Lisse krijgt jachthaven ^met clubgebouwen loods Ai AP' BURGERLIJKE STAND Woonwagens bezoeken Alphen r Zwembad De Hoorn ontving half miljoenste bezoeker EMM-Roelofarendsveen: de anjers worden goed betaald LERAAR G.R.- HUI5VUILQIENST het Raadslid F. Grnnsch: Schooltoets in 6de klas leidt slechts tot conclusies LEIDEN Waaruit blijkt dat de Lcidse schooltoets meer is dun alleen een examen voor de toelating tot de buigklas van klassen voor VWO, HAVO f n MAVO F Deze vraag heeft raadslid F. Gransrh gesteld aan het college van o. en xv. In een toelichting op deze vraag schrijft het raadslid: ..Het resul taat van toetsen in het 6e leerjaar kun atleen maar leiden tot conclusies ten aanzien van de selectie gezet onderwijs, en niet van punten sicun behoeven". In aansluiting op deze vraag heeft de heer Gransch onder meer de volgende vragen gesteld: Welen b. en w. of voldoende bekend is, dat de uitslag van de toetsen niet ge- neim is, en dat schoolhoofd, ouders en kinderen deze uitslag mogen weten Krijgen ouders van kinderen die zijn afgewezen voor een bepaalde vorm van voortgezet onderwijs het advies hun kind naar een ander schooltype te zen den Wie geeft dat advies, en naar welke scholen wordt dan verwezen? Geeft de schooltoets een algemene be gaafdheid van een kind aan? lice luidt de formulering c.q. Zinsnede ot' brief) waarmee ouders van afgewe zen kinderen worden bericht? Indien uitsluitend de afwijzing wordt medege deeld, wilt u dan overwegen in de toe- Kcmst ook de laten berichten tot wie de ouders zich kunnen wenden voor na der advies? O LEIDEN Father Van der Westen, die in Oeganda werkzaam is als missio naris, komt a.s. vrijdag met verlof naar Nederland. Tijdens zijn verblijf in ons land zal hij logeren bij zijn ouders, die in de Waldeck Piermonstraat 74 wonen. Initiatief watersportvereniging Uitermeer LEIDEN De heer J. H. de Boer, werkzaam by de fabriek van La kens en Wollen Stoffen J. J. Krantz Zoon N.V., is vanmor gen In Holiday-Inn gehuldigd voor liet, feit, dat hij veertig jaar bij deze onderneming in dienst is. Hij kreeg de zilveren ere-medaille, verhonden aan de Orde van Oran- De heer De Boer begon zijn loop haan op 1 september 1930 bij J.J. Krantz Zoon N.V. als jongste bediende. Daarna was hij geduren de enkele jaren werkzaam in het magazijn. Vanaf 1940 bekleedt hij de functie van chef-inkoper. Uit dien hoofde is hij heiast met en draagt hij de verantwoording voor alle inkopen van de materialen, welke benodigd zijn voor de pro- duktie van o.a. .wol, voor de tech nische dienst en voor de kantoor- en fabrieksinventaris. Deze verantwoordelijke functie werd en wordt door de heer De Boer met grote nauwkeurigheid verricht. Hij wordt hierbij geassis teerd door 8 werknemers. Dit is het ontwerp plan voor het jachthavencomplex dat de xvatersporl- veremging ..Uiterqieer" in Lisse Ringvaart bij de Poelpoider heeft gedacht. p o i P die gistermiddag 1 Onze fotograaf klom m aardige plaat opleverde. Opstelling L.F.C. LEIDEN LFC zal woensdagavond a.s. haar nieuwe lichtinstallatie offi cieel in gebruik stellen met het spelen v-.a een wedstrijd legen de Haagse ere divisieclub Holland Sport. De kanaries licbben de beschikking over een viertal gaslspelers van enkele zusterverenigin gen. De opstellingen luiden als volgt: Holland Sport: doel: Lourens; achter: Vallcenhoff, KronshorsL, Verlangen, Dorjee; midden: v. d. Bol, v, d. Vaart, Muller; voor: Roggeveen, van Mourik en Roodnat. LFC: doel: Visser; achter: Remmerz- v«aal (Quick Boys), L. de Jong, J. Teeu- wen, W. Blom; midden: J. Leget (UVS) W. v. d. Linden; vcor: A. Heymans, G, Ccllé (Lugdunum), S. den Os (Rooden- b'.Tg) en P. Gublcr. De heer W. Schalks, die inmiddels als scheidsrechter reeds zijn carrière 'heeft beëindigd, zal voor deze gelegenheid nog éénmaal de fluit hanteren. Het ge heel zal muzikaal worden opgeluisterd door het jeugdmuziekkorps van de Burcht. LEIDEN Geboren: Edwin J. P. C., z.v. C. van Arend en M. W. M. Dol; Monique, d.v. B. F. Rhijnsbeurger en G. van Dijk: Aldert B., z.v. A. D. Mulder en C. A. M. Rommelse; Brenda J., d.v. W. J. van der Vos en J. A. Snel; Edwin E., z.v. S. Springer en G. M. Sja'rdijn; Willem M., z.v. W. M. de Leen en C. Zaalberg; Evert M. J„ z.v. J. Van der Leeuw en W. Nieuwenburg; Sandra M. P., d.v. P. C. van den Berg en J. M. van der Weijden; Sonja J. A., G. A. W. J. Mensink en E, van der Pijl; Dannis P., z.v. P. W. J. van Sladen en J. S. H. A. Blote; Jolanda G., d.v. J. L. Schaap en A. J. W. de Vreugd; Jur P. J., z.v. W. J. Speets eu J. van der WerffJeffrey A., z.v. W. G. B. Klop en J. A. M. Goulier; Jolanda A., d.v. B. P. van Vliet en R. Michels; Frietzen, d.v. R. O. Felius en B. Draisma; Willem z.v. W. Rovers en J. W. Hazenoot; Theodora C. M., d.v. G. T. Oostdam en Q. T. van Rijn; Alice, d.v. T. van der Plas en D. van Duijn; Marea A. M., z.v. J. Koet en E. A. Immink; Marjan, d.v. P. Meijers en W. J. H. Gertenaar; Richard F. W.. z.v. D. F. Boeff en J. Mark; Gerben A.. z.v. J. H. Beije en E. A. C. Meijnen; Va nessa A., d.v. J. A. Eigeman en H. M. P. Olivier; Danielle Th. E., d.v. H. van Zwet en E. J. M. de Wilde. Getrouwd: M. J. Schutten en C. van Stra len: M. Vermond en M. H. Verwoerd; J. H. C. Fisser en M. C. Hoogduin; T. M. Nagy en J. H. E. Klem. Overleden: H. T. Seisveld (56): N. J. Knijnenburg (68); L. J. Heijstek (88); A. Koterus (94); J. Minekus (81); W. F. Zwart (83); G. van der Schoot (57); A. C. Valk (65); A. J. Jasperse (83); B. C. van der Horst (78): S. Sanders (73); H. van de Weerthof (66); N. Ot (67); C. Zaal (76); J. Boom (56); C. van Tonge ren (83); F. M. W. M. Dirks (9). LISSE Het zal niet lang meer duren of Lisse bezit een eigen jacht haven. De vorig jaar opgerichte watersportvereniging „Uitermeer", die voor zijn groeiend aantal leden in de wintermaanden tot in de verre omtrek een goed heenkomen voor de jachten moest zoeken, heeft be slag kunnen leggen op een terrein ten oosten van de Poelpolder aan het einde van de Grevelingsloot. Op dit punt is ook een eiland gesitu eerd, uitstekend geschikt voor enkele accommodaties zoals clubgebouw, herstelloods en grasveld. De watersportvereniging streeft ernaar om dit project te realiseren zonder grote bijdragen van gemeente of subsi dies van andere instellingen. De ligging van de toekomstige jacht haven is zeer gunstig. Men heeft een directe vaarrichting naar de Kager- plassen en de opstelling achter het eiland is zodanig dat men de invloed van het drukke scheepvaartverkeer in de Ringvaart nauwelijks bemerken zal. De indeling van de jachthaven naar grootte van de jachten is zó gekozen, dat een maximum ligcapaciteit van schepen verkregen is. Het bestuur heeft in de afgelopen tijd vele jachthavens bezocht om ook na de geplande situatie te zien wat de mogelijkheden zijn en welke accommodatie haalbaar is. Op het gehele terrein zal een werkloods komen waarin dekzeilen en spullen die niet bij het varen nodig of wenselijk zijn, opgeborgen kunnen worden. Voorts kan men in deze overdekte ruimte het jacht eventueel repareren. Op het terrein zal ook een clubgebouw komen met daaromheen een ruime groenstrook om ook bij niet-varen te kunnen recreëren. De jachthaven biedt plaats aan 130 jachten van verschillend formaat: 33 boten tot een lengte van 5 meter, 17 van 5-7 meter, 29 van 7-10 meter en 25 van 10-15 meter lengte. Het aantal jollen, waarbij ligging op het droge mogelijk is wordt gesteld op 25 stuks. Er zullen diverse voorzieningen getrof fen worden wat drinkwater, brandstof e.d. betreft. De watersportvereniging die in de aan wezigheid van een jachthaven een te gemoetkoming in de leefbaarheid van de groeiende gemeente Lisse. ziet, hoopt in 1971 het gehele plan te kunnen reali- ROELOFARENDSVEEN Niettegen staande er gisteren nog ruim 60 karren cvïste soort anjers de klok passeerden, was deze vrij grote aanvoer geen belet sel om tot een vrij behoorlijke prijsvor ming te komen. De reden hiertoe was in hoofdzaak te danken aan een bijzon- oer goede vraag voor export. Voor de goede Sim-soorten betaalde men tot 28 cl. per stuk met voor enkele aparte S7 ct. per stuk. Het be- ADVERTENTIE) ENGELS Sollicitaties met bevoegdheden aan W. de Greef, Fr. Hendrik laan 86, Leiderdorp; Tel. 32532. R ijnsaterwoude beet spits af P. van Beek en M. A. Vink nieuwe wethouders RIJNSATERWOUDE AIS een der lieert vanmorgen het nieuwe col lege van b. en w. van Rijnsaterwoude zich aangediend. In de raadsvergadering van vanmorgen werden de heren P. van Beek, afkomstig van de Prot. Chr. groe pering, en M. A. Vink (KVP) als wet houder gekozen. Beiden kregen" ieder 4 van de 7 stemmen. lang van de anjer pukkel wordt 'hit Gelukkig maar dat uc rozenteelt zijn g* t j DONDERDAG 3 SEPT. Buurt 13: Rijnsburgerweg. Terwee- I park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kc. gerst raat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat. Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duyckïaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraal, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborsl- straat. Merelstraat, Wass'enaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- hol', Stationsplein, Morssingel, Pest- huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraai, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat. Lop- jsenstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., j Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- I straat. Drie Octoberstraat, Duivenbo- I destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Daiia- I straat, Anjelierstraat, De. demissionarie wethouder van Onderwijs, de I middag de officiële opening- verricht van de Apollos Strausspad 3 i Leiden, Zuid-VVes ALPHEN AAN DEN RIJN Een aantal woonwagenbewoners ongeveer tien heeft zondagmiddag niet hun wagens en talrijke auto's staiulplaals gekozen aan de zuidkant van de oostelijke oprit van de Hefbrug over de Gouwe bij Gouwsluis. Gisteren zijn reeds enkele bij de Gemeentelijke afdeling van sociale zaken geweest om bijstand, niet alleen voor hun dagelijks onderhoud maar tevens voor betaling van noodzakelijke reparaties aan enkele wagens en auto's die het zouden hebben begeven. Op liet woonwagenkamp aan de Steekterweg is geen piaals voor de wagens, vandaar dat men ze maar in de bocht aan Gouwsluis op het grote grasveld heeft geplaatst, zeer tot ongenoegen van de omwonenden aldaar. Vanmorgen heeft er op hoog niveau een bespreking tussen de gemeentelijke aulorileiten cn Den Haag over te nemen maatregelen tegen deze woonwagen- beu onersplaats. Op de foto: Een overzicht vau de groep wagens aan Gouwsluis. LEIDSE AGENDA DINSDAG 1 SEPTEMBER Peerke Donders St. Elisabeth-zieken- huis, beginnerscursus R.K. EHBO-ver- eniging van 8 tot 10 uur v.m., ook op geven bij secretariaat Peter v. Anrooy- straat 67. Tel. 30621. 1TOMANETSZAAL Kaartavond: ook voor niel-Ha: Lebruggers,. aanvang 19.30 VRIJDAG 4 SEPT. Buurt 14: Herenstraat. Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie- I straqt, Pioenstraat, Pioenhof, Linde- straat, Resedastraat, Pieter de la Court- i straat, Koninginnelaan, Acaciastraat. I Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade. Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- I straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- ALPHEN A. D. RIJN Precies 12 da gen later dan vorig jaar passeerde gis termorgen om even over tienen de halt miljoenste de loketten van het Alpheuse zwembad De Hoorn aan de Van Foreest- laan. De gelukkige was mevrouw D. Hoekstra-Bijl uit de Juweelstraat in Rid- derveld, (lie met haar buurvrouw me vrouw F. Lispet-Van Willenswaard tot de dagelijkse bezoekers behoort van het fraaie zwembad, Bert van Loon uit de Van Kinsbergenstraat wandelde heel nonchalant net vóór de dames liet loket voorbij waar men naarstig aan het tellen was. Bert was dus net Iets te vroeg en werd als 499.999ste genoteerd. Vorig jaar passeerde op 18 augustus de 500.000ste de loketten. Directeur de heer G. Kaltenecker meende, dat de weers omstandigheden de afgelopen zomer niet zo goed waren als vorig jaar en boven dien trekken de eveneens goede zwem baden uit de naaste omgeving vele dui zenden die anders naar Alphen kwamen. Het bestuur van Stichting Alphens Zwembad was niettemin bijzonder ver heugd over dit bereikte resultaat en bur gemeester mr. R. M. Galles sprak namens het gemeentebestuur gelukwensen tol mevrouw Hoekstra-Bijl. Hij wees er bo vendien op, dat de goede naam die er van dit onvolprezen zwembad uitgaat or ons bloemen ie wel bewezen. alle kwekers op gegaan, daar de verruiming in de aanvoer met anjers van jong gewas beslist een welkome aanvulling genoemd kan worden, te- mrer daar zich hieronder diverse nieu we soorten bevinden. Een minder tevreden geluid moet gege- \eii worden over de prijs van de rozen. Aanvankelijk trokken de prijzen wel iets aan, maar de laatste dagen was er weer van een dalende tendens sprake, lor.gegeven dat de zomerse temperatu ren nu bepaald niet bevordelijk waren om tot een goede prijs te komen, te meer daar het aanbod vooral van de kleine roosjes, vrij aanzienlijk was. Overigens kan men nu wel zeggen dat het ehrysantet.seizoen op volle toeren is gekomen. Dagelijks is er een zeer grote aanvoer van trosehrysanten, als mede van cle geplozen stuks chrysan ten. De chrysant is bij uitstek een herfstbloem. Blijkbaar was het zomer- tje niet de juiste sfeer om tot een lo nende waardering te komen. Over het algemeen lagen de prijzen aan de lage kant, zodat voor vele partijen tros met een prijsje van een halve gulden per bos genoegen genomen moest worden. Slechts een enkel partijtje van bijzonder goede kwaliteit kon het tot een gulden per bos brengen. Lij de geplozen stuks chrysanten is er een vrij groot en gevarieerd aanbod. Lx prijs van 12 tot 35 ct. per stuk moet eveneens matig genoemd worden. Be grijpelijk had dit ook zijn invloed op cle prijs van de jaarrondculture. Dage lijks kan men van een stabiel aanbod Aprelcen met als hoogste notering tot J 2,per bos. Zeer goed geprijsd blij ven de Irissen, al iag de notering de laatste dagen tot 2,20 per bos wel iets lager. Een prijs die men eveneens be steedde voor de Liatrix hetwelk een uit schieter genoemd kan worden. Gladio len blijven redelijk in prijs evenals de Montbretia. Een bosje freesia van be hoorlijke kwaliteit weet men wel op prijs te stellen. Vcor Asters, Dahlia's eu de diverse zomerbloemen werd oveh hef algemeen een redelijk waardering vei kregen. mede voor een groot deel te danken ls aan de uitstekende leiding van de familie Kaltenecker, die op voorbeeldige wijze dit bad runt. Namens het bestuur bood mr. Gallas vervolgens mevrouw een geschenkenbon aan, terwijl mevrouw Lispet als 500.000ste en de heer Bert van Loon als 499.999ste eveneens een geschenkenbon ontvingen. Het dochtertje van bad meester J. Kaltenecker bood de drie ge lukkigen alsmede de dames van de be stuursleden een bloemstuk aan. Mevrouw Hoekstra-Bijl ontving tevens nog een ge zinsjaar abonnement voor het bad voor 1971. Vervolgens bracht de burgemeester een dronk uit op het zwembad De Hoorn.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4