Lisse vraagt G.S. om derde wethouderszetel Grotere interesse voor clubhuiswerk Bevordering sociale hulp voor maximaal 40 gehandicapten Overeenstemming over bezetting wethouderszetels Vragen over uitgegraven grond Activiteiten van PIT '54 Bezwaren tegen noodlokalen Doormanschool bij Lyceum BIOSCOPEN MARKTEN DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT Wegens grote ontwikkeling sport en recreatie: LEIDEN De Katholieke Stichting Klub- en Buurthuiswerk Leiden zal ook dit jaar overleg plegen met de consu lent van het landelijk katholiek woon- wagenwerk inzake nauwere samenwer king tussen de Stichting Woonwagen- werk op het woonwagenkamp te Leiden en de Stichting Klub- en Buurthuiswerk. Dat biykt uit een door laatstgenoemde uitgegeven jaarverslag, waarin tevens het wel en wee van de aangesloten club huizen wordt aangeboden. De Stichting wil ook meer inzicht ver krijgen in de sociaal culturele situatie van de gehele stad Leiden en in het btyzonder van een aantal nieuw gebouw de en te bouwen wijken. Met betrekking tot de aamenwerking met de overige Instellingen voor club- en buurthuiswerk zal gestreefd worden naar intensiever overleg. Voorts zal aan de public 'rela tions de nodige aandacht besteed wor den, daar de Stichting vindt dat het beeld dat de gemeenschap heeft van het olubhuiswerk zeer gebrekkig is. Overi gens is de belangstelling, na een duide lijke terugval, voor het clubhuiswerk weer toegenomen. Clubhuis „In de Vroo- liJcke Arke" heeft dat weten te bereiken door grotere groepen te formeren. De lagere schooljeugd kwam steeds in' kleine groepjes bijeen, waarbinnen sport, ^>el en handvaardigheid werden be oefend, doch het bleek dat de wervings kracht van deze kleine (kern)groepen gering was, met gevolg dat het bezoe kersaantal van het clubhuis gestadig terugliep. In de tweede helft van 1969 zijn aanmerkelijk meer grotere aktivi- teiten georganiseerd op het terrein van ontspanning en creatieve vorming. Voor al het ontspanningsprogramma bleek een grote aantrekkingskracht te hebben. Clubhui8 „De Spreeuwpot" worstelt met het probleem dat zijn bezoekertjes door gaans niet woonachtig zijn in de nabije omgeving van het clubhuis. De werving wordt daardoor steeds bemoeilijkt. Uit gegevens van de afdeling Statistiek van de gemeente blijkt echter dat de oude binnenstad nog wel jeugdigen kent en ln het laatste kwartaal van 1969 is voor al met het oog daarop een wervings campagne begonnen. Met medewerking van vrijwilligers is dit jaar de beneden-achterzaal van de Spreeuwpot geheel opgeknapt en heb ben een aantal groepsleden een nieuwe bar getimmerd. Geen beatavonden Clubhuis „Het Honk" organiseerde in „De Zevensprong" wekelijks een beat- avond. De hoge kosten aan deze avon den verbonden en de terugloop in de belangstelling voor deze avonden heb ben de leiding doen besluiten m.i.v. september met deze aktiviteiten te sta* ken en in overleg met de jongeren -Zijn deze avonden omgezet in een jongeren- soos. Eind van het jaar is een aanvang gemaakt met het geluiddicht maken en inrichten van een tweede honk in de Surlnamestraat. De leefbaarheid van de buurt zal speciale aandacht van de staf krijgen. De vraag is hoe de buurtbewo ners het beste geïnteresseerd en betrok ken kunnen worden bij problemen als vervuiling in de aanplant tussen de flats in de directe omgeving van de honken, de speelterreinen voor de jeugd. ZOETERWOUDE Tot koster van de Ned. Herv. kerk en beheerder van het jeugdhuis „Ons Huls" is door de kerkvoogden in overleg met de Jeugd raad benoemd de heer W. v. d. Tang le Loosduinen. Deze is tot dusver al daar als zodanig werkzaam. De datum van indiensttreding zal mogelijk op 1 november a.s. geschieden. LISSE De gemeente Lisse heeft een verzoek aanhangig gemaakt bij Ged. Staten voor de instelling van een derde wethouderszetel. Gezien de snelle groei van Lisse, waarmede verband houdt de grote ontwikeling van de sport en recreatie, wordt in politieke kringen aan genomen, dat door G.S. tegen een derde wethouderszetel geen be zwaar gemaakt zal worden, temeer, omdat het raadslid, de heer P. van Leeuwen al een (semi-)wethouderszetel bezet door zijn werkzaamheid als voorzitter van de Sport- en Recreatiecommissie in Lisse. Er is fractieberaad geweest ontrent de de verdeling van de wethouderszetels, welk beraad tot een aanvaarbare op stelling heeft geleld. Door het overlijden van weth. Roos was er een vacature ont staan voor wethouder van Bedrijven. Door de Prot. Chr. fractie werd het ver- zoek tot de heer J. P. de Koning (K.V.P.) gericht, om als tijdelijk wethou-; der te fungeren. In onderling overleg heeft toen weth. Mesman de portefeuille Bedrijven weer gekregen en weth. de Koning Sociale Zaken. Tijdens 'een lang durig overleg over de nieuwe bezetting van de wethouderszetels is de volgende verdeling gemaakt: weth. A. J. Mesman, Sociale Zaken; de heer A. de Kort zal als wethouder van Bedrijven gaan optre den, terwijl de heer P. van Leeuwen wet- i houder van Sport en Recreatie in de ruimste zin van het woord zal worden, j met wellicht toevoeging van Onderwijs. NIEUWE WETHOUDER? Raadscom m issies Tevens werd tijdens de vergadering van de fractie-voorzitters besproken hoe de verschillende raadscommissies zullen worden samengesteld. De heer v. d. Wei de, nieuw raadslid van D'66 lanceerde het voorstel om iemand van buiten de raad zitting in een commissie te laten nemen. Dit voorstel heeft er toe geleid, dat men op de eerste vergadering van het fractie-overleg niet tot overeenstem ming kon komen en een tweede overleg vergadering nodig zal zijn. De heer Van der Weide is óók voorstander van „open raadscommissie»esdoch het merendeel van de fractievoorzitter kan deze mening nog niet delen. Het nieuwe kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten in Noordwijkerhout. KINDERDAGVERBLIJF NOORDWIJKERHOUT: (Van i correspondent NOORDWIJKERHOUT In Noordwijkerhout In de „haarspeldbocht" van de Langevelderlaan is een nieuw gebouw verrezen: het kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen, naar een ontwerp van architect H. Hallink. uit Sa-sscnheim. Niet alleen in uiterlijke vorm, doch ook het inwendige van liet gebouw met kinderzwembad, speellokalen en rustkamer, is imponerend te noemen. Nu het gereed is zal men alle spijt vergeten, dat het oorspronkelijke plan, de huisvesting in de villa „Veenenburg" op de hoek Heereweg-Zwartelaan te Lisse, niet doorgegaan is. LEIDEN Het gemeenteraadslid J. van Baaren (PvdA) heeft b. en w. schriftelijk vragen gesteld met betrek king tot het uitgraven van grond met het oog op het aanleggen van een nood- bestrating en het leggen van riolering. Onder meer wordt gevraagd, of het algemeen gebruikelijk is (indien de uit gegraven grond naar elders wordt af- gevored), de uitgegraven grond niet op te slaan op of in de onmiddellijke na bijheid van het betrokken bouwterrein doch af te voeren naar een plaats die op een zodanige afstand van het be trokken bouwterrein is gelegen, dab vervoer per as noodzakelijk is. Indien dit zo is, aldus de heer Van Baaren, dan brengt dit kosten met zich die voorkomen zouden kunnen worden (of verminderd) indien de uitgegraven grond wordt opgeslagen op of in de on middellijke nabijheid van het bouwter rein. Het raadslid vraagt b. en w. of het college in dat geval het verantwoord vindt, dat de stichtingskosten van een te realiseren project niet noodzakelijk worden verhoogd doordat extra kosten moeten worden gemaakt voor het aan voeren van grond voor het ophogen van het bouwterrein tot het vereiste peil met als gevolg hogere financiale- lasten o.a. b(j de bouw van koop- en huurwoningen hetgeen voor wat betreft de te verhu ren woningen, waaronder die in de wo ningwetsector. ongetwijfeld in de huur tot uitdrukking zal komen. Nieuwe Zoeterwoudse raad stak koppen bij elkaar P v. HOFWEGEN TERUG OP OPENB. WERKEN? 2jOETERWOUDE Als de sterk ver nieuwde gemeenteraad begin september voor het eerst bijeen zal komen zal de stemming voor de verkiezing van de wethouders geen problemen geven. Tij dens het overleg tussen de drie grootste Jracties van de nieuwe raad dat onlangs heeft plaatsgevonden is overeenstem ming bereikt over de zetelverdeling en dc personen die deze zullen bezetten. Bijzondere moeilijkheden schijnen er niet te zijn geweest, want het geheel is op avond rond gekomen. Natuurlijk heeft er wel vooraf intern beraad plaats gevonden van de diverse fracties. Hoewel geen namen worden prijsgege ven ligt het voor de hand, dat de func tie van wethouder van openbare wer ken en volkshuisvesting bekleed zal worden door de heer P. van Hofwegen, tijdens de verkiezingen lijsttrekker van de KVP. Deze partij boekte grote winst en kwam van vijf op zeven zetels. De heer Van Hofwegen bezette deze post eerder, maar trad om gezond heidsredenen anderhalf jaar geleden af. Sindsdien is de heer J. J. Bosman van Vrije Lijst eerste wethouder. In een verkiezingspamflet schreef de heer Van Hofwegen enkele maanden terug, niet te zullen aarzelen de schou ders weer te zetten onder de functie die nij 10 jaar bekleedde, als de omstandig- neden daar aanleiding toe zouden geven. Gezien de verkiezingsuitslag lijken die omstandigheden alleszins aanwezig. Aanwijzigingen in positieve zin over bezetting van de wethouderszetel financiën zijn er nauweiyks. De huidige tunctionaris, Vrije Lijst-vertegenwoor diger H. W. Sies, verklaarde reeds voor de verkiezingen wegens drukke werk zaamheden niet meer als zodanig te zul- terugkeren. Dit mogelijk tot ver driet van de KVP die ondanks haar ab solute meerderheidspositie heeft ver klaard gaarne een lid van een andere fractie in het college te willen zien. Aan drang van die zijde op de heer Sies om alsnog aan te blijven lykt vruchteloos. De oplossing die men, gehoord de uit latingen van hen die aan het beraad hebben deelgenomen, heeft gevonden is moeilijk te raden. Tijdens het beraad, waartoe het lnita- lief uitging van de KVP, is ook gespro- over de verkiezing van de leden de diverse commissies, de taakver deling van b. en w. en het houden van openbare commissie-vergaderingen. Over het laatste waren de meningen nog al verdeeld. Gezamenlijk lieuw-gekozenen voor de KVP heb ben reeds een drietal keren de fractie- 'ergaderingen van de zittende leden meegemaakt waarop de agenda van de komende raadsvergadering werd behan deld. Ook de niel-gekozen kandidaten n daarbij aanwezig. Men is voor- >ns deze lijn door te trekken en hen ook uit te nodigen straks voor de ver gaderingen van de nieuwe fractie zo de geheimhouding van bepaalde stukken zich daartegen niet verzet. LEIDEN Aan de Aaltje Noor- derwierlaan is een nieuwe PTT- centrale in aanbouw, die eind '72 in gebruik zal worden genomen. Weiswaar zal het gebouw eind van dit jaar reeds opgeleverd wor den, doch de montage zal dan zeker nog twee Jaar vergen. De nieuwe centrale zal een appara- tuurbezettlng krjjgen van 5000 nnmmers. Caravan gestolen ALPHEN Naar thans bekend is ge worden, is in de nacht van 13 op 14 augustus een in de Marnixstraat te Alphen aan den Rfln geparkeerde cara van met volledige inventaris gestolen. De kleur van de caravan is gebroken wit, het kenteken 98-98 JX, het chas sisnummer 67-21353. De politie ver wacht gaarne inlichtingen. ZOETERWOUDE Ook voor de tafel tennisvereniging P.I.T. '54 zit de zomer vakantie er weer op. Met de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen is in middels een aanvang gemaakt. Heden avond vindt de vrije training plaats zo lang er nog geen competitiewedstrijden worden gespeeld. Ook woensdagavond bestaat er gelegenheid tol training. Spe ciaal van senioren wordf verwacht dat zij zich door een veelvuldig en gedegen l»-ainingsbezoek een goede conditie zul- Architect Hallink heeft zich in deze nieuwbouw geheel kunnen geven aan de opdracht om een gebouw te stichten, dat in alle opzichten doelmatig is ter bevordering van de geestelijke ontwik keling van het gehandicapte kind. Bij alle plannen heeft immers vóórop ge staan te trachten het kind tot een opti male ontplooiing te brengen. Reeds heeft een aantal kinderen verzoging in dit unieke dagverblijf. Getracht wordt het kind, wanneer dit mogelijk blijkt, voor te bereiden op de b.o.-school, waar bij het in het gezin kan blijven. Als dit i niet haalbaar is en dat zal voor een De heer De Kat staat op de nommatie i het geval de 0uder3 voor. om de derde wethouderszetel waarvan bereiden op andere voorzieningen, bijv. de instelling aanhangig 1> gemaakt br) dagverblijven voor ouderen. GS te gaan vervullen. De heer A. de Kort werd geboren 11 het kinderdagverblijf zijn de zintuig jan 1920 te Boxmeer. In 1937 behaalde j JjP» en motorische training spel en U het diploma HBS-B en slaagde 31 jaar later voor fret ^diploma H.T.S I ten van het dagprogramma. Getracht wordt de sociale redzaamheid te bevor deren. 's Morgens worden de kinderen per busje thuis afgehaald en 's avonds weer teruggebracht. werktuigbouw. Van september 1941 tot jan. 1943 studeerde de heer De Kort in Delft voor werktuigbouwkundig in genieur. Na de bevrijding ging hij als oorlogsvrijwilliger naar de Marine in Engeland. In april 1946 volgde zijn benoeming tot officier Koninklijke Ma rine, later overgang naar de beroeps- dienst. Toen hij op eigen verzoek in 1958 eervol ontslag verkreeg had hij de rang van luit. ter zee techn. dienst le klasse behaald. Hierna aanvaardde h(j de functie van manager after sales sendee by Fokker, terwijl in 1969 zyn In principe is de gedachte tot de stich- Kinderen uit alle plaatsen in de duin- i bollenstreek in de leeftijd van 3 tot ongeveer 7 jaar kunnen worden opge ien. Er zyn ongeveer 140 plaatsen beschikbaar. Samenwerking en „Philadelphia", terwyi ook samen werking werd gezocht met de neutrale organisatie op dit terrein. Er werd een stichting gevormd waarin de volgende personen zitting hebben genomen: voor zitter: burgemeester J. Baron van Kno- belsdorff uit Sassenheim; vice-voorzit- ter: deken K. J. M. Tervooren, Noord- wykerhout; secretaresse: mej. W. Bit ter, Noord; penningmeester: de heer W. de Bruin te Lisse. Voorts hebben als leden in de stichting zitting: notaris C. Hogervorst, Lisse; C. P.Kley, Sassen heim; J. H. Clement, Lisse; L. van Grieken, Lisse: A. C. Pennings, Voorhout en mevrouw J. L. C. Bosma, de echt genote van de burgemeester van Noord wijkerhout. Ouders die hun kind ook in het kinder- Hoewel nog niet officieel geopend - dagverblyf willen laten komen, kunnen d(.n reedg e„kele kinderen ln het dag contact opnemen met de directrice mej. verblijf verzorgd. Moons, die dagelyks te bereiken Is onder 02533-3357. De toelatingscriteria worden gehanteerd door een deskundig team als selectie en begeleidingsteam. Het kinderdagverbiyf zal in september offi cieel geopend worden. LISSE Met grote belangstelling wordt het a.s. zaterdag 22 aug. te Lisse te houden „Solisten-Cocktail 1970" ge houden in gebouw Rehoboth aan de Ach terweg te Lisse. aanvang 2 uur. Het programma bevat 21 nummers. Met maximaal te behalen aantal punten be draagt 120. Partij Wassenaar stemt tegen (Van onze correspondent) WASSENAAR Een wyziging in de W litieverordening werd goedgekeurd, Het voorstel, in I dat op vrijdag- en zaterdagavonden de ••drijven tot half twee geopend Zowel in het parochiehuis aan de Schen- kelweg op de trainingsuren als by de bestuursleden bestaat er gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leden. Nacht Doormanschool tijdelijk te voorzien door het plaatsen van drie noodlokalen op het voorterrein van het Rijnlands Lyceum, onder vond gisteravond vrij veel weer stand in de Wassenaarse raad. De heer A. Lodder (Partij Wass.) wees er op. dat het plaatsen van nood lokalen op het fraaie voorterrein van het lyceum een ingrijpende maatregel is, waarover toch eerst overleg gepleegd had moeten wor den in de commissie openbare wer ken. Ir. K. W. Nieuwzwaag (WD) stond op hetzelfde standpunt. Mr. A. van Vuure (WD) vroeg de toe zegging van het college dat als de nood lokalen er eenmaal staan, ze na 3 of 4 jaar zullen worden afgebroken. „Er staan al te veel noodgebouwen ln Was- ir die ook maar voor een beperkte tyd zyn neergezet, maar die een einde loos aantal jaren blijven staan," vond hij. Wethouder mevrouw A. J. le Coultre- Foest kon die garantie van een beperkte duur zonder bezwaar geven. Over drie of vier jaar zal de uitbreiding van liet Rijnlands Lyceum met 20 lokalen ge reed zijn en dan zullen de noodgebou wen beslist verdwijnen. Zo lang ze er staan zullen ze goed ge camoufleerd worden met groen, zodat ze vanaf de Backershagenlaan niet zicht baar zullen zijn. Met de stemmen van de heren Lodder en De Vos tegen werd tiet plaatsen van de noodlokalen De LTS Naar aanleiding van een mededeling van b. en w, over besprekingen over bei stichten van een lagere technische school in Wassenaar vroeg de heer D. Bloe mendal (PvdA) of het niet beter was een dergeiyke school te laten aanslui ten by oen Mavo of bjj het Lyceum In plaats van, zoals de bedoeling is, bjj een nyverheids-of huishoudschool. Mevrouw Le Coultre zette uiteen waar om de door b. en w. gekozen combinatie de voorkeur verdient. De raad keurde het deelnemen van de gemeente goed aan een gemeenschappe- ïyke regeling met enkele gemeenten rond Leiden inzake een streekmuziek school. Een krediet van 25000,uit het reservefonds kunstvoorwerpen werd beschikbaar gesteld voor verfraaiing van het interieur van het nieuwe politie bureau. Onteigening Na een korte discussie werd besloten in twee onteigenlngsgevallen in de kom van het dorp. waarin nog geen overeen stemming met de eigenaren werd be reikt, tot dagvaarding van de betrok kenen over te gaan. Het betreft hier de percelen Achterweg 42-44 en Achterweg 8, die afgebroken moeten worden ln ver band met de sanering van het dorps centrum. Schoolconflict De raad hield zich geruime tijd bezig met een conflictsituatie, ontstaan tus sen ouders van leerlingen van de chr. school aan de Middelweg en het bestuur van deze school. Het conflict ontstond toen, drie dagen voor het einde van de zomervakantie de ouders van twee 4e klassen (76 ouders) te horen kregen, dat hun kind was overgeplaatst naar de Chr. school aan de Herenweg, in verband met ruimtegebrek op de eerstgenoemde school. weg moeten afleggen en viermaal per dag vyf gevaariyke kruisingen moeten oversteken." Wethouder mevrouw Le Coultre zette enkele vraagtekens bij de misschien wat overtrokken bezwaren van de ouders. „Zo groot is de afstand niet en boven dien zyn er de politie en de verkeers- brigadiers die de kinderen zullen helpen oversteken." De wethouder zegde toe, haar bemiddelingspogingen te biyven voortzetten. ALPHEN - In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in de maga zijnen van Scheepswerf „De Vooruit gang" van Boot n.v. Een party 1 as- kabels ter waarde van 4.000,- wordt vermist. Nog geen compromis over onderdak lagere schoolkinderen De heer L. G. Oosterling groep Ooster ling) had deze zaak aan de orde gesteld door middel van schriftelijke vragen aan b. en w. Hij vroeg het college pogingen te doen een voor belde partijen aan vaardbare oplossing te bereiken. B. en w. antwoordden dat de wethouder van onderwys bemiddeling heeft ver leend. Er heeft een gesprek plaats ge had met ouders en schoolbestuur. Aan genomen wordt dat nu voor beide par tijen een aanvaardbaar compromis is bereikt. De heer Oosterling was niet bevredigd door het antwoord. „Er is geen compro mis bereikt over een van de drie oplos singen: onderbrenging van de kinderen in de Zijllaan of in het Deylerhuis of per 1 november a.s. in de Wethouder Huibregtseschool. De ouders zyn ver stoord omdat hun pas enkele dagen te voren deze mededeling werd gedaan en omdat hun kinderen nu een veel grotere Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Eveline, d.v. J. VV. Eijkelkamp en J. P. E. M. Langeveld; Erna, d.v. J. Y. Tonnisen en E. A. de Lange; Isaak A. M., z.v. H. Vrijbloed en M. Hermes; Diane P. G. M., d.v. H. C. Turk en M. J. Zandvliet; Diana H. F., d.v. B. H. G. van der Pluym en J. H. P. Hoogervorst; Alexandra A. E., d.v. H. A. C. J. Smits en E. M. Wolvers; Albert J., zjv. A. J. de Klerk en M. E. de Laaf; Re- nate, d.v. P. Stavleu en T. van Houten; Bob H. M., z.v. P. A. M. van Overloop en M. E. M. de Roover; Albert R.. z.v. A. J. Bartelds en A. Roos: Marca, z.v. I. Boot C. van Hemert; Nicolette C., d.v. J. B. Erades en C. Groenendijk; Nicol, d.v. W. H. P. Faulmann en E. C. Barnowski; Adriana E., d.v. P. J. M. van Velzen en E. H. M. Bakker: Luciènne Th. M., d.v. J. H. Bastlaans en A. M. J. Overdevest; Pteter S.. z.v. P. Haanstra en C. G. Roel; Rinaldo. z.v. J. H. Ravensbergen en HL C. Wyngaarden; Marca z.v. J. H. Ravenber- gen en H. C. van Wyngaarden; Barbara W., d.v. W. Buitenbos en A. E. Waayer; Reglna J., d.v. J. W. de Kwaasfenlet cn K. Bendermacher; Lisette A., d.v. F. P. van Asselt en A.- de Winde; Anette S., d.v. J. F. F. van Willige en M. I .A. van der Erve; Erik, z.v. W. T. Koevoet en E. M. Philipsen; Ronald F., z.v. M. de Graaf en G. van den Berg; Dany, z.v. A. Starre en A Zandbergen; Margaretha A. C., d.v. A. A. van der Laan en M. Broers; Roger E. G., z.v. J. M. L. R. Schütgeerts en C. J. E. D Havermans. Overleden: K. Hoek, 52 jr. echtg. J. Schaap; P. Oudshoorn, 81 jaar, man; J. M. H. Punter. 70 jaar, echtg. v. A. F. F. M. Keuls; J. S. Pennings, 69 Jaar, man J. M. A. C. M. van Beurden, 15 jaar, zn. J. Boot, 65 jaar, man; G. Filippo 79 jr., man: D. Lefeber, 98 jaar, man; J. M. Quellhrost, 25 jr., man. Gehuwd: J. van Vliet en J. C. Bey. Verfbus met terpentine oorzaak brand ALPHEN a. d. RIJN De brand In de kisten waarin vacuum-rulten voor de woningbouw in stro waren verpakt, waarover wy» gisteren berichtten, is na- by de directiekeet van de Alphense Bouw Combinatie ontstaan doordat een Bodegraafse schilder een verfbus met terpentine had aangestoken om daarop zyn knakworstjes op te warmen. De bus stond onvoorzichtigerwijze te dicht bij een van de openstaande kisten. In een ommezien stond de hele party in lichterlaaie. De directiekeet kon worden behouden. De totale schade wordt be groot op 15.000,- ln de week van 13 t.m. 19 augustus Trianon: Terugkeer naar de Apenpla- neet (14 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, Samen thuis (alle leeftyden) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelyks, behalve zondag, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie. Camera: Op vrijersvoeten (alle leeft.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Rex: 7 killers uit Texas (14 jaar) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De 3 Musketiers (alle leeft.) Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur ook zon dag. Lido: West Side Story (14 Jr.) Dagelyks ook zondag: 2.30 en 8.00 n. ROTTERDAM, 18 aug. Vee Aanvoer totaal 2966; weekaanvoer 4378; slacht- runderen 162; gebruiksvee 740; vette kalveren 100; graskalveren 187; nuch tere kalveren 1342; paarden 3; veulens 3| schapen, lammeren 388; bokken, geiten 41; slachtrunderen 520-555, 455-500, 405- 435, 385-395; vette kalveren 360-375J 340-360, 330-340; stieren 455-520; worst koeien 380-390; kalf-, melkkoeien 1075- 1575; vare koeien 77-1225; vaarzen 925- 1100; pinken 675-900; graskalveren 275- 475; nuchtere kalveren 135-175; mest kalveren 220-355 schapen 70-13; lam meren 70-135 slachtrunderen groter - re delijk -als gisteren; kalf- melkkoeien ruimer - kalm - onveranderd; vare koeien gewoon - rustig - stabiel; vaar zen, pinken groter - matig - iets stijve* in prijs; graskalveren ruimer - lui lagen vette kalveren Iets korter - vlot prijshou dend; nuchtere ruimer - levedig - hogen schapen, lammeren groot - redeiyk - schapen iets sty ver in prys; lammeren onveranderd. KATWIJK, 17 aug. Groente Was peen per kist: A extra 4.90, AI 3.80-5.20, All 3.30-6.30, B extra 7.60-7.80, BI 4.90-7.60, Cl 4.30, CII 3.90-4.00, bospeen per bos 22-74, andyvie 25-35, bloemkool (6 per bak) I 55-72, idem II 27-43, (8 per bak) I 45-59, idem II 16-36, (10 per bak) II 25, (12 per bak) I 22, rode kool 18-28, sla per stuk I 19-28, II 13, snybonen 40- 145, spinazie 48-58, spitskool 21-58, to maten (per bak van 6 kg) OI 2.70-2.75, BI 2.75, Cl 2.60-2.65. uien 51-53, peter selie per bos 12-16, krulpeterselle p. bos 20-24, selderie per bos 19-24. Aanvoer: waspeen 82.000 kg, bloemkolen 27.000 st. BOEDGRAVEN, 18 aug. Kaas Aan voer 65 partyen. Pryzen in f. per kg.: le en extra kwal. 4.20-4.35; 2e kwal. 4.00-4.19; zware kwal. tot 4.60; handel redeiyk.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3