ÊeUiseSoti/ïa/iit ROBERT STOLZ NEEMT IN ONS (90 JAAR) LAND AFSCHEID Regering achter beleid Samkalden Politiebonden verontrust over beleid Andy Williams Rijk leven in dienst van de muziek Tieners meestal laten H sum III ongemoeid TELEVISIE VANAVOND Belgische inzet van Touwtrekken om kijkgeld Radio- en tv-reportages van CHIO in Rotterdam kleuren-tv taalstrijd PAGINA 2 LEID Sn. COURANT DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 „Gezag en orde in Nederland op dag van vandaag lang geoorloofd v/as, verontwaardiging over het afbreken van het Milvakamp, het kraken van zwembaden op zondag en zelfs de eigenmachige koppelriem charges van mariniers en bewoners van deAmsterdamse binnenstad, het valt al lemaal ergens te begrijpen en naar ge lang ieders politieke standpunt is, zullen sommigen het zelfs sympathiek vinden- OPREKERS, die afgelopen weekend op Maar de rechtsorde wordt op deze ma- verschillende politieke vergaderingen nier op een gevaarlijke manier onder- het onderwerp „gezag en orde" aansne- graven. den, zullen zelfs in wildste fantasieën wie in zijn vuistje lacht, omdat in niet gedacht hebben aan de wild-west- Zuid-Amerika linkse verzetsstrijders wes- tonelen, die maandagmorgen in mr. terse diplomaten kidnappen en zelfs ver- Geertsema's rustieke Wassenaar zouden moorden, heeft een stuk van zijn recht plaatsvinden. verbeurd om de Ambonezen in Wasse- C.H-U.-voorzitter prof. Hulst had zater- naar tot misdadigers te verklaren- Wie dag nog in Utrecht, doelend op de relle- „hoera" roept wanneer in een calvinisti- tjes en rotzooi in Amsterdam, geprocla- sehe gemeente op zondag een zwembad meerd: ..Het moet in Nederland eindelijk gekraakt wordt, moet voorzichtig zijn maar eens uit zijn met het gemeier"- Hij met het veroordelen van andere mensen, zal hier nu iels aan toe moeten voegen die provocatieve sex-etalages moleste- aan het adres van ingezetenen, die op een ren. Want zowel in het ene als in het heel andere manier wetten en orde over- andere geval kunnen de activisten zich treden dan de jonge muiters in de hoofd- beroepen op de nieuwe insluipende mo- „Wie niet luisteren wil, moet stad deden. In Wassenaar hebben Am- raai bonezen immers niet alleen orde en an- het dan maar voelen", dermans bezittingen, maar mensenlevens en de internationale rechtsorde in ge vaar gebracht. De onbezonnen on helaas ook bloedige gebeurtenis in Wassenaar is een dra ma op zichzelf, dit aanwijsbaar een poli- tieke achtergrond heeft die verband topberaad' Topberaad r, toevallig ook van houdt met de aangekondigde reis Soeharto naar Nederland. Maar de bezet ting van Indonesisch eigendom en het gijzelen van Indonesische staatsburgers niet losmaken van de stille een richting te vin- de politieke ontreddering die Ne derland zal overspoelen, als, wat als een vuurtje nu hier en daar opspringt, grote brand zou uitlopen, revolutie, die op het terrein van „gezae b£Sd Z rrfeljk 1S' e denkende jeugdleiders, studenten, peda gogen, priesters, predikanten, vakbonds- 1 leiders, werkgevers en politici om zich Under eraven te bezinnen op de algehele maatschappe- lijke ontreddering, die in Nederland de AAROM hebben C.H.U.-voorziter prof. kop opsteekt en om zich bijtijds te be- Van Hulst, minister Udink, A.R.-jon- zinnen op nationale en internationale gerenvoorzitter Van Dongen en vele an- acties, die noodzakelijk zijn, teneinde te deren, die de laatste dagen warschuwden, voorkomen dat een wereldrevolutie tegen gelijk: protesten van Damslapers tegen welke we ons aan de voordeur verzetten, plotseling verbieden van wat maanden- via de achterdeur binnenkomt. DEN HAAG (ANP) De gebeurtenissen van de afgelopen week hebben de rege ring gesterkt in baar overtuiging dat de zorg voor de openbare orde in Amsterdam b(j de huidige burgemeester van die stad in goede handen is. Dit neemt niet weg dat de regering niet zonder beduchtheid de verdere ontwikkeling van de toestand in Amsterdam tegemoet ziet- De recente ongeregeldheden hebben al een ernstig karakter. Zouden eventuele volgende incidenten nog verder gaande geweldpleging vertonen, dan worden de meest tragische gevolgen, zoals voorvallen met dodelijke afloop, welhaast onvermijdelijk. Dit schreef de minister-president P. J- S. de Jong aan de Tweede Kamer in de door deze Kamer gevraagde nota inzake de recente ongeregeldheden in de hoofd- btad. In deze nota geeft de premier als zijn oordeel dat het college van burgenïéester en wethouders en de burgemeester een verantwoord beleid hebben gevoerd. De regering meent dat het zgn- slaapverbod, dat de onmiddellijke aanleiding was tot de ongeregeldheden, een zorgvuldig voor bereid en weloverwogen besluit is, dat zeer wel door de daarvoor gegeven moti vering en de daaraan ten grondslag lig gende feiten kan worden gedragen. Ook de bijzondere betekenis die het nationaal monument voor het Nederlandse volk heeft, rechtvaardigt deze maatregel. Voor de beleidslijn die de burgemeester voor het optreden van de politie heeft ge volgd heeft de regering waardering. Na de invoering van het zgn- slaapverbod was het beleid er op gericht het toezicht op de naleving met soepelheid en gema tigdheid te doen plaatsvinden. In de lijn hiervan lag reeds dat er enige dagen werden gelegd tussen de uitvaardi ging en de inwerkingtreding van het ver bod, welke termijn mede diende om tot een duidelijke voorlichting te geraken. Dat het op de avond van inwerkingtre ding van het verbod tot ongeregeldheden kwam. is dan ook geenszins aan de politie doch uitsluitend eau de op rellen beluste, op de Dam aanwezige personen te wijten. Een andere vraag Is of, gezien de situatie vóór het verbod en de reacties op dat verbod tóen het werd uitgevaardigd, met ongeregeldheden ven zo grote omvang rekening had dienen te worden gehou den. Deze vraag is thans zeer moeilijk te beantwooorden. „Men hoede zich wijsheid achteraf", aldus de minister president. In denota drukt de regering haar grot» bezorgdheid uit over de gebeurtenissen in de hoofdstad. „Het gaat hier om treden van jonger enwaarbij elke begrij pelijke motivering ontbreekt en dat door een helaas grote publieke belangstelling wordt aangewakkerd. Het lijkt er eerder op, dat iedere gelegenheid wordt gegrepen op straat het heft in handen te nemen. Hun optreden beperkte zich niet tot baldadigheden maar had in tal gevallen een uitgesproken misdadig ka rakter en werd gekenmerkt door eer gekende aggressivixeit. Daardooor vielen 1 verscheidene gewonden bij de politie bij anderen". De regering wil in deze nota uitdruk king geven aan haar gevoelens van ver ontwaardiging en verontrusting over het gebeurde. Zij spreekt hier haar diepe afschuw uit over het feit dat de onge regeldheden een dusdanig ernstig ka rakter hebben gekregen- De acties van matrozen en mariniers, die op eigen ge legenheid de Dam ontruimden, werden door de regering eveneens ten sterkste afgekeurd AMSTERDAM (ANP) De besturen van de drie politiebonden hebben gisteren telegrafisch bjj minister-president P. J- S- de Jong hun ernstige bezorgheid uit gesproken over de bijzondere risico's, die in Amsterdam en gisteren in Wassenaar voor de politie aan de dag zijn getreden. De bonden wijzen daarbij op bet neer schieten van hoofdagent J- Moolenaar cn op vele gewonde politiemannen bii de rellen in Amsterdam. De bonden menen, dat „door een onvoldoend vooruitziend beleid politie ambtenaren worden ingezet op een wijze, die, afgezien van het toch op zichzelf reeds gevaarlijke politie-ambt. onnodige zware risico's voor de uitvoerende politie ambtenaar met zich brengt". De drie bonden veroordelen In dit verband het inzetten van slechts één politieman als bewaker bij de Indonesi sche ambtswoning in Wassenaar, gezien de vooraf reeds waarneembare gespan nen situatie. In een toelichting gisteravond op dit telegram meende de voorzitter van de christelijke bond te moeten vaststellen, dat hier sprake is van een gebrek aan visie op de mogelijke gebeurtenissen. NOS zendt debat Wassenaar uit HILVERSUM (A.N.P.). De NOS zal de extra-vergadering van de Tweede Kamer, die vandaag naar aanleiding van de gebeurtenissen in Wassenaar wordt gehouden, rechtstreeks per radio en televisie uitzenden. Van de televisie reportage zal zo mogelijk om 18.00 uur een samenvatting worden gegeven. Indien de Kamerdebatten op dat mo ment nog mochten voortduren, zal de samenvatting op een later tijdstip worden uitgezonden Kunst si gnaleri ng In de rubriek „Kunstsignalering" van de N.O-S.-televisie wordt aandacht be steed aan de beeldhouwer Wim Jonker, de Prijs van de Toneelcritici en het ont spanningsproject van architect Van Stekelenburg in de Afrikaanderbuurt in Rotterdam- N.O.S. Ned. I 19.04 uur. Donald O'Connor neemt in de Andy Williams Show van vanavond een be langrijke plaats in, want hij excel leert in het komische genre. Dat Andy ook van wanten weet, blijkt uit de act die zij samen spelen met hun eigen interpretatie van schoolradio. Thelma Houston en Tony Joe White nemen met de Osmond Brothers het vocale element voor hun rekening, uiteraard met alle respect voor de vocale bij dragen van Andy zelf, zoals „Cherish" en „Can't help falling in love with you". Zoals gebruikelijk vol trekt de s'nów zich in een adembene mend tempo met louter visuele uit- smwijters. KRO Ned. I 21.00 uur. Vandaag wordt de Weense operettemeester Robert Stolz 90 jaar. Hij is altijd nog een vitale baas, maar toch is hij enige tijd geleden al begon nen afscheid te nemen. Nadat hij overal in Europa intussen zijn muzi kale en fysieke vitaliteit heeft laten bewonderen, is thans ons land aan de beurt. Op 17 september komt hij in Den Haag, in het Ned. Congres gebouw, voordien en nadien in Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven. Hij dirigeert op deze afscheidsavonden een serie „Abend in Wien" met als solisten Margit Schramm en Heinz Hoppe. Het orkest is het Limburgs Symfonie-Orkest. Concert op tv en in Den Haag Op de tv komt zaterdagavond (Ne derland 1, 20.20 uur) een feestcon- cert, dat vanavond wordt uitgezon den door de Sender Freies Berlin. Als solisten werken aan dit concert mee Anneliese Rothenberger, Margit Schramm, Brigitte Fassbander, Isy Oren, Helga Papouschek, Peter Mi- nich Harry Friedauer, Heintje, James King, Günther Pfitzmann en Wolfgang Anheisser. Ze worden be geleid door de Wiener Symphoniker o.l.v. Paul Kuhn. Medewerking wordt verleend door het ballet en het koor van de Deutsche Oper Ber lin. Werken van Robert Stolz krijgt men voorts morgenavond op de tv (Ne derland II, 20.20 uur) in het pro gramma „Lang leve de operette". Het hele lange leven van Robert Stolz heeft in het teken van de muziek gestaan. Hij was nimmer afhankelijk van inspiratie, maar be oefende het creëren van nieuwe, on vergetelijke melodieën als een am bacht. Als hij ervoor ging zitten, kwam er altijd iets uit de bus, waar geheel Europa en later ook Amerika blijvend door geboeid werd. Zijn ta lent is uniek, maar vond wel een voedingsbodem in het ouderlijk huis, waar de vader een muizekschool leidde en de moeder als concertpia niste optrad. Robert Stolz kwam als twaalfde kind in het gezin met mu ziek ter wereld, want op het mo ment, dat zijn moeder in barenswee- en lag, passeerde juist een vrolijk musicerend militair hoempakorps. Hij beschouwt dit gelukkige incident nog altijd als een teken aan de hemel van zijn carrière. Op school bleek hij een slechte leer ling te zijn, maar de muzieklessen van zijn moeder bleven niet lang zonder vrucht. Nauwelijks elf jaar oud schreef hij zijn eerste volwaar dige compositie „Valse Brillante", die werd uitgegeven door een grote Ber- lijnse firma. Robert Fuchs en Engel- bert Humperdinck, twee grote mees ters uit die dagen, kregen de verde re opleiding van Robert Stolz aan zich toevertrouwd, terwijl bij Robert zich een sterke hang naar- het thea ter ontwikkelde. Na enige tijd als koorrepetitor werkzaam te zijn ge weest, werd hij al spoedig kapel meester. Dit was op zijn 18e jaar, kort voor hij in dienst moest in Berlijn, de stad, waar hij nadien nog grote triomfen zou vieren. Zijn carrière begon na terugkeer naar zijn vaderland echter in We nen. Na de dood van operettecompo nisten als Carl Zeiler en Johann Strauss leek de tijd van de gouden Weense operette voorbij. Iedereen had er eigenlijk een beetje genoeg van en niemand geloofde er nog in. Die Lustige Witwe van Franz Léhar werd door een theaterdirecteur schoorvoetend op het repertoire gezet en om de schijn op te houden werd een talrijk publiek door middel van vrijkaarten naar het theater gelokt. De belangstelling voor dit werk, uit gevoerd o.l.v. Robert Stolz, bleef ech ter te gering om er lang mee door te Doch toen geschiedde een wonder. Bjj de 41e uitvoering bleek de mond- reclame zover over Wenen uitge waaierd te zijn, dat men die keer plotseling met een uitverkochte zaal zat. Het succes duurde enige maan den lang, gevolgd door even grote successen van „Der Graf von Luxemburg" cn „Dollarprinzessin". Stolz' eigen operette „Lang, lang is er her" beleefde zelfs 700 uitvoerin gen. Niet alleen Wenen liep weer warm voor de operette, maar ook Duitsland werd onder de bezielende leiding van Robert Stolz opnieuw voor de operette gewonnen. In de jaren '30 voelde Stolz zich bij alle politieke woelingen van die da gen niet gelukkig. Hij kwam via Parijs in New York terecht, waar hij invallend voor een zieke dirigent in Carnegie Hall zijn onmiskenbare meesterschap gehonoreerd kreeg met een enorme bijval. Hij schreef daar ook muziek voor de film en kreeg twee Oscars. Hij componeerde ook de Mars der Ver. Naties, maar keer de na de oorlog toch naar Wenen terug, omdat hij niet buiten de sfeer ervan kon. Onvermoeibaar schreef hij operettes, musicals, filmmuziek, liederen en muziek voor de ijsrevue. Intussen maakte hij als dirigent vele grote tournees. Overal werd hij grandioos onthaald. Robert Stolz heeft een bewogen le ven achter de rug, ook buiten de muziek met drie faillissementen en vijf huwelijken. Nochtans bleek hij niet kapot te krijgen. Altijd weer bloeide hij op in de muziek en trok anderen mee in de vreugde ervan. Het is nauwelijks doenlijk een op somming te geven van het levens werk van Robert Stolz, die tiental len operettes schreef, duizenden lie deren componeerde en honderden composities voor bepaalde gelegen- heden schreef. Wij doen hier slechts een greep uit de operettes: Du liebes Wien, Made, Ein Rivieratraum, Zwei Herzen im Drievierteltakt, Hochzeit am Bodensee, Trauminsel, Die Liebe geht um, Eine Sommernacht. Frühling in Prater en Wiener Café. Van zijn liederen behoren zonder meer tot de evergreens: Adieu, mein kleine Garde-offizier, Wenn die klei nen Veilchen blühn, Frag nicht wa- rum ich gehe, lm Prater blühn wie der die Baüme, Wien wird bei Nacht erst schön, Du solist der Kaiser mei- ner Seele sein en zovele andere Keith Richard van de Rolling Stones friet zijn vaste vriendin Anita Pel lenberg en hun kind nemen afscheid aan de vooravond van de Europese tournee, die het Rolland Gesteente in zes weken tijd in acht landen zal brengen, o.a. in ons land. Velen stemmen af op Top-40 HILVERSUM (ANP) Radioprogram ma's voor de jeugd worden het meest beluisterd door leeftijdsgroepen, waar voor de betreffende programma's niet bestemd zijn. Dit geldt zowel voor kin derprogramma's (3 t/m 11 jaar), die het meest door groteren (15 jaar en ouder) worden beluisterd als tiener- en jonge renprogramma's, waarnaar volwassenen het meest luisteren.. Dit blijkt uit een rapport „Jeugd en radio" van de afdeling studie en onder zoek van de NOS. Uit het onderzoek is gebleken, dat tieners bijna negen maal zoveel naar de radio luisteren als kin deren. De radio vervult volgens het rap port voor de tijdsbesteding van de kin deren dan ook nauwelijks een functie, zulks in tegenstelling tot de tieners. De luisterdichtheid van kinderprogramma's 10.45 i Bruintje Beer 19.08 uur: Daktari 20.00 uur: Journaal ANTWERPEN De kleurentelevisie is in België een onderwerp geworden van de strijd tussen Vlamingen en Walen. Alhoewel de Vlaamse BRT reeds rond kerstmis zal kunnen begin nen met uitzendingen in kleur, zal men waarschijnlijk in zwart-wit moe ten blijven uitzenden, omdat de Waal se RTB niet klaar is met kleurenin- stallaties. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Van het internatio naal concours hippique (CHIO), dat van 2 t.m. 6 september in het Kra- lingse bos in Rotterdam wordt gehou den, zullen zowel NOS-radio als NOS- televisie diverse reportages uitzen- Het overzicht van de radioreportages ziet er uit als volgt: Donderdag, 3 september, in de Sportrevue van de AVRO tussen 12.30 en 13.00 uur via Hilversum I en in Hier en Nu (sport van de NCRV) tussen 17.45 en 18.00 uur via Hilversum II. Vrijdag, 4 september, in Sportkompa> van de Tros tussen 17.30 en 18.00 uui via Hilversum II. Zaterdag, 5 september, in NCRV- sportshow tussen 17.00 en 18.00 uur via Hilversum III. Zondag, 6 september, sportprogramma Langs de lijn tussen 14.00 en 17.00 uur via Hilversum III en tussen 18.05 en 18.30 uur via Hil versum I. Verslaggever bij deze radio-uitzendin gen is Hans Eysvogel. De NOS-televisie zendt zaterdagavond 6 september van 18.00 tot 18.45 uur via Nederland I een samenvatting uit van de landenwedstrijd (Prix des Na tions) en zondag 6 september van 16.05 tot 16.55 uur. eveneens via Ne derland I, een reportage van het be langrijkste evenement, namelijk de strijd om de Grote Prijs van de Stad Rotterdam. Aad van Leeuwen ver zorgt het commentaar. Bovendien komt het CHIO aan de n NCRV- orde in de uitzendingen van Studio 18.00 uur Sport op woensdag 2 september (22.25 tot 22.50 uur via Nederland I) en het NOS- zondag 6 september. En omdat de RTB meer geld zal moeten krijgen voor kleurenstudio's dan de BRT alhoewel er minder Walen zijn, dus ook minder Waals kijkgeld verwacht men algemeen, dat er dit jaar in de Belgische omroepwe reld een volbloed-rel zal losbarsten. Want al zijn BRT en RTB twee cul tureel volkomen autonome instellin gen, wanneer het op de verdeling van kredieten aankomt, wordt er nauw op gelet, dat niemand meer krijgt dan hem zou mogen toekomen. In België immers gaan de opbrengsten van kijk. en luistergeld niet recht streeks naar de omroepen. Alles be landt in de staatskas en het parlement bepaalt ieder jaar opnieuw hoeveel geld er beschikbaar is voor radio (drie netten voor iedere taalgemeenschap, plus een dubbele wereldomroep) en tv (twee public!teitsloze netten). Die kre- diten worden zo laag als maar enigs zins mogelijk gehouden. De BRT heeft dan ook een gedeelte van haar kleu- renuitrusting met een lening moeten kopen. Naakt door de hel Michiko, Kaji's vrouw die 'een 1500 km. lange reis heeft ondernomen om bij haar man te kunnen zijn, krijgt moeilijkheden met de militaire politie door haar contact met de Chinese dokter Hiesh. Kaji wordt overgeplaatst naar de Eium hoogte, vlak bij de Russische grens. Hij ontmoet daar zijn vroegere vriend Kageyama, die hem verzoekt de leiding op zich te nemen over een groep soldaten. Inmiddels is de oorlogdreiging steeds groter gewor den. Het Japanse leger dat met een groot tekort aan ammunitie te kam pen heeft, is al op diverse plaatsen door de Sovjet-Unie aangevallen. Kaji cn zijn soldaten bereiden zich voor op de komende gevechten. KRO Ned. I 21.50 uur. varieert van 0 tot 5 Dé tieners zor gen overdag echter voor een luister- 18.43 uur: dichtheid, die varieert van 10 tot 30 Pipo de In alle leeftijdsgroepen blijkt de luister- 18.55 uu dichtheid na 19.00 uur sterk te dalen. Journaal Door 15- t/m 17-jarigen wordt ongeveer tweema&l zoveel naar de radio geluis- Q n terd als door 12- t/m 14-jarigen- Van de verschillende zenders worden Hilversum II en Veronica samen meer beluistèrd dan Hilversum I en II samen, in het bijzonder tijdens het weekend. Even opmerkelijk is, dat de luister dichtheid van Veronica op werkdagen bij de tieners tweemaal en tijdens de weekenddagen zelfs acht maal zo groot is als die van Hilversum III- De sterke stijging van de belangstelling Kicnum A Mn i voor Veronica tijdens het weekeinde IMCUCriLAIMU I wordt door het rapport toegeschreven NOS aan de belangstelling voor de zaterdag- 10.45 uur: se top-40 op Veronica- Schooltelevisie NCRV 17.00 uur: De leeuw is los NOS 18.45 uur: Pipo de clown •18.55 uur: Journaal IKOR 19.04 uur: Kenmerk •20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Pol. uitzending D 'i „Wassenaar" kreeg uiteraard breed voerig aandacht van de t.v. gisteren. Bq zo'n dramatische actualiteit springt het feit naar voren dat de televisie achter ligt op radio, en gisteren zelfs op de krant. De radio had allang en breed het einde van het incident ge meld, de krant had de gang van zaken tot vlak voor dat einde beter gerappor teerd dan de t.v. vermocht te doen. 20.20 uur: Brandpunt 21.00 uur: Andy Williams 21.50 uur: Naakt door de hel 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal NOS 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: Gaslight, film 22.25 uur: Studio Sport •22.50 uur: Journaal NOT 22.55 uur: Schooltelevisie NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Kunstsignalering AVRO: 19.30 uur: Wat nu mr. Deeds? 20.00 uur: Journaal 20.20 uur; Peyton Place 21.05 uur: 21.50 uur: Televizier 22.40 uur: Journaal NCRV 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Koeboe de koe 19.33 uur: Bremer Stadtmuzikanten •20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Lang leve de operette •21.05 uur: Spel zonder grenzen 22.20 uur: Dagsluiting •22.25 uur: Journaal Hier en Nu en Achter het Nieuws zochten het ten dele in discussie, die, als bij t.v.-discussies gebruikelijk, ner gens toe leidden. We hoorden prof. Wertheim contra mr. Dake, Kamerlid Jongeling en prof. Verkuyl, Bep Vuyk contra J. A. Scheps. Allemaal in vurige betogen, die eigenlijk niets opleverden. Een nieuwswaardige kanttekening le verde voorzitter D. Rook van de chr. bond van politie-ambtenarcn (in Hier en Nu) over de risico's van het ambt l en in Achter het Nieuws (ook van Hier en Nu) de verklaring van premier De Jong, o.m. met de aankondiging van de regeringsverklaring in de Kamer. Wat beide nieuwsrubrieken wel aan toonden was dat in de Ambonezen kampen de stemming over het geheel en nogal onvoorwaardelijk pro was t.a.v. de bezetters. Als de Achter het Nieuwsmededeling, dat de Ambonezen over duizenden geweren en stenguns beschikken, waar is, betekent dat een voorhanden aantal van duizenden potentiële moordenaars. Griezelig feit, dat een grondig onderzoek verdient. leiten. a/22 stereoLichte" gi stek en Informatie (vervolg). Omdat Hier cn Nu propol zat met vrouw)8 9 05"stei-eo-' Uitf eVgen „Wassenaar" was er geen gelegenheid opnamen). 9.35 waterstanden, om een stemmingsreportage uit te zen- 1ri°;uo. Lic,lte Srammofooi den over de havenstakingen. Die kreeg huisvro^w.6"^?' sVèreo^licht nu een plaats in VARA's Achter het 12.25 stereo: Fanfare-orkest (o; Nieuws. Het was een erg goede repor- I?'3a^elSncl' 13 Nieuws. 1; tage die de stemming onder de haven- muziek. 13.4= arbeiders zeer emotioneel weergaf. o: Lichte s Rozengaarde Achter het Nieuws kon dat best ge- "nerz'ijds.UZi^( bruiken. De rubriek had wat Wassenaar minuten voc betreft weinig gepresteerd, er wel eer aanleiding in geonden om de traditio nele Luns-haat op een nogal flauwe Contrabas en pia manier te verwerken. Bij de afkondiging m^wRsnM1', „Dit was achter het nieuws", werd N'CRV7.00'k speels een foto van Herman Wigbold woord, t.ig stere geprojecteerd. Die was óók anti-Luns. .muziek §r(-) 7.25( Ht lagina). VPRO: mi-lclassieke jw. 11.00 Nieuws. 11.03 ledelingen. KRO: 12.00 mofoonrnu- programma." (ïa^^Wtj van "Ti ei lancf;'12.26 c de "huis- Nieuws. 12°41 Actualiteiten.613.00—13°MWRadeii tis: studio- maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Radio Kanie- i Schoolra- rorkest en zangsoliste. 15.00 In 't zilver: iziek. 10.50 programma voor oudere luisteraars. 16.00 .03 Voor de Nieuws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: trijkorkest. Twien-Popradlo voor t(w)ieners. 17.50 Over- 12.54 Voor heidsvoorlichting: Tekst en uitleg, rubriek Gesproken portret. 14.C ammofoonmuziek. 14.2' hoorspel. 15.15 Way-o geluiden ichappen. Ingrld Drissen in gesprek i r de Nationale ouderavond 1970. toeristische Informatie uit bin- Mengelmuze: nieu\ buitenland. VARA: 17.40 Stereo: platen, voorzien v; ae muziek. 17.55 EO: 11.00 Nieuws. programma boorde\ verschenen langst 1.03 Gospelsound: r hij had een betere smaak 7.32-7.50 Hie Vg. kui 4

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2