fceidócQowicvnt Ziektekostenpremie voor fiscus geheel aftrekbaar GEZOCHTE DUITSER BIJ VLUCHT VOOR POLITIE VERDRONKEN Voorstellen van commissie-Hofstra NIEUWE SPEELGOED RAGE Medische uitgaven abnormale kosten Israël kan rustig instemmen met staakt vuren Egyptische MIG s (vier) neergehaald Amerika ruimt zenuwgas op Liefhebbers van politieke kunnen nu solliciteren Dialoog met Rome weerterug blijft 61e jaargang, no. 18.116 VRIJDAG 31 JULI 1970 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland 1: 20.20 u. Brandpunt met Alfririk; 20.35 u. Zangeres Katja; 21.05 uur Paraguay en zijn dictator; I 21.50 uur Bonanza; 22.40 u. Wereld muziekconcours. Nederland 2: 19.04 u. Vrij uit Recrea tie; 19.30 u. Sportpanorama; 21.45 u. i Wereldmuziekconcours; 21.55 uur I Showbeelden uit het grijze verleden. VRIJ WARM De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: Droog weer met tijdelijk enkele wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De premies voor ziektekostenverzekering of ziekenfonds j moeten voor de belastingberekening worden afgetrokken van het inkomen I en dus niet meer vallen onder de rubriek „Buitengewone Lasten". De overige ziektekosten kunnen in die rubriek blijven, maar aan het begrip ziektekosten moet een wat minder ruime interpretatie worden gegeven. Aldus de adviescommissie voor een aantal fiscale vraagstukken, (de commis- sie-Hofstra) in een rapport aan staatssecretaris dr. F. Grapperhaus. De commissie is van mening, dat de kosten van medische verzorging zo hoog zijn geworden, dat zij niet meer kunnen worden beschouwd als normale kosten van levensonderhoud. Het nieuwste Japanse speelgoed is een reusachtige opblaasbare hand, die zich om hals of middel Sluit. Zeer geschikt om iemand de stuipen op *t lijf te jagen*. De altrekregeüng is thans zo. dal deze kosten (premies plus andere uitgaven voor medische verzorging) als ..buiten gewone lasten" op het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting kunnen worden afgetrokken als en voorzover zij een bepaald bedrag te boven gaan. De com missie-Hots tra wil de premies nu onder brengen onder de rubriek „persoonlijke verplichtingen", waaronder ook onder meer de premie voor de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten valt. De conse quentie is, dat de ziektekostenpremie van het inkomen wordt afgetrokken voordat de belastingtabel wordt toege past. Teneinde eenvormigheid te krijgen zou de aftrek (op dit moment) beperkt moeten worden tot 7,5 pet van het inko men met een maximum van 1000 gulden. De dan nog resterende ziektekosten, zoals rekeningen van dokters en apothe ken, zouden dan nog afgetrokken mogen worden als „buitengewone lasten", voor zover ze 5 pet van het inkomen te boven gaan met een maximum van 2000 gulden. Degenen, die niet verzekerd zijn (circa 10 pet van de bevolking) kunnen slechts via de „buitengewone lasten" tot een aftrek komen. De aftrekregeling moet uiteraard ook in de loonbelastingtabellen worden verwerkt, om te voorkomen dat later te veel verrekeningen plaatsvinden. Wil de commissie, onder voorzitter- (advertentie) MEUBEL DISCOUNT N V. schap van de vroegere minister van T Financiën, derhalve de aftrekmogelijk- I heden verruimen, anderzijds wil zij de in aanmerking komende kosten nauw- j keuriger aangeduid zien. De huidige for mulering, die de fiscus herhaaldelijk doet meedragen in de kosten van dieet, van reizen voor ziekenbezoek, van moeilijk j te beoordelen vakantiereizen op medisch advies en dergelijke, gaat naar de mening j van de commissie de strekking van het begrip „buitengewone lasten" te buiten. I Zij zou het. kostenbegrip willen beperken tot de kosten van medische bijstand en behandeling, van geneesmiddelen, verple ging en medische apparatuur, zomede van extra-gezishulp wegens ziekte, inva liditeit en bevalling. Dat kan het aantal geschillen en proceduren doen vermin deren. Begrafenis kosten De vraagstukken rond de „buitenge wone lasten" verder uitdiepend stelt de commissie ook, dat zij de regeling dat begrafeniskosten, ongeacht de omvang van de nalatenschap, aftrekbaar zijn voorzover het samenwonende nauw ver wante gezinsleden betreft, juist acht. Zij meent echter, dat de bestaande praktijk, dat verzekeringsuitkeringen soms op die kosten in mindering moeten worden ge bracht voordal zii ^te-hMÜengvwone las ten meetellen, een te vergaande verfij ning Is. Kinderaftrek Voor uitkeringen ten behoeve van het levensonderhoud van kinderen waarvoor het recht op kinderaftrek is vervallen (bijvoorbeeld na beëindiging van de stu die in de loop van het jaar of na op roeping in militaire dienst) vraagt de commissie zich af, of het niet wenselijk ls nog het gehele jaar, waarin zich een dergelijke gebeurtenis voordoet, het recht op kinderaftrek te laten voortbe staan. Voorts meent de commissie, dat de grens voor de kinderaftrek voor stu derende kinderen, gezien de lange ge middelde studieduur, beter kan worden verlengd tot kinderen van 30 jaar. Bentemanipulaiie Nixon op persconferentie: alimentatielcosten, van studiekosten en van giften. Zij wijst ook op het misbruik, dat soms wordt gemaakt van de moge lijkheid om rente van schulden af te trekken. Men gaa dan grote, doelbewust tot het besparen van belastingen die nende leningen aan en koopt daarvoor rentespaarbrieven. Als die spaarbrieven tot uitkering komen heeft men uiteinde lijk een wezenlijk voordeel behaald. De commissie wil dit „handige" gebruik van de belastingwetgeving onmogelijk maken. Hoewel het buiten het terrein van haar opdracht ligt wijst de commissie er in een slotbeschouwing op, dat het dik wijls enorm moeilijk is op zichzelf wen selijke constructies uit te voeren, omdat )'n strikt (rechtvaardigheids)verband is tussen de inkomsten- en de loonbe lasting. Wat voor de één wenselijk is, is de ander onuitvoerbaar. „De vraag rijst daardoor, of deze samenhang niet moeten worden verbroken door aan de loonbelasting een meer zelfstanditge betekenis en vorm te geven", aldus de nissie-Hofstra. INDE C0NSUMEHTENHARKT LEVENDAAL 150 HET BETERE MEUBEL VGOR EEN LAGERE PRIJ5 Veilig in diepe oceaan WASHINGTON (DPA) liet Ameri kaanse leger zal binnenkort 2675 ton zenuwgas uit de tweede wereldoorlog vernietigen. Een woordvoerder van 't leger heeft donderdag meegedeeld, dat de met een la3g beton omgeven gra naten met het dodelijke gas or» een plaats ongeveer 450 kilometer voor de kust van Flo.ida in de Atlantische Oceaan tot zinken zullen worden ge bracht. De oceaan is daar ongeveer 4800 meter diep. Uit uitgebreide' onderzoekingen en proefnemingen van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid is volgens de woordvoerder gebleken, dat de kans dat de granaten zullen gaan roesten en dat 't gas kan ont snappen „praktisch nul" kan worden genoemd. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft voorts meegedeeld, dat in de nabije toekomst 13.000 ton zenuw en mosterdgas, dat thans opgeslagen ligt op Okinawa. zal worden overge bracht naar het atoomproefatol John ston in de Stille Oceaan. 1100 kilome ter ten zuidwesten van Honoloeloe- Deze overbrenging geschiedt in ov er eenstemming van de wensen van Japan. Aanvankelijk wilde het legei hel gifgas onderbrengen in Oregon Kodiak (Alaska) Guam en andere plaatsen, maar de publieke opinie ver zette zich hiertegen den haag In het eerstvolgend nummer het maandblad „K.V.P.-70" zal een adver tentie verschijnen, waarin het dagelijks bestuur sol licitanten oproept voor het Kamerlidmaatschap voor de K.V.P. De gegadigden moeten hun brieven richten tot het partijbureau. Alle le den van de party, die zich in staat achten het Ka merlidmaatschap te kun nen vervullen, kunnen solliciteren. De sollicita tietermijn sluit op 10 okt. Het partijbestuur hoopt mede langs deze weg te komen tot een kwalitatie ve versterking van haar kandidatenlijst voor de Kamerverkiezingen die in 1971 zullen plaatsvinden. Het heeft nu het recht ge kregen krachtens het nieuwe partijreglement, om 14 vaste zetels aan te wijzen. (advertentie) 10.30 (beh.zo.)-1230-l LEUVEHAVEN (bij Metro-static Tel.: (010) 114287 LOS ANGELES (Reuter) President Nixon heeft op een door de televisie uitgezonden persconferentie verklaard, dat Israël met een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten kan instemmen zon der z(jn positie aan het Suezkanaal in gevaar te brengen. Israëlische functionarissen hadden de vrees uitgesproken, dat de Arabieren tijdens een bestand met hun militaire opbouw dooi zouden gaan. Nixon ::ei hierover: „Wij en anderen hebben hun proberen te verzekeren, dat dit niet hel geval zal zijn. Een logisch uitgangspunt is, dat er gedurende die periode geen militaire opbouw mag plaatsvinden' aldus de Amerikaanse president De parlementsfractie van de rechts- nationalistisehe Gahalpartij, een bunde ling van de Heroet en de liberalen, heeft met veertien tegen negen stemmen en twee onthoudingen het voorstel van de Maarach, de unie van de Israëlische arbeiderspartij en de Mapam, verworpen om toch deel te blijven uitmaken van de regering ook al stemt de fractie tegen het Amerikaanse vredesplan voor het Midden-Oosten. Mocht het besluit be krachtigd worden, dan zal premier Golda Meir toch de meerderheid van het parle ment achter zich krijgen voor de aan vaarding van het Amerikaanse plan. De Maarachgroepering heeft de meerderheid in het parlement. Vier Egyptische MIG-21-vliegtuigen zijn gisteren neergeschoten, toen zij poog den Israëlische jachtbommenwerpers Ie onderscheppen dte Egyptische stellingen aan het Suezkanaal aanvielen, zo hee'.t een militaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. Volgens de lezing van Cairo zijn bij Israëlische aanvallen met 22 toe stellen in het gebied van het kanaal twee Egyptische soldaten gedood, maar werden geen materiële verliezen geleden. Mevrouw Biecht onderscheiden BERLIJN (AP) Helene Weigel, de 70-jarige weduwe van de toneelschrij ver en letterkundige Bertold Brecht en de leider van het Oostberlijnse theater gezelschap, is vandaag in Oost-Berlijn onderscheiden met de „zilveren ster van de internationale vriendschap". De me daille werd haar door Walter Ulbricht overhandigd. O auto-ongeluk bij de paarden verslaggevers) UTRECHT In hun verklaring over de gesprekken tussen kardinaal Alfrink en paus Paulus VI, welke verklaring van morgen verschenen is wijzen de Neder landse bisschoppen erop. dat deze ge sprekken doorgaan. De dialoog is niet afgesloten, ook al blu'lt paus Paulus bij zijn eerder gedane uitspraken over het verplichte celibaat. Rome heeft wel begrip getoond voor wat in Nederland rond deze kwestie leeft, aldus de verklaring, die men aan treft op pagina 6 Kardinaal Alfrink zal vanavond om 20.20 uur in een extra-uitzending van „Brandpunt" nad-i ingaan op de verkla- Rika Zaraï is ziel redelijk aan het herstellen van het auto-ongeluk, dat zij onlangs heeft gehad. Maar zij moet zich nog sterk ontzien. Zij stelt zich voorlopig tevreden met her onderhouden van vriendelijk contact met de dieren. Bovendien beheer; zij als directrice de manége van rt« ranch de Maura Vieil in dc ook instructies De lastige Zwanenburgers zijn gisteren weer in actie gekt lawaai van de vliegtuigen, die van Schiphol vertrekken en dat hebben al meermalen geprotesteerd tegen het lawaai van d Gisteren kozen zij dc lucht als demonstraliegebied en lietch t luchtballonnetjes op. Deze ballonnetjes moeten in trossen va in het luchtruim blijven hangen op een hoogte van 300 tol 4< legen laagvliegende toestellen. ze vliegtuigen. a groot aantal twintig stuks (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM Bij pogingen om zich aan arrestatie door dc Arnhemse politie te onttrekken is gisteren de 31- jarige Duitser D. Z- uit Düsstldorf in de Rijn ver dronken. De man werd gezocht door Interpol en door verschillende Nederlandse politiekorpsen, waaronder die van Rijswijk, lljj werd ervan verdacht samen met twee gisteren in Arnhem gearresteerde jonge landgenoten een groot aantal inbraken te hebben ge pleegd onder meer in een «-v.-zaak in Rijswijk en tal van auto's te hebben gestolen. Ie maken, toen de Arnhemse politie na een tip ver scheen op het terras waar de drie gezochten verble ven. D. Z. ging ervan door en dool: in de Rijn. De politic alarmeerde met enkele pistoolschoten een voorbijvarend jacht. Dc opvarenden hiervan trachtten de Duitser te redden. Deze verzette zich echter heftig en zwom verder. De golfslag van een passerende Rijn aak werd de man echter te machtig en hij verdronk voor de ogen van politie en vele nieuwsgierigen. De omgekomen jonge Duitser wordt door de politie omschreven als een gangster, die in heel Europa ge- /.r.cht werd. Hij heeft vermoedelijk ook de hand ge had ui een miljoenen/.wendel niet valse Westduitse marken. Enige tijd geleden was hij al ir. Den Haag en om geving gesignaleerd in een witte Porsche, kort nadat hij de hand gehad zou hebben in een inbraak in Rijswijk. Hij wist echter aan zijn achtervolgers te ontsnappen en heeft zich daarna met twee andere Duitsers in Arnhem en omgeving opgehouden- Gister morgen vervoegden zij zich met hun auto bij een Arnhemse garage waar zij al eerder geweest waren De chefverkoper van deze zaak herkende hen en waarschuwde de politic. De Nederlandse politie hoopt, dut zij door de arresta tie van de twee andere Duitsers op het spoor kan •■men van verschillende inbraken, diefstallen en zelfs overvallen op benzinestmions iri Nederland.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1