Wethoudersver kiezing in Voorschoten leidt tot breuk bii confessionelen Leiderdorpse raad koos 4 wethouders PvdA werd buitenspel gezet Wielerronde opening van feestweek in De Kwakel IN OEGSTGEESTSE RAAD VIELEN HARDE WOORDEN Geen veranderingen in Warmonds college MARKTEN Oegstgeest wordt Europese gemeente „Tik" oorzaak van aanrijding Blitz-toernooi op 5 september BURGERLIJKE STAND ben je 15 jaar. krantenwijk! &telóeSotvfcci/nf LEIDSE COURANT WOENDAG 2 SEPTEMBER 1970 VOORSCHOTEN Voorschoten heeft het aantal wet houder» uitgebreid tot vier. In dit college zijn de vier grootste groeperingen ieder met een wethouder vertegen woordigd. Na een drie uur durend beraad werden gekozen tot wethouder: Baron R. W. de Vos van Steenwjjk (WD) W. J. Iestra (Prot. Chr.); mr. T. C. Esselaar (KVP) en dr. P. S. Pels (PvdA). Een voorstel van orde van D'66 tot het direkt verdelen der portefeuilles binnen het college Het kwam tijdens de wethoudersverlde- zingen tot een complete breuk tussen KVP en Prot. Chr. Groep, die met een programma de verkiezingen ingingen. De heer W. J. Iestra (Prot. Chr.) stelde emotioneel dat KVP en Prot Chr. Groep wel by elkaar horen, maar helaas nog niet passend zyn aan elkaar. Anderhalf jaar geleden, aldus de heer Iestra, is de verloving bekend gemaakt tussen deze twee groepen. Het is een zeer moeilijke verloving geweest, hoewel KVP enige tijd geleden trouwplannen had, heeft de Prot. Chr. Groep besloten de lastige KVP-verloofde niet te volgen. De Prot. Chr. Groep zal volgens het vastgelegde programma een eigen koers volgen. De verklaring van de heer Iestra volgde op een zeer lang betoog van drs. A. F. van der Laan (KVP), waarin <Jez^ de WD niet de geschikte kandidaat vond voor een portefeuille van openbare werken en hij het betreurde dat laatst gehouden overleg de Prot. Chr. Groep de kant van de WD gekozen had. Dr. Pels (PvdA) wilde een afspie gelingscollege zien, zonodig zou de raad als waakhond kunnen fungeren ten fungeren indien een wethouder niet de koers zou volgen van de meerderheid van de raad. mr. J. Goossens (D' van b. en w. werd met 17 tegen 2 stemmen verworpen. „De verdeling van de taken geschiedt door het college zelf en niet door de gemeenteraad. Geheel ten onrechte en in stryd met de gemeentewet heeft de raad hier voor tijdig over gediscussieerd," aldus burgemeester L. de Kool, die een vermoeide indruk maakte na de zeer verwarrende uren voor de stemming. WASSENAAR Mej. H. Verschuur heeft gisteren herdacht, dat zij 25 jaar geleden als huishoudster in dienst kw by de heer T. Koopman, Johan de Witt- straat 10. Tijdens een receptie 's middags kwam wethouder mevr. A. J. Ie /Coultre- Foest de jubilaresse meedelen, dat de koningin haar de zilveren medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, had toegekend. DE KWAKEL Zoals gebruikelijk zul len er tijdens de kermis in De Kwakel, weer enkele festiviteiten plaats vinden. Op maandag 7 september vindt een wie lerronde plaats door de „Kuil". De start Is om 6 uur precies. Er zal worden deel genomen door bekende renners o.w. Koos v. d. Knaap, Theo Oudshoorn, gebr. Sehijf en Z(jerveld. Dinsdag 8 sept, is voor de kinderen. Om 9 uur komen da kinderen, die iets sierd hebben of verkleed en vermomd zijn op 't oude schoolplein, waar een deskun dige jury aanwezig zal zijn om de prijzen bekend te maken. Om 9.45 gaat de optocht voorafgegaan door T.A.V.E.N.U door het dorp. Alle deenemers(sters) ont vangen iets extra's. De kinderen die niet deelnemen aan de optocht komen om IC uur op 't oude schoolplein waar de trac- taties worden uitgereikt. De kleuters van de St. Jozefschool komen om 9.30 uur naar school, waar het feest met hen gevierd zal worden en de tractaties niet zullen ontbreken. De kleuters van de „Robbedoes" komen ook om 9.30 uur naar school waar enkele dames van het feestcomité het feest met hun zullen vieren en waar ook de tractaties niet zullen ontbreken. Woensdagmorgen zal de grote optocht gehouden worden. Ook T.A.V.E.N.U. zal weer voorafgaan. Tijdens de grote op tocht die om 9.30 uur vertrekt, zal er de „miss Kwakel" verkiezing zijn. De route is als volgt: Vertrek bij Omtzigt, Kwakelspad, Cyclamenlaan, Anjerlaan, Kwakelsepad, Mgr. Noordmanlaan, Drechtdijk, Vrouwenakker keren naar Botergraaf tot Burggraaf, daarna weer naar De Kwakel waar de stoet ontbonden zal worden, 's Middags om 1 uur zal „miss Kwakel" in de tent op het feest- rein bekendgemaakt en gehuldigd wor den. Voor „miss Kwalcel" zal er een waardevolle prijs beschikbaar zijn, en zij ontvangt tevens enkele vrijkaarten. KVP wilde geen VVD-wethouder, ARP en CHU wel steunde de KVP en verweet de PvdA dat zy thans bereid was om de WD de portefeuille van openbare werken te gunnen. Mr. Baron de Vos van Steenwijk (WD) wenste geen sollicitatiepraatje te houden. Hij stelde dat de WD op de wethouderspost zou zitting nemen voor de belangen van iedere burger. Na enige schorsingen kwam de eigenlijke stem ming. Baron de Vos van Steenwijk (WD) werd gekozen met 10 tegen 9 stemmen (tegen KVP, PvdA en D'66) W. J. Iestra (Prot. Chr.) werd gekozen met 15 stemmen; mr. T. C. Esselaar (KVP) kreeg 18 stemmen. Tot ve sing van de overvolle publieke tribune werd de kandidaat van de PvdA, dr. Pels met 9 tegen 10 stemmen verslagen door zijn fractiegenoot de heer Mennema. Uit de stemming- viel af te leiden dat WD en Prot. Chr. Groep de heer Men nema hadden gekozen. De heer Menne ma nam zijn verkiezing niet aan de voor de tweede stemming verklaarde de Prot. Chr. Groep de kandidatuur dr. Pels te steunen. Bij deze stemming ver kreeg dr. Pels 14 stemmen. LEIDERDORP Voor het eerst in zyn geschiedenis zal Leiderdorp een dagelijks bestuur van vier leden tellen. Gisteravond is In 'n zeer langdurige raadsvergadering het nieuwe college van B. en W. gekozen. De heer C. Meerburg (Prot. Chr.) gaat ook de komende zittingsperiode weer aan de rechterhand van burgemeester M. A. van der Have plaatsnemen. De heer J. Nievaart daarentegen, de vroegere wethouder van ondenvys, sport en recreatie, keert niet. in het college terug; wel zal hij zijn nieuwe partij, DS'70, als raadslid blijven vertegenwoordigen, samen met de heer Jongman. Voor hem in de plaats zijn gekomen mevr. D. W. Tichler- Moerman (WD) en de lieer E. Drenth (PAK). J. Nievaart niet langer in college Op voorstel van de heer J. M. Tieken (KVP) is de procedure als volgt ver lopen: in eerste instantie hebben alle fracties hun kandidaat voor een wet- houderszetel bekend gemaakt, waarna tot schriftelijke stemming over werd gegaan. In derde instantie werd de fracties toen de gelegenheid geboden hun keuze te motiveren. De heer Tieken zei bij deze gelegenheid geen formele bezwaren te kunnen vinden om op de heer Meerburg te stemmen (de heer Meerburg is aannemer. Red.), terwijl zijn fractie de verjonging van het col lege toejuicht (de heer Drenth is met 29 jaar tevens het jongste raadslid). De heer Poels (WD) daarentegen heeft ln de heer Nievaart voorheen altijd een duidelijk en open gemeentebestuurder gezien. De heer J. Jongman (DS'70) tenslotte wees op de zeer korte tijd van voorbereiding, welke zijn nieuwe partij heeft gehad bij de laatste verkiezingen. Ondanks dat telt de fractie twee leden, reden voor hem zijn fractiegenoot kan didatuur te stellen. Burgemeester Van der Have zei op een even vertrouwelijke en vruchtbare sa menwerking ln het nieuwe college te rekenen als hij voordien gewoon was. In het bijzonder dankte hij de heer Nie vaart voor het werk dat deze gedurende zijn acht-jarige periode als wethouder de gemeente Leiderdorp heeft ge daan en benoemde hem tevens tot nestor de raad. Hierna volgden enkele zeer taaie uren, zowel voor de raad als voor de volledig bezette publieke tribune: alle raads commissies dienden herkozen te worden. De overige voorstellen passeerden vrij. wel zonder discussies de raad, daar ei veel onderwijszaken bij waren. Slechts bij het besluit tot aanleg var de derde en vierde fase van de aanleg het park de Houtkamp kregen de nieuwe raadsleden de gelegenheid wat nadere informatie van de burgemeester te verkrijgen. Zo verzocht de heer J. Reugenbrink (Prot. Chr.) om toezicht bij de aanleg en het onderhoud vai z.g. Heempark, daar dit zeer veel kennis vereist. Ten aanzien van „open heid en het verrassingseffect" stelde hij s voor bij de meer uitheemse be planting borden met de Hollandse be namingen te plaatsen, terwijl hij ten slotte bijzondere aandacht vroeg voor de hygiëne van het water in de in het park geprojecteerde vijvers. De burge meester zegde vooral dit laatste toe. De wethouders en de diverse raadscom missies tenslotte werden als volgt ge kozen: wethouders: C. Meerburg (13 stemmen); D. W.Tichler-Moerman (13); E. Drenth (13)J. Nievaart (4)B. Poels (1) met één stem blanco. Commissie ge meentelijke financiën en belastingen, mr. J. G. van Royen (Prot. Chr.); drs. J. Vlieger (Prot. Chr.); J. Nievaart (DS'70); J. M. Tieken (KVP); C. N. Boot (PAK). Comm. Leidse agglome ratie: J. Vlieger; R. Poels; J. Toelen en J. Nievaart. Comm. onderwijs: J. Reugenbrink; J. Ph. van Oostromj J. L. J. Toelen; J. Nievaart. Comm. ge meentewerken en grond- en woningbe drijf: J. W. Hekkelman; R. Poels; J. M. Tieken; C. N. Boot; J. Jongman en H. Huehlenbach. Raad Wassenaar herdenkt hoofdagent Moolenaar Verklaring mr. Geertsema over gebeurtenissen rond woning van ambassadeur WASSENAAR Burgemeester Geert sema heeft tijdens de raadsvergadering van gisteravond een verklaring afgelegd over de gebeurtenissen rond de ambts woning van de Indonesische ambassa deur en deze verklaring ter discussie ge steld. Voordat hij met zijn verklaring begon verzocht hy de raad de omgeko men hoofdagent J. Moolenaar te herden- Mr. Geertsema verklaarde, dat sinds donderdag 27 augustus na overleg niet de militaire attaché var de Indone sische ambassade en met de veiligheids- officieren van deze ambassade de ambtswoning onder observatie werd ge houden door een politieman. Is dat te weinig geweest? Niet voor de observatie van de woning. Wel voo'- het weren van een overval door 33 zwaar bewapende ^mbonnezen. Maar daarvoor zouden ook 10 man te weinig zyn geweest. De burgemester gaf ver-, olgens 'n uit voerig ver-slag van de gebeurtenissen in dc ochtend van de Sle augustus en van de maatregelen die door de politie wer den genomen. Hij sprak zijn bewonde ring uit voor de moedige houding van de agent Vink. die enige trjd door de be zetters gegijzeld is geweest. Over het ge- zr. van de omgekomen hoofdagent zei dc burgemeester, dat de minister van binnenlandse zaken heeft toegezegd, te zamen met de burgemeester, de finan ciële positie van de weduwe van de heer Moolenaar te bezien. Gezin agent De heer E. H. Schuyer (Open Appel) vroeg zich af of de linanciële positie van het nagelaten gezin niet kan worden ver beterd door een posthume van de omge komen hoofdagent. Burgemeester Geert sema antwoordde, dat dit alleen effect zou hebben als Ue Hoofdagent met terug werkende kracht bevorderd zou worden en daar voelde hij niet veel voor. Op een vraag var de heer Schuyer of tevoren aanwijzingen zijn geweest, dat een gewelddadige actie verwacht kon «den antwoordde de burgemeester ODtkennend. Namens alle fracties werd dank en bewondering uitgesproken het moedige optreden van de Wassenaar- politie. Burgemeester Geertsema maakte nog melding van diverse spon tane inzamelingsacties voor het gezin de getroffen politieman. Bijdragen kunnen worden gestort op de rekennig van het Fonds van de Burge meester bij de Coöperatieve Raiffeisen- tank te Wassnaar, giro 14.71.04. OEGSTGEEST De beraadslagingen over de ver deling van de wetbouderszetels hebben zich te Oegstgeest geheel in de beslotenheid afgespeeld, zodat gisteravond voor de „ontknoping" in de raads zaal grote belangstelling bestond. Reden ook waar om de fraktievoorzitters van de partyen uitvoerig verslag deden boe het een en ander tot stand was gekomen. De heer Stapel (VVD) verklaarde zich tegenstander van openbare onderhandelingen om dat dit „de zaak verschuiven" is. Naast openbaar heid zou er toch sprake geweest zijn van onderling overleg. Hij noemde als kandidaat de lieer J. E. Temminck voor de post- financiën en onderwijs en betitelde hem als Iemand „die Oegstgeest en dc Oegstgeestenaren het beste kent." Namens de VVD- f rak tie deelde hij mede dat men alle steun ver leende aan de kandidatuur van de heer M. v. d. Voet (PC) als wethouder van openbare werken. Ook de heer Tliorn (KVP) werd door de heer Stapel genoemd als wethouder van Cultuur, Recreatie, Maatschappelijk werk en middenstandszaken. Dat D'66 welke in de raad is gekomen met twee zetels, niet meedeed aan de onderhandelingen betreurde spreker. „Met de PvdA wilden wij niet over de wethouders nadenken," aldus de heer Stapel. De heer Brouwer (PC) ontzenuwde en kele uitlatingen van de liberale fraktie- voorzitter betreffende stemmenverlies van de PC-fraktie als gevolg van de annexatie. „Dit heeft u van ons nooit gehoord." De aandrang op de PC-groe- pering en de KVP om samen een party te vormen ligt binnen de partijen nog niet zó vlak. „De historie en filosofie" spreken nog een woordje mee, aldus de heer Brouwer. Ook hij bleek een tegenstander van openbare onderhande lingen en was het eens met de heer Stapel voor wat betreft de medewer king van D'66. Dat de raadszitting gisteravond uitliep tot in de kleine uurtjes lag beslist niet aan de KVP-fraktie. Mevrouw M. E. Gouverneur van Deene, na het vertrek van de heer P. H. M. S. van der Voort thans fraktievoorzitster stelde dat de huidige samenstelling van het college de beste afspiegeling is van de raad. Heel anders pakte deer De Graag uit namens de PvdA. Hij trok fel van leer Liberaal J. Temminck 3de wethouder tegen de WD en stelde dat tijdens het wethoudersoverleg niet naar de mening van de PvdA en D'66 was gevraagd. Hij zag een „monsterverbond" tussen WD en PC groepering. „Ik heb de angst dat de heer Bro' (PC) de rol zal gaan spelen van eerste tassendrager van de WD." De heer De Graaf vond de samenstelling van het nieuwe college te confessioneel. Na het „kraaien van de hanen" keerde de politieke rust weer enigszins terug tijdens een betoog van de heer Olivier Gemeenschap van Kerken: Grotere samenwerking maatschappelijk werk LEIDEN Er zou op korte termijn tot een grotere samenwerking moeten komen in het charitatieve-diakon&le-maatschappelijke werk. De huidige versnippering is niet meer verantwoord. Het moet mogelijk zijn om in deze sector van kerke- lyke arbeid, die gericht is op het menselijk welzijn, vormen te vinden, welke meer in overeenstemming zijn met het oecumenisch denken. Er zou hierdoor ook efficiënter - t dus minder kostbaar - (Van c rrespondent) LEIDEN, 2 september Groenten Appelen 18-20; Peren 17-44; Pruimen 37; Aaardappelen 11-26; Andijvie 20-56; Augurken 57-106; Pronkbonen 90-100; Snijbonen 100-195; Spekbonen 75-95; fctambonen 80-165; Kroten 15-26; Kro ten, gekookt 55; Ride kool 14-20; Spits kool 55-56; Postelein 21-56; Prei 36-57; Rabarber 2; Spinazie 24-58; Sruiten A 4o-34; Spruiten B 43-59, Komkommers 15-34; Tomaten A 380-400; Tomaten B 3(0-380; Tomaten C 300-355; Tomaent CC 240; Uien middelgrof 24-34; Witlof 140-217; Meloenen 00-184; Bloemkool A lb-51; Sla A 11-25; Bleekselderij 21; Pe- tereslie 7-19; Selderij 6-17. WOERDEN, 2 sept., Kaas Aanvoer 4.25-4.40 per kg; 2e kwal. 3.95-4.24 50 partijen. Notering: le en extra kwal. per kg.; zware kwal. 4.50 per kg. Han del stug. RIJNSBURG, 1 sept., Bloemen An jers: witte sim 8-16; rode sim 12-18; roze 'sim 9-14; crowly sim 8-15; dusty sim 9-14; arthur sim 10-16; gy sim 14-16; keever sim 12-17; La Rève 17-22; Espe- rance 12-18. Freesia: golden yellow 85- 125; white swan 125-160. Rozen: Bac cara 10-26; Carol 4-6; Garnette 3-7; Zo- rina 10-12. Grote chrysanten: Alex Bed- aer 12-20; Migoli 10-16; Breitner 20-28; Regalia 16-28; Diversen: Authurium 25- 225; gerbera 16-80; colvillei 350-1050; le lies 10-24; asters 65-80; statice 50-75; riddersporen 85-135; dahlia 450-950; Zir- Huisvuil ophaaldienst DONDERDAG S SEPT. Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemsrstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg. Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. VRIJDAG 4 SEPT. Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- WARMOND De gemeenteraad van Warmond heeft gisteravond zoals ver wacht na de beëdiging van de nieuwe leden de beide wethouders mr. V. C. Groenedijk (KVP) en G. Tulp (Prot.- Chr.) herkozen. Zij kregen belden 10 stemmen, de heer Van de Kroft (KVP) kreeg er één en er was één «tem blanco. Als leden van de vaste raadscommissies werden gekozen: Commissie Financiën: lid en voorzitter: G. J. v. d. Kroft; lid en plv. voorzitter: C. G. Heijl; lid: A. C. v. Moorsel. Commissie Ontwikkeling: lid en voorz.: A_ J. Heemskerk; lid en plv. voorz.: Th. J. P. de Winter; lid: mw. H. Verbeek- Kempenaar. Commissie Bedrijven: lid en voorz.: A. L. G. Bakker; lid en plv. voorz.: G. F. j. Vellekoop; lid: C. A. L. v, d. Zalm. Commissie Sportaangelegenheden: lid en plv. voorz.: C. A. L. v. d. Zalm; als ver tegenwoordiger van de R.K. Sportvereni ging „Warmunda": lid: G. P. M. Schave- maker; van de Chr. Korfbalclub „War mond": lid: P. J. v. Huis; van de War- mondse Volleybalclub: lid: J. P. de Win ter; van de Tafeltennisvereniging „St. Vooruit": lid: mej. E. A. L. M. Broxter- Commissle Economische aangelegenhe den j lid en plv. voorz.mevr. H. Ver beek-Kempenaar; van do Winkeliersver eniging Warmond: lid: A. C. H. Sikktng; van de WV „Warmond": lid: G. Kam steeg; van de Verenigde Watersportbe drijven Warmond en Omstreken: lid: A. C. Haarsma; van de Kampeerterreinhou ders: lid: P. F. Vergeer; van. de Horeca- exploitanten: lid: C. W. M. v. d. Assem, nissie Agrarische aangelegenheden: i plv. voorz.: A. C. v. Moorsel; van de LTB afd. Warmond: G. Vergeer en W. C. Holstein; van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afd. Warmond: leden: A. J. v. d. Hulst en D. Koudijs; van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Warmond: lid: P. v. Leeuwen: van de Vertrouwenscommissie „Zwanburg-N.": lid: J. C. v. Rijn. Commissie sociale aangelegenheden: lid en plv. voor/..: G. F. J. Vellekoop. De heer G. J. v. d. Kroft werd met tien tegen één stemmen (A. C. v. Moorsel) gekozen tot lid van de Gewestraad Lei- Bij de rondvraag deed de heer Van de Kroft de suggestie de notulen van de raad te beperken. Een besluit hierover werd aangehouden tot de volgende raadsvergadering. Aad Heemskerk (GGW) wilde graag een Commissie voor het lage land in 't leven geroepen zien, daar het lage land niet meer door een raadslid is vertegenwoor digd. Ook dit voorstel werd aangehouden. De heer C. v. d. Zalm GGW brak een lans voor een betere voorlichting door de gemeente aan de burgers van War- De volgende raadsvergadering is op 22 september. Algemeen bureau voor levens- en gezinsvragen is in oprichting Dit is een gedachte, die men terugvindt in een nota van het moderamen van de Gemeenschap van Kerken en die deze week in één van de zalen van de Vre- deskerk ter disoussie werd gelegd. Het was voor het eerst in de nog jonge ge schiedenis van deze Gemeenschap twee ja^r geleden tot standgekomen dat men pastores, afgevaardigden van de Dekenale Raad en ambtdragers van de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerk, Re monstrantse Broederschap, Doopsgezin de Gemeente en Evang. Lutherse Kerk had uitgenodigd om van gedachte te wis selen over tal van zaken, welke nauw met de oecumene te maken hebben. Het moderamen had er voor gezorgd, dat er en discussienota ter tafel lag. In de nota taat onder meer of de vraag onder het oog moet worden gezien of in alle op zichten kerkelijk georganiseerd werk moet worden gehandhaafd naast neutrale organisaties. Alvorens de discussie aanvankelijk wat moeizaam op gang kwam las de voorzitter van het modera- deken Van Noort, een passage voor uit het boek van dr. Fiolet „De tweede reformatie" waarin de schrijver het heeft de noodzakelijke eenheid van de kerk en wees ds Eekhof op het z.i. veel al ten onrechte gemaakte verwijt, dat, pastores zich op de oecumene in stellen, hen wordt verweten minder trouw de eigen kerk te zijn. De vraag werd ook gesteld: hoe krijgen wij onze achter ban achter ons oecumenisch denken. Uit de mond van één der aanwezigen (gere formeerd) klonk de waarschuwing: „Ik •aag meewerken aan de oecumene, niet als er spaanders vallen". An dere (r.k) stem uit de zaal: „wy moeten best doen om Jezus woord: dat zij allen één zijn, waar te maken". Van het moderamenlid, dr. v. d. Zwaan, r de mededeling, dat vermoedelijk binnen korte tijd een algemeen bureau levens- en gezinsvragen van de grond komt. Besprekingen hierover zijn in regioverband gaande tussen de Kath. mea 200-350 ct. Chrysanten: Ind. polis straat. Drie Octoberstraat, Duivenbo- 120-150; white Spider 110-160; Yellow destraat. Staalwijkstraat, Buitenrust- Spider 120-170; Golden Christal 130-160; straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hoek 55-85; Koens Elite 65-90; Pinoccio i Hyaeinthenstraat, Seringenstr., Dalia- 55-85; Lucida 65-990. 'straat, Anjelierstraat. Wetboudersverkiezing Geen verrassingen in Valkenburg VALKENBURG In schrille tegenstel ling tot in vele andere plaatsen zijn de wethouders verkiezingen in Valkenburg zonder strubbelingen verlopen. De heren G. Vis en J. van der Mejj, beiden CHU, werden met algemene stemmen gekozen. Deze uitslag was geen verrassing. Reeds enkele weken geleden werd door ce partijen in onderling overleg tot deze samenstelling besloten. Dat de andere partijen de CHU-kandi- dstcn steunden was buk, maar niet noodzakelijk, omdat de CHU in de Val- kenhurgse raad vier van de zeven zetels heeft en daarmee de absolute meerder heid bezit. Buitenlanders meentecentrum een luisterlijke film avond aanbieden waarop een aantal richten club op OEGSTGEEST Gezien het feit dat er zeer vele buitenlanders te Oegst geest wonen is men geneigd te spre ken van een „Europese gemeente". 'Toch voelen de vele buitenlanders in genoemde gemeente zich nog te zeer een aparte groepering. Eu dit is iets waar men wederzijds een einde aan speciaal van Nederlandse tekst zijn voorzien .Uit de eerste hand zal men kennis kunnen maken met de toepas singen welke de ruimtevaart reeds biedt in het dagelijks leven, voorts zal men de ontwikkeling van de Euro pese draagraketten kunnen gadeslaan, alsmede de werking van satelieten in de ruimte. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door de heer Van Woerden welke een serie dia's van de gemeente Oegstgeest zal tonen. Zo werd het initiatief geboren te ko men tot oprichting van een zgn. „Eu ropese Club" welke Oegstgeestenaren van diverse taalgebieden nader tot el kaar moet brengen. Een stukje Eu ropese integratie. Vele in Oegstgeest woonachtige buitenlanders leveren bij de Estec hun bijdrage aan de Euro pese ruimtevaart en zij zyn het die de burgerij donderdagavond in het ge- Bij het uitspereken van de begeleiden de tekst zal hij zich, gezien het Inter nationale gezelschap van de Engelse taal bedienen. Het ligt in de bedoeling iedere maand een dergelijke ontmoe tingsavond in 't gemeentecentrum te houden. A.s. donderdagavond 3 sept. te 20.30 uur is dus iedere „binnen- en buitenlandse" Oegstgeestenaar van harte welkom in het gemeentecen trum aan de Lijtweg. kunnen worden gewerkt. Stichting voor Gezinszorg, de Prot. Stich ting voor verantwoorde gezinszorg en de Stichting voor gezinszorg op humanis tische grondslag. Het ligt in de bedoeling, dat de Gemeenschap van Kerken hierin gaat participeren. Nadat uitvoerig over liet eerste (en enige) punt: het charitatieve-cliakonale- maatschappelijke werk van gedachte was gewisseld, kon deken Van Noort de in stemming van de vergadering los krij gen, dat de Gemeenschap van Kerken zal proberen om op dit terrein tot een groot mogelijke samenwerking te komt Vooraf ging echter nog de toezegging, dat er geen definitieve beslissingen zul len worden genomen vooraleer de diver se kerkeraden daarover zijn gehoord. DEN HAAG/LEIDEN Een 42-jarige garagehouder uit Leiden reed in hét late avonduur met de door hem bestuur de auto op de Herengracht tegen een geparkeerde auto. De oorzaak: drank, zo stelde de officier van justitie hij de Haagse politierechter aan cle hand van het verloop van de gebeurtenissen. Verdachte gaf toe, dat hij die avond besprekingen had gevoerd in een café en daar was „cola met een tik" aan te pas gekomen. Die „tik" bleek zodanig te zijn, dat een politieman, die de ga ragehouder na de aanrijding had aan gehouden, tot de overtuiging kwam, dat de man niet in staat was de auto naar behoren te besturen. „Hij was erg vriendelijk en meegaand, maar hij sprak sterk gearticuleerd en had moeite zich om te draaien bij het „Daar heb je al genoeg moeite mee, wanneer je niet dronken bent," zou de garagehouder hebben gezegd en dat klonk als een bekentenis. Toen na de ontnuchtering de politieman opnieuw met vei-dachte een gesprek had gevoerd, verliep dat heel anders en rustiger en daaruit viel te concluderen, dat het de avond tevoren fout was geweest met verdachte. Daar hield de officier van justitie zich dan ook aan en stelde, dat autobestuurders die sterke drank heb ben gebruikt, niet op de weg thuis ho ren. Dus luidde de gebruikelijke eis twee weken gevangenisstraf en intrek- het rijbewijs gedurende van D'66 over openbaai-heid en inspraak. Overigens kwam tot uiting dat de PvdA en D'66 fraktie elkaar „omarmd" heb ben want zij kwamen sterk voor weder zijdse belangen op. Maar zoals de heer De Graaf het betitelde „de kaarten ren ai geschud." De heer M. v. d. Voet werd met 13 stemmen voor en vier tegen gekozen op de plaats van openbare werken. De heer J. J. Thorn werd met algemene stemmen gekozen als wethouder van C.R.M. middenstandszaken. Door een misvi stand bij D'66 kreeg hij twee stemmen tegen, hetgeen bij de volgende ronde toen de heer Temminck werd gekozen als VVD-wethouder voor onderwijs financiën weer werd rechtgezet toen D'66 twee stemmen uitbracht op de heer Thom. De benoeming van leden voor de diverse raadscommissies had eveneens nogal wat voeten in de aarde, de PvdA en D'66 fraktie wilden alle vijf raads fracties in de commissies verenigd zien, het voorstel van B. en W. luidde echter inkrimping tot ten hoogste drie leden. Met de uitbreiding van de raad tot zeventien zetels i.p.v. vijftien vond men inkrimping echter niet juist. Men koos de gulden middenweg van vier leden per De commissies werden na stemming als volgt samengesteld: Openbare werken: Stapel (WD); Van Veen (PC); Oomen (KVP) en Olivier (D'66). Financiën en onderwijsGmelich Meijling (WD Brouwer (PC); de Graaf (PvdA) en Gouverneur van Deene (KVP). C.R.M.: Cleton (WD); Penning (PC); Van Bel len (PvdA) en Lookeren-Campagne van Renterghem (D'66). Intergemeentelijke zaken: Cleton (VVD); Oomen (KVP); De Graaf (PvdA) en Olievier (D'66). Verkeer en vervoer: Penning (PC); Oomen (KVP); De Munting (WD) i Van Lookeren (D'66). Middenstandsza ken: De Munting (WD); Van Bellen (PvdA); Van Lookeren (D'66) en Pen ning (PC). Georganiseerd overleg: Cle ton (WD); Van Vee n(PC); De Graaf (PvdA) en Gouverneur van Deene (K VP). Plaatsvervangende leden zijn Dor- gelo (WD); Penning (PC); Oomen (KVP) en Olivier (D'66). Voor <le gewestraad werden eveneens twee leden gekozen. Drs. De Graaf (PvdA) zag gaarne zijn kandidatuur gehandhaafd orpdat hij zich in de ge westraad had ingewerkt en zodoende het gemeentebelang het best gediend zag. Hij noemde het voorstel de heren Brouwer (PC) en Dorgelo (VVD) te benoemen het gevolg van een „confes sioneel meerderheidsstenipel" en het na streven van „persoonlijke belangen". De heer Stapel (WD) kwam hier fel tegen op. „Het gaat niet om persoonlijke maar om politieke belangen. Wy willen de WD vertegenwoordigd zien in de ge westraad." D'66 pleitte by monde van cle heer Olivier eveneens voor hand- haring van de heer De Graaf. Stemming bracht echter de heren Brouwer en Dor gelo in genoemde raad. VOORSCHOTEN - Basketbalverenigiug Blitz" organiseert in Sporthal „De Vlïethorst" op zaterdag 5 september een basketbal-toernooi. In het kader van de voorbereiding voor de komende compe titie vindt dit toernooi plaats. Er wordt bij de heren in 2 poules gespeeld. Vier teams komen uit in de rayonklasse en één team uit West-Duitsland. Met laatstgenoemde heeft Blitz ieder jaar een uitwisseling. Blitz dat het vo rige toernooi zelf gewonnen heeft, is zeer zeker van plan dit succes te pro longeren. De dames en de junioren hebben ieder één poule. Het in de eredivisie spelende Juventus start bij de dames als favoriet met als gevaarlijkste concurrente Rowlc. Bij de junioren maakt Blitz een rede lijke kans op een goede klassering, al zullen de A.M.V.J.-junioren wel te sterk zijn. Het tournooi vangt om 13.00 uur an en de herenfinale zal om 19.00 uur ;espeeld worden. Deelnemende verenigingen: Rowic, Dor- - jaar I drecht; Orca's, Urk; A.M.V.J., Rotter- het zaken-doen geef je weieens wat dam; H.S.V., Hagen (W-Duitsland)Yel- je weieens wat," gaf ver- low Kangeroos, Arnhem; Essor, Leiden; Juventus, Schiedam; Zaandam, Zaandam. weg dachte te kennen. LEIDEN Geboren: Elisabeth M. P. J. d.v. J. A. A. Rodenburg en E. M. P. J. van Tol; Johanna G. d.v. N. Te Water en G. J. Pet; Carollen F. d.v. J. J. Sloos en R. F. van Kampenhout; Marko H. J. z.v. H. H. Hoops en M. K. Mlekuz; Ra mon C. W. z.v. J. J. J. van Slingerland en A J. Splinter; Francis J. z.v. F. J. Mulder en B Veenema; Ivo z.v. A. C. Blokland en Y. Verlind; Jolanda d.v. A. C. J. Moens en H. van Beek; Ricardo A. z.v. W. L. Gijsman en A. Laven; Theodorus A. z.v. A. J. W. den Hollan der en L. A. M. Straathof; Maria A. d.v. N. J. Zuidhoek en M. A. Faas. kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. PAPENGRACHT 32 - LEIDEN TELEFOON 01710 - 22244

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4