Rijnsburgs Corso gedeeltelijk gewijd aan Pilgrim Fathers ,,Em |>eo gaat mogelijkheden nieuwbouw in binnenstad onderzoeken Gemeenschappelijke regeling Muziekschool Leiden en Omstreken Kosten: 2 ton ruim SGP-raadslid bezorgd over blote dansers van Boltini Meer aandacht voor binders VEEL ANIMO VOOR NATIONALE PONY RACES STOMPWIJK DONDERDAG 23 JULI 1970 LE1DSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De gemeente Leiden gaat ruim 200.000 gulden uittrekken voor een binnenstadsonderzoek. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door de N.V. Maatschappij voor Projektontwikkeling „Empeo". Het onderzoek zal zich voornamelijk richten op mogelijke nieuwbouw in de binnenstad. Krui-inrichting van molen „De Valk" nodig vernieuwd en verbeterd worden. B, schikbaar te stellen. Toen eind 1968 de gemeente „Empeo" vroeg een onderzoek in te stellen met be trekking tot de bebouwingsmogelijkheden van het Schuttersveld, de omgeving van de Beestenmarkt, het gebied Lussen Haarlemmerstraat en de Oude Vest en het gebied Herengracht-Zijlsingel, ant woordde deze maatschappij dat dit zo'n complex vraagstuk is, dat 't onderzoek daarom betrekking zal moeten hebben op de stad Leiden als geheel en op de func tie en de positie van Leiden inruimer verband. Alleen uit een integraal onder zoek naar de potentiele ontwikkelings mogelijkheden van de belangrijkste bin- nenstadsfuncties is te bepalen of er be bouwingsmogelijkheden in de Leidse bin nenstad zijn, gaf „Empeo" voorts te ken nen. Het onderzoek gaat ruim een jaar duren. Het zal bestaan uit verschillende zelfstandige onderdelen met elke een ei gen karakteristiek: inventarisatie van de binnenstand, karakteristiek van Leiden in groter verband, huidige winkelfunctie, commerciële en administratieve functies, woonfunctiesen woonwensen, het stede lijk verkeerssysteem en tenslotte de evaluatie (waardebepaling) en de con clusies met betrekking tot de reële toe komstige ontwikkelingsmogelijkheden de desbetreffende gedeelten van de binnenstad en aanbevelingen ten aanzien de wijze om tot realisatie te komen. Het onderzoek zal dus op een concreet realiseerbaar programma zijn toege splist. Het Economiseh-Technologisch in stituut voor Zuid-Holland zal by de coördinatie van het onderzoek worden in geschakeld. Mr. Downer opvolger Gemeentearchivaris mej. mr. Versprille mei pensioen LEIDEN Mej. mr. A. J. Versprille, die meer dan veertig jaar verbonden is geweest aan het gemeente Archief, heeft per 1 oktober ontslag gevraagd als ge meentearchivaris. Dit in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. Zij Ls het enige vrouwelijk hoofd van dienst bij de gemeente. Als de raajd in zijn vergadering van 3 augustus aanstaande met een desbetref fend voorstel van b. en w. akkoord gaat, zal mej. Versprille worden opgevolgd door mr. W. Downer, een broer van WD-voorzitster mevrouw Haya van So- meren-Downer. In een schrijven aan de raad zeggen b. en w. over mr. Downer: „De weten schappelijke opleiding van de heer Dow ner, zijn grote kennis van de inhoud van het Leidse Archief verworven na een werkzaamheid van ruim 13 jaar, alsmede de wijze, waarop hij zijn functie vervul*;, in het bijzonder ook tijdens afwezigheid van de Gemeentearchivaris, hebben ons de stellige overtuiging geschonken, dat met zijn benoeming tot Gemeentearchi varis het Gemeentearchief in vertrouwde handen zal blijven." tLPHEN Naar aanleiding van het op treden van circus Boltini in Alphen heeft de heer J. van der Lee, Lid van de ge meenteraad voor de Staatkundig Gere formeerde Party aan burgemeester en wethouders de vragen gesteld of het het college bekend is, dat in het programma dat zaterdag 25 juli a.s. door het circus zal worden uitgevoerd, een toplessballet is opgenomen, waarin tien halfnaakte danseressen zullen optreden. Zo ja. of het college bereid is alsnog maatregelen te nemen dit optreden te verbieden? De heer Van der Lee motiveert zijn vra gen met op te mei-ken, dat dit optreden geheel in strijd is met het gebod Gods en de zedeloosheid in de hand werkt; de overheid is als Gods dienaresse geroepen dit optreden te verbieden. De heer Van der Lee heeft zijn vragen geheel los gesteld van de A.R.-leden van de ge meenteraad, waannee hij in fraetiever- band zitting heeft. Het valt niet aan te nemen, dat het gemeentebestuur in het programma van Boltini zal ingi'ijpen, ge zien de tegenwoordig in het algemeen heersende opvattingen waarbij de cen- 'rale overheid ook niet ingrijpt bij t.v.- programma's die door velen als zede- kwetsend worden beschouwd.- De ver antwoordelijkheid wordt afgeschoven: als men het niet wil zien, kijkt of bezoekt men niet. Ook het lid van de raad voor de. S.G.P. in Bodegraven heeft aan het college aldaar vragen gesteld in verband met het optreden van genoemd circus. Kosten: half miljoen Schoolsportveld in Morskwartier LEIDEN Het Morskwartier krijgt een schoolsportveld. Het terrein komt te lig gen aan de Saffierstraat en krygt een oppervlakte van 120x40 meter, waarop voorzieningen zullen worden getroffen ten behoeve van hoogspringen, versprin gen en kogelstoten. Voorts zal op het terrein een eenvoudige kleedgebouwen worden geplaatst, gelijk aan de standaardkleedgebouwen op de sohoolsportvelden aan de Brahmslaan en Boshuizerkade. Het terrein zal tevens onderdak kunnen bieden aan een korf balvereniging. Het zal in beheer en pliotatie worden gegeven van de Sport stichting. In totaal im met de aanleg een bedrag gemoeid van ruim een half mil joen gulden. In de raadsvergadering van 3 augustus kan de raar zijn fiat geven aan een desbetreffend voorstel van b. Bollenveilingen starten wij vlot LISSE De aanvoer op de leverbaar- j veilingen van de Coöp. Bloenxbollenvei- j lingvcreniging H.B.G. te Lisse begint al j aardig op gang te komen, voor twee veilingen ruim 3.000 mand. De grote stroom moet echter nog komen. Over het algemeen waren de aange voerde tulpen van goede kwaliteit en de kopers hadden dan ook wel oog voor goede en goed gesorteex-de partijen, wat in de prijzen tot uitdrukkihg kwam. Tulpen: Apeldoorn 9.50/6.50/4.90; Apri cot Beauty 15.30/11.65; Blenda 13.50/ 8.60; Bonanza 11.75/10.-; Carlton 8.05/ 7.55/6.90; Dante 12.25; Dover 7.25; Elec- tra 9.65/8.-/5.10; Feu Superbé 9.05/7.55; Gander 16.55; Gen. de Wet 12.20/11.35; Golden Apeldoorn 12.65/7.30; Gudishnik 9.55/8.40/5.80; Hollands Glorie 11.30/ 9.90; Jan Vermeer 13.45/12.15/8.55; Je wel of Spring 10.85; Kansas 11.80/10.60; Lefebers Favourite 8.15/7.20/5.-; Levant 12.65; Lustige Witwe 8.-/7.70/5.55; Mir- joran 10.55/7.95; Most Miles 11.45; Mu- rillo Record 13.55/12.-; Olga 8.55/7.30/ 4.95; Oranje Apeldoorn 9.25/6.35/4.05; Oranje Zon 13.85/11.50/7.30; Oxford 7.90/6.35; Palestrina 13.10; Paul Rich ter 8.90/6.90; Peerless Pink 12.20/10.50; Pink Trophy 10.75/7.65; Red Giant 9.10/ 7.05; Red Riding Hood 9.30/9.30/8.00/ 6.20; Roland 8.70/8.30: Shakespeare 15.45/13.90/11.75; Stockholm 9.-; Stresa 15.-; Thule 11.10/9.25/5.40; Topscore 9.05/7.15/4.25; Trance 12.20/8.10 White Virgin 12.55/10.80; Triumphator 14.-/ 12.45/9.00; Yellow, Dover 9.70; Zampa 13.55. KOUDEKERK a/d RIJN In ver band met het ongeval, dat de heer J. Colijn alhier overkwam, zal zijn verze keringsagentschap worden waargeno men door de heer M. J. v. Oosten, Burg. Verheullaan 19, tel. 2623. Drie Lagere scholen in compartiment I van Meremvijk LEIDEN De rijksinspecteur van het lager onderwys heeft toestemming ge geven voor een complex van drie kleuter scholen, dire lagere scholen met onder meer gezamenlijke vaklokalen, aula en een gymnastieklokaal in compartiment I van de Merenwljk. In de raadsvergadering van 3 augustus aanstaande vragen b. en w. de raad een krediet van ruim 4% miljoen gulden be schikbaar te stellen voor de stichting van een gebouwencomplex, waarin een openbare, een katholieke en een christe lijke lagere school gehuisvest worden. KOUDEKERK a/d RIJN De eerst volgende vergaderingen van de gemeen teraad zijn vastgesteld op vrijdag 7 augustus, dinsdag 25 augustus en dins dag 1 september (Installatie nieuwe le den en wethoudersverkiezing). Ook het laatste eendje is terecht LEIDEN Ook het laatste van de zes in het afgelopen weekend gestolen „lelijke eendje" is terecht. Gisterenwerd de 2CV geladen met kampeeruitrusting door de politie teruggevonden. Alleen een geldbedrag van 150 gulden en een filmcamera waren er uit verdwe- Nieuwe ladderwagen ivor de brandweer LEIDEN B. en w. stellen de raad voor voor het herstel van de krui- in richting en de verbetering van de buiten verlichting van de molen „De Valk" een kredit va nin totaal 15000 gulden be schikbaar te stellen. Voorts stellen zij in de raadsvergadering van 3 augustus voor een nieuwe ladder- i wagen voor de brandweer aan te kopen. Daarmee is een bedrag gemoeid van 41.670 gulden. LEIDEN De Stichting Leidse .Mu ziekschool houdt dependances in stand in de gemeenten Oegstgeest, Voorscho ten en Wassenaar. Gedeeltelyk in deze dependances en gedeeltelyk in het hoofdgebouw Rapenburg 22 wordt aan inwoners uit genoemde gemeenten mu ziekles gegeven, waarvan de kosten worden gedekt door subsidies van Oegst geest, Voorschoten en Wassenaar. Naarmate de aantallen van de liierbe- doelde buitenlceriingen toenamen en daarmede de te betalen subsidies, groei de by de besturen van de genoemde gemeenten de behoefte aan een grotere invloed op de gang van zaken in de Leidse Muziekschool. Om aan het volgens b. en w. gerecht vaardigde verlangen naar medezeggen schap te voldoen dienen de gedachten uit te gaan naar een geheel nieuwe structuur van de school, die kan worden verkregen door onderbrenging van de school in een gemeenschappelijke rege ling. Ook om een geheel andere reden zien b. en w. onderbrenging van de Leidse Muziekschool in een gemeenschappelijke regeling als zeer wenselijk. De finan ciële basis waarop de dienstverlening aan inwoners van Oegstgeest, Voorscho ten en Wassenaar berust, de subsidië ring door die gemeenten, heeft voor Leiden namelijk een bijzonder onaan trekkelijk aspect. De subsidiërende ge meenten zijn volledig vrij de subsidie- ring op een door haar gewenst tijdstip te beëindigen dan wel drastisch te be- 1 snoeien. Een besluit daartoe leidt tot een aanmerkelijke terugval van het aan tal te geven lesuren. De sociale positie van de docenten die aan buitenleerlin gen lesgeven is daadroor bijzonder wankel. In een gemeenschappelijke regeling kunnen zodanige bepalingen worden op genomen, dat de bezwaren die aan de huidige situatie kleven, worden weg genomen. Volgens een nieuwe regeling (na overleg met de colleges van b. en w. van Oegst geest, Voorschoten en Wassenaar) wordt de Leidse Muziekschool omgezet in een „Streekmuziekschool Leiden en Omstreken". Daartoe wordt een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam inge steld. in het algemeen bestuur waarvan de deelnemende gemeenten zyn verte genwoordigd. Leiden benoemt 4 leden (onder wie 2 raadsleden) en de raden der overige gemeenten elk 2 leden (on der wie 1 raadslid). Wassenaar en Voorschoten hebben de uitdrukkelijke wens te kennen gegeven, dat het mogelijk moet zijn, dat voor de inwoners van bepaalde deelnemende ge meenten afwijkende i.e. hogere lesgelden worden gesteld. Deze mogelijkheid is inderdaad opgenomen. Ook is voorzien in de mogelijkheid van toetreding van andere gemeenten. De regeling draagt gedurende de eerste twee jaar het ka rakter van* een proef. De Voorschotense raad is reeds akkoord gegaan met de gemeenschappelijke regeling. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG/LEIDEN Voor de 16e maal zal op zaterdag 1 augustus het bloemencorso van Rijnsburg naar Leiden rijden. Het 24e corso, dat zich aan vankelijk (de eerste vier jaar) beperkte tot Rijnsburg, daarna (weer vier jaar) ook Katwijk en Noordwijk in zijn route opnam en vervolgens Leiden in- Stichtingsvoorzitter 'C. Leeuwenburg gaf gistermiddag tijdens een bijeenkomst, waarby ook Rijnsburgs eerste burger Koomans aanwezig was, een overzicht van het naderende corso. Verheugend noemde hij het dat een tweetal jonge binders voor het eerst blijk zal kunnen geven van hun kunnen. De laatste jaren wordt steeds meer aandacht besteed aan het zgn. binderswerk. Vandaar dat er aan dit corso een tweetal bindersprijzen zijn verbonden. Een gouden of zilveren boeket zal worden uitgereikt aan die binders, die naar het oordeel van de jury een praalwagen of luxe wagen het best hebben versierd. Kindercorso Mocht het gouden of zilveren boeket in de komende jaren door een zelfde binder worden gewonnen, dan zal het goud met één briljant en het zilveren met een smaragd worden versierd. Speciale aan dacht vroeg de heer Leeuwenburg voor het kindercorso dat op donderdag 30 juli in het kader van de feestelijke week zal worden gehouden. „Met liefde voor het kweken van bloemen moet je al vroeg beginnen." zo merkte de heer Leeuwen burg op. Zoals gebruikelijk zullen de bruiden en de vrouwen, die in deze week moeder zijn geworden een bloemengroet ont vangen. Ook de chronisch zieken uit Sole Mio, het zeehospitium en uit in- slellingen in Leiden zullen niet worden Deze opening zal op vrijdagmiddag schakelde, zal ook ditmaal een produkt zijn van arrangeur C. de Koning uit Rijnsburg, die ontwerp en uitvoering voor zijn rekening zal nemen. Het corso heeft de titel meegekregen „Dag met bloemenwaarbij extra aandacht is besteed aan de reis, die de Pelgrim Fathers vanuit Leiden be gonnen. Een tweetal wagens zal hieraan gewijd zijn. half vier in de kantine van „Flora" plaatsvinden. Bezichtiging Een prettige bijkomstigheid is dat de bezichtiging van de 13 praalwagens en de 23 luxe auto's voor het eerst in de nieuwe hal van „Flora" zal kunnen plaatsvinden, zo onthulde de vertegen woordiger van het Florabestuur, de heer N. H. Memmes. Daardoor is het mogelijk aan de steeds in aantal toenemende (vorig jaar ruim 8000) bezoekers het corso beter en rustiger te presenteren Later deelde de heer Leeuwenburg mede i dat voor het eerst de mening van het publiek over de vraag welke de mooiste i wagen van het corso is zal worden in- gewonnen. Dit zal dan een publiekprys I worden. Tijdens het corso zal worden hekend gemaakt wie deze gewonnen heeft. Een zware opgaaf was geweest het be nodigd aantal muziekkorpsen aan te trek ken. Hiervoor zijn twintig korpsen, welke in drie etappes zijn verdeeld, nodig. De arrangeur van het corso gaf hierbij een j toelichting op de tekeningen welke dooi de aanwezige bloemenmeisjes geshowd werden, uiteraard zonder bloemversie- Cot' dl' Koning Het |jg.t in ()p bedoeling om de tocht, vergeten. Door een aantal autobezitters j van de Pelgrim Fathers, die in Leiden zullen zij in staat worden gesteld het begon en in Delfshaven zijn eerste fase corso te volgen of in de bloemenhulde afsloot, in allerlei platbodemvaartuigen te delen. Een diner in Avifauna zal het te herhalen. Vooral van Amerikaanse ongetwijfeld prettige sluitstuk zijn. Het j zijde bestaat hiervoor veel lielangstelling. corso zal geopend worden door ir. D. j Het. ziet er wel naar uit dat het ditmaal Vries, directeur agrarische vertegen- i een duur corso gaat worden. Waren woordiging voor het buitenland van het 1 vorig jaar de anjers acht cent per stuk landbouw en visserij. uu kosten de duurste exemplaren 40 cent De oude verlichtingsornamenten in de Haarlemmerstraat gaan verdwynen als de raad akkoord gaat met een voorstel te stellen, waardoor de verlichting kan worden vernieuwd, van b. en w., waarin gevraagd wordt een krediet beschikbaar Bloenn na n angeur - stuk. STOMPWIJK Gistermiddag werden voor een overweldigende publieke belang stelling in Stompwyk de Nationale Ponyraees verreden. Het evenement werd georganiseerd door de harddraveryvereniging „Nooit Gedacht" in het kader van het Stoinpwykse. Feest, dat ook vandaag nog voortduurt. Aan de races, die ver reden werden op de grasbaan achter de kerk, namen 41 paarden deel. Er werden 2 koersen gehouden, de eerste voor de kleine pony's met een min. afstand van 150 m, en de tweede voor de wat grotere hoesten met als min. afstand 175 m. De uitslagen waren: le koers: 1. Paulientje (G. de Jong ber.2. Trianka <W. Lelieveld); 3. Ada (P. Jansoni; 4. Derby (W. Heiblom); 2e koers: 1. Robby (P. i Leenart); 2. Henry (C. Leenart); 3. Blacky (J. v. d. Bosch); 4. Willy (P. Janson). De uitslagen van de kinderspelen, die 's morgens gehouden werden, zijn; Meisjes: 1 ie klas: 1. Thea BoLleboom; 2. José Reicholt: 3. Joyce Granneman; 4. Marian van Wissen: 2e klas: 1. Karin van Rijn; 2. Fieke Heemskerk; 3. Thea van Geylswijk; i 4 Marga Janson; 3e klas: 1. Helmie Luyten: 2. Mary Koeleman; 3. EUy Bollc- I boom: 4. Elly v. d. Burg; 4e klas: 1. Ankie v. d. Helm; 2. Marijke v. d. Bosch; 3. Catrin v. d. Werf; 4. Louise van Santen; 5e klas: 1. Anjella Sweere; 2. Margreet v. d. Helm; 3. Marijke Luyten; 4. Bernadette Scholten; 6e klas: 1. Lenie v. d. Bosch; 2. Marjolijn de Groot 3. Marga v. d. Helm. Jongens: le klas: 1. Kees j Oliehoek; 2..Guus v. d. Bosch; 3. Frank Janson; 4. Robert Smits; 2e klas: 1. Frank v. d. Ham; 2. Freddy Overdevest: 3. Geert Sweere 4. Jan Willem v. Bemmelen; 3e klas: 1. Marcel Disseldorp; 2. Theo Hilgersom 3. Wibo Knynenburg; 4. Loek v. Santen; 4e klas: Adrie v. d. Ham; 2. Jos v. Ryn; 3. WLm v. d. Bosch; 4. Coen I v. d. Bosch; 5e klas: 1. Peter v. Boheemen; 2. Henk Verhagen; 3. Willy Olst- I hoorn; 6e klas: 1. Leon Rijmekers; 2. Hans en Leo Janson. Schoolvrye jeugd: i. Wybo Lelieveld; 2. Corry Janson. 1 Ook voor de ouderen waren enige spelen georganiseerd. Vooral het „tonnetje steken" oogstte veel belangstelling. De uitslag van de bromfietsrace. welke 's avonds voor veel belangstellenden nabij het feestterrein gehouden werd, was: 1. L. v. i Marwijk: 2. A. de Jong; 3. A. Luiten; 4. J. v. Marwijk. Het traditionele „kat- I knuppelen", gehouden aan het begin van het Stompwijkse Feest, had wel zestien ronden. Een daarvan werd gewonnen door een meisje, Beppie Stijnman. De andere winnaars waren: G. Lelieveld, K. v. Veen. T. v. d. Akker, J. Hilgersom <2x). K. Lelie veld. J. v. d. Bosch. VV v. Boheemen. W. Luiten. G. v. d. Voort. L. Stijnman, A. Hogeboom, A. de Haas, M. Havik en F. Jansen Ook in Leiden Cultureel Jongeren Paspoort LEIDEN Ook in Leiden kan men (als de raad met een desbetreffend voorstel van b. en w. akkoord gaat) voortaan gebruik maken van een Cul tureel Jongeren Paspoort. Leiden gaat daarvoor gebruik maken van de uit gifteorganisatie van de Haagse Kunst stichting voor de jeug. Reeds voor 2 gulden kan de Leidse jeugd van 15 tot en met 23 jaar (voor dienstplichtigen en voor studerenden tot 27 jaar) een Haags Cultureel Jon geren Paspoort aanschaffen, waarmee me noveral terecht kan. De Culturele Raad Leiden zal zich met het toezicht belasnte. De kosten voor het in Leiden in te voeren CJP worden voor 1970 geschat op 5000 gulden Bedelaarshos heerlijk oord ALPHEN De ontwikkeling van AJ- phen aan den Ryn, niet name ook de nieuwe woonwyken en het groeiende inwonertal behoeven voorlopig nog geen nare gevolgen te hebben wat 'betreft de recreatieve mogelykheden van de ge meente. Door de uitgestrektheid bljjft er ondanks het feit dat zich in bepaalde (leien nieuwe straten aaneen rijen toch nog een behoorlijke hoeveelheid groen over, afgezien van het feit,, dat men ook tracht binnen de nieuwe bebou wing veel plantsoenen en speelruimte De denken aan de omgeving van het zandwinningsgebied De Byien, waar nien nog jaren volop kan genieten van ruimte en lucht en het is voor velen een prettige ervaring, dat men er met een tentje of scherm minstens even goed een dag kan vertoeven als langs de zeekant. Er zijn nog veel meer moge lijkheden. Tegenover 't Stokvisgebouw, aan de Industrieweg, liggen vooralsnog enkele ruime zandvlakten met bosjes, en ook hier is een kostelyke gelegen heid voor een picknick waarvan nog maar heel weinig mensen in Alphen weet hebben. Tegen de tyd dat de kin deren roeriger worden, omdat zelfs het vakantiehouden gaat vervelen, hebben ze hier een voortreffelijke, ruime speel ruimte en het mag voor de gemeente niet voordelig zyn, men zou haast wen sen dat dit industriegebied voorlopig nog maar onbebouwd blijft. Polder Wil men nog eens echt een dag in de polder vertoeven, dan kan men terecht in het Bedelaarshos. De weg erheen, door het Rietvehlsepad, is momenteel in voortreffelijke staat en geasfalteerd en zelfs het smalle pad langs de bos jes heeft een asfaltdekje. Vooral met grotere kinderen, die het onderscheid weten tussen weg en water, is het hier heerlijk en ze kunnen er volop geniéten, ook al is het polder water dan niet meer zo helder als ongeveer veertig jaar geleden. Afgezien van het feit. dat men ook hier een toe nemende watervervuiling ziet, wordt biykmaar ook niet zo sterk meer aan de z.g. polderscliouw de hand gehouden, want de sloten worden steeds ondieper en steker begroeid. De gezellige fiets- weg langs de Conxpierkade naar Bos koop. een weg die naar opgravingen uitwezen, nog dateert uit de Romeinse tijd, is momenteel in slechte staat. De asfaltstrook is weer stuk gereden en men fietst daar meer door bergen en dalen. Dat is wel jammer, want anders kon men ook nog naar het Spijkerbos ryden, dat juist voor de Boskoopse tuinen ligt. Fietstochten Mogelijkheden voor echte ontspanning zijn er genoeg; ook voor fietstochten in de omgeving, via de Zwammerdamse Ziende naar Aarlanderveen of via de nieuwe weg halverwege de Kort steek- terweg naar Aarlanderveen en dan door Ter Aar, langs het raadhuis, via de Kruisweg naar Alphen. Ondenveg tal van mogelykheden om rustig een poos te genieten van de natuur. We menen er goed aan te doen op deze mogelykheden te attenderen, nu de vraag wel weer eens klinkt- Wat zul len we nu eens gaan doen. Aiphen biedt veel mogelykheden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3