Ceictsc Sou^ont Frisse bries op zwoele Berlinale door Paul Williams „OUT OF IT Zeskampploeg Alphen accordeert met NCRV Songfestival Knokke vier maal uitgezonden Tarzan en de Amazones Geen „Land van belofte" f RADIO VANAVOND PACINA 2 WOENSDAG 1 JULI 1970 Optimistische motivering "PR zijn verschillende redenen die ervoor pleiten om akkoord te gaan niet het plan van minister Beernink: de Kamerverkiezingen van volgend jaar te vervroegen tot eind april. Alleen de motivering waarmee onze autoriteiten werken, spreekt ons niet zo aan. Zou het echt waar zijn, dat bij parlementsverkiezingen kort vóór de tiende mei het volgend kabinet in belangrijke mate de miljardennota voor 1972 beïnvloeden kan? - de kans hierop lijkt momenteel gering duurt de kabinetsformatie wel weer vier a zes weken. En -dan kan de nieuwe regering niet veel meer doen dan bijvijlen of accenten verleggen. Zo beschouwd gaan de motiverin van minister Beernink c.s. van optimistische veronderstellingen uit. Vóórwerk truowbare economische en financiële ramingen in het begin van 1971. Dit ten gerieve van alle partijen en politici. Die kunnen dan aan de hand van hun urgentieprogramma nuttig vóórwerk verrichten, door Da te gaan wat zij bij de beschikbare middelen van hun programma reeds in 197l/'72 kunnen i realiseren. Desnoods kunnen dan reeds in het openbaar voorstellen worden te schaarse middelen te De kiezers krijgen dan echte duidelijkheid en wie weet wordt ook het tempo van de kabinetsformatie in de lente van het volgend jaar erdóór bevorderd. Vredesregeling of escalatie in Midden-Oosten pEN van de grote moeilijkheden voor J een regeling van het conflict in het Midden-Oosten is de Israëlische overtuiging, dat de Arabische landen maar één doel voor ogen hebben: de Israëliërs in zee te drijven en de onder auspiciën van de V.N. en met medewerking van de Sovjet-Unie gegrondveste staat Israël van de kaart te doen verdwijnen. Deze overtuiging stoelt op waarschijnlijke gronden: de extreme opvattingen voeren in de Arabische landen de boventoon; de ongetwijfeld aanwezige gematigde krachten, die geen bezwaar hebben tegen een erkenning van Israël, komen (nog) niet aan bod. Dit is een toestand, die dé escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten zeer in de hand werkt. In de zekerheid voor het naakte bestaan te moeten vechten is Israël overgegaan tot wat het noemt „defensieve acties"; dat wil zeggen aanvallen op Arabisch gebied, waar het geschutsopstellingen, El Fatahbases of raketopstellingen weet, door middel waarvan Israëlisch gebied bestookt kan worden. Israël gebruikt daartoe de duidelijke supprematie die het in het luchtruim heeft. Om zich tegen deze soort acties te kunnen verdedigen, hebben de Russen Egypte uitgerust met de zogenaamde SAM-3-raketten. Deze raketten zijn in staat om laag vliegende vliegtuigen op te vangen, die aan de radar ontsnappen en nu wordt hel ook duidelijk waarom Israël zo gebrand is op de levering van Amerikaanse Phantoms; tegen deze vliegtuigen is ook de SAM-3 niet bestand. Ook wordt het duidelijk dat Washington zeer aarzelt zomaar deze Phantoms te leveren, „want", zo redeneert men in Washington ongetwijfeld, „wat zullen de Russen dan aan Egypte gaan leveren opdat ook de Phantoms onderschept kunnen worden?" Met andere woorden: de VS. zijn zeer beducht voor een escalatie, waarvan het einde niet in Ongetwijfeld is het nog niet officieel bekendgemaakte Amerikaanse vredes plan gekoppeld aan de eventuele leve ring van Phantoms en ongetwijfeld heeft het bezoek van Nasser iets te maken met een eventuele uitbreiding van de Russische steun. Vandaar het intensieve contact dat Washington met Moskou over het Miden-Oosten heeft. Er is namelijk geen middenweg mogelijk tussen de keuze: een regeling, die alle bedreigingen voor de staat Israël wegneemt, of een escalatie van de strijd, die nu al zolang rond de grenzen van Israël woedt. Lang wachten op antwoord IN „Het Schoolbestuur" klaagt mr. F. van der Ven, adjunct-directeur van het Centraal Bureau voor het Katholiek Onderwijs, over het uitblijven van een briefje, dat staatssecretaris Grosheide zou moeten schrijven. In casu gaat het om een briefje, dat de Nederlandse Katholieke Schoolraad officieel erkent als maatschappelijke organisatie, die voor de overheid voldoende representatief is om te adviseren In belangrijke kwesties de mammoetwet betreffend. Wel heeft staatssecretaris Grosheide een paar maanden 'geleden- <le"" Nederlandse Katholieke Schoolraad genoemd als orgaan dat voor de overheid een competente gesprekspartner kan zijn. maar het briefje waarin deze erkenning formele bevestiging krijgt, laat lang op zich wachten. Terecht Katholieke Schoolraad wel ongeduldig: „Het gaat als op zulke zaken zo lang gewacht moet worden", klaagt mr. Van der Ven. Misschien heeft staatssecretaris Gros- heide het gevoel terzake van het voort- j gezet onderwijs al met zoveel advies- instanties te maken te hebben, dat hij I door de bomen het bos niet meer kan Of gaat ook hij allengs overhellen tot de mening, dat bij reorganisatie en de mocratisering van het onderwijs men naast de hoofdrolspelers niet te veel bijrollen zetten moet, wil men op rede lijke termijn zaken, kunnen doeir? In dat geval moet de Katholieke Schoolraad desnoods maar ongevraagd zoveel mogelijk in het openbaar van zijn jassen inzichten getuigen. BERLIJN Juist op het moment dat het drukkend-zwoele Berlijn werd opgefrist door een fikse regen bui vond in het Zoo-Palast eenzelfde aangename temperatuurwisseling plaats. Na de vergeefse pogingen van Patrick Lcdoux. Tinto Brass en Alain Robbe-Grillct om ons met ver stikkende beelden te doen vergeten boe weinig zij eigenlijk te zeggen hadden, kwam bij wijze van versna pering een luchtig, pretentieloos werkje als Paul Williams ..Out of it" als een weldadig frisse bries. Deze eerste zwart-witfilm in het festival tekent haarscherp met toch simpele beelden de moeilijkheden, die een jongeman op de grens van volwassenheid kan hebben in zijn omgang met meisjes. Paul, zoon van welgestelde ouders, brengt naast zijn studie en zijn voetbaltraining een groot deel van zijn tijd door op hel strand. Hij heeft zijn oog laten val len op de begeerlijke Christine, maar weet niet goed hoe hij haar moet benaderen, te meer daar zij voortdurend in gezelschap verkeert van de stoere sportheld van de school, de ietwat domme en machts wellustige Russ. Misschien iets te lang uitgesponnen gezien het vrij magere gegeven is ..Out of it" toch een treffende schildering geworden van de problemen waarmede een wat tengere jongeman te kampen heeft op het pad der verovering op een strand vol breedgeschouderde leeftijdsgenoten. Autobiografisch De film gesitueerd in het begin van de jaren zestig is grotendeels autobiografisch en dat wordt duide lijk in de zeer intieme wijze waarop Williams zijn gegeven benadert. Paul Williams, die wij destijds in Londen aan het werk zagen toen hij daar Hans Koningsbergers ,*The re volutionary" verfilmde, kent de be perkingen die zijn leeftijd meebrengt en kiest zijn onderwerpen dan ook zo, dat hij er zelf affiniteit mee heeft. In „Out of it" zien we naast Barry Gordon een vestzak Dustin Hoffman in ..The Graduate" John Voight als de overheersende Russ ..Out of it" werd voor Schlesingers ..Midnight Cowboy" gemaakt en Voights rol is dan ook minder be langrijk. al blijkt ook hier al zijn onmiskenbaar groot acteertalent. Koude douche Na ..Out of il", het opkikkertje dat de, twintigste Berlinale na een drie tal pompeus-surrealistisch getinte, maar holle werkjes hard nodig had. zorgde West-Duitsland na de frisse bries voor een koude douche: Rainer W. Fassbinder, die met zijn „Liebe. ist kalter als der Tod" vorig jaar op het festival al voor een tragisch dieptepunt zorgde, sedertdien toch vier Bundespreisen en 650.000 Mark binnenhaalde met films als „Katzel- macher" en „Götter der Pest" pre senteerde zijn jongste produkt „Wa- rum lauft Herr R. amok?" Fassbin der staat in München bekend als een voorstander van het anti-theater. Zijn groep improviseert maar wat op de planken en heeft er nog succes mee ook bij een trouwe groep be wonderaars. Dat mag hij en het zou allemaal niet zo erg zijn als hij met zijn anti-theater ook nog niet eens blijkt, dat Rainer Fassbinder in ei gen land misschien als filmmaker nog een kans heeft. anti-films ging maken en dit keer nog wel in kleuren, die men anti-, kleurenfilm zou kunnen noemen. „Warum lauft Herr. R. amok?" ver telt van een oer-saaic technisch te kenaar met een goede baan en zo op het eerste gezicht gelukkig ge trouwd. die plotseling zijn gezin uit moordt en zichzelf ophangt. Zo plot seling was het overigens voor ons niet. want meneer R. hoe saai zelf ook verveelde zich stierlijk. En met hem de buitenlandse toe schouwer. die anderhalf uur naar half verstaanbare en voor zover wij konden nagaan zeer onbenullige dia logen had moeten luisteren. Maar ziet het ongelooflijke gebeurde. Het Duitse publiek, humorloos en snel klaarstaand met boegeroep, lachte onbedaarlijk en applaudisseerde geestdriftig. Waaruit maar weer wek- Interessanter dan slaapv kende werkjes als die van Fassbin der is ook dit jaar ongetwijfeld het retrospectieve programma, dat naast Gouden Berenwinnaars uit de ach ter ons liggende twintig jaren ook nog een hele serie Fred Astaire- Ginger Rogersfilms brengt. De thans 71-jarige Astaire en de thans 59- jarige Ginger zullen tot groot ver driet van de organisatoren niet naar Berlijn komen, hun meer dan dertig jaar oude films trekken echter avond aan avond volle zalen. Vast patroon Wie. er een studie van wil maken komt tot de verrassende conclusie, dat al deze succes-musicals volgens een vaststaand patroon werden ge maakt. Fred maakte Ginger het hof, en zij wil niets van hem weten. Als gedachten ver- de handeling rus uur kan rekken zonder nog) het publiek zich verveelt. Edward Everett Horton speelt steevast Freds oude, blunde rende vriend, Eric Bloreis steeds een Engelse butler en Eric Rhodes de gigolo, die het liefdespaar dwars zit. Iedere film heeft een solo van Astai re, drie zeer originele dansnummers van Fred met Ginger en elke film telt twee of drie „evergreens", waar van Fred er de meeste mag zingen. Cole Porters „Nighl and Day" uit „The gay divorce" ligt hem minder dan dc songs die Gershwin of Irving Berlin schreven respectievelijk voor „Shall we dance" („Lets call the whole thing off", They all laughed", ,|They can't take thai away from me") en „Carefree" (,.I used to be colourblind" en „Change part- (Van o e radio- en tv-redaete'ur) A1 ongevraagd advies volgens hel de XCRV- HILVERSUM Dezer dagen'Heeft op het gemeentehuis in Alphen aan den Rijn een bespreking plaatsgevonden ■tegenwoordigers van het ge- .tebestuur en een delegati verwikkelingen welke na de laatste .zeskampwedstrijd op 23 mei waren r de medailles, welke de wordt de spreekwoord niet altijd welkom, het kan beetje niettemin zeer belangrijk zijn. televisie onder leiding heer D. C. van Bommel, hoofd afdeling gevarieerde programma's. leiding Toen dr. L. de Jong destijds zijn geruchtmakende Delftse rede hield over de door hem kritiek geachte gevechtswaarde van de Nederlandse strijdkrachten hebben wij ons hier erover verbaasd dat VARA's Achter het Nieuws daar niet onmiddellijk aandacht aan schonk. Een andere ver baasde is dr. L. de Jong zelf. veteraan van zo'n 200 Achter het Nieuwsuit zendingen, die gisteren moest „overlo pen" naar AVRjO's Televizier om die verbazing te tonen. Hem was, zo zei hij, wel aanvankelijk gelegenheid geboden om in A.h.N. op te treden, maar er waren steeds „technische" moeilijkheden die een spaak in het wiel staken. Vreemd voor een rubriek die de ene „extra" na de andere de ether inzendt. Meer voor de hand liggend lijkt ons de veronderstelling dat de Uyl in de ol men er iets mee te maken had, m.a.w. dat er achter A.h.N. politieke krach ten werkzaam zijn die een politiek- onwelgevallig onderwerp uit kunnen rangeren. Dat is in zoverre ook jammer omdat dr. de Jong het in Televizier alleen had over de reacties op zijn rede, niet inging op de merites van wat hij betoogd had. Bij een directe A.h.N.- aanpak zou een kritische A.h.N.-on- Vanavond weer nieuwe filmserie De nieuwe Amerikaanse filmserie „The outsider", waarmee de KRO-televisie hedenavond start, is ontworpen door de man, die ook „The fugitive" en „Run for your life" op' zijn naam heeft staan: Roy Huggins. De hoofdpersoon is David Ross. Een man zonder diploma's, maar met zes jaar gevangenis achter de rug. Een individualist, die doorlopend met de maatschappij in conflict is. Een eenzame, die geleerd heeft met zijn eenzaamheid te leven. Hij is een „outsider", maar hij is tevens een privé-detective, die op zijn eigen nonconformistische manier licht brengt in de duistere zaken, die de scenarioschrijvers voor hem bedenken. David Ross wordt gespeeld door Darren McGavin, die meewerkte aan ver schillende televisieseries, onder andere ..The defenders" eri „Ben Casey", aan speelfilms als „The man with the golden arm", terwijl hij op Broadway optrad in onder andere „Dinner at eight" en „Death of a salesman" Hilversum II, 21.15 uur J Bij dit gesprek, dat onde stond van burgemeester, mr. R. M Gallas, was ook de heer A. van Om men, non-playing-captain van d> Dr. de Jong kon o.i. overigens terecht Alpheuse zeskampploeg aanwezig. klagen over de ontvangst die zijn rede Aanleiding tot dit gesprek vormden d< in de publiciteitsmedia heeft gehad. Hij noemde enkele onbehoorlijke ge vallen, enkele gevallen ook van (mis schien door gebrek aan zorgvuldig heid) verkeerd citeren, zowel van hemzelf als van zijn naamgenoot de minister-president. Een van die ver keerde citaten gaf KRO's Brandpunt nog dezelfde avond een „smeuige" uitsmijter in handen. Schoolradio in het Fries Brandpunt verraste overigens met filmbeelden van het popfestival te Rotterdam, beelden derhalve die VA RA en NOS niet hadden kunnen bie den. Brandpunt ging daarbij diep in op het feit dal in het Kralingse Bos de Opiumwet nadrukkelijk aan de lo pende band overtreden werd zonder dat iemand daar iets aan deed. Lex dura sed lex, dachten wij. Zolang een wet er is moet zij toegepast worden, of zij moet als ze ondeugdelijk blijkt worden afgeschaft. Hasj ro ken is verboden, evenals brandkasten kraken en doden op een zebrapad. Als je het een toestaat kun je het ander nauwelijks verboden achten... De tweede aflevering van De Opstan ding, naai- de roman van Tolstoi, be vestigde dat we hier indecdaad te maken hebben met een uitzonderlijk goede bewerking van een literair meesterwerk in een opvoering die na genoeg niets te wensen overlaat. De AVRO is heel gelukkig geweest met deze Britse aankoop. Vg. DEN HAAG (ANP) Friese Taalpolitiek heeft de regering geadviseerd de NOS een zendmachti ging te verlenen voor de uitzending van Friese schoolradioprogramma's! Aldus blijkt uit het rapport van de commissie, dat dinsdag aan de Tweede Kamer is aangeboden. De commissie is van oordeel, dat de Friese schoolradio ,,in belangrijke mate" kan bijdragen tot de bevordering van de kennis en het gebruik van de Friese taal. Zoals reeds gemeld, kan de regering zich in algemene zin verenigen met de uitgangspunten en grondslagen voor een beleid inzake de Friese taal en cultuur, zoals die staan weergege ven in het rapport-Commissie Friese- Taalpolitiek. De regering is van oor deel dat met inachtneming van de eenheid van het culturele beleid en rekening houdend met de belangen van de Friese bevolking, haar beleid erop gericht moet zijn in samenspel met de provinciale overheid en de gemeentelijke overheden in Friesland, de eigenheid van de Friese taal en taalcultuur te waarborgen. NCRV voor de winnende ploeg van Alphen beschikbaar had gesteld. Als mede de hieromtrent verschenen be- De vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en van de NCRV wa ren het er over eens dat de kwestie over de uitvoering van de medailles, die in de overigens begrijpelijke, emo tionele finalesfeer ontstond, onbeteke nend is om de sinds vele maanden bestaande uitstekende verstandhou ding tussen zeskamp-Alphen, de ploegcaptain en de NCRV-televisie te doen verstoren. De waardering, welke wederzijds be staat voor het door alle partijen vaak onder hoogspanning verrichtte werk voor de zeskampuitzendingen, was voor beide vertegenwoordigingen aan leiding, om het verschil in opvatting over de uitvoering van de medailles vooralsnog te laten rusten en geza menlijk in goede harmonie de voorbe reiding van de uitzending van de Alp- hense ploeg naar West-Berlijn ter KRO protesteert tegen imitatie van VARA HILVERSUM Het lunchpauzepro- gramma „Van 12 tot 2" van de KRO- radio heeft sinds kort concurrentie gekregen van een VARA-uitzending rond het middaguur, waarin Jan Blaaser met een luchtig praatje en veel muziek onder de titel „Hallo...vol luk" de luisteraars vermaakt. De AVRO heeft op dezelfde golflengte het programma voor de vrouw met een knipoog naar de man. dat tot titel krijgt „Rond om 12". Dat de omroepen eikaars succesvolle formules proberen na te bootsen, is geen nieuws, maar wel druist het tegen de Hilversumse afspraken in, dat nimmer op beide zenders te zelfder tijd gelijksoortige programma's zullen worden uitgezon- De programmaleiding van de KRO acht dit in strijd met de coördinatie- voorschriften en heeft dan ook protest aangetekend bij 8e programmaleiding van de VARA-radio. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Voor de twaalfde maal wordt, van 10 tot en met 16 juli, in hel Casino te Knokke het Songfestival of te wel de strijd om de Europese beker voor zangvoordracht gehouden. Hier aan nemen deel ploegen uit België. Nederland. Frankrijk, Engeland, Wcst- Duitsland en Spanje. Na de finale op 16 juli wordt op 17 juli nog een zogenaamde Amerikaans- Europese superlinale georganiseerd, hetgeen inhoudt, dat een ploeg samen gesteld uit de beste vertegenwoordigers van de Europese bekerwedstrijd, uil- komt tegen een Amerikaanse ploeg die werd samengesteld naar een gelijk soortige wedstrijd in de Verenigde De Nederlandse t.v. zal niet alleen op twee avonden reportages van dit festi val van de B.R.T, overnemen, maar ook de finale en de superfinale en wel als volgt: Zondag 12 juli via VARA op Nedei land I van 22.15 tot 23.30 uur de ont moeting tussen de Nederlandse en de Engelse ploeg De Nederlandse ploeg bestaat uit José den Burger. Helen Shepherd, Bonnv St. Claire. Marius Monkau en Jacco van Renesse. De Engelse ploeg wordt geformeerd door: Tony Christie, Bobby Hanna, Saman- tha Jones en André Silver. Op dinsdag 14 juli via dc AVRO op Nederland I van 22.45 tol 23.15 uur de ontmoeting SpanjeNederland. Spanje wordt vertegenwoordigd door: Julio Iglesias, Cristtna. Jaime Morey, Dova en Dyango. Op donderdag 16 juli via de TROS op Nederland II van 21.30 tot 22.45 uur volgt de uitzending van dr finale. Tenslotte op vrijdagavond 17 juli in het KRO-programma op Neder land II van 21.30 tot 23.00 uur dc superfinale waarin de beste Europese solisten uitkomen tegen 5 Amerikaanse De jury van de Europese beker vooi zangvoordracht staat onder leiding van dc- heer Frank Tappolet. secretaris generaal van het concours om de gou den roos van Montreux Nederland- jurylid is Bob Rooyens De uitzendingen worden gepresenteerd door Jan Theys. Binnenkort aanleg „caien" en „gaien" DEN HAAG (ANP) Minister drs. J. A. Bakker (Verkeer en Waterstaat) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat de ministeriële beschikking met betrekking tot de aanleg van de cen traal antenne-inrichting (CAIEN) en van gemeenschappelijke antenne- inrichting (GAIEN) heeft moeten wach ten op de opstelling van de technische machtigingsvoorwaarden. Deze zijn thans gereed gekomen, zodat de mi nisteriële beschikking op* korte ter mijn tegemoet gezien kan worden. Een en ander blijkt uit het antwoord van de minister op schril olijke vra gen hierover van het KVP-Kamerlid W. P. G. Assmann. In dit antwoord distantieerd minister Bakker zich van mr. P. Rolff, directeur van de N V Casema". die de gedachtengang ont vouwde. dat het kabeltelevisienet ook wel eens helemaal een staatszaak zou kunnen worden". Edgar Rice Burroughs (leefde van 1875 tot 1950) schreef in 1914 een roman over een adelijk jongetje dal tijdens een safari in Afrika van zijn ouders werd gescheiden, in de wilder nis achterbleef en daar door apen werd opgevoed. Hij werd een natuur mens die later, toen hij gevonden werd. de taal van de mensen moest leren en niets begreep van hun leef gewoonten. Hij was een kind der wildernis! Omdat de auteur in het Californische plaatsje Tarzana woonde, noemde hij zijn held Tarzan. „Tarzan van de apen" heette het boek en er werden vijf miljoen exemplaren van verkocht. In 1918 kwam de National Film Cor poration op de idee om het verhaal te verfilmen en de atleet Elmer Lincoln kreeg de hoofdrol. Weinig films heb ben zo'n succes gehad en tot nu toe is hij niet meer van het witte doek verdwenen. In 1932 startte een serie Tarzanfilms met de wereldkampioen zwemmer Johnny Weismüller die hem tot 1948 toe speelde, lange tijd met Maureen O'Sullivan als zijn echtgeno te Jane. Zij begonnen met „Tarzan de aapmens". Johnny ging nog enige ja ren door, eerst zonder vrouw, maar in "45 werd Brenda Joyce zijn partner. Het werd toen Tarzan en de Amazo nes", Na 1948 werd hij door Lex Barker vervangen. Wie nog eens ge nieten wil van de originele Tarzan van Weismüller moet vanavond Ne derland I aanzetten. De regie heeft Kurt Neumann. Nederland I 20.25 uur. In dc dertiger jaren schreef John Steinbeck een roman over arme boe ren die naar Californic trekken om daar een nieuw bestaan te vinden. „Druiven der gramschap". Maar het viel bitier tegen en werd voor velen een tragedie. En Sinclair Lc zeer bewogen was met de zelfk: van de Amerikaanse sar componeerde een verhaal i kleine zakenman uit 1920. NEDERLAND I NOS: 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19-04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Puffenstuf IKOR: 19.30 uur: Kenmerk NEDERLAND I NOS 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal VPRO 19.04 uur: Piknik 20.00 uur: NOS: •20.00 uur Journaal 20.20 uur: Socutera 20.25 uur: 21.40 uur: Studio Sport 22.05 uur: Holland Festival •22.40 uur: Journaal MpnERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Van gewest tot gewest •18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uür: Land boven de wolken 19.30 uur: Debbie Reynoldsshow •20-00 uur: Journaal 20.20 uur: Land van belofte •21.15 uur: De vriendschapsclub, film •22.05 uur: Journaal 19.49 uur: Verkeersinformatie 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur: Tussen de wal en het •20.50 uur: Voyage to the bottom of the sea 21.40 uur: Juliette Gréco •22.30 uur: Journaal HILVERSUM I Voordracht Mies. 22.30 Niet BRUSSEL (Net Beide boeken leverden de stof voor oen documentarie. samengesteld door Central Broadcasting System, waarin de situatie van vandaag behandeld wordt. Arthur Perron en Perry Wolff zochten naar indentieke mensen in soortgelijke omstandigheden en die bestaan, ondanks alle economische en technische vooruitgang. Er zijn nog altijd mensen die van een betere toe komst dromen zonder zich goed te realiseren of zij die toekomst aankun nen. Daarbij komt hel euvel dat de maatschappij nog niet zoveel veran derd is wat inzichten en mentaliteit betreft. Het programma zal worden ingeleid door dr. G Jansseus, lector in Ba de Amerikaanse literatuur aan de Nieuwsfan'0' Nijmeegse hogeschool De romancita- Nieuws. 8 32 vóór' de ten worden ingesproken door Krijn Gymnastiek \oor de v ter Braak en Paul van der Lek ste^o^ Muziek uU^d Nederland II 20.20 uur. Nieuws. 11.03 Voor de BRUSSEL 324 r r). 7.30 Muzlekprogramm, weging: delingen en SOS ren. 8.30 12.55 Buitenlands Nieuws). 17.18 Jazz e ïerlchten 17.00

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2