DE LEIDATO LOOPT WEER ALS EEN TREIN MR. KLAASSESZ OPENDE SPORTPARK HAASBROEK Pronkstukjes trokken door op wielen Rijnstreek Aantal parkeermeters in Leidse binnenstad wordt vervijfvoudigd Afscheid van J. Rou wenhorst bij Belastingen 5-DAAGSE RIJNREIS Zilveren jubileum van SJZ groots gevierd Alphense Zeskampploeg vertrok naar W. Berlijn MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Binnenkort zal de Leidse raad een voorstel van b. en w. bereiken om het aantal parkeermeters in de binnenstad met 300 stuks uit te breiden. Dit is vijf keer zoveel als momenteel in het centrum van Leiden staan opgesteld. Voorts zal in de komende raadsperiode de koopavond opnieuw in de raad aan de orde worden gesteld. Dit deelde burgemeester Van der Willigen zaterdagmorgen mee tijdens de opening van de Leidato. O terreinen tegen betaling parkeren Over de uitbreiding van de parkeerme ters zei de burgervader o.m.: „Door het aanbrengen van een groot aantal par keermeters, welke maatregel voortvloeit uit de parkeer-nota 1969, zal het kort parkeren in de binnenstad worden be vorderd, waarmee de belangen van de middenstand direct zijn gediend." De bur gemeester zei voorts nog dat er plan nen worden uitgewerkt inzake het in richten van terreinen, waar zal kunnen Huisvesting Werkende Jongeren houdt praatavond LEIDEN AOs bii da Stichting Huis- i eeting Werkende Jongeren ingeschre venen zijn uitgenodigd tol het bijwonen tan een openbare vergadering op don derdag 3 september, te houden in het i.UJ-gebouw, Levendaal 101. iict ligt in de bedoeling van de Stich- l-ng, dat waar mogelijk antwoord wordt gegeven op tal van vragen die onder de ingeschreven woonruimte-zoekenden le- un. Ook zal uitvoerig informatie wor den verstrekt, o.a. over het berekenen van de huur. De gedachtenwlsseling be gint die avond om 8 uur. irden geparkeerd tegen betaling. De gemeente heeft inmiddels een aantal ge gadigden gevraagd met het schetsvoor- stellen te komen. Over de koopavond zei burgemeester Van der Willigen: „Ik verzeker u, dat van gemeentelijke zijde de ontwikkeling op de voet gevolgd zal worden en ik twijfel er niet aan, dat ook de nieuwe college, als het de tijd daartoe gekomen acht, niet zal aarzelen om nieuwe voor- en aan de raad te doen." BINNEN TWEE DAGEN TIENDUIZEND BEZOEKERS LEIDEN „Wij van het Leidato-co- mlté zjjn eigenlijk allemaal 'n beetje crazy, maar daardoor kunnen ook de plezierigste dingen hier op de Leidato gebeuren." Jan Wolfslag, voorzitter van de Leidse Detail-Ambaohts Ten toonstelling zoals de officiële bena ming van de Leidato luidt, was za terdagmorgen bjj de opening van de negende Leidato, die dit jaar voor de tweede maal in de Groenoordhal wordt gehouden, duidelijk op de luch tige toer. Letterlijk en figuurlijk. Want nog maar nauwelijks had bur gemeester Van der Willigen zijn ope ningstoespraak beëindigd en hadden de genodigden zich buiten de hal be geven of een twintigtal reclame-vlieg tuigjes vloog over. Kort daarna werd de hal en de tent naast de hal, waar het catetaria en de sportverenigingen zijn ondergebracht, voor het publiek opengesteld. Sindsdien loopt de Lei dato weer als een trein. Zaterdag be zochten ongeveer 5000 personen de tentoonstelling en gisteravond even voor half negen w erd de 10.000ste be zoeker verwelkomd. Het was mej. An neke Berckas (Kanaahveg 62 te Lei den), die met Kees Goudbrug de huis- houdshow bezocht. Na het optreden van Rita Corita werden zij gehuldigd en met geschenken verrast. Ofschoon de algemene verwachting is, dat de Leidato niet zoveel bezoekers zal trekken als vorig jaar toen werd de 8000 m2 grote Groenoordhal voor het eerst in gebruik genomen en ve len kwamen toen op dit nieuwtje afi is de belangstelling de organisatoren tot nog toe lang niet tegengevallen Zaterdag en zondag bezochten bijna evenveel mensen de show als vorig jaar de eerste twee dagen. De bezoe kers zijn over het algemeen van me ning, dat de show beter van opzet is dan vorig jaar. De looppaden zijn wat ruimer en het geheel doet veel rus tiger aan. Men begrijpt alleen nog steeds niet waarom men moet beta len (f 1,50 of f 2.501 om de bal binnen te mogen. De Leidato is toch niet meer dan een groot middensjandswa- renhui8, zo redeneert men. En bij n Hema, V D of 'n Bijenkorf hoef je toch ook niet te betalen. Ondanks deze bezwaren blijft het publiek toe stromen. Ook zondagmiddag toen het mooi weer velen naar bulten lokte. Het Leidato-comité heeft er zakelijk gezien een goede zet aan gedaan om de sportverenigingen gratis stand ruimte aan te bieden en ze gelegen heid te geven demonstraties te ver zorgen. Ieder wil zjjn eigen club een keer aan het werk zien en dat be tekent dus weer zoveel duizenden be zoekers extra. Over de verkopen laten de standhou ders zich vrijwel niet uit. De meesten zien hun investeringen in de dure Leidato-stands ook niet meer als een goede reclame, die zijn rendement pas in het verloop van het jaar moet op leveren. Het ls duidelijk dat de ene stand meer belangstelling trekt dan de ander. Bij de stand van het uitzendbureau Aktief zijn de typemachines bijna constant bezet. Men kan aan 'n wed strijd meedoen. De beste typiste van de dag krijgt honderd gulden. De bes te van de hele Leidato bovendien nog eens 150 gulden extra. Zaterdag won mevr. C. Korfker l Houtschans 81, Leiderdorp) met een tijd van 156 se conden en gisteren sleepte mevrouw C. van Es, Willem Kloosstraat 44 te Hazerswoude de honderd gulden in de wacht met een tijd van 142 se conden. Goede zaken doen ongetwijfeld het restaurant en de warme bakkers. Er wordt volop gegeten en gedronken. Het teveel aan calorieën kan er op de Leidato weer af. Er is een stand met trilapparaten, waar slanke dames gniffelend van plezier staan toe te zien. hoe dikkerds bloedernstig staan te overwegen tot aanschaf van een apparaat over te gaan. De reclame is overgiens door het Leidato-bestuur, die ervan wordt Vfer- dacht een enorme cent aan de show te verdienen, niet misselijk aange pakt. In totaal zijn bijna lOOrt affiches geplaatst, tweehonderd richtingpijlen zijn langs de aanvoerroutes naar de Groenoordhal gemonteerd en zijn er 20.000 sluitzegels, 50.000 lucifersdoos jes en 20.000 fietswinkels in omloop Verder is er ruim 50.000 mm dag- en weekbladreclame aan gewaagd. Vo< r dive: sportdemonstrateis on het program ma. Voorts ook het optreden van good-old Johnny Jordaan. Kolonel Van Dijk lerlaat de Marine OEG8TGEEST In de kantine van het Marine Electronlsche Bedrjjf heeft het personeel afscheid genomen van kolonel D. van Dyk, die de dienst als directeur gaat verlaten in verband niet Jtiet be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Met het directeurschap van zes jaar heeft kolonel Van Dijk zijn marinecar rière beëindigd. Een serie van 120 dia's, genaamd „De Dick van DQk-show" (hem aangeboden door het personeel) gaf een overzicht van die periode. Kolonel Van Dijk heeft inmiddels een functie aan vaard bij de KLM. LEIDEN In de kantine ran het Cen traal Belasting Gebouw aan het Sta tionsplein werd vrijdagmiddag een af scheidsbijeenkomst gehouden, t.g.v. het t-cilrek van de heer J. H. P. Rouwen- hoist, sedert januari 190^ Hoofd der inspectie der directe belastingen te Lei- tien, le afd., met ingang van 1 septem ber a.s. benoemd tot directeur der Rijks oeiastingen te Breda. Len rij van sprekers, onder wie de heer Lubbers, plaatsverv. Hoofd der in- bh"ctie, getuigde van de bijzondere eigenschappen, die de scheidende func tionaris tot de hoge post van directeur t.ebben geleid. Ha het aanbieden van enkele afscheids geschenken werd door het aanwezig personeel een heildronk op „de baas" uitgebracht, waarmede het officiële ge deelte van deze bijeenkomst werd ge- Na dien maakten velen, ook van buiten belastingdienst, van de gelegenheid gebruik afscheid te nemen van de heer Louwenhorst, die blijkens dankwoord en slotrede kon terugzien op een bijzon der prettige ambtsperiode in deze stad. ZOETERWOUDE Onder stralende weersomstandigheden is zaterdag het sport park „Haasbroek" door mr. J. Klaasesz, commissaris van de koningin in Zuid- Holland geopend. Deze plechtigheid was de inleiding op een feestelijk weekeinde waarin op grandioze wijze mede het zilveren bestaansfeest van S.J.Z. werd ge vierd. De Zoeterwoudse gemeenschap, waarin de sportvereniging zo'n grote plaats inneemt, wist zich zeer nauw bij het geheel betrokken. Honderden waren zaterdag naast de officiële genodigden getuige van de openingsceremonie, zondagmorgen stroomden zjj in grote getale toe om het geheel eens nauwkeurig te bekijken en zondagmiddag was bijna iedereen present by de erewedstryd tegen V.T.L. Alleen i het 1 SJZ mogelijk tot de realisatie i Burgemeester J. A. Detmers sprak in deze geest toen hij mr. Klaasesz welkom heette. „Er ls in deze kleine gemeen schap iets groots verricht. De gemeente Investeerde in grondaankoop en aanleg 3/i ton met de toezegging voor het on derhoud was haar taak ten einde ei zorgde SJZ veelal met eigen raensei voor het „bewoonbaar" maken van he complex. Dit bespaarde aan loonkostei 70.000,Het geheel is een prachtig voorbeeld van goede samenwerking tus sen particulieren en overheid". Daarna rekten zich de halzen om te zien welke naam te voorschijn kwam door het wegnemen van een doek door n Klaasesz. De gemeenteraad bleek in haar geheime vergadering van donder dag gekozen te hebben voor „Haas broek". Dit is de naam van enkele on langs samengevoegde polders, waarin ook dit complex is gelegen. Onder groen-witte erebogen en de wel luidende klanken van de Sint Jansfan fare werd daarna het complex betreden en verzamelde men zich voor de ingang van de kleedgelegenheden. Hier ont hulde de voorzitter van de bouwcommis sie, de heer A. v. d. Hoeven, een denkplaat waarin tot in lengte var 'gen de noeste arbeid van de 50 tot 60 man tellende bouwploeg in herinnering zal blijven. Bedankjes Voorzitter L. v. d. Geest, die zich in de afgelopen periode opnieuw had leren kennen als een briljant praeses, sprak hier vele dankwoorden. De heren v. d. Hoeven, Berg. v. d. Kerkhof en Hooge- veen van de bouwcommissie kregen een herinnering aangeboden. Veel waarde ring was er ook voor de plv. gemeente architect, de heer G. van Leeuwen, die een fles geestrijk vocht in ontvangst ADVERTENTIE voor LEZERS van de LEIDSE COURANT! Het Binnenhof en Leidse Courant bieden hun lezers in september vier 5-daagse reizen per luxe touringcar langs de Rijn. Prachtige, volledig verzorgde tochten met diverse excursies, onder meer naar het romantische Ahrdal en Eifelgebergte. En bovendien een gezellige boottocht op vadertje Rijn. Standplaats ls Aegidlenberg, een schilderachtig dorpje in het Zevengebergte. De directe omgeving biedt volop gelegerfheid tot het maken van wandelingen. Op ongeveer 200 meter van hotel Dahm, waar onze lezers een aantal d^gen gastvrijheid en een uitstekende verzorging zullen genieten, beginnen de bossen. Dicht in de buurt is ook de Himbergersee. waarin zwemmers hun hart en visliefhebbers hun dobbers kunnen ophalen. Alle vier tochten beginnen op een maandagmorgen en eindigen vrijdags avonds. De vertrekdata zjjn: 7, 14, 21 en 28 september aanstaande. De prjjs van een volledig verzorgde reis bedraagt 148,per persoon plus 5 gulden reisbelasting. (Ook alle excursies zijn in dit bedrag begrepen; entrees, kabelbanen e.d. échter niet). Hier volgen de adressen en telefoonnummers: DEN HAAG Spulstraat Gr. Marktstraat Telefoon 070-924211 RIJSWIJK In de Bogaard Telefoon (070) - 906668 LEIDEN Aalmarkt Breestraat Telefoon (01710) - 41241 mocht nemen, evenals z(Jn naamgenoot, de administrateur van de L.V.B.. die in de afgelopen jaren zoveel clementie had met SJZ, dat met 17 elftallen op één veld ver boven hét maximum toelaatbare zat. Voor mevrouw C. Verhagen-Over- devest die in de afgelopen maanden de werkers 1 verzorgde met vele emmers koffie en soep was er een grote bloem bak. Onderscheiding Voorzitter v. d. Geest mocht zelf ook vele geschenken voor zijn vereniging in ontvangst nemen. Het mooiste cadeau was echter voor bestuurslid Th. Zand bergen, die tot de oprichters behoorde en jarenlang de penningen beheerde. Hij mocht uit handen van de heer P. Bieg- straten namens de landelijke N.K.S., de zilveren erespeld in ontvangst nemen. „Ome Dirk, u die altijd in alle beschei denheid heeft gewerkt, u verdient deze onderscheiding ten volle". Tot de burge meester zei de heer Biegstraten: „U heeft met uw gemeentebestuur fantas tisch voor SJZ gezorgd". Deken A. Lamot had het spits afgebeten van een lange rij van sprekers, die de loftrompet staken op de jubilerende groen-witten en de recent tot stand ge komen accommodatie. LVB-voorzttter mr. J. de Jongh zei: „SJZ is een bij zondere vereniging en het is dan ook steeds weer een feest om in Zoeterwou- de te komen". We moeten echter ook in deze dagen met beide benen op de grond blijven. Er zijn ook nog andere dingen in het leven dan voetballen. Met dit nieuwe complex is men er nog niet, aan de ontwikkeling van de sport is geen houden meer aan. P. v. d. Geer van de C.O.V.S.: „Fijn voor de scheidsrechters om voortaan zo ont vangen te kunnen worden'. NKS-voor- zitter A. Dussee: „Onder de indruk van dit complex. Dit legt grote verantwoor ding op uw schouders. Stimulans voor omschakeling naar moderne tijd". H. v. d. Berg namens de Hervormde Gemeente: „Hier geen sportverdwazing maar sportverbazing over zoveel club liefde". De heer H. Kruit, oud-trainer: ,Goed ontvangstcentrum voor de jeugd". Jae. Straver van „St. Bernerdus": „Ik ben stik-jaloers. Bernardus vecht voor hetzelfde". De heer W. K. van Bohemen bracht dank namens de drumband Vios het verleende onderdak. Het laatste 1 woord was voor de heer W. Kalkers als voorzitter van de feestcommissie. supporsclub zag haar talloze akties uit de afgelopen jaren bekroond met een overdekte zittribune met 350 plaatsen die werd overgedragen. De officiële ope ning werd verricht door de aanvoerder van het eerste elftal ir. L. Bosman, die de gebouwen op het complex belange loos ontwierp. Het zeer talrijke publiek was daarna getuige van de aftrap door burgemeester J. A. Detmers van de erewedstrijd SJZ-VTL. Na afloop bood h\j de Leldenaars de beker aan en w er attenties voor scheidsrechter P. Geer en zijn assistenten. Voorzitter P. de Boer dankte voor de eervoile invita- Avond leest Het grote programma werd in „Het Centrum" afgesloten met een weerga loze feestavond verzorgd door het gezel schap „Florida" oJ.v. Cees Nouwens. Sterren als „The Miller Sisters", het Zuidamerikaanse showorkest „Los Caba- nos" en het accordeon-duo „The Melody Makers" zorgden voor een fijne stem ming die een hoogtepunt bereikte door het optreden van Sjakie Schram. Deze routinier wist op knappe wijze het pu bliek te bespelen. Tot in de kleine uur tjes werd gedanst op muziek van „The Caravans" o.l.v. de accordeonvirtuoos Henny Langeveld. Mevrouw en burge meester Detmers waren lange t(jd aan- Burgemeester Van der Willigen, anders een man die meestal niet het hoofd om laag kjjkt, moest zaterdagmorgen wel omhoog kjjken om de twintig reclame- vliegtuigjes te zien die over de Groen oordhal vlogen. Auto door weghek NIEUWVEEN Uit de richting Uit hoorn naderde dit week-end een per sonenauto, bestuurd door mevr., R. uit Nieuwkoop, de Nieuwveense Driesprong. De bestuurster bemerkte de bocht aan het begin van Blokland te laat. De auto schoot dwars door het aldaar geplaatste weghek, waarna de wagen onderstebo ven in de sloot terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigd, aan de rechter zijde werd het dak in de zittingen ge drukt. Gelukkigerwijs kwam de auto zo terecht, dat de linkerhelft vooraan on beschadigd bleef en de bestuurster kwam met een flinke schrik uit het wrak vrjj. Tijdens vissen verdronken HAZERSWOUDE Zondagmiddag omstreeks half zeg Is de 33-jarige heer Vermeulen uit Leiderdorp in een der wateren achter het bedrijf van de heer K. W. van Gemeren aan de Voorweg te Hazerswoude-dorp dood aangetroffen. De man had er in de loop van de middag zitten vissen en het vermoeden bestaat, dat hjj on een gegeven moment te wa ter is gemakt en daarna is verdronken. De heer Vermeulen was gehuwd. ALPHEN AAN DEN RUN De Al pheuse zeskampploeg is zaterdagmid- oog onder leiding van de non playing captain A. van Ommen voor de laatste wedstrijd in de serie Spel zonder gren- zt 1" naar Wcst-Berlijn vertrokken. »'oor de ploeg met begeleiding naar Schiphol vertrok heeft burgemeester mr. R. M. Gallas in het gemeentehuis alien nog eens hartelijk toegesproken en hel daarbij verzekerd, dat niet alleen geheel Alphen aan den Rijn, maar heel Nederland yroensdag a.s. met de Al- pnense ploeg zal meeleven. Naar ver wachting zal deze televisieuitzending ptcilig opnieuw door minstens 70 mil joen televisiekijkers (sters) worden ge zien. Alphens burgervader sprak tevens de wens -uit, dat Alphen zich in West- Bcrlijn een goede positie zal veroveren. Nadat vervolgens afscheid was geno men van de talrijke familieleden, ook mevrouw Gallas maakt de reis als ver tegenwoordigster van haar man mee, vertrok het gezelschap per touringcar naar Schiphol, waar een chartervlieg- luig voo rde ploeg klaar stond, waar mee de reis via Hamburg naar West- Berlijn is gemaakt waar men 's avonds nni acht uur arriveerde. Joop Zoetemelk op de Leidato LEIDEN Op de laatste dag van de Leidato-huishoudshow. volgende week zondag, zullen tenminste drie bekende wiel renners op de stand van de wlelren veren! ging Swift een demonstratie geven. De komst van Joop Zoetemelk, tweede in de Tour de France, Piet v. d. Lans en Leyn Loevestijn, is al zeker. Over de komst van de Belg Roger de Vlaeminek wordt nog onderhandeld. MARKTEN LEIDEN, 31 aug. Groente: appelen 15-25: peren 66: pruimen 55-70; aard appelen 17-29; andijvie 16-29; augurken 18-54; pronkbonen 65-1.05; snijbonen 1.50-2.20; stambonen 1.45-1.90; stok- honen 1.80; kroten 22-26; idem, gekookt 65; Chinese kool 59; rode kool 8-23; groene kool 36-37; postelein 48-74; prei 64; spinazie 49-59; spruiten A 56-83; Idem B 48-74; komkommers 15-44; to maten A 3.30-3.75; Idem B 3.10-3.20; idem C 2.60-2.70; idem CC 240: uien middelgrof 20-33; meloenen 75-1.58; bloemkool A 17-53; sla A 19-29; bleek selderij 1T-25; peterselie 25-26; radijs 23; seldery 7. De vlag uit Ook zondagmorgen hing van vele hui- de nationale driekleur al of niet in gezelschap van voetbalattributen. In de Christus Dienaarkerk schaarde men zich rond het altaar voor een eucharistievie ring uit dankbaarheid, op toepasselijke wijze geleid door deken A. Lamot. Het heren- en kinderkoor zong daarbij o.l.v. heer H. J. C. Paardekooper de Messe C van Anton Bruckner met grote verdienste. De erewedstrijd werd vooraf gegaan door een ontmoeting op het groene veld tussen The Shoes en Muziekexpress. De (voetbal)Shoes zegevierden met 43. Daarna werd opnieuw een cadeau aan geboden maar nu een heel bijzonder. De DE TEKENAAR Andre Mielen (37) exposeert tot en met 16 september a.s. in kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 te Wassenaar-Dorp een aantal fraaie pastels. Mielen doet zich hier kennen als een wat mediterend stilist, die In subtiele kleurstreepjes In veelal zachte tinten maar met veel bruin en blauw, styivol gecomponeerde prenten maakt. Hij heeft een hang naar het vogelmotief. dat hy in vele gedaanten associeert 1 p filosofische gedachten. Abstraherend- figuratieve weging" en „Watervogel", dat een fraaie ïynvoering laat zien. „Onontkoombaarheid" Is naar onze smaak wel de mooiste als we een selectie zouden willen maken, maar in kwaliteit is de collectie vrij homo- 1 geen. weldadig om te bekijken. P3.SLC1S °P deze tentoonstelling wordt tevens F ,een collectie glas uit een particuliere 1 TT ff collectie getoond, welke stukken te D11 JHLeilII ko°P ziln- Het unica In antiek J oosters, ,Engels en Vcnetiaans en uit HET IS EEN APART GENRE, dat ,:e Jugendstil-pcriode, alsmede een op het eerste gezicht wat jugendstil- aantal traaie stukken van Copier, achtig aandoet men kan er zo nu de bekende ontwerper van Leerdam en dan ook wel elementen ln terug- en tenslotte een mooie schaal van vinden maar dan op geheel eigen de Kristalunie. manier uitgewerkt. Zonder chauvinistisch te worden De bladen, die ons onder de circa schijnen mogen we wel constateren, twintig bladen het meeste aanspra- dat het Nederlandse glas door edele ken waren „Spaanse zon", het sier- vorm en prachtig materiaal het an- lijke „Bladeren", het zeer mooie',,Be- dere met stukken sloeg. AljPHEN AAN DEN RIJN Vaak hoestend en proestend kwamen zater- cag zo'n 140 oude en een aantal zeer ouae auto's het vogelpark Avifauna binnen waar mens en machine een rust pauze kregen voor de rit die de leden van Pioniers Automobiel Club met hun wagens vanaf Utrecht langs de Oude iCi>H naar Alphen hadden gemaakt. Begrijpelijk, dat ook dit keer weer vele duizenden langs de route dit machtige scnouwspel hebben gade geslagen. Het was de 15de traditionele rit die de PAC dit jaar maakte. Na de Inwendige mens versterkt te hebben in hel parkrestaurant van Avi fauna, vertrok het gezelschap vervol gens weer westwaarts, richting Noord- wijk waar het einde van deze tocht was. Er waren dit keer weer pracht exem plaren bjj zowel uit Amerika, Engeland Duitsland, België, Frankrijk en natuur- lyk ook uit Nederland. De oudste wagen die ln het gezelschap meereed was een Benz van 1894. Meer ee; e wagens waren nog i ceibidlantaarns. Lhs auto's draaiden zeer elegant het vogelpark Avifauna binnen. VOORZITTER ALPHENSE KVP-FRACTIE ALPHEN A/D RIJN Ingaande by de aanvang der werkzaamheden van de nieuwe gemeenteraad zal de heer C. J. Winninghoff, het onlangs gekozen nieu we gemeenteraadslid voor de KVP, op treden als voorzitter van de KVP-raada- fractie. De heer J. J. van Capel, die tot dusver deze functie heeft waargenomen, heeft zyn mandaat ter beschikking gesteld en zijn plaats als zodanig beschikbaar ge steld voor de heer Winninghoff. Tijdens een Intern beraad is in de frac tie hiertoe overeenstemming bereikt. AMSTERDAM, 31 aug - Vee - Aan voer 192 runderen. Prijs 3,90-5.30; han del: zeer kalm. Varkens 68; pr. 398-302, handel kalm.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3