WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Tafeltennistraining voor velen een dwang Volgens duo Wout en Nico Heemskerk: Kwamen we vroeger van avondschool om elf uur dan trainden we nog een uurtje Stichting Release is definitief opgericht LEIDATO-TIP Hoover Stofzuigers 199.- IENCONV. Voortaan nog slechts één studentendienst LEIDSE COURANT FLINKE SCHOLIER Verscheurde wereld Verenigde naties ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1970 STAD LEIDSE COURANT PAGINA i ,,We hebben een goede naam, knoeien niet en de mensen behoeven niet ln te kopen via een grossier", aldus luidt de succesformule van de gebroeders Heemskerk, wier namen je zo vaak aantreft in de tafeltenniszalen. Wat begon als een hobby groeide voor hen uit tot een bedrijf, zo op het eerste oog be scheiden weggedoken aan de Alkemadelaan in Roelofarendsveen. In de hout- loods van vader werd in 1940 de eerste steen gelegd voor een snel van de grond komend bedrijf. Nico Heemskerk, 49 jaar: „Steeds als er niet teveel hout stond speelden we daar. Op m'n twintigste jaar begon ik zo'n tafel te maken. Wout zat toen nog op school. Een jaar na de oorlog begonnen we goed. Hout was er nauwelijks. De platen voldeden nog niet aan de afmetingen. Daarom lijmden we er een latje aan. In het begin ging het voornamelijk met de hand. Maar hoe groeit dat? De Jozef Gezellen, nu de Treffers, wilde twee tafels. Twee werd vier. Langzaam breidde dat zich uit. Eerst leverde je rechtstreeks aan de verenigingen, waardoor de verdienste groter was." Het was in de periode dat Nico en tien jaar jongere broer Wout zelf nog in gerenommeerde kringen hun bal letje sloegen. De tjjd van de eerste gTote successen van De Treffers; de tijd dat de Veners voor het eerst op landelijk niveau van zich deden spre ken. „Zo rond 1950 speelden we zelfs met drie broers in het eerste team. Dat was toen Jac er nog bij was en we de overgangsklas bereikten." La ter stapte het Veense trio brutaal de ereklas bninen, een top, die enige ja ren later al weer verleden tfld was. De oorzaak van het succes? „Je moet minstens vijftien uur per week trai nen, wil je aan de top blijven. Dat de den wij toen al. Vandaar dat we zover kwamen. Voor ons was het geen dwang. Kwam ik vroeger om elf uur van de avondschool en ik zag nog licht branden dan gingen we nog een uur tje spelen. Nu voelen ze het als een dwang. Wij deden het voor ons ple zier. De inzet per man is heel wat minder tegenwoordig. Met moeite ko men ze op de trainingsavonden." Grote export Nico en Wout Heemskerk handhaven zich nog altijd op eerste klas NTTB- niveau. Speelgelegenheid is volop om hen heen. De twee tafels per week uit de beginfase steken magertjes af bij de 200 tafels, die nu uit de lood sen komen. Tijdens ons gesprek ko- IJzersterk mixed-dubbel, jjzersterke verkooptroev Heemskerk-sport: Mary van Ruiten en de Joegoslaaf Surbek. men tal van telefonische orders bin nen. „Er wordt verschrikkelijk ge tennist. Niet zoveer in clubverband, als wel recreatief. Er is ook geen sporthal waar niet vijf tafels staan opgesteld. Je zou toch zeggen dat de markt op een gegeven moment ver zadigd zou moeten zqn, maar uit de aanvragen blijkt dat helemaal niet. Daarom zijn we ook niet bang dat we over vijf jaar brodeloos zullen zijn. Veel meer dan 100.000 mensen tafel tennissen, van wie slechts 20.000 is aangesloten. Als u alleen maar ziet hoeveel wq leveren aan gevangenis sen. inrichtingen, ziekenhuizen, jeugd- en buurthuizen. Daarnaast begint de export ook steeds beter te lopen. We zijn begonnen met België, daarna volgde Duitsland, onze grootste klant, en nu zitten we o.a. ook in Afrika en het Midden Oosten, zoals Dubai en Saoedi Arabië, met dien verstande dat niets verwerkt en geleverd mag worden aan Israël. De export beslaat een vier de van de omzet." Batjes/Biljarts Heemskerk Sport de naam da teert van 1962 toen Wout en Nico zich gingen specialiseren in tafelten nistafels en Jac en J. Heemskerk met wie tot dan toe was samengewerkt, zich toelegden op scheepsbouw produceert echter nog heel wat meer. Naast de tafeltennistafels, die voor december steeds afgeleverd moeten zijn, worden per seizoen 500 biljarts gefabriceerd en wordt de aandacht in het voorjaar gericht op kampeer- tafels, waarvan er het afgelopen sei zoen 50.000 werden geconstrueerd. Bovendien zijn er dan nog tafeltennis- attributen als batjes (20.000 per jaar, waaronder merken als Mary v. Rui ten en Surbeck) netjes en balletjes. Wout en Nico Heemskerk zijn er nuchter onder gebleven, zy zqn be gonnen bij hun vader aan de Witte Singel in het „dorp", het Scheeps bouw- en Timmerbedrijf J. Heems- kerk. Thans runnen ze zelf een be- dryf dat straks aan 50 man werkge legenheid biedt. Hun eenvoud mani festeerde zich toen de Treffers hen een vragende hand bood. „Jongens zeiden we, als jullie iets willen berei ken zul je eerst een centrum moe ten bouwen." Zij staken er wat geld' in en plaatsten uiteraard de tafels. Tafels met" bladen van Fins multiplex, onderstellen van Paranapijn, Ari- kaans mahoniehout waarin verder verwerkt Zweeds vuurhout en In disch limbahout. De Treffers Is zo'n leverancier wel welgevallig. Aan organiseren, training en leiding geven komen de broers niet meer toe. De opzet zou trouwens heel wat min der romantisch zijn dan weleer, in '50: Nico Heemskerk: „Samen met Johan Bakker organiseerde ik een toernooi in de veilinghal op 10 tafels. Om half twee kregen we honger. We legden het toernooi gewoon een uur stii. De spelers kankeren natuurtyk, dat kun je je voorstellen. Ze moesten vroeg naar huis. Zoiets kan nu niet meer. Alles moet snel afgewerkt worden.** Jan Preenen. LEIDEN Tijdens een werkvergadering ip sociëteit Troef is besloten tot oprichting van een stichting Release in Leiden. Dit in navolging van grote steden als Amsterdam en Den Haag. Release staat onder aus piciën van de Bond van Vrijheidsrechten maar is verder volledig autonoom. Troef-groep koos voor ongebondenheid werkzaamheden te bundelen en contact te onderhouden met gelijkgerichte instel lingen. Naast een stichtingsbestuur wordt er een werkgroep opgericht, be slaande uit belangstellenden en helpers, ule het werk van Release Leiden kritisch begeleiden. (ADVERTENTIE) 'a Middags was er eerst een vergadering van de initiatiefenmers Anton Kamps, Maitin van Muyen en Hans Pieterman met het bestuur van de LJA en verte genwoordigers van de UöZ, de GGD, de Kinderbescherming en de kinderpolitie. Uitvoerig is gesproken over het i» het leven roepen van een stichting, het t en tegen van een Release of een JAC, maar uiteindelijk was men het er over eens, dat de voordelen van stichting Release niet opwegen tegen de vooroordelen. Le vergadering van de zogenaamde Ti oef-groep daarna was vry kort. Aan wezig waren o.a. dr. Teuns van het M°B, mej. Kerckhoffs van Troef, verte genwoordiger van ciub- en buurthuizen, (u van de SOS-dietst. Unaniem ging de weikgroep akkoord met de oprichting van Release evenals met de benoeming van initiatiefnemer Anton Kamps tot algemeen coordinator. ZijD taak is de IEMCO Gratis demonstratie in onze stand op de LEIDATO - STAND 8785 NIEUWE RIJN 82 LEIDEN liet feit, dat voor een stichting Release is gekozen, wil niet zeggen, dat Leiden een copie vraagt van Amsterdam. Er komt hier een zo open mogelijke vorm, omdat nog niet te zeggen is wélke vor men van hulpverlening zich allemaal kunnen voordoen. In ieder geval heeft Leiden geen buitenlanders, zoals Amster dam, maar is daarentegen tvel de omge ving veel groter rond Leiden. Wat de huisvesting betreft wordt gedacht aan een bestaand clubhuis. Het voordeel van Release is, dat direct kan worden begon nen zonder toestemming van hogerhand. Men werkt zonder overheidssubsidies. Nachtelijke werkzaamheden rond Morspoort LEIDEN In de komende veertien da gen zal In opdracht van de directeur Gemeentewerken een aantal het verkeer belemmerende, doch noodzakeiyke werk zaamheden worden uitgevoerd. In de nacht van 7 op 8 september en in de twee daaropvolgende nachten van 10 tot 6 uur zal de Morspoortbrug wegens vervanging van het brugdek voor alle verkeer zijn afgesloten. Op 10 en 11 september zal de Scheluw- brug in de Herengracht over de Oude Ryn worden verdekt en als gevolg daar van twee dagen zijn afgesloten voor het verkeer. Op het gedeelte Haarlemmer straat tussen Pelikaanstraat en Haven plein zal die dagen tweerichtingverkeer worden toegestaan. Op 14 en 15 september moet de west zijde van de Herengracht tussen Nieuwe Rijn en Groenesteeg worden afgesloten voor het verkeer wegens het aanbren gen van walmuurverankering. Aan de overzyde van de gracht zal tussen Oos terkerkstraat en Nieuwe Rijn tijdelijk tweerichtingverkeer worden toegelaten Oecumene onder studenten in Leiden Th. J. v. d. Heijden Lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndyk 103a -. Leiden Telefoon 23405 LEIDEN De Leidse waterpolover- erhging De Sleutelstad neemt dit week einde deel aan een toernooi in de West- ouitse plaats Gladbeck. De Gladbecker Schwimverein was de eerEte buitenland se vereniging, welke na de oorlog in Lei den een wedstrijd speelde. LEIDEN Maandagmiddag 21 sep tember zal burgemeester Van der Willi gen het kinderdagverbiyf openen, dat de Stichting Dagverblijven voor Gehandicap ten voor Leiden en Omstreken heeft in- gerich in het pand Rijnsburgerweg 140. LEIDEN Morgein, zal in de St. Antoniu8parochie tijdens de eucharistie viering die om 11.00 uur aanvangt, pater B. van der Meer o.f.m. officieel door de Deken van Leiden worden geinstalleerd tot pastor en leider van het team van priesters in de St. Antoniusparochle. Na afloop van de dienst zal tot ca 13.00 uur in het ontmoetingscentrum bij de kerk gelegenheid bestaan persooniyk met pater v. d. Meer kennis te maken. Reformatorische studentengemeente en katholieke parochie gaan samen LEIDEN De katholieke studentenpa rochie zal met Ingang van september géén zondagsdiensten meer houden ln de Doopsgezinde kerk. In het vervolg zal er Iedere zondagmorgen één studentendienst ryn, en wel ln de Hooglandse kerk. Af wisselend zal het een katholieke en een refomatorische dienst zyn, de laatste evenwel steeds met de viering van het H. Avondmaal. Tot dusver waren de refomatorische stu dentengemeente en de katholieke pa rochie maandelijks één zondag eikaars gast. In het vervolg zal men dus weke lijks samen optrekken, zy het dat beide groepen beurtelings de verantwoordeUjk- heid dragen. Een ander Is het gevolg van een uitge breide enquête, gehouden in maart jl. onder de vaste bezoekers van de studen- -paroclile, over motieven, waardering etc. Op grond van de uitkomsten van deze inventarisatie is de vergadering van pastores nu tot bovengenoemde opzet gekomen. Glihherrijm van de week Kabouter Langhaar, lui-liggend op een bank, (naar men ons zei: met bloeddoorlopen ogen, want hij was duf, ja duffer kon het niet en barstend van de koppijn) sprak opgetogen en niet teleurgesteld over de Leidse Raad in woorden uit het dwergse alternatieve vocabulaire. Want als kabouter mint hij het primitieve. Eerlang zien wij hem op een bank in 't boomrijk park onder de blinde ogen van de gebaarde P. A. van der Werff zijn achterban verslag doen van 's Raads pogen. Hij houdt geen open huis maar open erf. Alternatief. Als raadskabouter houdt hijt bijt primitieve. JORIS Papengracht 32-34 Leiden LEIDERDORP Voor de bezorging van de Leidse Courant in een kleine wqk te Leiderdorp vragen wy een welke hiermee een goed zakgeld kan verdienen. Inlichtingen: RESEDASTRAAT 9 LEIDERDORP of aan ons Bureau. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dageiyks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelqks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp by geboorteregeling kan hien zich vervoegen op het spreekuur of rechta- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, .Elisabeth Ziekenhuis, tel. 4154L Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappeiyk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau ls verbonden een maatschappeiyk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, teL 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar ln eerste instantie terecht. Leidse Katholieke InvalidenbondU weet toch dat ook In LeideD een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? /Ule Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge- ztnshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar Laak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappeiyk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Lelden Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoora, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Del", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelel- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum eu vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen by het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, teL 31079. PAR. ST.-ANTONTUS VAN PADUA Boshulzerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priester: H. Ch. G. M. van Eeuwyk o.f.m. Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, teL 40132. De diensten In het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten ln de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag avond om 7 uur. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 eD 18.30 uur; ln de week; 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- eD vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; In de uur; ln de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan- uur. dagavond. Bykerk Timorstraat: zondag: Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Vredesweek 20 tot 27 september Het betreft meerdere dimensies van het mens-zyn in de wereld, die blijk baar moeiiyk konsekwent met elkaar in verband worden gezien. De bisschoppen schrqven: Het Evangelie van Jesus Christus is een bood schap van vrede. De kerk heeft de opdracht die vredesboodschap van de Heer te verkondigen aan heel de mensheid. In het Evangelie is de vrede van de mens met God onafscheidelijk verbonden met de vrede van de mensen onderling. De groeiende onderlinge verbondenheid van de mensen over de hele wereld brengt ons ertoe opnieuw de vraag te stellen, die door de Farizeeën aan Jezus werd gesteld: Wie is mijn naaste? Gaat het by de vredesboodschap die de Kerk verkondigt alleen om de vrede tussen afzonderlijke mensen, tussen leden van hetzelfde gezin, tussen buren van dezelfde straat, mensen die elkaar dagelqks ontmoeten in dezelfde school, in dezelfde fabriek of hetzelfde kantoor? Hoewel de vreedzame verhoudingen niet los kunnen worden gezien van de goede verhoudingen in onze kleinere gemeenschappen is de vrede in de wereld meer dan een optelsom en het resultaat yan die goede verhou dingen in kleine kring. Vrede Sjaloom, is voor de gelovige allereerst een BELOFTE van Gods wege door de profeten aangekondigd, definitief beloofd bij de intrede vifn Jezus van Nazareth. Laat de vrede van Christus heersen In uw hart (kol. 3.15). Maar tegelqk kan deze vrede een stuk onrust brengen in het leven van de gelovige, juist ook in allerlei relaties waar hq met zqn hart bij be trokken is. De vrede die ons beloofd is wordt een werkeiyke mogeiykheid voor de mens die hoopt dat wy mensen wereldwqd als broers en zusters met elkaar zullen leven en alles züllen delen, dat wq meterdaad kinderen van één Vader biyken te zqn. (Bisdomblad Den Bosch i H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrfl- dagavond 19.00 uur. H. Lodewqk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (ln S t.-Maartenahuis 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H. Petros: zaterdagavond: 19.00 uurj zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Stodentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) eD 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; ln de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen avond mis meer. in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord hofland (aula): zondag 11.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) eD 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrqdagavond 19.30 uur. ZOETERWOl'DE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag HU. Missen 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 uur. Zondagavond in de Emmauskapel 7 uur Lof. OEGSTGEEST H. Wlllibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur, zondag. 9.00, 10.30, 12.00 en 1880 uur; ln de week: 7.45, 8.45 en 19.3 uur. Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 eD 11.00 uur (Lat.). Rijnshurg Tuinbouwschoolzaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. Parochienieuws Parochie Oegstgeest Zondag 6 sept. om 10.30 uur zingt het dameskoor -in de kerk en wordt er in het parochiehuis eeh kindermisviering gehouden; daar is elke zondag ook een kinderoppas aan wezig tydens de dienst van 10.30 uur. De preekbeurt heeft kap. Poelma, de weekbeurt de pastoor. Na de dienst van 12 uur, dus om 12.45 uur. is er in de pastorie kennismaking voor de nieuwe parochianen en afscheid nemen voor vertrekkenden. Donderdag 10 sept. om 14.30 uur ge zongen huwelijksviering voor Fred Verbij en Greet van den Berg; en om 18 uur voor Santiago Ximens de Ferran en Ve ronica Bmidegom. zonder zangkoor, door een Spaanse priester. Zaterdag 12 sept. van 17 tot 18 uur al gemeen spreekuur in de pastorie, ook voor misintenties; van 18 tot 19 u. biecht gelegenheid in de kerk en om 19.30 uur zondagse eucharistieviering met het meisjeskoor. Studentenparoohiê Tijdens het cursus jaar '70/'71 zullen als studentenpastores van de katholieke studentenparochie werkzaamzqn: drs. H. v. Breukelen. Stationsplein 88. tel. 31514 (part-timer): S. Cles'lak. Stationsplein S4. tel. 4431'>- Chr. I. M. Hoogeweegen, Rapenburg 102. tel. 24558; J. A. A. v. Well, Rapenburg 102, tel. 24558. Parochie H. Antonlus Zaterdag 5 sep tember voor de avondmis van 7 uur wordt pater v. d. Meer ontvangen doo- de voorzitter van de parochieraad. Dames kontakt: 8 sept. 's avonds om 7.30 uur is er een H. Mis bij gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen van het Dames kontakt. Gezinsmissengroep: de byeenkomst van de Gezinsmissengroep, die gepland was op 9 sept. is verplaatst naar woensdag 16 sept. om 8.30 uur ln de pastorie. Op zaterdag 5 september zal de jonge rengroep The Lord's Folks weer een Jon gerenmis verzorgen ln de kerk aan de Herensingel. Thema: Armoede, celebrant is pater C. Matthee. De viering begint LEIDEN Zaterdag 5 september a.s. houdt de Dekenale Jongerenmis haar eerste mis van het seizoen in de Harte- brugkerk (aanvang 7.30 uur). Zoals reeds eerder bekend is gemaakt zal onze groep dit seizoen niet meer hoofdzake lijk Jongerenmissen gaan verzorgen, doch meer de z.g. gerichte missen, in de diverse tehuizen en Instellingen. Voor lopig zal er toch nog tweemaal per maand een jongerenmis van onze groep gehouden worden. Zaterdag a.s. d ;s nog een gewone jongerenmis, met als th :mn: Het konsumentje, naar een liedje van Jules de Corte. De tekstgroep van Han- neke Nyssen heeft voor deze mis rector George Kapteijn uitgenodigd, wy wy- zen. vooral de jongeren, er nog ev»n op, dat wij altijd plaats hebben voor en thousiaste medewerkers. Men kan kie zen tussen koor. band of tekstgroep. Huisvuil ophaaldienst MAANDAG 7 SEPTEMBER Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen. Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof. Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan. Robijnstr., Parelstraat. Topaaslaan, Aquamarijn straat Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade. Rijnhofweg, Agaatlaan. Saf fierstraat, Turkolslaan, Berylstraat. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan. Vondellaan. Van Baerlestraat. Ja cob Catslaan. Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat. Const. Huygenslaan. Brede- rostraat. Spieghelstraat. Roemer Vis- scherstraat. Tesselschadestraat, Leegh- wa terstraat Storm Buysingstraat, Ca- landstraat. Leemanstraat. Dijkstraat, Stuwstraat. Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3