Oude raad nam nog besluit over bouw van overdekt zwembad 4-r Nieuw bouwvakjaar begon met menig „klaverjassie" Bezwaren D 66 Leiderdorp sloegen niet aan Veel lof voor Van der Horst en bestuur van zwemvereniging BIOSCOPEN Wel of niet in het college PAK-leden bespreken maandag resultaat van het fractie-overleg BEN JE 15 JAAR. KRANTENWIJK) CeidóeSouAonl: Volleybalver. Gemini wil krachten bundelen van binnensportclubs Telefoonnummer Leidse Courant 22244 Na aanrijding doorgereden Dronken automobilist moet weer gaan fietsen Lasser speelde eigen rechter LEIDERDORP De qemeente krijgt drie wethouders en de realisering Algemene Bejanrdemorg Leiderdop ten ijjn loop hebben. Indien ik deie mennen van het overdekte zwembad kan ter hand genomen worden. Dit zijn wel X' Cwmdngzoekenden X LeXr- de twee meest belangrijke besluiten, die de gemeenteraad van Leider- staandeii. dorp onrecht aan, die niet de brutaliteit dórp gisteravond in de laatste vergadering met de oude samenstelling Ten aanzien van beide besluiten werd hadden zonder meer beslag te leggen heeft qenomen. kregen de vragenstellers ten antwoord, op een door ons onbewoonbaar verklaar- dat de geliberaliseerde Wetgeving van de en Eerst in derde instantie hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het besluit minister Schut zou worden gebruikt, min 2 van de raad gehonoreerd om de komende vier jaar het sterk expanderende dorp In het geval van de bejaardenwonin- de burgemeester, „dan met drie ln plaats van met twee wethouders te willen besturen. Over de zetel verdeling valt in dit stadium echter nog niets te zeggen. Het tweede belangrijke besluit was het principebesluit om aan de zwemvereniging De Does de grond over te dragen, waarop het toekomstige overdekte zwembad met Instructiebad gerealiseerd zal worden. Een belangrijke honorering tevens voor het vele werk, dat. voorzitter Van der Horst met zjjn bestuur in hun vrije tijd heeft moeten ver richten om tot een zo gedétailleerd plan te kunnen komen. gen echter zullen in eerste instantie de daartoe beschaafd Leiderdorpse ingezetenen voorrang krij- zal het gesprek fatsoenlijk gen. moeten verlopen." In zijn sluiting van deze laatste raad3- Naast de nodige besluiten op onderwijs- vergadering zei de heer Van de Have gebied, werd ook het besluit genomen met weemoed te zullen terugdenken aan de oud Marijkeschool aan de Hoofd- de periode, die hij met de huidige raad v.-installatie heeft mogen werken. Hij herhaalde hier- straat alsnog aan te laten brengen. Hieruit valt de bij een eerder door hem gedane uit- het geheel nog niet ter sprake geweest, conclusie te trekken, dat er voor Sport- spraakLeiderdoip heeft de raad die school Van Houdt, die van deze school het verdient! een dankbaar gebruik maakt naast de Om het karakter muziekschool en een kleuterklasje, lopig nog geen grond beschikbaar zal perlatievi zijn om een eigen sportinstituut te reali- structief. dit besluit slechts de dracht van grond in erfpacht betreft aan de vereniging. Het bad zal om streeks twee miljoen gulden gaan kos ten, terwijl er een nadelig exploitati' De notabele gemoederen Bon wadiviteiten Zoals wij reeds eerder ln onz schouwing vermeldden, staan tal van bouwactiviteiten op het pro gramma in Leiderdorp. Allereerst is dat de woningbouw door de Algemene de raad tot uit drukking te brengen gebruikte hij su- kwalificaties als con- vooruitstrevend en ver- 50.000.- seren. antwoording dragend. De komende pe riode zullen er zes leden niet in de TT raad terug keren. Eén van hen is de nuisillfzetling nestor van de raad, de heer J. Los, die ruim 22 jaar zitting heeft gehad. De oorh.- In de ™ndVr"E tenrtotte bepleitte de bu eester „k een woord va„ weer l,eer "St "iterate clemrat» bt, het aan het adres van het ambtenaren- college bij het ten uitvoer brengen van voortreffelijk noemde, de uitzetting van de fam Slingeland A d a,dus de heer stonden deze uit een door hen onrechtmatig bewoond me^en k|aar om ons ,ekat en ul„ea huis aan de Dwarswateringkade. Veel hoop gaf de voorzitter hem echter werd raadslid. Ook de beide de raadsleden had gestuurd met het verhuurwoningen gaat bouwen. Daar niet. „Ik heb het grootste begrip verzoek de beslissing nog een vergade- zullen resp. 30 garageboxen l»y de gevolgen van deze uitzetting," aldus gemeester voor het grote enthousiasme ring aan te houden. De heer O. N. Boot worden gebouwd. Daarnaast is hoven- de burgemeester, „maar het recht moet (PAK), voor het eerst sinds de verkie- dien gisteravond het besluit gevallen de door de raad gevraagd, hoe het toewij- ter vergadering aanwezig, vroeg naar aanleiding van die brief dan ook, of alle betrokken instanties en be langhebbenden wel voldoende inspraak gehad hadden bjj de tot standkoming van de plannen. Ook signaleerde hij dat het bestuur van de Prot. Chr. Schoolvereniging niet bij de besprekingen was betrokken waar het schoolzwemmen betrof. De heer J. M. Tieken (KVP) ontpopte zich hierna echter als een zeer goed advocaat voor het college door in zijn woorden van grote waardering voor het plan en het werk van de zwemvereniging alle be zwaren te weerleggen. „Laten we bljj zijn met wat we gekre gen hebben," aldus de heer Tieken, „want we hebben nu veel meer dan i gevraagd hebben, n.l. slechts instructiebad." In de toelichting, ;e burgemeester M. A. v. d. Have gaf op nog diverse andere vragen bleek, dat. de gevonden oplossing de meest voordelige is. He bouwer en ontwerper is het aanne mingsbedrijf Marcel Muyres uit Maas tricht, die momenteel reeds vier soort gelijke baden in Nederland ln aanbouw heeft, onder andere in Sittard. Het heeft overigens niet aan plannen ontbroken, want uit de drie beste werd tenslotte deze gehaald. Echter wel aan ideeën om aan het vereiste kapitaal te komen. Daarorp wordt de grond, het tweede terrein van de voetbalvereniging RCL, aan de vereniging in erfpacht gegeven, daar deze beter toegang heeft tot de kapitaalmarkt. De verwijten van D '66 vond de heer Van de Have niet ontvankelijk. De laatste brief in de correspondentie tus sen de gemeente en deze politieke groe pering is van het gemeentebestuur uit gegaan met onder meer de mededeling, dat realisering van een instructiebad in 1973 haalbaar was, echter zo mogeljjk eerder. Ten aanzien van het tweede punt van kritiek, het onvoldoende overleg met deskundigen verklaarde de burge meester, dat overleg had plaats gehad met de oud-directeur van de Vereniging de Nederlandse Gemeenten dat voorts de voorzitter van de zwemvereniging directeur is van het verificatiebureau van de vereniging. De inspraak van de diverse schoolbesturen tenslotte is in grond te verkopen aan de Vereniging zingsbeleid zou zijn. In beide gevallen in de week van 6 t/m 12 augustus. Trianon: Terugkeer naar de Apenpla- neet (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Samen uit, samen thuis (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Dagelijks, behalve zondag, i0.30 uur: Sjors en Sjimmie. Camera: De zwoele nachten van Lady Hamilton (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Liefde vóór het huwelijk (18 jr.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Iedere middag 2.30 uur: Onkruid zaaiers ln Fabeltjesland. Luxor: Donderdag en vrijdag: De gen darme in New York (alle leeft.) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zat. 8 t/m wo. 12 aug.: Op vrijers voeten. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur LEIDEN De nieuwe fracties in de gemeenteraad van het Progressief Ak koord (PvdA, PSP, D'66) en de PPR (eveneens PAK-deelnemer) zullen de uitkomsten van het fractieoverleg van alle nieuwe raadsfracties bespreken. Dit overleg, gaande over de hoofdlijnen van het gemeentelijk beleid in de jaren '70- "J4 en de bezetting van het college van b. en w., wordt morgenavond afgesloten. Van het fractieoverleg morgenavond en de reactie van de PAK-partners zal het afhangen wat maandagavond a.s. aan de leden van de PAK-partijen zal worden voorgesteld: deelneming aan het collége of niet. Zoals bekend zijn de onderhandelaars van de PAK-partijen aan het overleg met de andere fracties begonnen, nadat zij zich verplicht hadden voor het for meren van het nieuwe college de leden te informeren over de resultaten van het fractieoverleg. Het PAK legde in de verkiezingstijd als els op tafel, dat men ln het nieuwe col lege vier van de zes wethouders zou moeten krijgen. Die eis is altijd fel aan gevochten door de overige partijen (DS '70, de WD, CPN, en de confes sionele partijen), maar in het overleg van de fracties is die eis tot heden niet ter sprake gekomen. Het overleg van de fracties (in de afgelopen weken drie vergaderingen) is uitsluitend ge gaan over de hoofdlijnen van het ge meentelijk beleid. Of het PAK bij voldoende overeenstem ming over de hoofdlijnen van het ge meentelijk beleid de eis van vier wet houders zal laten vallen is nog niet in discussie geweest. Gesuggereerd is on langs wel, dat het PAK de eis wil af- kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710-22244 1 zwakken (als de leden dat tenminste toestaan a.s. maandag) indien ei\ voor de bezetting van de wethouderszetels door de andere partijen mensen worden voorgedragen, die acceptabel zijn in de ogen van de PAK-partners. Het initiatief voor de te volgen proce dure en het besluit een ledenvergadering uit te schrijven voor a.s. maandag (zaal Mekel, 20.00 uur) is gisteren genomen tijdens een bestuursvergadering van de P.v.d.A. Burg. Knobelsdorff opent vrijdag 21 aug. motel in Sassenbeim (Van i verslaggevers) SASSENHEIM Burgemeester J. Ba ron van Knobelsdorff zal vrydag 21 aug. in Sassenheim by het Warmonder-via duct het nieuw motel openen (lat daar door liet Van der Valkconcern met eigen personeel is gebouwd. Het motel heeft naast 30 kamers een vergaderzaal die 200 personen kan be vatten. Hiermee komt het aantal motels en restaurant van het Van der Valk concern op 16, waarvan twee in België (omgeving Antwerpen). Tot het con cern behoren o.a. Vogelpark Avifauna in Alphen a/d Rijn, De Gouden Leeuw in Voorschoten en Dreefzicht in Haar- wethouders tenslotte dankte de bur- Te weinig aandacht van de oi'erbeid VOORSCHOTEN De Voorscliotense volleybalvereniging „Gemini" heeft een brief gericht aan de Voorschotense bin nensportverenigingen Avanti, Blitz, EVBC'66, Handel, Reflex en Vlietwyk om te komen tot een bepaalde vorm van samenwerking. De gedachten gaan uit naar een twee wekelijks blad met mede delingen en verslagen van binnensport- wedstryden, tot, reclame in de sporthal, organisatie van sportevenementen, zwar te lyst, financiële acties en eventuele re ducties bij overlappend lidmaatschap. „Gemini" constateert dat de accommoda ties te beperkt zijn, de kosten te hoog om de ontwikkelingen in het buitenland bij te houden. Ook plaatselijk Is te be merken, dat de binnensport niet voldoen de aandacht van de overheid krijgt. In vergelijking met omliggende gemeenten zitten de Voorschotense verenigingen aan veel hogere kosten en willen de Voor schotense verenigingen hun leden onder deskundige leiding stellen, dan zal de contributie drastisch verhoogd moeten w,orden tot zelfs het twee of drievoudige van wat men in andere gemeenten vcoi* de zelfde sport betaalt. Het is de volleybalvereniging ..Gemini-' bekend, dat de functionele commissie een subsidie-regeling voor de jeugd ontwerpt, waarvan misschien de juniores over' 1 a 2 jaar kunnen profiteren. Helaas moeten de senioren zelf voor alle kosten op draaien. Om meer aandacht voor de bin nensport in Voorschoten te verkrijgen Is het misschien nodig te komen tot een be paald samenwerkingsorgaan in de vorm van een federatie. Indien „Gemini" weerklank ondervindt by de andere binnensportverenigingen, dan zal een oriënterende bestuursver gadering uitgeschreven wordt waaraan van Iedere vereniging één of twee be stuursleden kunnen deelnemen. LEIDEN Bruine bouwvak kers zijn gisteren weer aan de slag gegaan op de bouw werken. Voor de werkers, die in de buitenlucht moeten ope reren begon het nieuwe jaar, waarin weer de nodige va kantiebonnen voor een trip naar zonnige oorden verdiend moeten worden, niet al te best. Het goot en alleen de allernoodzakelijkste werken konden worden uitgevoerd. Er is dan ook gisteren menig klaverjassie" gelegd in de keten tijdens de onwerkbare uren, die uiteraard ook goed geschikt waren om de reis ervaringen uit te wisselen. Foto's LC/Dirk Ketting 6 GEWONDEN BIJ BOTSING IN SASSENHEIM SASSENHEIM Gisteravond circa 10 uur vond op Rykswcg 44 een verkeers ongeval plaats waarb(j zes gewonden vielen en een grote ravage werd aange richt. Een Opel-kadet werd \>an achter aangereden door een Ford-Taunus, op het gedeelte tussen het Postviaduct en het Klinkenberg-viaduct, richting A'dam. Beide wagens werden totaal vernield en kwamen dwars op de rybaan te staan. De bestuurder van de Opel, een 59-jarige inwoner uit Sassenheim (A. d. B.) werd zeer ernstig gewond, terwyi drie inzitten den van de Taunus (J. P. en L. M. uit Rijnsburg) en twee meisjes (resp. uit Aalsmeer en de Kwakel) eveneens wer den gewond. Allen werden per ambulance naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Dank zy goede samenwer king van het personeel van de plaatse lijk politie, garage en ambulance, kon het gestagneerde verkeer na 8 minuten z'n weg vervolgen. (ADVERTENTIE) Voor alle afdelingen: Administratie Advertentie-afdeling Handelsdrukkerij Redactie Klachten-bezorging geldt één i 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS dr. H. M. Vos voor het tijdvak van 16 september 1970 tot 1 september 1971 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de faculteit der god geleerdheid (wijsbegeerte van de gods dienst, zedekunde en ecyclopedie der godgeleerdheid A. R. Wintzen, arts, voor het tydvak van 16 juli 1970 tot 16 juli 1971 tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in tij- lelyke dienst by de geneeskundige neu- j rologie; BODEGRAVEN „Nou, daar hoeven we dan niet veel tyd aan te besteden," zo luidde de conclusie van de Haagse politierechter, toen een 22-jarige kan toorbediende uit Bodegraven zonder om wegen toegaf, dat hy „stomdronken" was, toen hy achter het stuur van zyn auto zat. In Alphen aan den Ryn had hy een aanryding veroorzaakt, maar dat was nog goed afgelopen, hoewel de eigenaar van de aangereden auto wel met de narigheid zat, want deze kon niet verder ryden. Dat kon verdachte wel en zonder zich om de aanrijding te bekommeren, zette h(j zyn tocht voort. Totdat een andere autobestuurder hem tot stoppen dwong. „Gelukkig maar ook", zo gaf de ver dachte toe, „wie weet wat er anders nog meer zou zijn gebeurd." „Er vallen iedere dag al doden en gewonden genoeg zonder u," stelde de officier vast. Ver dachte was naar een familiefeestje geweest en daar was het wat uit de hand gelopen. LEIDSE AGENDA DINSDAG 11 AUGUSTUS Zaal Maria Gyzensteeg Aanvang re petities Leidse Harmonie Kapel. 20.00 u. Jaarvergadering SVLV VOORSCHOTEN De Voorschotense voetbalvereniging SVLV zal maandag avond in het clubhuis op het Burgemees ter Van der Hoevensportpark om 20.00 uur de algemene jaarvergadering houden. De belangrykste onderdelen van deze vergadering zyn de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en de be- stuurverkiezln g. Bij het bestuur zijn aftredend en herkies baar de heren J. M. Janssen en G. M. van Rossenberg. Niet herkiesbaar is de heer E. van de rZyi. Het bestuur stelt als kandidaat de heer J. C. N. van Noort, di etevens de redaktie van het clubblad zal gaan verzorgen. Trainer G. A. Jansen heeft zich bereid verklaard ook voor het nieuwe seizoen de training op zich te nemen. Oefen programma LFC uit: Zondag 16 augustus: LFC-Blauw Wit, zondag 23 augustus: LFC-WB. zondag 30 augustus: DWV-LFC, woensdag 2 september: LFC-Holland Sport, zondag 6 september: Zaandyk-LFC, dinsdag 8 september: LFC-WY. Tien glazen bier Hoeveel glazen hier hy had gedronken wist verdachte niet meer, maar hy schatte het aantal op tien. „Erg onver standig, maar ook levensgevaariyk," zo constateerde de officier van jusltie. De officier zag dan ook geen enkele reden af te wijken van de gebruikeUjke strafmaat in dit soort zaken en eiste twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rybevoegdheid. „Dat is wel lastig, want ik moet met myn auto naar mijn werk en dan kunnen we zondags helemaal niet meer uit," klaag de verdachte. „Vooral dat laatste kan geen kwaad, er zyn zondags al meer dan genoeg auto's op de wegen. En verder is fietsen heel goed," repliceerde de rechter. Het vonnis w komstig de eis. ,J1ij bad dood onder mijn wagen kunnen liggen" DEN HAAG/LEIDEN „Nou, eigen lijk ben ik nog biy dat ik hem die klap heb gegeven, want voor hetzelfde geld liad hy dood onder myn wagen kunnen liggen," aldus de mededeling van een 44-jarige lasser uit Lelden. Zo gezien, zat het dus met de klap niet zo kwaad, zy het dan ook, dat hy er zich toch voor te verantwoorden had. Want klap pen uitdelen ln het verkeer, dat komt niet te pas. „Dan zyn we straks nergens meer In het verkeer", zei de officier. Er was dan een bromfietser, die be hoorde tot de velen die zonder enig teken te geven zich in het verkeer stortte. Dat had aldus verdachte het betrokken slachtoffer ook gedaan. Daardoor moest hy sterk remmen en manoeuvreren, teneinde de bromfietser- niet omver te rijden. „Toen maakte Ik mezelf zo kwaad, dat lk stopte en tegen de man een aanmerking maakte. De reactie van de bromfietser hield be slist geen wens tot een lang leven voor verdachte in. „Toen schoot myn hand uit, vervolgde hij de informatie. De officier had daar wel begrip voor. doch het gaat nu eenmaal niet om zelf in het verkeer te gaan rechteren. Daarom eiste hy 100.- boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met proef- tyd van drie jaar. Het vonnis werd 50.- boete plus de voorwaardeiyke gevangenisstraf.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3