Brons was voor Duitsers veel meer dan troostprijs FOUTIEF BERICHT KOST ADO 10.000 FRANC «f|l PSV contracteerde Johan Devrindt Waterpoloteam gelijk met België Competitie Intertoto leed aan voetbal moeheid Uruguay was betere ploeg in duel der verliezers Drie ADO-spelers zonder verbintenis Steun FIFA aan Rampenfonds Grote zege v n jeugdploeg Gerd Müller topscorer de twee doelpunten die Wim Looye maakte in het laatste intertotoduel. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De eerste plaats in elke groep van de Intertotocompetitie levert tienduizend Zwitserse francs op. ADO's voorzitter Herman Choufoer had zaterdag avond in de rust van de laatste wedstrijd, ADOIFK Göteborg, gezegd: „Als jullie deze wedstrijd winnen, zit het erin dat je eerste wordt. Dan mag de geldprijs worden verdeeld." Daarom spande ADO, met veel invallers maar niettemin vlot en aantrekkelijk spelend, zich extra in. Mocht Anderlecht gelijk spelen tegen leider HSV Hamburg, dan zou ADO met de Duitsers gelijk staan en moest het doelsaldo beslissen. Doelpunten maken was dus het parool. ADO scoorde er vijf, Göteborg geen. En toen gingen de tienduizend francs „door een communicatiestoornis" aan de neus van de spelers voorbij. ADO kon wei tevreden zijn omdat het een „lekker partijtje" had gespeeld, daartoe in staat gesteld door de sportie ve maar niet bijster sterke Zweden, die met dit team nota bene volgend seizoen in het toernooi om de Europa Cup 1 moeten. Alleen de uit Mexico terugge keerde Göran Nicklasson stak boven het gemiddelde uit. En dat was veel te weinig tegen een energiek, vlot combi nerend en doelpunten-hongerig ADO, waarin voor de rust De Graaf werd tweede helft. De Jong de plaats van v. d. Oever innam. Zes amateurs FC Twente- is er niet in geslaagd de intertotocompetitie 1970 met een over winning af te sluiten en zo de moge lijkheid open te houden bij een eventu ele nederlaag van het leidende Union Tijdens het duel, dat door slechts anderhalf duizend bezoekers werd bij gewoond wat erop kan wijzen dat men door de lawine wedstrijden na de competitie, inclusief wereldkampioen schap op het scherm, danig voetbalmoe is geworden werd de stand in Brus sel omgeroepen. Tegen het eind kwam de mededeling dat Anderlecht met 21 voor stond. Geen vuiltje meer aan de lucht voor ADO dat voor de rust door Wim Looye en een enorme vrije trap van grote afstand, door Mansveld, op 20 was gekomen en daarna tot 50 uitliep door een lepe treffer van v. d. Oever, een keihard afstandschot van Looye en nog een doelpunt van Mans veld. Toen kwam de grote deceptie. Door foutieve berichtgeving uit Brussel verdwenen de tienduizenden francs. Niet Anderlecht had gewonnen, maar HSV, zodat de Duitsers een punt voor bleven. Teplice tegen Djnrgaarden nog de eer ste plaats in groep 3 te bereiken, zelfs als de Tsjecho-Slowaken verliezen zijn hun doelcijfers beter. Tegen Hannover 96 kwam FC Twen te zaterdagavond niet verder dan 11. Nadat Pahlplatz FC Twente kort voor de rust de leiding had gegeven, ver wierf de Enschedese ploeg in de tweede helft een nog groter- evenwicht dan daarvoor. Maar van de talrijke kansen werd er niet een benut. In feite kwam Hannover, dat speelde met zes amateurs en slechts enige vaste spelers van het eerste team, er nauwelijks aan te pas. Vijf minuten voor het eindsignaal werd het door Brune echter toch gelijk en dat was voor de Duitsers een veel groter succes dan voor FC Twente. Er waren zesduizend toeschouwers. In deze groep won Teplice met 31 van Djungaarden. Amateurtitel DEN HAAG Voor de Nederlandse Ama teurtitel werden dc volgende wedstrijden ge deeld: Sanderboul—De Treiters 2—2: TSC— Papendreehl 1—l; Uithoorn—Sneek 2—2. Zilina met 31 Waregem voor vijfhon derd toeschouwers. MVV werd hieruit winnaar in deze groep. Het speelde de laatste wedstrijd in en tegen Orebrö ge lijk: 1—1. H. Sport laatste In groep 5 eindigde Kosice als eerste Sandérbout 3 111 i 5—9 TSC 3 0 2 1 2 3 De Treffers 30212 S—7 Papendreehl 30121 2—6 Wereldrecords slaan. Holland Sport werd laatste na de nederlaag van 21 die gisteren in At- vidaberg tegen dc gelijknamige ploeg werd geleden. atletiek WARSCHAU Tijdens de Kusocins- ki Memorial atletiekwedstrijden in Warschau heeft dc Poolse atlete Teresa Suknieiwicz zaterdag een nieuw wereld record gevestigd op de 100 meter hor- 3. IFK Gotenborg 6 0 .1 :i 3 12—1>9 2! Fc'Twente''Ce 02317 L—12 3. Orebrö 4. Waregem Groep 5 3. MSV Duisburg (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-CITY De Mexicaanse vlag werd door de spelers van het Wcstduitse elftal door het Aztekenstadion gedragen. Het einde van een lang, bijna onmenselijk zwaar toernooi om het wereldkampioenschap betekende duidelijk een opluchting voor Uwe Seeler en zijn mannen. Vanaf de tribunes juichten tienduizenden Mexicanen de Duitsers toe. Het eerbetoon aan het organiserende land oogstte veel waardering. Bovendien waren de Mexicaanse toeschouwers blij met de Duitse zege van 10 op Uruguay, ii het duel om de derde en vierde plaats. Want de ploeg van Helmuth Schön i: na het onvergetelijke duel tegen de Italianen op slag onsterfelijk populair j geworden. En in de ogen van de ongeveer 90.000 toeschouwers in het fraaiste stadion ter wereld was brons meer dan alleen maar een troostprijs. Dat de j Duitsers de zege eigenlijk niet verdienden, Uruguay was in dit duel de betere ploeg, werd daarbij uit het oog verloren. Zonder onderbreking De Duitsers, die bovendien niet de beschikking hadden over de woensdag geblesseerde Beckenbauer „Ik hoop volgende week weer met de training te kunnen beginnen" kropen verschillende keren door het bekende oog var naald. Zoals in de tweeëndertigste minuut toen Patzke op de doellijn redde bij een kopbal van Morales. In de tweede helft, waarin bij de Duitsers Lorenz als vervanger van Schnellinger binnen de lijnen kwam en Esparrago bij Uruguay de plaats van Fontes innam, onderging het speltempo geen wijziging. Uruguay viel bijna zonder onderbreking aan, maar de afwerking bleef uiterst zwak. In de zestigste minuut sprong de bal na een kopstoot van de gezette, i uiterst gevaarlijke rechtsbuiten Cubillas die vele jaren voor de Spaanse F.C. Barcelona speelde van de binnenkant van de paal terug in het veld en acht minuten later bracht Vogts binnen dertig secondbn twee keer op de doellijn redding, toen zijn doelman Wolter al verslagen was. Het was dat dit keer Vogts de Duitsers de helpende hand toereikte, anders zou de Uruguayse ploeg de derde plaats voor zich hebben opgeëist. Na de enige gevaarlijke Duitse aanval in de tweede helft, schoot de weer imponerend Seeler tegen de lat. Het enige doelpunt werd in de zevenentwintigste minuut van de eerste helft na een zeer oninteressante beginfaze gescoord door Wolfgang Overath, de uitblinkende middenvelder, die voorbereidend werk van Libuda, Seeler en Müller met een droge, voor de formidabele doelnian van Uruguay Mazurkiewicz onhoudbare knal afrondde. Vanaf dat moment hebben de Duitsers eigenlijk onafgebroken met de rug tegen de muur gestaan. De vermoeidheid, een gevolg van de veel van de krachten vergende ontmoeting met de Engelsen en de Italianen speelde hun duidelijk parten. Maar Uruguay faalde in de afwerking. Het schiep zich een respectabel aantal kansen tegen de defensie, waarin doelman Maier werd vervangen door Wolter, waarin Patzke weer speelde in plaats van de geblesseerde Höttges en waarin Weber een van de helden van 1966 de voorkeur kreeg boven Schulz. Sportief 1 De wedstrijd, waarin kort voor het einde Sandoval bij Uruguay inviel voor Maneiro en Löhr Libuda kwam KÉiiflÉ vervangen, verliep uiterst sportief. Showman Sbardella had het niet moeilijk. Slechts één keer haalde de Italiaan de gele waarschuwingskaart te voorschijn. Dat gebeurde enkele •^minuten voor tijd, toen aanvoerder 1 Ubinas van Uruguay fel protesteerde tegen een grensrechterlijke beslissing. Sbardella in het verleden onder andere scheidsrechter bij Ajax Liverpool en BenficaAjax had het de zeventigste minuut eigenlijk al moeten doen, toen de Duitser Lorenz zich vrij grof revancheerde tegenover de middenvelder Cortes van Uruguay, die overtreding de enige opmerkelijke werd door de Italiaanse spelleider met de mantel van de liefde bedekt. West-DuitslandUruguay was zeker geen grote wedstrijd. Dat was niet verwonderlijk, want het was een duel tussen twee ploegen, die teleurgesteld n omdat zij het beoogde doel de finale niet hadden kunnen bereiken. Toch werd er, in het uitstekend bezette Aztekenstadion, wel met grote inzet gevoetbald. De Duitsers hadden in verdediger Vogts, de dit keer als middenvelder fungerende Fichtel, in Seeler, en in Overath hun beste spelers. Bij Uruguay imponeerde vooral aan voerder Ubinas, rechtsbuiten Cubillas doelman Mazurkiewicz. Het gemis steraanvaller Pedro Rocha coach Hohberg: „Met hem zijn we dertig pro cent sterker". bleek echter een te grote handicap voor de Zuidamerikanen. Afscheid Voor de onverwoestbare Seeler was dit kampioenschap het laatste in« zijn loop baan. Al voor de wedstrijd tegen Uruguay kondigde de man uit Hamburg zijn afscheid van het interlandvoetbdl „Het is nu wel mooi geweest", zei Seeler, die zaterdag het Duitse interland record, dat met eenenzeventig wed- In het duel der „verliezers" speelde Wolfgang Overath een beslissende rol. Hij maakte het doelpunt dat Duitsland brons opleverde. strijden op naam van de legendarische Paul Janusz stond, evenaarde. Wel echter heeft de Duitse voetbalbond „Uns Uwe" nog een afscheidswedstrijri in Duitsland aangeboden. Opdat de man, die in het najaar van 1954 in de na tionale ploeg debuteerde, het record op zijn naam kan brengen. Seeler: „Die af scheidswedstrijd zou ik nog graag willen hebben. Maar daarna is het afgelopen. Dan ben ik alleen nos. maar beschikbaar voor mijn club HSV Ik ben nu vierendertig en geloof nog wel een paar seizoenen mee te kunnen. En als ik voel dat het niet meer gaat, welnu, dan zal ik de eerste zijn om te zeggen dat ik ermee moet stoppen. Per slot van rekening heb ik het voetballen niet meer nodig. Ik heb me een behoorlijke maat schappelijke positie kunnen opbouwen en mijn toekomst is wel vertzekerd. Ik kan echter moeilijk buiten de «port on, daarom blijf ik beschikbaar ypor mija Produktief De wedstrijd, die de Duitsers op J 9 september in West-Duitsland tegen 1 Hongarije spelen, zal waarschijnlijk de i af scheidsinterland worden voor Seeler, die met drieënveertig doelpunten de i meest produktieve Duitse international j aller tijden is en die vandaag als de j „Nationalmannschaft" naar het vader- j land terugreist, met zijn echtgenote i het echtpaar Beckenbauer in Mexico achterblijft om nog een paar dagen wel verdiende vakantie in Acapulco te ge nieten. West-DuitslandUruguay 10. Scoreverloöp: 27. Overath 10. Scheidsrechter: Sbardella. Toeschouwers: 90.000. BRASSAET (ANP) Het Nederlandse waterpolozevental heeft gister middag in Brasschaet met 3—3 gelijkgespeeld tegen België. De tussen standen waren: 0—0, 2—1, 0—1, 1—1. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door Wim Hermsen, Gerrit Jansen en Hans Hoogveld. den, ééntiendc seconde sneller dan de tijd van de Oostduitse Karin Balzer vorig jaar september in Oost-Berlijn. Wilma van den Berg maakte op de 200 meter, die zij won, een tijd van 22.9 seconden. 0,2 sneller dan haar eigen Nederlandse record. De rugwind was echter te sterk: 2.7 meter per seconde zodat de tijd niet voor erkenning als Nederlands record in aanmerking komt. Op de 800 meter eindigde Anneke de Lange als derde -met een tijd s an 2 minuten 6.1 seconde, de beste Neder landse jaarprestatie. De wedstrijd werd gewonnen door de Russische Sjtoela >2.05.1) voor de Poolse Wierzbowska -2.05.2). In de eerste halve fipale van de 100 meter horden werd Mieke Sterk vijfde met een tijd van 13.9 seconden. Zij werd daarmee uitgeschakeld. Tijdens de Amerikaanse studenten kampioenschappen in Desrnoines (Iowa) heeft Ralph Mann zaterdag het wereld record op de 440 yards van de Zuidafri kaan Gert Potgieter met 0.5 seconden verbeterd en gebracht op 48.8 seconden. Potgieter vestigde zijn record in I960. De tijd van Mann op de 440 yards komt overeen met ongeveer 48.5 seconden op de 400 meter horden. Het wereldrecord van deze afstand staat sinds de Olympi sche finale van Mexico op naam van de Brit David Hemery met 48.1 secon- De als tweede aankomende Wayne Collet bleef zaterdag met zijn tijd van 49.2 seconden ook nog beneden het oude record van Potgieter. EINDHOVEN Johan Devrindt, de 25-jarige aanvalsspits van Anderlecht, zal het volgende seizoen voor PSV gaan spelen. Hij heeft een contract voor een jaar getekend. PSV was al enkele weken „rond" met Anderlecht. gekomen. Een transfer hing alleen nog af van de toestemming van Devrindt, balbeker, die voor PSV niet bereikbaar was omdat hij met het Belgische elftal Mexico. De besprekingen werden aanvankelijk ook grote interesse in Berti Vogts in zweefvlucht. En als zo vaak gebeurde in het wereld- toernooi is Gerd Müller ter plaat se. loerend op een kansje. Het num mer dertien bracht Müller geluk. Hij werd topscorer. Real Madrid in Spaanse bekerfinale MADRID Real Madrid heeft zich I zaterdag toch weten te kwalificeren de eindstrijd om de Spaanse voet- Johan Devrindt, veelvuldig Belgisch international speelt volgend seizoen in Eindhoven. deelnam aan het wereldtoernooi ii zaterdag afgerond. Feijenoord had Devrjndt. Do 29-ja je rechtsbuiten van de Nij meegse eredivisieclub NEC Chris Geutjes heeft eet. v rbintenis voor twee jaar aangegaan met de eerste divisie- vereniging De Graafschap. Ook HVC, FC Den Bosch en Vitesse waren gega digde. Geutjes wilde weg uit Nijmegen omdat hij zich niet kon verenigen met de reorganisatieplannen bij NEC. ADO heeft drie spelers hun contract opgezegd. Het zijn Meier de Wolf (ex- De Ooievaar), Siem v. d. Ham (ex- Blauw-Zwarti en doelman Gerard Zwinkels (ex-Velo). Als de onderhande- drietal alsnog bij ADO blijft. Anders keren de erloren zonen" waarrv.ijn- lijk naar hun oude vereniging terug. Een groot aantal spelers van het hoogste amateurelftal van ADO (het derde elftal dus) zal het komende sei zoen van vereniging veranderen. De meeste voetballers willen in een stan daard-ploeg gaan - '.en. De derdeklasser Celeritas boft door deze veranderingen. Het trok eerst de trainer van de ADO-amateurs (Piet Oostrum) aan en die nam Wim Smink. Ton van Es en Leen Dors mee. Bij Celeritas keert bovendien Matla. het afgelopen seizoen lid van .'.oodr.iburg, terug. De gebroeders Aldo en redro Rossit hebben zich aangemeld bij RA- VA. Loek van Noord trok in bij de VUC-familie Ook Jan van Dongen De Madrilenen hadden de eerste hal ve finalewedstrijd thuis tegen Atletico Bilbao met 10 verloren. De return leverde echter minder problemen op: Real Madrid won met 20. In Zara Goza versloeg de club van die naam Valencia met 10. Zaragoza had de eerste ontmoeting met 2—0 verloren, zodat Valencia in de finale tegen Real Madrid aantreedt. MEXICO CITY. De FIFA heeft 75.000 Zwitserse francs (63.000 gulden) geschonken aati hel Peruviaanse rampenfonds voor de slachtoffers van de aardbeving. Het Roemeense rampenfonds ontving 25.000 franc (21.000 guldenen 30.000 franc (ruim 25.000 guldenicerd geschonken aan de Boliviaanse voethal- Het Nederlandse team was enigszins gehandicapt, doordat enkele vaste spe lers deelnamen aan de wedstrijd tussen de jeugd van België en Nederland (tot 21 jaar). Twee van de „vaste" senioren internationals Mart Bras en Jan-Evert Veer, waren de uitblinkers in de jeugd wedstrijd, die door Nederland met liefst 132 werd gewonnen. Tussenstanden 2—1. 30. 40. 41. Bras scoorde zes doelpunten. Reedijk (die ook tot de seniorselectie behoort) drie en de jonge Ron Koster twee. De wedstrijd tussen de senioren daar entegen stelde teleur. Het Nederlandse land geen kans gaven om de veel bete re techniek uil te buiten. Daarbij kwam, dat de Oranje-aanvallers zeer slecht schoten. Al in het eerste kwart 'kwam Bart Bongers tweemaal vrij voor de Belgische doelman, maar hij slaagde er niet in te scoren. In liet volgende kwart namen de Belgen door d'Ooster- linck de leiding en liepen door Andries zelfs tot 20 uit. Bij een numerieke meerderheid scoorde Hermsen 21. Daarna miste debutant Hans Stam een vrije kans om gelijk te maken. In het derde speldeel gebeurde dat toch. Na een uitbraak zorgde Jansen voor 22 In het laatste kwart werd het door Hoogveld 32, maar de Nederlandse ploeg kon de Belgen.niet op de knieën krijgen. Via Andries werd het zelfs nog 3—3. ZIAN tweede Het traditionele waterpolotoernooi dat zaterdag en gisteren te Wildervank werd verspeeld is bij de heren gewon nen door De Meeuwen uit Amsterdam, dat in de finale het Amersfoortse AZ en PC met 31 versloeg. DJK uit Amsterdam eindigde als derde en landskampioen De Robben (Hilversum) vierde. Bij de dames was de eindstand: 1. Robben (Hilversum), 2. ZIAN (Den MEXICO-CITY. De 24-jarige Westduitser Gerd Müller, speler van Bayern München, is topscorer geworden van het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Me raak. Slechts tweemaal in de historie werd een hoger totaal bereikt. Recordhouder is de Fransman Just Fontaine, die in 1958 (Zweden) dertien doelpunten maak te. In 1954 (Zwitserland) had de Hongaar Sandor Kocsis elf keer succes. De topscorerslijst van Mexico ziet er als volgt uit: 1. Müller (W.-Dld.) 10 doel punten; 2. Jaar (Braz.) 7; 3. Cubillas (Peru) 5; 4. Pele (Braz.) 4; 5. t.m. 8. Bisjovets (Rusl.), Seeler (W.-Dld.), Rive- lino Braz. en Riva (It.) 3; 9. Tostao (Braz.), Valdivia (Mex.), Van Moer (Belg.), Lambert (Belg.), Petras (Tsj.-Sl.), Dumi- trache (Roem.), Gallardo (Peru), Rivera (It.) en Bondnsegna (It.) 2. Zaterdagelftal gelijk BOCKUM-HOEVEL Het Neder lands zaterdagelftal heeft zaterdag in Bockum-Hoevel voor 350 toeschouwers mei 00 tegen Westfalen gelijk ge speeld.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10