Laat het tienduizend gulden meer zijn, wat maakt het uit?" Alle ambities van gezin gericht op opkalefateren roestig wrak 99 „St. Willibrord geheel achter motie van raad Corso-route Directie wisseling bij Leidsch Dagblad Telefoonnummer Leidse Courant 22244 Vakantie-filmprogramma afgestemd op Louis de Funès en jerry Lewis Pilgrim vakantie op n beurtschip in de Oude Vest VRIJDAG 31 JULI 1970 LEIDSE COUR NT Dag en nacht werken aan duurder corso van Rijnsburg Noodlottige zienswijze van GS. RIJNSBURG Het duurste corso aller tijden rijdt morgen van Rijns burg naar Leiden en weer terug. Geschat wordt dat in totaal voor zo'n honderdvijftigduizend gulden over de weg zal rijden „Toch valt het allemaal wel mee," zegt de heer D. van Egmond, lid van (iet corsocomitè. „Laat het tien duizend gulden méér zijn dan vorige jaren, wat maakt het op zo'n groot bedrag eigenlijk uit?" Morgen zullen de 36 met bloemen ge tooide wagens te bewonderen zijn. Hier onder zijn veertien praalwagens. Menig uur is er besteed om alles voor elkaar te krijgen. Gisterochtend al ware: binders in de nieuwe veilinghal te den. Onder supervisie van ontwerper en bouwer van het corso. Cor de Koning uit Rijnsburg, was men gisteren en van nacht tot in de vroege ochtenduren druk doende. Opvallend was het overigens dat zich onder de binders weinig Rijnsbur gers bevonden. Acht-en-twintig soorten bloemen in een enorm aantal variëtei ten zijn in het corso verwerkt. Veel materiaal Cpr de Koning heeft het weer voor c 1- kaar gekregen. Bij de opbouw van de praalwagens heeft hij weer van veel inateriaal gebruik gemaakt. Een oud ..rottig" laddertje en een half vergane schuurdeur behoren o.a. tot de attribu ten. Maar de duizenden toeschouwers zullen daar geen weet van hebben. Al leen de praalwagen „Een snipperdag" heeft De Koning niet zelf opgebouwd. ..rk ben tot nu toe best tevreden", aldus Cor de Koning. „Alles gaat uitstekend." Ook de heer N. H. Hemmes is in opper beste stemming. „Het wordt weer een fraai corso", zegt hij. De firma Den Haan, makelaars- en ver zekeringskantoor te Rijnsburg en Noord- wijk, komt morgen met een schitterende purperrode Mercedes op de weg. Kunstig met bloemen opgemaakt door arrangeur J. W. Hazelaar uit Zwolle. Prachtig met geel en groen opgemaakte toeven. „Het werkt wel moeilijk op zo'n afstand. De kleur van de auto werd mij telefo nisch opgegeven en dan maar prakki- zeren. Je kunt niet gauw even gaan kij ken. Ik gebruik bananen, citroenen, grapefruit, druiven, meloenen, verschil- Vertrek RIJNSBURG. 13.00 u; aankomst OEGSTGEEST 13.55 uur: pauze DOE LENKAZERNE LEIDEN 4 tot 5 uur; aankomst OEGSTGEEST terug 18.15; aankomst RIJNSBURG terug 18.45. ROUTE RIJNSBURG: Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Noord einde. Petrus van Sarcnstraat, Evert- senstraat, Trompstraat. De Ruyterstraat Kanaalstraat, Katwijkc-nveg. Lange- vaart, Sandtlaan. Herenweg, Kerkstraat Vliet N.Z., Koeslraatbrug, Vliet Z.Z., Smidstraat, Oegstgeesterweg. Rijnsbur gerweg. ROUTE OEGSTGEEST: Warmonder- weg, Rynzichtweg, Leidse Buurt, Ge verstraat, Leidsestraatweg. ROUTE LEIDEN: Rijnsburgerweg, Sta tionsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Hogewoerd, Brcestraat, Noordeinde, Rembrandstraat Wittesingel, Zoeterwoudse Singel, Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer, Zijlsingel, He rensingel. Medusastraat. Kooilaan, Wil lem de Zwijgerlaan. Oegstgeesterweg. ROUTE OEGSTGEEST: Warmonder- weg, Langevoort, Wijttenbachweg, Dorpsstraat, Almondeweg. ROUTE RIJNSBURG: Oegstgeesterweg Korte Brouwerstraat, Vliet N.Z., Dub bele Buurt. Langevaart, Sandtlaan. He renweg. Kerkstraat. Anjelierenstraat, waar de stoet ontbonden wordt. RIJNSBURG: S.30 uur nam. plein tegen; over het raadhuis grot® muzikale tap toe- ZOETERWOUDE Het bestuur van de katholieke woningbouwvereniging „St.-Willihrordus" heeft in een brief aan het gemeentebestuur van Zoeter- woude zijn instemming betuigd met een onlangs met algemene stemmen aan vaarde motie. De Zoeterwoudse raad bracht in deze niotfe aan de minister ran Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zyn ontstemming tot uiting over het afkeuren door G.S.' van een woningbouwplan in de sociale sector \oor 40 flatwoningen. Volgens het plan zou er in vyf lagen gebouwd worden (de sledebouwkundige had geen bezwaren), maar G.S. wilden niet verder gaan dan drie lagen. Door i deze inkrimping is het hele plan, dat financieel al rond was. op losse schroe- j ven komen te staan. Met alle kwalijke j gevolgen vandien voor net nog altijd I grote aantal Zoeterwoudse woningzoe- kenden. Het bestuur van „St.-Willibrord" hoopt met de raad hartgrondig, dat het col lege van G.S. op korte termijn „haar voor onze gemeente zo noodlottige ziens- v.ijze wil herzien." „St.-Willibrord", dat de woningen in exploitatie zou krijgen, zegt ook bijzonder teleurgesteld te zijn omdat aan dit project bijna twee jaar j is gewerkt om 't geheel rond te krijgen. I LEIDEN Op 1 september a.s. zal van 16.30 - 18.30 uur in het restaurant „De Beukenhof" in Ocgstgeest afscheid wor den genomen van de heer E. A. E. van Dishoeck, directeur van het Leidsch Dagblad. Tevens kan met diens opvol ger^ de heer G. Koopman, kennis ge maakt worden. Officieel treedt de heer- Koopman, die voorheen adjunct-direc teur was van de Jaarbeurs reeds op 1 augustus in dienst en heeft het personeel van het Leidsch Dagblad vandaag de gelegenheid gekregen van de heer Van Dishoeck. die als directeur in dienst is getreden van Reineveld Machinefabriek in Delft, afscheid te nemen. lende grassoorten en dan bloemen", al dus Hazelaar. De kleurencombinatie is in één woord af. De gele aronskelken doen het uitstekend op het purperrood. Gouden boeker „De Dagdroom" was één van die wa gens, die gisteravond om 9 uur al een aardig eind gevorderd was. „Thanks- givingsday" begon ook al duidelijk ge stalte te krijgen. Bij de personenwagens was binder Chris Komen uit Warmond bezig met het op tuigen van een crèmekleurige Rally- sport (Chevrolet). Vorig jaar won hij het „gouden boeket" hij heeft er alle hoop op dat het hem dit jaar weer gelukt. Binder W. de Zwaan uit Den Haag is met enkele assistenten bezig aan „Dag droom". één van de ingewikkeldste praalwagens, die op de weg wordt ge bracht door de buurtvereniging Sandt- „Het vervelendste is de slang met mos te bekleden. Daar zijn. twee mensen on geveer twee en een halve dag aan bezig. Het opsteken is geen probleem", zo vindt De Zwaan, die ondanks „het mospro bleem" toch kennelijk plezier in z'n werk heeft. Hij is als bloembinder in Leiden werkzaam en werkt nu al voor (Advertenties) Voor alle afdelingen: Administratie Advertentie-afdeling Handelsdrukkerij Redactie Klachten-bezorging geldt één i het Rijnsburgse Ook bloemkolen Fraaie wagens worden als het ware te voorschijn getoverd. Voor de leek is het een onbegonnen werk. Raadselachtig hoe die bloemen toch allemaal zo mooi blij ven zitten. Het blijkt echter bij nadere bestudering wel mee te vallen. „Oogstdag" van de Raiffeisenbank ziet er ook al fleurig uit. Niet alleen bloe men zijn er in verwerkt, maar ook bloem kolen en peentjes, om maar iets te noe- „Exotische dag" van buurtvereniging „Kanaalstraat" volgens een arrange ment van Cock Veldhuis uit Hillegom, wordt al behoorlijk exotisch. Het is één en al pracht en praal daar in de nieuwe veilinghal van „Flora". Duizenden en nog eens duizenden bloemen en planten zijn in het corso verwerkt. Morgen is de grote dag; dag met bloemen. HAARLEMS SUBSIDIE VOOR NZH? HAARLEM/LEIDEN B. en w. van Haarlem ovewegen de gemeenteraad \oor te stellen met ingang van 1 januari 19,70 aan de Noord Zuid-Hollandse Ver- oermaatschappij een subsidie te ver lenen in het exploitatietekort van liet lokale vervoer van 170.000- (een Rui den per inwoner), onder voorwaarde dat liet Rijk een bijdrage van 830.000.- verleent. Het totale bedrag wordt dan één miljoen gulden. Op de ontwerp begroting 1971 zijn dezelfde bedragen geraamd. Het ministerie van verkeer en water staat, de gemeente Haarlem en de NZH hebben besprekingen gevoerd. De conclusie is getrokken dat het geta xeerde verlies op het Haarlemse ver voer zowel in 1970 als in 1971 één mil joen gulden zal bedragen. Voorlopig is niet te verwachten dat de gemeentebe sturen van Heemstede en Bloemendaal subsidies in de tekorten zullen verlenen. Tussen NZH en B. en W. van Leiden is het overleg nog gaande. In de veiling Flora te Rijnsburg is de bedrijvigheid in deze laatste uren voor hei Bloemencorso groot. Arran geurs leggen de laatste hand aan de wagens, die morgen ongetwijfeld velen in verrukking zullen brengen. Voor het Zorgen kind bezorgde ouders onbezorgde week LEIDEN Voor de zesde maal werd door de R.K. oudervereniging „Voor liet zorgenkind" dit jaar een vakantieweek georganiseerd voor geestelijk gehandi capten in Huize Duinzicht te Oegstgeest. De opzet is om zowel kinderen als ouders van een paar onbezorgde vryc dagen te laten genieten. De hoofdleidster van het kamp, evenals vorige jaren mevrouw W. H. van der Star, werd geassisteerd door vijf leid- sters, waaronder drie stagiaires van de NXX-oplhiding te Den Haag. Hoewel het weer slecht was men kon maar twee dagen er op uit trekken hebben allen zich uitstekend vermaakt. Een van de hoogtepunten voor de oude- i ren was een middagje naar de film. Alle i kinderen werden in ijssalon Menken getrakteerd, na voorafgaand overleg met de eigenaars. Toen er afgerekend zou worden bleek alles al te zijn betaald. Mede door de belangloze hulp van de zusters van „Huize Duinzicht" werd de j vakantieweek ook dit jaar een groot Pastoor Baeten S.J. 25 jaar priester LEIDERDORP Op 22 augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat pater J. M. P. M. Baeten S.J.. pastoor van de parochie „De Menswording" te Lei derdorp. de priesterwijding ontving. Het kerkbestuur en de parochieraad bie den hem bij deze gelegenheid een recep tie aan op zondag 23 augustus a.s. om 13.30 uur in de aula van de Meyegaard- school. Vronckenlaan te Leiderdorp. LEIDEN Het Is nog steeds zomer. Tot vandaag zou je dat aan het weer te zien niel zeggen, maar in de bio scopen is dat duidelyk te merken. Bijna alle programma's zijn afge stemd op het vakantiepubliek en dat voor jong en oud. Maar liefst vier Louis de Funès-films draaien er deze en de komende week. LUXOR heeft er zelfs een festival van gemaakt niet een serie van drie rond De Funès als gendarme. Eerst in Saint Tropez. waar hij het moeilijk heeft niet zijn dochter en nudisten, daarna als gendarme in New York. een stad. waar voor ie mand als De Funès de grappen voor het grijpen liggen en tot slot be geeft hij zicli op vrijersvoeten en ook daarin worden de lachspieren van de kijker niet gespaard. Het zyn alle maal stuk voor stuk films, die al eens in Leiden te zien zijn geweest. Ook STUDIO heeft zich op deze Franse komiek geworpen en wel met de ijzersterke film „Samen uit, samen thuis". Hierin wordt hij bijgestaan door de droogkomieken Bourvil en Thomas. Do film speelt zich af in de tweede weréldoorlog en is al zo vaak in Leiden geweest, dat we er verder niet over hoeven uit te wijden. Wie Louis de Funès op zijn best wil zien. mede door zijn geweldige tegenspe lers. mag deze giller van een film echt niet missen. 'Jerry.in de boot TRIANON Jerry Lewis mag dan wat minder produktief en minder op het witte doek te zien zijn dan zijn Franse „concurrent" Louis de Funès, als de Amerikaanse komiek met zijn veelzijdige mimiek en grimassen voor de dag komt, garandeert het humor van de bovenste plank. Jerry Lewis, inmiddels weer tevoorschijn gekomen vanachter een weelderige baard, is ditmaal het slachtoffer van een du bieuze dwaling van zijn dokter en tevens beste vriend, die hem op slinkse wijze „dc vreemde" in wil sturen, om zich van zijn vriends vrouw meester te maken. Jerry wordt geconfronteerd met een onge neeslijke kwaal, die zijn leven tot een half jaar heeft bekort. Hij moest er daarom maar eens lekker tussenuit gaan, de wereld afreizen en zich zo min mogelijk om zijn ziekte bekom meren. Na een half jaar zoekt de dokter hem op met de mededeling dat Jerry in hel geheel niefs man keert. Maar inmiddels heeft de man, die zich al met de dood verzoend heeft, een schuld gemaakt van hon derdduizend dollar. Voldoende gege vens om er met Jerry Lewis een dol dwaas verhaal van te maken. Vol misverstanden. Snel en afwisselend. Het ene moment met Jerry in een dronkemansrol (een van de sterkste scenes, waarin hij als een onbestuur baar schip door een café hobbelt), even later stoeiend met lijken of ver momd als een Australiër, want inter nationaal is het verhaal zeker ge tint. Alle leeftijden. Louis de Funès temidden Prolongaties Trianon plaats moeten maken voor de komiek Jerry Lewis. Wel gebleven zijn Sjors en Sjimmie, die iedere morgen (uitgezonderd zondag) om half elf in STUDIO over het scherm racen. Even ongedwongen gaat het er aan toe in het dierenland van Walt Disney waar Baloo de Beer, King Louie de Aap en al die andere be kenden uit Jungle Book in verte genwoordigd zijn. Dierenhumor iedere middag om 2.30 en 's zondags om 2 en 4 uur in CAMERA. De blauwe uitgave van „Ik ben nieuwsgierig" blijkt het evenals de gele Zweedse produKtie goed te doen. Voor de film van Vilgot Sjölman zijn de avond uren in Camera gereserveerd: 7.00 en 9.15 uur. Voor de kinderen valt er nog meer te genieten. In „REX" zijn de „Onkruidzaaiers in Fabeltjes- land" aktief. Iedere middag om 2.30 uur en dat al voor dr vierde week. Inmiddels is West Side Story, de film met sterren als Natalie en George Chakiris, aan een nieuwe suc cesmarathon begonnen. Voor de zo veelste keer in Leiden is deze klas sieker opnieuw geprolongeerd. Wolven in Battle-dress REX De Tweede Wereldoorlog blijft zijn sporen drukken op de film wereld. Steeds weer blykt deze epi sode uit de geschiedenisde filmma- inspireren tot nieuwe rolpren ten en iedere keer opnieuw blijkt ook dat de honger van het publiek naar dit soort werk nog lang niet gestild is. Men blijft vragen om deze qua inhoud vrij simpele films. De kracht van een oorlogsfilm ligt vvar- schijnlijk in de aparte sfeer, die er in geschapen wordt. De voortdurend ratelende machinegeweren, dode sol daten en neergeschoten vliegtuigen, het is de succesformule geweest van verschillende kasstukken. Volgens dit stramien is ook „Wolven in Battle Dress" gemaakt. Het ver haal speelt in het begin van de oor log als de zaken de Duitsers nog voor de wind gaan. De Engelse troe pen, die zich op het vasteland van Europa bevinden moeten ijlings terug trekken voor de oprukkende Duit sers Die terugtocht wordt door de Duitsers echter aangegrepen om al vast wat mensen in Engeland te krijgen. Gekleed in Engelse unifor men en voorzien van Engelse pa pieren varen Duitse saborteurs mee neir Londen, waar zij zich onder de soldaten m ngen. Een van hen is de jonge officier Martin, wiens leven tijdens de „Hel van Duinkerken" is gered door de Engelse kapitein Stee- vens. Zij ontmoeten elkaar en Martin gaat in het huis van de Engelsman wonen, van waar uit hij met zijn geestverwanten het Engelse moreel blijft ondermanen. Voor de liefheb bers van het hardere werk een film om de lippen bij af te likken. LEIDEN „Zes jaar geleden voeren wij I met een vlet achter Giethoorn, en daar i lig- nings beurtschip half ond.. gen. Al het hout was verrot, de stalen onderbouw was misschien nog «el op knappen. We spoorden dc- eigenaar van het scliip op en ruilden ons vletje voor het wrak." Zo is de heer II. Mulder, en mét hem zyn hele gezin, aan de „Hoop op Welvaart" gekomen, een van dc schitterende platbodems die aan de Oude Vest gemeerd liggen. Vanaf die tijd is de „Hoop" het middel punt van belangstelling van het gezin Mulder geworden; Ieder vrij uurtje werd er getekend, getimmerd, geschuurd, ge lakt. weer geschuurd, geverfd, het schip werd ingericht. Ook op koude wintel avonden, als men niet aan de boot zelf kon werken, ging men verder met de verfraaiing van het schip. Mevrouw Mulder sneed een plank vol bloemvei- sierlngen. met Sinterklaas en verjaar dagen geven ouders en kinderen elkaar dingen die van pas kunnen komen op de Hoop. Na een soort van vijfjarenplan was het schip klaar. Al het houtwerk was vernieuwd, het schiD was volkomen ingericht als zomerwoning, de prachti ge donkerbruine zeilen konden worden i gehesen. De vrije weekeinden konden toen woi - den besteed aan het bevaren van „Neer- lands wateren" en dat gebeurde dan ook intensief. De familie Mulder heeft juis. een tocht vanuit het noorden achter de rug. ..Nog een weekje of wat. dan zit de vpi-o-*;-. op", zegt de heer 1 Mulder, die met zijn knideren bezig is i aan zijn schip. Er valt altijd wel iets te lakken of op te knappen. „Dit schip is een Farry. dat is de Groningse versie van de Friese Snik, beurtschepen die aan het eind van de 19e eeuw hetzelfde werk deden als nu de vrachtauto's. Veel van de schepen die hier komen zijn echt oude schepen, maar er zijn ook schepen, die het verhaal van de jeugdige eigenaars van het schip Jan Korneel. „Dit schip is erg zeldzaam. Dat wisten wy ook niet toen we het vijf jaar geleden kochten en opknapten. Het is helemaal van hout, het type is een Hengst, en daarvan va ren er maar vijf in Nederland. We varen altijd op de Oosterschelde. daar is het schip voor gemaakt. Ik kan daar echt zijn nagemaakt naar oude tekeningen, i wei een stevig windje hebben en h< Als iemand een oude platbodem gaat I hChip past, zicii helemaal aan. Zodra w opknappen dan gebruikt hij het boek j op het IJsselmeer komen begint hij t< Rond- en platbodemjachten van de heer i gCn te werken. Hij hoort gewoon nit T. Huitema, de grote promotor van de op ,ial water en ik ben binnen de kori Stichting Stamboek Rond- en Platbodem sje keren zeeziek Jachten. Je kunt aan de schepen zien of ze op Twee van de bijna zestig botenbezitter zee varen of op het binnenwater. De nl'en even trots op hun pronkstukkei boeg van zeevarende schepen is aanzien-i waar ze bijna alle'vrije tyd instoppe lijk hoger." en dat moet ook wel. De schepen dlenc Dat dc schepen gemaakt werden voor t»f>* r te worden !«*>*- -'ebl om een bepaald water blijkt duidelijk uit in die schitterende staat te houden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3