mening B. en W. willen 6 de wethouder WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Programma Warmonds feesten tijdens 50ste Kaagweek Prof. dr. C. Soeteman rector magnificus van de Leidse Universiteit We kunnen onze sociale taak moeilijk vervullen BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. MARKTEN VRIJDAG 3 JULI 1970 LEIDSE COURANT LEIDEN Het huidige Leids college van burgemeester en wethouders is van mening dat de spankracht van het college en van ieder lid af zonderlijk de komende vier jaar zal worden overschreden indien het aantal wethouders tot vijf beperkt blijft. Het stelt daarom de raad voor met ingang van de nieuwe zittingsperiode, die op 1 september ingaat, het college uit te breiden met een zesde wethouder. Aangezien Leiden meer dan 100.000 inwoners heeft'is geen goedkeuring van Gedeputeer de Staten nodig. Bij de portefeuilleverdeling zou kunnen worden uit gegaan van de volgende groeperingen: financiën, onderwijs, stadsont wikkeling, publieke werken en volkshuisvesting, maatschappelijke aan gelegenheden (waaronder woonruimteverdeling) en economische aan gelegenheden. Daarbij zou dan nader bekeken dienen te worden bij welke portefeuille de andere sectoren, zoals onder meer personeels zaken, culturele zaken, sport- en jeugdzaken en de bedrijven dienen te worden ondergebracht. „Spankracht van het college wordt anders overschreden" In zyn schryven aan de raad stelt het college dat voor de taakverzwaring het college op de eerste plaats een lossing gezocht moet worden in de bezet ting en organisatie van het ambtelijk apparaat en de functionering va: bestuurslichamen. „Daarnaast evenwel doet zich in Leiden het bijzondere feit voor, dat er met Intrekking tot een tal zeer belangrijke onderdelen va overheidszorg sprake is van een cumu latie van problemen, die in de komende jaren zo veel mogelijk tot een oplossing zullen moeten worden gebracht", aldus het college, dat vervolgens aangeeft in welke sectoren het gaat. De stadssanering en -reconstructie Waar het vooral om gaat is, dat er naf de inzichten van deze tijd voortgebouwd wordt aan het verder ontwikkelen van een visie, welke gestalte zal dienen te krijgen in stedebouwkundige plannen beleidslijnen, aan de hand waarvan de operationele fase een doelgericht en planmatig beleid kan worden gevoerd. Daarnaast zal veel aandacht geschonken moeten worden aan de sociale aspecten van de sanering. De binnenstadproblematiek in zijn totaliteit Deze problematiek spitst zich toe op het behoud van het monumentale karakter van Leidens centrum, het stimuleren van de winkelfunctie, het bevorderen van culturele en recreatieve voorzienin gen en het treffen van verkeersvoorzie- ningen, waaronder uitbreiding van de parkeermogelijkheden. Ook hiervoor zal- een aan deze tijd aangepaste visie ver der tot ontwikkeling moeten worden ge bracht, uitgewerkt in stedebouwkundige plannen en beleidslijnen, op grond waar van in de uitvoerende fase zo doelmatig mdgelijk kan worden gewerkt. De stadsuitbreiding De werkzaamheden, die verricht moeten worden om in gecoördineerd verband te komen tot de verdere uitwerking van het plan voor de Merenwyk en tot reali sering van de diverse bestemmingen al- Lustrumcongres de gedeeltelijk geslaagd. Was het aantal deelnemers over het algemeen verre beneden de verwachtingen, bij de dis cussies over het actieprogramma werd dat weer enigszins goedgemaakt, of schoon zeshonderd aanwezigen, op een totale universitaire bevolking van veertienduizend personen niet veel is. Het was een congres voor de midden groepen aan de universiteit. Voor de mensen, die door de ontwikkeling van wetenschap en welzijn waren veront rust, maar nog niet die activiteit kon den opbrengen zelfstandig in te gaan op de uitdaging van talrijke fora en plenaire discussies. In dit opzicht heb ben ook de meeste van de voorberei dingswerkgroepen, die op zich stuk voor stuk goed werk hadden verzet, het laten afweten. Apathie en luste loosheid kenmerkten vooral de dag over de problemen van de onderont wikkelde landen. De derde dag, over de belangrijke vraagstukken van de eigen omgeving, kwam wat beter uit de verf. Maar het is typerend, dat de gesprekken over wetenschapsbeleid en actieprogramma veruit het meeste reliëf kregen. Het is tijdens dit congres al meer geconstateerd: overal waar de kloof tussen theorie en praktijk, tus sen wetenschap en het trekken van consequenties uit de wetenschapsbe oefening werd overbrugd, kwamen de beste discussies tot stand. Daar daal den de congresdeelnemers uit de ivoren toren van hun wetenschappelijkheid naar beneden en wie het verlossende woord sprak, een uitvoerbaar idee voorstelde, kreeg het congres aan zijn de 1 de orde geweest. Dit congres was voor het overgrote deel nog een zaak van een universitaire elite, die heel schuchter uit haar isolement ontwaakt. Ook bij de voorbereiding van het congres, in werkgroepen en algemene opzet, bleef de inbreng van „burgers" beperkt. Dat kan anders worden wanneer het idee van coördinatieraad levensvatbaar blijkt. Het is een initiatief, dat uitgaat van de veronderstelling, dat de hui dige universiteit nauwelijks ruimte biedt voor onderwijs en onderzoek dei- belangrijkste problemen van vandaag. En zelfs als die veronderstelling on juist zou zijn, dan blijft staan dat vele leden van de universitaire be volking het toch zo ervaren. Dat zou dan ook het winstpunt zijn van dit congres: dat de bewustwording van de nauwe samenhang tussen weten schap en welzjjn niet blyft staan bij academische borrelpraat, maar dat i men zelfs daden aan woorden koppelt. I Het staat in de Universitaire Wan hoopskreet: „We schrikken er niet voor terug dit geheel buiten de uni-1 versiteit om te doen, zo we daartoe gedwongen worden." daar, vormen met elkaar een enorm pro ject. Daarnaast komt dan nog het tot ontwikkeling brengen van plannen met betrekking tot de toekomstige bebou wing van de gronden, gelegen Stevenshof polder en het Haagweggebied en met betrekking tot het recreatiege bied Vlietpark. De woningnood Vanwege de grote woningnood in deze gemeente dient onder meer gestreefd te worden naar een versnelde woning bouw in de Merenwijk. In dit verband moge ook verwezen worden naar het verslag van de bespreking met Minister Schut, waarbij deze heeft aangeraden zo-' danige organisatorische maatregelen te nemen, dat de woningbouw in de Meren wijk binnen een tijdsbestek van vijf, in plaats van zes jaar kan worden gerea liseerd. Het geheel van werkzaamheden, hier boven genoemd, is van een zodanige om vang en intensiteit, dat het niet langer mogelijk lijkt deze tezamen met de pu blieke werken in één portefeuille onder te brengen. Onze gedachten gaan der halve uit naar een afzonderlijke porte feuille voor stadontwikkeling naast die van publieke werken en volkshuisves ting. De economische vraagstukken Hiermede doelen wij op het beleid ten opzichte van het bedrijfsleven in al zijn schakeringen, zowel met het oog op de belangen van het bedrijfsleven zelf als met het oog op de werkgelegenheid. Leiden ziet zich ook in dit opzicht voor grote vraagstuuken geplaatst door de bedrijven in de saneringsgebieden, waarvoor een andere plaats moet worden gezocht; de bedrijven in en rondom de binnen stad, die wegens het ontbreken van uitbreidingsmogelijkheden dan wel om andere redenen naar nieuwe ves tigingsmogelijkheden uitzien; het beleid ten aanzien van de uit gifte van industriegronden met namt in gebieden als De Waard en D{ Grote Polder; de noodzaak om een actief beleid te voeren voor het behoud en de bevor dering van de winkel- en marktfunc- tie van Leiden. Deze en andere economische vraagstuk ken komen dermate op de voorgrond te staan, dat het zeer gewenst is óm óók hiervoor een lid van het College in eerste instantie speciaal verantwoordelijk te stellen. De financiële problematiek Het hoeft geen betoog, dat de maatre gelen, die genomen zullen moeten om Leiden uit zijn benarde finan ciële positie te bevrijden, in de komen de jaren bijzonder veel studie en overleg vragen, welke de betreffende wethou- dersportefeulle zeer zwaar zullen be- WARMOND -— Ter gelegenheid va de week van 1» t.m. 16 juli in Wai monds feesten ziet er als volgt uit: VRIJDAG I 19.00 i I JM Wamiondse Wielerronde. Parcours: Beatrixlaan, Marijkcstraat, Julianastraat, Burg. Kelelaarstraai 19.00 uur adspiranten 25 km. 19.45 uur nieuwelingen 50 km. 20.45 uur dames 35 km. Deelname o.a. van oud wereldkampioene Keetie Hage en de plaatselijke favoriete Erna Meskers. 20.00 uur Kermis op de Baan, 20.00 uur Kabaret in „Ut Sloepie" 'a Avonds dansen in Boerderij „Meerrust" m.m.v. For mule 4. KATERDAG 11 JULI Op de Kagerplassen 15.00 uur Admlraalzeilen t.g.v. de 50ste Kaagweet Waterski-demon st ra tie 22.00 uur Nachtzeilwedstrijden De gehele dag Kermis. 11.00 uur Kunstexpositie Kees Buurman in het Gymnastieklokaal tot 21.00 uur. Tentoonstelling van grafiek en schilderijen. Organisatie „Ut Sloepie" in samenwerking met Galerie Collection d'art, Amsterdam. Entree gratis. 11.00 uur Fototentoonstelling Oud-Warmond in het oude Raadhuis bij de Pomp tot 16.00 u. Entree gratis. 19.30 uur Dansen in Jeugdsociëteit „Flophouse" voor 14-, 15- en 16-jarigen tot 23.00 uur. 19.30 uur Muzikale rondgang. 20.00 uur „Mailer Mc. Kenzieband" in „Ut Sloepie". Rock- en beatmuziek. 20.30 uur Warmonds Groots „BlUenprikkers" tuinfeest in park „Groot Leerust" aan de Leede. Medewerking van Ted Easton's Jazz Band. Vele attracties, o.a. barbecue. 's Avonds dansen in Boerderij „Meerrust" m.m.v. For- ZONDAG 12 JULI De gehele dag zeilwedstrijden op de Kagerplassen. 10.00 uur Kunstexpositie Kees Buurman in het Gymnastieklokaal tot 21.00 uur. 12.00 uur Concours-Hippique op terrein „Teijlingerhof" achter het Semi narie. Organisatie: Manege „Pegasus" Entree gratis. 19.30 uur Dansen in Jeugdsociëteit „Flophouse" voor 14-, 15- en 16-jarigen tot 23.00 uur. 20.00 uur „Los Estrellos del Ritmo" In „Ut Sloepie" Zuid-Amerikaanse muziek. MAANDAG 13 JULI De gehele dag zeilwedstrijden op de Kagerplassen. De gehele dag Kermis. 10.00 uur Kunstexpositie Kees Buurman in het Gymnastieklokaal tot 21.00 uur. 10.00 uur Fototentoonstelling Oud-Warmond in het Oude Raadhuis tot 16.00 uur.' 14.00 uur Klnderfeestplaats. Kinderen van 5 t/m 12 jaar komen bij „De Burcht" om samen te gaan werken voor een feestelijke optocht Vrij tekenen voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. 15.30 uur Ringsteken per fiets in de Dorpsstraat, voor jongens en meisjes van 12 t/m 14 jaar 15.30 uur Behendigheidswedstrijd op het pleintje achter het Gymnastieklokaal, voor jongens en meisjes van 15 tot 16 jaar. 17.00 uur Poppenkast voor alle leeftijden op het pleintje achter het Gymnastiekloka a 1 20.00 uur Spelen in Hotel „De Stad Rome". Kruis- en klaverjassen en sjoelen voor dames en heren van 18 jaar en ouder. Toegang vrij 20.00 uur VARA Drive-in discotheek in „Ut Sloppie" met modeshow. DINSDAG 14 JULI 10.00 uur Kunstexpositie Kees Buurman in het Gymnastieklokaal tot 21.00 uur. 10.00 uur Fototentoonstelling Oud-Warmond in het oude Raadhuis tot 16.00 uur. 14.00 uur Kinderfeestplaats Kinderen van 5 t/m 12 jaar komen bij ,,De Burcht" voor feestelijke optocht. 14.30 uur Ringsteken per auto in de Dorpsstraat, voor dames en heren van 17 jaar en ouder. 16.00 uur Feestelijke optocht vanaf „De Burcht". 19.00 uur Tobbetje steken in de Dorpsstraat, voor dames en heren van 17 jaar en ouder. 20.00 uur „Brainbox" in „Ut Sloepie" 's Avonds dansen in „De Stad Rome" m.m.v. De Bier- kouwers. Kunstexpositie Kees Buurman in het Gymnastieklokaal tot 21.00 uur. 14.00 uur Kaarten voor Bejaarden in 't Trefpunt. 19.30 uur Dansen in Jeugdsociëteit „Flophouse" voor 13-, 14-, 15- en 16-jarigen tot 23.00 uu 20.30 uur Groot tuinfeest in Boerderij „Meerrust" met medewerking ve meerdere orkesten. Vele attracties. DONDERDAG 16 JULI De gehele dag zeilwedstrijden op de Kagerplassen. De kunstexpositie van Kees Buurman blijft geopend t/m 19 juli. Prof. di". W. R. O. Goslings secretaris Senaat 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Bij Koninklijk besluit Is voor I het academiejaar 1970/1971 tot rector I magnificus van do Leidse Universiteit i henoemd prof. dr. C. Soeteman, hoog leraar In de Duitse taalkunde. Het recto raat zal op maandag 7 september door de huidige rector magnificus, prof. dr. i J. Goslings, in de Pieterskerk aan hem worden overgedragen. Prof. dr. W. R. O. Goslings zal gedurende het academie jaar 1970/1971 secretaris van de Senaat zijn. LEIDEN Geslaagd aan de Rijks- Prof. dr. C. Soeteman, die In 1921 te universiteit voor Kand. ex Godgeleerd-1 Rotterdam werd geboren, doorliep het heid: G. W. Drost, Leiden. Doet. ex. 1 Tweede Stedelijk Gymnasium te Den fiscaal recht: R. H. de Vos van Steen- Haag en studeerde vervolgens Germaan- wQk, Wassenaar. Seml-artsexamen: Mej. j se taal- en letterkunde aan de Universl- A. H. Blom, Den Haag, B. J. Hornstra, i teit te Groningen, waar hij in 1936 het Rijswijk, M. van Lent. Leiden, A. Mo- doctoraal examen aflegde. Na zijn stu- hazzab. Leiden, H. J. Schneider, Leiden, die aan de Frledrieh-Wilhelms Universi- M. M. Schoemaker, Rijswijk, R. E. Veen, tat te Berlijn te hebben voortgezet, pro- Den Haag. W.A.M. Walenkamp, Leiden. moveerde prof. Soeteman in 1939 aan de Artsexamen: Mej. B. A. von Bargen, I Groningse Universiteit tot doctor in de Leiden, mevr. E. Stalder-Hagtinglus, j letteren en wijsbegeerte op een proef- Oegstgeest, mej. E. C. M Plag, Leiden, 1 schrift, getiteld „Untersuchungen H. E. Veraart. Leidschendam. Kandi daatsexamen II Geneeskunde: Mej. C. E. M. Asma (cum laude), Enkhuizen, J. Th. N. Bakkers, Wassenaar, mej. E. M. Baumgarten, Scherpenzeel, A Boer, überzetsungstechnik Otfrtds von Weis- senburg". In 1957 werd prof. Soeteman benoemd tot buitengewoon hoogleraar ln de Duit se taalkunde aan de Leidse Universiteit. Oegstgeest, jnej.jS.^A.^Bolhuis. Voor- Zijn benoeming tot gewoon hoogleraar "r~JJ T jjfi volgde een jaar later. Prof. Soeteman, die in het academiejaar 1968/1969 een gastprofessoraat in de Duitse taal en lite ratuur van de middeleeuwen aan de Uni versity of Texas te Austin vervulde, ont ving vorig jaar de gouden Goethemedaal- le van 't Instituut zur Pflege deutscher Sprache und Kultur im Ausland te Mün- chen. Raadsfracties gaan woensdag praten over nieuw college LEIDEN De fracties in de Leidse ge meenteraad hebben overeenstemming be reikt over een datum, waarop gepraat gaat worden over de nieuwe samenstel ling vah het college van b. en w. Woens dagavond aanstaande komt men op het Stadhuis bjjeen. Het wordt een besloten bijeenkomst. Verwacht wordt dat na af loop een communique wordt uitgegeven, nieuwe injectie te kunnen geven, want Roodenburgvoorzitter Uiterdijk: LEIDEN Roodenburg-voorzitter H. Uiterdijk was van de week op de algemene levenvergadering van zijn club somber gestemd. „Sinds we 5 jaar geleden dit sportcomplex ln Noord betrokken hebben we steeds minder onze sociale taak kunnen vervullen", aldus de Roodenburg-voorzitter. Hij vroeg zich tijdens zijn openingswoord verder af: „Waarom kan er toch zo weinig hier in Noord. We gunnen het Zuid-West best, maar daar kan veel meer dan hier. Voor elke extra voorziening op Noord moet ik het eelt op de tong praten. Waar blijft het beloofde vierde veld. De toegezegde parkeergelegenheid kwam niet door de raad. De mo tieven, het waarom, wisselen als de jaargetijden. We hebben b. en w., de sport stichting en de raadsfracties er bijgesleept, maar er gebeurt niets. Onze taak is zoveel mogelyk jeugdige Kooibewoners aktief bij de sport te betrekken, maar daartoe zjjn we langzamerhand niet meer ln de gelegenheid. „We hebben een ledenstop, tranen zyn daar al by aan te pas gekomen. Laat een ambtenaar het komende jaar de teleurgestelden maar eens te woord staan", zo besloot de heer Uiterdijk. Het bestuur werd tijdens de vergadering als volgt samengesteld: H. Uiterdijk, voorzitter; L. Zitman, secretaris; W. van Weren, penningmeester; D. Bonnet sr.; J. Jonker; T. de Roo; W. G. v. d. Drift; N. Vogelenzang; J. van Wezel. Uit het financieel jaarverslag bleek dat twee spelers naar het betaalde voetbal, waarvoor 600 gulden ontvangen, -de balans nog juist in evenwicht is gehouden. De recette be droeg dit jaar bijna 7000 gulden minder dan vorig jaar. Door de Leidato hoopt Roodenburg dit najaar meer dona teurs en toto-deelnemers aan te trekken zodoende de nieuwe begroting zorgen heeft Roodenburg nog genoeg: de nieuwbouw en inrichting van onder an dere een massagekamer en meubilair voor de commissiekamer. Met de com missies had men het overigens op de vergadering wel te stellen. Er waren niet minder dan 21 vacatures, die maar moeizaam konden worden opgevuld. Er waren met name bijzonder weinig kandi daten voor de elftal-commissie. Tijdens de rondvraag spuiden vele leden I hun grieven over de toestand van de terreinen op Noord. Er klonken kreten als: „Stop met huurbetaling" en „Een boer zon z'n koelen er nog niet op los- (Advertenties) V erlovingsringen Rijn 4 Tel. 42350 LEIDEIN - Geboren: Mendrika Cecilia d.v. J. H. de Wolf en E. A. M. Reuling; Petronella d.v. L. Ligtvoet en T. de Bock; Eduard Philippus Dingeman z.v. W. P. Schoffelmeer en M. v. Merken- stein; Frederik Jozef Johannes z.v. J. B, M. v. Teijlingen en E. Vinkestijn; Maurice Gerard Edward z.v. G. A. L. v d. Meer en A. Delfos; Saskia d.v. P. Keijzer en M. A v. Goozen; Maria Cor- nali d.v. L. J. Hillebrand en C. Baars; Esther d.v. R. P. Braat en M. A. Ever wijn; Geertruida Antje Engeliena d.v. S. Zeilstra en A. H. Benschop; Anton Jan Hendrik z.v. J. H. v. Riezen en P. d. Lem; Gesina Everdina d.v. A. M. Kuiper en E. F. v. Zuilekom: Wil helmus Paulus Henricus z.v. W. P. Hoo- gervorst en L. W. Stokkel. Gehuwd: A. U. Spadon en J. v. Houten; J. J. v. d. Dop en W. Keijzer; H. A. Frie "I. C. Wassenaar; J. Jansen en T. J. Langezaal. schoten, P. A. Both, Waddinxveon, J. W M. Bovenlander. Delft, N. Brandenburg, Dordrecht, A. W. Broekmans, Enschede, mej. E. A. Burggraaf, Voorschoten, M. Crena de Iongh, Rotterdam, N. H. Ch. M. N. Crombag, Bunde, J. J. v. d. Dussen, Den Haag, H. J. Groenewegen (cum laude), Hazerswoude, A. P. J. Höppe- ner, Heerlen, mej. W. A. E. J. Knop- pert, Den Haag, P. H. Reine, Den Haag, A. C. P. M. Roels, Rotterdam, A. P. Scheek, Rotterdam. R. M. Smit, Rijs- j wyk, W. Swart, Gouda, G. W. J. M. Tangelder (cum laude) Den Haag, A. J. M. Tonino, Delft, G. A. C. Veenstra, Den Haag, mej. C. M. Th. Verdegaal, Sassenheim, mej. A. de Vreugd. Katwijk, j mej. H. C. J. M. Warnaars. Bloemen- daal, mej. E. M. de Weger, Rotterdam, .J. W. F. van Wesemael, 's-Hertogen- j „De Vriendschap" stijlvol uitgebreid ZOETER WOU DE Een goed onder nemer die met zij ntijd meegaat is steeds bezig zijn bedrijf of zaak aan te passen. Een duidelijk voorbeeld daar van is het bekoorlijke eafié-restaurant „De Vriendschap" aan de Miening. Nadat nog niet zo lang geleden het in terieur van het cofé ingrijpend was aan gepast was er gistermiddag opnieuw reden voor een feestelijke heropening, in» de nfpnlnpeA. maanden is door het bouwbedrijf De Erven Paardckooper de naastgelegen restaurantzaal vergroot in dezelfde Oud-Hollandse stijl die type rend is voor dit pand. Hierdoor kan men nu grotere gezelschappen ontvangen, waaraan een dringende behoefte was. Het geheel is bijzonder smaakvol in gericht waardor er van dit restaurant een aparte sfeer uitgaat. Ook buiten is er het een en ander veranderd. Aan het water is een fraai terras aangelegd dat in de afgelopen weken, nauwelijks gereed, al belangstelling trok. Uitbrei ding van de zo noodzakelijke parkeer gelegenheid is daarbij niet achter geble- LEIDEN Een 5-jarig meisje dat j als duopassagier bij een 32-Jarige brom-1 fietster zat, is eisterochlend omstreeks acht uur op de kruising Kraalerstraat- Plantsoen gewond geraakt, toen een tweede bromfietser, een 53-jarige Lei- denaar geen voorrang verleende. Het meisje moest met een hersenschudding en schaafwonden in 't Academisch Zie kenhuis worden opgenomen. Langezaal Zn. aan Stille Rijn flink uitgebreid j LEIDEN Na ruim een half juar bezig j te zyn geweest, is gistermiddag de her- bouwde zaak van de firma M. Langezaal A Zn. geopend door burgemeester Van j der Willigen. Daarbij kreeg hij een tegel uit een gang van het Israëlisch Mees- huis, dat vroeger aan de Stille Rijn 3 De 125 jaar oude firma heeft zich van de Stille Rijn 1 tot en met 4 uitgebreid Als enige middenstandsbedryf in Leiden is Langezaal nu begonnen met de ver koop van naaimachines en ook tuin- artikelen zijn aan het assortiment toe gevoegd. Bovendien is de oppervlakte aan toonzalen vergroot. Hoewel Lange zaal momenteel een van de grootste middenstandsbedr^ven is geworden, zul len binnenkort de eerste tekeningen voor een nog verdere uitbreiding ge maakt worden. Wanneer men name drukkerij De Bink uit hel pand Stille Rijn 9 is verdwenen en terzijnertijd ook twee woonhuizen zijn vrij gekomen zal de winkel van Langezaal zich van num mer 1 tot en met 10 uitstrekken. (ADVERTENTIE) SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87, TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) Vrede Vrede is een mooi woord, en dat zal het altijd blijven. Tenzij wij er allemaal serieus aan werken om dat woord wer kelijkheid te maken. Dat moet gebeuren in New York, Washington, Moskou en Den Haag, en ln Praag, Lissabon, Sai gon en Rio de Janeiro. Maar ook hier dichtbij, in onze eigen omgeving. In onze eigen stad. Wij kunnen niet afwach ten tot de Verenigde Naties, tot rege ringen, waar dan ook, zover zijn. Het LEIDS VREDESKONTAKT vraagt u daarom mee te doen. Wij zullen ons zelf moeten inprenten, dat vrede het resultaat is van gerechtigheid. En dat vraagt diepgaande veranderingen bij onszelf, van onze maatschappij, van de hele wereld. Gerechtigheid, vrede mooie woorden, die in eeuwigheid zul len blijven. Maar meer ook niet Ten- Dekenaat Leiden: Deken L. G* A. van Leidse Katholieke InvalidenbondU soonlijke gesprekken en in groepsver- Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro weet toch dat ook ln Leiden een bond band. 516335. 53 die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? R.K. Bond \an Bejaarden en Gepensio- Oekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Alle inlichtingen worden u gaarne ver- neerden, afd Leiden De Bond die alles Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. bée, Wiardi Beckmanstraat 29. Leiden, uitkeringen, een sociaal minimum LEIDERDORP Kerkdiensten op zondag satemagavond: 19.0 1 KaDel Roomburg19.0(1 uur: 7.1 tel. 22917. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en <iazln.moeilijkh.deiisteenschuur 19, """i RK Gezinszorg: Voor Het aan- lel 22691 Geopend van 9-12 uur. Aan van een gezin.verzorgster, ge ilet bureau zijn verbonden een maat- zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer schappelijk werkster, een priester, art- de huisvrouw door ziekte of andere om- sen. een psycholoog ep een jurist. Het standigheden geheel of gedeeltelijk haar huwelijksbureau biedt hulp bjj moeilijk- taak niet kan vervullen. Het bureau Is heden ln verkering en huwelflk. Voor gevestigd: Morssingel S. tel. 24800. hulp bij geboorteregeling kan men zich Spreekuur maatschappenwerkster: vervoegen op het spreekuur of rechts- iedere werkdag streeks een afspraak maken met de van uul- assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. RR- Oudervereniging gcnkbid", afd. Leiden ■akantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen by het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. zaterdag- en zondagavonden ir; ln de Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; „ohtïno^ T v!!?"l r ln' nsdag des ZOndae: 9.00. 10.30 en 12.00 iiiir- m de -Vre^ak_ontakt. Leven- <eidei 9.00-10.00 H. Antonius: Haagse Schouw: het Zor- Hartebrug: omstreken Herensingel: H. Leonardus: Bureau Moederhulp (niet gehuwde uioe- Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- H derzorg) te Leiden: Het bureau is ge- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei- 33999. Deze vereniging biedt allerlei gl den, tel. 25708 en is geopend maandag service aan ouders van gehandicapte Lodewiikskerk rijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek- _^°r.den Huize „Roomburg' H. Petrus: irvice aan ouders "van gehandicapte St?f®^ien?1ai?ch1lL' Spreek- kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden ""1 uur maatschappelijk werkster: iedere SraAg gegeven door het sekretariaat. pj.ier(jorn ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: VIeerburK. afspraak. Aan het bureau is verbonden Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn. Jac. Menswording een maatschappelijk werkster, een psy- Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. voorschoten choloog. een psychiater ep een jurist ,,:„torale homoItelvn (persoon- Laurentiu* lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin- Moeder Gods Katholiek Bureau voor Maatocbappelyk ,e kringen, advies in gezinsverband enz.) Oegstgeest Werk: Het bureau is gevestigd Rapen- Kapelaan J. Schlatmann. Stationsplein H. Willibrordu.- burg 85. tel 20503. Spreekuur; iedere l34 Leiden tel 3255e Bonaventura: morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag- Rijnsburg avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16 Tuinbouwschi volgens afspraak. Voor alle maatschap- iel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei Wassenaar pelijke problemen kunt u daar ln eerste ding en oecumene voor gemengd ver- H. Jozef: instantie terecht loofden en gemengd gehuwden, in per- H. Willibrordus: Zaterdaga' 19.00 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.0U H. Antonius: zaterdagavond 19.00 1 zondag 9.30, 11.00, 12.15 week: maandag, dinsdag, woensdag des zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don 's avonds 19.30 uur. derdagavond 19.30 uur. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 VOORSCHOTEN uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; ln de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; u- Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen avond- Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; mis '«eer. zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 hofland (aula): zondag 8.30 uur. oor- Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; Herensingel: zut av.; 19.0»; zondag: 8.30, zondag: 8.00, 10.00. (met zang), 11.30 9.30 (Lat.), 1,1.00 (Ned.) en 1S.30 u.: in de (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan- [n de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 8 u., 9 u. Hoogmis, 10.45 mis me zang). 12.15 eD 19.00 1 7.30. 8.00 en 9-00 uur: dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (ln St.-Maartenshuls). 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned 12.15 en 18.00 z(j.. Het LEIDS VREDESKONTAKT vraagt om uw steun. Om uw persoonlijke inzet. Het L.V.K. is een samenwerkingsorgaan van een aantal groeperingen (studne- tenverenlglngen. kerken, vredesbewe- naaste omgeving gebeurt op het ge- bied van het vredeswerk en nu speciaal de komende Vredesweek. Nadere in- in de week: OEGSTGEEST II. Willibrordus: zaterdagavond: 19.S0 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Bonaveutura; zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rynshurg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETER WOlJ DE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan r avondmis met H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 zondag: 9.00. 10.30, 12.00, 18.00 u.; week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve Zaterdagavond- 19 30 maandag). /ang Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 Zondag; 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon- j uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 gen Hoogmis; 11.00 stille H Mis; 19.00 1 LEIDEN> 3 Juli- Raas Aanvoer 1 par uur, Pieterskerkstraat 1. lof. Goudse en 3 partijen Ledise. Prijzen I Goudse extra kw. tot 4.40; Leidse le kw. 4 50 Handel kalm. daal 101, Leiden of telefonisch: Hr. Soeteman. tel. 24381. Voor uw geldelijke steun: giro 1942495 ten name van Leids Vredeskontakt. Oegstgeest L. H VAN DE KERK (Lid kerngroep Leids Vredeskontakt). LEIDEN, 3 juli. Vee Aanvoer: stie ren 15, melkkoeien 62. vette koelen 238, vrae koeien 35, vette kalveren 29, nuch tere kalveren 2. vette schapen 100, zuig- lammeren 243, weldelammeren 325, Texelse lammeren 500, geiten 46: totaal 1595. Prijzen: slachtstieren 4.69-4.80: melkkoeien 1000-1325-1625; vette koeieD 4.10-4.30-4.80-5.10, vare koeien 680-1000- 1300-1525; vette kalveren 3.50-3.65-8.85- 4.00, vette schapen 85-105-130; vette lammeren 120-140-155; zuiglammeren 95-105-135: Texelse lammeren 80-95-115: geiten 35-75-110. Handel: slachtstieren rustig; melkkoeien rustig; vette koeien goed; vare koeien redelijk: vete kalve ren vlug; vete schapen en vette lam meren goed; geiten vlug.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5