VURIGE WENS STUY EINDELIJK VERVULD Liever populair bij mannen" Studenten willen medailles winnen Feijenoord Vertrokken Nederlandse dames in halve finales Doorgaan Willem II beslist Monseré ITALIAANSE COUREUR AGOSTINI: 1 970 TERDAG 22 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 7 ig ver- ooral tf ie werS Tsjego jbrands srst eei te foi veldei 41—3' 14x2: 4, 10x1 ui 3 voorde iCHIPHOL Uitgeleide gedaan door tiental toevallig op Schiphol aan- ij zige toeschouwers is gisteravond om r de voltallige ploeg van de Euro bekerhouder Feüenoord naar Buenos j vertrokken. In Argentinië zal de tterdamse ploeg de eerste wedstrijd om wereldbeker clubvoetbal spelen tegen Zuidamerikaanse bekerhouder Estu- j totaal stapten in de Caravelle van France 45 „Feijenoordpersonen", on- wie bestuursleden, de trainer, de zorger en enige journalisten. )e vliegroute van de Rotterdammers Parijs, waar overgestapt wordt een toestel van de Braziliaanse lucht- irtmaalschappij Varig, naar Rio de eiro. Vanuit deze stad wordt het laat- traject afgelegd naar Buenos Aires. n diep 15 101' 31x4f eerste wedstrijd om de wereld- zal in de nacht van woensdag op iderdag aanstaande (Nederlandse tijd) [e rden verspeeld. Dat zal naar alle arschijnlijkheid gebeuren in het Boca- sstadion. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Een jaar geleden, ook vlak voor het begin van de nieuwe competitie, zei Heinz Stuy. de „eeuwige" reservist, voor het Ajaxdoel. met een zekere afgunst: „Mij ncollega Eddv Treytel 5s een echte geluksvogel. Trainer Ernst Happel wil bij Feijenoord na tuurlijk met een schone lei beginnen. En mijn collega krijgt nu natuur lijk een reële kans in het eerste elftal". Zijn voorspelling kwam uit. Vaste keus Eddy Pieters Graafland verdween definitief naar het twee de plan. Opvol, ger Bals nieuwe seizoen Bals was nog van dien aard. dat trainer Michels nog geen verandering wenste door te voeren. Stuy. de geduldige, schikte zich in zijn lot, bedacht dat zijn financiële beloning, ook als Ajaxreserve. altijd nog ruimschoots groter was da" een vaste positie in een lager elftal, en wachtte daarom rustig af hoe zich de zaken zouden ontwikkelen. de vetrekhal Heinz Stuy, de nu 25-jarige vroegere belofte van Telstar, moest zich het afge- Lopen «róxi, echter weer tevreden stel- Nie| „„verdienstelijk len met een plaats op de reservebank. De betrouwbaarheid van doelman Gert Zijn vertrouwen teel gehonoreerd EIDEN Temidden van het ver- Ijsde establishment, dat ook de lakens deelt in de wereld van de studenten is Willem van Alphen nog een lekje, en toch is hij de schipper van versiadebootje, dat sinds van- ig zijn zeevaardigheid aan het be- Koers Turijn. Ze hebben derland nu vaarwel gezwaaid, de denten. en daarvoor alleen al mag •lag zonder enig bezwaar in de 93: igsle mast, want de Nederlandse wa in lagen voor de studenten vol met ncn. „Dat, weet Willem van Alphen, de erfenis van een oeroude traditie, r zit ik mee opgescheept. We trach- il jaren het stuur om te gooien, we varen nog steeds overal tegen- maidentrip van het studenten- [aartiJig, dat een nieuw laagje verf keft gekregen, heeft daarom een twee- Mig doel: een select gezelschap top ers met medailles beladen mee te- emen uit Italië en de ogen openen al die mensen die nog steeds den- dat studenten zich drenken in alco- hebben Willem van Alphen (22 l drie geroutineerde zeebonken mee- luurd: Herman van der Horst, die de ai uit naam van het ministerie allut f Onderwijs. Kunsten en Wetenschap- Harry Aarsse, die met zijn staal dienst de rol van chef d'equipe ruit en de arts, dr. Drijver. dame maken ie Studenten Sportstichting is arm. ontvangen hun contributie van de de sportclubs die zich in schillende universitaire steden heb- genesteld. De curatoren doen er gulden bij. dat maakt twee gulden de 40.000 leden is 80.000 gulden, an Alphen: „Voor de Universiade jen we daar per jaar 5.000 gulden over. En daar moet je voor naar io of Turijn. Goed zegt de NSF. ie zijn lid dan krijg je ook 10.000 den. Maar dan zijn we nog even ver. ancieel lopen we gewoon mank. Er doker die er voorlopig iets aan doen. We moeten proberen reclame laken, medailles verdienen en zo. media interesseren. Onze leden niet zo gemakkelijk. Als we met nen op tafel komen over een uni- iade (ze zijn aan het proberen deze de vier jaar te laten houden) trek- ze bij je aan de bel. Hé. Van hen zeggen ze dan, wat moet dat? >nze statuten staat toch dat we de lentensport in de breedte zouden be leren en nu geef je al onze centen aan die topsporters. Waar wij niets te maken hebben. Ja zo gaat dat hebben ze nog gelijk ook. Daar- hebben we ook het Nederlandse :ade comité opgericht. .Pbl-c oogme •1 ink zij de bereidwilligheid de instanties die aanvankelijk heftig nee knikten gaat dat toch door. We hebben tegen de bonden gezegd wat we wilden hebben en tegen de coaches hoe we het wilden hebben. Die mensen moeten dan maar zorgen hoe het moet lopen. Ik zal het in Itëlië enorm druk hebben. E.K. ROEIEN DAMES TATA In Tata is gisteren een begin gemaakt met de Europese roeikampioen- schappen voor dames. Er woei een sterke wind op het meer van Tala toen de eer ste series werden gevaren. In de eerste serie van de skiff plaatste de Neder landse kampioene Ingrid Dusseldorp zich als tweede en ging daarmee direct over naar de halve finales. De Nederlandse dubbeltwee Hellie Klaasse en Andrea Vissers heeft zich. via een tweede plaats in de series direct in de halve finales geroeid. Eerste in deze serie werden de Russinnen Sjoeslina en Kondrasjtsjina, die de beste tijd deden noteren: 3.22.66. Skiff i Gladden (GB> iva/Aleksjm ind (Jaeger/Schmidt) 3.29.99; l. Polen (Franczyk/Sorys) 3.30.62; Vasterlaln/Hastir) 3.33.74 3. Hon- atoni/Putz) 3.40.06: l. Rusland (Sjoeslina/Koiidrasjsji- (Van onze sportredactie) Tilburg - Dinsdag 25 augustus zal bekend worden of Willem II Gazelle renners, is momenteel erg krap. En de goeie, die er zijn. zitten bijna allemaal vast aan een contract bij een andere firma. Natuurlijk zijn er zal grotendeels afhangen van het feit of er voor het komene seizoen al dan niet grote vedetten kunnen wor den aangetrokken. Voornaamste tract binnenkort af. zoals Monseré bijvoorbeeld en zijn landgenoot George Pintens. Daarom voeren wjj onderhandelingen met hen. Hiervan wielerploeg is niemand minder dan de kersverse Wereldkampioen Jean- Pierre „Jempi" Monseré. Uit de uit latingen van de heer Ocpls, publici- slissing af. Met Monseré zijn we al een eind op weg. maar in dit stadi um kan ik moeilijk iets zeggen. Met tcitschef van Willem II blijkt dat het voortbestaan van de formatie grotendeels zal afhangen van deze Belg. Indien hij tekent is het vrijwel zeker dat de ploeg blijft bestaan. Doet hij dit niet. dan zal Caballero vermoedelijk als enige Nederlandse ploeg over blijven. Tenzij er een andere vedette is. die ploegleider met Monseré zijn weliswaar in een ver gevorderd stadium, maar ik kan niets definitiefs zeggen aangezien heidshalve zeggen: Als het zo door gaat zie ik het voor onze wielerploeg buitengewoon somber in". Gezien het feil dat er voor Willem II Gazelle een krappe markt van vedetten is. en het bestaan van dc wielerploeg van het contracteren van een of meer van hen afhanke Ton Vissers aan de haak kan slaan, maar dat is erg onwaarschijnlijk. Oepts: „Ton Vissers heeft inderdaad contact opgenomen met Monseré en ook met andere vooraanstaande wielrenners. Dc onderhandelingen wij zelf nog niet hebben beslist of we er mee doorgaan. Het contracte ren van goede renners is daar een eerste vereiste voor. En ik moet zeggen dat het er niet al te best uitziet. De markt, wat betreft goede lijk is. lijkt het vrij duidelijk dat dc Belg „Jempi" Monseré de ploeg van Ton Vissers kan laten voortleven of laten sneuvelen. Oepts: „Daar zal het grotendeels van afhangen, maar echt het ziet er donker uit". Dolman tekent contract bij Mars-Flandria DEN HAAG De wielrenner Evert Dolman heeft een contract gesloten met het Nederlands-Belgische extra-sportieve merk Mars-Flandria. Mars-Flandria wil met Dolman de Tour de France-ploeg, die nu in Roger de Vlaeminck. Joop Zoetemelk en „Jem- pie" Monseré haar kopstukken heeft, ver sterken- BEROEP CLAY VERWORPEN NEW ORLEANS Een rechtbank ii New Orleans heeft een verzoek v-ai iius Clay om herziening van zijn ii 1967 uitgesproken vonnis, 5 jaar gcvan-|ning genisstraf en 10.000 dollar boete wegens I rechtshof dienstweigering verworpen. 5 de derde keer dat een ver- de ex-wereldkampioen boksen aargewichtklasse om herope- zijn zaak. die het hoogge- van de VS weigerde te be handelen, niet ontvankelijk werd ver- Ajax lijkt momen- worden met een aste plaats in het eerste elftal. Door het vertrek van Gert Bals naar Vitesse („Die laatste seizoenen die ik nog mee draai in het betaalde voetbal, wil ik et- goed wijzer van worden"), kreeg Heinz Stuy, de „zwarte panter" uit de lJmond. zijn vurig verlangde kans om zich waar te maken tussen dé cracks van Ajax. Gedurende de oefenwedstrijden, die de Amsterdammers de laatste tijd afwerk ten. maakte de door Piet Kraak ontdekte doelverdediger geen onverdienstelijke indruk. Als de voortekenen niet bedrie gen, staat Stuy morgen in het doel van Ajax, dat in Nijmegen zijn eerste com petitiewedstrijd van het seizoen 1970-'71 tegen NEC speelt. Voor Stuy begint dan de spannende periode, waar Treytel het vorige seizoen al aan toe was. De nieuwe Ajaxdoelman barst van zelfvertrouwen. „Ik heb jaren op mijn kans gewacht. Een knappe jongen, die mij nu onder de lat bij Ajax weghaalt". Geen ophef Wat vele supporters van Telstar al vele jaren hadden verwacht, is realiteit geworden: de doorbraak is een feit. Eigenlijk zonder dat er veel ophef van gmaakt is. Gert Bals. de routinier, kreeg van Ajax zijn congé Hij mocht voor weinig geld naar Vitesse vertrekken, maar over een afscheidswedstrijd, die de zelfverzekerde sluitpost in vele Europa- Cupwedstrijden verdiende, werd met geen woord gerept. Ajax verwisselde gewoon van werknemer en wenste geen ophef van deze zaak te maken. Zelfs Heinz Stuy, die drie jaar op de „val" van Bals moest wachten, vond deze gang van zaken bijzonder sneu. Maar zo is het leven van een contractspeler: bikkel hard. Zo sta je op het hoogtepunt van de roem en zo zak je weg in de grauwe middelmaat. „Het was een verschrikkelijke periode", herinnert Heinz Stuy zich. Als Ajax goed draaide, zoals in 1969. toen, het de DubbelUvee (herkans sen zich in halve fir (Sponza-Martinic/Budii West-Duitsland (Baum Groot-Brittannië (Davi luid-Slavië 34.68; 3. !8; 5. Óos- Oost-Duitsland 3.02.00. JAN WEGGEMANS DIRECTEUR ASSER KUNSTIJSBAAN ASSEN. Tot directeur van de in december te openen Asser kunstijsbaan is benoemd de heer Jan Weggemans. De 52-jarige Jan Weggemans is bekend als administrateur van de Asser TT, waarbij hij sinds negentien jaar in dienst is. Het ligt in de bedoeling dat de heer Weggemans beide functies combineert. Twee Nederlanders naar EK waterski DEN HAAG Aan de Europese water skikampioenschappen. die op 5 en 6 sep tember op het Lago Maggiore in Italië worden gehouden, zal ons land vertegen woordigd worden door Pim Braskamp en Arie de Gans- Op 12 en 13 september zullen in het nieuwe waterskicentrum ..De Gouwzee" de Noordeuropese waterskikampioen schappen worden georganiseerd. Stuy finale van de Europa Cup haalde, voel je je zeer eenzaam. Iedereen werd na afloop van een wedstrijd gecomplimen teerd met het succes, behalve ik. Je was niet belangrijk voor de meeste mensen. Je had toch geen aandeel gehad in de prestatie". Eerzuchtig Heinz Stuy voelde er niets voor weer zo'n vervelende situatie het komende seizoen te aanvaarden. Daarom had hij zich voorgenomen een andere club te zoeken als hij in 1970 nog geen vaste plaats had veroverd. „Het is logisch, dat ik geen reserve meer wilde zijn. Als sportman moet je eerzuchtig zijn_ Je moet streven naar het hoogst bereikbare. Drie jaar lang heb ik dat streven opzij gezet om mijn „grote kans" al te wach ten. Dat vond ik lang genoeg". Al jaren werd verondersteld, dat de „zwarte panter" uit IJmuiden zou door stoten naar de top. Acht jaar geleden was Piet Kraak, één van de legen darische types uit de Nederlandse voet balgeschiedenis. de man die Heinz Stuy ontdekte. Hij voorspelde hem een gouden toekomst. Zijn profetie kwam uit, toen de jonge doelman bij Telstar pijlsnelle vorderingen maakte. Hij bereikte op 17-jarige leeftijd het eerste elftal van de IJmonders, drong door tot Jong Oranje, het militaire elftal ende Nederlandse B-selectie. Zijn plaats in het Telstardoel leek voor laren verzekerd. Tot oud-collega voet baller Cor Brom een functie als hulp trainer bij Ajax aanvaardde en Michels attent maakte op „de zwarte" van Tel star. Als man achter Bals zou hij zeer waardevol kunnen zijn voor Ajax. In alle rust zou de jonge doelman zich kun nen voorbereiden op zijn belangrijkste laak in de toekomst. Heinz Stuy is in middels naar een niveau gegroeid, waar op Michels, de „strenge", een gok met hem verantwoord acht. De komende maanden zullen leren in hoeverre de Vjaxtrainer gelijk heeft gehad. Heinz Stuy, hier in gezelschap van Theo van. Duivenbode, Piet Keizer en Ben Muller, krijgt dit seizoen eindelijk trainer Rinus Michels zijn kans. Na jaren op de reservebank te hebben gezeten, mag de oud-Telstardoelman zich w maken als opvolger van Gert Bals. die naar Vitesse is vertrokken. KNVB beslist: Gas Janssens naar NEC NIJMEGEN De Nijmeegse ere divisieclub NEC heeft van do KNVB bericht ontvangen dat ('as Janssens, die van Wagciiingen naar de Nijmegcnaren is overgekomen, voor dc Nijmeegse club mag uitkomen. Hot contract van Janssens met NEC werd door Telstar betwist omdat Jans sens reeds een voorlopig contract had ondertekend met de IJmuidense vereni ging. De arbitragecommissie van de KNVB heeft het beroep van Telstar af gewezen Cas Janssens zal nu morgen voor NEC uitkomen tegen Ajax. LOVERE Judo. zegt Gia Agost :relds grootste coureur van het ogen blik, is absoluut noodzakelijk als je aan motorrennen doet. „Als je precies weet hoe je moet vallen, kan dat je leven redden als je met een gange tje van zo'n 300 kilometer per uur onderuit gaat". Agostini jwd. niet het 'i lijk fleomo Agostini, de donkerharige motorduivel, die op zijn „vuurrode" Rusta zovele malen op de circuits als eertse werd afgevlagd. is aan leizoen „op twee wielen" bezig. Volgend jaar gaat de Italiaan wt "Pijnlijk in een formule-I rijden. Hij heeft reeds aanbiedingen gehad onder meer Ferrari. Jmster. Over populariteit ge sproken: „Ik ben liever popu- 'air bij de mannen dan bij de vrouwen. De laatste mogen me om mijn uiterlijk, maar de mannen om wat ik presteer, en dat weegt heel wat zwaar der bij mij. Populair zijn bij de vrouwen breekt je wel eens op. Vaak word ik op de meest onmogelijke uren door een vrouw opgebeld, die dan wil door de telefoon maak' „Ago", zoals men hem in En geland noemt, is een mooie jongen die in de hipst-moge- ïijke kleren in een bijzonder dure en snelle portwagen rondrijdt. Maar op de motor is hij een heel ander mens. „Ra- i", zegt hij, „is een bijzon- werk. De voor een wedstrijd rijdt ik per auto de hele baan rustig af om die zo goed mogelijk te bestuderen. Oneffenheden zie ik dan meteen in het licht van mijn koplampen". Koel Dat motorrenners „een beetje gek" moeten zijn is volgens Ago niet waar. „Pen dwaas zou geen enkele wedstrijd overleven Het is een vak dat je koel en met de hersens erbij moet benaderen. Wat ik al zei. het precies bestuderen van de baan waarop je zo meteen met een geweldige snelheid moet rondrazien. is verschrikkelijk belangrijk. Daarom moet je uiterst serieus zijn. Dat is zelfbehoud". Ago heeft thans reeds acht wereldtitels, in de 350 en de 500 cc op zijn naam staan. Hij wil trachten daar tien van le maken, hetgeen nog nooit door iemand gepresteerd is. Agostini's grootste concurrent, de Brit Mike Hailwood, rijdt niet meer. Hij is het vorige seizoen gestopt. De tien wereld records zijn daardoor nog dichter binnen het bereik van Agostini gekomen, maar hij gaat het er echt niet meer kalm aan om doen. ..Ik moet hard vechten voor elke race die ik wil winnen, en dat is nu zelfs na het afstappen van Hailwood nog precies hetzelf de". De wereldkampioen, die MV- Agusta rijdt, is van plan te blijven racen zolang hij kan. i „Ik geloof dal ik bij mijn ge- I boorte een scheutje benzine meekreeg Ln de aderen. Toen ik 12 jaar was zat ik voor het eerst op een motorfiets en toen ik voor het eersl een wedstrijd te Monza bijwoonde moest ik huilen dat ik er niet Het volgende seizoen za] Ago's laatste „op twee wielen" zijn want dan gaat hij over naar de formule 1 racewagens. Hij heeft daartoe al aanbiedingen uit Groot-Brittannië gehad, en ook Ferrari is geïnteresseerd. Maar toch... „In een raceauto zit jc aan alle kanten tussen de benzine. Van een motorfiets vallen, daar ben ik niet zo bang voor, maar vast le zitten in een auto met vlammen aan alle kanten om je heen, dat maakt me behoorlijk ang stig'. Geen windeieren Het motorrennen heeft Ago geen windeieren gelegd. Hij 'ïeeft in Lovere. de plaats waar hij geboren is. een fraaie villa, hij heeft een fa briek en zou tevens mede-ei genaar zijn van een groot flatgebouw. Bovendien gaat hij nog de hoofdrol spelen in twee Italiaanse films. „Formu le 1" en „Tutta Birra" (volgas vooruit).'Als motorrenner, ui teraard. Maar Ago vindt toch dat mo torrennen niet genoeg ople vert. „Ga eens na, ik verdien ongeveer eenkwart van wat een topvoetbalier opstrijkt Wat weet zo'n man van risico af bij mij vergeleken?". oetballer door bliksem gedood BOEDAPEST. De 29-jarige Hongaarse voetballer Andras Szucsanyi is gisteren tijdens de training van de eerstc-divisieclub MTK Boedapest in Dunavarsany door de bliksem getroffen en op slag gedood. Talrijke spelers moesten ter observatie naar een ziekenhuis gebracht worden. De vijftien geselecteerden van de veelvoudige Hongaarse- kampioensploeg, die zich in een trainingskamp op de competitiewedstrijd van komende zondag tegen Salgotarian voorbereidden, deden in een kring staand gymnastische oefeningen, toen zich bij heldere hemel ineens een bliksemflits manifesteerde. Als gevolg daarvan weiden de spelers tegen de grond geslingerd Andras Szucsanyi, die twee jaar geleden naar MTK kwam en als een van de beste middenveldspelers van zijn team gold, toonde geen tekenen van leven meer.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7