CelcLcSou^anl: JANE FONDA ZET ZICH IN VOOR DE VERDRUKTEN Première „Oh! Calcuttaj televisie vanavond schokt Londen zachtjes PROCES TATEMOORDEN: Schokkende getuigenis van bloedbruiloft op 8 augustus Dirigent Barbirolli overleden Studio Sport Amerika wordt beschouwd als fascistisch land Trekking van Staatsloterij mogelijk op tv The Outsider De film van vanavond PAGINA 2 LEID SE COURANT WOENSDAG 29 JULI 1970 Prijs voor „Veronica" jyiET behulp van een krachtige stoor- zender hebben de Britse autoriteiten piratenzender Nordsee uit hun territoriale wateren verjaagd- Nordsee heeft nu aan de Nederlandse Icust het gezelschap van Veronica opgezocht, uit ervaring wetend dat de Nederlandse regering met het ratificeren van het tegen piratezenders gerichte Verdrag van Straatsburg geen haast maakt, aangezien men in Den Haag om politieke redenen liever niet de vin gers aan het wegjagen van radio-Vero- Nu wil het noodlot, dat de Nederlandse radioluisteraars van zender Nordsee heel wat meer last kunnen krijgen dan van Veronica; Veronica is alleen een ille gale zender die Hilversum-III zware con currentie aandoet en via commerciële programs reclamegelden int, wat de STER nu weliswaar vanwege zijn eigen beperkte zendtijd niet deert, maar eer lang nog wel eens anders bekeken kan worden. Radio Nordsee berokkent heel wat meer ellende; hij heeft een golflengte die in de buurt van de 244 meter ligt en daardoor op verschillende plaatsen in Ne derland het programma van Hilversum- III hindert. De verantwoordelijke dienst van de P.T.T. heeft de storing geconsta teerd en er is nu een dringend beroep gedaan op de eigenaars van Nordsee die daarover zal niemand zich verbazen domicilie hebben in het veel vrijheden biedende Zwitserland. Zijn de heien van de Nordsee vrien delijk en kiezen ze een andere golflengte of maken ze hun, zender minder krachtig, dan heeft de Nederlandse overheid geluk gehad. Want blijft de nieuwe piraten zender voor onze kust Hilversum storen, dan zal Den Haag het via internationaal overleg moeten gaan klaren en dan kan het de penibele vraag verwachten, wan neer de Nederlandse regering het Ver drag van Straatsburg ratificeert. Misschien zou men het daarom bij de NOS wel zo plezierig vinden, wanneer Nordsee de klachten van de P.T.T. en de Nederlandse overheid voor kennis geving aanneemt- We betwijfelen even wel, dat de Nordsee-exploitanten dit zul len doen. Ze schijnen andere zender mogelijkheden te hebben en dan ligt het voor de hand, dat ze eerst proberen de Nederlandse overheid een beleid te laten voeren, waarbij die als prijs voor „Veronica" ook „Nordsee" ongemoeid moet laten. Plenty onderwijzers? DIJ de 'Algemene Nederlandse Onder- wijzers Federatie heeft men begre pen, dat minister Veringa's voorname ar gument tegen verdere verlaging van ae leerlingenschaal bij het basisonderwijs op korte termijn is: onvoldoende onderwij zers in reserve om. zonder het risico dat in moeilijke gebieden dan de aanwezige onderwijzers naar aanlokkelijker posii- ties worden weggezogen, nieuwe vacatu res op de onderwijzersmarkt te schep- Het A.N.O.F. vreest dat de bewinds man met dit argument bij het krijgen van meer financiële middelen voorrang zal geven aan maatregelen ten bate van on derwijs aan. en vorming van de werken de jeugd; een zaak die overigens naar we aannemen ook de A.N.O-F. als urgent zal onderkennen. Misschien kan ae onderwijzersfedera tie de minister een middel aan de hand doen, dat bij meer plaatsen voor de klas inderdaad alleen uit de bestaande reser ves geput zal worden- Anders vrezen we met de minister dal algemene schaaiver- laging voornamelijk verplaatsing van onderwijzers en geen landelijk beter on derwijs gaat opleveren. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN. Groot-Brittanniës hoofd stad beleefde gisteravond de officiële première van de veelbesproken Ameri kaanse erotische revue „Oh! Calcutta!", waarin zowel mannen als vrouwen in hun blootje op het podium ronddartelen De zonderlinge titel van deze volgens ontwerper Kenneth Tinan „ontspanning voor voyeurs", Is een Amerikaans- Engelse verbastering van het Franss „Oh. quel cul t'as'.". de uitroep bü een schilderij van de 82-jarige Fransman Clovis Trouville van een naakte vrouw. Dit schilderij is ook afgebeeld op de affiches. De vijf jonge dames en jonge heren, die „Oh! Calcutta!" over het voetlicht brengen, laten in vier van de zestien nummers van de show met plezier inder daad hun achterste zien. In Londen®» dagbladen doet zich het vreemde ver schijnsel voor dat critici van volksbladen zoals de Daily Mirror voor de blootheid en de pikante grapjes hun neus ophalen, terwijl de jongens van de deftige Times Guardian, Daily Telegraph en Financial Times het wel een prettige vertoning vinden. Na de finale vulden de aanwezigen onder wie talrijke bekende Britse acteurs en actrices, een vragenlijst in om schrif telijk te bevestigen, dat zij heus niet slechter geworden waren door wat zii daareven op het toneel gezien hadden. „In vele opzichten is het een afgrijselijke show: slecht geschreven, kinderachtig en erop uit de aandacht te trekken", zeet de Times, „maar hij houdt geen bedrei ging in". Druktemakers, die eisen dat „Oh! Calcutta!" verboden zou worden, jagen volgens verscheidene kranten on nodig stof op, net zoals ze dat hebben gedaan voor de première van „Hair". waarin de beruchte naaktscène achteraf vrij onschuldig bleek. Het gezelschap van „Oh! CalcuttaI" hoeft zich echter geen zorgen te maken. Het succes van de show is al voor vele maanden gegarandeerd en buitenlandse toeristen, die gretig toestromen, zullen nog een keertje terug moeten komen, want de zaal is tot een heel eind na de zomer voor iedere voorstelling uifcver- Wie een proces wil beginnen om „Oh! Calcutta!" te laten kelderen op morele gronden, zal vermoedelijk een mal figuur slaan, omdat we nu eenmaal leven in een tijd waarin nog niet alles, maar toch heel wat meer mag dan vroeger. Het is zelfs mogelijk, dat „Oh! Calcutta!" na zijn verblijf van een achttal weken in het Roundhouse een volkomen geaccep teerde show zal zijn, die jarenlang zonder onderbreking over het voetlicht gebracht wordt in een van de theaters van het Londense West End, waar bloot een winstgevende negotie is. NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Puffenstuf IKOR: 19.30 uur: Kenmerk 20.00 20.25 uur: Rose Marie 22.15 uur: Studio Sport 28.00 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: De Amerikaanse bizon 19.30 uur: Debbie Reynoldsshow 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: George Mitchelsingers 20.50 uur: Engeland oud en jong 21.30 uur: The outsider 22.20 uur: Journaal In het programma „Studio Sport", dat de NOS-televisie vanavond uitzendt, kan men kijken naar beelden van de strijd om de ..King George V Cup", één van de onderdelen van de jaarlijkse Royal International Horse Show in het Wembleystadion te Londen. Het com mentaar wordt verzorgd door Aad van Leeuwen. 2.15 v LOS ANGELES (AP) De 21-jarige Linda Kasabian, kroongetuige in het proces van de Sharon Tatemoorden heeft het schokkend relaas verteld van de gebeurte nissen op zondagnacht 8 augustus 1969 toen de filmster Sharon Tate, enige van haar gasten en een toevallige bezoeker door een occulte hippiebende, die onder leiding stond van Charles M. Manson, afgeslacht hebben. Linda verklaarde dat Manson haar, zijn eerste medewerker, Charles „Tex" Watson, en twee van zijn vrouwelijke discipelen, namelijk Patricia „Katie" Krenwinkel (22) en Susan „Sadie' Atkins (21) had uitgestuurd op een gewapende missie, die eindigde bij het huis van Sharon Tate, de blonde, zwangere vrouw van regisseur Roman Polanski, die op dat moment ir Engeland vertoefde. „Wij stapten uit de auto", zo zei Linda, „wij klommen de heuvel op naar het huis, passeerden een hek en zagen de lichten van een auto nader komen. Tex zei dat we terug moesten gaan en op de grond gaan liggen. Hij zelf sprong naar voren met een revolver in de hand. De auto stopte en Tex stak de revolver door het raam tegen het hoofd van een man. Deze schreeuwde: „Niet doen niet doenmaar Tex vuurde vier maal en de man viel voorover; Tex draaide het contactsleuteltje om". Dit eerste slachtoffer was de 18-jarige Steven Parent, die op bezoek was ge weest bij de huisbediende van Sharon Tate. Nadat Parent was doodgeschoten, liepen de vier naar het huis. Watson maakte een gat in het muggegaas van één van de ramen. Linda kreeg opdracht op de uitkijk te staan bij de auto van „Ik wachtte een kwartier. Toen hoorde ik mensen schreeuwen: „Nee, nee, asje blieft nietnee nee". Linda had verder gezien hoe Watson Frykowski, een 37-jarige uit Polen afkomstige gast van Sharon Tate, die naar buiten was gevlucht, stak en doodsloeg. „Op een gegeven moment leunde Frykowski bloe dend tegen een pilaar", zo vertelde een builende Linda, „wij keken elkaar een ogenblik aan en ik zei: „Het spijt me... God, het spijt melaat het ophouden". Daarna sloeg Watson Frykowski dood". ANGSTKRETEN UIT LANDHUIS Linda zag ook Patricia Krenwinkel een van de andere slachtoffers, de koflie- erfgename Abigail Folger, met een mes achterna zitten. Zij werd later, evenals Frykowski, dood in de tuin gevonden. Susan Atkins was tijdens de slacht partij naar Linda gelopen. „Ik zei haar: zorg dat het ophoudt, maar zij zei: het is al te laat. Haar mes had ze binnen laten liggen". Linda Kasabian is geen getuige ge weest van de moord op Sharon Tate zelf en haar kapper Jay Sebring. Hun stof felijke resten werden binnenshuis ge vonden. Charles Manson had opdracht gegeven j een teken achter te laten. Zodoende S schreven de moordenaars met bloed i „Helter-Skelter" en andere spreuken I op de muur. Helter-Skelter is een song van de Beatles voor wie Manson een morbide adoratie had. Linda verklaarde nog niet te voren geweten te hebben dat I het om moorden ging. Ze had gedacht I huizen binnen te sluipen en dingen weg i te halen „omdat alles van iedereen is", i Zij verklaarde ook dat Manson een revo lutie van zwart tegen blank wilde ont- ketenen. Deze revolutie zou de naam Helter-Skelter krijgen. De dag vóór de moorden had Manson gezegd dat de tijd j voor Helter-Skelter aangebroken was. Orgie Linda Kasabian vertelde ook nog bij zonderheden over het leven in de hippie- e waarvan Manson, die zij Jezus noemden, de leider was. Alle jonge i van de commune moesten sek- suele gemeenschap hebben met mannen die Manson in de commune wilde op nemen. Zij beschreef, ondanks woedende protesten van de verdediging, hoe een zich hevig verzettend zestienjarig meisje door Manson misbruikt werd, en ge dwongen werd ook met andere mannen contact te hebben. Dit was uitgelopen op een algemene orgie. In Los Angeles staan momenteel te recht Charles Manson. Susan Atkins, Patricia Krenwinkel en Leslie van Hou ten (20), die evenwel niet betrokken is geweest bij de Tatemoorden, maar wel bij de daags daarna gepleegde moord op het echtpaar Labianca. Charles „Tex" Watson (24), die zowel beschuldigd wordt betrokken te zijn bij de Tate- als bij de Labiancamoorden, bevindt zich in Texas en verzet zich tegen uitlevering naar Californië. Linda Kasabian heeft zich van ver volging kunnen vrijwaren door als kroongetuige op te treden. LONDEN (A.P.) De internationaal befaamde Engelse dirigent, Sir John Barbirolli, is gisteravond overleden. Hjj I is 70 jaar geworden Hij was dirigent van het Ha lie- orkest met als standplaats Manchester. In de jaren 19611967 combineerde hij j deze post met een vaste aanstelling als dirigent van het symfonieorkest van. de Amerikaanse stad Houston. Enige uren voor zijn dood had Bar birolli tegenover interviewers nog ver klaard dat hij volledig hersteld was van een ziekte van enige weken en dat hij binnenkort naar Japan zou vertrekken voor een tournee van twee weken met het New Philharmonic Orchestra. Zijn overlijden werd het eerst bekend gemaakt door de burgemeester van Manchester, William Downward. Barbirolli werd in Londen geboren als kind van een Franse moeder en een Italiaanse vader, die als violist aan reizende operagezelschappen verbonden was. Op achtjarige leeftijd leerde hij viool spelen en drie jaar later gaf hij, als cellist, zijn eerste concert in het openbaar. Hij kreeg een beurs van de Britse Koninklijke Muziekacademie en werd op 16-jarige leeftijd gewoon lid van het Queen's Hallorkest. In 1936 werd hij benoemd tot opvol ger van de beroemde Arturo Toscanini als dirigent van het New Yorks Filhar monisch Orkest. Deze verbintenis van zeven jaar leverde hem niet alleen veel succes op. maar ook een levenslange genegenheid voor de Verenigde Sta ten. In 1943 bereikte hem in Amerika het verzoek, zich te belasten met de weder opbouw van het Halle-orkest van Man chester, dat lang een van de grootste Britse symfonie orkesten was geweest. maar ernstig had geleden onder de j oorlog. Hij nam het volgende schip naar HjOLLYWOOD (AP) Ze leek op een hippie, een rijzige, mooie hippie van hoge klasse, die zich prettig voelde in een van onderen wijd uitlo pende broek van gekeperd ka toen en een lange paarse sporttrui met een vlek op een schouder. Ze is Jane Fonda de filmster, die zich sterk voor de maatschappij en de politiek is gaan interesseren en daarin actief bezig is. Zij was gearresteerd wegens het uitdelen van pamfletten ten behoev van een demonstratie tegen de „dag van het leger" te Fori Hood in Texas. In deze pamfletten werden de rechten van de recruten opge somd en werden de Indianen aangespoord om Fort Lewis in Washington te bezetten. Zij gaat procederen tegen deze arresta tie, omdat zij de rechtmatig heid ervan aantast. Jane Fonda is een vrouw, die het erg druk heeft met haar bemoeiingen met sociale aan gelegenheden. Een uur na het persgesprek zou zij naar Chi cago vliegen om geld bijeen te brengen teneinde tezamen met de advocaat-schrijver Mark Lane in Washington een „sol- datenbureau" te openen om gunstig gezinde leden van het congres in te lichten over' be weerde inbreuken op de bur gerlijke rechten van soldaten, die tegen de oorlog zijn. Daar na zou zij onmiddellijk terug vliegen naar een bijeenkomst te Los Angeles ten gunste van een fonds voor rechtskundige bijstand aan zwarte panters. „In het helpen van zwakken en verdrukten voel ik heel sterk, dat revolutie een daad van liefde is. zegt zij. „Het is een noodzakelijk onderdeel van het leven, het is alsof je groeit. Is het niet treurig? Kinderen zijn zo ontvankelijk en zij luisteren en zien en voelen en ervaren zo volledig. Dan groeien zij op en worden ongevoelig. Zij hebben opge houden te veranderen. Zij zijn tot de conclusie gekomen: „Dit ben ik" en dat is levenloos heid. De dingen moeten in voortdurende verandering Zij besloot zich in te zetten, toen zij in Europa woonde. ..Het werd hoe langer hoe moeilijker daar te leven, Amerikaanse le zijn en niet in staat onze buitenlandse of bin nenlandse politiek te recht vaardigen. Ik voelde dat ik terug moest gaan en proberen daar verandering in te bren- ben. Wij zijn in de hele we reld gehaat. Wij worden be schouwd als een fascistisch land. Dat was in november van het vorige jaar. Voordien stu deerde zij in Parijs, was leer linge geweest van de Actors Studio, vervolgens actrice in films zoals „Tall story", Walk on the wilde side", the chap man report", en „barbarella". Zij trouwde met de Franse regisseur Roger Vadim. Over berichten volgens welke zij uit elkaar zijn gegaan zei zij: „Dat gaat niemand iets aan Alles wat ik kan zeggen is dat wij vrienden zijn en dat is meer dan kan worden gezegd over de meeste gehuwde men- Is zij in de eerste plaats actrice of activiste? Wel, ik houd er niet van etiketten op te plakken. Ik ben een menselijk wezen e, ik werk als actrice. Acteren doe ik heel graag. Ik heb interessen Ik zet me in. Ik geloof niel dat er een andere manier is om te leven". Haar activiteiten builen hel filmen hebben naar het schijnt geen nadelige gevolgen gehad voor haar filmcarrière. Bin nenkort gaat zij naar Parijs voor de nasynchronisatie van de Franse versie van „They shoot horses" en daarna zal zij te New York beginnen aan een film getiteld „Klute", waarin zij een proatituée speelt. DEN HAAG (A.N.P.). Het ministerie van Financiën, de Staatsloterij en de NOS voeren besprekingen over het uit zenden via de televisie van de trek kingen van de Staatsloterij. Het beraad is nog niet afgesloten. De partners bij het overleg staan posi tief tegenover de gedachte van het op het beeldscherm brengen van de trek kingen. Een aantal met name tech- nisahe problemen dient evenwel nog opgelost te worden, zoals de plaats waar de trekkingen opgenomen worden en het tijdstip van de uitzending. De gedachten gaan uit naar uitzendingen 's avonds na acht uur. aldus een woord voerder van het ministerie van Finan- Joop Koopman stopt met gesproken portret HILVERSUM (ANP) Na tien jaar stopt VAR A-medewerker Joop Koop man met het lezen van de gesproken portretten, die de VARA-radio iedere woensdagmiddag uitzendt. Sinds enke le maanden is Joop Koopman chef van de afdeling gevarieerde programma's van de VARA-televisie. Hij wil zich geheel concentreren -op zijn nieuwe taak. Ruim vijfhonderd keer heeft Joop Koopman, altijd „live", de tekst van gesproken portretten gelezen (be halve in vakantietijd). Inger Stevens was gehuwd met een neger LOS ANGELES (AP) Wijlen de actrice Inger Stevens is volgens haar broer getrouwd geweest met een ne ger. maar heeft dit uit vrees voor een nadelige invloed op haar carrière ge heim gehouden. De actrice, bekend geworden door haar rol in de tv-serie „De Zweedse gouvernante", overleed op 30 april aan een te grote dosis slaapmiddelen, zonder een testament achter te laten. Dit huwelijk is nu inzet geworden van een proces om de nalatenschap. Wordt het huwelijk door de rechtbank ongeldig verklaard, dan zal de erfenis van Inger Stevens onder haar ouders worden verdeeld. Debbie Reynolds Debbie gaat op de magische mysterie- toer in de aflevering van vanavond. Het begint allemaal met haar zuster Charlotte, die onder de invloed komt van het „onverklaarbare". Een beken de sportheld blijkt er ook al gevoelig voor. De verwikkelingen komen pas goed op gang als Debbies echtgenoot de geheimzinnige krachten evenmin kan ontlopen. Dan grijpt Debbie met volle kracht in. KRO Ned. II 19.30 uur. De tweede aflevering van de Ameri kaanse serie „The outsider" voert ons het wereldje binnen van de gokkers. Een exclusieve club van kaartspelers roept de hulp in van privé-detective David Ross om te onderzoeken of er sprake kan zijn van vals spel binnen de verzameling* van zulke welgestelde en vermogende leden als de kaart club telt. Want er worden soms enor me bedragen verloren. Vanavond de onthulling. KRO Ned. II 21.30 uur. Kinderen en oude mensen in Engeland Twee afzonderlijke korte documentai res van Engelse herkomst zijn onder de titel „Kinderen en oude mensen in Engeland" tot een vaak schrijnende impressie samengevoegd in het KRO- programma van vanavond. Het eerste deel laat kinderen zien in hun moge lijkheid tot expressie op school Het tweede treedt binnen in de wereld van bejaarden, welgestelde en arme, mensen die geleerd hebben nauwelijks meer iets van het leven te verwachten en anderen, die er nog een filosofie op na kunnen houden dank zij hun ma teriële mogelijkheden. In de contrast werking tussen deze categorieën komt de pjnlijke waarheid naar boven hoe zeer maatschappelijke ongelijkheid bepalend is voor het menselijk ge luk KRO Ned. II 20.50 uur. NEDERLAND I VPRO 15.30 uur: De avonturen van Betty Boop 15.35 uur: Winnie de Poeh 16.20 uur: De reis van Badabou NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal VPRO 19.04 uur: Piknik (om 20.00 uur onderbroken door het journaal) NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur Van gewest tot gewest 19.49 uur: Toeristische tips 20.20 uur: Journaal TROS 20.20 uur: Voyage to the bottom of the sea 21.10 uur: Hedendaagse jazz 21.45 uur: Kermis, documentaire 22.10 uur: Zigeunermuziek van Egon Malescu Hum. Verbond 22.30 uur: Halt of ik struikel 22.50 uur: Journaal tletlps en informatie. 8.45 Voor de huis vrouw. (9.00 Gymnastiek voor de vrouw) NOS: 10.00 Wat heeft dat kind? pedagogi sche lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn.) 11.00 Nieuws. KRO: 11.03 Voor de zieken. 11.SS Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.28 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 14.03 Symfonisch concert. 15.01 i3 Casihomuziek. lfi.OO Nieuws erlchten. 18.09 Klankbeeld. 18.11 voor oudere luisteraars. 17.0c rbericht en mededelingen. 17.1! Een van de meest populaire liefdespa- ven van het witte doek uit de jaren dertig was \yel het duo Nelson Eddy- Jeanette Mac Donald, dat zich al zin gend door een aantal filmoperettes bewoog. Hun partnerschap mag dan legendarisch geworden zijn, de film afzonderlijk bekeken beslist niet. Daarvan kunt u zich vanavond over tuigen bij het weerzien van „Rosé Marie" een operette, die op de plan ken al zoveel succes had gehad, dat de film met échte buitenopnamen gegarandeerd de kassa's zou laten i-is- keren. W. S. van Dijke, een regisseur die meer het forsere werk ambieerde en zo'n romantisch gevalletje wel even tussendoor zou doen, maakte zich daarom niet al te druk toen hij zijn sterren voor de camera hun klassiek geworden „Indian love call" liet zin gen. De film is dan ook eigenlijk alleen uit historisch oogpunt interes sant, omdat wij een zeer jonge James Stewart en David Niven kunnen ont dekken in tweedeplans rollen. Voor wie nog wil weten waarover het gaat ..Rose Marie" is het verhaal van een agent van de Canadian Mounted Po lice, die verliefd wordt op een opera zangeres. Terwijl hij haar broer (Ste wart) moet arresteren. In de jaren vijftig werd de operette nogmaals verfilmd met Howard Keel en Ann Blyth en Fernando Lauras in de hoofdrollen. NOS Ned. I 2Q.25 uur. Amerikaanse bison De Amerikaanse bizon, ook wel buffel genoemd, heeft het zwaar te verduren gehad in Amerika. Honderd iaar gele den leefden er ruim zes miljoen buf fels in Amerika. In de strijd tussen de blanken en de Indianen werden deze dieren stelselmatig door de blanke ko lonialisten vermoord, daar de buffel voor de Indianen het belangrijkste middel van bestaan vormde. Door het uitroeien van de buffel verzekerden de blanken zich van de verovering van het Wilde Westen. In 1903 waren er nog precies 21 buffels in Amerika, Men realiseerde zich dat de buffel een enorm verlies voor de wildstand van Amerika bete kende en door zorgvuldig kweken in de Nationale Parken is het nu gelukt hun aantal tot een kleine 5000 op te voeren. Over het moeilijke bestaan van dit nu zeldzame dier gaat deze aflevering van de Engelse natuurie- riefilm Survival. KRO Ned. II 19.04 uur. Brandpunt startte met een brandende kwestie: het minimumloon en een Haagse familie was uitverkoren om als levende illustratie te dienen waar door we wel heel duidelijk geconfron teerd werden met de noodzakelijkheid van de optrekking. Maar tegelijk een illustratie van het feit dat we al zo lang kennen en waaraan blijkbaar weinig te doen valt: de economisch zo noodlottige wedstrijd tussen lonen en prijzen met de dierbare wens dat de overheid nu toch eens ernstig moet denken aan een onderzoek naai levensbehoefte van de minstbetaalden. Dan de drugkwestie die als maar groter en gevaarlijker vormen gaat aannemen. Waarschijnlijk zijn er toch nog mensen die geloven of zichzelf wijs maken dat het zo'n vaart niet lopen zal en dat zo'n enkel stikkie weinig kwaad kan. Want een paar borrels maken je immers ook high? Aan het actuele nieuws ontleend, de man de veranderde huidskleur, die z'n best doet om weer blank te worden. Het i me het wereldje wel. zou Wim Kan zeggen. Brandpunt maakte er een eind aan met een gezellig politiek babbeltje tussen de P.v.d.A.-mensen, van wie gedeelte zich best wil verzoenen de KVP, en een ander gedeelte die dat liever niet doet tenzij die partij zich anders gaat opstellen. Het gewo: vraag- en antwoordspel met de woord- omhaal om de zwakke plekken het betoog wat te camoufleren. En misschien zou dat lukken ook als de heer Langebent nu niet juist zulke zwakke punten nog eens extra voren weet te halen terwille vai duidelijke informatie. Wat dan ook zijn taak is. Kerkrad? in tien minuten bezochl onder leiding van Jos Cleber en Fred Oster. Het viel een beetje tegen, de muziek klonk nogal iel en verwaaid Waren de microfoons niet zo voordelig opgesteld of had men niet de beste korpsen te pakken? De showwedstrU- den brachten wat meer leven in de brouwerij en daar viel wat te kijken vooral aan die Carlile Band uit de States. Een huisband van de befaamde bank uit de Survivers? Ze waren nauwelijks aan de gang of de tien minuten waren om en onze aandacht werd gevraagd voor tweede deel van de familie Markurell uit Wadköping met zijn akelige stijf hoofdige herbergier die wel weggelopen kon zijn uit een Conscienceroman en daarna een Zweeds pakje aangetrokken heeft. Een wat trage maar voor velen tooh goed te smaken provinciale his torie waarvan echter vier afleveringen wel voldoende zijn.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2