EaldóeSoti/scwif DE JAREN 1945-1950 YARA-radio komt met nieuwe opzet antenne KRO-radio mikt op aktualiteit Tv blijft veel bij het oude Hawaii-Ho Een doos vol dromen LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1970 Het mes in de Tweede Kamer /"JAAT bij de Kamerverkiezingen alle- maal gebeuren, wat in politieke par tijen belooft te gaan gebeuren, dan zal volgend voorjaar het aanschijn van on ze volksvertegenwoordiging aanzienlijk vernieuwd zijn- Vast staat al, dat een flinke groep parlementariërs van de KVP en Partij van de Arbeid niet terugkeren zal; andere leden van de twee grootste frac ties maken een kans ondanks eigen wens op niet verkiesbare plaatsen te recht te komen. Uit de middelgrote partijen verdwijnen ook vertrouwde ge zichten; en wanneer de jonge liberalen hun zin krijgen, komen van de zeven tien zittende VVD-parlementariërs er in eerste instantie slechts acht in de nieuwe instantie slechts acht in de nieuwe Tweede Kamer terug. Boven de vertegenwoordigers van de Boerenpartijen dreigt het mes, dat bij de afgelopen Raads- en Statenverkie zingen al drastisch gekapt heeft. Ook de vertegenwoordigers van PSP en PPR voelen zich allerminst safe. Roulatie /\NDANKS persoonlijke teleurstelling welke een en ander betekenen gaat, ondanks het niet weg te cijferen feit, dat op deze manier ook parlementariërs zullen verdwijnen, die achter de scher men hard en 'goed gewerkt hebben, maar die nu eenmaal in het openbaar weinig te vertellen hadden, lijkt ons een drastische verandering van de „personeels"-bezetting in ons parlement gezond. Er moet meer roulatie komen. Ten eerste omdat ook parlementariërs het gevaar lopen „bedrijfsblind" te worden en in de tredmolen van de routine terecht te komen. Ten tweede, omdat dan de vernieuwing en verjonging in de politieke partijen in de volksverte genwoordiging weerspiegeld wordt. Op zichzelf zou het uitstekend kunnen werken dat een goed par lementariër na bijvoorbeeld acht of twaalf jaar Kamer-werk voor een peri ode op andere posten de samenleving gaat dienen en daarna, gerijpt en ver frist, weer kans krijgt op een nieuwe parlementaire werkperiode,. Een en ander wordt bevorderd, wanneer men in de politieke partijen gaat werken met een maximum waarop slechts weinig uit zonderingen gemaakt worden. En door zodanige regelingen, dat capabele men sen het risico kunnen en willen nemen om na acht of twaalf jaar het Binnen hof te moeten verlaten. Trouwens, zo schokkend is dit ook weer niet in een samenleving waar van voorspeld wordt, dat binnen afzien bare tijd het voor vele werknemers en zelfstandigen gewoonte worden zal om tussen hun achttiende jaar, en het tijdstip waarop de AOW komt, enkele malen van werkmilieu en beroep te veranderen. - De „open" NOS j^jEDERLAND heeft niet op zijn grond vesten geschud, toen de heer Schüt- tenhelm bekendmaakte welke eerste stap het NOS-bestuur gaat zetten om de in zijn beleid noodzakelijke openheid te betrachten. Na elke bestuursvergadering een mededeling aan de pers; dit betekent voor de publiciteitsmedia alleen maar een kleine tijdwinst, omdat wat in bestuurs vergaderingen besproken werd, in Hil versum toch placht uit te lekken. Moge lijk zal de mondelinge toelichting die daarbij gegeven gaat worden het hapje wat hartiger kunnen maken. Veel meer interessant voor de samen leving zou het zijn, wanneer dezelfde procedure gevolgd werd na vergaderingen van de machtige Raad van Beheer, het dagelijks bestuur van de NOS. Het be zwaar dat hiertegen gemaakt wordt, zal wel zijn: dan horen de media beslissingen en meningsverschillen eerder dan het bestuur. Precies hetzelfde bezwaar als in het politieke vlak vanuit het parlement vaak gemaakt is tegen een kabinet of ministers die hun nieuws niet voor dames en heren volksvertegenwoordigers reser- De commissie van vijf journalisten en vijf NOS-bestuurders, die de opdracht heeft andere mogelijkheden voor de ge wenste openheid te zoeken, kan in deze kluif in ieder geval zijn tanden gaan Succes ermee! Principe en compromis "TEN belangrijke groep Leidse hoog leraren (wier mening ook door vele collega's aan andere universiteiten ge deeld zal worden) wijst de universitaire bestuurshervorming van minister Veringa af, omdat de uit deze wet voortvloeiende universiteitsstructuur de gemeenschap te weinig garanties geeft voor een goede be steding van het gemeenschapsgeld en om dat het zeer de vraag- is "of de universi teiten en hogescholen wel beter kunnen gaan functioneren. Wanneer betreffende hoogleraren zich bezorgd maken over de kwaliteit van het onderwijs, staan ze niet alleen. Slechts bij een stipte naleving van de wet- Veringa en mentaliteitsverandering in de woelige studentenkernen, kan die kwali teit uit de risicosfeer getrokken worden. Doch weinig te bewonderen valt de pro fessorale uitspraak, dat de wet-Veringa verworpen moet worden omdat ze een compromis is tussen enerzijds de extreme eisen van een kleine groep studenten en anderzijds de wens om de kwaliteit van het wetenschappelijk onderwijs te hand- Hieruit leiden de Leidse verontrusten af, dat er geen compromis mogelijk is tussen standpunten die principieel met elkaar in strijd zijn. Maarr dan is het ten eerste de vraag of een compromis ook niet kan bestaan uit een optelsom van' de voor een meerderheid aanvaardbare kanten van principes. En ten tweede, hoe we in de politiek, de Kerk en het be drijfsleven verder moeten marcheren, wanneer beleidslieden alleen maar mogen beslissen: zwart of wit. Er is in Leiden wel zinniger taal ge sproken. De „Revue van de Nederla ndse plaat" was een co-produktie van de commis sie die de propaganda van de Neder landse grammofoonplatenindustrie be hartigt en van de NCRV. Dat zal ongeveer betekenen dat de commissie de artiesten leverde en de NCRV voor de t.v.-presentatie zorgde. Er waren vraagtekens voor wat het commissie-aandeel betreft. Bijvoor beeld: waarom Sjakie Schram wél, Gert en Hermien niet. Hetzelfde kan men stellen voor Tee Set Shocking Blue, voor Hetty Blok Jasperina de Jong en zo zouden we nog wel meer namen van aan- en afwezigen kunnen noemen. Het maakte de indruk dat meer op toevallige beschikbaarheid gemikt was dan op de presentatie van werkelijk het allerbeste van wat de platenindus trie in het lichte genre te bieden heeft. Nogal dom, omdat het hier in feite een combinatie betrof tussen amuse mentsprogramma cn een kolossale (en als zodanig onbetaalde!) reclame. Het NCRV-aandeel zal waarschijnlijk gevormd zijn door het orkest onder lei ding van Harry de Groot, dat zonder meer voortreffelijke dingen deed; voorts door het decor van Cor Hermeier, dat schitterde door nagenoeg afwezig-zijn. en door het leveren van de regie. Daarvoor tekende Kitty Knappert- We realiseren ons dat ze nagenoeg zonder repetitie achter de knoppen moest. Maar we geloven niet dat daarom het resultaat zo bar en boos moest uitval len als het gebeurde. De wijze waarop het lange program ma op het scherm werd gezet was n.l. vrijwel voortdurend slecht. De uitlich- ting deugde niet, te vaak was er visueel niets te beleven, de artiesten kregen een kale achtergrond waarte gen niet te werken viel. Een programma dat door zijn scala van onderwerpen van operette tot pop toch al moeilijk realiseerbaar is, krijgt door zo'n in-adequate vormge ving iets onmogelijks. Neem zo'n pot- pourrie uit „De Jantjes". Daar waren toch echte artiesten aan het werk, maar het werd een gehannes dat leek op een reportage van een radio-opna me die ten onrechte „in kostuum" werd gedaan. Revue van de Nederlandse plaat heeft duidelijk een commerciële inslag. Van ons mag dat; Nederlandse artiesten zijn goed genoeg om zo'n t.v.-promotie te leveren als tegenwicht l.a.v. het geweld waarmee buitenlandse arties ten zich een weg banen naar onze publiciteitsmiddelen- Maar dan willen we wel het beste op zijn best zien. Gis teren was dat bepaald niet het geval. V.g. HAARLEM (KNP)'— Het Kaski (Ka tholiek Sociaal Kerkelijk Instituut) zal een enquête houden onder de gelovigen, om inzicht te krijgen in de scherpe daling van het zondagsmisbezoek. Men wil ook proberen een overzicht te krij gen van de verscheidenheid van de liturgische dienstverlening en de mate, waarin hiervan door de gelovigen ge bruik wordt gemaakt. Dit onderzoek zal gehouden worden in de weekends van 26 en 27 september en 3 en 4 oktober in aansluiting op de jaarlijkse misbe zoektelling. In bet zaterdagavondprogramma van de KRO wordt een begin gemaakt met de serie „De jaren 1945-1950". In vier afleveringen schetst regisseur-sa mensteller Hans Wortelboer ons de jaren, waarin Nederland zich opricht te uit de oorlog, jaren ook, die in vele opzichten vandaag nog doorwerken. Zijn eerste aflevering wijdt Wortel - boer aan het bevrijde zuiden en in het bijzonder aan de politieke bewe gingen. die daar gaande waren. Veer tig minuten lang confronteert hij ons met o.a. belangrijke getuigen uit die tijd, die in de persoon van prof. dr. J. de Quay en mr. .T. Burger tegelijk een aantal tegengestelde opvattingen ver tegenwoordigen omtrent de loop, die de politieke ontwikkelingen in het na oorlogse Nederland zouden moeten ne- In het bevrijde zuiden bleek al spoe dig dat de ideeën over het samengaan van christendom en humanisme in één progressieve partij - geen tegenstelling meer tussen katholiek en protestant, tussen rooms en rood - niet zo ge makkelijk te verwezenlijken waren. Om de vernieuwingsgedachte gestalte te geven, wenste men te werken zon der provinciale raden en gemeentera den om vooral bekwame mensen aan te kunnen trekken. Daarmee kwamen de vernieuwers in conflict met liet „Tijdelijk Besluit Bestuursvoorzie- ning" van minister Burger, een be sluit, dat weliswaar niet was gehono reerd met de handtekening van de Koningin, maar waarin Burger con trole op de overheidsapparatuur wilde veilig stellen. Hét bestuur over het bevrijde zuiden was immers in han den van het Militair gezag, waarin de vernieuwingsgedachten ook weerklank De conflicten bleven niet uit. Het op treden van generaal Kruis, hoofd van het M.G., leidde tot spanningen in de regering te Londen. Dat resulteerde tenslotte in een reconstructie van het kabinet. Dr. Beel volgde mr. Burger op. Prof. de Quay werd minister van Oorlog en als zodanig de directe chef van Kruis. De vernieuwingsgedachte leek alle kans van slagen te hebben. Een tweede ontwikkeling hield die echter tegen. De C.P.N. en de Een heids Vak Beweging ijverden voor een eenheid in het vakbondswezen, die een regelmatige bedreiging inhield voor het R.K. Werkliedenverbond. Het katholieke zuiden was voor de com munistische penetratie bijzonder ge voelig. De drie zuidelijke bisschoppen stelden zich er spoedig tegenop met de (Van onze omroepcorrespondent) bilversum Voor het komende seizoen heeft de VARA een nieuwe opzet ge maakt voor het radioprogramma, waar bij zowel de categorie 'toevallige luiste raars' meer aan hun trekken komt als waarbij ook de groep bewust kiezende luisteraars meer service wordt gebo- De programmasoorten voor laatstge noemde groep (ernstige muziek en in formatieve uitzendingen) zijn duidelijk geprogrammeeerd. Daar komt nog bij dat de laatste jaren de behoefte steeds groter wordt naar een minder strak programmaschema, waardoor meer mo gelij kheden ontstaan' voor het inlassen van directe reportages van actuele ge beurtenissen. Het belangrijkste ken merk van de nieuwe aanpak is dat de Het Parool niet achter Sol Tas DEN HAAG (A.N.P.). Het Parool heeft zich in zijn editie van gisteren gedistantieerd van de twee gesprekken die de Parijse correspondent van het blad, Sal Tas, met mr. Landré voor de TROS-t.v. heeft gevoerd. Eowel in de uitzending van donderdagavond als in vorige uit zendingen „vergiste Tas zich naar ons gevoel nogal in de achtergronden van provo en Kabouters", aldus Het Pa- rool. „Van meer belang vinden wij, dat Tas een aantal normen hanteert, die natuurlijk helemaal de zijne zijn en waarop hij recht heeft, maar die dui delijk niet de onze zijn". „Wij vinden een tolerantie, die on middellijk ophoudt waar de eigen irri tatie begint, een veel te beperkt begrip om nog met het woord tolerantie te kunnen worden aangeduid: Het Parool meent, dat wat Taste zeggen heeft altijd prikkelt, al was het maar tot nadenken. In zoverre heeft hij best een functie, maar, aldus Het Parool, die functie oefent hij bij de TROS dan wel geheel voor eigen rekening uit". De heer Tas zal tot het eind van dit jaar correspondent van Het Parool blijven. beschikbare zendtijd in grotere tijds eenheden van enkele uren wordt inge- TELEVISIE Wat de activiteiten van de VAR A-tele visie betreft valt er weinig opvallend nieuws te vermelden. Zoals bekend zal het vroege voorjaar een splinternieuw pipoverhaal worden vertoond in 15 af leveringen van een half uur. Mies Bouwman houdt eenmaal per maand op zaterdagavond haar spelshow, dat qua opzet te vergelijken is met 'Een van de acht". Rawhide en Ironside wor den vervolgd. Een nieuw programma in de spelsfeer is. „Ik zoek naar X, een panel van twee personen, die voor detective mo gen spelen, moet proberen op basis van een gegeven situatie 'n misdaad tot op lossing te brengen. Voort worden twee Duitse shows van Rudi Carrell uitge zonden. Monthy python en Het vliegen de circus is een serie, die de VARA van de BBC heeft overgenomen. Het is 'n reeks met scherpe en moderne humor, zomede sterk satirische elementen. Ge durende het laatste kwartaal brengt de VARA op zondagavond een korte Ame rikaanse serie, waarin kinderen zowel in letterlijke als figuurlijke zin belang rijke rollen spelen. Wies Andersen keert weer terug, dit maal in detectiveprodukties van eigen bodem. Uitzendingen van Koning Klant en de Ombudsman, wisselen elkaar af op de maandagavond. Jaap van de Mer- we zal onder regie van Rob Touber vijf afleveringen van de rebelse serie Het oproer kraait nu ook op tv brengen. Een nieuwe filmserie heet"De gouddie- ven" welke in 13 afleveringen een meeslepend beeld geeft van een gigan tische goudiefstal. De radio-strip "Kla tergoud" zal met ingang van januari nu ook op het scherm verschijnen. Voor de woensdagmiddag heeft de VARA-televi- sie vijf speelfilms met in de hoofd rol de legendarische Greta Garbo in petto. Koos Postema krijgt een be langrijke plaats in de week met zijn Personalityshow „Zo maar een winter werken van de Deen Nes Lcrpa worden van 5 tot en met 30 september geëxpo seerd in de Galerie Paul van Solingen, Denneweg 79, Den Haag. Ziekenhuislening. Emittenten be richten dat de 9^4 pet 30-jarige obligatie lening 1970 groot f 9 min ten laste van de stichting Onze Lieve Vrouwe Gast huis te Amsterdam'' zodanig is over tellend dat bij de toewijzing een belang rijke reductie zal moeten worden toege- eis, dat de oude katholieke maat schappelijke en geestelijke organisa ties weer van de grond zouden komen. Daarin was ook de oude R.K. Staats partij begrepen. Haar heroprichting vormde de ernstige barrière op de weg naar vernieuwing. Weldra blijken dat in de tegenstelling belangen, uitgelokt door communisti sche agitatie, de beduchtheid voor communistisch machtsstreven het winnen van de idealen uit de bezet tingsjaren, die eenheid wilden, maar niet van communistische signatuur. KRO Ned. I 22.20 uur. SPORT OP TV EN RADIO Het programma „Studio Sport" van NOS-televisie zondagavond van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot' 21.50 uur via Nederland II bevat de volgen de onderwerpen: CHIO in Rotterdam, Europése kampioenschappen in Barce lona, autosport „de Grand Prfc var Monza", de wielerkoers Bordeaux-Pa rijs en het kampioenschap van Neder land voor dravers en de Gold Cup- Het sportprogramma „Langs de lijn" van de NOS-radio, dat van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum III en 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum I zal worden uitgezonden, verzorgt behalve flitsen van wedstrijden in het betaald en het amateurvoetbal, de volgende onderwerpen: Europese zwemkampi- oenschappen in Barcelona, het CHIO in Rotterdam, Nederlands kampioen schap voor dravers op Duindigt, Ne derlandse estafettekampioenschappen in Uden (N.B.), de Universiade in Tu rijn, de hockeywedstrijd Kampong Amsterdam en uitslagen .van korfbal en handbal. Don Ho is voor Hawaii wat de Beatles voor Engeland zijn. Met zijn volkomen eigen stijl behoorde hij al gauw tot de topsterren van de Hawaii-eilanden. In de show „Hawaii-Ho" worden de twee gezichten van de Hawaii-eilanden ge toond: het vex-leden en het heden: de jungle en de wolkenkrabber. Don Ho gidste de camera's op zijn muzikale toer over de Hawaii-eilanden. KRO Ned. 119.04 uur. De NOS-televisie zal op de zondagen 6 en 13 september twee afleveringen uitzenden uit de Canadese serie „Cor win". Corwin is de naam van eei jonge arts in een grote stad. In de aflevering „Een doos vol dromen' de NOS vanavond uitzendt, ontmoet Corwin de krantenventer Pix, man die leeft als een kluizenaar die onder zijn collega-venters bepaald niet geliefd is. Als Corwin de privé- omstandigheden van Pix probeert n: te gaan doet hij interessante ontdek kingen. De hoofdrol in deze wordt gespeeld door John Horton.- Zondag NOS, Ned. II, 20.20 uur. CIVILISATIE Het rationalisme van de achttiende eeuw is het hoofdonderwerp van de aflevering „De glimlach der rede" uit de serie „Civilisatie" van de NOS. Als decor voor zijn uiteenzettingen dit onderwerp heeft de samensteller van de serie, Sir Kenneth Clark, der meer de grote paleizen van Blen heim en Versailles, de stad Edinburgh en de heuvels van Virginia waar Tho mas Jefferson heeft gewoond, gekozen. De Nederlandse tekst wordt gesproken door Hans Blankesteijn. De serie werd voor Nederland vertaald en bewerkt door Walter van de Kamp. Zondag NOS, Ned. II, 21.50 uur. Johnny Hoes disc-jockey op Hilversum III h| (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. Een belangrijk facet in het programmaschema van de KRO- radio is het actualiseren van de uit zendingen. Het ligt in de bedoeling om met ingang van het nieuwe seizoen bet vele nieuws zoveel en waar maar mogelijk is uit te zenden op voor de luisteraar passende momenten. Met als gevolg een directe verlevendiging van de programma's. Deze actualisering houdt ook in, dat de culturele informatie niet meer, zo als vroeger, uitsluitend wordt ge plaatst in een eigen kader. Veel meer dan tot nu toe zal men deze aantref fen in allerlei programma's. Echolood De Echoredactie krijgt een nieuw zater dagmiddag magazine onder de titel „Echolood", dat een speelse benadering van het nieuws met muzikale inbreng wil geven. Jules de Corte zal daarin het zijne bedrijgen met een compilatie van de „Top vijf". Daarin past ook een rubriek als „Mensen in het nieuws van deze week". Evenzeer hoort in dit magazine de bekendmaking thuis van de uitslagen, die gelden voor de Engelse en Duitse toto. Wat men beoogt met dit magazine is een mengeling van luchtige en feite lijke informatie, bijeengepraat door Lex Lammen, voor de tieners geen onbekende. Daartegenover zal in de avondedities van „Echo" de mogelijk heid worden ingebouwd tot meer uit dieping van het dagelijkse nieuws. Op de dinsdag blijft natuurlijk het KRO-pauzeprogramma van „Twaalf tot twee" gehandhaafd. Tot augustus 1971 is de studio al volgeboekt met bezoek voor deze uitzending. „Babel", het cultureel programma op de dinsdagavond, zal dit seizoen het karakter krijgen van een actueel lite rair radiotijdschrift. Het wordt geleid door een Nederlands-Belgische schrij versredactie. De rubriek „Overweging" is verplaatst van zeven uur in de vroege morgen naar 8.25 uur, een wat later tijdstip. Dit ten gerieve van een grote groep luisteraars, die deze vorm van bezin- ning-in-kort-bestek graag willen horen. De rubriek „Kalechese" zal verschijnen onder een nieuwe noemer „Evangelie zonder masker". Ook het bekende pro gramma „Cursief" keert dit seizoen weer terug en wel tweemaal per maand op de zaterdagavond. De redac tie zelf presenteert het progx-amma, dat door de grotere frequentie van ver schijning dichter bij de actualiteit komt te liggen. Een nieuwigheid is dat het wordt uitgevoerd in aanwezigheid van publiek. Datzelfde geldt voor „Goal" op de zaterdagavond. Op 5 oktober start de KRO dp Hilver sum III met een totaalmuziekprogram ma onder de titel „KRO-op-drie". Dal betekent dat men op maandag en don derdag een uitzending kan verwachten, waarin de tot nu toe gehanteerde strikte urenverdeling komt te verval- JOHNNY HOÉS len. Voor de middaguren houdt dat in, dat van 13.00 tot 14.00 uur popmuziek overheerst, van 14.00 tot 16.00 uur minder recente populaire opnamen aan bod komen en van 16.00 tot 17.00 uur het aandeel tienermuziek groter is dan normaal. Als discjockeys treden op Vincent van Engelen, Henk Bouwman, Bart Steinman en Theo Stokkink. Samen met Lex Tondeur vormden de drie laatstgenoemden ook het produk- tieteam. Van 17.00 tot 18.00 uur staat een ver zoek platenprogramma gepland. dat wordt gepresenteerd door Johnny Hoes. Uitsluitend Nederlandse komen er voor in aanmerking. Er wordt ook een Nederlandse hitparade in verwerkt onder de titel „Neder landse Top Tien". De verzoeken om buitenlandse num mers zullen in de voorafgaande uren worden gehonoreerd. In die uren kan men luisteren naar stoppers, eigen keuze uit de „slechtste platen van de week" en tips voor kanshebbers. Aan de zaterdagmorgen wordt niet ge tornd. Djinn neemt na het nieuws van negen uur het heft in handen cn blijft tot 12.00 uur met een gevarieerd pro gramma de zaterdagochtend het be kende ontspannen karakter geven. Hoofdredacteur „Luctor" krijgt verzwaard arrest UTRECHT (ANP) Hoofdredacteur Herman van der Horst van „Luctor", het blad van de afdeling Oirschot van de Ver. van Dienstplichtige Militairen, is gestraft met zes dagen verzwaard arrest in verband met publikaties in het laatste Luctor-mimmer, die door de legerleiding als beledigend voor de be roepsmilitairen worden beschouwd. Twee andere leden van de redactie, Jan Hiddinga en Koert Broekema, hebben elk vijf dagen licht arrest gekregen. Boot vol met schoolkinderen omgeslagen NEW DELHI (AP) Gevreesd wordt dat ongeveer neg.mlig schoolkinderen zijn verdronken in de staat Mysore in het zuidelijk gedeelte van India toen de boot waar zij op voeren omsloeg. Tot dusverre zijn 25 doden uit de rivier de Krisjna ge- NEDERLAND I Ev. Omroep 15.30 uur: Het verhaal van Noach 16.00 uur: Journaal KRO 16.02 uur: Allez hop, circus NOS 18.00 uur: Paardesport 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal KRO 19.04 uur: NEDERLAND I NOS: 15.30 uur: Journaal 15.32 uur: Weekjoumaal 15.52 uur: Verkeersinformatie 15.55 uur: De verrekijker 16.05 uur: Paardesport 16.55 uur: Toto-uitslagen CVK: 17.00 uur: Tv-jeugddienst NOS: 18.55 uur: Pipo de Clown NEDERLAND I NOS: 11.35 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens var Bontekoe 19.15 uur Transworld Team 19.40 uur: Nieuw licht in Frankrijk 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Hier en nu •20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Robert Stolz, feestconcert 22.20 uur: De jaren '45'50 23.05 uur: Dagsluiting NOS •23.10 uur: Journaal •23.15 uur:. Europese zwem- kampioenschappen NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown IK OR: 19.00 uur: Hoe het begon - 19.05 uur: Gewoon helpen VARA: 19.30 uur: Ironside 20.20 uur: De drie van Arez 20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Maigret 21.55 uur: Signalement 22.45 uur: Journaal 20.45 uur: Popparlejnent 21.35 uur: Kaspar Hauser, de wees van Europa, docutnentair spel 22.35 uur: PIT-collecte NOS: 22.45 uur: Journaal Journaal 22.50 uur: Z wemkampioen schappen Barcelona NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown •18.55 uur: Journaal Ev. Omroep •19.04 uur: Het zwaard uit de schede 19.31 uur: Cursus taalkunde AVRO •20.00 uur: Journaal •20.20 uur: High Chaparral •21.10 uur: Avroskoop III •21.55 uur: Modeshow •22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Pipo de Clown 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Wopbinda 19.30 uur: Studio Sport (1) 20.20 uur: Doos vol dromen 21.10 uur: Studio Sport (2) 21.50 uur: Civilisatie 22.40 uur: Journaal 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: De 21e eeuw VARA: 19.30 uur: Coronationstreet 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Met de muziek mee 21.20 uur: Ombudsman 21.45 uur: Zo is 't maar het beste, thriller 22.40 uur: Achter het nieuws 23.05 uur: Journaal 1 HILVERSUM I 102 M 19.30 Sjook: Jeugdprogramma. 20.00 In ant- 18.00 Nieuws. 19.11 Actualiteiten. 18.20 Ste- woord op uw schrijven: verzoekplatenpro- I reo: Open Huis: gevarieerd programma gramma. 22.00 Troubadour: luisterliedjes. (19.30—19.35 Nieuws; 21.00 Lucia di Lammer- 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: moor, opera van Donizetti (fragmenten), Goal...!: muzikaal sportprogramma met com- i de RAI_(Turijn) en mentaren. reportages en gekruide nieuwtjes liet en o.a. de Europese zwem- en waterpolo- I ;de- kampioenschappen te Barcelona (NOS), i de 23.55—24.00 Nieuws. solisten (opn.). 22.00 Djaki meer: impressies. 22.30 Nieuws, delingen. 22.45 Stereo: Hoe li avond...: licht kwintet met solisten. 23.15 Lui de zaterdag uit: licht platénpro- BRUSSEL 324 M NED l. 23.55-24.00 Nieuws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 ~'-"e zang. 19.00 Muziekpro- HILVERSUM I 402 M EN FM KANALEN VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Socialistisch strijdlied. 8.13 Voor het platteland. 3.25 Wat Heaktlef: AVRO: 12.00 Muzikaal kale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Knlp- Stereo: Populaire Muziekshow mee: cabaretprogramma. NOS: 18.55 Vier mensen op zoek naar een mening: gesprek ken. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Klassieke kamermuziek (opn.). 20.00 In-druk: literair programma. AVRO: 20.30 Stereo: In de kaart gespeeld: verzoekplatenprogramma. 22.30 Mededelingen. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Late platen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. EN FM-KANALEN. klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en wa lden. 9.15 Stereo: Laudate; klassieke e muziek. 10.00 Eucharistieviering. maandelijks programma over experimenteel toneel. 16.30 Jazz uit het historisch archief. CVK: 17.00 Radio-Jeugd-Appel. 18.00 Convent: ting in Delft: massale evangelisatie-samen komst. KRO: 21.00 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een programma, waarna u muzi- ST verzoekplatenprogra .02 NAR: Nederlandse Artiest< Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Lani Lijn: sporlreportages en -beschot afgewisseld door lichte grammofooi 1 16.00-16.02 Nieuws.) t Radiojournaal. Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert: klassii moderne muziek. 12.40 Tussenbeide: ac ek. 13.00 Nieuws, ,13.10 Stereo: KI; ke kamermuziek, (gr.). 13.25 Stereo: KI; Nieuws, weerbericht, mededelingen, ipper en SOS-berichten voor schip- 13.20 Opera- en belcantoconc. (14.00 s). Van 15.00 tot 23.40 Wegwijzers voor 1.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram- nofoonmuziek en reportage. (7.33-7.Ï38 Van ie voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VA- iws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 14.30 Stereo: Jeugd en kamermuziek. 15.00 Gereformeerde middagdienst. 17.20 Overheids voorlichting: Het beheer van de natuurlijke hulpbronnen In de Nederlandse Antillen. Spreker: F. J. van Wel. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17,45 Voor de Jeugd. 10.03 Popstadion (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-radio. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen- lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture pop en country. (15.00 Nieuws.) KRO: 7.00 Niet Badlnerle: klas 16.19 V.d. zieken. 17.00 Nieuws, wéerbï en mededelingen. 17.15 Jazzprogramma.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2