Aqua '70 wordt de mooiste tentoonstelling van Europa Haarlem stad van Frans Hals Jubilerend bestuur „Natuurvriend": Koopman die van burgemeester opdoffer kreeg fiks gestraft TIP VOOR TRIP (1) Telefoonnummer Leidse Courant 22244 BIOSCOPEN MARKTEN 30 JüU 1970 LEIDSE CUÜRAIvi Er komen zeker 20 topbakken te staan in Hortus Botanicus LEfDEN Vanaf vrijdag 10 uur zal een onafgebroken stroom van aqua- rianen (aquarium-liefhebbers) de stad Lelden aandoen om daar de tentoonstelling Aqua '70 te bewon deren. Leiden is immers het Mekka van alles wat maar met aquaria te maken heeft. Geen wonder, dat de vereniging De Natuurvriend, die dit jaar 40 jaar bestaat, een invasie verwacht van vooral Duitsers, van wie velen, uit Berlijn en München, met bussen speciaal Leiden komen aandoen om Aqua '70 -te zien. Er le dan ook wel het een en ander te zien in de Oranjerie in de Hortus aan het Rapenburg. Er staan 56 bakken met een totale inhoud van 15.000 liter met daarin 5000 vissen en 600 verschillen Je soorten. De waarde van de vissen va rieert van 5 tot 1000 gulden per stuk. Volgens het jubilerende bestuur van De Natuurvriend, die 350 leden telt uit Wegverbinding ALPHEN A/D RIJN Ter verbinding van de Oudshoornseweg met het ten weeten van de Herenweg liggende deel van de woonwijk Ridderveld zal binnen kort een weg worden aangelegd. De ge meente heeft zich hiertoe ruim vijf jaar geleden verplicht bij een met de heer F. P. Bos, Wilhelminalaan 7, gesloten ruilovereenkomst, waarbij nader werd aangeluid dat de aan te leggen weg zal komen te liggen ter hoogte van de pan den Oudshoornseweg 116 en 118. Teneinde deze weg te kunnen aanleg gen is het noodzakelijk dat genoemde panden worden geamoveerd. De kosten van de uit te voeren werkzaamheden worden geraamd op f140.000, Leiden, Nederland en het buitenland (o.a. Zuid-Afrika), is Aqua '70 de mooiste tentoonstelling van Europa, zeg maar van de wereld. Dat Leiden bij aquarianen bekend staat als de Aquarium-stad komt door de „Leidse School", waarbij het van de grond af beginnen met het opzetten en inrichten van een aquarium een zeer belangrijke rol speelt. Het gaat niet alleen om de vissen, maar de planten groei en de opstelling daarvan zfln van niet te onderschatten betekenis. Vandaag komt een speciale zending voor de tentoonstelling uit Berlijn aan. Uit Amsterdam komen van de heer W. P. Wijnberg twee zeeaquaria met elk 1600 liter water en waarin iets heel bijzonders komt te zwemmen. Er komen vissen uit Ceylon en de Philipijnen, die Keihard gewerkt De heer J. H. Visser, ontwerper van de tentoonstelling, is twee jaar lang met de voorbereiding van de Aqua '70 bezig geweest. Had men anders altijd zo'n drie maanden de tijd om de zaak op te bouwen, nu waren er i.v.m. de beelden tentoonstelling in de Hortus maar twee weken over. In die veertien dagen heb ben zo'n twintig tot dertig man keihard gewerkt. Velen hebben hun vakantie eraan opgeofferd, maar het resultaat mag er dan ook ijjn. geopend, werden de mensen van de Hortus al overstelpt met telefoontjes uit Duitsland en andere landen met de vraag of de Aqua '70 al is geopend. Daarom is er ook een speciaal telefoon nummer ingesteld. Er staat op de ten toonstelling voor een waarde van ruim twee ton. De NOS heeft vandaag op namen gemaakt en waarschijnlijk komt ook nog de Deutsches Femsehen. Propaganda Ook op het gebied van de propaganda wordt nogal wat gedaan. Aan alle grens posten worden folders in drie talen uit gedeeld over Aqua '70. Deze folders liggen ook bij de WV-kantoren in de grote steden en in de badplaatsen. Bijzondere vissen, die men ziet zijn o.a. de bruine en blauwe Discusvis, de duur ste op zoetwatergebied, de Tapijtvis, de zgn. Blinde Holen-vissen uit Mexico en dan natuurlijk de collectie van de heer Wijnberg uit Amsterdam. Van de 56 bakken, die er staan, zijn er zeker twintig topbakken bij. Het bestuur verwacht, dat na de tentoonstelling het ledental (nu 350) zal zijn verdubbeld. Over het aantal bezoekers wil men zich niet uit laten, maar de gedachten gaan toch wel uit naar zo'n 50.000 man en dat dan in een kleine drie weken, want de tentoonstelling gaat vrijdag morgen om 10 uur open en duurt in tot 16 augustus. Jaarlijkse wielerronde KOUDEKERK a. d. RIJN Op 22 aug- a.JÊ. wordt de jaarlijkse wielerronde van Koudekerk verreden. Er is weer een par cours uitgezet in de nieuwe wijk. Nadere gegevens omtrent deelnemers aan dit wielerfestrjn kon men ons op dit moment nog niet verstrekken. R.T.V. de Bollenstreek Geen ereplaatsen in finale SKOLL-competitie LISSE In de finalewedstrijd van de wielercompetitie Skoll International wist geen van de drie renners van De Bollenstreek zich op een der ereplaat sen te ryden. Leo v.d. Berg uit Noordwijk, die aan vankelijk zéér goed in de slag was, werd door een klapband uit de strijd gehaald. Marcel Pennings, die afgelopen zaterdag, zondag en maandag le werd in resp. Oostvoorne, Hoog Karspel en Made en dinsdag op de baan in Alk maar 3e werd in een koppelkoers sa men met Leo v.d. Berg, had waarschijn lijk te veel kilometers in de benen om het vrij hoge t,empo te volgen. Gedubbeld Alleen Piet Drost uit Lisse kon goed mee, zjj het met het grote peloton. Toen dit dan ook door de kopgroep „gedub beld" werd, moesten zo'n 25 renners uit de strijd, waaronder dus ook P. Drost. In het algemeen ploegenklassement (met 33 ploegen van 3 renners) over de 12 wedstrijden kwam weinig verande ring. De R.T.V. De Bollenstreek eindig de op een verdienstelijke 5e plaats. Ach ter de Hoekse Renners, De Peddelaars, Groenewoud en De Meteoor. Maar vóór gerenommeerde ploegen zoals bijv.: Theo Middelkamp, De Bataaf, De Kam pioen, Swift, De Bergbeklimmers enz. In de individuele klassering eindigde Marcel Pennings op de 11e, Leo v.d. Berg. op de 14e en Piet Drost op de 25e plaats. In een pationale baancompettfe te Alk maar over 6 wedstrijden bezetten Mar cel Penning® en Leo v. d. Berg na S wedstrijden de le plaats. Zjj hebben nu 26 punten en een voorsprnog van 2 punten op het koppel Nanno Bakker en Gerry Fens. Kantonrechter vonniste hij verstek In Haarlem, de stad van Frans Hals, speelt de Grote of St.-Bavokerk aan de Grote Markt een dominerende rol. Dit indrukwekkende bouwwerk uit de vijftiende eeuw valt vooral op door het hoog opgetrokken dak. Maar ook inwendig heeft dezè kerk, waar onder meer Frans Hals en Bilderdijk begraven liggen, zijn be zienswaardigheden zoals de pilaar- en gewelfschilderingen, het koperen koorhek, de koorbanken met wapen schilden, het kolossale orgel, de zwa re H. Geestbank en de koperen koorlessenaar. De ingang van de kerk is aan de Oude Groenmarkt. Op de Grote Markt vindt u trouwens nog andere bezienswaardigheden. Zo ia er het stadhuis, dat u kunt be zichtigen, zo is daar het Kunstcen trum De Hallen, waar nu de exposi tie ..Functionele kunst van de 21ste eeuw" wordt gehouden en zo zijn daar maandag en zaterdag de markt, donderdag een kunst- en ambachts- markt en vrijdag een antiekmarkt. In de Jansstraat 79 vindt u het Bisschoppelijk Museum, waar u oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, hand schriften en kunstnijverheid kunt bewonderen. Vergeet u ook niet naar het Oude Spaarne te gaan. waar zich de Waag en het Teylers museum bevinden. In dit museum worden fossielen en gesteenten, oude natuurkundige instrumenten, schil derijen, tekeningen en het 31-toons Fokkerorgel tentoongesteld. Zeer interessant is de Wagenweg 88 in Haarlem met onder meer een wereldklok met een uniek instru mentarium. Deze klok geeft de tijd aan in New York, Wenen, Londen en Athene, de vier jaargetijden: iets over de maanstanden. Verder dient deze als altijddurende kalender. Be roemde figuren komen in deze klok elk half uur opdraven. In de stad van Frans Hals is uiter aard een Frans Halsmuseum met de werken van deze meester en met werken van de Haarlemse school. Er is daar evenwel nog veel meer te zien, waaronder een verzameling van de oudste specimina van de boekdrukkunst. De kathedrale basiliek van St.-Bavo aan de Leidsevaart kunt u evenmin overslaan. De kathedraal is geopend voor bezichtiging. Uw speurtocht door Haarlem kunt u eventueel onderbreken met een be zoek aan het overdekte Sportfond- senbad of aan de Haarlem Bowling aan de Orionweg 400, hoek Delft laan. Daai' zijn tien bowlingbanen, terwijl u er bovendien kunt biljar ten. Documentatie voor uw tocht door Haarlem is verkrijgbaar bij dr VW Haarlem aan het Stations plein. LEIDEN De zitting van de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, kenmerkte zich gisteren door een groot aantal verdachten, die ver stek lieten gaan en waar van de tegen hen aanhangig gemaakte zaken toch een openbare behandeling kre gen. Hieruit bleek, dat een 2S-jarige koopman uit Lei den met zijn auto op het Westeinde te Roelofarends- veen „zonder enige ver- keersnoodzaak" ofwel op zettelijk tegen een stilstaan de auto was opgereden. In deze auto zaten de burge meester en een der wethou ders van Alkemade. Toen de burgemeester de koopman op zijn wandaad Wees, werd deze zeer agressief en werd door de burgemeester eigen handig k.o. geslagen. Ach teraf bleek, dat de koop man die dag zijn verjaardag vierde en niet geheel nuchter was en tevens, dat hij geen rijbewijs bezat. Uit de in het proces-verbaal opgenomen getuigenverkla ringen kwam o.a. naar vo ren, dat verdachte de auto opzettelijk aam-eed .en zo agressief optrad, dat de burgemeester wel hande lend moest optreden. De officier, mr. T. v. Daa- len, hield een zeer scherp gesteld requisitoir en kwam tot de conclusie, dat ver dachte die al driemaal eerder werd veroordeeld we gens het rijden zonder rij bewijs ditmaal een ge voelige straf verdiende. Hij eiste dan ook 2 weken hech- tenisstraf, waarvan 1 week voorwaardelijk met 'n proef tijd van 1 jaar, een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, alsmede een geldboete van f 50 subs 5 dagen. De kantonrechter keurde verdachtes gedragingen evens scherp af en vonniste hem bil -tek geheel con form Vijf bekeuringen op één dag oor een niet verschenen 29-jarige barkeeper uit Kat wijk werd de celdeur even eens alvast op een kier ge zet. Tegen hem eiste de of ficier een week onvoorwaar delijke hechtenisstraf, een week voorwaardelijke hech tenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een voorwaar delijke ontzegging der rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar, alsmede 'n totale geldboete van f 550 subs. 55 dagen. De barkeeper dankte deze zware eist aan het feit, dat hjj op 16 maart jl. niet min der dan vijf processen-ver baal opliep. Toen hjj met zjjn auto namelijk op de Rijnzichtweg pardoes ach terop een voorligger reed, kwam even later aan het licht, dat hij geen enkele rijbevoegdheid bezat, niet verzekerd was. geen geldig kenteken en de auto zowel een ondeugdelijke rem als twee gladde banden had. De officier zei in zijn requi sitoir ojn.: „Dergelijke wets overtreders moeten met alle gestrengheid worden aan gepakt. Het zijn, evenais deze verdachte, ware weg- piraten." Op de week onvoorwaarde lijke hechtenisstraf na, die hij omzette in een voorwaar delijke sraf, vonniste de kan tonrechter bij verstek con- Openba kplaats" „wert Een 24-jarige handelaar uit Leiderdorp werd bjj verstek veroordeeld tot twee geló boeten van resp. f 150 en f 100 subs. 25 dagen, waar van f 100 voorwaardelijk met een proeftjjd van 2 jaar als mede twee weken voor waardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Hem werd ten laste gelegd, dat hij, ondanks herhaalde politiële waarschuwingen, op de Ruigekade te Leider dorp voortdurend enkele sloopauto's c.q. autowrak ken plaatste en bovendien een gedeelte van het trot toir van deze kade als „re paratiewerkplaats" gebruik te. „Verdachte ging zelfs zover", zo citeerde de kan tonrechter uit het proces verbaal, „dat hjj in 'ii boom een takel had opgehangen teneinde voor bepaalde werkzaamheden auto's te kunnen optakelen." De officier hekelde ver dachtes handelwijze in hoge mate en kwam tevens tot de conclusie, dat deze zich tegenover de omwoners zeer irritant had gedragen. Hij eiste dan ook twee geld boeten van f 200 subs. 40 dagen, waarvan f100 voor waardelijk met een proeftijd v van 2 jaar en een week voorwaardelijke hechtenis straf met een proeftijd van Nadat de kantonrechter bij verstek vermeld vonnis had gewezen, voegde hij hier nog aan toe: „Als verdachte bin nen drie maanden niet alles op de Ruigekade netjes heeft opgeruimd, zullen de voorwaardelijke straffen ten uitvoer worden gelegd." Na in die richting te zijn „getipt" ontdekten twee Rijkspolitie beambten, dat 'n 83-jarige barkeeper uit Den Haag in het dash-board- kastje van zijn auto, waar mede hjj over de Veurse- weg te Voorschoten reed, 'n gasalarmplstool en acht gas patronen voorhanden had. In zijn requisitoir merkte de officier o.a. op: „Het is ontzettend irritant, dat men er steeds meer toe overgaat vuurwapenen aan te schaf fen en voor gebruik gereed te hebben. Dergelijke over tredingen zjjn zeer afkeu renswaardig en dienen ge voelig te worden bestraft." Hij eist dan ook een week voorwaardelijke hechtenis straf met een proeftijd van 2 jaar en een geldboete van f 130 subs. 13 dagen. Inzake de geldboete vonnis te de rechter bij verstek met f 100 subs. 10 dagen, doch de voorwaardelijke hechtenisstraf bepaalde hij op twee weken. „Auto" met gebreken De auto waarmede een 29- jarige Delftse student rond reed en op het Stations plein werd aangehouden - vertoonde tal van gebreken, zoals ondeugdelijke rem men, grote stuurspeling, lek ke uitlaat en doorgeroeste chassisbalken, en werd dan ook door de politiedeskun dige een gevaar op de weg genoemd. De verklaring van de wel verschenen verdach te kwam hier op neer: „De politie overdreef sterk want het viel met die gebreken echt nog wel mee." De officier keurde verdach tes opvatting van „veilig verkeer" ten scherpste af en eiste ter correctie van een en ander een totale geld boete van f140 subs. 14 da gen alsmede de vernietiging van het in beslaggenomen vehikel van rijkswege. Verdachte had niets tegen de geëiste geldboete. Wel tegen de vernietiging van zijn „auto". Die wilde hjj graag weer terughebben. De kantonrechter wees dit verzoek radikaal conform. „Ik wil (Advertenties) GEMEENTE KATWIJK Bestemmingsplan „Schutterswei" De burgemeester van Katwijk maakt in gevolge het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 3 augustus 1970 voor een ieder gedurende één maand ter gemeentesecretarie (kamer 12) ter inzage ligt het besluit van ge deputeerde staten van Zuid-Holland van 17 juni 1970, B. no. 8492 (le afd.), G.S. 186/1, houdende gedeeltelijke goed keuring van het mede ter inzage lig gende bestemmingsplan „Schutterswei", zoals dat door de raad dezer gemeente ijn vergadering van 29 mei 1969 werd vastgesteld. Zij, die zich met betrekking tot dit be stemmingsplan tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot gedepu teerde staten hebben gewend, kunnen gedurende de hiervoor genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen tegen het besluit van gedeputeerde staten. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de ont houding van goedkeuring van een ge deelte van het plan. De beroepschriften dienen te worden ge richt aan de Kroon en kunnen worden ingediend bij de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening. KATWIJK, 30 juli 1970. De burgemeester van Katwjjk. A. G. VERMEULEN. GEMEENTE KATWIJK De burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 9 de Monumentenwet bekend, dat met ingang van heden voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 12) ^ter in zage ligt de door de Minister van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk vastgestelde monumentenlijst voor de gemeente Katwijk. KATWIJK, 30 juli 1970. De burgemeester van Katwijk, A. G. VERMEULEN. BEKENDMAKING De burgemeester van Katwijk maakt be kend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn aan de heer P. Francken te Rijnsburg: a. krachtens artikel 18 der wet op de ruimtelijke ordening voor de duur van 10 jaren vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het uitbrei dingsplan voor het landelijk gebied dezer gemeente, en b. krachtens artikel 49 der woningwet vergunning te verlenen tot: het bou wen van een tuinderswarenhuis op een terrein gelegen langs het Oegst- geesterkanaal te Katwijk aan den Rijn, kadastraal bekend gemeente Katwjjk, sectie B, nr. 4455. Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt met ingang van 31 juli a.s. gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. Rechthebbenden op de aangrenzende nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de bedoelde vergurtnlng schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. KATWIJK, 30 juli 1970. De burgemeester voornoemd, A. G. VERMEULEN. vonniste geheel 'n auto terugheb- dan ook in hoger beroep", aldus het „aller laatste" woord van deze halsstarrige verdachte. Voor alle afdelingen: Administratie Advertentie-afdeling Handelsdrukkerij Redactie Uitbreiding telefoonnummers Katwijk DEN HAAG/KATWIJK - Op 1 augustus 1970 zal een belangrijke nummeruitbrei- ding in de telefooncentrale Katwijk zijn voltooid. Op die datum zal deze cen trale zijn uitgebreid met 1.700 num mers, waarmede dan de totale nummer capaciteit op 6.700 is gekomen. Een en ander betekent dat voor Katwijk de bestaande wachtHjst voor telefoon aansluitingen zal zijn opgeheven. Feike Asma schittert op Noordwijks orgel NOORDWIJK Juist op de dag. dal de beroemde Duitse componist Johann Seb. Bach tweehonderd en twintig jaar geleden voorgoed heenging, werd in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen een concert aan hem gewijd. Het werd uitgevoerd door Feike Asma. de bekende Maasslulse organist, die bij deze gelegenheid een selectie uit 't om vangrijke oeuvre van de grote Bach speelde. Een grote schare orgelliefhebbers het kerkgebouw was bijna geheel bezet! heeft er geboeid naar geluisterd. Op vallend was het. dat zovele jongeren zich onder de bezoekers bevonden. Ook de gasten uit de badplaats gaven in grote getale acte de presence. Asma had het zich, wat zijn programma- keuze berteft, niet gemakkelijk gemaakt Hij liet twee Praeludiums, in h-moll en in c-moll, horen en tot besluit nog de indrukwekkende Toccata in d-moll. Het massale slot van dit werk zal de luiste raars zijn bijgebleven. in de week van 30 juli t/m 5 augustus. Trianon: „Jerrv in de Boot" (aJ.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Camera: „Jungle Boek" (a.1.) Iedere middag 2.30 u; 's zondags 2.00 en 4.00 uur. „Ik ben nieuwsgierig blauw" (18 jr) Iedere avond: 7.00 en 9.15 uur. Nacht voorstelling (vr./za. 23.00 uur): „De terugkeer van Dracula" (18 jr). Studio: „Samen uit. Samen thuis" (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „Sjors en Sjimmie", dagelijks (behalve zondags) 10.30 uur. Rex: „Wolven in Battle-dress" (14 Jr). Dageljjks: 7.00 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Nacht voorstelling (vr./za. 23.30 uur): „Het badhuis van de 7 zaligheden" (18 jr). Iedere middag: 2.30 uur: „Onkruid zaaiers in Fabeltjesland (a.l.). I.uxorLouis de Funes-Festival „Le gen darme de St. Tropez (30 juli t/m 3 aug.) en „Op Vrijersvoeten" (8 aug. t/m 12 aug. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „De gendarme in New York", dinsdag 4 aug. t/m vrijdag 7 aug. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: West Side Story (14 jr). DEN BOSCH, 29 juli, Vee Totale 6841; runderen 2537; graskal- 16, vette kalveren 487, nuchtere kalveren 1788; schapen 168; lammeren >035; slachtvarkens 560; slachtrunderen 1076; melk-, kalfkoeien 1025-1730; guiste koeien 875-1275; graskoeien 425-625: aalfvaarzen roodbont 1225-1725; zwart bont 950-1350; klam vaarzen 1085-1260; guise vaarzen 925-1200; pinken 625- 850; nuchteren kalveren 240-400; weide- schapen 55-95; weidelammeren 50-80; slachtrunderen 5.10-5.55 extra kwal.; idem 4.60-5:00 le kwal.; Idem 4.00-4.50 2e kwal.; idem 3.75-3.95 3e kwal.; vette koeien 4.70-5.15; worstkoeien 3.60-3.85; vette kalveren 3.60-3.80 le kwal.; idem 3.45-3.55 2e kwal.; idem 3.20-3.40 3e Kwal; nuchtere slachtkalveren 1.30-1.75, per stuk 40-80; slachtzeugen 1.68-1.78 le kwal.; idem 1.60-1.68 2e kwal.; vette schapen 85-110; vette lammeren 80-105; melk-, kalfkoeien groter, lui, prijsh.; guiste koeien ruimer, gedrukt, gedrukt; jongvee ruimer, stroef stabiel; vette kalveren groter, gedrukt, gedrukt; nuch tere slachtkalveren gewoon, redelijk, duur; schapen, lammeren groot, stil, af lopend; slachtvee ruimer, minder vlot, lager; slachtzeugen groter, trager, lager. RIJNSBl RG, 29 juli. Bloemen An jers: Witte Sim 18-22, Rode Sim 26-32, Roze Sim 16-20, Crowly Sim 14-18, Dusty Sim 15-21, Arthur Sim 13-18, G. J. Sim 14-19, Keever 16-22, La Rève 15-22, Espérance 17-22. Freesia's: Gol den Yellow 125-150, White Swan 185- 220. Rozen: .Baccara 20-32, Carol 4-6, Garnette 4-6, Zorina 6-10. Diversen: Anthurium 75-150, Gerbera 16-70, Col- villei 9-18, Gladiolen 10-24, Irissen 150- 350, Lelies 75-125, Gele Margrieten 100- 125, Bonte Margrieten 110-130, Blauwe Statice 100-115, Gemengde Statice 135- 145, Riddersporen 175-185. Godelia 65- 100, Phlox 100-125, Dahlia's 8-12. Chry santen: Indianapolis 200-225, White Spi der 250-275, Yellow Spider 250-275. Gol den Christal 180-210. TER AAR, 29 juli, Groente Snijbo nen kas I 1.40-2.30, idem H 1.20-1.30, snijbonen natuur 1.40-1.90, idem II 1.10- 1.30, snijbonen stek 40, aardappelen Doré 21-30, stokprinsessenbonen 1.20- 1.60, stamprinsessenbonen 1.20-1.40, idem II 90, postelein 20-25, augurken E 7-21, andijvie 37-52, alles per kg. Bloemkool AI 1.26-1.28, idem AH 75-88, *la 11-15, komkommers AA 33, idem A 15-25, idem B 19-20, alles per stuk. Tomaten A extra 3.10-3.40, idem B extra 3.10-3.50, tomaten AI 3.10-3.50. idem BI 3.10-3.20, idem Cl 3.10 per bakje van zes kilo. Selderie 4-6 per bos. R'ARENDSVEEN, 29 juli. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 16-25, Sim Rood 19-25, Sim Wit 18-22, Sim Keefer 17-22, Princess Ann 24-26, Espéranca 17-23. Lena 21, Jacky 25-29, Orchid Beauty 36-40, Yellow Dusty 26-30. Fanfare 16- 18. Rozen: Garnette en Carol 4-9, Zorina 6-10, Sonora 7-10, Peer Gynt 14-19, Bac cara 18-28, Super Star 22-27. Motrea 10-11, Spanish Sun 8-12, Carla 16-23, Faberge 9-10, Bridal Pink 10-11, Canna 10-13, Nordia 6-9, Lelies 26. Violieren 18, Gerbera 20-29, Agapanthua 45-52, Geplozen Chrysanten 26-47 per stuk. Troschrysanten 75-1.40, idem jaarrond 1.85-2.70, trosanjers 1.65-1.70, Colvilleis 50-1.85, Gladiolen 1.10-2.00, Irissen 1.75- 2.90, idem Prof. Blaauw 3.00-3.90, As ters 47-1.05, Ornithogalum 50-1^5, Lia- trix 45-1.40, Montbretia 85-1.05, Statice 85-1.20, Freesia's 70-1.75. Segetum 44- 49 per bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3