aanhangers van Feijen oord beloonden op de Cool singel dertien Rotterdam mers voor hun geweldige prestatie. Het laatste obsta kel op weg naar het wereld kampioenschap der clubs was een bikkelhard duel. De Argentijnen stelden zich aanzienlijk minder vriende lijk teweer dan veertien dagen geleden, toen zij in Buenos Aires spotten met hun reputatie door uiterst correct en sportief op te tre den. Gisteravond zette Estu- diimtes dat masker af en toonden de spelers weer hun ware gezicht. Feijenoord schrok er niet van- De Rot terdammers lieten zich niet door enig komediespel uit hun ritme halen. Doel bewust, zelfverzekerd, over tuigd van eigen mogelijk heden stond de Rotterdamse formatie in het veld. Het aanvankelijk zo gevreesde, maar na het gelijkspel in het eerste treffen misschien wat onderschatte Estudian- Plichtmatig steekt Joop van Daele, de Feijenoorder, die geschiedenis maakte, zijn hand omhoog. Doodkalm en met de tong tussen zijn tanden. „Toen ik dat doel punt maakte, besefte ik eerst niet goed wat er aan de hand was. Ik was een brok rust". Zijn ploeg genoten Boskamp en Van Hanegem realiseren zich dat des te beter. Zij rennen als een kind zo blij op de his torische invaller af. tes bleek een ploeg, die de Rotterdammers weinig ont zag kon inboezemen. Koel en nuchter stelde Feijenoord zich op tegen de soms forse charges van de „studenten" uit La Plata, daarbij zelf het wapen van de overtreding niet schuwend. Koel en nuchter was ook het schot, waarmee Joop van Daele, tien minuten na de hervat ting, aan alle illusies van de Argentijnen een eind maakte- Wederom had de lange Van Daele zich een killer getoond. Op het juiste moment werd hij door Ernst Happel ingezet. Met een schitterende schuiver voeg de Van Daele de ontbreken de parel toe aan de keten, die met landstitel, Europa Cup reeds glinsterend was In zijn toespraak beloofde burgemeester Thomassen bij het stadion een kunstwerk te plaatsen ter herinnering aan het historische gebeuren. Tot diep in de nacht heb ben de Rotterdammers de triomf gevierd- In de vele café's, waarvan de eigenaren de blerstroom niet gecom penseerd wensten te zien door geldelijke tegenpresta ties, besprak men steeds op nieuw de kans van Boskamp, de redding van Treijtel, de tactiek van Happel en het kostbare doelpunt van Van Daele. Drooggeschreeuwde kelen smeerde men over vloedig, harten werden ge lucht en stembanden niet gespaard- Iedereen wilde deel hebben in het succes. Iedereen nam deel- „Zilver vloten", „geen woorden maar daden" en welke andere strijdliederen ook lof zingen van de Feijenoordelf, streden om de boventoon. Nog ver na het laatste fluitsignaal, dat voor Rotterdam het teken was zich in een feestroes te storten, omarmden voetbal enthousiasten op en rond de Coolsingel elkaar. Voor Ernst Happel blUft er echter nog een vraag over. Waar moet hij nu nog naar Jemeniet, in brand gestoken. In ver schillende Europese hoofdsteden worden de Arabische diplomatieke vertegen woordigingen scherper dan ooit bewaakt. (ADVERTENTIE) lekker eten tips Weer een variatie. Serveren op de biefstuk. Bij de gemalen biefstuk wat Bij de gekookte aardappelen of fijn gehakte gekookte ham en friten. ui voegen, die eerst in de Lekker bij alle groenten, biefstukjus zijn gefruit. Liefst sla. Een goed stuk vlees hoort erbij Publloatio van da Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vfeesconserven HEERLEN. Begin deze week is in Heerlen een Duitser gearresteerd, nadat deze een vals biljet van 50 Mark had uitgegeven. De laatste tijd komen steeds meer valse MarkbUjetten in omloop. De politie zoekt in samenwerking met zijn Duitse collega's naar de bende, die de biljetten drukt. Bij het verhoor in Heerlen is vast komen te staan, dat de aangehouden man niets te maken heeft met de bende. Hij heeft de biljetten, in totaal vier, van een vriend gekregen. Nadat hij bij een tankstation in Heerlen met het biljet betaald had, ontdekte een latere klant dat het biljet vals was. Pas na enige uren kon de man, die met een gehuurde Porsche reed, aangehouden worden. Na zijn verhoor is hij over de grens gezet en in Duitsland onmiddellijk weer gearresteerd. De vriend, die hem de valse bankbiljetten had gegeven, is ook dooi de politie verhoord. Het schijnt dat hij wèl deel uitmaakt van de reeds lang gezochte valsemuntersbende. (Van c parlementaire redactie) DEN HAAG Het openbaar minis terie krijgt een „verkeersschout". Dit is een nieuwe functie. Een en ander blijkt uit een wetsontwerp dat door minister Polak (Justitie is ingediend bij de Tweede Kamer. Voorts zullen nieuwe functies van gerechtsauditeurs worden ingevoerd. Zij moeten de rechters assis- De verkeersschout wordt noodzakelijk geacht, omdat de overgrote meerderheid van de strafzaken die het openbaar ministerie te verwerken krijgt, ver- KOPENHAGEN De Deense onder zeeboot Narhvalen, die gisteravond als vermist was opgegeven, is terecht. Het schip is ten zuidwesten van Lindesness (Zuid-Noorwegen) waargenomen. Uren lang was het Skagerak door schepen en vliegtuigen afgezocht. Het vaartuig had als gevolg van een radiodefect het con tact met de wal verloren. keersovertredingen zijn. De behandeling van deze zaken geschiedt vooral door de jonge leden van het openbaar ministerie, die daardoor hun vooroplei ding maar ten dele rendabel kunnen maken. Bovendien dreigt hun practische ervaring eenzijdig te worden. De verkeersschout krijgt dezelfde taak en bevoegdheden als de officier van justitie, maar dan als specialist alleen op gebied van de wegenverkeers- wetgeving. Hij zal bijvoorbeeld beslis sen over schikkingen. Hij behoeft geen jurist te zijn. De taken van de gerechtsauditeurs zullen onder meer zijn het opstellen van concept-vonnissen en het samenstel len van nota's over juridische vraag stukken. Zij zullen niet met de rechts spraak worden belast, tenzij zij na het verkrijgen van enige ervaring tevens tot rechterplaatsvervanger worden be noemd. Gerechtsauditeur wordt bij de zittende magistratuur een aanvangs- functie. Deze auditeurs zullen bij alle gerechten, zowel gewone als admini stratieve worden ingezet. De functie van gerechtsauditeur biedt kandidaat-rech ters de gelegenheid voor het opdoen van ervaring in de rechtelijke macht. De minister hoopt zohet aantrekken van buitenstaanders bij de rechterlijke macht aantrekkelijker te maken. Verder is in de opbouw van het openbaar ministerie nog een aantal wijzigingen gebracht. De rang van sub stituut-officier van justitie zal worden gereserveerd voor hen die hun carrière gaan beginnen bij het openbaar minis terie. Het wordt de aanvangsfunctie bij het openbaar ministerir. Tussen de rang van substituut-officier en het hoofd van het parket voortaan. (ADVERTENTIE) Ik heb nou wel zo'n grote kleurenplaat van de tekenaar Jan Sanders van u gekregen, toen ik mijn broer als abonnee van uw blad opgaf, maar bij nader inzien kan ik mij toch niet verenigen met de wijze, waarop de politie erop is afgeschilderd. Dat ls vrij negatief en als oud-brigadier van de gemeentepolitie moet ik daar heftig tegen protesteren. Uw dienstwillige dienaar, brigadier J. F. Telkamp b.d. Andere lezers die ook zo'n kostelijke tekening in huis willen hebben, krijgen hem gratis als ze een nieuwe abonnee opgeven. Wie toch liever iets anders heeft mag kiezen uit: Een legpuzzel van de historische voorpagina van 21 juli 1969 (toen de eerste mens voet op de maan zette). Zo groot als een hele krantepagina. 1 set luxe speelkaarten (2 spellen). (Hierlangs afknippen) Als nieuwe abonnee i noteerd i de Leidse Courant heb ik Woonplaats Straatnaam i Ingaande Hij/zij wil betalen per M Mijn naam en adres zijn Als geschenk wil lk thuis bezorgd krijgen de mammoetlegpuzzel/vierkleurentekemng Protes terend Nederland/set luxe speelkaarten. Doorhalen wat niet wordt verlangd.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1