DUITSLAND HEEFT MET „OK" GROTE KANS OP EIGEN BEER Deller Consól een oase De komeet Corelli £<Hdóe(Soii^CMtt Voor laatste maal barokmuziek De zaak-Tele vizier in dissertatie juridisch vastgelegd Portret van een kardinaal PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 JULI 197» Uitbreiding van B. en W.-college DIJ de vóórposlengevechten om de wethoudersportefeuüles valt in meer dan één gemeente, hoe gespeeld wordt met de gedachte om het college van B. en W. uit te breiden. Daarbij kunnen twee motieven in het spel zitten: in de eerste plaats de over tuiging dat de werkzaamheden voor het tot nog toe in acht genomen aantal wet houders te groot zijn geworden; ten tweede dat één portefeuille weer de moeilijkheden bij het kiezen van het dagelijks bestuur van dé gemeente ver- We hebben, de indruk dat in sommige gevallen de twee mofcievien samengaan of op handige manier aan elkaar ge koppeld worden. Net zoals vroeger bij een kabinetsformatie wel eens tot her indeling van departementale taken of het aanstellen van een minister zonder portefeuille besloten ls. Als de aard of omvang van het werk uitbreiding van het aantal wethouders vergt, moet daar als het goed zit al vóór de gemeenteraadsverkiezingen over gesproken zijn. Ais echter nu plot seling propaganda gemaakt wordt voor de uitbreiding, dan lijkt de veronder stelling juist dat de verkiezingsuitslag partijen voor aangename of onaangename verrassingen heeft gesteld. Uitbreiding is dan het redmiddel om WD of D '66 de vrucht te laten plukken van een ver- kiezingsoverwimhng, zonder dat Partij van de Arbeid of „oomfessionelen" het gelag behalve met een paar raadsszetels nu ook nog met een wethoudersporte- feuüle moeten betalen. Bestuur no. 1 AM verschillende redenen meermalen in deze kolom uiteengezel vallen wij de stelling niet bij dat in de gemeente op kleinere schaal bij de wethouders verkiezing het spel van dé kubinets- formatie met als resultaat een regering en een politieke oppositie herhaald moet worden. Toch voelen we ook niet veel voor de gedachten dat, om B. en W. politiek zoveel mogelijk tot een afspiegeling van de Raad te kunnen maken, bij de over heid maai- om uitbreiding van het aantal wethouders aangeklopt moet worden. Het bestuurlijk aspect moet bij de portefeuilleverdeling voorop staan. We weten dat in menig gemeente de bestuur lijke organisatie dringend aan herzie ning toe is. waarbij één wethouder meer belangrijk kan zijn. Maar ook dan zullen partijen moeten uitgaan van het te ver delen werk en niet van het aantal per sonen dat graag wethouder worden zou. In bepaalde gevallen is het zelfs meer I dienstig raadsleden meer gelegenheid te bieden om zich intensief met het gemeen telijk bestuur in te laten dan om één ,an meer in het college te benoemen. Doet oen dit toch, dan zullen de bur- j gers moeten kunnen merken dat het gemeentelijk bestuur verbeterd is. Subsidie moet zinvol zijn COMS is de „kleine pers" (verenigings- schoolkranten, studentenperiodieken, jongerenbladen) een belangrijke zaak. Soms bestaan dergelijke bladen meer bij het verlangen van de mensen die ze uitgeven, dan bij de gratie van de lezers voor wie ze in de eerste plaats bestemd Zolang belanghebbenden bereid blijken betekenisvol bij te dragen in de kosten van hun „kleine pers" en de uitgevers binnen de wet en goede zeden blijven, moet de vrijheid om anderen informatie t« geven ruim baan houden. Maar wanneer uitgevers bij de over heid aankloppen om subsidie en dus geld vragen uit de algemene middelen, bijvoorbeeld om helemaal onafhankelijk te worden van andere geldgevers, lijkt ons de zekerheid nodig dat subsidie verlenen zinvol is. Wanneer de werkgroep jongerenpers een gecoördineerde nieuwsdienst en een gezamenlijk distributieapparaat wil op richten, kan dit financieel grote voor delen opleveren en geld vrijmaken voor een betere informatie. Maar vóór de overheid zo'n nieuwsdienst gaat sub sidiëren, moet eerst vaststaan dat sub sidie nodig en zinvol is. Tot het beste deel van de „kleine pers" hebben vroeger de bladen en periodieken behoord waarvoor infor manten en geïnformeerden bereid waren zich offers te getroosten. Wanneer de belangstelling van jongeren voor school- pers, undergroundbladen en dergelijke vrij gering blijkt te zijn, rijst de vraag of er wel zo'n grote informatie aan een eigen pers bestaat als uitgevers en redac ties veronderstellen. Te gemakkelijk wordt de bewering gelanceerd, dat ge brek aan voldoende geld de redactionele mogelijkheden beknot en dat daardoor de meningsvorming onder da jonge mensen in gevaar komt. Zijn uitgangspunt, werkwijze en doel van de jongerenbladen wel voldoende sterk om de jonge mensen te over tuigen van het nut van deze „kleine Wij vinden dat er momenteel belang rijker zaken zijn, die door subsidie in stand gehouden of van de grond ge holpen moeten worden. HOLLAND FESTIVAL 1970 Het sinds 1948 bestaande Del ler Consort, bestaande uit een en semble van Engelse vocalisten en instrumentalisten, zich specialise rend in uitvoeringen van madri galen uit Renaissance en Barok, heeft gisteravond de reeks van drie concerten, in de oud-katho lieke kerk onder auspiciën van het Holland-Festival 1970 met een hommage aan zijn illustere land genoot Henry Purcell, „Musician to the Stuart Kings" (1659-1695) besloten. Ter nadere informatie het gezel schap bestaat uit een gambist, een cla- veoinist. een sopraan, een bariton, een tenor en een counter-tenor. Die countertenor, tevens de leider Alfred Deller Cgeb. 1912). heeft een stemtype ontwikkeld, dat in het Enge land van de 16e en 17e eeuw zéér ge cultiveerd werd. n.l. een hoog geluld, dat door middel van de falset de hoogte van een vrouwelijke alt benadert, doch do kleur ervan is gans anders Dit Deller Consort nu presenteerde muziek, waarin de rijke verscheidenheid van het oeuvre van Purcell volledig tot uitdrukking werd gebracht: de aandacht vroeg meer voor liederen, die de lyri sche bewogenheden van de maker steeds opnieuw en steeds anders demonstreer den. doch ook voor zijn meer drama tisch getinte muziek, o.m. een adem benemend fragment uit de masque- combinatie van zang en dans. die de geboorte van de Engelse opera vooraf ging „The Fairy Queen", waarin DELLER CONSORT Sopraan Honor Sheppard Klavecimbel Alfred DeUe Robert Elliot Night. Mystery. Secrecy. Sleep, gebracht door sopraan, tenor, counter-tenor en bariton, achtereenvolgens optraden. Het slot en voor ons tevens het hoogte punt in een manifestatie, dat de feilloze kwaliteiten in samenspel en samenzang demonstreerde op een wijze. die voor de talloze hoorders adembenemend was. duidend bovendien op een vocale cul tuur, waarvan Engeland in de wereld van de muziek het monopolie lijkt te bezitten. Die vocale cultuur, ze kwam ook in de solistische prestaties volledig tot uiting: zo in The Blessed Virgin's Ex postulation. waarin de sopraan, waar lijk voortreffelijk door gambist en cla- vecinist geassisteerd wel een slui tend geheel! met haar fraaie colora tuur de diepe, angstverwekkende be wogenheden in deze wondere muziek- schuilend, tot leven bracht. Doch de top op dit gebied werd door de tenor bereikt: een tenor met een onberispelijke techniek, een tenor met een onberispelijke smaak hoe zeld zaam is deze combinatie! Daarvan over tuigde hij zijn auditorium in I'll sail upon the Dog-Star. ontspannen en spi ritueel voorgedragen. Ook de bariton en counter-tenor pre senteerde zich enkéle malen, waarin ook zij van hun goede smaak getuig den. Doch een blijvende herinnering bij de hoorders: die werd gewekt door hun ensemblekunst, behorend tot het aller hoogste, wat er op het gebied der in tieme kamermuziek momenteel geboden wordt. Duidend, behalve op een supe rieure muzikaliteit, op een beschaving, waarnaar een mens soms maanden kan snakken. Oase in een woestijn van barbaarse cultuurloosheid! B.R (Van o e radio- en tv-redactie) Van tijd tot tijd verschijnen er aan de opera-sterrenhemel kometen die met een ongelofelijke vaart naar omhoog schieten. Franco Corelli is zo'n figuur. Geboren in Ancona aan de Adriatische ZeeP zong hij, zoals alle Italianen, uit volle borst de volksliederen van zijn streek. Maar de mensen vonden dat hij een buitengewone stem had. Pas toen hij 23 was, begon hij les te nemen. De manager van de Opera te Rome ont dekte hem op een concours en enga geerde hem terstond. Wie in de Opera di Roma gezongen heeft, krijgt natuur lijk een naam. Volgde de beroemde Scala te Milaan en er kwamen uitnodi gingen voor de Festspiele in Salzburg Logischerwijs volgt dan ook de Metro politan van New York. de „Met" en Corelli, die ook nog zijn naam in de muziekwereld mee had, vloog naar de nieuwe wereld om daar te zingen. Toen lag de wereld open voor hem. U zult straks zijn aria's uit Rigoletto kunnen horen, uit Tosca van Puccini, het Ige- misco uit Verdi's beroemde Requiem en twee Italiaanse volksliedjes. Naast het vocale gedeelte zullen we ook kennis maken met de mens Corelli die van sport houdt, van autorijden, bandrecor ders en vooral van fotograferen; de jonge man van deze tijd. Vietnamees gebeuren met succes naar Beieren verplaatst BERLIJN De Duitse pers is in jubelstemming. Zal dan eindelij k. sedert 195G, weer eens een Gouden Beer In eigen land blijven? Michael Verhoevens „OK" maakt gezien het tot nog toe vertoonde een goede kans, twaalf films die voor de grote prijs maar er komen nog zeven dagen, met van dit filmfestival meedingen. De stryd is dus nog volkomen open- Zeker is echter, dat Duitsland met „OK" een betere kans maakt, dan in jaren is voorgekomen. Uitgaade van een historisch ge beuren heeft de jonge Verhoeven, die behalve de regie ook een der hoofd rollen op zich nam, een zeer indrin gende vaak rauwe film gemaakt. Op 18 november 1966 ontvoerden vier Amerikaanse soldaten in Vietnam een "jong inheems meisje randden haar aan en vermoorden haar. De Vijfde van de groep werd door zijn kameraden ge dwongen aan de verkrachting mee te doen, maar rapporteerde later het ge beuren aan zijn superieuren, die de zaak in de doofpot wilden stoppen. Dank zij een veldprediker kwamen de schuldigen toch voor de krijgsraad, die -zware straffen oplegde. Inmid dels zijn de vonnissen herzien en lopen reeds twee van de vier daders vrij Verhoeven heeft niet de fout ge maakt deze geschiedenis in Vietnam te willen reconstrueren, maar ver plaatst de handeling naar Beieren waar vijf Münchener acteurs en een Beiers schoolmeisje de gebeurtenissen op hun eigen wijze nog eens in beeld brengen. Door de handeling naar Paasmaandag te verplaatsen wil Ver hoeven bovendien de geschiedenis het karakter geven van een oud Beiers passiespel, maar dat komt er nu juist niet uit. Na een introductie, waarin de acteurs zich aan het publiek voorstellen, wordt in enkele trage sekwenties ge toond hoe de vijf militairen in een zaamheid, wachtend op actie, de tijd zoek brengen met hel aanleggen van versperringen en als die gereed zijn, terwijl er nog geen spoor van de vijand te bespeuren valt, met het leggen van een kaartje. De verveling is voelbaar en als een argeloos boe renmeisje hun stellingen passeert, be sluiten vier hunner voor de grap het meisje als vermeend spionne te on dervragen. Het verhoor krijgt de vorm van een afgedwongen biecht en windt de mannen zo op, dat zij tot gewelddadige handelingen overgaan. De vijfde, een gewoon soldaat, komt voor het weerloze meisje op, maar Acteur, regisseur en scenarioschrij ver Michael Verhoeven als Private Eriksson in „O.K. staat machteloos omdat hij in rang de mindere is. Na de gruwelijke moord, vlucht hij om zijn strijdmak kers aan te geven, maar vindt geen gehoor bij de legerleiding, die hem erop wijst, dat het oorlog is en de mannen, die in een vreemd land de hoogste offers moeten brengen wel eens een verzetje mogen hebben. In grauw zwartwit beelden verfilmd is .,OK" meer een cynisch constateren van het verval van menselijke waar digheid in oorlogstijd, dan een anti- Amerikaanse film. mede door het verplaatsen van de handeling naar het Beierse landschap. Al spreken de soldaten sappig Beiers, het gegeven is tijdloos en niet aan plaats gebonden geworden. Zal „OK" hoge ogen gaan gooien als het aankomt op het verdelen van de Beren, de Israëlische inzending „The traveller" van Moshe Mizraki behoort tot de gebrandmerkte outsiders. Een Duitse oorlogsmidadiger (Hans Christian Blech) is naar Israël ge vlucht en heeft zich daar in twintig jaar een nieuw bestaan opgebouwd als houder van een afgelegen hotelletje. Op zekere dag komt een vreemdeling (Claude Rich) langs, die er zijn intrek neemt tot grote ontsteltenis van de eigenaar, die meent, dat hij na jaren „ontdekt" is. Na een kleine zenuwen oorlog tussen de onverwachte gast en de gewezen Gestapoman, vermoordt de hoteleigenaar zijn enige cliënt, om bij zijn terugkeer te ervaren, dat een Wolfgang Fischer als Private Race en Friedrich Thun als sergeant Meserve in de Duitse film „O.K.". nieuwe, onbekende zijn intrek heeft genomen in het hotel In fraai gefotografeerde beelden zet Mizraki ons dit voor, maar het ge drag van de vreemde hotelgast is zo onlogisch, zo roekeloos voor een ge heimzinnige wreker, dat wij geen mo ment in deze situatie kunnen gelo ven. Daarmee slaat en in dit geval valt de film. Leuk bedacht misschien door de makers, maar verre van in telligent. De Israëlische filmindustrie heeft nog heel wat te leren wil zij ooit een publiek echt boeien. OTTO MILO OMROEPWET EN AUTEURS RECHT (VèPtinze qorrësponcfcnl) AMSTERDAM Een heleboel bladen in Nederland zouden minder in finan ciële moeilijkheden zijn, wacccer zij hun voorlichtende taak op het gebied van radio- en t.v.-nieuws hadden kunnen verrichten. De hele zaak is te politiek, te weinig journalistiek benadert. Nu bestaat de vreemde situatie, dat het Belgische blad De Post op de Nederlandse markt kan verschijnen met de volledige pro gramma's van Hilversum, terwijl Nederlandse bladen dat niet kunnen. Het TROS-programma „Tussen wal en schip" berustte eigenlijk wel op een aardig idee: liedjes die de (open bare) finale van het nationale song festival niet gehaald hebben in de openbaarheid brengen en dat te doen in de vorm van een door tv geregi streerde radio-uitzending. NEDERLAND I NOS 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal KRO 19.04 uur: Piste Deze mening wordt uitgesproken door dr. L. van Vollenhoven, die hedenmid dag aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is gepromoveerd op het proefschrift „De zaak Televizier". In het dagelijks leven is hij directeur van de N.V. Rotogravure, die Televi zier uitgeeft. Hij was erbij betrokken, toen de politie in 1965 een inval deed in de drukkerij en het zetsel in beslag nam teneinde het bewijs te kunnen leveren, dat het blad inbreuk maakte op de auteursrechten van de program mabladen. Een en ander leidde er indertijd toe. dat Televizier in beroep ging bij de Europese commissie voor de rechten van de mens. Na het aan nemen van de omroepwet echter sloot het blad een samenwerkingsovereen komst met de AVRO omdat anders het voortbestaan teveel in het gedrang zou komen. Op grond daarvan is het beroep bij de Europese commissie weer ingetrokken. Maar in zijn proef schrift zet dr. van Vollenhoven de juridische strijd min of meer voort. „Door de kijk- en luistergelden en de inkomsten van de reclame kunnen de omroepen in Nederland over dermalig grote sommen geld beschikken, dat het niet nodig is hun belangen te beschermen door eën pseudo-auteurs- recht te creëren op de tijdelijke pro grammagegevens", aldus dr. van Vol lenhoven in een toelichting op zijn (Van o e radio- en tv-redacteur) HILVERSUM Kardinaal Alfrink was zichtbaar ontroerd toen op het Pasto raal Concilie in april 1969 de voorzitter prof. Steenkamp onverhoeds de loftrom pet over hem stak. In aansluiting daar op verkondigde de kardinaal de stel ling: „Ook" een bisschop heeft er wel eens behoefte aan om bevestigd te wor den". Dat is het eerste beeld van een docu mentaire die zijn levensweg naar en in dat bisschopsambt belicht. Zijn jeugd in Nijkerk, bijbelstudie, professoraten in Rijsenburg en Nijmegen, hei ambt van aartsbisschop, kardinaal tijdens Vatica- num II en president van het Pastoraal Concilie. Aanleiding tot dit tv-programma zijn de drie gedenkdagen die de kardinaal dit jaar viert, namelijk zijn 70ste ver jaardag (geboren 5 juli 1900), 15 jaar op de zetel van Utrecht (31 oktober 1955) en 10 jaar kardinaallaat (28 maart 1960). Beelden van zijn historische opgang en van zijn dagelijkse werkzaamheden en interessen illustreren deze feiten. Het zwaartepunt evenwel vormt een uitvoe rig gesprek met de kardinaal om de diepere achtergronden van dit leven te laten ontdekken. Bovendien geven en kele vrienden in het kort een visie op zijn persoon. De documentaire eindigt met een antwoord van de kardinaal. desertatie. „De omroepwet geeft op talloze punten een onjuiste uitleg van de geldende jurisprudentie betreffende het auteursrecht. Het is een duidelijk politiek stuk ter bescherming van de omroepen. De artikelen 22 en 23 van de omroepwet* die andere bladen uit sluitend van het programma-nieuws, zijn in strijd met artikel 7 van de grondwet en met artikel 10 van het verdrag van Rome tot bescherming van de rechten van de mens. Ik geef toe dat het hele omroepbestel in el kaar zou storten, als mijn theorie zou worden gevolgd en als er niet een nieuw systeem voor in de plaats zou komen, wel,: laat de wetgever dan tijdig voor een nieuw systeem zor gen". Nederland uniek Dr. van Vollenhoven stelt in zijn proefschrift onder meer het volgende: „De strekking van artikel 22 omroep wet is het versterken van het mono polie van de omroéporganisaties op het stuk van de berichtgeving omtrent radio en tv. Dat dit geschiedt met een beroep op het auteursrecht is een miskenning van de aard en de begin selen van het auteursrecht als een recht van de scheppende mens. De vraag of alle geschriften, die door de omroeporganisaties worden samenge steld. voorwerp van het auteursrecht behoren te zijn, kan niet anders dan ontkennend beantwoord worden. De omroepwet 1967 geeft een ongewenste en ongemotiveerde uitbreiding van het auteursrecht". Een onderzoek van de promovendus in het buitenland heeft uitgewezen, dat de situatie in Neder land uniek is voor Europa. Noorwegen is het enige andere land, dat pro grammagegevens via het auteursrecht beschermd. Een uur engels in VPRO- Vrijdag' (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De VPRO zal .vanaf vandaag gedurende het zomerseizoen, elke week van 20.00 uur tot 21.00 uur. ten behoeve van geïnteresseerde bui tenlanders een uitzending in het En gels gaan verzorgen. Het radiopro gramma zal gepresenteerd worden door een Amerikaan Jfm Ritter, ge woonlijk correspondent in Londen voor „VPRO-vrijdag". Het programma zal zich voornamelijk bezig houden met het verstrekken van informaties afgewisseld met muziek. Een vast programmapunt wordt in ieder geval een herhaling van het nieuws in het Engels Ook aan buiten landers wordt natuurlijk, zoals ge bruikelijk in „VPRO-Vrijdag" de mo gelijkheid geboden telefonisch direct tijdens de uilzending te reageren Hiervoor zullen bij de telefoonredactie mensen worden ingeschakeld die het Engels beheersen. Een wagen met mo bilofoon zal uitrijden om buitenlan ders te vragen te reageren en eventu eel over hun ervaringen in Nederland te vertellen. De kwaliteit viel niet mee, zodat «ühttrm ÜKBn. fllstoiWrt-tlM--.ia— voorronden goed gejureerd leken. Het Journaal aardigste vonden we, ook thans, de bijdrage van The Hearts of Soul, met als bijna-eerste: Bonny St. Clair. De reportage kwam er onder Paul Boots' regie goed uit, liet zien dat er voor zo'n radio-uitzending heel wat meer komt kijken dan even een microfoon opendraaien. „Voyage to the bottom of the sea" is een programma dat we onmogelijk waarderen kunnen. maar veel TROS'ers blijken er gek op te zijn en waarom zou de TROS daar geen re kening mee houden? Deze omroep maakte tenslotte veel goed door de succesvolle show van Juliette Gréco •20.20 Amusements- programma Benny Hill De VPRO piknikte weer. Met een redelijke Britse pop-groep, met ver schrikkelijk oude films en o.m. met dr. John de Nighttripper, met verse oorlogskleuren beschilderd en dus kennelijk zó uit de woeste binnenlan den van de Ver. Staten geplukt Met zijn groep bracht hij een soort ver schrikkelijke jungleshow. Zou zo iets nou echt aanslaan bij de 2 procent van de kijkers die de VPRO nog gemiddeld weet te trekken? Franse staking dupeert NOS HILVERSUM (ANP) De NOS heeft de bemiddeling van de Europese Radio Unie (E.B.U.) ingeroepen teneinde te trachten, langs deze weg een einde te krijgen aan dc staking bij de Franse radio en televisie. De NOS is voor wat zijn berichtgeving over de Tour de France betreft ernstig gedupeerd door de staking bij een deel van het O.R.T.F.-personcel. De staking heeft onder meer tot ge volg, dat via de radio geen recht streekse reportages meer kunnen wor den verzorgd over het verloop van de etappes, waardoor de televisie 's a- vonds geen samenvattingen meer kan verzorgen van het wedstrijdverloop. De NOS stelt thans pogingen in het werk om voor de verzorging van de radioreportages de beschikking te krijgen over vaste lijnen van de Franse PTT in tal van plaatsen, waar de tourcaravaan passeert. In geval van nood kan men ook nog gebruik gaan maken van technische facilitei ten van Radio Luxemburg, die om de vijftig kilometer langs de route een vaste post heeft ingericht. Tv-vakantie- programma 's VARA 16.00 uur: oJurnaal 16.02 uur: Dagje ouder 17.00 uur: Banana splits NOS 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal VARA 19.04 uur: Rawhide •20.00 uur: Journaal 21.10 uur: Portret van kardinaal Alfrink •21.55 uur: Bonanza •22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.00 uur: Tennisreportages 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 21.45 uur: Mannix 22.35 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 14.00 uur: Tennisreportages 17.00 uur: Sluiting 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: 19.04 uur: Vrij-uit AVRO 19.30 uur: Portret ve Corelli 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: AVRO's Tele-archief 22.45 uur: 19.11 uur: Koorzang 19.28 uur: De erfenis NCRV •20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Weens Concert (Holland Festival) •21.10 uur: Paardekracht op zei 21.35 uur: Weens concert (tweede gedeelten) 22.15 uur: Evangelie 22.25 uur: Hier en nu 22.50 uur: Jöurnaal HILVERSUM II 248 M. NCRV: 18.00 Stereo: Bussumse koorvereni ging en licht orkest. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en nu: actualiteiten. 19.00 Wereldpanc -evraagde ls de we; riëntatie oecumene. 19.50 Stereo: Lichte (opn.). 20.00 Holland Festival: 1 tysterie. £3.30 Stereo: Mid- BRUSSEL (NED) 324 UI. 18.00 Nieuws. 18.03 Verzoekprogramma vooi soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.31 Grammofoonmuziek (18.35 Wegwijs wezen. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwcnken. 18.3: Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt. 19.30 Oude muziek. 20.00 Lichte mu ziek. 21.00 Mensen en dingen rond eer HILVERSUM I 402 Ochtendgymnas- heidsvoorlichting: Vast en zeker een programma van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid met informatie over de sociale verzekeringen. Redactie: Claude Bellonl en Ton Marseille. 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands kommentaar. Christian Science: 13.00 Be vrijding van spanning op liet ia (hertf.) "12^0'* Tussen staf-t en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VA- mentsprogram- Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beethovt KRO: 14.00 Stereo: P.M.: veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 -*■ - programma over amateuristische HIRO: HIRO-Maga- muziekbeoefeninf HILVERSUM Evenals het vorig jaar zullen de omroepverenigingen en de NOS gedurende de schoolvakantie- periode elke dinsdag- en donderdag middag weer speciale vakantiepro- giamma's uitzenden en wel steeds van 15.30 uur tot plus minus 16.30 via Nederland I. De eerste ui.zending is op dinsdag 7 juli en de laatste op donderdag 20 augustus. 1 3" A tl.t' k 11" 1" 10 S0* liederen' der herdenking: verzoekprogramma van klassieke muziek. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II 298 M. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.ii Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 oren en zien; 7.30 Nieuws. 7.32-7.50 Hier en Nu: actualitei ten). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deunt Laudamus: gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Stereo: Promenade orkest: lichte Franse HILVERSUM II 248 M. EN FM-KANALEN KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djlnn: gevarieerd programma. (10.00 en ll.OO Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevolmachtigd: Een ko ning te rijk voor de door u gevraagde plaat. 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: Pop-muziek in 4 etappes, afgewis seld met direkte reportages Van het Franse fietsfeest. (14.00. 15.00 en 16.00 Nieuws). NCRV: 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen. BRUSSEL (NED). 324 M. dagklapper en SOS-berichtez 11.15 Stereo: schippers. 13.20 Lichte muziek en lek. 11.55 Mc- van de Ronde van Frankrijk. (14.00 e

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2