Italiaanse scouts zwaaiden met fantastische contracten I goeie tipl I voor'n dagtrip! DIERERPRRK UM1 Beveiligingssysteem spoorwegove rgang Zevenbergschenhoek sterk verouderd VOOR ZESTIG NEDERLANDSE 1 TOERISTEN GEEN ONDERD AK b- '0 Dagelijks passeren 300 treinen MIDiLENGTE DEFINITIEF Noodlottige pleziervlucht Appartementhuur niet afgedragen LEIDSE COURANT DINSDAG 21 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) ZEVENBERGSCHENHOEK „Als je overweg- wachter bent op de oude rijksweg in Zevenberg schenhoek, sta je inet één been in de gevangenis." Dit ware zinnetje heeft de laatste tien jaar opgang gemaakt onder het spoorwegpersoneel in Zeven bergschenhoek en Lage Zwaluwe. Hoe juist het is, werd afgelopen zondag weer eens aangetoond, toen drie mensen om het leven kwamen, omdat de spoorbomen in Zevenbergschenhoek niet op schuld. „Het is daar", zei een van hen gisteren, „een vervloekt moeilijke situatie. Per dag passeren zo'n 300 treinen. Als er een sneltrein uit de richting Roosendaal komt met een snelheid van zo'n 130 km per uur, dan heeft de overwegwachter nauwelijks een minuut de tijd om de bomen te sluiten. En daarbij moet hij ook nog letten op de treinen uit de richting Breda en Rotterdam." tijd gesloten waren. Volgens de spoorweg employees treft de overwegwachter nauwelijks Brede centuurs, waaierende rokken Jacques JEsterél heeft de eerste ont werpen uit zijn herfstlwintercollectie getoond. Hier een „unisex" reiskostuum, dat de naam cognac meekreeg. De delen noemde hij „veste mante" en „panta jupe". (Van moderedactie) PARIJS. Philippe Venet opende gisteren de rij van shows, waarin de Franse couturiers hun collecties voor herfst en winter j zullen tonen. Venet brengt broek-1 paJkken en jurken, die strak en recht zijn gesneden, als waren het broeken. De rokzoom komt bij Venet tot halfweg de kuit overdag, later op de dag tot vlak onder de kuit. Zijn collectie voor 'liet komende najaar I is bijzonder kleurrijk en de ensembles vertonen fraai contrasterende kleuren: j fuchsia jassen op groene robes, steen- j rood en paars op levendige prints, j oranje op smaragd. Onder alles wat getoond werd, droegen de mannequins kallelederen suède laarzen er niet om liegende mannequins. Zijn partners Mario Biandhettl en de No- derlandér Hans Vermeulen pronkten graag met het lichaam. Bianohetti contrasteert doorschijnende en stevige stoffen met doorkijkeffecten in kant of met. borduursel ingezette tops, maar altijd binnen de grenzen van de discretie. Zijn rechte mantels in zware tweed of soeple wol of Schotse ruiten zijn con servatief en onderscheiden zich van elkaar door tressen.'opgezette zakken of bontgarnering. Steenroze, vuurrood en bruine wol over wit zijn effectief voor sombere winterse dagen. Lange broeken in bruin fluweel met een zacht bruine crêpe bloes zijn bestemd voor „bij de haard", maar bij pakjes en sommige mantelkostuums vertoont hij midi-lange broekrokken. De japonnen met bloese volgen dezelfde techniek, kuitlange broekrokken en opgestikte Op de mantelpakjes gaat het ceintuur onder de kleppen van de zakjes door. Japon met jasje werd over -het alge meen geprefereerd boven de tailleur. Het beste pakje in een zwartwitte vis graattweed met zwarte top. „Je kunt op die plaats geen moment i uitrusten. Steeds werk je onder hoog- j spanning. Er zijn wachters, die al> I ze naar het toilet moeten de hele tijd de bomen gesloten houden. Hel is al ontzettend vaak voorgekomen dat er treinen passeerden terwijl de bomen nog geopend waren". ..Ik heb dat zelf al zo'n dertigmaal meegemaakt. Maar het is 'best mogelijk dat het de afgelopen jaren al honderden malen is gebeurd. Je moet bedenken dot het niet altijd wordt doorgegeven. Als dat zou -gebeuren, zou vrijwel niemand het hier langer dan een paar weken vol houden" Volgens de spoorwegemployees is het beveiligingssysteem in Zevenbergschen hoek sterk verouderd. „In 15 jaar is hier niets veranderd", aldus een spoorweg man. die zelf geruime tijd de bomen tei plaatse bediend heeft en toegeeft diverse malen een fout te hebben gemaakt. ..Er is niets veranderd, terwijl het treinverkeer steeds intensiever is ge worden en de treinen steeds har-der rijden.. Ik schat dat de intensiteit van het treinverkeer hier in een tijd van 15 jaar .vervijfvoudigd is. Maar de appa ratuur is hetzelfde gebleven". Volgens de spoorwegmensen is d* laatste maanden herhaaldelijk op de «ge vaarlijke situatie gewezen. Er zijn klach ten naar de directie gestuurd, de rayon kantoren zijn ingeschakeld en de vak bonden op de hoogte gesteld. Er zijn zelfs -mensen geweest, die ge\,veigero hebben in Zevenbergschenhoek dienst te doen. De oplossing, van deze kwestie is vol gens de spoorwegemployees de komst van de ahobs. Dit heeft bovendien het voordeel dat het verkeer ter plaatse veel sneller kan doorstromen. Want op topdagen komt het voor dat er files van 4 a 5 kilometer staan. Eenvoudig, omdat door het drukke treinverkeer de spoor bomen zo vaak gesloten zijn. Bij de N.S.-voorliohtingsdienst geeft men toe.'dat het. in Zevenbergschenhoek inderdaad om een zeer moeilijke situatie gaat. De overweg is niet aangesloten op I hqt veiligheidssysteem, dat ervoor zorgt dat de machinist van de trein automa tisch wordt gealarmeerd wanneer do spoorbomen niet gesloten zijn. Dit is althans niet het geval voor de treinen uit de richting Roosendaal. Een inten sief onderzoek ter plaatse heeft namelijk uitgewezen. dat een dergelijke extra- beveiliging enorm veel vertraging vooi het wegverkeer zou betekenen. „Daarom", aldus een woordvoerder van de voorlichtingsdienst, „is het sys teem in Zevenbergschenhoek hetzelfde gebleven. Wij selecteren met zorg onze mensen voor deze post Maar j3. een fout is altijd mogelijk. Volgens de plannen van de N.S. wordt de overweg in Zevenbergschenhoek vol gend jaar beveiligd met ahobs. Dat is een- voorziening die al lang in de pen zat", aldus de N.S.-woordvoerder. Maax ook daar zitten risico's aan. Een onder zoek van ons heeft aangetoond, dat, er in een maand tijd 267 automobilisten op ahobs oversteken, terwijl er een bel gaat. knipperlichten branden en de halve bomen gesloten zijn. Voor 18.000 gld. tv-toestellen in Almelo gestolen ALMELO (ANP) Uit een gehuurde garagebox van de televisiehandelaar Jaap Post in. Almelo zijn in het week einde 39 televisietoestellen gestolen. De toestellen hadden een notenhouten kast en een beeldgrootte van 61 centi meter. De totale waarde bedraagt circa 18.000 gulden. De diefstal is gepleegd door het openbjeken van de garage- LOCARNO AP Twee Nederlandse vakantiegangers, pa.s aangekomen in Locarno, zijn tijdens een rondvlucht met een sportvliegtuigje verongelukt. Het zijn de 63-jarige Maastrichtenaar E. Moors en zijn achtjarig zoontje. Me vrouw Moors had volgens de berichten op het laatste ogenblik besloten niet mee te vliegen. Ook de Zwitserse piloot, directeur van het vliegveld Magadino. Stuntrijder Rem» Julienne heeft in het Franse Le Castellet een demonstratie gegeven met de nieuwe Renault 12 Gordini. Hier maakt hij met deze nieuwe ralUjewagen een luchtsprong over een R 8. De R 12 Gordini kan met zijn 15C5-cc-motor een topsnelheid van 185 kilometer per uur halen. De wagen gaat vermoedelijk zo'n 11.000 gulden kosten. kwaï i hètleve Het vliegtuig, een Cessna-165. v loog omgeving. Plotseling stopten volgens ooggetuigen de motoren van het toestel en het stortte even daarna in het meer van Locarno, waar het naar een diepte van 100 n familie Moors was zaten kampeervakantie bij het carao aangekomen. Feraud „Najaar-winter 1970 is een kleuren- I trip", zegt Lous Feraud, die zijn mo- dellen in het Museum voor Moderne Kunst toonde. De trip begon met man nequins in midi-boerendracht en tur bans en mutsen met linten. De grond slag van de collectie was een uitdagend mengsel van brutaal paars, oranje, fuchsia, hemelsblauw, geel en hard groen toegepast in vlekken, stippen, strepen, vegen en spatten tot delicate pastelkleurige imprimés van zijden jersey en voile voor doorkijkavond- japonnen. De sympathie van Feraud is bij „de Russische ziel". Zijn zwarte jassen van imitatiebont, afgezet met 'zwart vinyl, werden gedragen met donzige kapjes, onder de kin geknoopt, „voor een j grotere warmtesensntie". Een zwart- j witte imprimé manteljapon had zwart bont op de manchetten en de kraag. passend bij zijn kozakkenhoed van vilt met een brede rand van bont, die ook werd gedragen bij wollen overhemd- japonnen, met enorm .brede ceintuur v „aierende rakken Opvallend in de collecties waren d*> '•apes, óf in rode wol met een over- j her. aag óf in een brutale Schotst» j ruit passend bij de rok. Ook toonde Feraud licht klokkende midj-jassen I met lange gespreepte wanten en een gebreide, kin bedekkende helm met bovenop een pompoen. Molyneux Het huis van Molyneux heeft drie ont werpers en de bezoekers zagen ver schillende opvattingen, soms ingehou den, soms met zeer veel nadruk op de vrouwelijke vorm. John Tullis, één van het drietal, ver- toonde een reeks zeer gedecollccteerdo (ADVERTENTIE) ie nieuwe Franse aerotrein heeft dezer dagen een proefrit gemaakt. De voortstuwing geschiedt door niddel van een grote propeller, die het monorailvoertuig een snelheid geeft van 280 kilometer per uur. DEN HAAG (ANP) D-Tours N.Y.. de internationale reisorganisatie van het Dirk van den Broek-concern in Amsterdam, neemt de kosten voor haai rekening, die voor haar vakantiegan gers in Spanje zijn ontslaan, doordal in Sitgcs de Duitse eigenaar van een Spaans bemiddelingsbureau is gearres teerd. Verschillende Nederlandse reis bureaus zijn door deze arrestatie in moeilijkheden gekomen, omdat deze ei genaar de door de bureaus gestorl« apparlementenhuur niet had afgedra gen aan de eigenaars van de apparte-| menten. Deze eisten opnieuw betalii van de reisbureaus, waartoe de meeste niet in staat zijn. Vanuit Sitges liet de directeur van Tours weten dat er op dat moment zestigtal op zondag gearriveerde Neder-1 landse loeristen niet kunnen worden! ondergebracht in de voor hen bestemde! appartementen. Deze gedupeerden, die F geboekt hadden bij de reisbureaus dief niet in staat zijn de huur nogmaals tej betalen, kunnen misschien. onderdak| vinden als zij bereid zijn zelf dé appar- tementenhuur te betalen. Volgens de mededeling van de direc teur van D-Tours is de Spaanse politie attent op de ontwikkeling, omdat zi; wil voorkomen dat deze Nederlander- de appartementen zullen „kraken". D- Tours heeft zondag reeds overeenstem ming bereikt met de eigenaren van de door haar gehuurde appartement er door de verschuldigde huurprijs op nieuw te betalen. De schade, die voorlo pig wordt geraamd op ongeveer 50.009 gulden voor het resterende seizoen neemt het Dirk van den Broek-concern voor zijn rekening. De RZH bust u er heen. Dagelijks Een vakantiedag naar het hun te bieden heeft, dierenpark is een welbestede Stap op: NZH-hjn 90 HS, dag. Laat uw kinderen genieten SS en Benoordenhoul, elk van wat dit park half uur. Slap uit: Wassenaar. m. (Van e sportredactie) MAASTRICHT. Er heerst sinds zondag grote onrust in de vvielerwereld. Bij de aankomst van de Tour hebben Italiaanse scouts, zwaaiend inet bakken lires, aan vrijwel alle renners van naam de meest fantastische contracten voorgelegd. Joop Zoetemelk kreeg van de Ita liaanse ploegleider Giorgio Albani een aanbod om voor een jaarsalaris dat varieert tussen 80.000 en 100.000 gulden volgend jaar voor Molteni te rijden. Zoetemelk verdient nu bü Mars/Flandria nog geen 20.000 gulden Riui Wagtmans kan in Italië zijn jaarsalaris, dat bij Willem H/Gazell» om de 35.000 gulden schommelt, ver dubbelen. Jean-Pierre Monsere loopt met een getekénde verklaring op zak dat hij in Italië 60.000 gulden kan verdienen Roger en Erie de Vlaeminck zijn even eens benaderd en hebben ook al een voorlopig contract op zak dat hen het dubbele van hun huidige salaris garandeert. George Pintens wordt door Salvarani 72.000 gulden geboden. Ilem zün daar naast extra-premies in hel vooruit zicht gesteld plus met onmiddellijke ingang een salarisverhoging als hii een belangrijke wedstrijd wint. Herman van Springel zijn de aan lokkelijke Italiaanse aanbiedingen zo naar het hoofd gestegen, dat hij direct naar zün werkgever Mann/Grundig is gestapt en nog voor dit jaar een aanzienlijke salarisverhoging heeft gevraagd. Explosief Dit is slechts een uittreksel van activi teiten van de Italiaanse scouts die in de wielerwereld sinds zondag een explosieve sfeer hebben geschapen. Er heerst grote onrust. Mevrouw Ge- moets van de Mannpoeders, die al jaren een wielerploeg op de been houdt. zei. in Vincennes: „Ik ben ten einde raad. Dit is voor ons niet meer te betalen". Publiciteitschef Leenders van Mars: „Om dezelfde ploeg vol gend jaar weer te laten rijden, zou een veel grotere som op tafel moeten komen. Of mijn directie daar intrapt valt nog te bezien. Er wordt van alle kanten zo verschrikkelijk aan de ren ners getrokken, dat het voor de spon sors in de Benelux heel moeilijk wordt. Ik zie dit als een regelrechte bedreiging van de wielersport". Zelfs directeur Claeys van Flandria, die al elf jaar publiciteit via de wielersport maakt, ziet de catastrofe naderen. Kleine jongen Assistent-pufalieiteitscbef Verbrugge1 van Mare in Vincennes: „Als je die Italianen bezig ziet, voel je je een kleine jongen Dit kan nooit lang stand houden". Ton Vissers: „Ik heb zondag in Pji i js met. de internationale managers Van Buggenhout, Piel en Dousset het Ita liaanse gevaar besproken. Zij wezen evenzeer de Italiaanse greep naar de macht die trouwens al jaren aan de gang is. De prestaties van een Van Looy en Merckx hebben sommige Italiaanse firma's zoveel publiciteit bezorgd, dat andere firma's er al door naar de achtergrond zijn gedreven en die willen nu allemaal terugslaan. Ze hebben begrepen d_l één vedette meer waard is dan dertig mindere renners. Daarom betalen ze aan heel goede renners fantastische bedragen HERMAN VAN SPRINGEL van een kwart miljoen tot een half miljoen gulden. De managers hebben mij verteld dat daardoor een gewel dige onrust op de wieiermarkt is ont- Coneurrentie Ook in Italië zelf bieden de firma's nu legen elkaar op. Miohele Dancelli, witmaar van MilaanSan Remo en van vier etappes in de Ronde van Italië, gaat weg bij Molteni. Hij tekeni waarschijnlijk een contract voor Salvarani, dat het komend sei zoen onder de naam „Germal" (de voorletters van de zes broers Salva rani) zal uitkomen. Mollend is woest. Het betaalt zelf niet slecht (jaar salaris van sprinter Marino Basso 7Ü U0U gulden). Molteni opende daar om in Vincennes een ongekende jacht op de vedetten in de wielersport. De onderlinge concurrentie van de Ita liaanse firma's (Ferretti, Molteni en Salvarani zijn alle fabrieken in keu- kenabparaluur) heeft een krankzin nige situatie doen ontstaan. Het ge vaar is niet dènkbeeldig dat straks alle goede renners in Italiaanse dienst rijden en dal de mindere goden over- blijven voor de sponsors in de Bene lux. Zij zijn publicitair voor de firma's niet aantrekkelijk en het ge volg daarvan is dat zij zich zullen terugtrekken. De schade, die daardoor aan de wiel er-sport zal worden toege bracht. valt. ndeL le overzien Geruchten Het is nog lang niet zeker dat Mars volgend jaar weer een wielerploeg zal sponsoren. De heer Leenders: „Dit eerste jaar was voor ons een studie jaar. We zijn niet ontevreden, maar ik heb hoofdschuddend toegezien hoe cle Italianen met bakken geld gooien. Dat is een ongunstige factor. In ieder geval ligt de beslissing bij onze direc- Ecn iets meer positieve reactie is van de publiciteitschef van Willem II, Wim Oepts, te beluisteren. „Ik be grijp niet waar al die geruchten van daan komen dat wij zouden stoppen. Zoals elk jaar zullen wij de komende dagen opnieuw' bekijken of we door gaan. We hebben tot nu toe niet hel plan gehad ermee te sloppen. Het enige dat ons zou kunnen weerhou den, is dat één van de renners een abnormaal hoog salaris waagt". Bij Willem II/Gazelle valt voor het komend seizoen waarschijnlijk de duur betaalde vedette Rik van Looy I weg. Hij zou sloppen. Wie wordt zijn plaatsvervanger? Ton Vissers: „Joop Zoetemelk".

Leidse Courant | 1970 | | pagina 6