Wijziging sproeiverbod antenne F estivalpresentatie die teleurstelde Muzikale barok uit Venetië Acht procent meer loon bij omroep Architect R. Fledderus overleden N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ Wij doen nogmaals een DRINGEND BEROEP op alle aangeslotenen om er door een DOELMATIG WATER GEBRUIK toe bij te dragen dat een GOEDE WATER VOORZIENING mogelijk blijft. De auto straks Met liedjes het land in Inzameling °P tv voor Rode Kruis LETDSE COURANT MAANDAG 22 JUNI 197 CHERUBIM'S MEDIA Het Omroeporkest en het Groot Omroepkoor hebben zaterdagmiddag in het Amsterdams Concertgebouw in samenwerking met een groep Italiaanse, Engelse en Nederlandse vocaalsolisten, het geheel onder leiding van Fuloio Vemizzi, hun bijdrage aan het Holland Festival 1970 geleverd: bestaande uit een uitvoering in concertvorm van Luigi Cherubini's opera Medea Hoffman Dirigent Fulvl* Groot Omroepkoor Magda Ollvero Mane Louise Gilles Nelly van der Spek Mirlo Picchi Geraldtoe Hacket-Jone* Prancol* Benolt Vernlad. Het Deze vraag, die een twijfel inhoudt, mag men zich wel stellen. Want sinds de première op 13 maart 1797 in het Théatre Feydeau blijkt er met dit werk in de loop der jaren heel wat gebeurd te zijn. Zoals het programma opbiechtte: „technisch gesproken was het een Franse komische opera in drie bedrijven, een serie gezongen nummers, afgewisseld met gesproken dialoog. Toen 58 jaar later „Medea" voor het eerst werd opgevoerd in Frankfurt-am-Main, was de tekst oorspronkelijk van Frangois Benoit Hoffman in het Duits en waren de gesproken recitatieven van muziek voorzien door de dirigent- componist Franz Lachner, hofkapel- meester te München". Dit was de tweede versie: een soorte ment derde ontstond er naar aanleiding van de première in de Scala te Milaan op 30 december 1909: toen werd onder meer de tekst vertaald vanuit de stan daard Duitse redactie. En in deze vorm heeft men Medea sindsdien meestal ge presenteerd: zo tijdens de zestiende Maggio Musicale te Florence in 1953, waar niemand minder dan Maria Callas, die sindsdien met de grammofoonplaat zich voor deze muziek inzette, als pleit- j haar ongelukkige meesteres. bezorgster optrad. beeldsprakige wijze. Werd Medea hier mee en hierdoor tot een veristische bel canto-opera, die de herinnering aan het origineel van 1797 op aanvaardbare wijze deed vervagen? Was dit maar het geval geweest doch de mensen op het podium wisten met het nu eenmaal ontstane gegeven nauwelijks raad. Wat het. niet zo uit gebreide, auditorium geschonken werd, was een lange, eindeloos lijkende reeks van geëxalteerde en pathetische ontboe zemingen, slecht begeleid door het or kest en bij tijd en wijle onderbroken door een ongetwijfeld behoorlijk zingend koor, dat met zijn interrupties in mu- zikaal-stilistisch opzicht ook niet zo goed raad wist. Wat nu verder over de hier optre dende acht vocaalsolisten te vertellen? Weinig en niet eens veel goeds. Als we aan dit team terugdenken, rest slechts een prettige herinnering aan Maria Louisa Gilles, die als Neris, Medea's vertrouwelinge, voor een echt bewogen moment zorgde in de scene, waar ze uit drukking gaf aan haar eeuwigdurende toewijding „Solo un pianto" aan En in deze mixtuur werd ze ons ook zaterdag jongstleden geboden. Wat we, oprecht gezegd, toch wel «oen betreur den toa» hier, juist op een festival, «u niet eens aanleiding geweest om met de oorspronkelijke versie te komen? We zeggen dit niet uit louter his torische beweegredenen, maar onder in vloed van de, malgré haar lange duur, toch Interessante ouverture.a Die ouver ture beloofde heel iets anders: ze ademde de geest van Gluck, verried bekendheid met Haydn en affectie voor Mozart wat we konden constateren, ondanks een slordige, niet gesoigneerde reproduktie, waarbij het orkest aanmerkelijk onder zijn werkelijk kunnen bleef. Maar hoe dan ook: ze was een sleutel, die niet meer paste. Want daarna werd de klok enkele decennia verzet. Geen spoor meer van achttiende-eeuws klassicisme en negentiende-eeuwse aar zelende en argeloze romantiek. Integen deel: de punten werden op de i gezet: de gevoelens behoefde men niet meer te reden, ae werden in al hun lourdeur de toehoorder opgedrongen. Hinderlijk opgedrongen: op brede en Had men zich voortdurend op dit peil gehandhaafd, wellicht hadden we dan vrede gehad met de presentatie van deze Cherubini-Lachner-Zangarini- partituur, waarin ten slotte nog een aardig stukje Europese samenwerking lag verankerd! B. R. Carillonfilm li eer in de prijzen TARBES (AFP) Op het vierde in ternationale festival van toeristische films in Tarbe6 in de Pyreneeën is zon dag de eerste prijs een goude me daille toegekend aan „The Hague Hol land" van de Nederlandse cineast Cas per Willens, geproduceerd door Carillon Film. De tweede en derde prijs gingen resp. naar een Japanse en een IJslandse inzending. De speciale prijs van de jury werd verleenden aan de films „Versailles" en 1 DEN HAAG (ANP) Bij KB is be- „Paris jamais vu" van Albert Lamorisse, noemd tot ridder in de orde van Oranje- ter nagedachtenis aan de Franse filmer j Nassau: F. Masselink te Den Haag. ad- die onlangs bij een helikopterongeluk in rainistrateur A bij de Provinciale Water- Perzië om het leven is gekomen. I staat van Zuid-Holland. Het was een lofwaardig initiatief te proberen in het Holland Festival een voorbeeld te geven van de weldigende klank- en kleurpracht de Venetiaanse kerkmuziek van het van de zestiende en het midden va zeventiende eeuw. Veel te weinig muziekliefhebbers hebben daar zelfs maar een flauw idee van. Helaas echter is de Haagse Kloosterkerk geen San Marco: er zijn geen tegenover elkaar liggende koorloggia's voor het musiceren van gescheiden koren (cori spezzati), er zyn geen twee orgels en geen gaan derijen voor te splitsen instrumenten groepen. En van de twee naast elkaar gelegen tribunes werd in dit geval geen gebruik gemaakt. Al bij voorbaat ging aldus het door de componisten beoogde akoestische effect verloren, toen Felix de Nobel met het Nederlands Filharmonisch Koor (waarin zijn eigen kamerkoor en Olthuis' Opera koor samenwerken) en het Nederlands Kamerorkest werken uitvoerden van Giovanni Gabrieli en Pier Francesco Cavalli. Het was echter niet alleen aan de akoestische situatie te wijten dat de muziek maar zeer ten dele tot haar recht kwam. Ook onze zangers en musici staan vreemd tegenover de weelderige, decoratieve stijl met overdadige ver sieringen en koloristische contrast werking, en tegenover de uitbundige levenslust die spreekt uit de vaak bijna dansante ritmiek. Van Gabrieli gingen een paar late yneesterwerken: het motet Beala es Virgo Maria als a capellakoor zonder de contrastwerking van een drie-, vier delige kooropstelling en zonder het con trast van het niet-begeleidende orkest. Ook het motet In Ecclesiis werd in deze uitvoering zodanig gesimplificeerd, dat de muziek haar eigenlijke karakter ver loor. En hoe calvinistisch klonken niet die instrumentale canzones voor in hoofdzaak mat klinkende strijkers en wat houtblazers Van Cavalli, die na een lange ver getelheid nu ook weer als buitengewoon vruchtbaar operacomponist wordt her ontdekt, ging de uitgebreide Messa Con- certata. Er waren prachtige gedeelten in, maar vocaal-technisch was op het punt van inzetten, intonaties en klank verhoudingen lang niet alles in orde en de expressie bleef, op enkele glorieuze climaxen na, vlak en spanningloos. Met alle respect voor de toegewijde poging werd wel duidelijk, dat de Vene tiaanse barok in de kerkmuziek een gespecialiseerde uitvoeringsstijl vergt en een veel langere voorbereiding verlangt dan er kennelijk aan kon worden ge spendeerd. HILVERSUM De vakbonden voor het omroeppersonecl hebben de afge lopen dagen een akkoord bereilft over de cao 1970. Besloten is mei terug werkende kracht tot 1 januari jl een loonsverhoging toe te staan van 7 procent, onderverdeeld in 3 procent reële loonsverhoging en 4 procent ter compensatie van de autonome kosten- stijgingen, zomede een uniforme de- j cember-uitkering van 1 procent. Voorts Is overeengekomen, dat tijdens I ziekte de onregelmatigheidstoeslagen j en overwerkvergoedingen zullen wor- j den doorberekend. Het minimumloon van f 697,78, dat VOORBURG De architect, stede- bouwkundige Hein H. Fledderus is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Voor burg op 59-jarige leeftijd overleden. In alle stilte is hü vanmorgen gecremeerd. n 1936 tot 1942 was de heer Fledde rus bureauohef bij het architectenbureau Jen Wils te Voorburg. Van 1942 tot 1957 hij architect van de gemeente Rotter dam. belast met de wederopbouw. In 1957 werd Rein Fledderus particulier architect en stedebouwkundige. Op zijn naam staat o.m. het ontwerp van „De Doelen" in Rotterdam, de her bouw van het Circustheater te Scheve- ningen, de Prinses Beaitrixhal in Utrecht, het Parkhotel te Amsterdam, de uitbrei ding van de universiteit van Groningen een biologische afdeling in Haren en diverse kerkgebouwen, o.a. de Opstan- dangskerk te Voorburg en de Antwoord kerk in Hoogvliet. Als stedebouwkundige was de heer Fledderus verbonden aan de gemeenten Voorburg. Schiedam en Utrecht. Verder maakte hij deel uit van de Stedebouw kundige Werkgroep Ontwikkeling Zoeter- Kon. onderscheiding Reünie ronde- en platbodemjachten LEMMER (ANP) Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 juli wordt in Lemmer Stamboek Ronde, en Platbodemjachten. Voor dit lustrumfeest komen omstreeks een reünie gehouden van de stichting 170 klassieke schepen naar Lemmer. Op de avond van de tiende juli zal de vloot op Lemmer afvaren en een waterspel op voeren. wat een herhaling zal verbeelden van de aanval op Lemmer door d« En gelse vloot, tegen het einde van septem ber 1799. Doordat d« aangeslotenen zich over het algemeen hebben gehouden aan het onlangs ingestelde, be perkte sproeiverbod, konden de direct beschikbare watervoorraden weder worden aangevuld. In verband daarmede is besloten het sproeiverbod TE VERZACHTEN. Met ingang van heden is het tot nadere aankondiging aan de bewoners van percelen met EVEN HUISNUMMERS toege staan op de EVEN KALENDERDAGEN te sproeien met op de waterleiding aangesloten, IN DE HAND GEHOUDEN slan gen. Aan de bewoners van percelen met ONEVEN HUISNUM MERS is dit toegestaan op de ONEVEN KALENDERDAGEN. Het sproeien met behulp van GIETERS e.d. blijft op ALLE DAGEN toegestaan. VERBODEN BLIJFT het sproeien met behulp van vast opge stelde sproeiers (draaisproeiers e.d.). Met nadruk wordt er op gewezen dat de verzachting van het sproeiverbod zal worden ingetrokken als onmatig sproeien wederom tot moeilijkheden voor de watervoorziening van hoger gelegen flats e.d. zou dreigen te leiden. X Voor kamerplanten. bloeiende, bonte en groen- blijvende, ook vele exotische soorten voor het opmaken plantenbakken. Voor kamer, cantoor en bedrijf Dagelijks verse snijbloemen, is uw adres: bloemisterij C. Moerkerk, Hofweg 6, (laan tje voor Allemansg.) Voor schoten. Tel. 01717-4481. 5-9134 X wy verzorgen al drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prijzen, visitekaartjes, geboortekaar tjes. verlovingskaartjez, hu welijksaankondigingen uw zakendrukwerk, Prima afwerking, vlotte be diening. Drukwerkservice Halpa. Haarlemmerstraat 64, tel. 24185. 5-9155 X Kunst- en Antiekhandel T. Ooms voor het vakkundig restaureren van al uw schil derstukken, porselein en aardewerk. Ruim 30 Jaar ervaring. Tevens woning inrichting en het goedkoop ste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haar lemmerstraat 93, Leiden, tel. 26368. 5-9154 X Machines en motoren, pompen, frezen, buiten boordmotoren, hogedruk spuiten, heteluchtkachels en motormaaiers en een goede service. Jan van der Meer. Tel. 01713-2564. Koordeinde 45. Roelofarendsveen. X Gevraagd na 18 juli voor onze 10-jarige zoon vakan tieverblijf in gezin met kin deren op boerderij ét 35.- per week. Tel. 01710-32877. 5-12150 X Grasmachines: in vele merken en maten vanaf f 46.95 met gratis bamboe 1 bladwerk. Jan van der Meer Noordeinde 45, Roelof arendsveen," tel. 01713-2564. 5-9071 X Vanaf 1 Juli zijn wij t.g.v. de 5-daagse werkweek des maandags gesloten. Wij zijn verder iedere dag ge opend van half negen tot vijf uur. Jan Pluym, Hooi- gr. M, Tel. 25955'. 5-12145 geldt voor 23-jarigen, zal thans ook aan 22-jarigen worden gegarandeerd. Tenslotte hebben de vertegenwoordi gers der bonden met werkgevers afge sproken, dat personeelsleden in geval voor hun schorsing persoonlijk dienen te worden gehoord. Ook zou den de werkgevers zich bereid verkla ren het vakbondstientje uit te keren voor de georganiseerde werknemers in het omroepbedrijf. Verder zal over de gehele linie de vakantieduur met een dag worden verlengd. Het loonbureau in Den Haag moet deze cao nog goed keuren. NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.12 unr: Please alr 20.00 unr: Journaal 20.20 uur: De ongrijpbare Pimpernel 21.10 uur: Met liedjes het land in 22.00 uur: Ik zie, ik zie 22.10 uur: Leger des Hells 23.00 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown Brandpunt 21.10 uur: Andy Williams-show HILVERSUM I 4' NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal KRO: „De auto straks.." is het onderwerp i 19.04 uur: van de aflevering uit de serie de 21ste I Daktari eeuw die de NOS-televisie vanavond 20.00 uur: uitzendt. De auto wordt niet langerJournaal ervaren als alleen maar een zegening 20.20 van de techniek. De lucht wordt er vuil van: lawaai, opstoppingen, onge lukken zijn de onplezierige bijver schijnselen van de auto. De enige afdoende oplossing is op het moment nog: de auto's verbannen. Maar zolang de auto nog een gelief koosd bezit is en het uitstapje op zondag aanzienlijk vergemakkelijkt, lijkt die oplossing weinig instemming te zullen vinden. Maar -wellicht zijn er in de toekomst andere mogelijkhe den, want het zoeken naar een auto die weinig lawaai maakt en de lucht niet verontreinigt wordt steeds inten siever. In Amerika, maar ook in Ne derland, wordt er volop geëxperimen teerd. waarbij de elektrische auto vooral voor het stadsverkeer goede kansen gaat maken. De opstoppingen, die het autoverkeer dagelijks te zien geeft kunnen zeker beperkt worden met elektronische detektoren onder het wegdek, die in verbinding staan met een kleine computer die i auto is ingebouwd. In Amerika wordt er zo geëxperimenteerd met de ERGS, het elektronische route gids systeem. Ook de veiligheid van de auto probeert men te vergroten: het is mogelijk om ten tijde van een botsing bliksemsnel een luchtkussen t« voor schijn te laten komen, dat de vooro- verschietende bestuurder opvangt. Verder bestaat er een elektronisch systeem dat automatisch de afstand tot een voorligger regelt en zo tingbotsingen kan voorkomen. Maandag NOS Ned. II 19 04 uur. NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Holland Festival AVRO: 18.25 Ik E.O 18.55 uurt Journaal i 19.04 uur: De 21e eeuw - de i VARA: f 19.20 uur: Cor on a tionetreet 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Hier is Lucy 20.45 uur: 28.20 uur: 19.30 uur: Wat nu, mr. Deeds? 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Peyton Place 21.10 uur: De opstanding, feuilleton 22.00 uur: Zwemmarathon Utree! 22.05 uur: Televizier 22.55 uur: Journaal actualiteiten perskritieken; 21.» adio- BRUSSEL (NED) 324 M. 11 X Welk meisje wil met jong stel kosteloos van 25-7 i Lm 14-8 met buitenlandse I vakantie om in die periode I enige keren op 2-jarig kind !e passen Brieven onder nr 5-12129 bur. v. d. blad. Vanavond zendt de NCRV voc tweede maal het luchtige zoi vondprogramma „Met liedjes het land in1' uit. De camera's staan daartoe opgesteld in de feesttent van de ten toonstelling „Gouden Handen" te Ede. Medewerkenden zijn: Conny Vink. Willy Albert:, The Three Jacksons, Rien van Nunen en Bert van Dongen, De Chico's en het Cocktail Trio. Ted de Braak verzorgt de presentatie en het begeleidingsorkest wordt gedi rigeerd door Harry de Groot. Maan dag NCRV Ned. I 21.10 uur. Leger des Heils Vanavond en zondag 28 juni zendt de NCRV twee documentaires uit over het Leger des Heils. Deze documentai res zijn afkomstig uit „The Philpott File", een BBC-serie. die wordt ver zorgd door de Engelse televisie-Jour nalist Trevor Philpott. Hij vindt in Engeland veel waardering door de rustige en bescheiden manier waarop hij interviewt en de kundigheid waar mee hij zijn documentaires maakt. Maandag NCRV Ned. I 22.10 uur. T.v.-onderscheidingen op Praags festival PRAAG (AP) De BBC-film ..Devon Violets" is in de categorie .-.artistieke films" bekroond met de eerste prijs op het zevende internationale televisie- festival te Praag. De Franse tv-film „Hond die God zag" kreeg de prijs voor het beste draai boek. en de Moskouse tv-film ,,'t Was in de maand mei" de prijs voor de beste produktie In de tweede categorie, avonturen, gingen de prijzen naar de Roemeense „Water stroomt, mensen blijven" en de Deense „Carthago moet verdedigd worden". In die categorie kreeg Oost- Duitsland een prijs voor de beste pro duktie van „Man zonder verleden", terwijl een Tsjecho-Slowaakse film werd bekroond wegens het beste ea rn er awerk. Als beste acteur werd de Tsjecho- Slowaak Milan Knazko aangewezen. Er werd geen prijs toegekend aan de beste actrice. De Japanse onafhankelijke tv-maat- schappii NACB verkreeg een speciale vermelding voor een „inspiratie-ge vend" programma over hoe men inva liden in een tehuis voor ouden van j dagen leert Beethoven te vertolken. De titel luidt: „Hulpeloos, bejaard en Beethoven". De film uit Moskou ,,'t Was in de maand mei" kreeg nog een tweede prijs, en wel die van de internationale HILVERSUM 1 HILVERSUM I 7.11 Ochtendgy: i Morgenwijding. NOS: muzlkal nd; 12.26 Mededellni v«n Koen van Slogt. 16.00 Nieuws. 16.03 Kwispel, Show. I5.0t Vamos a escuhar: programma Nieuws. 16. e en zijn muziek. 1.635 Stereo: ma (17.00 Ni toelichting. 17.30 Trefpui .03 Ekspres: licht platenprogra •'13 De Eddv Bec 5 03 Drie-draal. 16.00 licht platenprograr IILVERSUM II 298 M. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het voord. 7.16 Stereo: Op het eerste :lassleke muziek (gr). (7.30 Nlei lier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nie ïtereo: Te Deum Laudamus: gew iek. (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: luisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek BRUSSEL (NED) (12.41 Weerbericht SOS-berichten veerbericht. mededelin- t SOS-berichten vo dmuzlek. 14.00 Nieuw rmuzlek. (15.00 Nieuw De dood van Indonesiës ex-president Soekarno viel op een t.v.-journalistiek ongunstig tijdstip. Op zondag ia het moeilük iets t« organiseren, bovendien i« de ataf van de NOS, om. door sport- verslaggeverij, die dag toch al over belast. Toch menen we dat het verscheiden van deze man, die het 6taatkundig leven ook van ons land zo diepgaand beïnvloed heeft, door de t.v. te veel als „routine" werd afgedaan. Een „NOS"-extra bevatte een kennelijk vooraf gereedgemaakt filmoverzicht en een „In memoriam" door Henk Neuman. Het overzicht was redelijk, Neumans bijdrage uiteraard ook. Maar we misten een echt reageren op deze dood. Een actueel benaderen van het fenomeen Soekarno door büvoorbeeld een Neder lands politicus (Dreee?, Schermerhorn?, Luns?) en door een woordvoerder van Indonesische kant. We realiseren ons dat zulks op een zondag extra-moeiiyk is. Maar we geloven dat de aanleiding elke moeite waard maakte. Gisteren zagen we de laatste reportage van de wereldkampioenschappen voet bal te Mexico. Onzerzijds alleen maar lof. Voor de technisch knappe pres tatie van de Mexicaanse t.v., die een sportief evenement van hoge orde voortreffelijk aanpakte. En ook voor de beide commentatoren Herman Kuip- I hof (o.i. ten onrechte vaak verguisd) en Koen Verhoeff, die hun werk over het I geheel goed deden en die beiden de hier noodzakelijke objectiviteit konden opbrengen. „Zomaar een zomeravond" ging zater- I dag erg aantrekkelijk van start. Kook Postema's presentatie tendeerde terecht meer op het amusements- dan op het „Achter het Nieuws"-element van het programma, dat daardoor ondanks een paar actuele zaken toch vooral een I lichte toets kreeg. Postema gaat zo'n presentatie trou wens toch goed af omdat hij de enige t.v.-man is die in de schaduw Mies Bouwman kan «taan, d.wg. dat hij iedere geïnterviewde op eigen niveau kan benaderen en dat hij doorprikkende vraag kan 6tellen zodra zijn gesprekspartner, al dan niet intelli gent, gaat 2we-tsen. Het programma zag er goedverzorgd uit. Een fün orkest eu ook verder goede artiesten: Patricia Paay, cabaret Ivo de Wüs (halverwege goed in het „Tur kenpension"), Bob Bellamy (matig buikspreker, maar een kolossale act!) en de Flirtations. Hachelijke vaste bijdragen: Improvi satie, live dus onthullend wat het mikken op clicheetjes (zoals ditmaal door Henk Molenberg) betreft; Zomaar een vraag, deze keer T eel te wijdlopend ompraat; Groeten, de aloude en nog steeds vervelende uitsmijter, die alleen lijkt te beogen mensen te kijk te zetten. Vg- „jaargang VARA's 16,25 Permanent-Wavi Sun-air (compleet) Dinsdag woensdag eD donderdag be spreken ntet verplicht) Sa Ion Rita Willem Klooslaar. 15, tel 24683 5-861i X Kunstgebittenreparatiev klaar terwijl u wacht, dag van 9-4 uur. behalve zatei- dags Ook iedere maandag en donderdagavond van 7-8 j uur Fa L A van Berg. Henegouwen. Schelpenkarie 47, Leiden, tel. 20794. 5-8937 H. Onzs vakkundige medewerkers zorgen voor een deskundig advies. Stipte en snelle schadeafwikkeling. tllll ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR f&aüM |M. NOOMEN N.V. r 1 Leldrn Telefoon 01710-4.28.41 (6 lijnen) I TRECHT (ANP) In oktober wordt voor een nieuw hospitaalschip van het Rode Kruis een grote tv-actie gehou den. die tussen de vijf en zesmiljoen gulden zal moeten opbrengen. Dit is zaterdag meegedeeld op de jaarvergadering van het „Nederland- sche Roode Kruis" in Utrecht. De nu tien jaar in gebruik zijnde Henri Du- nant begint volgens voorzitter jonk heer G. Kraijenhoff te oud te worden. De patiënten moeten voortdurend in bed blijven liggen en bovendien is de gehele accomodate niet meer up to date. In het nieuwe schip zal het mogelijk zijn de patiënten ook de nodige bewegingsruimte te geven. Volgens de heer Krayenhoff zijn er uit de sport- en amusementswereld al vele toezeggingen medewerking

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2