mening M Discussie binnenstad gaat op gang komen WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Drank en lichtmast markten „Even een bulletje halen" is nu verleden tijd MEDISCHE DIENSTEN Geen kadavers in de sloot PAGINA 5 Laverende automobilist voor Haagse politierechter Winstpunt van democratisering zwaarlijk is. Een klein bestuur is veel effectiever. De anderen meenden echter, dat dit nadeel beslist niet opweegt tegen het voordeel van de grotere betrokken heid en participatie van de studenten bij de besluitvorming. Een hogere moti vatie bij de studenten is een der be- langrijkste vruchten van het experi ment. meende de heer Gevers. Ook van links was er kritiek op het experiment. Willem Broeder meende dat de thans geschapen struktuur zeer geschikt is om linkse studenten onder de duim te houden, een soort repressieve tolerantie dus. Overigens gelooft hij weer niet in een soort samenzwering van de kant der docenten, toen zij in de meidagen van 19G9 het bestuur uit handen gaven en ter discussie stelden. Hierna kwam de plotselinge rolveran- dering van de docent ter sprake. Was hij vroeger de man. die eenzijdig kennis overdroeg met de professionele autori teit van de vakman, thans is hij meer een „groepslid met begeleidende funk- tie", die naast inhoudelijke kennis te vens inzicht moet hebben in het goed funktioneren van groepsprocessen zoals een discussie met maximale participatie der deelnemers. Lammers merkte hierbij op. dat de docent van de traditionele studenten druk ondervindt om in de j oude docentenrol te vervallen, zo van „laten we niet moeilijk doen. laat hij J het maar eventjes zeggen". Verder I meende hij, dat een bijscholing voor do centen m.b.t. discussietechniek en het begeleiden van groepsprocessen ge wenst is. Over de resultaten van het experiment meende de heer Vervoort, dat er nu bij het onderwijs meer op ca paciteiten wordt gemikt dan alleen het hebben van kennis. Men leert nu meer sociale vaardigheid. Lammers vond, dat een vaak verwaarloosde officiële doel- I stelling van de wet op het wetenschap pelijk onderwijs namelijk het aankwe- I ken van maatschappelijk verantwoorde- I lijkheidsbesef nu eindelijk een beetje I wordt gerealiseerd. Leynse vond, dat LEIDEN' Leidse huisartsen: tot za- Apotheek, Wilhelminapark 8. Oegstgeest.d°°r het experiment de docent tot gro terdag 10 uur dient men de eigen huis-J tel. 53274. Wijkverpl.: zr. De Jonge, tel arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag I 54500. b.g.g. 22222. belle men voor spoedgevallen de SASSENHEIM dkt. straat 155. tel. 7119. Sassenheimse Apo- concludeert Lammers. dat als winstpunt Apotheek Herdingh Blanken. Hoge- j tlieek Muyzerl. Hoofdstraat 19S j gezien kan worden de grotere partici ninginneweg reed, was liet al vroeg in de ochtend. En dan is veel duidelijk, want de Haagse politierechter, voor wie de jongeman zicli moest verantwoorden, waagde het te veronderstellen, dat de nacht niet was doorgebracht met drin ken van koflie en dergelijke, voor een autobestuurder ongevaarlijke dranken. „Maar ik voelde me best nog in staat om de auto te besturen", aldus het per soonlijk testimonium dat verdachte gaf. „Doch niet naar behoren, zoals de wet dat eist", vulde de rechter aan en de praktijk stelde de rechter in het gelijk. Want het ging allemaal onbehoorlijk. Daar was dan allereerst de grote snel heid waarmee verdachte had gereden, die ver boven de toegestane 50 km lag. Vervolgens laveerde de kantoorbedien de over de weg en beschadigde twee geparkeerde auto's. En verder was ten laste gelegd het doorrijden na de aan rijding. „Een heel lijstje bij elkaar", zo consta teerde de officier van justitie. Er was gebleken, dat verdachte minstens tien glazen bier had gedronken en toen de politie na enige uren aan de woning van verdachte kwam. bleek hij nog aller minst te zijn ontnuchterd. Allies bijeen vond de officier de diverse feiten wel bewezen en eiste 200 boete voor de aanrijding, 150 boete en voorwaarde lijk twee maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en tenslotte voor het on der invloed van drank de auto besturen Iwee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het vonnis werd dienovereenkomstig. Er wordt meer gemikt op capaciteiten dan op kennis-hebben LEIDEN Op liet S1L, het Sociolo gisch Instituut (e Leiden, een der vijf gedemokratiseerde universitaire institu ten In ons land, is dezer dagen de pu- blikutie besproken van prot. Lammers over stilden ten politiek en demokratise- riug van de universiteit, lil deze publf- katie schetst Lammers o.a. het verloop van het deniokratiseringsexperiment aan hel SIL het afgelopen studiejaar vanaf de „revolutie" in de meidagen van 19(19. toen de Raad van Bestuur haar macht ter iliskiissie stelde, nadat zij eerst afgetreden was. De verschillende docenten en studenten, aanwezig tijdens de persconferentie, ble ken onderling van mening te verschil len over de legitimiteit en de waarde van het experiment. De heer Bethe meende, dat bij heel deze demokratise- ring de samenleving in de figuur van de curatoren niet was betrokken. De heer Gevers reageerde door te betogen, dat dit experiment nu juist een van de wei nige voorbeelden was, waarbij curato ren de zaak officieel hadden gesanctio neerd. Bethe meende echter, dat de cu ratoren voor een voldongen feit waren Een ander bezwaar vond Bethe, was dat demokratisering economisch gezien be- Is er nog een vuilverbranding if en met mij .M. de „Rivieren- wijk" of onze vuilverbranding nog wel i werkt. Wat hier dagelijks voorbij trekt 1 naar de vuilnisbelt aan de Roomburger- weg is gewoon niet mooi meer. Als het i Heen nog afbraak betrof zou men dit kunnen aannemen, doen ook veel lichte rtikelen als afval - hout - enz., vooral maandags- en donderdagsmorgens, uiarktafval, wagenladingen. AI 't klagen I bij verschillende overheidsinstanties helpt niets. Steeds komt men bij hen en krijgt dan dezelfde dooddoener aan te horen, als u een andere plek weet. dan gaan wij daar onmiddellijk storten. Wij vragen ons echter af, als men bij I c'c ingebruikname van de put aan de j Roomburgenveg direct elders was gaan j zoeken, dus nu ongeveer 7 jaar geleden, 1 ik geloof, dat er toen nog wel iets te I inden was geweest. De enige compensatie die wij ondervin- oen is het verschijnen van de bezem- wagen, zodat wij het weekend er wel netjes bij zitten eh de bezoekers aan i bet Bejaardencentrum de indruk krijgen, clat wij in een goed verc.orgde wijk zit ten. doch ik heb hel nog niet eens j gehad over de vieze lucht welke de put 1 \erspreid en dus ook niet bevorderlijk de gezondheid. Dikwijls moeten gesloten worden en deuren J. KOELEWIJN dokterstelefoon: 22222. ter kennisverwerving wordt gestimu-, leerd om aan de meer gevarieerde ken- nisvraag van de studentent te voldoen. Nea, Hoofd- in zijn balans <blz. 192 van zijn boekl Verkeerssituatie Korevaarstraat en Levendaal Het ird 171, tel. 20502. ALKEMADE dkt. v. Haselen. Kerk- j Noordwjjkerhout. tel. 02533-3293.. straat 91. Oude Wetering, tel 01713- VOORSCHOTEN dkt. Twen. Veurse- 2217: dkt. Heynen, Noordeinde 106. weg 20. lel. 2356. Voorschotense Apo- Roelofarendsveen. tel. 01713-2329. j tlieek. Leldseweg 66. tel. 01717-2525. 1 VOORHOUT Wijkverpl. zr. Potter. I patie van personeelsleden en studente DEN HAAG Het was een vreemd geval met een veehouder uit Oud Ade, die voor de Haagse Economische politie- rechter moest verschijnen. In een sloot van zUn weiland werd het kadaver van een schaap aangetroffen en dat feit be tekende overtreding van de Vleeskeu- rlngswet. Want het dode dier had In elk geval aangegeven moeten worden en naar het abattoir gebracht. „Dat vin den sommige veehouders in de Rijn streek dikwijls teveel werk," zo consta teerde de Officier van justitie. Maar de veehouder ontkende dat het schaap zijn eigendom was geweest, het geen echter werd bestreden door getui gen, die aan bepaalde merken het schaap als behorend aan verdachte, herkenden. Daar hield de Officier zich dan ook aan. „Het 's maar goed, dat op gezette tijden de sloten worden gecontroleerd," zo stelde hij vast, „anders zou er wellicht nog meer in verdwijnen. Men vind hel vaak zonde van het geld en de tijd om cadavers op te ruimen, maar in belang van de volksgezondehid moeten de maat regelen toch worden getroffen." Daarom eiste de Officier 50,boete. „Dat LEIDEN Van deze fraaie luchtfoto kan men zeggen, dat de plaat in vogelvlucht een vitaal zwaartepunt in de gemeentelijke beleids lijnen weergeeft. Alom en de waarschuwende taal is echt niet van gisteren komt men fn het geweer tegen wat genoemd wordt de „onttakeling van de binnenstad". Particulieren en groeperingen, zo als Leefbaar Leiden en de vereniging Oud Leiden, zien met angst en beven de toekomst van de Leidse city tegemoet. Leefbaar Leiden hekelt het gemanoeuvreer met verkeersmaatregelen rond Levendaal en Korevaarsfteat (midden PD.fJPf -de foto},, Oud Leiden uit haaf, te leurstelling over het ontwerp voor een adviesraad, waarin jjeen ruimte is gelaten voor overleg buiten de raad om. Oud Leien ziet deze adviesraad als een middel om de verschillende groepen van geïnteresseerden en belangstellenden te neutraliseren. Hoe dan ook. we zijn er nog (lang) niet met een oplossing voor alle benauwenissen. Wijkverpl.: Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan 2, tel. 2177. WOU BRUGGE dkt. v. Dongen, tel. 01723-101. Wijkverpl.: zr. v. Dam. tel. 01729-238. ZWAMMERDAM dkt. Gill. tel. 01726- 2527. WARMOND - zr. Potter, Noordwijker- iiout, tel. 02533-3293. fllJNSBURG dkt. v. d. Water, Oegst- j tijdsintensief projcktondi geestcrweg 110, tel. 14263. gegeven. Wijziging telefoonnummer gemeentehuis ZOETERWOUDE Het telefoonnum mer van het gemeentehuis te Zoeter- woude is met ingang van 3 augustus gewijzigd in (01715) - \4 3. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Bob W. z.v. E. J. P. T. Dofferhoff en T. B. J. M. Kor- tekaas; Mariëlle A. d.v. R. A. J. Keijser en T. M. R. Logman; Caroline R. C. J. d.v. M. W. M. Vlek en M. A. M Nieuwen- hovon; Saskia P. E. d.v. A. Slijtermei link en A. M. Sommer; Derk-Jan C. z.v. K. A. Dicke en E. F. Leendertz. Ondertrouwd: M. J. H. Borst en S. de Wilde: .1 van Delft en S. H. de Haan. Getrouwd: .1. G. Driessen en E. M. .1. Jansen: J. F. A. van der Geer en M. C. ZOETERWOUDE - Door de grote belangstelling voor de vorige maand gehouden rijwieltochten was niet voor alle deelnemers direct het erelint, dat ter herinnering werd aangeboden, be- I G. Sehramu; F. A. J. de Groot en E. J. schikbaar. De nabestelling is inmiddels A. M. van Laarhoven; S. P. C. M. Splin- gearriveerd en met ingang van a.s. zon- i ter en J P. Heemskerk: K. van der Vis dag kunnen zij worden afgehaald op het en M. J E Melsen; G. J. Belksma en M. blijkt dus. dat zoiets geen voordeel adres Watertje 19. Daar kan men ook L. van der Mark: W. J. van der Laan en brengt." motiveerde de Officier. De rech-1 de nog niet afgehaalde controlekaarten i. A. Hoogervorst; H. Rodenhuis en C. ter oordeelde overeenkomstig de eis. 1 bekomen. J M. van Kuijereir. ALPHF.N A/D RIJN 1 aug.: dkt. P. Wijnmalen. Wilhelminalaan 36, tel. 2079: 2 aug.: dkt. C. Boss. Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelmi nalaan 67. W.-G. en Groene Kruis: zr. Jonkers, Hooftslraat 164, lel. 2340. BODEGRAVEN dkt. Cats, lel. 2030. Wijkpverpl.: zr. Koorevaar. Vonklaan 16, lel. 2395. Apotheek Weijer, Statensin- gel UI. tel. 13337, Gouda. BOSKOOP dkt. P J. Bom. Burg Colijnstraat 60, tel. 2136. Wijkverpl.: zr. N. J. v. Dam, Overslag, tel. 2141. Apo theek: zaterdag na 13 uur aUgen ge- j opencl voor spoediecepten: zondag ge sloten. Voor spoedrécèplen apdïheek v. Doorn. Pr. Eemhardlaan 3. Waddinx- yeen. tel. 01828-4162. HAZERSWOUDE - dkt Sprangers. Busken Huetstraat 22. Hazerswoude- Rijndijk, tel. 01714-2344. Wijkverpl.: zr. R. Prins. Kom v. Aaiweg 7. Leiderdorp. I tel. 01710-24909. HILLEGOM dkt. Zimmerman. Hoofd- straat 132, tel. 5121. Sassenheimse ap.o- WASSENAAR Volgende week don- j theek Muyzert. Hoofdstraat 198. derdag, vrijdag en zaterdag, organiseert LEIMUIDEN zie Alkemade. ,le Wasenaarse Oranjevereniging „Ko- LANGERAAR - zie Woubrugge ningin WHhelmina" het traditionele zo- LEIDERDORP dkt. Ouwerkerk, Roer-1 merfeest niet kermis. De kermis zal dorpstraat 20, tel. 34924. LISSE dkt. G. v. Dijk, Hereweg 316. lel. 4486. Sassenheimse apotheek Muy zert, Hoofdstraat 198. Wijkverpl.: zr. Tilbusscher, Wilhelminastraal 57, telef 3622, b.g.g. 4117. HOOGMADE zie Woubrugge. KATWIJK, KATWIJK A/ZEE en KAT- 1 WIJK A/D RIJN Katwljkse Apotheek. NIEUWKOOP en NOORDEN: dkt. Bre-1 nier, tel. 01725-1103. N1EUWVEEN zie Woubrugge NOORDWIJKERHOUT - dkt. v. Heeach. I Herenweg 17. tel. 02533-2385. de beleidsbepaling. Vanuit het stand punt van de democratie als ideaal is dat erg gunstig. De lieer Vervoort innende tenslnlle.dat In liet oude systeem z.g. minimum lijders (studenten die hun hul proberen te krijgen met minimale inspanning) veel grotere kansen hadden en dat is misschien wel het helnngrijkste winst punt van de demokratisering. De tijd dat men zo'n papiertje kan halen door een paar dagen te voren vlug een uit- trckseltje van een studieboek in het hoofd te stampen is voorhij, nu er vooral Volgende week: Wassenaar drie dagen in ban van zomerfeest Het programma van de feesten vermeldt voor donderdag 6 augustus 's morgens kinderspelen aan de Berkheislraat en 's middags om 2 uur heeft in de Starren- burglaan een tekenwedstrijd op straat plaats, 's Avonds 7 uur is er, eveneens aan de Berkheistraat, kuipjesteken voor dames en heren van 15 jaar en ouder. Op vrijdag 7 augustus is de morgen oen een klaverjas- en pandoermiddag. De jongeren vermaken zich ondertussen met boegsprietlopen en een watertoer- Rociwedstrijd Zaterdagmorgen 8 augustus begint half acht in de omgeving van de Van Groeneveltlaan een viswedstrijd, geor ganiseerd door de Wassenaarsc Hengel sportvereniging. Om 10 uur in de mor den is er een nieuw programma-onder- oeel: een roeiwedstrijd in rubberkano's op het water van de ijsbaan aan de Backershagenlaan voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. *s Middags om 2 uur: polstokspringen ever de Zijlwa tering en 's avonds half acht een ster- tocht van drie muziekkorpsen vanaf ïesp. de Schoolstraat, het Rozenplein en met Molenplein naar het kermister rein aan de Dr. Mansveltkade. Vanaf 1 augustus kan voor de ver schillende spelen en wedstrijden worden Ingesehreven aan de volgende adressen: Kerkstraat 71, Langstraat 47. Achter weg 6 en WV-kantoor Jnhan dc Witt- Dekenaal Centrum: Pa eer J. Sweerts, Steenscbuur 19. tel.. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Stcenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog eD een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp by geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziplrenhuis. tel 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, tel. 25708 en is geopend maandag, t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur ep volgens afspraak. Aan het burdhu is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalldenbond: L' weet toch dat ook ln Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardl Beckmanstrant 29. Leiden, tel. 22917 Bureau K.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de hulsvrouw door ziekte of andere om- dandighedeD geheel of gedeeltelijk haar wak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel S. tel. 24S00. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor liet Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leidep, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige Inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Lelden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. UrlusplantsoeD 48, Lelden, tel. 34907. l'ustorale liuip aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies In gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, LeideD, tel. 32556. „De Zaaier - Verhum Dei", Plantage 16. tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.OAV.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kanier 501, tel. 31079. Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der F 70190 Priester: H. Ch. G. M. van Eeuwijk o.f.m. Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, lel. 40132. De diensten in het weekend: Zaterdag avond om 7 uuf avondmis. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur De diensten in de week: Maandagmor gen, d i nsdag morgen en woensdagmor- avond om 7 uur. De diensten in de vakantie-tijd: Tot en met zondag 16 augustus is de dienst van 9.30 uur geen Hoogmis. Op 2 en 9 en 16 augustus zal het kinderkoor niet aanwe zig zijn iri de H. Mis van 11.00 uur. OEGSTGEEST Parochie II. Willibrord. Zondag 2 aug kerkdiensten als in algemene lijst. Om 12 uur zingt het ge mengd koor; daarna om 12.45 is ken nismaking van nieuwe parochianen in de pastorie. De preekbeurt heeft kap. Van Gendt, de weekbeurt kap. Klooster- Woensdag 5 augustus oin 13.30 uur ge zongen dienst uit dankbaarheid bij een 50-jarig huwelijk (H) eu om 14.30 uur huwelijksviering van het bruidspaar Jan Leune en Maria van de Poel. Zaterdag 8 augustus om 14.30 uur ge zongen dienst uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwelijk in de kapel van Duin zicht. Van 17 tot 18 uur algemeen spreekuur in de pastorie, van 18 tot 19 uur biechtgelegenheid in de kerk en om 19.30 uur zondagse eucharistieviering. zarerdag- en zondagavonden Lelden H. Antonius: Haagse Schouw: Hartebrug: Herensingel: H. Leonardus: H. Lodewijk H. Petrus: Studentenparochie Lodewijkskerk Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 Menswording: 19.30 Voorschoten 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 18.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wassenaar H. Jozef: 19.00 19.00 H. Willibrordus: 19.00 17.00 Voor de zeilen» en watersporters zal er namelijk tot eind augustus, zon dags een H. Mis worden opgedragen naast de Kaagsociëteit op de zolder van de boerderij van C. van Schie, Svvellan- drrpolder. Aanvang iedere zondag om half negen. Vaeantie en hoogmis Vanwege de vacanties van de dirigent en de koorleden zal er op de zondagen 19. 26 juli. 2, 9 en 16 augustus tijdens de eucharistieviering van 9.30 uur geen zang zijn. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur: zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; in de week: 7.15: zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur: in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 Herensingel: zat.a v.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Tlmorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis metsamen- zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. II. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshnis), 9.45 (Lat.), ll.nn (Ned.). 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur: zondag. 9.00, 10.30, 12.00. 18.00 u.; in de week. 7.30. 9.00 en 19 00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewykskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.). 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur: ln de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord- hofland (aula): zondag S.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ("s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie* St.-.Jan'* Onthoofding St.-Jan Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis: 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagav.: 19.00 avondmis met zang. Zondag: 8.30 stille H. Mis; 10.00 gezon gen Hoogmis; 11.30 stille H. Mis; 18.00 avondmis. Zondagavond in de Emmauskapel om 19.00 lof. OEGSTGEEST II. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 j uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 eD 19.30 Bonaveulura: zaterdagavond: 18.30 u.; I zondag: 8.00. 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rynsburg Tuinbouwschool: zaterdag- avond: 19.00 uur: zondag: 10.30 uur. Dekenaat Leiden: Deken LU van Nooit. tel. 30700, Steenschuur 19, giro I 516335. Leiden. 29 juli 1970. ?1 aan de gemeenteraad voor de nieuwe verkeerssituatie rond Kore vaarstraat en Levendaal roept opnieuw meer vragen op, dan beantwoord worden. De officiële tekst van het voorstel voor de raad geeft bovendien een onvolledig beeld van wat men precies gaat doen- een blik op de tekeningen geeft pas hou vast. Er wordt gesproken over eenrich ting verkeer op de Korevaarstraat, maat niet op een deel van de Geregracht. Et- wordt gestoeid met huizenblokken, die sedert de doorbraak voor de blauwe tram blijkbaar ten onrechte zyn blijven staan In de Raamsteeg en op het Korte Leven daal wordt de rijrichting omgekeerd, om veiligheidsredenen Het voorstel noemt een bedrag voor verkeerslichten, maar die komen nog niet by de Jan van Hout- brug, Hogewoerd, Nieuwe Rijn en Haar lemmerstraat langs de noordzuid-route, waar de situatie levensgevaariyk is. De omweg via de Geregracht voor de bus diensten, tussen Korevaarstraat en Le vendaal blijft gehandhaafd. Wanneer men straks het autoverkeer rond het centrum zou leiden, via noordzuid-route. Geregracht en Jan van Houtkade, dan kan het openbaar vervoer in het cen- truni een vi-ye baan vinden, daar is de 1 binnenstad meer mee gebaat dan met de huidige halfslachtige oplossing. Dan zouden bij de Korevaarstraat ook alle huizen kunnen blijven staan, die nu zul len verdwynen tenville van een nood oplossing voor een paar jaar!! Een bekend architect noemde in 1969 het Levendaal een voorbeeld van een door demping verknoeid stadsdeel (Vry Nederland). Na de bouw van de glazen autopaleizen bij Geregracht en Leven daal zien wij nu dat proces voortwoe keren. Nog even doorbyten, en de gehele schil rond het centrum is één auto circuit. Het verkeersbeleid, niet de be bouwing, is de oorzaak van de onveilig heid; de om veiligheidsredenen te slo pen huizen langs de Raamsteeg staan op de zel'de plaats, waar de gemeente ver leden jaar een parkeergarage had ge dacht, maar voor slopen is in Leiden he'aas géén bestemmingsplan nodig. Verkeer en slopen, een ongekonlroleerd proce». Tegenspel door burgerij ?r ad viesraad blijkt hoogst urgent, men kan de chaos alleen bestrijden, door het be leid te bestrijden dat tot die chaos leidt Wij achten het dan ook ontoelaatbaar, dergelijke rigoureuze maatregelen te no- ma.i als noodoplossing. Een aanta: mo biele verkeerslichten lijkt ons beter op zijn plaats. Namens Komitee Leefbaar Leiden, W. M, van Rooijen J. K. Boer (Van redactiewege bekort) LEIDEN Er was weinig meer «ver van de auto. waarin een 26-jarige mist uit. Leiden in de Steenstraat een 1 lichtmast ramde. „Als ik zo de foto hekyk, dan vind ik het alleen maar een wonder, dat n er nog heel uit bent ge komen," gaf de Haagse politierechter te kennen en de bloemist knikte instem mend. „Ik ben liet niet u eens," gaf hij te kennen. Volgens verdachte was hij met de auto geslipt, doch de officier hield het op de drank die verdachte nogal rovaal had gedronken. „Er komen hier wel erger gevallen, maar u ziet toch welke ge volgen er kunnen zijn.£b constateerde hij. Want er was een alcoholpromilage i Ie bloemist j het Moed aangetroffen en daar zijn hoger pro- milages. De officier wilde daar wel reke ning mee houden en ook. dal verdachte gezien de schade al een flinke straf heeft, en vorderde twee weken gevan genisstraf waarvan een week voorwaar delijk, benevens zes maanden intrekking van het rijbewijs. De rechter veroordeel de dienovereenkomstig. KPJ-ocbh 'iidmuiilelinp ZOETERWOUDE Zondagmorgen a.s. om half zes zullen de leden van de K.P.J. vanaf het Don Boscohuis vertrekken j naar Noordwijk. Hier zal een boswande ling worden gemaakt. Hiermede wordt een geslaagd expedient van vorig jaar herhaald. De leden-autobezitters worden verzocht met hun voertuig te komen en anderen een lift te verschaffen. Ook niet-leden zijn welkom. LEIDEN, 31 juli, Vee 12 stieren, 83 melkkoeien, 280 vette koeien, 80 vare koeien, 348 vette schapen, 956 zuiglam- meren. 54 geiten. Totale aanvoer 1870. Prijzen: slachtstieren 4.70-4.90-5.00: melkkoeien 1150-1575-1725, vette koeien •1.10-4.40-4.80; vette kalveren 3.40-3.60- 2.65; vette schapen 83-105-130; zuig- Lmmeren 110-125-145; geiten 25-50-90. Overzicht handel: 'slachtstieren: goed; melkkoeien: willig: vette koeien: rustig: vare koeien: willig; vette kalveren: goed vette schapen: goed: vette lammeren en zuiglammeren: goed; geiten: rustig. LEIDEN, 31 juli. Kaas Aanvoer 1 partij Goudse en 3 partijen Leidse. Prij zen (in per kg): Goudse extra kwal. lot 4.50; Leidse le kwal. tot 4.40. Han del kalm. BARNEVELü, 30 juli Eieren Aanvoer 716.421 sluks, stemming leven dig. Prijzen (in guldens per 100 stuks) eieren van 51-52 gram .'.28-8.50; 56-57 gram 10.80-11.40; 61-62 gram 11.16-11.71 66-67 gram ll.3fl-U.90. LEIDEN, 31 juli. Groepte Appelen 43-62, champignons 2.30-2.95, pruimen 75-1.50, aardappelen 17-41, andijvie 25- 38. augurken 41, pronkbonen 70-1.00, .snijbonen 1.50-1.90, stamboneu 70-1.50, kroten 20, kroten (gekookt) 65. rode kool 14-25, postelein 34-41. prei 53-60. rabarber 7-15. spinazie 60-75. komkom mers 19-36. tomaten A3.00-3.05, id. B 3.00, id. CC 3.00. uien undidelgiof 31- 41. meloenen 1.25-2.73, bloemkool 91-94. sla 17-21. bospeen 22-53, peterselie 14- 18. selderij 6-51.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5