mening Voetbalvereniging Leiden is ten dode opgeschreven Holland Sport trapt zich onder nieuw kunstlicht in tegen versterkt LFC UITSLAGEN FOKVEEDAG ALPHEN AAN DEN RIJN Cruyff kwam naar Leiden, Leiden niet naar Cruyff DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 uoIDSE COURANT LEIDEN Holland Sport heeft zich gister avond onder het nieuwe kunstlicht van LFC wat ingetrapt voor de zondag te spelen uit wedstrijd tegen DWS. De Hagenaars volston den met vijf treffers, waarvan er merkwaar digerwijs na de rust, toen Holland Sport Bennie Muller, Rob v. d. Bol en Joop van Maurik Daar Holland Sport geen schuttersfestijn ken opbouwen werd het een troosteloze bedoening onder leiding van „oud am bassadeur" Wim Schalks. Aan de wed strijd ging nog een schier eindeloze toe spraak van LFC's voorzitter Henk Hols- wllder vooraf. Terwijl de Holland Sport- trainer Cor van der Hart lijdelijk toe zag hoe zijn spelers een kwartier de avondkilte trotseerden, stak Holswilder oe loftrompet over de werkploeg van LFC, over de vooraanstaande positie die vele Leidse sportlieden innemen, en al die tijd ondernam de seplemberwind een aanval op de 'kostbare spieren van de Haagse voetballers en uiteraard, die van hel geimproviseerde Leidse team. vervangen had, drie gescoord werden. Ver moeidheid bij de versterkte LFC-ploeg moet als de grote oorzaak aangevoerd worden. Toch werd het geen blamage. Dank zij jongens als Henk v. d. Berg, Jan Leget (UVS) en Leo de Jong, die zich onverschrokken in de buider- banen wierpen, werden de kogels van Sjaak Roggeveen, Paul Roodnat en Van Maurik ge blokkeerd. Tegenaanvallen, die door de een zame voorbode Sam den Os (Roodenburg) moesten worden afgerond, gingen door te grote gehaastheid teloor. Het Leidse gelegen heidselftal heeft echter niet die tegenstand kunnen bieden die de naar schatting 2000 toeschouwers kon verwarmen. Hazewindrempo Het scheen echter de Holland Sporters nauwelijks kwaad te doen. Terwijl de lampen amper hun grootste gloed af straalden, spurtte cx-CW'er Paul Rood nat in hazewindtempo' via de linkervleu gel de vrijh'eid en oe openingstreffer te gemoet. Even tevoren had Aat Heymans c.oelman Lourens verschrikt naar de heek laten springen. Holland Sport wist zich tal van prachtige uitgangsposities- te verschaffen. De toegang tot het straf schopgebied bleek daarvoor een uitste kend eldorado. Te lang talmen hielp ech ter vermeende treffers om zeep. Krach tig sprongen De Jong en Leget voor de aanstormende Hagenaars. Pas in de 40e minuut wipte Rob v. d. Bol de bal over uo kleine Wim Viseer. Voor vier Hage naars zat het oefenduel er toen op. Naast Van Maurit, Muller en v d. Bol ook voor doelman Lourens. Reinier v. d. Vaart, Frans v. d. Heide en Jan Coenen, alsmede doelman Koos Elleswijk waren ce vervangers. Balbezit Aan LFC-zijde deed Cockie van Weerlee zijr. intrede, later gevolgd door Joop Munne. Het nauwkeurige spelen op bal bezit. dat de laatste glans van de wed strijd wegnam, deed Holland Sport rede- l,jk in bedwang houden. Even versaagde de Leidse coalitie. In de 25e minuut kon daardoor Frans v. d. Heide van dicht bij doodgemoedereerd inschieten en twee minuten later schoot Paul Roodnat, na eerst enkele verdedigers misleid te heb ben de vierde treffer in. Frans v. d. Hei de reserveerde de allerlaatste aktie voor zich. Enkele seconden voor tijd kopte hij uit een voorzet van de veelvuldig' ook op eigen helft tei ug te vinden Sjaak Koggeveen in 5-0. Jan- Preenen Annakliniek wil gaan uitbreiden ■esultaten van de arbeid i ALPHEN AAN DEN RIJN beginnen zich duidelijk af te tekenen", aldus de oud-veeteeltconsulent ir. P. Ver hoeven. Vergeleken met voorgaande fokveedagen is een zeer duidelijke vooruit gang merkbaar. Naast de arbeid van enkele actieve fokkers, moet de vooruitgang vooral toegeschreven worden aan de resultaten van goedfokkende K.I.-stieren. In de morgenuren vond de officiële opening van de gisteren gehouden fokveedag plaats door de burgemeester, mr. R. M. Gallas. Deze beklemtoonde de goede ver houdingen tussen de groep van veehouders en het gemeentebestuur. De jury voor de afdeling Blaarkoppen bestond uit de heren W. Eikelenboom en S. Verburg. Voor de afd. Zwartbonten uit de heren W. J'. Olsthoorn en J. Vonk Noordegraaf. Uitslagen (afd. Blaarkoppen): klasse 1 (pinken): la Aly 4 van L. van Gaaien Czn; lb. Paula 29 en lc Willy 12. beide van J. van Dorp; klasse II (melkvaar- zen): la. Paula 28 van J. van Dorp; iets wenig ontwikkeld, maar van beste type met fraaie uier ;klasse III (melkschot- ten): la. Sjouke 2 van L. van Gaaien Mzn; klasse IV en V (melkkoeien): la. Stientje 13 van L. van Gaaien Mzn; la Sonja 5 van J. G. Garritsen; klasse VI j ALPHEN: E< produktieklassela en kampioene Chr. Lag» de fokkersclub Klasse I, kalveren geboren voor 1 maart 1970: la. Griet 76 van Cock Splinter te Zevenhoven; lb. Sonja van Jan van Dorp, Hazerswoude; 2a. Anja van Mau- rits de Bruijn, Rijnsaterwoude; 2b. Mar- covie van Kees v. d. Berg te Koudekerk a. d. Rijn; 2c. Mientje 8 van Hennle Moc king. Ter Aar; 2d. Wiepkje 36 van Huib Rijlaarsdam. Mijdrecht; 2e. Ria 3 van Jaap van Vliet. Ter Aar; 2f. Jantje 14 van Gijs Verduijn, Nieuwkoop; 3. Sjaan- tje van Theo Duijndam te Alphen a. a. tog: reserve kampioene Emma 57. eig. geheimzinnigheid gestuit. Men be- j C. J. Verduijn. Groepen pinken: la in- j Klasse II, kalveren geboren na 1 maart schouwt ons schijnbaar met als volw zending van N. v. d. Akker; lb. inzending ,n"n' J ^kiIDEN De voetbalvereniging Lei- ükh zit in de moeilijkheden. De afde- liiiysclub (zaterdagvoeibaij gaat een on zekere toekomst tegemoet. De sportter reinen achter de Annakliniek, waarop oe loodwitten nu spelen, zullen ten prooi vallen aan de nieuv bouwplannen van die kimiek. Op zichzelf is dit geen onover komelijk probleem, als er voor Leiden ten alternatief wordt gevonden. Maar ac Sportstichting zit met de handen in het haar: er is namelijk geen ander ter- fin beschikbaar. Leiden dreigt dakloos Gp 11 november van het vorige jaar cream het bestuur van Leiden uit pers- publikaties het bericht, dat de Annakli- r.rek ging bouwen. Mr. S. C. H. Coebergh, voorzitter van de „Vereniging van mis vormden", kondigde in zijn jaarrede de vergevorderde nieuwbouwplannen van r'.e Annakliniek aan. In samenwerking met de reumatologjsche kliniek Sole Mio te Noordwijk en hei Rijnlands Revalida te aeentrum te Katwijk wilde men tot één gezamenlijk gebouwencomplex komen tussen de oude Annakliniek en het nieuw te bouwen Academisch Ziekenhuis. Het i.ori ein van Leiden,' waarop ook ASC een onderkomen vindt, zou moeten worden opgeofferd. GEMEIMZINNIGHEID De heer Flippo, secretaris van de der tien teams tellende verertiging schrok zicli bij het lezen van dit bericht een hoedje. „Goed, het gerucht dat wij van onze velden moesten verdwijnen, gonsde a? jaren. Maar dat wij zo'n bericht, dat voor onze vereniging toch van levens belang is, uit de krant moesten verne men, vonden wij niet zo erg netjes. Ik heb echter nog meer grieven. Dat die bouwplannen ten koste van onze velden gingen, daar konden wij nog wel mee akkoord gaan. Het is tenslotte voor een goecl doel. Maar wij wilden graag weten, wanneer we moesten verdwijnen en voor- ai, of er voor ons ai een nieuw complex «to gevonden. Een terrein is toch het torste vereiste voor een voetbalvereni ging. Bij het verzamelen van die gege- dcn. Of ze misschien al iets over een ca'um wisten. Twee weken later ontvin gen wjj het antwoord. Van de Annakli niek was nog nieLs vernomen over een eventuele datum en de Sportstichting zou zijn best doen voor nieuwe velden". „"vVat de datum betreft waren we dus uitgepraat. Annakliniek verwijst naar Sportstichting en Sportstichting weet neigens vanaf. Met dat „we zullen ojis bcsl doen" waren we niet geholpen. Ik weet wel, dat de Sportstichting het al moeilijk- genoeg heeft, maar we wilden toch wel exacte gegeven hebben. SOMBERE TOEKOMST Het is nu begin september en terwijl de bouwplannen van de Annakliniek naar mijn gevoel steeds vasteie vormen aan nemen, zijn wij nog geen stap verder. Die bouw staat vast. Maar waarom dan eie geheimzinnigheid? Ik weet bijna ze ker, dat er nu al een tijdstip bekend is, waarop wij niet meer van onze velden gebruik kunnen maken. Laten ze dat tijlslip dan bekend maken. De Sport- ment, waarop wij een ander terrein no- olichting weet viah-tcnttilnste het mo- dig hebben". Ook ae gemeente kan ons geen contrcte gegevens verstrekken. Op 6 juli hebben we een brief aan b. en w. g ^schreven. Tot nu tóe hebben we geen antwoord ontvangen, behalve dat onze brief in behandeling is gcnoihen. Wij zijn ae grieven van de heer Flippo nagegaan en kwamen daarbij tot een voor hem minder aangename conclusie. De moge lijkheid is namelijk gToot, dat Leiden he lemaal zonder veld komt te zitten, ten uoJe opgeschreven is dus. ONSTELLENDE CONCLUSIE informatie bij de heer Zwaart van de ■Annakliniek leverde ons de volgende ge gevens op: 1 Dat de terreinen van Lei- ucu zullen worden bebouwd, is voor 99,9 pet. zeker; 2 Over een eventuele begin datum van de bouw wil men vooralsnog mets loslaten. Dat is het seizoen 1971- 1372, al met de bouw zal worden be gonnen, behoort echter niet tot de on mogelijkheden. V ooi de Sportstichting lijk thet probleem Pomona-complex inderdaad een complex te worden. Directeur G. J. Fhilipsen hier over: „Als wij op dit moment de moge lijkheden voor Le'den bekijken, komen we tot een ontstellende conclusie. Voor lopig zijn wij niet in staat Leiden een vï. vangend speelveld aan te bieden. Ver leden week zjjn wij nog een braakliggend stukje land gaan opmeten. Maar ook oeze mogelijkheid is afgevallen. Het was te smal. Ook het bestemmingsplan Mors- kwartier, waar voetbalterreinen zijn ge pland, biedt geen uitkomst. Voordat zo'n plan door de molen is en het werk is uitgevoerd, ben je al weer een aantal jaren verder. Dat risico kunnen wij niet r.tmen. Want hoewel er nog niets offi cieel is. zie ik er van komen, dat de Annakliniek spoedig gaat bouwen. Wat ons betreft wij doen ons best om Leiden r..et in de kou te laten staan. Maar het geic; ontbreekt ons om die jongens ga ranties te geven". liet bestuur van het SO-jarige Leiden is met deze uitlatingen van de heer Phdip- sen echter geen stap verder. „Als de Sportstichting geen uitweg meer ziet moet de gemeente ingrijpen. Het zou to"h gewoon schande zijn als er in u stad als Leiden, toch al arm aan sp.it- accommodaites, weer twee sportvelden moeten worden O) geofferd. Nogmaals, uii) hebben niets regen die nieuwbouw, maar laten ze in vredesnaam op tijd voor ren nieuw terrein zorgen. Naar ons ge voel wordt er niet ingezien, dat de tijd dringt". J. Verduijn. Groepen J. C. Klerk en Zn; lb. P. J. den Hertog. Fokfamilies: la. inzending van P. J. den Hertog; lb inzending van C. J. Verduijn. Bedrijfskollecties: beste groep, inzending van P. J. den Hertog. Landlti) r'ige belanghebbende bij deze zaak". VAN KASTJE NAAR DE MUUR 1970: la. Grietje van Kees de Gr venhoven; lb. Aukje 8 van Kees vi Rijn, Woubrugge; 2a. Lucy 3 van Dlck d. Louw, Alphen; 2b. Maartje 15 V! Kees Jan v. d. Akker. Alphen; 2c. Maar- (la bMluur vau Lttiaan u„HUU a, 8nej tje 14 van Nica v. d. Akker, Alphen; zo. Muf he( inwipnen van inlichtingen. Tele- Petra van Hp Doelman, Zwammernan.l0,lische informatie bij rie Annakliiek 2e. Caroline van Gijs de Wit, Hazerswou- k.verde „iets op. Als jullie iets willen ntal leerlingen van de de; 2f. Fokje 73 van Jochem Lekker- weten, moet je bij de Sportstichting zijn, ■school te Alphen kerker te Woubrugge. Voor het hpogsie zo werd er daar gezegd. Flippo op Boukje 12. eig. J. G. Garritsen; res. kam. a- d. Rijn toonde gisteren aan de jury aantal punten werden bekroond: kam- de Sportstichting. „Je begrijpt dat pioene Klara 14, eig. W. Hoogstraten; op liet terrein van de fokveedag, dat ook pioen Griet 76 van Cock Splinter: reser- aast achter die zaak hebben gezet. Als klasse VII (levensproduktieklasse)la. i zij een prestatie kunnen leveren op het ve kampioen Sonja van Jan van Dorp; 3. je van je ve;d beroofd dreigt te worden, Freule 5, eig. L. van Gaaien Czn. Bij de gebied van de verzorging, alsmede het i Grietje 2 van Kees de Groot. De prijzen wil je toch wel weten of er naar vervan- groepen pinken werd aanvoerder de toilet van het kalf. Bovendien werden be- voor de beste getoiletteerde én voorge- geilde mogelijkheden wordt gezocht. Half groep van G. J. den Hertog. .Groepen oordeeld het opfokschema, de voederkos- j brachte dieren gingen naar; le Cock december heb ik een brief melkvaarzen: eig. J. van Dorp. la Fok- ten en de groei. De uitslagen van deze splinter; 2e Jan van Dorp; 3e Dick v. d. Sportstichting geschreven en daarin ge- families: eig. J. G. Garritsen; Bedrijfs- Kalveropfokwedstrtyd waren: i Louw. I vraogd hoe onze kansen kollekties. eig. J. G. Garritsen. - Uitslagen afd. Zwartbonten: klasse I-III (pinken): .beste pink Frida 8 van C. J. Verduijn; reserve beste pink. Maartje IJ. van N. v. d. Akker; Jeltje 37, eig. C. J. Verdnijn, behaalde eveneens een la prsij. Klasse 4 en 5 (melkvaarzen): kampioene Martha 20, eig. P. J. den Hertog; res. kamp. Trijntje 84. eig. idem; klasse 6 (melkkoeien): la. Blosje 31, eig. J. C. Klerk en Zn.: klasse 7-10 (melkkoeien): kampioene Trijntje 63, eig. P. J. den Her- Damclub LDC opent seizoen LEIDERDORP - De damclub LDC speelt vanavond om kwart voor acht In het Dorpshuis haar eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen. Spelers uit het eer ste tiental geven op deze avond damles aan beginnelingen. Ook d© oud-leden sijn welkom. Meerburg houdt DOSR op 0-0 ZOETERWOUDE In een aantrekke lijk vriendschappelijk partijtje voetbal legen DOSR uit Roelofarendsveen Is Meerburg baas gebleven in eigen huis. Het was aan de spelmomenten van DOSR echt niet te zien dat het In een hogere klasse speelt dan de Meerhur- gers. Vele kansen kregen de beide ploegen. Terwijl het vrij talrijke publiek meer dere malen de adem inhield, wisten de beide keepers hun doel schoon le hou den. Er werd fors, maar zeker niet ruw gespeeld en dat alleen al is een winst- Wanneer Meerburg zo speelt als we hen verleden week en ook nu weer aan het werk hebben gezien, dan zit er toch een duidelijke kans in dat ook Meerburg de tweede klas verlaat, waar het nu een aantal jaren ln zit vastgeroest, vooral nu er ook in de avond buiten getraind kan worden, omdat het terrein in deze zomer van een goedé verlichting is voorzien. Johan Cruyff. anvalsspits van Gistermiddag om drie uur was het dan zovei tot voor kort Neerlands meest besproken a de rood-witte formatie uit onZe hoofdstad balvoorbeeld voor jeugdige „leerenthousiasten" trad, ter zijde gestaan door zijn charmante ega, de Groenoordhal binnen. Het toneel van ontvangst waa echter in schrijnende tegenstelling met wat de 23-jarige Amsterdammer normaal ten deel valt. Geen juichende mensenmassa's die met een gescandeerd „Cruyffie, Cruyffie" de lichtgebouwde mid denvoor hun medeleven betuigen maar een formeel ont haal door sportstandhouder Wout Bergers. „Een stuntje", zo betitelde een van de organisatoren van de huishoudbeurs „Leidato" het bezoek van Johan Cruyff. De vermeende stunt zou echter niet uitlopen op een massaal toestromen van 'iedereen die in voetbal en sterrenadoratie een goede tijdpassering ziet. Het aantal jongeren dat zich rond de stand had gegroepeerd was aanvankelijk nog niet genoeg om in een klaverjascompetitie mee van start te gaan. Toen echter Johan zich geposteerd had en in de pen klom om foto's en folders van een blauwe krabbel te voorzien liep het aantal toch nog uit tot een voor stuntman Bergers bevredigend aantal. Ondanks het feit dat tientallen foto's van glimlachende Feyenoordspelers als een teken aan de wand voor een passend decor zorgden, rolden de hand tekeningen in vaste ritmische bewegingen uit de ballpoint. Animo voor de kleinoden was er genoeg. Ook van de zijde van de toeschouwers die bij wijze van groet en lozing van enkele uren opgekropte zenuwen de Ajaxied met een „hup Faijunoord" hadden binnengehaald. Even leek het erop alsof d estand nog een belegerde veste zou gaan worden toen een aantal jeugdigen, in de hoop dat de goedheilig man hun een verrassing in de hand zou drukken, hun armen zover mogelijk naar voren strekten waardoor het voor de stand staande houtwerk vervaarlijk door begon te buigen. Cruyff behoefde echter niet spoorslags een goed heenkomen te zoeken. Na twintig minuten pennen had iedereen zijn zin en wachtte men het volgende programma punt, een bezoek aan de andere sportstands, af. Johan, op de groene mat goed voor graduaties als „grandioos", „weergaloos" en „als een bliksemflits", kon tot hilariteit van de belangstellenden in de andere stands niet die hoogte bereiken, die velen hem ook daar toebedacht hadden. In het heiligdom van de Leidse Kracht Vereniging de Spartaan klemde hij zich weliswaar aan een zware halter vast maar moést toch constateren dat je voor gewichtheffen meer kaas moet hebben gegeten dan voor voetbal. Hij besloot daarom ook maar met de wedstrijd van zondag in het vooruitzicht, de ronde schijven op de plaats rust te houden. Cruyffie zou zich niet meer inspannen. Na nog een keurende blik in de stand van Roodenburg te hebben geworpen, waar via een ampexopname de club uit de Maasstad tegen Estu- diantes constant uitstekende wedstrijden blijft spelen, zocht hij met enkele volgers een rustig plekje in het Groenoord- restaurant op. Cruyffie heeft zich aan Leiden laten zien. Leiden niet aan Cruyffie. Hei rdam Annakliniek. Camping Moeder Koomen Naar aanleiding van het'artikel „Noord- wijk moet eerste klas badplaats blijven" in de Leidse Courant van vrijdag 28 augustus 1970, brengen wij het volgen de onder Uw aandacht. Op zaterdag 11 juli 1970 arriveerden ondergetekenden op de camping van „Moeder Koomen", die telefonisch had gezegd da,t zij ops voor het ons inziens zeer hoge staangeld 75,per tent per week), welke geheel ongebruikelijk vóóraf voldaan moest worden, veel te bieden had. ^ater bleek ons dat dit schromelijk over dreven was, daar: de sanitaire voorzieningen beneden elk peil \yaren (b.v. kapotte closets en douche boven closetpot). 2. Zeer gebrekkige watervoorziening: op maandag 13 juli was er ln de ochtenduren pjm 2 uur geen water, met alle onsmakelijke gevolgen van dien. Wanneer er wel water was, was dit bruingeel van kleur, vies van smaak en veroorzaakte bij twee van onze kinderen darmstoornissen, dit speciaal vermeld n.a.v. het boven vermeld artikel in de Leidse Courant. 3. De administratie bleek totaal een wanorde te zijn: bij voortijdig ver trek op 14 juli was bot door ons in geleverde kampeerpaspoort van de ANWB zoek. Bovendien werd het tevoren betaalde bedrag ad 150,— voor twee tenten niet gedeeltelijk ge restitueerd, hetgeen óók zeer gebrui kelijk is. Het bovenstaande brengen wij onder Uw aandacht, daar wij menen, dat alléén aansluiting op het waternet nog niet voldoende is om van deze camping een aangenaam vakantieoord te maken. De onbeschofte wijze waarop Moeder Koo men met haar gasten omspringt, gaat alle perken te buiten en is derhalve geen reklame voor de gastvrijheid van een eerste klas badplaats. Oss, september 1970 C. ten Hacken Th. van Schalk A. J. Alessie

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13