HALF OP DE KUIT Parlement nodig voor Nederlandse Kerk r»t ercdé iden Geschorst: te weinig inzet Tussenstand sporttoto Canada in Poelmeer van „Luiten" Lichtinstal latie LFC op 2 september in gebruik G. v. d. Klaauw completeert DOCOS-trio We willen in Rotterdam „schone sport LEIDSE COURANT Italië en Spanje kiezen één lengte: Buiten Frankrijk i,s haute couture dikwijls een haas tige navolging van Parijs, die ettelijke weken of maanden later voor het voetlicht komt. Dit geldt niet voor Italië en Spanje waar de couturiers zelf standig ontwerpen en hun premières zelfs eerder ge ven. met een fijn zintuig voor de komende stro- Voor de winter '70'71 koos men in beide landen, op 'een enkele model na, voor één lengte: half op de kuit. De cape is er favoriet en waar zou men hem dan ook met meer zwier kun nen dragen! Soms is hij gereduceerd tot een péleri- ne. In laarzen gestopte ko- Rij zakkenbroeken onder blou- ses, gaan samen met cape '1 of mantel. Tailleurs beant- woorden aan de algemene Lj regel: langer jasje - ruime fo! rok; korte spencer smal- le rok. In de taille aange- sloten japonnen zijn zeer L romantisch en meestal i' handgenaaid. Italië ge- li'1' bruikt veel laken, tweed, L wollen yersey en crêpe (ook in vedergewicht). De be- drukte stoffen zijn schitte- i'r rend. Maar die in Spanje mogen nog fantastischer f| genoemd worden. Iberische wevers en hun ontwerpers g' zijn ongeëvenaard. Van hoofd tot voeten: Gro- te hoeden van zacht vilt met neergeslagen rand. Shawls die het gezicht om- fc lijsten of om de hals zijn L'; geslagen. Strak weggetrok- ken haren in een chignon. F Hautaine houding van het j> hoofd. Laarzen van suède, soms gecombineerd met |k leer, hooggehakt, nauw als een kous. Schoenen met i-ensemble in wollen crêpe, de mantel citroen-, de jurk safraangeel. De tailleis vrij vierkante leest, kousen De lange pantalon komt iets minder voor, maar Kort jasje met leren ceintuur op van voren geknoopte Voor het midi-tailleur van kort spencer en wikkelrok erd door ingeslikte plooitjes en omgord door een geel zijden sjaaleen oranje sjaal ligt van dikke wol. Hondecol- staat nochtans steeds in de gunst: hier mantel en midi-rimpelrok in roestbruin-beige wgllen jacquard, is gedessineerde wollen tweed gekozen. Suède dient om hoofd en schouders. (Capucci, Italië). lier" en ceintuur bijeen ho- broek in wijnrood wollen laken, met nerfstiksels De rok heeft verticale zakken, het jasje schuine, vlak voor de brede ceintuur en de franje, jersey voor de rencl. Korte en lange oor- langs col, voorsluiting, rugceintuur en zijnaden van onder de schouder van de raglanmouw (Forquet, cagoule. (Rovira, Spanje). bellen. Geen outfit zonder de pantalon. (Galitzine, ItaliëItalië). Ifilgeas, oordeel comnussio-Steen kamp: Rapport over doelstelling en taken n onzer verslaggevers) UTRECHT De werkzaamheden het Nationaal Pastoraal Beraad, een permanente voortzetting zou van 't pastoraal concilie, zouden naar oordeel van een studiecommissie het st gediend kunnen worden door de •telling van een nieuw instituut, dat zou bezighouden met planning, be- communicatie en coördinatie hin de Katholieke Kerk in Nederland- De studiecommissie, die onder voor- R. dijke in hat pastoraal concilie opdracht het iscopaat een plan voor te leggen over een Nationaal Pastoraal raad. In een rapport aan het episco- at geeft de commissie niet een tot in details uitgewerkt plan. maar wel aantal hoofdlijnen. De verdere uit- 'rking zou de afdelirrg planning van voorgestelde nieuwe instituut moe- loewel de bisschoppen zich op dit ment over het rapport beraden en eindoordeel nog geenszins vast staat, het er naar wij van welingelichte 3 vernemen wel naar uit, dat het irstel op bepaalde punten op bezwaren het episcopaat zal stuiten. Iet Nationaal Pastoraal Beraad, een kerkparlement, zou naar het oor van de commissie een landelijk n moeten zijn, steunend op de diocesane raden, waarin bis- oppen, priesters, religieuzen en leken amenlijk de verantwoordelijkheid zou- moeten dragen voor de Kerk in ons Dit beraad zou de algemene lij- het pastoraal beleid moeten 'erken en op de uitwerking ervan iten toezien. De commissie meent, het geen louter overlegorgaan zou eten zijn, maar tezamen met de bis- oppen medeverantwoordelijkheid zou eten dragen voor het beleid. Krach- positie en kennis van zaken dienen bisschoppen wel een toetsingsrecht aanzien van het beleid te hebben, hun de eindverantwoordelijkheid De commissie is namelijk van ling, dat de belangen van de univer- Kerk eisen, dat de uiteindelijke eidsbepaling geschiedt tegen de ach- ;rond van de wereldkerk, de stand- de paus en het wereldepis- •m de oorddingsvorming van het .ionaal Pastoraal Beraad te kunnen «•bereiden en de leiding te kunnen Itaan moet, aldus het rapport een lituut gevohnd worden. Dit instituut l vier afdelingen hebben, ieder met zekere autonomie: een secretariaat coördinatie, dat o.a. vergaderingen et voorbereiden en werkprogramma's ;t vaststellen; een studiecentrum op toraal gebied; een afdeling voor fi nanciën en personeelszaken; een voor lichtingsafdeling, die binnen- en buiten land informeert over de Nederlandse kerkprovincie. Het bestuur van het instituut, dat tevens het Nationaal Pastoraal Beraad zou moeten leiden, zou naar het oordeel van de commissie twaalf leden moeten tellen. Er zouden drie bisschoppen in moeten zitten en voorts priesters, reli gieuzen en leken. Naast prof. Steenkamp» maken van de studiecommissie die het rapport uitge bracht heeft deel uit: mgr. P. J. A. Moors, bisschop van Roermond, drs. L. C. v.d. Boom, prof. mr. dr. J. J. Loeff, prof. J. J. A. Vollebergh en drs. B. Wilbrink. LIMA De Peruviaanse voet balbond heeft twee deelnemers aan het eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Mexico, Orlando de la Torre en Julio Bay- lon, voor één jaar geschorst. Deze spelers worden ervan beschuldigd zich tijdens de wedstrijden niet voldoende te hebberuingezet'. De la Torre en Baylon hebben beroep tegen het bondsbesluit aange tekend. Anita Smith naar E.K. DEN HAAG Aan de Nederlandse zwemploeg, die naar de Europese kam pioenschappen in Barcelona gaat. is als nog toegevoegd Anita Smith (GDZ) op het nummer torenspringen, op grond van haar prestaties in de vierlanden- wedstrijd, die zaterdag en zondag in Utrecht is gehouden. Voor deelneming aan de kampioen schappen zijn de springers Ton van Oudheusden en Hans Feis teruggetrok ken. Beide springers waren van mening dat zij in Barcelona niet tot prestaties kunnen komen, die een uitzending waard is. Eerste wedstrijd Europa Cup SOFIA 'In Sofia is gisteren de eerste wedstrijd gespeeld voor het toer nooi om de Europa Cup voor landskam pioenen. Levskl Sofia versloeg Austria Wien met 31 in een plaatsingsduel voor de eerste- ronde. Bij de rust leid den de Bulgaren met 10. De doelpun ten van Levski kwamen op - naam van Mitkov (17e minuut) en Asparoekov (53e en 63e minuut). Riedl (73e minuut) zorgde voor de Oostenrijkse treffer. DEN HAAG. Bjj het bureau van de Sporttoto had zich vanmorgen slechts éên deelnemer met dertien juist voor spelde uitslagen gemeld. Voor de tweede prijs meldden zich 105 personen, terwijl 1523 deelnemers voor de derde prijs (elf goed) In aanmerking komen. De eerste acht kruisjes werden door 352 personen foutloos geplaatst. JudttPeaainews Resultaten van koersen Hilversum jr.) km-tijd Gregorius (H. A. Wim van Hanegem ontving gisteren tijdens een bijeenkomst van vele sport prominenten in het Ahoy- ccrmplex in Rotterdam van Joop Zoetemelk een miniracefiets voor zijn zoontje. LEIDEN Onder grote belangstelling vond de algemene ledenvergadering plaats van de LFC. Voorzitter IJ. Hols- wilder stond allereerst sfil bij de diverse bouwobjekten welke in het gepasseerde jaar tot stand gekomen waren, t.w. de verbouw der kantine en de bouw van een nieuwe lichtinstallatie welke, zo hoopte de gcel-zwarte praeses op woens- aag 2 september officieel geopend kan Uit het jaarverslag van de penningmees ter de heer Klunder bleek dat de kana ries nog immer een gezonde vereniging Na de pauze was de bestuursverkiezing aan de orde. De periodiek aftredende bestuursleden A. Klundei penningmees ter) en P. Nieuwenburg (commissaris) werden herkozen. De heer M. van Laar hoven Sr. vlce-voorzitterdie de wens le kennen gegeven heeft zijn bestuur lijke functie te beëindigen wordt opge volgd door de heer N. Streur, voorheen deeluitmakend van de afd. medische keuringen in de LFC. Tenslotte werden nog een tweetal voorstellen van het be stuur, t.w. contributieverhoging, als mede boetebetaling door de speler zelve bij de 2e overtreding aangenomen. Kraan. Toto: winnend 38.40; plaa 1.70: koppel 8.50; cover 4.80; trio Latonaprfis (le afd.) over 2000 Hanover (K. Woudstra) 1.27.8: 2 landia; 3. Iris Zorgenest. Toto: 1.50, 2.-. 1.90; koppel 9.20; coVer 6 T^angloperprUs over 2400 meter (J. Wagenaar jr.) 1.26.2; 2 Flech» Guy. Toto: winnend 2.-; plaats l.J koppel 6.30: cov. 5.50. Srote pr(j« der merj Eronica W (j. Wagenaai jr.) j Ereprijs; 3. Fllletle Six. Toto: winn» plaats 1.60, 2.60, 2.-; koppel 7.60; c Lassieprijs i p?aats l'.io. 1 Llberlaprlj' <B de Vries Alkestis I.atonaprljs (2e afdeling) Hazleton B; 3. He; 3.90: trio 34.QP OEGSTGEEST Vrijdagavond a.s. zal het officiële Canadese waterpolozeven- tal in het zwembad „Poelmeer" aantre den tegen een Leids leant, bestaande uit spelers van L.G.B. en De Zyl. Dankzjj de medewerking van de directie van liet Oegstgeester Zwembad kan die avond om 20.30 uur het beginsignaal worden gegeven van de allereerste ont moeting van het officiële Canadese team van „Poelmeer" voor deze „lichtwed- strijd" geen toegangsgeld behoeven te betalen. De eerste contacten met de Canadese spelers ontstonden vorig jaar toen een Oostcanadees team 14 dagen door Ne derland trok en in goed gespeelde wed strijden ook een LZC/De Zijl-combinatie (4—1) en L.G.B. (52) de baas bleef. Tegen de nu ongetwijfeld nog sterkere ploeg zal het bepaald geen gemakkelijke opgave worden voor de spelers van LGB en De Zijl, maar. een sportieve en aan trekkelijke wedstrijd kan zeer zeker te gemoet worden gezien. Nu Canada, door toewijzing van de Olympische Spelen in 1976 aan Mon treal, over zes jaar automatisch een ploeg mag afvaardigen, krijgt het wa terpolo er meer belangstelling dan tot dusverre. Verkenning Als eerste verkenning maakt thans een team, voornamelijk bestaande uit veel belovende jongeren een tour van drie weken door Europa. Aanvankelijk was het plan alleen Midden Europa te be zoeken, maar de goede ontvangst in Nederland van de Oostcanadezen vorig Plutó. Toto: winnend *12.60; plaf Nederlaag voor honkbaljeugd WELLINGTON Het Nederlandse juniorcnhonkbalteam heeft tijdens het Babe Ruthtoernooi- in Wellington (Kan sas) een nederlaag van 40 geleden tegen de ploeg van San Fabriel uit Californië. De Amerikaanse werper Dave Piaz stond de Nederlanders geen enkele honk- slag toe en schakelde er 13 uit op drie- Witt leidt bij jeugdschakers ROZENBURG Tijdens de beslis- singsdriekamp om het jeugdkampioen schap schaken van Nederland, die in Rozenburg wordt gehouden, heeft Witt zijn eerste partij met wit na 45 zetten gewonnen van de Hagenaar Max Vier gever. Witt heeft de leiding genomen in het klassement. De stand is: 1. Witt 1 punt uit 1 partij; 2. De Lange (1); 3. Viergever (2). DERDE PLAATS VOOR STAM Everton weer gelijk LONDEN De Engelse kampioen Everton heeft gisteravond op eigen ter rein voor de league gelijkgespeeld te gen Burnley: 1—1. Het was de tweede „draw" in evenzovele wedstrijden voor Everton. De verdere uitslagen waren: Hudders- field TownSouthampton 31Ips wich TownCoventry City 22; Not tingham ForestWest Bromwich Albion 3—3. ZüRICH Wereldkampioen ama teur-stayer Cees Stam is gisteravond tijdens revanchewedstrijden voor de wereldkampioenschappen op de Oerli- konbaan in Zurich als derde geëin- dig'd. De uitslag was: 1. Beni Berger (Zwtt.) achter Kuch, 66,866 km in een uur; 2. Rainer Podlesch (WDld.) achter De Graaf, op drie meter; 3. Cees Stam (Ned.) achter Pelzer, op dertig meter; 4. Op een ronde: Horst Gnas (WDld.) ach ter Ruchti; 5. Hansrüdi Spannagel (Zwits.) achter Notter. jaar deed het verlangen ontstaan ook ons land op het programma te 'plaatsen. Voor diegenen die met het Oostcanadese team hebben kennisgemaakt is het pret tig te weten dat eeu groot aantal spe lers uit dat team ook nu weer présent zal zijn. Na vrijdagavond vermeldt het Nederlandse programma nog een trai ningswedstrijd tegen het Nederlands zevental (Zaterdagavond 18.00 uur in Den Hommel) en tenslotte enkele wed strijden op zondag te Uden. Emigrant Als bijzonderheid kan nóg worden op gemerkt dat keeper Bill van der Poll een geëmigreerde Nederlander is. die het hernieuwde contact met zijn oude vaderland ongetwijfeld op prijs zal stel len. De andere spelers zijn: Clifford Barry, Dave Hart, Peter Hart, Steve Hart, Don Packer, Rick Pugliese, Alan Pyle, Ralph Sarkozy en Robert Thomp son. Coach is Jeno Ats. Het team van L.G.B. en De Zijl zal ter plaatse worden Zo werd op het laatste moment besloten om vanuit Zwitserland drie dagen naar Nederland te komen, alvorens de reis te vervolgen naar Tsjecho-Slowakije. Opvolger van B. v. Paridon LEIDEN Morgen begint voor de t.t.v. Docos weer de training in de gymna stiekzaal aan de Potgieterlaan. Tevens gaat dan ook weer de selectietraining voor. de junioren beginnen. De trainings- tijden en avonden zijn dezelfde als liet vorige seizoen. In september speelt Docos in plaats van <l»s bekercompetitie enkele vriendschappelijke wedstrijden ter voorbereiding op de competitie, welke in oktober van start gaat. In het eerste team vervangt club- j pioenpioen Gerard van der Klaauw de j naar zijn oude vereniging teruggekeerde Bert van Paridon. Dit team dat de pres tatie van het vorige jaar (3e plaats in 1 de Hoofdklasse) moet trachten te even aren, bestaat derhalve uit: J. v. Veen, T. l'Ami en GT v. d. Klaauw. De voorlopige samenstelling van de eerste klasse teams is als. volgt: heren eerste klas. team 2. J. Vreeburg, C. v. Zijp en H. Gerritse. team 3. Fr. Bracké, W. v. d. Poel en A. Brouwer, team 4, W. Vreeburg, K. v. d. Poel en J. Bavelaar res. G. Brouwer en P. Brouwer. Dames tweede klas. team 1. R. v. Cassel, M. Hakkaart ^n L. v. Steen, res. L. Brou wer. derde klas. team 2. A. Janson, L. Heuzen en R. Verhoogt, vierde klas. team 3. L. Waayer, J. Voskuil en W. v. d. Berg res. M. Nijhuis. LEIDEN Na de jiu-jitsu-examens zijn ook judo-examens gegeven in Sport school. Luiten. De resultaten: geslaagd voor. dé witte band gele slip: H. Schuur man, R. Koster, P. de Wit, H. Rljsdam; witte band groene slip: V. v. d. Berg, T. Omtzigt, H. de Mooy, P. de Goede, R den Oude; witte band bruine slip: R. Wuller, W. Wuller, R. Wuller. P. Groenendaal, R GroeneWegën, H. .1. Bannwart. K. Haakman, H. Haakman. D. v. Loenhout, Bert Zandvliet. M. Roelandse, H. Ger ritsen, P. de Haan, A. de Haan; gele band: C. de la Rie, P. Dronkert, P. van Duyn, R. Teegelaar, H. Langeveld. M. Langeveld, D. Speksnijder, W. de Jong:, P .de Jong. H. Blikman, J. Mosselman. H. Ligtvoet, E. Flippo, A. v. Boxtel, A. Petit, J. v. Westbroek, N. Pieterse, G. Quist. P. Houtzagers; oranje band: R. Filippo, R. Mulder, B. Mom, L. Kwee, A. Vreeken. R. v. Tol. R, Inen, R. Bcthe. K. v. d. Goot, H. Rahms, A. Fiere, C. E. Flaman; groene band: H. Gorlee, S. Abel man (met lof), P. Moens, F. de Ropy, P. Beele, H. de Jong, N. v. d Poel. M v. d. Poel, L. Leef mans; blauwe band; L. v. Hagen, E. Kooreman, D. v. d. Klaauw, H. v. d. Klaauw, R. Lageveen. P. Daniel. E. v. Zeggelen, C. Brandt, L. Brussee. C. Ubert; bruine band: P. Bos, B. v. d. Wijn gaard, mej. S Andriessen. W. v. d. Vlek- kert, W. v. Zijl, H. dC Mol, J. Straatman. P. de Bruyn, C. J de Wolf. De examens werden afgenomen door W. Luiten 5e Dan, en A. J. van Polanen 3e dan. DIRECTEUR SPORTPALEIS: ROTTERDAM De heer H. Hof meester, directeur van het sport- en tentoonstellingscomplex Ahoy in Rotter dam, heeft zich gisferen, tijdens een bijeenkomst met een aantal prominente sportlieden (o.a. Joop Zoetemelk) aan wie het sportpaleis werd getoond, ak koord verklaard met een uitspraak van zijn sportmanager Charles Ruys. De manager deed vorige week tijdens de wereldkampioenschappen wielrennen in Leieester een scherpe aanval op eni ge beroepsstayers en gangmakers, die reeds voor de aanvang van de wedstrijd door afspraken met het verloop van de stayersfinale voor profs hadden bepaald. Naar aanleiding hiervan verklaarde de heer Hofmeester bovendien dat hij na mens de gemeente Rotterdam, eigenaar van het sportpaleis, alles zal doen wat in zijn vermogen ligt om te zorgen dat in het sportcomplex Ahoy „schone" sport wordt bedreven. Dit is volgens de heer Hofmeester in het belang van het sportpaleis, van hét publiek en van de sport zelf. Wat betreft het. gerucht c^f '<Je heer Otto Weckerlinfe, êBn Westduitse baan- manager, de heer Ruys had zich iu Leicester minder vleiend uitgelaten over de wintérbanen van de heer Wfccker- ling een proces wegens smaad zal aandoen, verklaarde de heer Hof- me. ster dat daarover geen directe me dedeling is binnengekomen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9