£eidóc Scvmcmt Nederlandse toeristen met bus in Spanje verongelukt NA FEILLOZE VLIEGTOCHT fKmnt lezen aan Suezfront Treinongeluk eist zeker vijftig doden Na botsing in Sassenheim één persoon gedood en vier gewond Dans|es MITRIONE DOOD IN MONTEVIDEO AANGETROFFEN ZEVEN DODEN EN VIJFTIEN GEWONDEN Chauffeur ontvoert liftende meisjes Zenuwgas op weg naar Oceaan Vliegtuig in Peru neergestort Arrestaties na verspreiding „Rode tribune Weduwe van diplomaat vertrokken Fly vraagt hem te helpen Noodweer in Noord-Italië Nu echt in! Evert Castelein Zwembad voor tiende maal gekraakt Hartstikke leuk bij Evert Castelein 61e jaargang, no. 18.124 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T. V. - SELECTIE VANAVOND Nederland I: 19.04 Coronationstreet; 20.20 uur Met de muziek mee; 21.20 uur Corctramoord; 22.40 uur wereld kampioenschappen wielrennen. Nederland II: 19.36 uur De wetten van de wildernis; 20.20 uur Trans- world Top Team; 20.45 uur YondltsJj LATER OP DE MEESTE PLAATSEN DROOG De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: zwaar bewolkt met tijdelijk regen, maar morgen van het noordwesten uit afnemende be wolking en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige wind uit westelijke richtingen. "Weinig ver andering in temperatuur. SEVILLA (ANP-AFP) Tot de zeven ngekomcn slachtoffers van de tocristen. is, die gistermorgen in alle vroegt« in omgeving van Sevilla met 28 Neder- Deze Israëlische soldaat leest bovenop zijn stelling bij Ismailia rustig zijn krantje. Dit kan sedert de nacht van zaterdag op zondag, den naar het ziekenhuis overgebracht het jonge Dclftse echtpaar Visser-van den Berg, beiden 24 jaar. In totaal vonden bü dit tragisch ongeval zeven Nederlan ders de dood, terwijl vijftien inzittenden ;endgei akt. de dood toen de bus in reed en vijftien inzittenden den gewond. Naar twee ver: WEST-DUITSLAND AKEN. De Westduitse politie heeft een 36-jarige vtraöhtwagendhauffeur ge arresteerd, die ervan wordt verdacht twee liftende Finse meisjes (20 en 21 jaar) adhttden uur lang in zijn vracht auto heeft vastgehouden, hen meermalen heeft verkracht en op beestachtige wijze heeft mishandeld met bijl en bijlsteel. De beide meisjes moesten in een zieken huis worden opgenomen. De man had de meisjes al die tijd in de Eiffel rond gereden. Hij dreigde de een te wurgen als de ander zou vluchten. Toen een van de meisjes bewusteloos geslagen werd, vluchtte de ander. De man kon toen spoedig aangehouden worden. RICHMOND (Reuter) -r Twee treinen volgeladen met dodelijk zenuwgas uit de tweede wereldoorlog zijn vandaag liun slagen in het legerdepot Lexington nabü Richmond in dc staat Kentucky en in Anniston in de staat Alabama. Het gaat om 12.350 raketten, leder net vijf ki Joint in de oud Libertyvrachtschip worden geladen. In de Atlantische Oceaan, op een afstand van 500 kilometer van Cape Kennedy, zal het schip alle officiële en onoffi ciële protesten ten spijt tot zinken worden gebracht. Het gas zal ongeveer 4800 meter onder de zeespiegel komen te liggen. De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Oe Thant, heeft verklaard, dat deze dumping in strijd is met de zeeconventie van 1958. Driehonderd gewonden BILBAO (AFP - DPA - Reuter). Zeker vijftig personen vonden gisteren de dood bü een treinongeluk bü de Noordspaanse stad Plencia, toen twee treinen op elkaar in reden. De botsing was zo heftig dat de trei i elka r boorden. De uit de richting de de gewonden zo snel mogelijk naar de ziekenhuizen te vervoeren. Nog laat in de avond waren lassers bezig de bekneld geraakte lijken uit de wrakstukken te halen. Omwonen den verklaarden dat de botsing zo enorm was dat wagons zich meters boven de rails verhieven. Het ongeluk zou gebeurd zijn, doordat één van de treinen het enkele spoor opgereden was zonder dat het sein veilig lukt. Onder hen bevonden zich een aantal Amerikaanse studenten en een Nederlander. Het toestel van de Peruviaanse maat schappij Lansa kreeg kort na de start van het vliegveld van Cuzco moeilijk heden. De piloot had toestemming ge vraagd terug te keren naar het vlieg veld, maar raakte op de terugweg een bergtop. Het vliegtuig explodeerde. Er is één overlevende, de tweede piloot. Hij ls met ernstige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. In Rotterdam en Den Haag bevriend staatshoofd zün zaterdagmiddag twaalf mensen in Rotterdam gearres teerd. Zü verkochten op straat het blad van de marxistiscli-leninistische orga nisatie „De Rode Tribune", waarin on der meer Soeharto moordenaar genoemd wordt. Enige honderden exemplaren van liet blad zijn in beslag genomen. Na enige uren werden de arrestanten weer vrij gelaten. Er is proces-verbaal opgemaakt. In Den Haag werd één ar restatie wegens hetzelfde feit gepleegd. In Djakarta is zaterdag officieel mee gedeeld, dat het voorgenomen bezoek Behalve de slachtoffers uit Schipluiden en Den Haag zijn de volgende Neder landse toeristen omgekomen: het echt paar H. van den Berg (39) en M. A. van den Berg-Peer (44i uit Amsterdam; me vrouw E. Walstra-ten Cate (54) uit Hil versum; J. Aarsman (27) uit Hilversum en L. Erkens (2b; uit Dordrecht. Er wordt in het kanaal dat uitloopt in de Guadal quivir, voortdurend gedregd naar de twee vermiste inzittenden van de Spaanse rampbus, die waarschijnlijk dooi- techni sche mankementen van de weg afgeraakt in het ivater gestort is.' De polib die zich h schillende keren verhoord. De Neder landse ambassade in Madrid genwoordigers van Eurotours, die de reis organiseerde, hebben de zorg op zich ge nomen van de gewonden en de overige vier geredden. De stoffelijke overschot ten van de zeven omgekomen worden zo spoedig mogelijk naar Neder land overgevlogen De Nederlanders, maakten deel uit van een groep van ongeveer zeventig vakan tiegangers, die zaterdagavond omstreeks middernacht met een KLM-chartervlieg- tuig van Schiphol zijn vertrokken. De groep moet ongeveer kwartovertwee in Spanje zijn aangekomen. De groep weid vervolgens over twee bussen verdeeld om naar hun vakantiebestemming, het Spaanse plaatsie Rota aan de Costa de la Luz, te worden vervoerd. Een aantal van heil zou tw<>e weken, de anderen drie weken in Spanje blijven. Toen de redders. burgerwachten, brandweerlieden en wegarbedders ter plaatse Utrera. Van de gewonden overleden er twee tijdens het vervoer naar het zieken huis. Hun lijken bevinden zich in het dorpje Los Palacios, op de weg naar Sevilla. De autobus was gehuurd bij een reis bureau in Cadiz. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. Een van de inzittenden heeft verklaard dat de bus van een talud van zeven me ter hoogte de rivier in is gestort. De bus kwam op zijn wielen in het water terecht. SCHIPHOL (ANP) De weduwe van de vorige week in Den Haag gestorven Braziliaanse diplomaat De Vasconcelos, haar kind en ouders zijn zaterdag via Zürich naar Brazilië vertrokken. De kist met het stoffelijk overschot van de man werd zaterdag per vliegtuig van Frankfort naar Rio de Janeiro overge bracht. A-AP) Het stoflclük ov« rillaleiders eist aide. Over het lot van Amerikaan bevindt zich in handen van do Tap kundige Claude Fly. Hü werd afgelopen vrüdag De „executie" telefoontjes bekendgemaakt, nadat de Uruguese autoriteiten geweigerd hadden in te gaan op de eisen van de Tupamaros, onder het motief dat er in Uruguay geen politieke gevangenen waren. Intussen werd met man en macht naar de ontvoerden gezocht Dit had rangen tal leden de ïsultaat dat Tupai onder wie de legendarische leide Sendic. Deze zou aan de politie verklaard hebben dat de „executie van de ontvoerden niet van hem afhing". Eerder had hij de politie verzekerd, dat de Tupamaros niet de bedoeling hadden om de ontvoerden te doden. Inmiddels zijn de familieleden van Braziliaans diplomatiek personeel, negenenvijftig in getal, met een extra-vliegtuig naar Brazilië overgebracht. Onder hen bevinden zich vijf van de zes kinderen van de ontvoerde Braziliaanse consul Gomide. De vi de andere ontvoerde, offen door e uizenden bor •lefoonleidin) i de druiven- Vijf kinderen gewond in Vinkeveen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het afgelopen week- inde hebben zich weer een aantal ern- tige verkeersongelukken voorgedaan. Als Duitse personenauto, die van de rijksweg kwam en het kruispunt richting Noordwijk wilde oversteken, geen voorrang aan een uit Lisse komende personenauto. Deze laatste auto schoof na de botsing nog veertig meter door en kwam tegen een lichtmast tot stil stand. Een 64-jarige vrouw uit Heems kerk werd daarbij zo ernstig gewond, dat zij later in het Academisch Zieken huis te Leiden overleed. Vier andere in zittenden werden licht gewond. Op de Hoofdweg in Vinkeveen verloor zaterdag de 28-jarige bestuurder uit Vin keveen de macht over zijn stuur en reed in op een groep van ongeveer 30 perso nen, die wat aan het napraten waren over een botsing tussen twee bromfiet sen. Vijf kinderen, in de leeftijd varië rend van vijf tot zeventien jaar, moesten met verwondingen naar een ziekenhuis worden overgebracht. Eén van hen is er Ongevallen met dodelijke afloop deden zich voorts voor in Wijk b j Duurstede. Oldebroek, Eindhoven, Etten-Leur en Zundert. :at. 6.30 u., 'Welkoi Sassenhei Hillegom: 24 aug. Noordwükerhout: 16 sept. Leiden: Inschrüving vanaf zon 2 tot 7 uur, Hooglandse Ke gracht 48, tel. 01710-2.35.83. ERMELO (ANP) Als ichtei zwembad Hokseberf akt. Ruim 500 mer soek aan het bad. Het actiecomité dat niets liever wil dan legale opening van het bad, onder vond ook deze zondag veel waardering voor zijn werk. Op last van de rijkspo litie moest het zwembad om h&lf vijf ontruimd worden. De ordedienst van het actiecomité heeft deze opdracht prompt uitgevoerd. Nadat het comité zelf nog tien minuten gezwommen had, werd het toegangshek van het zwembad gerepareerd en afgesloten. ot van dc door de Tupa- gevonden in Puertc Rico, oten. Het lük lag in een onsul Gomide op 31 juli politieke gevangenen in is niets bekend. Nog een namclük dc bodemdes- hij haar dringend asjeblieft te helpen". Deze brief wan ingesloten bij een verklaring van de Tupamaros dal Mitrione zou worden terechtgesteld. De Uruguese regering overweegt de doodstraf weer in te voeren, dan wel tijdelijk de grond wettelijke vrijheden op te schorten teneinde de Tupamaros met meer succes (ADVERTENTIE) op dc dansavonden l>ü E.C. Vanaf 1 juni zün ALLE jongelui op les- of dansavond welkom! Lisse a.s. zaterdag 8 uur Leiden: a.s. zondag 8 uur SOVJET-UNIE Vier steden wegens cholera gesloten MOSKOU (A.P.) Vier grote in dustriesteden in de Sovjet-Unie zün tot verboden gebied voor toeristen verklaard door de Russische gezondheidsdienst wegens het voorkomen van cholera. Intoerlst heeft zaïterdag bekend ge maakt dat alle reizen naar Astrakan, Wolgograd (het vroegere Stalingrad), Oeljanovsk en Odessa tot nadier order zijn afgelast. De reden voor het besluit is niet be kend gemaakt maar men neemt aan dat het hier een voorzorgsmaatregel betreft die ten doel heeft verbreiding van de plaatselijk opgetreden cholera te ver hinderen. Paniek in school door omgevallen schoolbank QUITO (A.F.P.) De kreet „aard beving", die een leerling van een school in Quyaquil (Ecuador) zaterdag slaakte, veroorzaakte een hevige paniek onder de ongeveer achthonderd leerlingen en leer krachten. By het gedrang werden tien tallen kinderen onder de voet gelopen of vielen van de trappen. Sommigen spron gen uit de ramen. Toen de rust was weer gekeerd telde men twee doden en 123 gewonden. Er was geen sprake van een aardbeving. Op een hoger gelegen ver dieping was met veel geraas een school bank omgevallen waardoor de leerling die oorzaak van de paniek werd aan een aardbeving dacht.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1