WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Noordwijk krijgt recreatie-centrum aan de Lageweg TIMEX PIERROT MARKTEN LF.in""' r 'RANT Idee rail ontwerper Kiers wordt door tuinder Caspers uitgeroerd IOORDWIJK Aan de Lageweg, tussen Noordwijk en Voorhout, wordt onder veel ophef, maar energiek gewerkt aan plannen, die In de nabije toe- omst voor de recreatie in de badplaats en omgeving veel beloven, len kan deze plannen bekijken op een grote maquette in het kassen- omplex van de heer P. J. Caspers en zijn zoons, nabij de brug aan de oordwijkerhoek. Het model is gemaakt door de geestelijke vader van de lannen, de heer Kiers, een man met nationale faam als ontwerper-arrangeur, nder meer van de tentoonstelling West-Friesland en vroeger van het Rijns- irgse bloemencorso en andere evenementen op dit gebied, Thans is hij ook Is adviseur aan de handelskwekerij „Noordwijkerhoek" verbonden. nthuriumkassen en show-tuin het begin van een groots plan et begin van het recreatie-centrum is 1. In een ongeveer 4500 ui groot issenconiplex met een vochtige warme, opische temperatuur, groeien en bloeien exotische anturiums dat het een lieve t is. Soms reikend tot bijna mans- logte en steeds gesierd met fraaie, pisch gevormde bloeiwijzen in een ver- heidenheld van kleuren, witte, rose, rsnje. n lakrode schotels, en ook neu- aal groene kleurschakeringen, pzij van de bungalow van de familie aspers wordt dit jaar nog een show- lin aangelegd, waarin een karper en een sierwaterplanten. De tuin, lorkrulat met wandelpaden, zal moge- kheden laten zien voor de aanleg van itstuinen, borders, perken, en heester bomengroepen. Daarbij wordt spe- aal aandacht besteed aan alles wat in »t kustgebied gedijt. Het is de bedoeling larmede tegemoet te komen aan de problemen van vele tuinlief- sbbers in deze streek, die door ondes- undigheid en gebrek aan voorlichting ©plantingen aanleggen, welke alleen teleurstelling opleveren, it voorjaar is het kassencomplex met igeveer 1100 m- uitgebreid. De helft is Ingericht tot verkoopcentrum, ,hter niet zo maar een winkel of tuin- intrum, maar veeleer een soort hortus )tanlcU8, waar een enorm assortiment imer- en andere planten ln lange, met linaarde en turfmolm gevulde bakken. uitgestald. Alles is Ingericht op ilfbedienlng en het zelf op maken van loom bakken en bloemstukken, waarbij I iteraard de heren Caspers steeds bereid jn de amateurs met raad en daad bij te ian. Daarnaast is er gelegenheid tot «bezichtigen van de anthuriuyn-kassen tizich omtrent de .gewassen te laten nichten. 1 )fen denkt er zelfs aan om in de ko- iende wintermaanden in deze ideale om- ig, waar het materiaal voor het grij st aat,bloemschikcursussen te gaan fganiseren. Ook gaat men zich in het jaar toeleggen op bollenverkoop voor tuin. tuin draagt de naam van handels- I ekerij „Noordwijkerhoek", een vrij za- >lijke aanduiding, want de heer Cas- nuchter man, die uitgaat van het standpunt, dat een dergelijk recrea tie-centrum moet groeien, zakelijk opge zet, economisch verantwoord en renda bel moet zijn. Als men de maquette van de heer Kiers bekijkt, zal er nog heel wat moeten gebeuren. De ontwerper ziet in het complex mogelijkheden voor een speeltuin, een kinderboerderij, een rosa rium, een speelweide, een sprookjestuin, een kunstexpositie en een stukje „Hol lands Glorie", waarin een molen domi neert. Dit is nu echt iets dat Noordwijk als badplaats nodig heeft voor kille stranddagen. Geen wonder dat gemeente bestuurders en vaklieden veel belangstel ling voor het project tonen. Als wij informeren naar de realisering, houdt de heer Caspers, voorzichtig als hij is, drie slagen o mde arm. Hij is geen man, die holt, maar leidt. Stuk voor stuk zal het er misschien wel komen, doch het moet exploitabel zijn. Dit punt zal voor de ondernemers en de adviseur nog een punt van diepgaande studie worden. Graag geeft Caspers sr. zijn zoons een kans, maar met voorbeelden van elders uit de streek voor ogen, zal hq zeker niet verder springen dan zijn polstok lang is. Als kweker en koopman heeft hq een jarenlange ervaring. Lang voor de oorlog begon hjj met het tellen van een paar bedjes bollen en daarna breidde hij zijn bedrijf gaanderweg uit. De grond aan de Noordwijkerhoek kocht hij in 1936. Na de oorlog kwam de gladiolen- handel er bij. De eerste kas aan de Lage weg werd in 1950 gebouwd. Eerst wer den er tulpen in getrokken, maar lang zamerhand groeide de oppervlakte van de teelt onder glas. De bollentrekkerij werd vervangen door de teelt van anjers, later weer door rozen en sinds 1965 vormen authuriums de hoofdschotel. Het nalopen van de kassen ln de winter als er moest worden gestookt, heeft veel zorgen geven en daarom was het een uitkomst toen ln 1964 bij het bedrijf de bungalow kon worden gebouwd. Hoe bent u eigenlijk tot de toch wel moeilijke teelt van anthuriums geko men?, vragen wij de heer Caspers. „Ik had ze gezien op een tentoonstelling en Ik dacht, dat ga ik ook proberen. De kwekerij heb ik mijzelf aangeleerd, al \yas, het soms mei schade en schande. 'Maar tenslotte had Ik het onder de knie. Het is de enige manier om tot goede re sultaten te komen, want van de theorie op het gebied van de anthurium-kwekerij klopt niet veel. De kwaliteit van het door mij gekweekte product was van dien aard, dat ik steeds meer particuliere klanten kreeg en zodoende kwam ik ook in contact met de heer Kiers. Deze bracht mij op het idee een zelfbedie ningscentrum in te richten. De verkoop daar is gericht op een grote omzet, beste De heer Caspers in kwaliteit en zo laag mogelijke prijzen. Omdat de verkoop vanuit de kas plaats vindt, is er praktisch geen uitval. De planten bevinden zich precies in de om geving, welke zij nodig hebben en in te genstelling met de winkel, groeien zij ge- Ik zie hier iets in, speciaal ook voor Zondag sportdag KP J-Zcetenvoud e ZO ET ER WO I'D F. Zondag lioudl de plaatselijke KPJ-afdeling haar jaarlijkse sportdag op het sportveld Langs de Zuldhuurtseweg: aanvang 11.30 uur. Op het programma staan hardlopen (di verse afstanden), hoogspringen, kussen gevecht. hinkstapsprong en kogelstoten. Voorts is er een districts-volleybaltoer- nooi waaraan naast het eigen team deel nemen: Voorschoten. Hoogmade. Hazers- woude en Blieswijk. De toegang voor het publiek is vrij. De Nie breidt uit op Kort Rapenburg LEIDEN Gisteravond heeft de firma De Nie aan het Kort Rapenburg een nieuwe vestiging geopend. Waar vroe ger magazijnen waren is nu een ver koopruimte van niet minder dan £60 vierkante meter geschapen. Men wil deze verkoopruimte vooral gaan benutten voor specialisaite op het gebied van sanitair en doe-het-zelf arti kelen. Bijzondere aandacht krqgt ook de waterontharding, waarvoor een spe ciaal apparaat ln de handel is dat er in slaagt om Leidens harde leidingwater tot vocht van hoge kwaliteit om te to nijn zoons. Er is voldoende parkeermoge-veren' lljkheirt Na een paar «eken te hebben OEGSTGEEST - Aan de economieche gedraaid, meen ik te mogen zeggen, dat hogeschool in Rotterdam is geslaaEd het publiek de weg naar de ..Noordwij-1 voor hpl kandidaatsexamen in de eco- kerhoek heeft gevonden" nomiaehe wetenschappen T, Stolk, zqn kassen. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer L. F. J. Hermans, j als wetenschappelijk medewerker by het Kamerlingh Onnes Laboratorium ver bonden aan de Stichting voor Funda menteel Onderzoek der Materie, tot doc tor in de wiskunde en natuurwetenschap pen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The heat conductivity of po- latomis gases in magnetic fields". De promotor was prof. dr. C. J. Gorter. VOORSCHOTEN - Aan de economi sche hogeschool in Rotterdam zijn ge slaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen: J. F. Wi- chers en H. v. Wijk. (ADVERTENTIE) GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en wethouders van de ge meente Leiden brengen ter algemene kennis, dat zij voornemens zijn bouw vergunning te verlenen voor twee1 onder ling verbonden bijkantoren op het Be- -vrijdingsplenv, t'.w: één voor de Stichting. Leidse Spaarbank en één voor de Am sterdam-Rotterdam Bank N.V., zulks met afwijking van het geldende bestem mingsplan „Leiden-Zuidwest, herzie ning 1959". De bouw- en situatietekeningen liggen met ingang van 22 juni 1970 gedurende tien dagen ten stadhuize (kamer 111) ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen genoemde termijn schriftelijk bij het college eventuele bezwaren indienen. Leiden, 19 juni 1970. Jansen's-binderij verhuist naar Rooseveltstraat LEIDEN Jansenbinders iN.V. Boekbinderij P. M. Jansen) gespecialiseerd Ln uitgaafbindwerk, die per jaar een miljoen gebonden boeken levert, heeft deze week een nieuw bedrijfspand betrokken ln het nieuwe industrie-kwartier Leiden Zuid-West aan de Roosevelt straat. Het bedrijf was voorheen gevestigd aan de Witte Singel. Het moest plaats maken voor de nieuwbouw van de Rijksuniversiteit. Busi outewijziging irm her best ra ting ran ntarktenroute LEIDEN Mot ingang van maandag '12 juni a.s (begin dienst) worden do Boter- markt-Aalinarkt en Boommarkt te Lei den voor do duur van twee weken geslo ten voor alle verkeer. In verband daar mee wordt de route van de bus diensten 15, 31, 40, 41, 4 44 en 46 in de richting station voor de duur der afsluiting als volgt gewijzigd: Lijn 15 en lijn 31: Levendaal-St. Joris- steeg - Watersteeg - Hooigracht - Peli kaanstraat - Haarlemmerstraat - Lange Mare - Oude Singel - Nieuwe Beesten markt, enz. Lijn 40, 41, 42. 44 en 46: Lammerschansweg - Geeregracht - Oran jeboomstraat - St. Jorissteeg en verder als aangegeven by iyn 15 en 31. De hal ten Korevaarstraat, richting station, worden tijdelijk verplaatst naar de St. Jorissteeg. De halten Vismarkt worden tydeiyk verplaatst naar de Lange Mare. De halten Boommarkt vervallen tijdelijk. Reizigers worden verwezen naar halte Nieuwe Beestenmarkt en/of Lange Mare. De omleiding geldt eveneens voor de diensten van de N.A.L. en n.v. West-Ne derland en is met N.Z.H. pijlen aange geven. Nieuw oudercomité Berna rdusscbooI ZOETERWOUDE Deze dagen vond de eerste bijeenkomst plaats van het nieuwe oudercomité van de Sint Bernardusschool en de daarbij behorende kleuterschool. Men kwam lot de volgende functie-ver deling: Voorzitter: A. R. v. d. Heyden, Hoge Rijndijk 100, tel. 21549; sccertaris: A. F. Boot. Nassaustraat 3, tel 40168; pen ningmeester: H. v. Ruiten, Margrietstr. 9. tel. 32396. Leiden, mevr. B. A. Bruin- Burgers. Bernhardstraat 12; mevr P. C. Buikstra-Hoogervorst, Servatiusstraat 15 mevr. J. Verhagen-Vos, Hoge Rijndijk 269. Leiden; H. J. v. Tetjlingen, Nassau straat 86. Als een van de eerste aktie- punten wil men komen tot begeleiding van de kinderen door ouders bq het oversteken. Men vindt dit een noodzake lijke beveiliging waarvoor vrijwilligers worden gevraagd die contact kunnen op nemen met mevr. B. A Buikstra-Bon- gers. Bij de ingang van het nieuwe schooljaar worden meer Inlichtingen ver strekt. H. van Duursen nam afscheid van St. Petrusschcol LEIDEN Gistermiddag heeft de heer H. van Duursen afscheid genomen van de Petrusschool, u aarvan hjj gedurende lien jaar hoofd Is geweest. Ter gelegen heid werd een receptie gehouden In het Petrirazaaltje. Op deze receptie werd het woord gevoerd door de heer Boogaard, de inspecteur van het lager onderwijs, door de opvolg ster van de heer Van Duursen, mej. Ten Kroode. pastoor De Lange en door de heer Nota, lid van het schoolbestuur. Deze laatste benadrukte no geens de grote betekenis die de heer Van Duur sen voor de school heeft gehad. De heer Nota prees de scheidende onderwyzer ook als mens, omdat juist daar de grote kracht van de heer Van Duursen lag het omgaan met de kinderen, het hen op de juiste wqze benaderen. Als afscheids cadeau werd een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Van Duursen werd ook meegedeeld dat zqn zoon een plaats aan de school zal gaan bekleden, zodat de band nog niet geheel verbroken zal Ermelo's tienerkoor zingt in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zondag krjjgen de beide kerken van de Slnt-JansparochJe bezoek van het tienerkoor van de pa rochie „De Goede Herder" uit Ermelo. Deze parochie bestaat nog niet zo lang en telt 900 parochianen. Het koor bestaat uit 40 jongeren en staat onder leiding van majoor H. Luys, verbonden aan het Katholiek Militair Tehuis te Ermelo. Veel wat zij zullen zingen is. zowel in tekst als muziek, eigen werk. Zij zullen zingen tijdens de H. Mis van 9 uur in de St.-.lan en die van half twaalf in de Christus Dienaar- kerk. LEIDEN, 19 juni, Vee Totaal aan voer 2132. Stieren 18; melkkoeien 64: vette koeien 268; vare koeien 40; pinken 5; Vette kalveren 21; nuchtere kalveren 1; vette schapen 230; fok schapen 10; vette lammeren 287; weidelammeren 564; Texelse lammeren 550; geiten 74. Noering per stuk, per KG. <s^ schoon gewicht, 1 - levend gewicht). Stieren i slacht-) 4.60 - 4.80, melkkoeien 1000- 1325-1675; vette koeien 4.30-4.80-5.30-5.50 extra; vare koeien 700-1000-1350-1475 extra; pinken geen notering; vette kal veren 3.70-3.90-4.10; nuchtere kalveren (fok-) geen notering; vette schapen 85- 105-130; fokschapen geen notering; vette lammeren 120-140-155; zuiglammeren 95-105-135; weidelammeren S0-95-110; Texelse lammeren 80-90-110; geiten 30- 70-105. Handel: slachtstieren. flauw; melk, vette en vare koeien: rustig; vette kalveren: vlug; vette schapen: stug; vette lammeren: stug; weidelammeren: rustig; zuiglammeren: goed; Texelse lammeren: stug; geiten: rustig. LEIDEN, 19 juni, Kans Aanvoer; 2 parteyen. Goude extra .kwaliteit tot 4.45: Leidse le kwal. tot 4.50, Handel Goudse: kalm; Leidse: kalm, GOUDA, 18 juni, Kaas - Aanvoer 94 partyen. Prqzen: extra en le kw. f 4.16- I.44 per kg. 2e kw. 4.00-4.15 per kg zware kwal. 4.44-4.60 per kg. Hanrle' RARNEVELD. 18 juni, Eierveillng Aanvoer 897.750 stuks, stemming kalm Prijzen (in guldens per 100 stuks) eieren van 51/52 gram 5.03-5.49. 56/57 gram 5.67-6.07, 61/62 gram 6 57-6.78, 66/67 gram 8.12-8.26. LEIDEN Het 79ste universitaire lus trum houdt niet op bjj het congres We tenschap en Welzqn. Er wordt in de ko mende weken ook op ouderwetse wqjze gefeest. De firma Huurman Is al een week bezig het Pieterskerkplein om te toveren in een feestterein. Het hele plein wordt overdekt. Het feestterrein zal niet alleen toegankelijk zjjn voor studenten, maar ook voor „de gewone" burger te gen betaling va twee gulden. En daar krijgt men heel wat voor terug. Er is een beattent waarin elke avond life opgetreden wordt door o.m. Brainbox (24/6) en de Motions (27/6). Gaat de voorkeur uit naar Zuidamerikaanse mu ziek, dan kan men oo kterecht in de exotische Zuidamerikaanse tent. Wie op muziek van de top veertig wil dansen kan naar de discobar, waar een disc joc key non-stop keiharde krakers draait, af gewisseld met Goud van Oud. Zijn er die van kunst willen genieten Let dan vooral eens op het kunstige Pil- grimfathershuisje en het artistieke inte rieur van ude milkbar. Een lekker gekoeld pilsje kan natuur- ïyk overal gedronken worden, maar de Lucky Luck Bar is daarvoor toch wel DE gelegenheid bij uitstek. Bq de bistro (Auberge Franqaise) kan men een wqn- tje drinken en kaas eten; op het terras onder de blote hemel of binnen, waar een cabaret optreedt. Ongetwijfeld zijn er velen die niet van „al dat gedrang en ai die mensen om zich heen" hou den. Hen wordt aangeraden vooral vroeg, dat wil zeggen vlak na de ope ning (om 17.30) uur te komen, want dna is het rustiger. Heeft men honger, dan kan men zich te goed doen bij de barbecue, waar de steaks, saté's en schlaschlicks worden klaargemaakt. Heeft men energie over. dan kan men zich uitleven in de charleston wedstrijd in de Roaring Twentiestent of men kan gaan ballengooien op het „strand". Kortom, er is volgende week op het Pieterskerkplein genoeg om een fqne avond door te brengen. HORLOGES! 1 JAAR VOLLEDIGE GARANTIE J O WELI ER - HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 ekenaat Leiden: Deken L. G. A., van oort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 6335. ekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, eenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. agelijks geopend van 9.00-12.30 uur. atholiek Bureau voor Huwelijks- en ezlnsnioeiiykhsden: Steenschuur 19, 22694. Geonend van 9-12 uur. Aan bureau zijn verbonden een maat- happelqk werkster, een priester, art- n psycholoog en een jurist. Het iweiyksbureau biedt hulp bij moeiiyk- :den in verkering en huwelijk. Voor lip bij geboorteregeling kan men zich Srvoegen op het spreekuur of rechts reeks een afspraak maken met de islstente van dr. Mudde, Elisabeth ekenhuis. tel. 41541. ureau Moederhulp (niet gehuwde moe- Worg) te Lelden: Het bureau is ge- 'stigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei- in, tel. 25708 en is geopend maandag h. vrjjdag van 9.00-12.30 uur. Spreek- maatschappelijk werkster: iedere :htend van 9.00-10.00 uur en volgens 'spraak. Aan het bureau is verbonden ;n maatschappelijk werkster, een psy- een psychiater en een jurist, ntholiek Bureau voor Maatschappelijk rk: Het bureau is gevestigd Rapen- 'rg 85. tel. 20503. Spreekuur iedere van 9.00-10.00 uur; dinsdag- an 19.00-20 00 uur eD vervolgens 'Igens afspraak Voor alle maatschap- ilijke problemen kunt u daar in eerste stantie terecht. 'idsr Katholieke Invalidenbond: U ept toch dat ook ln Leiden een bond die al uw belangen .behartigt eD met 'ze gehandicapten op vakantie gaat "e inlichtingen worden u gaarne ver rekt door mevrouw J Creygthon-Ber- Wtardi Beckmanstraat 29. Lelden. 22917 eau K.K. Gezinszorg: Voor het aan een van eeD gezinsverzorgster, ge- nshelper of bejaardenhelpster, wanneer huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappeiyk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16. tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per- soonlqke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringeD, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen by hel secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden l.eiden Zaterdagav. Zondaga H. Antonius: 19.00 Haagse Schouw19.00 18.31' Haitebrug. 1930 19.00 Herensingel: 19.00 18.30 H. Leonard us: 19.00 19.00 H. Lodewyk 19.00 18.00 H. Petrus: 19.00 18.00 Studentenparochie (Lodewijkskerk) 19.00 Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 18.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 17.00 Moeder Gods: 19.00 ÏS.OO Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 18.30 Boneventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wassenaar 19.0 19.0 Kerkdiensten op zondag LEIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30. 11.00, 12.15 uur: in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur, donderdag en vrijdag Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur: zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 1930 u. HarlPhrug: zaterdagavond: 1930 uur; zondag; 8.00. 9.00. 10.45, 12.00 en 19.00 .uur. in de week: 7.00. 8.00, 9.00 en 19.00 week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bykerk Tlmorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leouardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u„ 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewyk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Sludentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat 10.30 (Ned 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording; zaterdagavond: 19.30 y.; zondag: 9.00, 10.30 eD 12.00 uur; in de week. dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN' zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rqnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met Zondag; 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 lof. PAROCHIE OEGSTGEEST ZONDAG 21 juni - De eerste mis om half negen vanwege de bediening van het Vormt door mgr. Kramer; daarna korte ontvangst in het parochiehuis. Preekbeurt kap. Kloosterman. Dinsdag 23 juni om 14 uur huwelijks- dienst voor Ineke Heijmans en Kees van Vliet met het dameskoor. Om 15.30 uur huweiykadi nst voor Thfia de Ridder en Wtm Winkelman met het jongenskoor. Dinsdag, woensdag, donderdag ziekou- trlduum in do Herensingelkerk, waarbij g morgen ons dameskoor hofland (aulai: zondag 8 30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; "ligt. icha- Een eigen jongerenkoor Vorige zaterdagavond werd dp eucha ristieviering begeleid en opgeluisterd door het jongerenkoor van de Heren singelparochie, en dat was in één woord voortreffeiyk, Na de dienst heb ben meerdere parochianen gevraagd of dat niet meer gebeuren kon; sommigen zouden het elke week wensen. Welnu, ln augustus komt dit koor nog eens terug en daarna in september wordt een eigen parochieel jongerenkoor opgericht onder leiding van Fred Scheiderberg. dirigent van het studentenkoor in Leiden, en met medewerking van mej. C. Willem- se, dirigente van ons meisjeskoor. Bij haar kunnen jongens en meisjes zich nu reeds aanmelden voor deelneming aan de zang-, muziek- of tekstgroep. PAROCHIE H. ANTONIUS ZONDAG 21 juni om 12.15 uur jonge ren misviering, verzorgd door de deke nale groep. Woensdag 24 juni 'om 20.15 uur open bare vergadering van de parochieraad in het Ontmoetingscentrum Dekenale Jongerenmisviering Leiden Secr Ton van Brussel Zoeterwoudsesingel 86 Zondag 21 juni organiseert de dekenale jongerenmis een mis in de Antoniuskerk aan de V|jf Meilaan De muziek van deze mis zal worden verzorgd door ons eigen koor en het Trio Sjar HssJ SJa- loom uit Voorhout. De teksten van deze mis zullen worden verzorgd door de tekstgroep van Frieda van Duivenvoor den. Deze mis zal gecelebreerd worden door pater Van Eeuwijk. Wy wdjzen u nog even op onze 1006te mis. die op 27 juni in de Hartebrugkerk gehouden zal worden. Na afloop van deze mis zal er een feest gehouden worden in de Romanuszaal. Kaarten voor dit feest zijn verkrijgbaar bij: Hans Wagenaar, Steenbakkerslaan 18, Leiderdorp; Joop van Noort, Haarlem merstraat 123; T. van Brussel, Zoeter woudsesingel 86. De toegang koet 1,60 per persoon en 2,50 per paar. Ook a.s. zondag verkrijgbaar. De discotheek van Hans van Ulden zal op dit feest, voor de muziek zorgen. PAROCHIE HERENSINGEL Zaterdag 20 juni om 19.00 uur jonge renmis door de „Lord's Folks". Onderwerp: Eerbied voor het leven. Zondag 21 juni om 9.30 uur eucharistie viering zonder Latijnse zang i.v.m, reisje van dit koor. Dinsdag, woensdag en donderdag houdt het ziekentriduum voor Leiden en om geving haar jaariykse driedaagse ln onze kerk. In verband hiermee zijn «p deze drie dagen wel de normale dien sten om half negen 's morgen, maar geen avondmissen. Maandag vervalt de mis van half negen vanwege het ontruimen van de kerk. Rciscliib Op zondag 5 juli gaat de reiaclub er weer op uit. Een interessante en geheel verzorgde trip o.a. naar Montferland Alle inlichtingen hij mej. Verplancke aan de pastorie

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5