Debutant Danaïden verrast Blauw Wit Profs van HDVS schieten er op vrije competitiedag op los tegen Roodenburg m. Nieuwkoop begint met zege op Nic. Boys UVS niet overtuigend tegen DOS'Ol Toernooizege voor D0C0S Korfbaluitslagen Leidenaren startten met 2-0 achterstand SPORTBIJLAGE MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 i Jan Leget tikt de bal langs de doelnia DOS'Ol; UVS leidt met 1-0. UVSDOB 01 3-1 (2-0) Cor van Steijn lieejt opnieuw één van óe voorexamens btj UVS met goed ge- toi-g afgelegd. Mocht hij bij de andere proeven met goed gevolg de eindstreep hebben gehaald, ditmaal slaagde hij cnm lau.de. De overijverige blonde spits- speler, overgekomen van Foreholte, was^ in de wedstrijd tegen tweedeklasser DOS'Ol één van de weinige blauwwit- ten, die zijn kandidatuur voor Het eerste tij tal stelde. UVS heeft gistermiddag weer heel even iets van de oude glorie teruggevonden. T.cn minuten lang opereerden de blauw- witten op een wijze, die hen enkele ja ren geleden naar de strijd om de natio nale titel bracht. Die opleving kwam na de eerste vijfendertig minuten, troosteloze minuten overigens. Want hoewel de pupillen van Kantebeen in die periode een flinke veldmeerderheid wis ten op te bouwen, kwam het doel van cie Utrechtse keeper Kastrop maar zel den in gevaar. Jan Leget, wel vaak en hard, maar onzuiver schietend, luidde het UVS „kwartiertje in. Tien minuten voor rust wandelde hij tussen een wir war van verdedigers recht op het Utrechtse doel af. Hard en hoog joeg hij de bal langs Kastrop 1-0. De blauw witte garde leek een mentale injectie door dit doelpunt te hebben gekregen. Met glanzende aanvallen werd de stug ge DOS-verdediging onder zware druk gezet. Na een goed schot van Leget was het drie minuten later alweer raak. Een kopstoot van de opgerukte -Désar, uit cea corner van Lagendijk, stuitte via de grond over de vergeefs duikende Kastrop heen (2-0). Sjoerd Teske en Gerard Désar hadden voor het laatste fluitsignaal in dc eerste helft met iets meer geluk voo reen nog grotere voor sprong kunnen zorgen. L'at signaal voor de rust betekende ook hel einde van een herboren UVS. Ter wijl iedereen er eens goed voor was gaan zitten, schotelde de blauwwitte hoofdgarde in de tweede helft weer het o.ide spelletje voor. En toen Vogel na can voorzet van Wijman de stand al snel tot 2-1 terugbracht, moest UVS ade- zeilen bijzetten om de gelijkmaker la voorkomen. En juist in die periode bewees Cor van Steijn zijn onschatbare waarde voor de Kikkerpolderploeg. Even doorduwen, iets wat de andere tien, door Kantebeen geschoolde UVS'ers missen, leverde hem een treffer op. Een .i-1 overwinning dus voor een bepaald niet groots UVS. Boudewijn Willemse, vervanger voor de geblesseerde Sloos. Cor van Steijn en Gerard Désar, die achter de voorhoede opereerde, waren de enige blauwwitten, die boven de middelmaat 'uitstaken. WASSENAAR—ASC 3-3 (2-1) Wassenaar en ASO vochten meer tegen de warmte dan tegen elkaar. Het werd een rustige wedstrijd met weinig hoog tepunten. Na 15 minuten schoot Jan Holland de door Mathy Kantebeen genomen vrije trap hard in: 0-1. ASC hield door beter spel op het middenveld Wassenaar on der druk, maar de aanvallers van Was senaar waren sneller dan de ASC-defen- sie. Buytelaar zette Wassenaar naast, ASC 1-1. P. Wezenaar verraste in de 40ste minuut de niet al te zeker spe lende ASC-defensie2-1. Na de rust kwam Hans v. d. Voet voor J. Bekkering en Kees van Reden voor Wout Bergers in het veld. Hans v .d. oet schoot fra ai een harde voorzet van Huib de Goey in: 2-2. ASC ging dooi en wederom was het Hans v. d. Voet, d.e met een kopbal de Wassenaarse goalie versloeg: 2-3. Daarna verloor ASC het middenveld en Wassenaar pro fiteerde daarvan en het was P. Weze- V»czenaar die met een kopbal Wasse- ncar naast ASC zette: 3-3. Deze s^and oiccf tot het einde gehandhaafd. BADHOEVEDORP Met succes Is Do- cos gisteren teruggekomen van 't St.- Pancratius-toernooi in Badhoevedorp. Zowel Docos I als Docos II wonnen de finalewedstrijden van het toernooi en werden in het bezit gesteld van de beker. Docos I speelde zijn eerste wedstrijd te gen SV Lynden uit Amsterdam en won deze overtuigend met 4-0. Voor de rust scoorden Piet Bakker en Peter Dubbel- deman en na de rust Koos de Romijn en Dick v. d. Bosch. In de finalewedstrijd kwam Docos I uit tegen Renova uit Haarlem. Hier werd de einduitslag 3-0. Voor de rust was Pe ter Dubeldeman de doelpuntenmaker en na de rust Stan v. d. Meel en Ton van Dinken. In vergelijking met de vorige oefenwed strijden kon mep pij Docos een duidelijke verbetering van technische meerderheid constateren. Ook de nieuwe aanwinsten, die nu hun vakantie voor het eerst deel namen, bleken 'n versterking voor de roodwitten. LEIDEN Roodenburg beeft gister middag tegen de profs van HDVS flink klop gekregen. Vooral in de laatste fase van de strijd, waarin bet uithoudings vermogen duidelijk een woordje mee ging spreken, bleek HDVS over een veel grotere conditie te beschikken en werd Roodenburg by de steeds talrijker wor dende HDVS-aanvallen de laatste krach ten uit het lichaam geperst. De einduitslag van 6-1 in het voordeel van HDVS geeft ondanks het klasse- verschil van beide ploegen toch niet de juiste verhoudingen weer. Roodenburg, gebrand op een goed eindresultaat wist de eerste vijfenveertig minuten bijzon der goed stand te houden. HDVS werd zelfs herhaaldelijk in de verdediging gedrukt en dit gevecht in de achter hoede leverde Roodenburg een verdien de voorsprong op. Een doorbraak over links werd in de 18e minuut voortijdig afgebroken toen een van HDVS achter spelers hands maakte. Sam den Os drukte de bal beheerst tegen de touwen. Roodenburg stelde zich niet tevreden met deze voorsprong en bleef aanval len. Een schot van Elke de Jonge werd bekwaam gestopt. Het zou voor rust de laatste schermutseling voor het HDVS- doel zijn. Roodenburg moest enkele mi nuten voor rust al de tol voor zijn brutale optreden betalen. Een schot van Bakkes werd slecht door Keereweer gestopt. De bal stuitte terug en met een sliding wist Vissers beide ploegen op gelijke hoogte te brengen. De voorsprong van Roodenburg werd vlak voor rust zelfs nog in een achterstand omgezet. Een voorzet over rechts werd door Bakkes ineens op de schoen genomen en Keere weer moest mistrooostig de bal naar de middenstip verplaatsen. Het enige wa penfeit dat Roodenburg na rust nog wist te leveren was het groot aantal kansen (meer dan HDVS) die echter alle on benut bleven. Den Os en De Jonge faal den in afwerking en ook De Klerk liet enkele kansen onbenut. HDVS sprong succesvoller met zijn kansen om. Een misverstand in de 20e minuut tussen Keereweer en een' van de achterspelers werd afgestraft door Bakkes. Even la ter zou deze HDVS-speler voor een hatrick gaan zorgen. Pennenburg liep te fel in op een aanvaller van HDVS en de scheidsrechter wees naar de witte penaltystip. Twee solo's van Kooten in de laatste minuten, waarbij de Rooden burg verdedigers de kracht niet meer hadden fel tegenstand te bieden, resul teerden in de vijfde en zesde treffer. RKAVV—SJC 3-0 (1-0) SJC heeft tegen RKAVV een gevoelige nederlaag geleden, gevoeliger des te meer omdat de Noordwrjkers zeker niet minder speelden dan RKAVV. Ondanks goed combinatiespel en veelvuldige aan vallen wist SJC geen van de kansen in ten doelpunt om te zetten. Vijf minuten voor iust wist Ben Bolle- bcom voor RKAVV de eerste treffer te noteren. Na de rust wederom een fel aanvallend SJC. Toch zou RKAVV, doof Fredeikx de stand op 2-0 gaan brengen. Dezelfde speler bracht vijf minuten la- Lcr een tweede en tevens laatste treffer op zijn naam, toen hij een afstandschot via de binnenkant van de paal in het uoe) deed verdwijnen. Leo Bos (links op de foto) kopt de bal in de richting van het Nieuwkoopse doei. NIEUWVEEN Het programma van de Goudse V.B., die dit weekend begon te draaien, bood direct al de derby Nic. Boys-Nieuwkoop. De eerste de beste aan val van Nic. Boys was bijna raak, maar Hans Hoogervorst schoot rakelings over. Even later wees scheidsrechter Bejjer- naar de witte stip, toen Adriaan Hoogervorst gepakt werd. maar dezelf de speler schoöt naast. Een veel sterker Nic. Boys bleef aan vallen, er kwamen verschillende doei- rjjpe kansen, maar door stevig ingrijpen de Nieuwkoop-verdedigers en goed keeperswerk door doelman Wim Sannes voorkwam men een Nic. Boys-doelpunt. In deze periode werd Adriaan Hooger vorst weer een keer gevloerd en alhoe wel meters buiten het strafschopgebied, werd de bal er nu buiten gelegd. In de laatste minuut werd een Nieuw koopse aanval voor Nic. Boys fataal, de verdediging stond bij een verre bal op één lijn, zodat niemand kön ingrijpen, i' fel sprintende Ad "Wolters zag zijn doorzetten, alhoewel tegen de verhou ding in, beloond met een doelpunt: 0-1. Ook in de tweede helft bleef Nic. Boys sterker en moest Nieuwkoop zich ge heel op verdedigen toeleggen. Het was soms onbegrijpelijk en eenNic. Boys- doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Toch duurde het nog twintig minuten, voordat de Nieuwkoopse verdediging door de knieën ging. Uit 'n hevig duel de doelmond gaf Adriaan Hoogervorst het laatste tikje en het was 1-1. Tragisch Nic. Boys probeerde nu door te druk ken, maar naar gelang de tijd verstreek zag het er naar uit, dat het op een pun tenverdeling zou uitdraaien. Toen kwarn die voor Nic. Boys zo tragische laatste minuut. Een opruimbal kwam bij de Nic. Boys-linksachter terecht, deze twij felde met ingrijpen en Nieuwkoops jonge spits Ad Wolters bemachtigde de bal schoot raak: 1-2. SPCL. L1SSE—TOGB 0-0 Het was tijdens de wedstrijd van Spel. Lisse tegen TOGB duidelijk merkbaar aai de harde conditie training van trai ner Spiers rijpe vruchten aan het af werpen is. De rood-zwarlen beschikten over beduidend meer adem dan hun Tegenstanders en beslisten dan ook veel aurls op de vleugcis in hun voordeel. TGGB heeft maar een keer uit de ver dediging kunnen komen om doelman Hon Baak van werk te voorzien. Door tijdig uitlopen echter wist de Lisser- doelmon een schot van de TOGB-mid- denvoor onschadelijk te maken. On danks het veldoverwiclit van 'Sportclub Lisse ontbrak het toch nog aan een tjoede afmaker. Wel waren Willem Moovekind en Ge- van Beek schotvaardig, geen van l?un projectielen trof doel. Even leek het erop alsof een fraai schot van de boomlange Mooyckind een kwartier voor tijd doel zou gaan treffen en Spel. Lisse een verdiende overwinnig zou be halen. In eerste instantie wist de kee per de bal nog te keren, maar toen Mooyekind weer in schoot moest de ilverdediger machteloos toezien hoe uc bal de doelmond indraaide. Op de lijn kon een van de verdedigers echter nog juist redding brengen. Nogmaals werd ce terugschietende bal richting doel ge- biuurd. De stand zou echter ongewij zigd blijven. Wederom bracht een van de achterspelers redding. Foreholte-BMT 2-0 (0-0) Net als de jongens die het scorebord bijhielden en na 70 minuten er de brul aan gaven om dat zij geen werk meer zagen, zo ook dachten wij na die tijd geen doelpunt meer te kunnen aantekenen in de oefen wedstrijd van Foreholte tegen BMT uit Den Haag. Het liep echter anders. De genoemde jongens moesten, nadat ze al de nul-nul stand hadden weggehaald en van het platform waren verdwenen, op hun klauterpartij terugkomen, want na genoemd aantal minuten viel dan einde lijk in deze warme, maar o zo rustige en matige wedstrijd, waarin BMT voor de rust toch de betere kansen had ge had, het eerste doelpunt. Niet voor BMT, dat toen al een penalty wegens hands in de 20e minuut van de tweede helft had gemist, omdat keeper W. Borst van Foreholte het schot had gekeerd, maar voor de ontvangende club. John v. Dijk liet, na een gave voorzet van H. v. Zui len (die weinig aan de bal geweest wasi het eerste doelpunt aantekenen. Onver wacht werk dus nog voor de scorejon gens. Foreholte. speelde toen al een mi nuut of tien met tien man. Allereerst was namelijk Van Eist met een ver stuikte enkel het veld afgedragen en ook was Van Kesteren wegens een zere enkel van het veld naar de kleedkamer verdwenen. Er was om onbegijpelijke re- maar één vervanger, 'vandaar. Mis schien dat dit voor Foreholte juist de sti mulans was om even poot-aan te speken, Wftiit 'óók' kw'arrf/ér nog een! tweede tref fer, e^ftheéns Aten de voet van John van Dijk en nu na een mooie solo tot voor de keeper van BMT. Een mooi boogbal- letje over de uitgelopen keeper heen deed de stand nog volkomen onverwacht op 0 belanden. AMSTERDAM De Danaïden is verrassend gestart in de vader landse hoofdklasse met een knappe 7-5 zege op het Amsterdamse Blauw Wit, dat echter drie topspelers miste in vergelijking met de ploeg van vorig seizoen. Wals en Van Rhee hebben overschrijving aangevraagd naar Luto en Jan van Pareen was geblesseerd. In deze niet op hoog peil staande wedstrijd liep de Danaïden aanvankelijk een 2-0 achterstand op door een falende eerste aanval. In de tweede opstelling ging het beter. Gerard Nap gaf zijn ploeg de nodige inspiratie door op zij van de korf tegen te scoren (2-1). Het liep allemaal Ineens beter bij de Leidenaars, die na de gelijk maker van Nap de rust ingingen met een 2-3 voorsprong na een treffer van Casper van Nierop. Na de hervatting kwam de thuisclub eerst langszij (3-3) alvorens Wim Brugman de scholieren opnieuw een voorsprong bezorgde (3-4). De gasten kregen het in de volgende periode bijzonder moei lijk, want Blauw Wit boog de achterstand in een 5-4 voorsprong om en werd gaandeweg sterker. Gerard Nap schoot echter van verre in zodat er toch nog van alles mogelijk was. In het laatste kwartier heeft De Danaïden verrassend toegeslagen. Terwijl onze stadgenoten in feite met de rug tegen de muur stonden doordat de Amsterdam mers bijzonder sterk in het middenvak speelden, werd Casper van Nierop matchwinnaar. Tot twee keer toe zag hij een mogelijkheid tot scoren, waarvan één uit een doorbraak. Tegen de verwachting in zegevierde de bedutant in de hoogste afdeling met 7-5 over een vooral ln-de laatste minuten schotloos Blauw Wit. Een beloftevolle start voor de blauw witten. Zuiderkwartier-Stanfries Zuiderkwartier, nog niet helemaal in vorm, versloeg afgelopen zaterdag het uit Je hoofdklasse gedegradeerde Stanfries uit het Friese Roordahuizuni. De uitslag werd 6-5 en daarmee kregen de geelzwarten eigenlijk net iets te veel tegen een toch niet slecht spelend Stanfries, dat. echter deze middag weinig schutters ln de gelederen had. Nico van Leeuwen deed een opgelopen 1-0 achterstand ongedaan, waarna Zuiderkwartier het heft via Jimmie van Daim ln handen nam. Genoemde speler gebruikte twee strafworpen om zijn club een 3-1 voorsprong te geven. Na een tegentreffer van de Friezen, brak kregen de bezoekers het betere van het spel, maar sprongen nogal de rust aan met 4-2 via een doorbraak van Sari de Vink. Na de thee slordig met de kansen om. Via de gerenommeerde Hessel Kuiper werd het 43, waarna de thuisclub toch weer op twee punten via Joke Zierikzee. In de volgende periode grepen de gasten hun nog steeds aanwezige kans (55). Toen eigenlijk iedereen aan een Friese zege dacht, viel de winnende treffer vrij verrassend aan Leidae zijde. Joep van Dam schoot van afstand in (65) en de zelfde speler kreeg nog enkele fraaie kansen om de zege wat ruimer te maken. Het bleef echter 6—5, waarmee Zuiderkwartier een goede start had. Algemene-DKC De Algemene verloor bijna traditioneel haar eerste competitiewed strijd. Na een gelykopgaande stryd trok een verrassend spelend D.K.C. met 34 aan het langste eind. In het eerste half uur was de thuisclub duidelijk de betere ploeg, hetgeen met een treffer van Wim van Vliet matig benadrukt werd. Nadat de gasten na 20 minuten een strafworp onbenut hadden ge laten, werd het zeven minuten later toch gelijk (1-1). In de tweede opstelling zakte De Algemene iets af, waardoor de rust inging met een 12 achterstand. Direct na de pauze tekende Jan van Seggelen uit een doorbraak de gelijkmaker aan (2-2). De thuisclub werd even iets sterker, wat in een fraaie treffer van Ruud van Vliet resul teerde (32). De Algemene had in de volgende minuten de wed strijd kunnen beslissen, maar twee doorloopballen werden jam merlijk gemist. Toen de Delftenaren uit een dubieuze strafworp op gelijke hoogte waren gekomen, speelde de thuisclub in feite al een verloren wedstrijd, daar de eerste aanval opnieuw niet draalde. Na 34 speelde DKC zich combinerend en op balbezit spelend naar het eindsignaal. De thuisclub miste echter in de laatste minuten nog enkele redelijke kansen op de verdiende gelijkmaker. PAMS-VICUS Ook Vicus, dat veel verwacht van de competitie, startte teleurstel lend. Tegen debutant Parns uit Den Haag kwamen de withemden hiet verder dan een 54 nederlaag. Pams opende de score, maar door Nandi de Vink kwam Vicus weef op gelijke voet. In de eerste helft waren de treffers schaars en de rust brak dan ook aan met 21 in" het voordeel van een tegen de verwachting in hard spelend Pams. In de tweede helft volgden de doelpunten elkaar wat sneller op. Via 31 uit een strafworp kwamen de Leidse Hout bewoners op 32. Pams kwam echter wederom op 2 punten .ver schil, alvorens Vicus wat sterker werd. Mattie Baart bracht weer hoop in de Leidse harten door in te schieten, waarna Conne Carree de eer ten deel viel de gelijkmaker te scoren (44). Toen een puntenverdeling in de lijn der verwachtingen lag, viel twee minuten voor het einde de beslissing. De aan de thuisclub toegewezen straf worp werd benut, waardoor Vicus een toch niet verwachte neder laag kreeg te incasseren. Fortuna-Fluks Fluks, dat Ruud Niessing zag overgaan naar Vieus Orientis, zal het dit seizoen bijzonder zwaar krijgen. Met niet minder dan 11t werden de Leidenaars kansloos door Fortuna naar huis terug ge stuurd. Na 20 minuten keken onze stadgenoten reeds tegen een 40 achterstand aan alvorens Co de Haas kon tegenscoren (41). Door een onbesuisde actie van een der Fortunaspelers raakte Roel v.d. Berg, die als debutant geen gelukkige start had, geblesseerd en moest met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Fluks had door het spelen van het tweede uiteraard geen reserves bij zich en moest met 11 tegen 12 verder. Van de zijde van Fortuna geen sportieve geste, daar zij niet lieten uitvallen. Eliy de Haas en Co de Haas zorgden tussen de Delftse bedrijven door nog voor de resterende Leidse doelpunten. Het einde kwam met een grote, doch wat geflatteerde 114 nederlaag voor het door pech achtervolgde Fluks. KVS-Ons Eiland Ook Ons Eiland leed een kansloze nederlaag tegen het Scheveningse KVS, dat in haar dameszestal een sterk onderdeel van de ploeg bezat. Via 10 kon Iiees van Kalkeren Ons Eiland voor de enige maal op gelyke hoogte brengen (11), waarna de gastheren via een veldmeerderheid naar 3—1 uitliepen eer Nan Deegenaars tot 32 kwam voor de Leidse ploeg. Door een treffer van Sari v. d. Meeberg brak de rust aan met een 63 achterstand voor de rood-broeken. KVS voede de voorsprong in de tweede helft op tot 83, waarna Ons Eiland weer aan bod was. Nan Deegenaars en Kees van Kalkeren brachten hun ploeg op 85, hetgeen echter geen volledig herstel voor de Leidenaars be tekende. Via 105 en een treffer van Sari v.d. Meeberg bereikte KVS het einde en de zege met 116. Het was een verdiende zege voor de thuisclub, die echter iets te groot was uitgevallen. Cresendo-Sperwers Crescendo is sterk begonnen tegen het uit de eerste klasse terug gekomen Sperwers, al zag dat er met de rust helemaal piet naar uit. Sperwers domineerden in de eerste drie kwartier nl. volledig en kon bogen op een ruime 62 voorsprong met de rust. Het zou echter nog sensationeler worden. Reeds na een kwartier keken de groen-witten tegen een 30 achterstand aan. Via 13 en 24 gingen de bezoekers rustig door naar 26, met welke stand ook de rust aanbrak. Na de wisseling van drie kwartier werden de rollen door 'n verrassend sterk terug gekomen Crescendo omgedraaid. Eerst kwam Sperwers nog op 27, waarna alleen Crescendo nog speelde. Allengs kwamen de Leidenaars dichter en dichterbij, terwijl de Sperwers het gevaar niet kon afwenden. In het laatste kwartier gebeurde het ogenschijnlijk onmogelijke maar ware, want Crescendo was erin geslaagd de grote achterstand geheel ongedaan te maken (77). Vooral in de tweede helft ging de conditie bij de gasten een woordje meespreken. Voor de Leidse doelpunten zorgden Louis Kok (2x) en Lenie Kok, Piet l'Amie, Aad en Joke Schouten en Frans Cornelissen ieder één maal. Een goed begin voor Crescendo ln deze sterke afdeling. ZUID WESTS MADJOE veraste in 3C vriend en vijand door met niet minder dan 95 te zegevieren over WION, dat afgelopen seizoen maar net de kampioenstitel miste. Madjoe speelde zoals bet nog nooit in de KNKB heeft gespeeld. WION, dat vorig seizoen nog ruim van de Rijnsburgers had gewonnen, stond wel even raar tegen de 50 achterstand aan te kijken, die het in de le helft opliep tegen een sterk Madjoe, dat door Maarten v.d. Plas, Gerrit v.d. Mey, Bart van Zandwijk (2x) en Gerrit Ravensbergen aan de doelpunten kwam. De tweede helft werd begonnen met 51. Maarten v.d. Plas en Eef Fsseur gaven WION geen gelegenheid tot herstel (71). De bezoekers konden ophalen tot 73 hetgeen Madjoe nauwelijks verontrustte. Gerrit Ravensbergen en Gerrit v.d, Mey bewerkstellig den tenslotte de dik verdiende 95 Madjoe-zege. NOORDERKWARTIER startte met een zege tegen zaterdagploeg Kwiek uit Rotterdam, In deze voor klasse 3C gespeelde wedstrijd liepen de gasten aanvankelijk een 20 achterstand op, die door doelpunten van Bas Noordervliet en Gerda Nieuwenburg bewerk stelligd werd. De rust ging echter in met een 32 voorsprong vqor de bezoekers. Nadat Jan Reyken zijn ploeg in de tweede helft op gelijke hoogte had gebracht, kwam Kwiek opnieuw aan een voor sprong (43). Even was er een opleving bij de roodbroeken en via treffers van Anneke Kapaan en Gé Brands Sonja Reyken, die 64 liet aantekenen. VELOCITAS startte eveneens met een zege en wel tegen Avaiiti. Na een ruststand van 13 bereikte de Leiderdorpers het einde met 26. Via treffers van G. Bruyns en Gerard van Poelgeest in de eerste helft ging de rust zoals gezegd in met 13. In de tweede drie kwartier bleven de bezoekers sterker en voerden de voorsprong tot 26 op via doelpunten van Geert Meerburg, Jenny Verschmidt en Jaap Rebel (2x). Top-Thor Afgelopen zaterdag moest TOP zijn eerste wedstrijd ln Rotterdam spelen tegen THOR. Eigenlijk had deze Rotterdamse ploeg voor TOP geen problemen mogen opleveren, maar het pakte anders uit. THOR dat zijn gebrek aan techniek compenseerde met een voorbeeldige inzet, kwam al vrij snel op 1-0. Aanvankelijk had TOP geen verweer tegen het harde spel van de tegenstander, maar er kwam toch een kans op een gelijkmaker, maar dank zij nonchalant optreden, kon THOR 2-0 laten aantekenen. Het tweede aahvalsvak van TOP trok fel van leer en Rob Meyer zorgde met een afstandsschot voor 2-1, wat ook de ruststand was. Na de rust was het opnieuw Rob Meyer, die een onoplettendheid van de THOR-verdediging afstrafte Marjo Overvliet schoot TOP naar 3-2, waarna Jaap v. Vliet met een doorloopbal de voorsprong bracht op 4-2. Met nog vijf minuten spelen dacht TOP naar de overwinning te gaan, maar enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter brachten de stand op 4-4. Uiteraard bracht dit ln het TOP-kamp de nodige boze ge zichten, maar uiteindelijk was men met het éne puntje wel tevreden, want de concurrentie moet ook nog naar Rotterdam. z Pernix-Rust Roest Pernlx begon de gezamenlijke competitie met een forse zege van 10-5 op het Eindhovense Rust Roest, dat in dit matige duel in feite niet onderdeed voor de Leidenaars. Fred Breedeveld had ai vlot succes, maar Rust Roest kwam spoedig terug ondanks een gemiste strafworp (1-1). In de tweede opstelling was Pernix wat sterker, wat doelpunten van Guido Bakema en Christine Pera in sartien- werking met de Rooy tot gevolg had (3-1). In de derde opstelling wogen de ploegen beter tegen elkaar op, alhoewel ook nu de Leidse aanvallers duidelijk een beter schot hadden. Twee verre afstand schoten van Jacob Bakker en Paul Mekking hadden succes (5-1), met welke stand ook gerust werd. Na de pauze scoorde Rust Roest tant in de Leidse gelederen Daan Vreeken zorgde voor 6-2, waarna meteen tegen (5-2). Beide ploegen scoorden nu om beurten. Debu- de bezoekende ploeg weer aan de beurt was (6-3). Nadat Kees de Rooy Pernix op 7-3 had gebracht, kwam Rust Roest toch nog sterk lerug. Via een doorbraak en een benutte strafworp werd het 7-5, waarmee de Eindhovenaren hun kruit verschoten hadden. Door treffers van Fred Breedveld, Daan Vreeken en opnieuw Christine Pera finishte Pernix nog ruim en haalde de eerste zege met 10-5 binnen. Hoofdklasse: Blauw Wit-De Danaïden 5-7; HKV-Westerkwartier Rohda-Die Haghe 7-5; Ons Eibernest-ZKC 29-3. Overgapgsklas A: Deetos-Koog Zaandijk 9-9; Pernix-Rust Roest 10-5; Asko-Trek- vogels 8-8; Rapiditas-De Regenboog 4-4. B: Samos-Sprangen 9-7; Zuiderkwartier-Stanfries 6-5; VES-Wordt Kwiek 6-9; DKOD-Naas 6-6. West IC; DTV-Wwift 3-5; KVS-Ons Eiland 11-6; Pams-Vlcus 5-4. 1D: VEO-Ready 3-6: De Algemene-DKC 3-4; Fortuna-Fluks 11-4; Phoenix-Excelsior 4-7. Zuid West 2B: Merwic-Kwiek 4-4; ODO-Fiks 9-7; Crescendo-Sperwers 7-7; Ons Huis-Terheyden 6-2. 3C: Kwiek-Noortlerkwartier 4-6; Schiedam-Ten Donck 4-6; Madjoe- WION 9-5. 3D: Avanti-Velocitas 2-6; Maassluis-Albatros 5-4; THOR- TOP 4-4: Vitesse-IJsvogels 11-4.3E: Jodan Boys-ODI 7-8; Fluks (N)-Ppirit 8-0; TOP-Valto 3-6. Res. IA: KNS 2-Excelsior 2 6-6; Regenboog 2-Fluks 2 5-4; Ons Eibernest 4-Vicus 2 3-15; Achilles 2- Sprangen 2 4-5. IB: HKV 2-Ons Eibernest 3 4-3; Pernix 2-Die Haghe 3 8-3; Rozenburg 2-Fortuna 2 6-4; De Algemene 2-Deetos 3 10-6. 2B: HKV 3-Quick 2 0-6; Vicus 3-Ready 2 s.n.o.; Ves 2-Phoenlx 2 .5-3. 2C: Kwiek 2-FLuks 3 5-5; Regenboog 3-Olympiaan 2 4-1; Ons Eiland 2-DKC 2 s.n.o.; Swift 2-Spangen 3 uitgesteld. 3B: De Da naïden 3-Ons Eibernest 6 6-3; DES 2-HKV 4 3-5; Fluks 4-Sperwers 3 4-5; Het Zuiden 4-Deetos 4 1-0. 3C: HPV 2-BKC 2 4-5 ODO 2- VES 3 11-1; De Algemene 3-Eureka 2 4-2; OSCR 2-Fortuna 3 4-2. 3D: VEO 2-TOP 2 6-5; Oranje Nassau 2-KOAG 2 2-6: HKC 2-KVS 2 7-6; ADO 2-Avanti 2 4-2. Junioren: De Regenboog-Ons Eibernest 0-20; Fortuna-Zuiderkwartier 3-2; De Danaïden-Sperwers 6-3; Ons Huis-Trekvogels 7-6.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13