Europa één wandelend feest van festivals Elke dag Nederlands halfuur op Duitse radio Droomvakantie van vier minuten op tv Informatie en nieuws over Duitsland r RADIO MORGEN Stigwood zit goed met zijn pop Devaluatie van cultuur Prins Claus was weer in Kerkrade Keetie Hage in Zie zo zomer Van gewest tot gewest LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 Geen plezier reis voor gast uit Indonesië "FEN man met erkend inzicht in de Nederlands-Indonesische betrekkin gen heeft onlangs betoogd hoe jammer het is dat Den Haag nooit president Soekarno en premier Mohammed Hatta voor een spoedig bezoek aan Nederland uitnodigde. Wanneer bij het komende verblijf van Indonesië's „sterke man" generaal Soeharto straks allemaal ge beuren gaat, wat in woord en geschrift wordt voorgenomen, zou die uitspraak nog wel eens voor herziening vatbaar kunnen blijken. Behalve voor hen die zo naief zijn te geloven dat de kritiek die generaal Soeharto wacht, niet opgegaan zou zijn in het geval van Hatta en Soe- Een plezierreisje belooft de beant woording van prins Bemhards bezoek aan Indonesië voor Soeharto niet te worden. Wanneer alles wat protestgroe pen zeggen van plan zijn om te doen, doorgaat, zal het „foei" de belangstelling van de zwijgende meerderheid wel weer overstemmen of de Nederlandse over heid moet via politie-regie van dit bezoek het vooral in het buitenland bekende spel van „schijn en wezen" gaan maken. Deze overheid staat overigens al voor het probleem dat ze niet alleen ge- confronteert wordt met plannen voor tegen het Indonesische regime gerichte demonstraties, maar ook met verzoeken om gesprekken met Soeharto, afkomstig van groepen die het Djakarta's hoogste politieke leider wel eens even willen zeggen en dit dan liefst niet „fijntjes". lichter, doordat de kritiek zelf zo sterk I controversieel is. De ene groep lust Soehdrto niet om- j I dat ze in hem de prolongatie ziet van een bewind dat een einde maakte aan I j het koloniale tijdperk of dat de zelf- I standigheid van de Zuid-Molukken de nek om gedraidi heeft. Een andere groep wijst Soeharto af omdat hij een streep trok door Soekaino's linksgeiichtè ge- leide dictatuur, omdat hij de communis ten hard behandelt of omdat zijn regime te veel op militaire tucht stoelt. Weer een andere groep vindt Soeharto een I falende kruisvaarder die de strijd tegen j de corruptie preekte, maar niet in staat blijkt zijn armoelijdend volk te vrij- I waren tegen de corruptie van zijn I medewerkers. Openbare acties van deze bezwaarden bij gelegenheid van Soeharto's aan- I wezigheid in Nederland passen in de vrijmoedigheid waarmee tegenwoordig ook ons land de publieke opinie afrea geert. Dat op deze manier Soeharto iets I nieuws verteld kan worden, lijkt ons uitgesloten, want het Indonesische staatshoofd is behalve een scherpzinnig en energiek, ook een doorgaans goed ge- informeerd man. Gesprekken Controverseel m Wel zinvol lijken ons als echt overleg bedoelde gesprekken, ook wanneer die niet meer op regeringsniveau zullen plaats vinden; parlement en bedrijfs leven komen o.i. daarvoor op de eerste plaats in aanmerking. Daarom hopen we dat het kabinet-De Jong daarvoor samen met zijn gast voldoende ruimte op het rooster zal weten te scheppen: zo mogelijk nog met belangrijke en reëel-denkende kopstukken van belang rijke maatschappelijke organisaties in Nederland. Wanneer Soeharto werkelijk een man-met-visie is, beperkt hij zijn bezoek aan Nederland niet tot Soestdijk, Plein 1813 en de bijna vaste obligaat onderdelen van staatsiebezoek. Voor het belang van die gesprekken neemt hij dan zeker een aantal onvriendelijke spandoeken en kreten voor lief. De Duitser Johannes Kopp spreekt het Nederlands zonder Bernhard- of Claus-accent. Een heel enthousiast pratende smalfil- mer is de 38-jarige Oedie Strüwer. die vanavond zün ongeveer vier minuten durend filmpje „Droomva kantie" mag laten zien in het TROS- programma „Zie-Zo-Zomer". HU blükt een beroepscineast in de familie te hebben in de persoon van zijn in Zweden werkende volle neef Ardy Strüwer. „Ook al ben je maar gewoon amateur, speel af en toe voor mijn part de beroepsfilmer" adviseert de Rotterdamse vertegenwoordiger in olie HIJ zegt* „Droogzwemmen kost niks! Een echte cameraman kient eerst zijn camerabeweging uit en maakt dan pas zijn eerste opname. Vaak moet hij het nog een paar keer overdoen, voor de zaak er echt goed op staat. En dan zouden wij amateurs onze camerabe wegingen in één keer goed moeten hebben? Dat kan toch zeker niet! Laten de mensen toch alsjeblieft wat meer droogzwemmen en pas als alles goed zit de opname maken. Kijk. na tuurlijk kun je niet altijd zo kalm aan doen. 'n Tijdje terug zag ik een majorettekorps aankomen, prachtig! Lig ik daar opeens languit op de grond midden op straat en ik denk: D'r moet toch heel wat gebeuren voor ze mij hier wegkrijgen. Er gebeurt natuurlijk niks en ik heb een prachti ge opname. Die meisjes vonden het nog leuk ook geloof ik. Je moet ge woon durven! Ook nooit bang zijn om een statief te gebruiken, want die filmbeelden schudden anders zo vrese lijk op het doek. De heer Strüwer filmt al een jaar of tien, is geen lid van een filmclub, krijgt zijn kritiek (waar hij met na druk om vraagt) wel van familie en vrienden. Ditmaal heeft hij dan een miljoenenpubliek rond de kijkbuis. „De mensen zijn verwend door de t.v.", vindt hij, „maar ze kunnen het allemaal, als ze maar de moeite wil len nemen om him filmpje werkelijk af te maken. Dan kun je 'm pas echt laten zien! Dus een begin- en een eindtiteltje eraan en ervoor zorgen, dat het op de een of andere manier een samenhangend geheel wordt. Zo kun je in plaats van een enkele va kantiefilm ook een jaaroverzicht ma ken, waarbij de in elk seizoen aanwe zige zelfde mensen zo'n verbindende schakel vormen. Van een aantal zo- meropnamen kun je een prachtig gro ter geheel maken door er ook die prachtige herfst met al zijn kleuren bij te betrekken, je laat dezelfde men sen in zo'n vervolgstuk bijvoorbeeld paddestoelen zoeken,, je kunt, er, iets heel romantisch van maken". In zijn filmpje „Droomvakantie" heeft de heer Strüwer het verbindende ele ment thuis, bij de montage, gevonden in een zandkasteel-in-aanbouw, dat hij op vakantie bij het Spaanse Tar ragona tegenkwam. „Er moest nog wel heel wat aan dat filmpje gebeu ren toen", zegt hij, „maar u zult zien dat het is afgekomen. Dat is het leuke werk hè en dan ga je ermee door". Waarmee hij intussen alweer driftig bezig is. TROS Ned. I 20.20 uur. KEULEN Terwijl in de meeste huiskamers 's avonds het televisie scherm oplicht, is er nog altijd een minderheid, die het houdt bij de ouwe trouwe radio. Hoe groot die minderheid is valt moeilijk te schatten. Nog moeilijker is het om het percentage van die minderheid te meten, dat op werkdagen tussen 8 uur en half negen afstemt op de 36,5 meterband waarop, als alles goed gaat, de Nederlandse uit zending van de Deutschlandfunk te beluisteren \alt. Een half uur lang wordt een gespro ken dagblad met nieuws en informatie over Duitland in het Nederlands uit gezonden. Die uitzending is het pro- dukt van een hele werkdag, besteed door een groepje van tien Duitsers en Nederlanders die zich sinds september 1967 hebben genesteld in een heren huis aan de deftige Lindenallee in Johannes Kopp, hoofd van de Neder landse afdeling, steekt met zijn 1,95 meter lengte met kop en schouders uit boven, zijn twee mederedacteuren. Evenals hijzelf beheersen zij de Ne derlandse taal tot in de perfectie, zon der een Bernard-Clausaccent. De ze ven overige vaste medewerkers drie vertalers, drie secretaressen, een producer zijn Nederlanders of Vlamüigen. De Deutschlandfunk is de Europese afdeling van de Deutsche Welle, die te vergelijken is met onze Wereldom roep. De redacties der uitzendingen in vele talen hebben als opdracht meege kregen algemene informatie over Duitsland te verstrekken, waarbij er voor gezorgd wordt dat regeringspar tijen en oppositie gelijkelijk aan bod komen. Het nieuws wordt op de voet gevolgd via kranten en telexen van de grote internationale persbureaus. Wat bruikbaar is, wordt in het eigen bul letin verwerkt en eventueel van com mentaar voorzien. Wat in Nederlandse oren als propaganda kan klinken, wordt vermeden. Daarom wordt niet de nadruk gelegd op Duitse successen of op Duitse politieke doelstellingen. Het programma heeft meer het lype van een magazine. Johannes Kopp. geboren in Bonn cn i als D.P.A.-correspondent .9 jaar in Amsterdam gewerkt: ..We proberen zoveel mogelijk zakelijke informatie te geven en daarmee tevens goodwill te kweken. Of er veel mensen naar ons luisteren valt moeilijk te zeggen. We krijgen weinig brieven van lezers. Het populaire muziekprogramma van de Deutschlandfunk ..Der Plattcntel- ler" krijgt soms 200 brieven van luis teraars op een dag. Dat alen wij nauwelijks in een jaar. We gaan er van uit dat van de duizend luisteraars slechts één de moeite neemt om een brief aan ons te schrijven". Daarbij*" komt dat wij geën controver siële zaken behafttfelen en niemand schokken. Dan krijg ie vanzelf weinig reacties al vermoeden we dat het aantal geregelde luisteraars groter is dan zo oppervlakkig lkijt. Ook heb ben we goede gronden om te veron derstellen dat er in Vlaanderen meer naar ons wordt geluisterd dan in Ne derland. We zitten ook op een ongun stige tijd: van 8 tot half 9 's avonds. Ons Franse programma dat na 11 uur wordt uitgezonden zit gunstiger en krijgt ook meer reacties van luiste- vervuiling in Duitsland, op de rol die de „mechanische leraren" spelen, d.i. het t.v.-onderricht in gebieden waar een tekort aan leerkrachten bestaat, op natuurreservaten e.d. Zo er al eens 'n controversieel programma wordt uitgezonden, dan gaat dat toch niet verder dan „Europa's eiermand 'staat in Neder-Saksen". Daar zullen ze het in Roermond en in Barneveld -stellig 15.30 uur: Vakantieprogramma met zang en dans uit Hongarije, de vliegende schotel en Puffenstuf 18.15 uur: Wereld kampioenschappen wielrennen 18,45 uur: Pipb de Clown 18.55 uur: Journaal TROS: 19.04 uur: 19.31 uur: De wereld. NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal EV! OMROEP 19.04 uur: Tieneropstand 19.30 uur: Kampen zingt 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Hier en nu 20.45 uur: Please sir 21.10 uur: Popparlement 21.20 uur: De kampioenen, 22.10 uur: Gewoon iets anders, Griekse zangeres Dora Jannakopoulou NOS: 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Wereld kampioenschappen wielrennen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 22.00 uur: Zolang de kraanvogels nog overvliegen, film 22.50 uur: Kerkelijke verdeeldheid over het wereld gebeuren NOS: 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: Wereld kampioenschappen wielrennen 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Van gewest tot gewest 19.49 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Berichten uit de zomer 20.45 uur: Kunstenaarsportret van Jaap Boots 20.55 uur: Onaantastbaar, tv-serie 21.40 uur: De wereld van Peter Vos 22.25 uur: Journaal 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Première over film VARA: 19.30 uur: Lief zijn voor muizen, film 19.35 uur: Knight duty, film 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zomaar NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 21.45 uur: Mannix, tv 22.35 uur: Journaal De „Duitse dienst voor Nederland" be leeft ook zijn bijzondere wederwaar digheden. Zijn programma's worden uitgestraald via het zenderpark van de P.T.T. in Münster. De technici we ten daar ook niet altijd precies welk programma naar welke zender moet worden geleid. Daardoor komt hel wel eens voor dat een voor Nederland bestemd programma naar Zuid-Euro pa wordt uitgezonden of door Duitse luisteraars gewoon via de W.D.R. 1e beluisteren is. Als rampmaand geldt: de periode van vier weken, waarin 34 zenduren 'uitvielen als gevolg van fou tieve schakelingen. Een ander probleem vormt het feit dat de internationale radiozenders el kaar op de middengolf verdringen. Doordat de Vaticaanse zender en de Deutschlandfunk op dezelfde golfleng te naar Roemenië uitzenden, is het wel eens voorgekomen, dat daar na de aankondiging van een pauselijke uit spraak t.a.v. geboortenregeling de stem van Willy Brandt in de huiska mers klonk. Aan de Lindenallee In Keulen staan ze dan evenzeer 'op de .u hl.; regels door elkaar zijn gegooid. Aan veel van dit soort perikelen komt een einde als straks de nieuwe studio gebouwen van DReutslandfunk en Deutsche Welle het rijtje villa's uit de Keulse binnenstad gaan vervangen. Dat deze gebouwen worden opgetrok ken op een terrein dat op kadastrale kaarten staat aangegeven als „Sau- acker" (varkensveld) wordt door Johan nes Kopp en de zijnen beslist niet als een symbool gezien. Hn;VERSt->TH»2 M AVRO: 7.00^ Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas- naat Spectrum: oude'en moderne muziek(opn Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen volksmuziek uit Polen. 11.55 Beursberichten. reo: Uchte grammotoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 id n gJ V PR 0:6 ^160 0 2v'pR O - Vr ij da'fi: °muziek. (Van onze correspondent) LONDEN Philips Britse zuster maatschappij, de Philips Electrical Ltd. in Londen, bezit ongeveer een- vierde van de aandelen van de Robert Stigwood Organisation, een vennoot schap gesticht door een 36-jarige Au straliër, Robert Stigwood. De Stigwood Organisation is de eigenares van de helft van de erotische show „Oh Cal cutta", die in Londen een stormach tig succes oogst, en van 40 procent van de love-rock-musical „Hair", die al ruim twee jaar iedere dag volle zalen trekt. De officier van justitie voor geheel Engeland, heeft onlangs bekend gemaakt, dat de producer, de regis seur, de acteurs en actrices van „Oh Calcutta!" niet op morele gronden ge rechtelijk kunnen worden vervolgd. Robert Stigwood verdiende 22 pond per week, toen hij in Australië op een reclamebureau werkte. Twaalf jaar geleden kwam hij met 30 shilling op zak naar Londen. Daar lanceerde hij zich in de wereld van de popmuziek, maar hij had geen geluk. In 1965 bedroegen zijn schulden ruim 40.000 pond en zag hij zich verplicht zijn firma te liquideren. Stigwoods nieuwe vennootschap deed het beter. Zij heeft aandelen in de verdiensten van talrijke grote figuren uit de Britse showbizwereld, onder wie Georgie Fame en Frankie Howard en de scenarioschrijvers Johnny Speight, Galton en Simpson. Von Karajan zag af var drugs Traditionele festivals, zoals het 94- jaar oude Wagnerfestival hebben weinig van hun glans verloren. Ie mand, die de openingsvoorstelling bijwoont, krijgt de indruk, -dat de in het Weense dagblad Express het 50ste festival van Salzburg met een „vermoeide seniele man van 50 Het bezadigde internationale festival BAYREUTH (AP) Europa is één wandelend feest van festivals gewor den, die van alles opdienen, van de klassieken tot het smijten met pud ding. Voor de cultuurhongerigen. de vermoeide toeristen en de curiositei meeste liefhebbers van Wagner smo kings of avondjurken en mink stola's dragen en in grote limousines rij- Hct eens zo spectaculaire levendige filmfestival van Cannes, begonnen in 1946, is wat kalmer geworden. De pretkant is bijna verdwenen. Foto grafen, die vroeger een ruime keuze hadden moesten dit jaar naarstig van Edinburg (muziek, toneel en opera) komt dit jaar met een ge durfde produktie door de opera van Frankfort van Serge Prokoviev's „Vurige engel". In de slotscène tre den drie ..topless" nonnen op die mishandeld worden, terwijl andere schaars geklede nonnen de monni ken hun pijen afscheuren. Een festivaldelegatie met burge meester James McKay aan het hoofd tenjagers zijn er festivals voor bijna elke smaak: Wagner, Mozart en Shakespeare, klassieke en moderne muziek, dans en toneel, korte, docu mentaire en lange speelfilms, vuur werk, een festival voor heilige kunst en een passiespel. Wie ziek is van festivals begeve zich naar Coxheath in Kent (Enge land), de zetel van het wereldfestival voor het puddingkampioenschap. Ploegen uit Engeland en het buiten land tooien zich in Victoriaanse cos- tuums en houden wedstrijden in het gooien van puddingen naar elkaar. Op de grote festivals zijn de plaats- kaarten dikwijls moeilijk te krijgen zoeken naar sterretjes, die op het strand wilden poseren. Wegens be zuiniging hebben dc filmmaatschap pijen zwaar besnoeid op cocktailpar- ties cn recepties. Een geschil rond de Vietnamese oor log heeft dit jaar geleid tot misluk king van het 20ste filmfestival van West-Berlijn. De jury trad af zonder prijzen toe te kennen na een geschil over de Duitse inzending „O.K." welke film de verkrachting en moord vertoonde van een Vietnamees meis je door vier Amerikaanse soldaten. Salzburg werd een sensatie bespaard toen zijn artistieke directeur. Her- bert von Karajan, het advies van beoordelen of de opera wel geschikt was voor het festival, dat van 23 augustus tot 12 september gehouden wordt. De delegatie sprak haar „vol komen geen bezwaar" uit. De festivals trekken miljoenen men sen, grotendeels uit West-Europa en Noord-Amerika. De Noordameri- kaanse toeristen, die menen dat ze wat cultuur moeten opdoen, worden verlokt met reisaanbiedingen, waar in festivalkaartjes zijn begrepen. Gastvrouwen in de traditionele Bei erse Dirndlcostuums wachten de Amerikaanse toeristen op het vlieg veld van Frankfort op en brengen hen per bus rechtstreeks naar het en duur. Maar soms is het succes van de voorstellingen beter af te lezen van het aantal keren dat het doek gehaald wordt dan aan het kasregister. Drie van de populairste en bekendste muziekfestivals het Richard Wagnerfestival van Bay- reuth, en de festivals van Salzburg en Wenen in Oostenrijk kampen met tekorten. SinJs het einde van de tweede we reldoorlog zijn honderden festivals herleefd of nieuw geboren in Enge land en op het Europese vasteland voornemen om te proberen welke invloed drugs zouden hebben op zijn dirigeren. De proef zou worden ge nomen op een niet voor het publiek toegankelijk concert. Volgens Von Karajan zei zijn dokter: „Wat voor indruk zou het maken op jonge mensen die gewaarschuwd worden tegen drugs als zo'n beroemd en populair man als Von Karajan drugs neemt, ook al is het alleen maar voor een experiment?" Het ontbreken van artistieke experi menten op het Salzburgfestival van dit jaar, dat 26 juli begon heeft tien jaar in het Alpendorp Oberam- mergau wordt vertoond. De organi satoren wijlen de terugzending van drie vijf procent van de 5200 plaatsbewijzen voor elke voorstelling aan de kritiek, welke beweert dat de tekst van het passiespel anti-semie- lische uitlatingen bevat. Niettemin verwachten zij meer dan een half miljoen bezoekers voor 98 openbare voorstellingen, die 16 mei zijn be gonnen. Bayreuth verwacht uitverkocht te zijn met in totaal 50.000 mensen voor de 30 voorstellingen tussen 24 20 grootste internationale festivals van Groot-Brittannië bevindt zjch het oudste muziekfestival van Euro pa, het drie korenfestival, dat voor het eerst in 1715 in Hereford werd gehouden. consternatie gewekt onder de mu ziekcritici. Onder de beproefde stapel produkties. grotendeels van Wolf gang Amadeus Mozart, was slechts een verandering, nl. Giuseppe Ver di's „Othello". Een criticus vergeleek juli en 27 augustus. Meer dan de helft van de bezoekers komt uit het buitenland. Het Franse ministerie van Cultuur schat dat elk jaar 700.000 mensen de 30 topfestivals in Frankrijk bijwonen. KERKRADE (ANP) Prins Claus heeft woensdagavond in de overvolle Rodahal in Kerkrade, in het kader van het Zesde Wereldmuziekconcours, een concert bijgewoond dat werd verzorgd door de Banda dei Carabinieri uit Rome. In de pauze van het concert werd de prins voorgesteld aan de 73-jarige maestro van het ruim 110 man sterke orkest, luitenant-kolonel Dominico Fan- tini, die gekleed in cape en steek vol rode pluimen, de complimenten van prins Claus over de uitvoering in ont- Voor het front van de banda offreer de de algeheel leider van de Italiaanse rijkspolitiekapel, kolonel Elio Ravegnani, prins Claus een kostbaar boekwerk met wetenswaardigheden over de historische Vooraf was prins Claus met zijn per sonenauto bij het stadhüis van de Lim burgse klankstad gearriveerd, evenals op 17 juli j.l-, toen hij de opening van het wereldmuziekconcours verrichtte, wacht te hem hier een enthousiast onthaal. Burgemeester mr. J. Smeets bood hem in het bijzijn van de commissaris der koningin in Limburg mr. dr. Chr. van Rooy, een fotoboek aan van het muziek feest in Kerkrade. Aansluitend volgde prins Claus de muzikale verrichtingen van de Kerkraadse Politiekapel, en een défilé van de Banda dei Carabinieri. Daarna wandelde de prins naar de Roda hal waar het concert plaatsvond. Onder de ruim 3000 muziekliefhebbers die het concert bijwoonden bevond zich ook de Italiaanse consul in Limburg. Restauratieplan Eiffeltoren (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS Kort geleden heeft de Pa- rüse prefect zich pessimistisch uitgelaten over het voortbestaan van de Eiffeltoren. die hooguit nog een kwart eeuw mee zou kunnen cn daarna wegens verval van krachten zou moeten worden afge broken. Gisteren heeft het exploitatiebestuur van de Eiffeltoren daarop geantwoord met een kort en bondig: geen sprake van! Het bestuur heeft voor de toren i (320 meter hoog met 1700 treden) een i restauratieplan opgesteld dat in de ko- mende zes jaar zal worden uitgevoerd, i Een deel van de kosten zal worden be- streden uit de ontvangsten van de 2,5 Ml van het land: litelten: 13.00— U.os Omroeper, hoor- HILVERSUM lit 240 EN VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Radio Nordland Helgoland: popmuziek. 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. 13.00 Nieuws. 13.03 Top-30 (vervolg). TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Suzie Cream Cheese. AVRO: 15.00 Nieuws. r automobilisten. klassieke muziek •Jieuws.) 8.30 Niéuws. SOS-berichten voor schippers) 12.55 lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbe richt. dagklapper en beursberichten. 13 20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Kamermu ziek. is:00 Nieuws. 15.03 Casinoconcert. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Volks dansen 16.30 Voksmuziek. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte Wie zich op net I heeft laten boeien door de film Getuige a charge met de aloude Marlène, heeft op II af moeten zien van de blinde zanger José Felici- ano, die onlangs optrad in het Am sterdamse Olympisch Stadion en waarvan de NCRV nu een tv-regi- stratie gaf. André Roest had als regis seur ondanks dat hij vijf cameralie- den had ingezet een sobere beelden reeks geconstrueerd, waardoor de vol le aandacht viel op de zanger zelf en op diens wijze van zingen en bespelen In Cardiff speelde opnieuw het „Spel zonder grenzen" een slopende slijtage slag voor mannetjesputters en behen dige vrouwtjes. Hoogland vertegen woordigde ons land en stond in het begin hoog óp de scorelijs t. maar typisch nationale bezigheden als vier emmertjes water dragen vielen de Hooglanders toch te zwaar, zodat zij uiteindelijk niet meer bereikten dan een gedeelde derde plaats. Het Zwit serse Locarno en het Belgische Genk eindigden ex aequo op de eerste Dc Haagse schilder Gerrit Polder expo seert zijn werken van de laatste jaren in zijn eigen kunstzaal aan de Kleine Kazernestraat van 8 t m 29 augustus. Vistor Vasarely, is een Hongaarse schil der die sinds 1930 in JParijs werkt. In samenwerking met Galerie Denise René wordt in de kunstafdeling van De Bijenkorf een tentoonstelling van zijn werk gehouden van 15 agustus tot en met de 29ste. Clara Clairbert De voor de tweede wereldoorlog beroemde Belgische so praan Clara Clairbert is op 71-jarige leeftijd in Brussel overleden. miljoen bezoekers per jaar een ander deel zal worden geleend. Aanvankelijk was de Eiffeltoren ge bouwd voor de duur van twintig jaar maar het exploitatiebestuur is er van overtuigd dat de honderdste en twee honderdste verjaardag gemakkelijk zul len kunnen worden beleefd. plaats. Op 19 augustus bij de landen- ontmoeting in Groningen krijgt Aal ten de kans om Genemuiden de fina leplaats met 37 punten te ontnemen. Voor de liefhebbers zong David Hol- lestelle nog met het Radio Trombone kwartet en wie zich intussen alweer aan het verdiepen is in het vader landse voetbal in het komende seizoen kon later op de avond nog terecht bij Studio Sport, dat zich uitgebreid bezig hield met de ongewilde prognosehu mor, in het kort aldus samengevat: als beide clubs kans zien een doelpunt te maken, zit een gelijk spelletje er dik Vanavond zal er in het programma Zie Zo Zomer o.a. een interview zijn met Keetie Hage, die onlangs voor de vijfde keer Nederlands kampioene op de achtervolging werd. Deze 20-jarige vedette op de wielerbaan neemt deel aan de Wereldkampioenschappen, die gehouden worden te Leicester in En geland. Uitgezonden door de KNWU, zal zij daar Nederland vertegenwoor digen in de wedstrijd achtervolging op de baan en de titelstrijd op de weg \oor dames. In Zie Zo Zomer zullen beelden getoond worden van Keetie tijdens haar training op de baan en op de weg, samen met haar zusje Bella. TROS, Ned. I 20.20 uur. In het NOS-televisieprogramma „Van Gewest tot gewest" van vanavond wordt aandacht besteed aan de vol gende onderwerpen: kunstnierpatiën- ten houden vakantie in kasteel „Bou- vigne" in Breda, mogelijk gemaakt door de Stichting Vakantie Dialysepa tiënten; Hümmlingroute; impressie van een dag vakantie op Ameland en Twentse beken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2