Het weer is ziek,maar laten we er wat van maken HBG heeft nu eigen veiling gebouw WOENSDAG 22 JULI 1970 LEIDSE COURANT geeft dan weer hoop. Maar het is zo'n bleek zonnetje en wat er dan aan zware zwarte luchten achter zit, maakt die hoop op slag volslagen ijdel Nee, de klad zit er danig in ,,Het weer is ziek", stond er gisteren boven het weerbericht in een morgenkrant. Maar er is nog een ding zeker: de vakantiegangers laten zich beslist niet in de put regenen. Zij weten zich zoveel mogelijk aan te passen en houden er de stemming in. Per slot van rekening gaat de vakantie door en je moet er toch wat van zien te maken. Je gaat naar het strand met een paraplu en kijkt hoe de kinderen gewoon blijven doorgraven (foto 1 en 2). Je trekt Nederland door, probeert geen regen luchten te ontwijken maar volgt nauwgezet de bollen-, plassen, of wat voor route ook van de ANWB (foto 3). Bijna altijd mooi! Wat nooit verandert is de behoefte aan stevige kost. Het is uit het oogpunt van een solide gezondheid niet aan te bevelen, te gaan eten om de tijd vol te maken. Ook in de vakantie moet je niet te veel eten en moet je, onder alle omstandigheden, voldoende lichaamsbeweging hebben. Wel ben je wat het eten betreft mis schien iets kieskeuriger. Ze maken je dat ook wel, want het aanbod is overdadig en zeer ge varieerd. In alle talen proberen ze je aan te praten wat je eten moet (foto 4). Na het eten moet je je vertreden. Dan toch maar even naar het strand. Het is verlaten. Vrijwel leeg. De hokjes zijn tegen elkaar gezet. Je haalt er een paar van elkaar en gaat zitten. Droog. Ge zellig praten. Beter dan in je hotel of pension. Eenmaal weer thuis, krijg je zo'n kans niet meer. Toch wel een belevenis. Laat het maar regenen (foto 5 en 7). Met een zeilvakantie zit je een beetje beter. Je bent gewend aan het water. Met een dek- zeiltje over de kuip kan de regen je niks meer schelen. Eronder is het intiem en warm als in een auto. Je bakt je eitje en de dag is weer goed (foto 6). Beste vakantievierders, geeft de moed niet op. De zon kan even gauw terugkomen als ze is weggegaan. Nooit de hoop opgeven! Fotoreportage LC/DIRK KETTING LISSE Vanmiddag: heeft burgemees ter drs. A. J. Berends van Lisse de nieuwe HBG-hal geopend aan de Gre- velingenstraat. De bloemenveiling, die Irie jaar geleden van start is gegaan teeft daarmee in Lisse een eigen onder timen gekregen, dat een oppervlakte eslaat van 5600 ni2. Het gebouw be- laat uit drie hallen, waarvan er twe« an elkaar z|jn gebouwd (samen plaat* iedend aan de veiling). De derde hal is •stemd voor Sierex NV, een bloemen- roothandel in Lisse. De hal, waarvan e foto's het interieur en het exterleui mien, voorziet in een grote behoefte. i)e omzet over 1969/'79 bedroeg maar liefst 3,4 miljoen en algemeen wordt een stijging verwacht. Het exterieur van de nieuwe HBG-hal EIDEN Ja, ook de vakantiegangers in de rond Leiden beleven moeilijke Natuurlijk, als je je vakantie in ons land kun je niet drie weken lang op een Dnderbroken zonnetje rekenen, maar hét begint langzamerhand toch wel al te nat te worden, zitten af en toe een beetje mistroostig vanuit pension, hotel, boot, tent of caravan naar grijze luchten te staren, die maar niet willen Soms breekt de zon door en dat Het interieur van de nieuwe HBG-hal

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3