Universiteit gedwongen binnenstad te verlaten Sarassani: circus met Bouw universiteitscomplex aan Witte Singel kan moeilijk veel langer worden uitgesteld Knappe Frits of domme Frits? Maandagavond beslist raad over demping van Trek vliet Hoe kwam Leiden financieel zo in de put? „Waanzinnig idee dat huisvrouwen thuis gaan zitten" LES T BEST 1 DE LEIDSE VEEMARKT ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT (Van stadsredactie LEIfOEN Sombere toekomstkijkers voorspel len dat de Leidse binnenstad ten dode ge doemd is als de universiteit ooit mocht be sluiten de Sleutelstad te verlaten. De vele grote, kapitale en vaak historische gebouwen zouden immers nooit door het particuliere bedrijfsleven bezet kunnen worden, zo rede neren zij. De werkgelegenheid zou in gevaar Dat nog niet met de werkzaamheden begonnen is kunnen worden komt door de moeilijke financiële positie van de gemeente Lelden, die volgens de Ged. staten van Zuid-Holland het project eigenlijk niet aankan. De middelen ont breken. Vandaar dat G.S. in april een raadsbesluit om in totaal ruim 21 mil joen gulden te besteden aan de ontslui ting van het Witte Singel-plan niet goedkeurde. Het college van b. en w. is daarop met G.S. aan tafel gaan zitten om de Staten te bewegen alsnog een krediet van ruim 7 miljoen gulden goed te keuren, waardoor tenminste de Trek- vliet gedenid zou kunnen worden. Ook de universiteit zou dan gaan bouwen. olgens wethouder Piena van Openbare Werken hebben enige Statenleden tijdens een oriënterend gesprek een mondelinge toezegging gedaan. Ook de volgende fa sen van het plan zouden ln de komende jaren door G.S. worden goedgekeurd. Ken garantie kon echter niet worden gegeven. Vandaar dat sommige raads leden zich deze week reeds tegen dem ping van de Trekvliet hebben uitgespro ken. Krygen we geen garanties van G.S., dan hebben we nu geen enkele zeker heid voor 4e toekomst," zo redeneren zij „en geven we nu miljoenen uit voor een project dat best nog even kan wach ten. Leiden zit om andere zaken harder te springen." 7.eer benieuwd naar de uiteindelijke be slissing van de raad maandagavond "is drs. Antvelink, adjunct-secretaps bouw zaken van de Rijksuniversiteit. Met hem hebben wy de ontwikkelingen rond om het veel besproken project nog eens doorgesproken. De heer Antvelink legt rustig en zachtjes pratend uit waarom de universiteit destijds besloot een pro ject op stapel te zetten aan de Witte Singel. In 1961 gaf de oude Leidse raad zijn goedkeuring aan een verkeersplan, dat onder meer voorzag in demping van de Trekvliet en de bouw van een brug over de Rijn. De universiteit, hard toe aan uitbreiding van accommodatie van haar Alfa-faculteiten, kocht grond tussen de Trekvliet en Witte Singel, binnen fiets of loopafstand van de binnenstad, woon plaats van 2/3 van de studenten. Moto risch verkeer tussen woon- en werkge bied werd dus vermeden. De universiteit voelde er niets voor de Universiteits Bibliotheek, het centrale laboratorium van de geesteswetenschappen, verder dan de binnenstad te situeren, rekening houdend met de tendens dat vrijwel alle Alfa-faculteiten en instituten dan vrij wel zeker mee zouden verhuizen. Oók de Juridische en Sociale Wetenschap pen die momenteel een stormachtige ontwikkeling meemaken en die worden gehuisvest in de behuizingen en ruim ten die de Beta-faculteiten achterlaten na verhuizing naar het buitenterrein, gelegen ten noord-oosten van het Aca demisch Ziekenhuis. De universiteit dacht goed te zitten aan dc Witte Singel. Goede aan- en afvoer- v/egen waren verzekerd, want de toe komstige Trekvlietweg kreeg een zeer belangrijke functie in het verkeersplan van de gemeente. In 1968 keurde de raad na veel troubles de bouw van het universiteitscomplex, waarin onder meer opgenomen de bouw van een ruim 100 meter toren, goed. G.S. beslist echter in april van dit jaar anders. Ze hebben geen technische bezwaren tegen 't plan, maar achten de kosten voor de ge meente nu nog geen haalbare kaart. De universiteit, die haar project be dreigd zag, is onmiddellijk in de hoogste hoorn geklommen. Met het bij beetjes en stukjes goedkeuren van de plannen is de universiteit en zeker ook Leiden niet gemoeid, zo meende men. Tijdens een gesprek, waaraan ook het Leidse college van b. en w. deelnam, hebben de president-curator, mr. Hofstee, en de bouwcurator van de Leidse Universiteit, cir. De Graaf, de Gedeputeerden duide lijk gemaakt, dat door het besluit van G.S. de universiteit in zijn uitbreidings mogelijkheden aanzienlijk wordt geremd en dat als gevolg daarvan een onhoud bare situatie in de Leidse binnenstad dreigt. De Gedeputeerden gingen overstag, zo hevestigt de heer Antvelink de woorden van wethouder Piena. G.S. zegde toe de eerste fase van het plan goed te keuren en gaf verder de verzekering, dat de gemeente Leiden en de universi teit erop kunnen rekenen, dat ook de \olgende fasen worden goedgekeurd. De universiteit vond demping van de Trek vliet alleen geen oplossing, maar ging uiteindelijk toch akkoord met tempo- lisering bij de uitvoering van 't project. De heer Antvelink vertelt dat de uni versiteit in een eerder overleg zich be reid heeft verklaard de gemeente Leiden financiële middelen, de zogenaamde aan- loopgelden, beschikbaar te stellen. Met de werkzaamheden in de onmiddellijke omgeving van het toekomstige univer siteitscomplex zou daardoor alvast kun nen worden begonnen. Welk bedrag daarmee gemoeid is kon de heer Ant- komen (de universiteit is met haar 3500 werk nemers de grootste werkgeefster van Leiden) en de middenstand zou grote klappen krijgen. De duizenden studenten consumeren immers jaarlijks voor vele miljoenen. De mogelijkheid dat de universiteit ooit nog eens besluit zich elders te vestigen is weliswaar zeer klein, maar beslist niet uitgesloten. Zeker niet als de Leidse raad maandagavond niet akkoord gaat met een voorstel van b. en w. om de Trek vliet te dempen; een demping, die nodig is wil de universiteit kunnen beginnen met het gi gantische nieuwbouwproject aan de Witte Sin gel, waar enkele Alfa-faculteiten en de univer siteitsbibliotheek zullen worden ondergebracht. De universitteit kan zich moeilijk veroorloven de bouw nog langer uit te stellen. De kosten stijgen met de dag en het bouwteam kan niet nog langer werkloos toezien. Er wachten meer projecten. I Drs. H. Antvelink, hoofd van de afdeling bouwzaken van universiteit wijst de palals aan loaar de Beta-faculteiten en et nieuwe Academisch Ziekenhuis gebouwd wordt. ,fiaar is geen plaats meer voor de Alfa-faculteiten", aldus de heer Antve linn. veling ons niet vertellen, maar wel, dat de gemeente met het bedrag de eerste maanden vooruit kan. B. en w. zouden het aanbod aanvaard hebben. Voelt de universiteit er niets voor de demping van de Trekvliet voor haar rekening te nemen? De heer Antvelink: „Nee, dat is onmo gelijk, De belangen van universiteit en gemeente lopen in deze zaak parallel. Ook de stad Leiden heeft grote baat bij demping van de Trekvliet." Is het niet mogelyk dat ook de Alfa- faculteiten in Noord-West Leiden by de Beta-faculteiten worden onderge bracht? De heer Antvelink: „Het buitenterrein lijkt nu nog wel erg groot, maar als alle gebouwen voor de Beta-faculteiten èn het nieuwe Academisch Ziekenhuis eenmaal gereed zijn, is het hele terrein volgebouwd. En nog intensievere be bouwing is niet gewenst." Het is volgens de heer Antvelink ook niet gewenst dat de universiteit voor de Alfa-faculteiten ruimte gaat zoeken over de Rijn. Niet alleen zullen dan kost bare aan- en afvoerwegen aangelegd moeten worden, maar bovendien is dan de kans groot dat er een soort campus ontstaat; een universiteitskolonie, waar van men in universitaire kringen niet weg is. Universiteit en maatschappij vervreemden dan van elkaar. De universiteit heeft nog aan een ander alternatief gedacht: de sportterreinen bij het Piet Paaltjenspad. Die bleken echter te klein. Bovendien bestaat er tussen universiteit en de gemeente Lei den een gentleman-agreement dat de universiteit alle medewerking geeft aan plannen van de gemeente daar in de toekomst een verkeersplein annex sta tionsplein te situeren. De heer Antvelink moet er niet aan denken, wat de gevolgen zijn als de universiteit toch gedwongen wordt bui ten Leiden naar vestigingsplaatsen te zoeken. De universiteit besteed jaarlijks nu al voor ruim 200 miljoen gulden en een niet onaanzienlijk deel daarvan komt direct of indirect Leiden ten goede. De Leidse raad heeft destijds lang ge aarzeld voordat zij de universitaire plan nen goedkeurde. De heer Antvelink zegt daar nu over: „Wij van de universiteit proefden daaruit, dat de raad slecht ge ïnformeerd was door het college van b. en w. en pas in een zeer laat stadium de plannen ter beoordeling had gekre gen. We kunnen óns natuurlijk niet be moeien met het interne beleid van de gemeente. We zijn wel bereid in de toe komst zowel de raadscommissies als de gehele raad te kennen in alle motieven, die aan onze planen ten grondslag lig gen; die zijn niet geheim. De heer Antvelink wijst erop, dat zjjn uitlatingen over een mogelijk vertrek van de universiteit niet gezien moet worden als pressle-immdel om de demping van de Trekvliet er maandag in de raad door te drukken, maar meer als informatie. De heer Antvelink: „Het Is beslist niet zo dat de universiteit uit de binnenstad weg wil. Maar als het zo is dat haar ontwikkeling onmogelyk wordt gemaakt en ze in haar universitaire taak (onder was geven en onderzoek verrichten) wordt geremd, dan kan ook de universi teit niet meer tegengaan dat er een situatie groeit, dat zij zich niet langer in de Leidse binnenstad kan handhaven. LEIDEN De heer Frits Portheine is meester in de rechten, lid van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie, lid van de Tweede Kamer voor diezelfde partij en fractie-voorzitter van de li beralen in de Leidse gemeenteraad, kortom beroepspoliticus. We mogen dus gevoeglijk aannemen, dat mr. Frits Portheine geen domme jongen is. Toch wordt momenteel in bepaalde politieke kringen in Leiden beweerd, dat Fritsje (voor intimi) zich tijdens 't wethoudersoverleg schromelijk heeft vergist. In een ander politiek kamp houdt men het erop, dat hfl het spel van de week ontzettend knap heef ge- Wat is het geval? In het laatste uur van het wethouders- overleg (afgelopen dinsdagavond tus sen half elf en half twaalf, toen de con fessionelen en de liberalen het al éena waren over 5 wethouders) werd de demissionaire wethouder Sanne San- nes, de goedmoedige uit Groningen af komstige socialist die zich de af gelopen jaren goed heeft ingewerkt in Leidse onderwijs- en sportkringen de post van financiën aangeboden. De uit de Party van de Arbeid gebroken democratisch socialist hield ruggespraak met zjjn secundanten Zunderman en Versnel en wees daarna het aanbod van de hand. Hij wilde wel de post onderwijs. Sport moest bovendien losgeweekt worden van CRM, de post die mevr. Den Haan- Groen gaat bekleden als alles volgens plan van de confessionelen en de libe ralen verloopt. Mr. Portheine ging daarmee niet ak koord. „Wy, de WD, hebben by de ver kiezingen winst geboekt. Ik kan bij myn kiezers toch niet waarmaken die winst weg te geven aan socialisten, want dat zijn de DS'70-ers per slot van rekening toch." De rot in het politieke vak hield bovendien rekening met de mogeiykheld dat by gewyzigde omstan digheden de socialistische rijen zich nog wel eens kunnen sluiten. Het ge volg van de halsstarrige houding van WD/Porthelne was, dat wethouder Harmsen in de opzet van het confes sionele/liberale blok opnieuw op finan ciën terecht kwam en de byna aan zyn AOW toezynde liberale neerlandicus Duyverman op onderwys. Degenen nu die Portheine er van ver denken zich vergist te hebben redene ren als volgt. Portheine heeft na de lange zeer moe makende onderhande lingen niet beseft, dat hij DS'70 tegen zich in het harnas jaagde door Sannes. naar huis te sturen. De vertegenwoor diger van DS'70 in de raad, of dat 1 september nu Sannes dan wel Zunder man of Versnel zal zijn, stemt waar- schyniyk nu voor de wethouderskan didaten van het Progressief Akkoord. Een politieke impasse dreigt dan in Leiden. Waaróm hebben we in onze editie van donderdag uitgebreid uit de doeken gedaan. Degenen die Portheine een nele knappe kop vinden zijn echter de mening toe gedaan dat hij de democratisch socia listen heel bewust uit het college heeft gehouden. Met het oog op de kamer verkiezingen van volgend jaar. Bewust heeft Portheine het college het stem pel conservatief-rechts willen geven. De confessionelen krijgen dan immers bij de volgende verkiezingen zeker slaag. Immers, de linkervleugel van de confessionele partyen, waartoe zy be horen die niets van de WD willen we ten, dwalen dan helemaal naar links; naar de PvdA, de PPR of een andere linkse splintergroepering. En leden van de rechtervleugel in de confessionele partyen zien dan ook niet meer waar om zy in deze tyd van deconfessionali sering KVP. ARP of CHU zouden stemmen. By de WD van Haya. Molly en Frits kunnen ze dan evengoed te recht. Hoe komen we nu te weten of we kun nen spreken van knappe Frits of dom me Frits? Wel, als de heer Portheine zich vergist heeft, dan zal hy ongetwy- feld of anders wel een of andere stro man by DS'70 aankloppen om Duy verman alsnog te ruilen voor Sannes. Gebeurt dat niet, dan heeft Portheine werkelijk een knap spel gespeeld en verder gekeken dan zyn politieke neua De vraag is natuuriyk wat Leiden er aan heeft, dat onbestuurbaar dreigt te worden en verder is het natuurlijk heel beroerd dat de confessionelen de vol gende verkiezingen wel eens de dupe kunnen worden van het WD-spelletje. JAN LEUNE. Nederlands Economisch Instituut gaat het in opdracht universiteit uitgebreid onderzoeken (Van stadsredactie LEIDEN De Leidse universiteit zal een zeer uitgebreid onderzoek laten instellen naar de oorzaken, waardoor de gemeente Leiden in zulke moeilijke financiële omstan digheden is tere'cht gekomen. Onder meer zal worden nagegaan welke invloed de universiteit heeft op de gemeente Leiden, waarom het gemiddelde inkomen in Leiden zo laag ligt, hoe het industriële klimaat is en hoe de totale ontwik keling van Leiden in gunstiger zin kan worden omgebogen. Op het ogenblik voert de universiteit voorbereidende besprekingen met het Nederlands Economisch Instituut om en juiste formulering van de op dracht te komen. De gemeente zelf zal by het onderzoek worden betrokken. Tussen universiteit en enige gemeente bestuurderen en topambtenaren is daar- reeds officieus contact geweest. De universiteit stelt zich voor, dat het ge- meentebesutur van Leiden met de resul taten van het onderzoek de belangen de Sleutelstad beter kan verdedigen by hogere besturen als Provinciale Sta tu regering. De kosten van het on- getwyfeld enkele honderdduizenden gul dens kostende onderzoek zullen door de universiteit worden gedragen. Glihherrijm van week Het Leidse Pak is uitgepakt, het kon zijn zin niet krijgen. Dus moet de Leidse vroede raad een oud patroon gaan rijgen. De K.V.P., de V.V.D. en ook de protestanten die maken dan als nieuw fatsoen een pak uit de restanten. Hoe of het gaan zal weet ik niet. Het zal pas 1 september blijken of Jan de Kiezer vier jaar moet tegen 't oude pak aanïdjken dat Leidens raad, zo lange reeds toont aan de Leyenaren om het voor vier jaar wederom getrouw'lijk te bewaren. Actiegroep „Man-Vroww-Maatschappij": LEIDEN „Het is eigenlijk een waanzinnig idee, dat vrouwen, van wie de kinderen naar school zijn, huis gaan zitten wachten tot de kinderen getrouwd zijn, tot ze vijf-en-zestig zijn en hun man gepensioneerd is. Je moet je even voorstellen dat al die jonge vrouwen in hun eigen hokje maar zitten te wachten. Ja, je kunt in de tijd dat de kinderen naar school zijn steeds maar poetsen aan je huis, maar hoeveel vrouwen zijn er niet, die dat werk na een paar weken echt wel de keel uit hangt?" Eerste voorstelling uitverkocht LEIDEN Met het traditionele „hooggeërde publiek" kondigde gister avond de spreekstalmeester van circus Sarassani in de Groenoordhal het eerste van een twintigtal gevarieerde nummers van hoogstaande circuskunst aan, die in de komende dagen circus-minnend Leiden in de ban van dit eeuwen oude volksvertier moeten houden. Applaus voor fijn programma (Advertentie) by het bolwerk voor uw bolwerk: ONDERWIJS-INSTITUUT o.l.v. M. van der Horst - Heren gracht 4', Leiden, Tel. 01710-30660 officiële door het I.M.O. - erkende - Middenstandsopleiding. a.s. MAANDAG en DONDERDAG tussen 7 en 9 uur speciale inllchtingenavond Alg. Ontwikkeling - Middenstand (éénjarige opleiding!) - Boekhou- houden - M.B.A. - S.P.D. Nederlands - Engels - Frans - Duits - Spaans - Steno - Beroeps- goederen vervoer. Vier dagen lang zal het geloei van koelen, pinken en vaarsen, dat norma liter vrijdags in de Groenoordhal voor een muzikale omiysting tydens de Leidse veemarkt zorgt, ontbreken. Dan zullen snuivende Arabische hengsten by elke aanwyzing van hun meester met hun zwetende, glinsterende flanken van rich ting veranderen, staande op hun achter poten verbaasd de lege ruimte inklau- wen of schichtig hun rondjes in het ronddwarrelende zaagsel draaien. Voor de mensen die meer waarde hechten aan stoere geweldenaren boven statige edeldieren zyn er de fascinerende tygers en leeuwen. De brulboeien tussen de ge traliede omrastering die het publiek elke avond weer in spanning moeten houden of de dompteur zonder verlies van ledematen de kooi weer zal ver laten. Trompetterende olifanten die met grote lichamen kleine kunstjes vertonen. Kraagberen die het broodje smeren verwisseld hebben voor ronkende moto ren, een varken dat maar moeilijk onder de indrpk van zijn eigen kunsten kan komen en het applaus van dc toeschou wers honoreerd met een lang gerekt neus ophalen en tenslotte de chimpansee die constant voor aap staat, door men sen te laten zien hoe dc. mensen doen en daardoor veel hilariteit verwekt. Naast de scala van dierenkunsten staan Dompteur Karl Fischer dirigeert zijn vleesetende ko hebben wil. de verrichtingen van durfallen, oerster- ken, vingervluggen en superkomischen. Zy presteren het o.a. zonder motorische hulpkrachten op 10 meter hoogte van trapeze naar trapeze te zweven, terwyi 5000 hoofden met open monden dezelfde draai om de nekwervel maken. Het ap- uplas, dat na deze halsbrekende toeren altyd opklinkt is veelal niet als waar dering, maar meer het afreageren van „wat hebben jullie ons in angst laten Even keert de oertijd in de piste terug als enkele jongleurs elkaar met de knotsen achterna zitten, maar het pu bliek weet wel beter eu honoreert hun behendigheid met een spontaan applaus. Twee in kleurige nauwe snit gestoken artiesten, waarvan de een om onver klaarbare redenen constant onderste boven op het hoofd van de ander ver toeft en die om de zaak nog ingewik kelder te maken, de oversteek naar de andere zyde van de piste over een twee centimeter dikke, gespannen staaldraad maken. Het is maar een greep uit de tondeldoos van directeur Fritz Mey, die na de eerste uitverkochte voorstel ling Leiden nog drie dagen zal trac- teren op circus mèt. Gebruiksvee De aanvoer van het gè- brulksvee lag op hetzelfde niveau als de vorige weken. De stemming is neg steeds gunstig. De tendens die wy de vorige week reeds opmerkten bleef oestaan, re delijke aanvoer met een goede vraag. Vooral een goed beest is duur en moei- ïyk te krygen, geen wonder er staat veel gras. Zodoende konden de prijzen zich handhaven. De indruk betreffende het jongvee is matig bevredigend. Hier en daar bestaat gebrek aan belangstelling. Notering: melk en kalfkoeien van f 11.50- f1375 en f1725; vare koeien van f675- f1000 en f1450. Slachtvee - runderen De aanvoer was een fractie minder, de verwachtingen voor de handel waren gereserveerd, dc laatste weken waren de pryzen wat ho ger maar gezien de grotere aanvoeren van de vorige week en het feit dat se dert enkele dagen Engeland weer slacht vee aan de Nederlandse markt brengt, verwachtte men minder levendigheid. Dit is in zoverre uitgekomen dat de pry zen iets lager kwamen te liggen i de handel was nog wel goed, alles werd verkocht. Vette kalveren De aanvoer was ter, hier hetzelfde resultaat als bi slachtrunderen, een goede handel, alles werd verkocht, maar tegen wat lagere prijzen (pl.m. f 0,05 per kg). Uitvoer vette kalveren t.m. augustus 1970 53.000 stuks J1969 46.000 stuks Notering per kg. schoon gewicht: stie ren van f 4.80-f 5.10, vette koeien van f 4.10-f 4.50 en f 4.90 per kg. levend ge wicht vette kalveren van f 3.30-f 3.50. Wolvee Meer dan 2.000 stuks wol vee waren gisteren op de Leidse Vee markt aangevoerd, gemiddeld meer dan de laatste weken is aangevoerd. De af gelopen week werd merkbaar de invoer van Engelse schapen in Parijs (en de havenstaking). Zodoende wel een reden voor de exporteur om het kalm aan te doen. Aanvankeiyk werd er traag za- De aktiegroep Man-Vrouw-Maatachappy wilde iets gaan doen voor vrouwen die niet thuis willen biyven als dat niet meer noodzakelijk is. Er bestaan in deze maatschappy nog steeds veel bezwaren tegen huisvrouwen die buitenshuis wil len gaan werken. By de vrouwen bestaat ook grote drempelvrees om een vak te gaan leren; ze voelen zich al te oud of weten niet tot welke instantie zy zich moeten wenden. De Leidse leden van deze aktiegroep zullen op de Leidato in stand 194 uit gebreid voorlichting geven over de mo gelijkheden die bestaan in Lelden en omgeving. Welke bedrijven gehuwde vrouwen de hele dag of een deel van de dag in dienst nemen. Welke opleidingen bestaan. Zij hebben een boekje uitgege ven waarin de meest uiteenlopende din gen zijn opgenomen op dit gebied. Za ken die samenhangen met het werken van de huisvrouw. Er staat een ïystje met crèches in, een uitgebreide serie beroepen en de opleidingen die daarbij horen, advertenties en namen van be drijven, die gehuwde vrouwen in dienst nemen. Ook staat er in wat het Gewes telijk Arbeids Bureau voor de werkende vrouw kan doen tegemoetkoming in de studiekosten by voorbeeld) de aktie op de Leidato willen de Leidse leden een enquête ln Lelden en omgeving honden om na te gaan In hoe- re de aktie resultaten heeft gehad en feitenmateriaal to verzamelen. Wie inlichtingen wil kan terecht op de Leidato of op een vah de volgende con tactadressen: J. L. Molleman-Leeferink, Frans Halslaan 249, Oegstgeest, telefoon 54529; W. A. Teulings-Versfeit, Swel- landstraat 21. Warmond, tel. 01711-2608; E. H. ten Bensel-Burger (werkgroep part-time werk), Roomburgerweg 15, Leiden, tel. 21492; M. Schepel-Verschoor (werkgroep her- en byscholing), Johan de Wittstraat 47, Leiden, tel. 53047. ken gedaan en ging de top van de prys er wel af. Gaande de morgen werd alles toch wel verkocht. Het fokmaterlaal lag nog het best In de markt. Notering: vette schapen van f85-fl00 en f125, fokschapen van f 110-f 135 en f 145, vette lammeren van f 120-f 130 en f150. Varkens Voor zover ons bekend biykt dat de prijs van slachtvarkens niet meer is gestegen. Het aanbod ls goed en de kopers zijn voorzichtig. De handelaren op de afdelingen biggen en lichte var kens worden steeds meer ontevreden de langdurige sluiting van de markt. Gelten Grote aanvoer, stugge markt. Notering: van f30-f55 en f75.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3