mening ook FRAGILE" Zeskampploeg pept conditie op voor finale VOOR JOU ZES UITVALLERS W aterpaalzitwedstrijden bij Veense botenbeurs Interkerkelijke samen werking in Yoorsch oten BIOSCOPEN Meisje in buitenland overleden Bouwvakker onder invloed reed zonder rijbewijs in een wrak XLT desnoods tienjarenplan om ons doel te bereiken" BLOOD, SWEAT AND TEARS derde album van grote klasse Chris Hinze iUori CuuilANl' Een der wedstrjjdonderdelen betreft het lopen op een je zo'n kogel vandaan om op te oefenen?" aldus Van Ommen. Een kindercircus daar nog In de Jordaan in Amsterdam was direct bereid een dergelijke kogel voor de trai- prijzen, die ning af te staan en gisteravond reeds kon er door de meisjes op worden getraind, het land: f 25.000,- ALPHEN AAN DEN RIJN Nadat zaterdagmiddag een bespreking heeft plaats geliad tussen de leiding van de Alpheuse Zeskampploeg en de deelnemers aan het spel in Berlijn, is gisteravond alweer de eerste training gehouden. Dit keer wordt er getraind op het terrein van de Martha Stichting Rijnstroom, omdat men daar alles bij de hand heeft wat voor de training nuttig kan zyn, namelijk een zwem bad, grasvelden en een gymnastieklokaal. Het bestuur van de Martha Stichting heeft daarbij alle mogelijke medewerking verleend, een geste die de Zeskampploeg bijzonder op prjjs stelt. Non-playing captain Van Ommen: „Het lijkt wel of ieder een voelt, dat het daar in Verona een nationale zaak is geworden," aldus de captain, die vandaag een kijkje is gaan nemen in Verona, teneinde eens even poolshoogte te nemen voor wat betreft hotels, trainingsmogelijkheden en in welke omgeving de strijd zal plaats vinden. Vervangen Van de Berljjnse ploeg zijn zes specialisten afgevallen, die vervangen moeten worden door anderen. Twee meisjes en vier heren die ln Berlijn in de ploeg zaten zullen dus niet meer in Verona aantreden, daarnaast zijn Ria Roetsehoten en Piny de Jong uit Bodegraven weer aangetrokken voor specialistische oefeningen. In totaal zal de ploeg uit tien dames bestaan en elf heren, kogel. „Waar haal Heeft de hele produktie in Berlijn rond 250.000,— gekost- in Verona gaat men dik overheen: namelijk tot ver over de 400.000,-. De geld- erdienen zyn, liegen er ook niet om, namelijk de eerste prjjs voor Sektevorming II Ln uw beschouwing, getiteld „Pluri formiteit die bedenkingen moet oproe pen" (zaterdag 22 8-'70), maakt u zich zorgen over wat u noemt de plurifor miteit onder de conservatief denkende katholieken, die volgens u het stadium van een zinloze versnippering gaat be reiken. Voorts noemt u het bestaan van verschillende groepen onder hen „ge spletenheid". Deze ermen zijn m.i. mis plaatst. ise groep (het blad) Confrontatie richt sich overwegend tot de intelligentsia, „Waarheid en leven" (deken Joosten) is een blad dat op een meer populaire wijze strijd voert tegen de vrijzinnigheid ln de Nederlandse kath. kerk: het Mi- c.iaellegioen doet dit op een meer mili tante wijze. De pas opgerichte Willi- brordstichting (pater Krekelberg) Is even militant en vindt zijn werkterrein hoofdzakelijk in het centrum van het land. Wat de Willibrordstichting wordt toegedicht van plan te zjjn, is door de luitiatiefnemers alleen genoemd als datgene wat men in „uiterste nood" zou proberen te bereiken. De uiteenzetting daaromtrent door pp ter Botte S.J. in een televisie-uitzending van afgelopen week het ln deze aan duidelijkheid niets te Maar wat genoemde groepen alle met elkaar gemeen hebben is hun toe gewijde ijver voor het authentieke ka tholieke geloof en hun onwankelbare trouw aan Petrus opvolger: de Paus! Zij verschillen onderling niet het minst ln geloofsopvatting. In zaken van ge- loofsuitleg en moraal zijn zij volkomen ètn in hun trouw aan de universele Kerk. Zonder voorbehoud! En omdat zij zo één zijn ln hun doelstellingen, zijn voorden als „versnippering", „gesple tenheid" en ..sektevormingtermen, die isaan als de bekende tang op het al even bekende varken. U slaat de spijker op de kop, als u „de op rellen beluste publiciteitsmedia" ln dit geval als een gevaar noemt. Er oehoeft in de rijen van wat u conserva tieve katholieken noemt, maar iets voor te vallen, of per*, radio en televisie werpen zich erop als uitgehongerde prairiewolven. Hun voorlichting is dan uitzonderingen daargelaten, tendentieus, vaak selfs misleidend. Het vele. vele, oat in „progressieve" kring gebeurt en niet door de beugel kan, wordt daaren tegen maar al te giaag met de mantel der liefde bedekt, of maar terloops ver- Niemand heeft tijdens de oorlog het bestaan van ik-weet-niel-hoeveel ver zetsorganisaties en -publikaties gezien als versnippering en gespletenheid. Al ton dienden zij immers het éne, grote r.oel t'n niet anders is het met de door u ge noemde groepen van orthodox denkende katholieken; hun trouw geldt, uitslui tend de éne universele Kerk, ln strikte gehoorzaamheid aan en eenheid met Rome. Zij vormen niet het gevaar voor afsplitsing maar Juist het volstrekte te- geodeel daarvan! M. B.-C. Leiderdorp Eerste prijs vijfhonderd gulden ROELOFARENDSVEEX Tussen 11 en 21 september a.s. worden in Roelof- arendsveen de eerste Nederlandse wa- terpaalzitwedstrjjden gehouden. De or ganisator van de dan tevens te houden botenbeurs in Alkemade, de heer Louis v. d. Meer, heeft een bedrag van 500 beschikbaar gesteld voor de winnaar. Winnaar is degene, die het langst met kleren en zwemvest aan op een van de palen bljjft zitten, die een dezer dagen door het bedrijf Van Lunning uit Won- brugge in de Brasemermeer ter hoogte van de West Meerlaan worden geslagen. De deelnemers mogen niet worden voor zien van eten of drinken. Herenzaak van C&A naar Breestraat 130 LEIDEN Met ingang van maandag 14 september a.s. om 1 uur 's middags zal de herenzaak van C A verplaaat zijn naar het adres Breestraat ISO (het ge wezen pand van Zurloh). Zonder ope- ningsvertoon zal de ingebruikneming van de nieuwe herenzaak plaatshebben. De door het vertrek van de herenafdeling vrijkomende 3e etage in het pand Boter markt 5 'zal in de 2e helft van september deels ingericht worden als boetiek met mantels, japonnen, rokken, blouses en tricot voor de jeudige klantenkring (de twens), deels als afdeling voor sportieve dameskleding (pantalons, blazers, jac kets, suède, eet Gestolen truck is weer terecht L&raEX/ZOETERYVOlDF. De truck met oplegger van de Gebr. Onderwater die zaterdagnacht op de Vrouwen weg i werd gestolen, is terecht. De combinatie i werd in Pijnacker teruggevonden en on- beschadigd naar Zoeterw oude gebracht. Naar de daders is nog steeds een on- I derzoek gaande. Centrale huis vesting nog een probleem VOORSCHOTEN In Voorschoten hebben de Gereformeerde Kerk, do Ned. Hervormde Gemeente en de R.K. Kerk besloten hun bestaande aktiviteiten op het gebied van de gezinsverzorging en het maatschappelijk werk te bundelen. Daartoe is opgericht de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening. De aanduiding „interkerkelijk" wil niet zeggen dat de dienstverlening wordt beperkt tot leden van de aange sloten kerken. De stichting gaat haar diensten verlenen aan ieder, die daarom verzoekt, ongeacht gezindheid of gods dienstige overtuiging. Het ligt in het voornemen de stichting per 1 januari 1971 te starten. Voorwaar de is echter de noodzaak van een cen trale huisvesting. In afwachting van de oplossing van dit probleem blijven de bestaande instanties werkzaam. Het ge zamenlijke personeelsbestand van de hui dige instellingen bedraagt 31 personen, onderverdeeld ln 2 maatschappelijke werksters, 2 leidsters-gezinsverzorging. 8 gezinsverzorgsters. 3 gezinshelpsters en 16 bejaarden-helpsters. De niéuwe stich ting vertrouwt door de bundeling van krachten en uitbreiding van het perso neelsbestand aan de toenemende vraag om hulpverlening te kunnen voldoen. Het bestuur van de Stichting bestaat uit de dames S. A. A. van Sluijs-de Jong, A. K, Uijtèrlinde-Visbeen, W. Verhaart-van Kesteren; Th. D. van Wijl-Bennibk en de heren ir. J. Barkhof, H. M. Bentlage, drs. R. B. de Bondt, ir. H. A. J. Rynja en F. Th. Zilverentant. Voorzitter is de heer Bentlage, secretaris de heer Zilverentant en penningmeester de heer De Bondt. Trianon: „M.A.S.A." (18) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Camera: „Lions love" (18) Dagelijk; 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: „Let it be" (a.l.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: „De gruwelkamer van de Sex" (1? Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Luxor: ..Woodstock" (a.l.) Dagelijks en zondags 2.30 en 8.00 uu Lido: „Satyricon" (18) Dagelijk: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur (Van een onzer verslaggevers) DE KWAKEL Op weg naar een va kantieadres ln Spanje is tüdens het ai- gelopen weekend ln Zuid-Frankrijk na een fatale Inhaalmanoeuvre de 21-jarige Agnes Kooijman uit De Kwakel om het leven gekomen. Haar vriend is met zeer ernstige verwon dingen in een ziekenhuis aldaar opgeno men. Het slachtoffer was woonachtig op de Drechtxhjk 70 te De Kwakel. Het stof felijk overschot zal dezer dagen naar Nederland worden gebracht en donder dag a.s. in Ds Kwakel worden begraven. „Een ontstellend gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel LEIDEN Een 4S-jarige bouwvakker uit Leiden moest gisteren, staande voor de kan tonrechter, mr. W. de Koning, volmondig toegeven, dat hy destijds „zeer fout" was ge weest en een groot gevaar op de weg had betekend. Ken rij bewijs bezat hy niet. Deson danks schafte lijj zich een tweedehands „auto" aan. Koopprijs f 100,Het was dan ook een compleet „wrak op wielen". Tot. de voornaam ste gebreken behoorden een ondeugdelijke stuurinrichting, niet of nauwelijks functione rende remmen, een lekke uit laat, gladde banden en een op vele plaatsen totaal doorge roeste carrosserie. Toen hjj in de Sumatra»traat werd aan gehouden, ontdekte verbali sant. tevens, dat de bouwvak ker een flinke lioeveelheid pils had gedronken en min of meer onbekwaam was 'n ver voermiddel te besturen. Wat het drankgebruik betrof, onthulde de kantonrechter nog. dat verdachte hiervoor waarschijnlijk nog wel voor de Haagse politierechter zal moeten verschijnen. Hij vroeg zich verder af hoe het moge lijk kon zijn. dat verdachte zonder enige rijbevoegdheid en min of meer dronken met zo'n levensgevaarlijk vehikel de weg op ging. Verdachte kon de feiten slechts toegeven en als enig excuus aanvoeren: ..Door die alcohol wist Ik niet meer wat ik deed." „Drinkt u nog zoveel pilsjes wilde de officier, jhr. mr. Chr. M. J. v. d. Poll, terloops graag weten. Neen, h(j dronk sinds dien niet meer. Hij stond nu onder controle van het bu reau van alcoholisten. In zijn requisitoir legde de officier er de nadruk op, dat verdachte een ontstellend ge brek aan verantwoordelijk heidsgevoel aan de dag had gelegd en aldoebde niet al leen zichzelf maar ook an deren in een niet denkbeeldig levensgevaar had gebracht. Omdat verdachte vrijwillig 't vehikel voor de sloop had af gestaan het enige plus punt op zijn conto en hier door dus de sloopwaarde mi.»- te, beperkte hij zijn eis tot een totale geldboete van f 220 subs. 22 dagen, doch verbond hieraan wel een ernstige waarschuwing voor een her haling van soortgelijke wan daden. Verdachte bepleitte uiterste clementie. Hij had een groot gezin en zat er financieel niet Na verdachte nog even ern stig de „veilig-verkeersles" te hebben gelezen, beperkte de kantonrechter in zijn vonnis- wljzing de totale geldboete tot 80,subs. 8 dagen, doch verbond hieraan wel, t.a.v. het rijden zonder rijbe wijs en met een wrakke auto een voorwaardelijke hechte- nlsstr&f van tweemaal twee weken met een proeftijd van 2 jaar. Te veel boere RIJNSBURG Een minder valide automobilist uit Rjjns- burg verleende met zjjn „Daf je" komende vanaf de 2de Binnenvestgraclit geen voor rang aan een op de nieuwe Beestenmarkt rijdende vracht auto. ,,Hjj reed helemaal links van de weg en ik ben dus niet schuldig aan die aanrijding", zo luidde de kern uit verdach te» uitgebreid beloog. De kantonrechter wees ver dachte erop, dat het links rij den van de ander hem niet vrij pleitte. Temeer niet. om dat verdachte, volgens enkele getuigen, het kruispunt par does was opgereden, waar door een botsing onvermijde lijk werd. De officier zag in het links rijden van de vrachtwagen chauffeur evenmin een excuus voor verdachte. Hij eiste heel mild een boete van f 40 subs. 4 dagen. „Dat kan ik niet be talen. Ik heb niet zo'n erg hoge wekelijkse uitkering", zo bepleitte verdachte 'n la gere correctie. De kanton rechter kwam hem „'n flink eind" tegemoet en maakte er f20 suhs. 2 dagen van. „Nog te veel", aldus verdachtes laatste woord. „Lager kan Ik toch echt niet gaan", repliceerde de rechter hierop. „Dan zal ik 2 dagen moeten gaan zitten" kondig de verdachte aan. Hetgeen 't Rechtscollege mild LEIDEN „Voorrangsregeln vormen de voornaamste p(|- lers, waarop het veilige ver keer steelt. Overtredingen van deze regels hebben vaak zeer ernstige gevolgen en dienen dan ook veelal gevoelig te worden bestraft." Deze op merking maakte de officier gisteren naar aanleiding van de opvallend vele automobi listen, die terecht moesten staan wegens 'het niet. verle nen van de vereiste voorrang. Onder hen bevond zich een 26-jarlge kantoorbediende uit Leiden, die met zijn auto op het kruispunt Burggraven- laan-De Laat de Kanterstraat geen voorrang had verleend aan een van rechts komende automobilist. De hieruit voort- vloelende botsing leverde een fikse schade-claim op. „Ik zag hem helaas te laat I aankomen", verklaarde ver- I dachte zijn fout. Hij haastte zich hieraan nog aan toe te voegen, dat hij de benadeer- de party Inmiddels geheel schadeloos had gesteld. Deze vlotte afwerking stemde het rechtscollege tamelijk mild. Omdat verdachte zonder meer zijn schuld direct had toege geven vonniste de kanton rechter met f 50 subs. 5 da gen. De Hazerswoudse formati Fragile" achter de tralies by de strafgevangenis te Scheveninger De Hazerswoudse formatie Fragile vertoont op het eerste gezicht bijzonder veel gelijkenis met Cuby the Blizzards, hun geestverwanten in Grollo. Repeterend in een stal midden in de weilanden vanHazerswoude, ver weg van alle dorpsgewoel, spenderen zij drie maal per week hun tyd aan de samenstelling van een verantwoord repertoire. In enkele maanden tijd hebben ze een zo uitgebreid repertoire weten op te bouwen dat ze thans ruimschoots werk hebben. in een gevangenis verloopt. Het is ons bijzonder meegevallen. Middenin een hal. waarop alle gevangenisgan gen uitkwamen, speelden we van 7 tot 9 uur voor een enthousiaste groep ge detineerden. De stemming zat er al bijzonder snel in. Zelfs tussen de nummers door werd geapplaudisseerd en meegezongen. De leukste ervaring vonden we echter de verrichtingen van enkele gedetineerden die, gebruik makend van onze installatie, in de pauze enkele nummers ten gehore brachten. Een Italiaan speelde „O sole mio" en een neger boekte bij zonder veel succes met „Down by the riverside". We zijn gevraagd om in de nabije toekomst nog een keer te komen spelen." Desondanks is het de zes leden van de groep, waarvan zangeres Cora v. Aalst de attractie vormt, niet naar het hoofd gestegen. Als men de le den van „Fragile" aan het woord laat krijgt men zelfs de indruk dat ze nog helemaal niet onder de indruk zijn van hun eigen verrichtingen. Dinant de Gelder (slaggitarist): „We zijn er nog lang niet. Het is een lang zaam groeiproces dat niet overhaast moet worden aangepakt. We nemen er gewoon alle tijd voor. Neem nu bijvoorbeeld die groepen die 'n plaat je maken en dan nooit meer iets van zich laten horen. Dat heeft toch to taal geen zin." Zo denken ze er alle maal over. Basgitarist Manus van Dorp: „Het is bijzonder moeilijk om aan de top mee te blijven draaien. Als je eenmaal een plaatje hebt ge maakt dan moet je steeds iets beters brengen, wil je op niveau blijven." Drummer Dick Zaal ziet hét meer in een ontwikkeling op zeer lange ter mijn. „Eventueel maken we er een tienjarenplan van om ons doel te be reiken." Het repertoire Is voor een groot ge deelte aangepast aan de zangkwali teiten van Cora (nummers van o.a. Shocking Blue en Jefferson Airplane). De conti-acten stroomden de afgelo pen maftnden binnen. Als absoluut hoogtepunt van hun optredens be schouwen zij wel hun bezoek aan de strafgevangenis in Scheveningen be gin juni van dit jaar. „Het is ons meest dankbare optreden geweest", aldus sologitarist Hans Harkes. „Je kan je natuurlijk tevoren moeilijk een voorstelling maken hoe een optreden BLOOD, SWEAT AND TEARS. Een typisch voorbeeld van de alom stijgende lyn in het peil der lichte muze is de Amerikaanse formatie Blood, Sweat Tears, die onlangs met liet uit brengen van hun derde elpee nog eens ten overvloede bewees een van de belangrijkste hedendaagse roek-groepen te zijn. Chris Hinze, zoon van dirigent Frits Hinze, heeft met zijn meesterlijke fluitspel een nieuwe langspeelplaat volgespeeld: „Vivat Vivaldi", heerlijke barokjazz, gebasseerd op en afgewis seld door originele thema's van An- tonie Vivaldi. Hinze wordt in deze op namen gesecundeerd door Henk Al- kema (piano). Rob Langereis (bas). Peter Ypma (drumB) en enkele gast- musici, waaronder Leidenaar Rien de Reede (alt-fluit). John Vis tekende voor de produktie. Een raakschieter. (CBS S 64051). De tien splinternieuwe opnamen ge tuigen stuk voor stuk van technisch meesterschap, zowel wat instrument- beheersing als muzikale vindingrijk heid betreft. Elke compositie, al of niet met een fijne melodie als basis, wordt bij deze heren verrijkt met een voortreffelijk arrangement. Geen toon wordt verwaarloosd, geen detail blijft ongeperfectioneerd. En dan is er ten slotte nog de inspiratie, die elk der muzikanten tijdens de opnamen moet hebben gehad om elk nummer van zo'n grote hoeveelheid „spirit" verge zeld te doen gaan. Niet in het minst hieraan debet is zanger David Clay ton-Thomas, die voor enkele hoogte punten op deze elpee zorgt met om. het trieste „Fire and rain", het wee- platennieuws moedige „Lonesome Suzie" en „He's a runner'. Instrumentaal van grote be tekenis is vooral het door Mick Jagger en Keith Ricard gecomponeerde „Sympathy for the devil", hier om gedoopt in „Symphony for the devil". In 40.000 Headman", het sluitstuk van de plaat, zijn enkele klassieke en jazz- thema's aangedragen om de magni fieke tekst te ondersteunen. Al met al een plaat van zeer grote klasse (CBS 64024).

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4