Verkeersomleiding leidt tot chaotische situaties DAMES IN MANNENROL Doop met Galge water BURGERLIJKE STAND Dressuur en springen tl „Riders Paradise Zeezeilwed- itrijd werd drijfpartij MARKTEN BEJAARDEN VERHUIZEN MD AG "22 JUNI 1970 LEIDSE COURANT Voorschotense brand weer wint Iste prijs VOORSCHOTEN/DELFT Tijdens de gewestelijke brandweerwedstrijden in de hoogste klasse voor lagedruk-autospui- ten te Delft is de ploeg van de Voorscho tense brandweer als eerste geëindigd. Aan de wedstrijden namen tien ploegen deel afkomstig uit Zuid-Holland. Utrecht en Gelderland. De Voorschotense brand weer verwierf 855 punten, een gemid delde van 9.19 p. en het predikaat „zeer goed". De nummers 1 en 2 mogen deel nemen aan de landskampioenschappen in Almelo op 19 september. De Voor- j schotense brandweerploeg stond onder 1 leiding van de onderbrandmeester A. J. )EN De verkeersomlegging in het centrum van de stad, die vanmorgen is ingegaan, heeft tot chaotische situn- fieletd. Hoewel de wijzigingen in de routes duidelijk op gele borden zijn aangegeven, hielden velen zich daar niet aan. g teas, dat de politie een grote stroom verkeer vanuit de Korevaarstraat. naar de Steenschuvr en het Rapen- verwerken. De verkeerslicht waren niet in staat dit alles te vertoerken en er ontstonden dan ook al gauw flinke erwachting is dat het verkeersbeeld in de komende dagen minder verwarrend zal zijn omdat het verkeer ting zal gaan houden met de moeilijkheden. LEIDEN Een puts Galgewater, die door penningmeester J. H. v. d. Veld over de boeg van dè Groene- pol werd gegooid, betekende za terdagavond het begin van een niet-alledaagse doopplechtigheid. De roeivereniging Die Leythe nam met deze plechtigheid vier boten in gebruik, drie nieuwe plastic skiffs en een twee jaar oud2 glad de wedstrijdvier. De vier boten, die f 12.000,hebben gekost, wer den alle door bestuursleden ge doopt. De commissaris gebouwen. A. M. Blanken, nam de Witte pol voor zijn rekening. Mevr. Vroegop- Clavan, commissaris wedstrijd roeien, doopte de Rodepol. De 12 m lange wedstrijdvier kostte twee emmers water. De commissaris caterialen, J. Klerks, gaf bij zijn eerste worp wel de houten vlon der een goede beurt, maar de Aquarius bleef kurkdroog. Gehuwd: P. J. v. d. Hoeven en A. M. W. v. Leeuwen; D. C. Knijff en G. H. J. Montfrooij; S. Heidstra en H. A. M. Slingerland; J. W. Jong en J. Lotte; M". de Wolf en N. E. v. Oosten; P. P. de Boer en C. A. Sloos; D. Binnendijk en E. J. Pardon; C. v. Dorst en M. J. Bree- develd; A. v. Buuren en E. H. Wagen voorde: J. J. v. Schaik en J. J. H. Sloos; W. J. J. v. Rijnsoever en J. T. M. Wal- laart: J. C. Beekenkamp en E. S. M. Gottenbos; D. J. v. Duffelen en T. E. Beurse. Ondertrouwd: J. J. v.d. Dop en W. Keij- zer; G. S. Zuiderveld en C. J. M. Kra mer; J. Jansen en T. J. Langezaal; P. 55 DEN Onder grote belangstelling rijdagavond in manege Ridders' Pa- Wassenaar onder de Leidse Rij- en Jachtclub de Vormingscentrum tclub de „Troef" sloot de dressuurwedst rijden stelde de Oomst te Den Haag een bronzen rd beschikbaar wisselprijs)terwijl iege-directeur Leenheer voor de ngwedst rijden een plaquette beschik- stelde. De jury bestond uit de v. d. Marei uit Wassenaar en Van erden uit Utrecht. De uitslagen zijn: ingen: 1 T. Leenheer met Skylight, der Spek met Pas de Quoi, Mke Heckman met Ilosch en 4 benheer met State Express. Uit time overwegingen werd Wil v. d. de plaquette overhandigd, uur: 1 Marian Ooms m. Skylight, pnt (buiten mededinging), 2 Ine- Heckman met Ilosch 161 pnt, 3 :tje Jansen met Tarras 159% pnt. lariëtte de Graaff met Skylight 157 5 Helène Aubert met Blacky 156% 6 Wil van der Spek met Pas de 153% pnt. 0RDW1JK Onder volkomen tegen- lelde weersomstandigheden, vergele- met vorige week, gingen een vijftig- boten van start om de Noordwijkse lelltitel. Het werd een wedstrijd voor sterkst een vollioudenste zeilers, •hts negen zeilers wisten de finish te iral het keren bij de derde boei lever- loor de windstilte en de sterke stroom a grote moeilijkheden op. De Fire- gingen het eerst van start en al- D Harenoot met F. B. 1462 wist de sh te halen. Daarna was het de beurt ir de Flying Juniors, met de groot deelname .De ereplaatsen waren voor 387 (Putman), Mea Vota (A. Vink), stenwind (v. Hall) en Antilope (v. rop). welke vlak na elkaar finishten, de (atomarans) wist Beukers de eer plaats te halen. De andere deelnemers ten deze zware boten niet over de fi ll te krijgen, wat de prestatie van Beu- s des te meer relief geeft. Bij klippen waren de ereplaatsen voor l (Vink), H7 de Ruyter) en Corsar d. Niet. Volgende week worden in twijk de Nederlandse zeezeilwedstrij- gehouden. seizoen met cabaretavond LEIDEN Afgelopen zaterdagavond heeft het vormingcentruni „Troef" een feesteljjke sluitingsavond gehouden in 't gebouw' van St. Augustus" ean het Ra penburg 24. Het programma voor deze avond was geheel verzorgd door de Troefleden. Na een openingswoord van de scheidend voorzitter, de heer H. I. J. Schrandt, kon de geheel met gasten ge vulde zaal van het eerste onderdeel gaan genieten: aberatjetoe. Een aaneenscha- kelnig van muziek, dans vrye expressie en tekst. Uitgevoerd door de „eerste jaars, welke onder regie stond van me vrouw Hennie v. d. Leeuw-v. d. Kieft. Na de pauze sprak leidster van het cen trum, mej. E. Kerekhoffs, een woord van dank tot de scheidend voorzitter de heer Schrandt. Zij wees er op hoe hij 13 jaar lang energiek en enthousiast be zig is geweest voor de Mater Amabilis- school en toen deze veranderde in Troef ook voor Troef. „Dat er nooit konflikten zijn geweest is te danken aan het ver trouwen dat hy altijd in de staf heeft gehad", aldus mej. Kerekhoffs. Als aandenken aan Troef kreeg hij van een van de leden een zelf gemaakt ge ëmailleerd Troefschild aangeboden. In zijn dankwoord wees de heer Schrandt er op, dat toen hij als voorzitter begon, de Mater Amabilis-school zich in 'n moei lijke situatie bevond, maar als men iemand als leidster van het kaliber mej. Kerekhoffs vindt, nou dan is het een makkie", aldus de heer Schrandt. Nadat mevr. Schrandt van een bloeme tje was voorzien, kondigde de nieuwe voorzitter, drs. J. Nabuurs, het optreden van de tweede -kabaretgroep, Topteen, aan. Ook hier weer een grote variatie aan liedjes, met -teksten van de cursis ten zelf en de regisseuse van de groep, mevr. Mirjan Jansen-De Kok. G. W. v. d. Meer en J. G. M. Gussenho- ven; H. A. M. Schlieker en M. F. Minke; J. C. Kroon en J. W. Bekooij; A. B. de Vogel en A. M. Koeleman; R. Verpoorte en H. M. J. v. Kaan: J. H. Slotboom en L. v. Cuilenburg: P. J. Beekman en .1 M. Bloemhard; J. W. Dijkhoff en H. M. P. Reijnaert; J. W. Ekkers en T. G M. Schellings; A. den Hoed en G. C. Schui temaker: J. A. L. Kenter en E. J. van Venetiën. OEGSTGEEST Geboren: Jan W M z.v. J. W. M .den Dubbelden en C. M. T. L. Granneman; Herman T. A. M., z.v. H. F. M. de Groot en A. M. H. van der Wissel: Eric Th. C., z.v. C. N. Hooger- vorst en A. J. M. van Heiningen; Agnes J. M., d.v. G. H. M. Rident en M. H. A. M. M. Marlier; Coenraad A. J. z.v. B. A. IJ. Verhoeve en C. I. L. van der Maal; Hermine A., d.v. K. van den Berg en C. H. Heckman; Johan. z.v. J. J. Hoge- wonlng en G. L. A. Wassenaar: Wolf gang R. Z., z.v. C. R. Verboom en C. J. Kuitems. Miohael J. R., z.v. R. Stanyon en S. Wroe; Bart R., z.v. W. H. R. Mante en E. A. Meijer. Ondertrouwd; H. Vrielink en E. van Dijk; M. van der Schaft en A .1 B. Segaar; C. K. Sieckmerjer en C. W. A. Bloem endaal. Getrouwd; D. J. M. van der Voort en C M. J. Duindam: P. P. van den Broek en J. E. van de Gevel; P. van der Hout en A. E. Lodder; D. A. Vroegindeweij en J E. Noordhoek: C. Kuiper en A. E. Vaeher. Overleden: A. M. L. Sommers; J. W. Zonneveld; J. W. A. de Boer; M. C. C. Brooahof, e.v, J, W. Langeler; J. van Leeuwen; J. M. E. Sachs, e.v, W. N. Heijloo; A. Schaart; H. J. Das, e.v. C P. B. Littooij. KPJ Zoeterwoude hield laatste wapenschouw ZOETERWOUDE Er was gisteren weer de gebruikelijke, gezellige drukte op de sportdag van de RPJ, die onder ideale omstandigheden werd gehouden. Het gold tevens als laatste wapen schouw voor de districts-sportdag die a.s. zondag in de Leidse Hout wordt georganiseerd. Het volleybaltoernooi werd gisteren reeds in Zoeterwoude af gewerkt, waardoor de eerste afgevaar digden naar de op 19 juli in Amsterdam te houden Landdag reeds bekend zijn. Plan Teylingen niet goedgekeurd VOORHOUT Gedeputeerde .Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het „Bestemmingsplan Teylingen", al dus delen burgemeester en wethouders de raad mede. Na ampele overwegingen zijn b. en w. tot de conclusie gekomen de raad geen aanbeveling te kunnen doen tot het instellen van beroep tegen de genomen beslissing. Binnen een jaar dient nu een nieuw bestemmingsplan te worden vastgesteld, Waarbij rekening dient te worden ge houden met de opvattingen van G.S. Na overleg met de stedebouwkundige zijn b. en w. voornemens het gebied Teylingen thans te betrekken in het ontwerpplan voor het landelijke gebied van deze gemeente, welk plan in voor bereiding is. Op de diverse atletieknummers streden bij de dames Wil v. d. Saint en Joke Dales steeds op het voorplan. Bij de heren was Nico Straathof met vier over- I winningen de grote man. In de bij num mers, het kussen- en het boesprietlopen. was Hein de Jong onaantastbaar. Spe ciaal in het laatste nummer dat onder grote belangstelling boven de Zuid- buurtsevaart werd gehouden was hij on betwist de meester door als enige twee maal droog de andere kant te bereiken. De uitslagen luiden: Heren. 100 m: 1 Nico Straathof. 2 Jan Olsthoorn, 3 Nelis v. d. Krogt. 1500 m: 1 Nelis v. d. Krogt, 2 Sjaak Veldhuizen, 3 Nico Straathof. Verspringen: 1 Nico Straathof, 2 Piet de Groot. 3/4 Jan Olst hoorn en Adri Straathof. Hoogspringen: 1 Nico Straathof. 2 Piet de Groot. Ko gelstoten: 1 Gerard Olsthoorn. 2 Jaap Olsthoorn. 3 Adri Straathof. Hinkstap- sprong: 1 Nico Straathof, 2 Piet de Groot, 3 Wil v. Leeuwen. Kussengevecht: - Hein de Jong. 2 Adri Straathof. 3 Jan v. Leeuwen. Boegsprietlopen1 Hein de Jong. Dames. 100 m: 1 Wil v.d Salm. 2 Riet Mooijman. 3 Joke Dales. 1500 m1 Wil Berg. 2 Marijke v. d. Pool, 3 Joke Dales. Hoogspringen: 1 Marijke v.d. Pool. 2 Joke Dales, 3 Wil v. d. Salm. Kogel stoten: 1 Joke Daels, 2 Wil v.d. Salm, 3 Martje v. d. Salm. Volleybal. Dames: 1 Voorschoten, 2 Ha- zerswoude, 3 Zoeterwoude. Bert Hulsbos won dorpsloop van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Grote belangstel ling van jong en oud (er), in totaal wel 100 deelnemers, en een goede organi satie maakte de jaarlijkse sportmiddag die zaterdag weer in en rond Ons Huis door de Hervormde Jeugdraad werd ge houden tot een geslaagd evenement. Hoogtepunt was het volleybaltoernooi waarin acht ploegen uitkwamen. Na een spannende finale kwam de wisselbeker In handen van het team van de Kerke- raad dat hun rivaal Effect '54 maar juist de baas bleef. Het programma werd af gesloten nipt de Dorpsloop waarna allen zich verenigden rond een broodmaaltijd. De uitslagenwaren: Kruiwagenrace: 1. G. H. v. Kampen en echtgenote; 2. Bram Versteegen en Ina Hulsbos; 3. Bert Hulsbos en Elly v. d. Loo. Dorps loop. heren: 1. Bert Hulsbos: 2. Jan de Leeuw; 3. Adriaan van Kampen. Dames: 1. Anneke Leune; 2. Lidy van Kampen; 3. Ali Hulsbos. Kegelen. 11-12 jaar: 1. Joke Visser; 2. Alie Hulsbos; 3. Hans Smallenbroek. Blikken lopen. 9-10 jaar: 1. Bram van Huis; 2. Alex van Kampen; 3. Albert Smallenbroek. Steprace, 7-8 jaar: 1. Mar ja van Kampen; 2. Ineke Hulsbos; 3. Jaco Lemmerzaal. Water estafette, 5-6 jatar: 1. Jan Hulsbos; 2. Hans de Jong; 3. Gert v. d. Berg. Zoeterwöudse EHBO verkocht voor 1500 gulden aan pleisters ZOETERWOUDE Voorzitter J. v. Dienien van de EHBO-vereniging Sint Liduïna acht de zaterdag geliouden bliksemsktie waarin ter versteviging van de kas pleisters werden verkocht geslaagd. Er werd voor ruim 1500 gulden ge plaatst door een groot aantal verkopers die op pad gingen nadat de bevolking door middel van een geluidswagen op de a'ktie was geattendeerd. Bovendien noteerden zq nog 90 nieuwe donateurs. De zo noodzakelijke verbandtassen kun nen nu worden aangeschaft en er kan een begin worden gemaakt met de in richting van nieuwe verbandposten. De genen die nog niet van pleisters zqn voorzien kunnen zich wenden tot mevr. J. Overdevest-Welp, Eloutstraat 19 en mej. M. v. d. Salm, Weipoortseweg 92. wwlm:al;opeOtt Drumband haalde bejaarden in LEIDERDORP Zaterdag zijn de be jaarden van Leiderdorp weer massaal uit geweest. Met maar liefst vijf auto bussen vertrokken zij vanaf de Eiken laan. De reis gnig richting Utrecht, via Amerongen naar Rhenen, waar 't„Ouwr- hands Dierenpark" werd bezocht en waar ook de lunch werd gebruikt. De terugreis leidde over Wageningen, Scherpenzeel naar de Pyramide van Aus- terlitz, waar werd gepauzeerd voor de thee. De laatste pleisterplaats was Al phen. Avifauiia, waar gedineerd werd. Behoudens een subsidie van de gemeen te en enkele giften van enige bedrijven, wordt de uitgaansdag betaald van de opbrengst van een huis-aan-huls collecte. De thuiskomst werd opgevrolijkt door de Leiderdorpse Drumband. NIEUWVEEN Zondagmiddag half 3 was het voor de Nic. Boys-dames de grote dag. Enkele weken geleden, tij dens een feestavond van Nic. Boys was liet plan geboren, dat de dames op va derdag wei eens zouden laten tien, wat voetballen was. Als tegenstander wera aangezocht de F.C. Brouwer, bestaande tut zeven zusters en enkele schoonzus jes. onder aanvoering van Hes Brouwer. Scheidsrechter in dit treffen was Cees Prinsenberg. begin wist Nic. Boys dames spoedig het juiste ritme te vin den. In de tiende mniuut was het Lieu v. Dam-v. d. Hoorn, die de score op 1-0 bracht voor Nic. Boys. Fel viel de F.C. Brouwer aan. maar Nic. Boys doelvrouwe Willy Broek wist alle gevaar te bezwe ren. Anneke Mol-Kuyf wist voor Nic. B. de stand op 2-0 te brengen met een on houdbaar schot. Geërgerd door deze sma delijke achterstand kwam de F.C. Brou werd naar voren en nog vóór de rust dist Ans avn Zanten te scoren: 2-1. Anneke Mol-Brouwer liet de Nic. Boys- dames verder uitlopen tot 3-1, waarna Truus Hermann-Brouwer de spanning terugbracht tot 3-2. Toen tenslotte Ria Lelieveld andermaal raakschoot was de overwinning binnen: 4-2. Eerste prijs voor drumband VIOS ZOETERWOUDE De drumband VlOS is gisteren bijzonder succesvol geweest by haar deelname aan het concours van de kath. Federatie van tamboer- en drumbandkorpsen dat in de nieuwe vei ling Noord te Poeldjjk werd gehouden. Voor het eerst uitkomend In de afdeling Uitmuntendheid werd direct een eerste prijs behaald met 136 punten, het hoogste van de gehele afdeling. Er werden twee nummers uitgevoerd: Dixieland Medley, staande, 69 punten en Les petits Chausseurs, lopend, dat 67 punten verwierf. Een fraai resultaat voor de instructeurs A. Rijnsburger en J. v. I Kooperen die in de afgelopen weken bij- I zonder intensief hebben gerepeteerd met hun pupillen. Na terugkeer maakte de fiere prijswinnaars een ere-rondgang i floor het dorp waarbjj hen bloemen wer den aangeboden. Daarbij werd tevens een muzikale hulde gebracht aan de familie Jaques Oosterveer bij diens 100-jarig za ken jubileum. LEIDEN Vrijdagnacht is inge broken in de Mariaschool aan de Pot gieterlaan. De inbrekers verdwenen met een elektrische naaimachine en een filmprojektor met een totale waarde van 3600 gulden. ROTTERDAM, 22 juni. Vee Aanvoer totaal 1181; slachtrundereu 930, varkens 251. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 530-555, le kw. 440-490, 2e kw. 385-425. 3e kw. 370-385; varkens le kw. 225-235. 2e kw. 220-225, 3e kw. 210-220: stieren 440-505; wrostkoeien 370-390: slachtzeu- gen 160-170; zware varkens 180-200. alles ct. per kg. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunde ren. iets groter, stug, lager: varkens, ruimer, zeer traag, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 22 juni Groente Aardbeien 47-53, aardappelen 51-76, andijvie 20-49, doperwten 1.12-1.69, peulen 1.20-3.00. snijbonen 1.70-2.50, stambonen 3.90-4.60, tunibonen 45-57, kroten 62, spitskool 17- 34. postelein 29-60, rabarber 25-34. spi nazie 47-72, komkommers 27-57, toma ten A 6.40-6.70. id. B 6.70-6.90, id. C 6.30-6.40, id. CC 4.60-4.80. waspeen 63- 99, bloemkool 99-1.53, sla 36-55, bospeen 40-83, kroten 23-57, peterseli 11, selderij 13-19, uien 28-39. afscheid van brok historie KOUDEKERK Vandaag zullen de nog aanwezige bejaarden voorgoed af scheid nemen van hun tehuis, directü en personeel van het bijna twee eeuwe< iiide bejaardenverzorgingstehuis „Rijn zicht" in de Dorpsstraat. Zij zullen nt norden gehuisvest in bet nieuwe, hy lermoderne gebpuw aan de Burg. Ver tellaan (foto links). Op de foto recht* et oude pand aan de Dorpsstraat. W'a mei dit gebouw gaat gebeuren i oog niet bekend. ym

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3