Door bronwater moeder Koomen ben ik van mijn bloedarmoede af u ^ssii i Canadezen zijn te sterk voor LGB/De Zijl HIER STORT MEN AFVAL Valk opent motel in Sassenheim Raad Leidschendam herdacht overleden oud-burgemeester Orgel-hobo-concer t: verrassend gebeuren BIOSCOPEN MARKTEN LEIDSE COURANT Mevr. E. A. Martens uit Leidschendam: (Van een onzer verslaggevers) LEIDSCHENDAM/NOORDWIJK Het water van de camping van mevr. J. J. G. Koomen-Hulsbosch aan de Vogelaardreef in Noordwijk blijkt nog helemaal niet zo slecht te zijn als de gemeente Noordwijk doet voorkomen. Op de artikelen o.a. in onze krant gepubliceerd over de camping die o.a., wegens het weigeren van de beheerster om zich op de waterleiding te laten aansluiten, zou moeten verdwijnen, is nog een heel andere reactie gekomen. Dit was voor de gemeente Noordwijk aanleiding om aan de kampeervergun- ning van mevr. Koomen de voorwaarde te verbinden dat deze eerst geldig zou zijn nadat haar perceel op het waterlei dingnet aangesloten zou zijn. Mevr. Koo men beriep zich echter op meerdere keu ringen van de Keuringsdienst van Wa ren. Deze dienst bevestigde dat het re sultaat van het wateronderzoek van de laatste jaren zodanig was dat hiertegen geen bezwaren konden worden gemaakt. Onmiddellijk verzocht de gemeente de Keuringsdienst van Waren dit jaar van half juli tot half september elke week het water bij mevr. Koomen te contro leren en direct te waarschuwen als het niet zou voldoen aan de eisen voor drink- Waterpolo CANADEZEN ry ;D LEIDEN Organisatorisch is de wed strijd tussen het Canadese nationale team en een combinatie van de LGB en de Zijl (met daarbjj nog een speler van 't Oegst- geestse Vivax) een groot succes gewor den voor de LGB'ers Rob Toet en J. L. M. Plouvier. Zondagavond belden de Ca nadezen eerstgenoemde vanuit Lausanne met de mededeling dat zij even langs zonden komen naar Nederland. Mede dank zy de uitstekende medewerking van het zwembad Poelmeer kon gister avond een Leids team aantreden tegen de op toernooi zijnde Canadezen, die Zwitserland reeds bezocht hebben en na Nederland hun reis vervolgen naar Hon garije, Tsjecho-Slowakye, Italië en Frankrijk. De Canadezen proberen met alle macht, mede gezien het feit dat de Olympische apelen van 1976 in Montreal gehouden zullen worden, het waterpolo op een ho ger plan te brengen. Verleden jaar be zocht een Oost-Canadees team Europa, dit jaar komen de geselecteerden zowel uit West- als Oost-Canada. Daarbij moe ten de Canadezen enorme problemen overbruggen. De in 's-Gravenzande ge boren goalie van het nationale Canadese team. Bill v. d. Poll, noemde het nog ge ringe aantal teams dat jn de competitie speelt, de grote afstanden die afgelegd moeten worden en de in de kinderschoe nen staande arbitrage. (De gasten wa ren dan ook zeer tevreden over scheids rechter Van der Velde, die in tegenstel ling tot zijn Zwitserse collega's niets dan lof kreeg toegezwaaid). Als voor naamste stimulaans voor het waterpolo zag v. d. Poll de trip naar Europa, die jonge spelers in contact brengt met het „betere" waterpolo. De Canadezen brach ten in Poelmeer een verdienstelijk team in het water met Clifford Barry en Pe ter Hart als voornaamste troeven. Zwemtechnlsch en conditioneel over troefden zij hun Leidse opponenten, die sporadisch een vuist konden maken. De talrijke toeschouwers zagen in de eerste periode de Leidse combinatie de eerste aanval ondernemen, die gevolgd werd door een snelle contra-attack van de Canadezen en Clifford Barry gaf goalie Loek van Kampen het nakijken. Ondanks hun grotere snelheid kwamen de gasten niet verder dan deze 0-1 voorsprong, die echter in de twee volgende perioden uit gebouwd werd tot 0-6 door goals van Carol Maar (2x), Peter Hart (2x) en Clifford Barry, alvorens Frits Welling kon tegenscoren. Het laatste woord was nan Peter Hart, die de eindstand naar 1-7 schoot. Na afloop van de wedstrijd was er voor beide teams een gezellig samenzijn In het restaurant van Poel- Keuringsrapport Putwater op camping bevat teveel ijzer „Door dal; water van die camping ben ik van rnyn bloedarmoede afgekomen", zegt mevrouw E. A. Martens uit de Jo- han Willem Frisolaan in Leidschendam. „Ik ga voortaan elk jaar naar die cam- ping, niet alleen omdat het daar zo ge zellig is, maar vooral door dat water." En juist dat water wordt door de ge meente Noordwijk als onhygiënisch om schreven. Toen mevr. Komen het aanleggen van de waterleiding waarvoor zij overi gens niets hoefde te betalen weiger de, verzocht de gemeente Noordwijk het Keuringsinstituut voor Waterleidings artikelen (KIWA in Haarlem elke week het water in de putten op de camping te controleren. Volgens de gemeente is dit onderzoek ingesteld omdat vorig jaar 21 augustus een gast van de doe-het- zelf-boerderij van mevr. Koomen een klacht over het drinkwater heeft inge- KIWA-rappori Volgens een mededeling van b. en w. van Noordwyk aan de raadsleden, een raadsstuk dat wij pas drie dagen na de raadsvergadering van dinsdag 18 augus tus ter redactie ontvingen, was de con clusie van het KIW A-rapport: „veel te veel ijzer, mangaan en NH4" (ammo niumverbindingen - Red.). Volgens het bacteriologisch onderzoek had het wa ter een „goede bacteriologische kwali teit." De samenvattende conclusie was echter dat liet water afgekeurd diende te worden. De gemeente Noordwijk vroeg daarom het advies van de inspecteur van de Volksgezondheid, belast met de hygiëne van het milieu in Zuid-Holland. Volgens de mededeling van het college gaf deze het volgende antwoord: „Bij een onder zoek ter plaatse is mij gebleken, dat de put van de privé-waterwinning zich op zeer korte afstand (circa 5 meter) van een beerput bevindt, terwijl zich in de naaste omgeving nog een reeks van vier beerputten bevinden." Nieuwe wel De Inspecteur acht de waterputten niet betrouwbaar en dringt daarom aan op aansluiting op de centrale drinkwater voorziening, vooral omdat binnenkort de wet op de hygiëne van kampeerplaatsen in werking zal treden. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Centraal Apotheek, Bree- etraat 74, tel. 20552. LEIDERDORP Apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. HILLEGOM dkt. Le Cocq d'Armand- ville, Sixlaan 7, tel. 5613. Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. LISSE dkt. v. Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Zr. Dubbeldam, Wagenstr. 40, tel. 3882, b.g.g. 4117. Hillegomse Apotheek. Hoofdstraat 78, Hillegom. NOORDWIJK dkt. De Beer, Want- veld 11, tel. 4643. Wijkverpl.: Gemeen schappelijk wijkgebouw, Van Panhuys- straat (Groene Kruis, tel. 2907; W.-G. Kruis, tel. 2338). Apotheek a. Zee, Hoofd straat 59, tel. 3068 (zaterdag van 8-21.30 uur en zondag van 11.30-18 uur). NOORDWIJKERHOUT - dkt. v. Heesch, Herenweg 17, tel. 02533-2385. OEGSTGEEST dkt. Held, Marelaan 36, tel. 52255. Wijkverpl.: z.r Schout, tel. 54982, b.g.g. 22222. Apoth.: Oegstgeest- se Apotheek, Wilhelminapark 8, telefoon SASSENHEIM dkt. Kwint, Hoofd straat 324, tél. 7253. Hillegomse Apo theek, Hoofdstraat 78. Hillegom. VOORHOUT zr. Muhlhaus. Dr. Kuy- perlaan 3, tel. 02532-8122. VOORSCHOTEN dkt. Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Ge zondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. WARMOND zr. Muhlhaus, Dr. Kuy- perlaan 3, Voorhout, tel. 02532-8122. WASSENAAR dkt. Ten Cate, Burcht laan 9. tel. 3027, en dkt. De Jong, Wit- tenburgerweg' 188, tel. 9124. Apotheek- dienst: Apotheek, Langstraat 86, telef. 2141. Tentoonstelling fokvee 16 sept. in Groenoordhal LEIDEN De grote fokveetentoon- stelling van de V.E.B.O. is dit jaar vast gesteld op woensdag 16 september a.s. in de Groenoordhal te Leiden. Zo het er momenteel voorstaat zijn er voor alle rubrieken rijkelijk veel in schrijvingen. De weledelgestrenge heer ir. K. A. Klarenberg, consulent voor de Veehouderij, heeft zich bereid verklaard deze vooral voor de afdeling blaarkoppen belangrijke dag, des morgens om 9.00 uur te openen. Zoals de voorgaande jaren zullen ook nu weer de Zuivel- en Jon gerenorganisatie aan deze tentoonstel ling hun medewerking verlenen. De toe gang is vrij. Bacteriën Deze maand kwam een rapport van de Keuringsdienst binnen waarin op hy giënische gronden bezwaar gemaakt werd tegen de watermonsters van 28 juli en. 6 augustus; in het eerste geval we gens de aanwezigheid van gistingsbac- toriën en van bacteriën van de coli- groep en in het tweede geval eveneens vanwege, de laatste soort bacteriën. Het is echter wel toevallig dat juist in die weken mevr. Martens op de camping bivakkeerde. Zij vertelt: „We kwamen uit Zwitser land terug. Daarna zyn we nog tien da gen naar de camping van moeder Koo men gegaan. Dat was omstreeks 21 juli. Toen kwamen we er voor het eerst, maar nu gaan we er elk weekend heen. We gingen vroeger naar de camping van Willem Smit. Die had ook pomp water, maar moest van de gemeente ook leidingwater nemen. Hij werd voortdu rend tegengewerkt. We zijn daar vijftien jaar op zijn camping geweest." Weer helemaal fit nping „Toen ik terug kwam van de van moeder Koomen voelde ik helemaal fit. fitter dan anders. Maandag ben ik by mijn huisdokter geweest. Die vertelde me dat m'n bloedarmoede hele- Nu slikte ik al geruime tijd staalpillen, maar volgens mij heeft dat water daar toe bijgedragen. Ik vind dat water goed." Het is bronwater. Haar huisarts verklaarde ons desge vraagd dat dit geen enkel bewijs levert over het verdwijnen van de bloedarmoe de en dat het moeilijk aantoonbaar is. Hij achtte zoiets evenwel niet onmoge lijk, daar bronwater veel ijzer bevat (de keuring gaf eenzelfde uitslag - red.) deel in het bloed opgeno- i kan zijn. NIEUWKOOP Toen de chauffeur van de gemeentelijke vuilnisauto gisteravona vanaf de Nieuwveenseiveg achteruit de brede betonnen brug over de naast de weg lopende wetering wilde oprijden, vergiste hij zich in de afstand tot de rand van de brug. Het gevolg was, dat de vol beladen wagen (totaal geivicht bijna 28 ton) van de brug in de wetering handelde. De chauffeur, die alleen in de cabine zat maakte de buiteling 'nee, maar kwam er behoudens enkele builen en schram men buitengewoon goed van af. Het beschadigde voertuig is in de loop van de avond met behulp van twee kraanwegens weer op het droge gebracht. (Foto Dijkman Andere benaming voor In-Up-Go? ALKEMADE Op maandag 24 aug. a.s. komt de volleybalver. „In-Up-Go" voor het houden van haar jaarvergade ring byeen in café Heemskerk te Roe- lofarendsveen. Voornaamste agendapunten zijn bespre king van de competitie, alsmede eén voorstel tot naamsverandering van deze vereniging. Voorts komt in behandeling vaststelling van de begroting 1970-1971, welke sluit met een onvoorzien van 223,— op een totaal aan inkomsten en uitgaven van 5.195, Hengel wedstrij d in Leidse Vliet LEIDEN De Hengel aarsbond voor Leiden en Omstreken organiseert vol gende week zaterdag 29 augustus een grote hengelwedstrijd in de Vliet bij café Cronestein. Alle hengelaars 'van 16 jaar en ouder kunnen daaraan meedoen. Gestart wordt 's morgens om 9 uur. Er wordt een maal twee uur gevist zonder onderbreking op maatvis, totale lengte. De baten van de viswedstrijd komen ge heel ten goede aan de hengelende jeugd, waarvoor in 1971 een grote Hengel sportdag wordt gehouden teneinde de jeugd hengelsport-minded te maken. Inschrijvingen bij alle hengelsportzaken in Leiden en op het bondskantoor van de Leidse Hengelaarsbond, Morsweg 234. Tot een uur voor de aanvang van de wedstrijd kan ook worden ingeschre ven bij café Cronestein, maar dan be taalt men een gulden meer. Er is een groot aantal prijzen in de wacht te sle pen. Ook controleurs kunnen zich aan melden. Voor hen zijn eveneens prijzen beschikbaar gesteld. SASSENHEIM, Muziek Het Chr. Gemengd koor „Com nu met Sangh" hoopt de repetities op woensdag 26 aug. a.s. te hervatten 's avonds om 8 uur in het Jeugdhuis aan de Julianalaan. In studie wordt genomen het oratorium „Paulus" van Mendelsohn- Bartholdy. Nieuwe leden zijn welkom. „Neen"van minister werd „ja" van Kroon SASSENHEIM Met als ceremonie protocollaire, bestaande uit het hijsen van de Sassenheimse vlag door burgemeester Van Knobelsdorff en de vlag van het Valk-concern door mevr. wed. v. d. Valk-Mulder, werd gisteravond 6 uur het Motel Sassenheim op feestelijke wijze ge opend, waarbij leden van de plaatselijke drumband „Adest Musica" vanaf het dak zorgden voort trompetgeschal. Vlaggeschip van concern Vooraf vond een bijeenkomst plaats met genodigden, waar eerst een openings woord werd gesproken door de heer J. Noordman uit Leiden. Deze noemde het nieuwe motel „het vlaggeschip van het concern". Het is de 16e vestiging, waar van het 6e motel, ideaal gelegen, een kwartier van Schiphol, en bij de toe gangsweger. tot de kust, nabij onderne mingen met internationale faam. Aan vankelijk leek het een verloren zaak, maar na een positieve beslissing van de Kroon, verliep alles naar wens. Zelfs LEIDSCHENDAM In de nacht van woensdag op donderdag is na een lang durige ziekte op 70-jarige leeftijd over leden in zijn woonhuis, oud-burgemees ter van Leidschendam H. A. C. Banning, die burgemeester is geweest van 1940 tot maart 1965, na woensdagavond het heilig 8aerament der zieken te hebben ontvangen. Gisteravond heeft de voltal lige gemeenteraad een extra vergade ring gehouden om de overledene nog eens extra te herdenken, waarbij ook mevrouw Banning en haar gezin tegen woordig waren. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten be lichtte de werkzaamheden van wijlen burgemeester Banning, die destijds als burgemeester van Horssen de jongste burgemeester vay Nederland is geweest. Als opvolger van wijlen burgemeester W. Keizer werd de heer Banning in 1940 door de gemeentenaren met pracht en praal ingehaald. Zoals burgemeester Kolfschoten 't noem de heeft burgemeester Banning een be wogen leven gehad, maar hij genoot steeds de belangsetlling -van alle ge meentenaren, die hij zo mogelijk ook met raad en daad bijstond. Daardoor werd hij ook met recht burgervader genoemd en als zodanig zullen velen hem blijven gedenken. Tevens heeft hij niet nage laten de gemeente tot grote bloei te brengen. De thans behaalde uitbreiding van de gemeente is in hoofdzaak het werk van burgemeester Banning, waar bij speciaal genoemd kan worden de nu aangevallen bouw van het ziekenhuis St. Antoniushove en het regionaal win kelcentrum. De gemeente heeft reeds zijn nagedach tenis willen eren door de meest voorna me rijweg van de gemeente te vernoe men naar de heer Banning. Na deze piëteitvolle gedachtenisrede sprak nog het gemeenteraadslid P. C. Boone, die er vooral de klemtoon op legde dat burgemeester Banning de de mocratie niet alleen met woord maar ook met daad beleefde en vol begrip was voor de jeugd, terwijl hij tevens de kunst verstond met succes te confereren met eenvoudige en hooggeplaatste personen. Hierna werd men in de gelegenheid ge steld de familie te condoleren. De burgemeester van Hazerswoude. de heer Ten Heuvelhof, eertijds wethouder van Leidschendam, was ook aanwezig. De uitvaartdienst en de begrafenis van de heer Banning zullen plaats vinden dinsdag a.s. Wanneer u gisteravond niet aanwezig was bij het laatste K. en O. concert, hebt u erg veel gemist. Gelukkig hebben - - naar Leidse maatstaven ge meten verrassend veel toehoorders kunnen genieten van het opmerke lijke spel van zowel organist Haite van der Schaaf als hoboist Simon Koeten. In een met raffinement samengesteld programma hebben we van een scala, veelal ongekende muziek kunnen genieten. Van Sweelinck tot Bach, met Bruhrts en Gronau als uitspringende verrassingen, werd een uiterst genuanceerde hoeveelheid werkelijke muziek, voorgeschoteld, die verrassend en overtuigend aandeed. Het komt zelden voor, di censent eigenlijk niet weet wat er nu met name moet worden genoemd. Zowel de eigenlijk moderne compo- neertrant van mensen als Sweelinck en Bruhns als de meer tijdgebonden hobocompositie van Cina werden met een raffinement en technische perfectie gebracht, die weldadig aan deed. Persoonlijk had ik de sonate van Telema-nn liever niet op het pro gramma gezien, omdat dit werk de algemene lijn wat doorkruiste, maar het Vicace maakte alle bedenkingen weer goed. De organist had zich dui delijk de moeite genomen om het moeilijke Pieterskerkorgel indrin gend te bestuderen. Het resultaat daarvan was dan ook duidelijk te horen. Een opmerkelijke register- variatie maakte veel uiterst door zichtig en wanneer het noodzakelijk was, wist hij zijn orgelspel fantas- :- tich i de i passen blazende hoboist. Echt, er niet bij was, hebt u veel gemist, want er vond een verrassend feeste lijke gebeurtenis plaats gisteravond in de Pieterskerk, ook al blijft het een onontkoombaar feit, dat we het orgel vlug moeten gaan restaureren, dan kunnen Sweelinck-variaties nog beter omspeeld worden; maar we hebben nog even de tijd voordat een nieuwe serie orgelconcerten plaats gaat vinden. Gezien de toenemende belangstelling zou het wei eens aan beveling kunnen verdienen, de avon den wat meer naar de late zomer te verplaatsen; de kerk was dit jaar nog niet zo goed gevuld als gister avond tijdens de zomerconcerten en dat ls om vele redenen een ver rassend gegeven op zich. Jan Doove werden de voormalige opposanten bond genoten, en de 21e augustus 1970 zal ln de annalen van het concern als een feestdag te boek staan. Onder architec tuur van de combinatie van Maanen- Sluis, werd het motel door eigen krach ten gerealiseerd waarbij hij in het bij zonder de namen Hartog, Kraan en Vreeswijk noemde. Burgemeester Van Knobelsdorff zei ver volgens, dat eind 1950 een stedebouw- kundige een restaurant plande, en in het uitbreidingsplan van 1960 van Sassen heim, ivas dit dan ook opgenomen, maar in het streekplan Bollenstreek kreeg hel iveer een agrarische bestemming. Niettemin bleek het Valk-concern een scherp oog te hebben voor de toekomst, want na weigering tot de bouwgrond werd het „neen" van de minister het „ja" van de Kroon. En het gemeente bestuur van Sassenheim heeft met vreugde de realisering van de plannen gezien. Sassenheim en het Valk-concern hebben samen dynamiek en expansie drift gemeen. De burgemeester hoopte dat het motel een oase van rust_zou zijn voor het publiek en heette de hei* werkgemeenschap van harte welkom in zijn gemeente. Alvorens men zich voor de officiële opening naar het terras begaf, sprak de heer J. Noordman nog woorden ter nagedachtenis van de vorig jaar ontslapen stichter van het concern, de heer M. C„ v. d. Valk. Behalve de col leges van b. en w. van Sassenheim Warmond en vele notabelen uit deze gemeenten waren er onder de genodig den leden van de Raad van State, Gede puteerde Staten, Hoogheemraadschap van Rijnland, directie-leden van diverse ondernemingen uit de Horeca-sector omliggende industrieën. (P UT] tooi mer }>eb van kos jaaj huii Tot vrij Trianon: Remmen los in Mississippi (14 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Camera The sterile Cuckoo (14 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. vr.-za. 23.30 uur: De mai met de wassen beelden (18 jr.) Studio: Samen uit. Samen thuis (a.l.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Hex: De Sexzoekers (18 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. vr.-zat. 23.30 uur: Via Ero tica (18 jr.) Luxor: De strijd van Cable Hogue (14 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ut Lido: West Side Story (14 jr.) Dag. en zondag: 2.30 en 8.00 uur LEEUWARDEN, 21 augustus Kaas commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.42; Edammer kaas 3.19; Broodkaas 3.20; Handel kalm. KATWIJK, 21 aug. Bloemen Anjers: Witte sim 18-22: Rode sim 22-28; Roze Sim 19-21; Crowly sim 17-22; Dusty sim 14-20; Arthur sim 18-21; Gij sim 22-26; Keever sim 16-20; La Rève 27; Esperance 22-25; Freesia: Golden Yellow 85-1.00; White Swan 1.25-1.75; Rozen: Baccara 30-36; Carol 5-8; Gar- nette 6-8; Zorina 11-16; Diversen: An- thurium 35-2.00; Gerbera 14-70; Lelies 85-1.25; Colvillei 4.50-6.50; Statice 65- 85; Asters 75-1.30; Riddersporen 75-1.25; Zinnea 4.50-6.00; Dahlia 4.50-11.00; Gla diolen 2.50-12.00; Liatris 14-38; Grote Chrysanten: Alex Bedser 25-30; Migoli 20-28; Regalia 30-35; Breitner 35-45: Tnd. Polis 1.50-1.70; White Spider 1.20- 1.90; Yellow Spider 1.30-1.60; Golden Christal 1.50-1.70. KATWIJK, 21 aug. Groente Was- peen (per kist): A-extra 5.50-5.60, Al 4.40-5.40, A2 2.80- 5.20, BI 5.50-7.00, B2 4.60-, Cl 3.50, C2 2.00-3.50, bospeen (per bos): 18-65, andijvie 28-31, bloem kool (per stuk): 6 st. per bak I 72-100, Tl 20-62, 8 st. per bak: 1 47-75, H 18- 42, 10 st. per bak: I 51, 12 st. per bak: 34-60, H 20, kroten (per kist) Al 4.90- 5.30, A2 2.10, Cl 3.20, prei Al 52-58, A2 52, BI 34, prinsessenbonen I 95, J1 65-75, rabarber 30, rode kool 23-25, sla (per stuk) 15-28, snijbonen I 145, II 85, spitskool 41-52, tomaten (per bakje van 6 kg): Al 3.00-3.20, BI 2.90-2.95, Cl 2.50 CC1 2.50, uien 22-48, peterselie (per bost 11-14, krulpeterselie (per bos) 16-21, selderie (per bos) 15-24, kervel (per bos) 6. Aanvoeren: waspeen 100.000 kg, bloemkool 26.000 stuks.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4