Rijksmuseum van Natuurlijke Historie bestaat 150 jaar Jeugddorp aan Voor schoter weg gaat weer open Gevarieerde expositie bij Van der Vlist Parochieraad verkiezingen in Zoeterwoude Ringo Starr en Peter Sellers: zwak in „The Magie Christian" BRUIJNZEEL KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. TENTOONSTELLING VAN TOEN TOT NU -A VRIJDAG 19 JUNI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 I.EIDEN Vele Leidse kinderen zullen hun vakantie niet in de stoffige stad icaan doorbrengen. Sommigen gaan met hun ouders de stad uit. een andere grote groep gaat naar het jeugdvakantie-dorp Zuid-West aan de Voorsehoterweg. Daar kunnen de kinderen zes weken lang van tien tot vier uur naar hartelust ravotten. Als het mooi weer is staat het grote errein tot hun beschikking. Daar kun- ïen ze voetballen, verstoppertje spelen, >veral inklimmen of als ze daar geen :in in hebben, in een stil hoekje Kuifjes gaan lezen. Als het slecht weer is kun nen de kinderen in de tentvormige huis jes schilderen en tekenen, handenarbeid doen, typen, sporten en spelen, poppen- kleren maken, poffertjes bakken en vele andere dingen doen. De jeugdleiders zeggen nooit wat ze móéten doen, de kinderen mogen doen wat ze zelf willen. De leiders, beroepsmensen en een aan tal vrijwilligers, houden de kinderen, die van ongeveer vijf tot dertien jaar oud zijn, bezig. De weken lopen van maandag tot vrijdag en duren van 29 juni tot 9 augustus. Ei'zijn nog enkele vrijwilligers nodig voor de laatste twee weken. Jonge mensen die er voor voelen met kinderen op te trekken kunnen zich opgeven bij de LJA, Ingang Koornbrügsteeg van het Stadhuis. De mensen die de organisatie van het jeugddorp in handen hebben zijn de he ren G. Steinbach, directeur van de Leidse Jeud Aktle, J. Reurich, directeur van het clubhuis De Zevensprong, C. van der Stel, leiding Volkshuis en de heer J. J. van der Huizen, sektie speeltuinwerk van de LJA. Deze mensen hebben ervoor gezorgd dat de komende zomer een NZH-bus zal rijden van Leiden-noord naar de Voorsehoterweg. De ouders kun nen hun kinderen in de bus zetten en weten dat zij de hele dag veilig zijn. Als de busdienst erg goed loopt zal volgend Tot 29 juni a.s wordt in Galerie v. d. Vlist aan de Botermarkt te Leiden een gevarieerde tentoonstelling gehouden van schilderijen, tekeningen, plastieken en leerapplicaties. De bekende Amsterdamse schilderes Jeanne Bieruma-Oosting exposeert er een aantal schilderijen. Ze treft altijd door een bepaald mannelijke toets en ook haar kleur doet soms weinig vrouwelijk aan; haar palet is nogal donker over het algemeen. Aan veel- zijidigheid ontbreekt het haar echter niet en zowel stilleven als landschap tonen het gedegen vakmanschap van J deze laat-impressioniste. Mooi zijn onder meer het fors ge borstelde „Bó'onVgaarcl", 't Van Gogh- I achtige „Korenschoven" en „Markt" met de strakke horizontale composi tie. Van de stillevens wijzen we op de eerste plaats op een zeer mooi klein paneeltje „Bosje radijs, fraai af gewogen van kleur. Het doet wat aan Verster denken, doch heeft zonder twijfel een geheel eigen cachet. Zeer mooi is voorts „Mand met druiven", dat in lichtere toets is gehouden. Jan Olivier uit Den Haag toont een aantal aantrekkelijke leerapplicaties, die het als wandversiering in het mo derne interieur ongetwijfeld goed zul len doen. De kleuren zijn goed ge kozen en de lijnvoering van de vrije voorstellingen mooi gecomponeerd. Dat laatste komt vooral goed tot uiting in het fraaie „Ichtus". Van Peter v. d. Meer staan er enkele plastieken, w.o. een mooi zittend naakt en een stoer gemodelleerd paard. Rob Claus toont een aantal kleur- litho's. Het tijdsbeeld „Polderland schap" en „Koningin der Zee" konden ons het meest bekoren. Van An Biesot tenslotte hangt er een mooie tes, alsmede een drietal woes- tijnkleurige, sfeervolle tekeningen van landschappen uit Israel. WILLEM PRINS V erlovingsringen Het jeugddorp aan de Voorsehoterweg, waar in de komende vakantie weer honderden Leidse jongens en meisjes kunnen doen wat ze willen. ZOETERWOUDE Om doorstroming te verkrijgen in de parochieraad van St.- Jans Onthoofding zullen, nu dit college twee jaar functioneert, een vijftal leden aftreden. De heer J. v. Cassel, die nog twee jaar zittingsrecht had, heeft zijn zetel ter beschikking gesteld en treedt- af. Deze week zijn de stembiljetten bezorgd voor de verkiezingen om de parochie raad weer te completeren. Deze kunnen tot en met a.s. maandag worden inge leverd bij de huidige parochieraadsleden, in de brievenbus van de pastorie en van de Christus Dienaarkerk; bovendien zal er in het weekend bij de ingang van de kerken een stembus staan opgesteld. Men moet de hokjes voor zes nami aankruisen. Men heeft daarvoor ei royale keus, want er zijn niet minder dan 22 kandidaten. Daarbij wordt spe ciale aandacht gevraagd voor de bewo ners van de nieuwe wijk en voor de jon geren die op de lijst voorkomen. De jongste kandidate is een 17-jarige scholiere, een van de 12 vrouwen, die hiermede dus een licht overwicht heb- Geslaagd voor het Mulo-diploma VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum te Voorschoten zijn geslaagd voor het MULO-examen: De dames: uit Leiden: J. F. Nap*, N. J. van Rijnswou, A. H. Vermeer, J. P. Pasman*. A. de Ridder*, J. I. Mulder*, M. H. Neuteboom*, S. van Oosten*; Valkenburg: A. W. Oosterlee, J. Rhijns- bufger; Rijnsburg: A. de Koning, E. Kralt*, W. v. d. Mey*, J. A. de Mooij*, G. Peursum*. G. Th. van Starkenburg* Voorschoten: G. Koolhaas, M. W. Fa- ber; Voorburg: H. M. v. d. Poel. De heren: Leiden: C. H. v. d. Neut, W. C. Neuteboom, J. Pronk, W. R. de Ru, P. G. Meder, R. Zwart, P. J. Jan- Oegstgeest: H. M. Mulder, N. Ko renhof; Rijnsburg: C. P. Noort, G. P. Heemskerk; Voorschoten: H. H. de Rave, G. Veseur, G. W. Visser, W. v. d. Linden, J. P. Rigteren, P. v. d. Sloot; i-Gravenhage: L. D. Scholten. met middenstandsdiploma. Bouw Serviceflat in Leiderdorp Alo. Bejaardenzorg hoopt in najaar grond te krijgen LEIDERDORP Gezien de trage voort gang van de tot standkoming van eer service-fiat voor bejaarden heeft het bestuur van de „Vereniging Algemene Bejaardenzorg Leiderdorp" besloten thans nog geen algemene ledenvergade ring te houden. Verwacht wordt, dat nog in het najaar 1970 positievere mede delingen gedaan kunnen worden, met name betreffende de toewijzing van grond door de gemeente voor de bouw van de service-flat. Met het later te realiseren bejaardente huis wordt deze flat momenteel een hoofddoel van de vereniging. Behalve de voorgenomen bouw van 21 bejaarden woningen en 5 woningen voor alleen staanden wordt door de vereniging ook de algemene buurthulp in Leiderdorp financieel gesteund. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer J. P. Brouwer, we tenschappelijk medewerker bij het Ka- merlingh Onnes Laboratorium, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, ge titeld „On the phase seperation of the liquid systems Ne-H„ and Ne-D.>". EHBO'ers gevraagd voor ziekentriduum LEIDEN De r.k. EHBO-vereni- ging „Peerekke Donders" doet op EHBO'ers een dringend verzoek medewerking te verlenen aan het ziekentriduum, dat volgende week dinsdag, woensdag en donderdag in de Herensingelkerk wordt ge houden. VVV Noorthvijk tui reel klachten: Nederlands is hier nog altijd de moedertaal NOORDWIJK Hoezeer Noord wyk verinternationaliseert, blijkt uit merkwaardige klachten, die l>ü de VVV zijn binnengekomen. Me dewerkers in hotels, pensions en restaurants biyken het normaal te vinden om iedere gast in de Duitse taal aan te spreken. Neder landse bezoekers en gasten in Noordwyk hebben zich hieraan ge- ergerd. De VVV acht deze klach ten terecht. Noordwyk ligt nog steeds in Nederland en de Noord- wykers zijn Nederlanders en het is dan ook vanzelfsprekend, dat zy eerst hun moedertaal gebrui ken. Daarom adviseert de VVV bezoekers en gasten eerst in de eigen taal aan te spreken en, waar nodig, daarna over te gaan in do vreemde taal. Dr. P. Kostelijk 25 jaar aan het St. Elisabeth LEIDEN Ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van dr. P. J. Kostelyk, werd gistermiddag in het St. Elizabeth Ziekenhuis een feesteiyke byeenkomst gehouden. Aanwezig waren onder andere de fa milie van dr. Kostelijk, het bestuur van de vereniging Medische Staf en een groot aantal naaste medewerkers. Mr. Bonnike voorzitter van het bestuur van het zie kenhuis, wees op de grote verdiensten van dr. Kostelijk bij het tot stand komen van de afdeling keel-, neus- en oorheel kunde in 1945. Vanaf die tijd is dr Kostelyk als specialist aan deze afdeling verbonden. Deze afdeling, aldus Mr. Bon nike, is in de loop van de jaren uitge groeid tot een van de belangrykste af delingen van dit ziekenhuis. Namens het bestuur overhandigde hij de jubilaris een cadeau. Vervolgens sprak dr. Kuypers als waarnemend voorzitter van de vereni ging Medische Staf en tevens namens al le collega's. Hij prees dr. Kostelyk om zijn grote collegialiteit en schonk namens de Medische Staf twee zilveren kande- Verkeer Oude Singel twee uur gestremd LEIDEN Twee uur is het verkeer gistermorgen gestremd geweest op de Oude Singel nadat een vrachtwagen in een werkgeul van de PTT was gekanteld. De wagen zakte door een houten vlon der, die over de geul was gelegd. Pas na twee uur zag een wagen van de LAD kans de wagen uit de geul te trek ken waardoor de stremming was opge- LEIDEN Aan de economische hoge school in Rotterdam slaagden voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen: E. J. Denekam en W. d. Wal. LEIDEN Aan de Ned. economische hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd aan de faculteit der economische we tenschappen voor het propaedeutisch examen: J. v. Egmond en L. P. J. v. d. Geest, G. J. Hartman, L. J. G. Hoogen- boom, H. Kettenis, J. B. Lindeman, C. A. Neele, F. F. Steenwinkel, J. W. C. M. Straalen, J. J. v. Weerlee en H. N. A. Zijlmans, allen uit Leiden. LIDO Ondanks de hoge verwach tingen, waarmee „The Magie Christian" onlangs voor vertoning werd vrijgegeven, zal lang niet ieder een er buitengewoon veel vermaak in vinden. De beide hoofdrolspelers Peter Sellers en Ringo Starr - toch geen kleine namen - vervullen een weinig beduidende functie in deze productie van Denis O'Dell, waarin nogal wat (puur Engelse) grapjes worden gelanceerd, die met het best wenselyke Nederlandse onderschrift maar weinig effect hebben. De rijke Sir Guy Grand (Peter Sel lers) adopteert met het oog op het nageslacht een zwerver (Ringo Starr), die voortaan als Youngman Grand met hem door het leven zal gaan. Wat daarna volgt is een op eenstapeling van bonte en kluchtige scenes, door regisseur Joseph Mc- Grath bekwaam geordend, maar niettemin als geheel weinig samen hangend. Vooral het slotgedeelte - de chaos aan boord van het vermaak- schip „The Magic Christian" - zit berstens vol persiflages op de En gelse élite en rekent bovendien af met enkele van de (nog weinige) ta boes op het witte doek. Al deze ver warrende beelden zullen de bioscoop bezoeker tenslotte duidelijk moeten maken, dat iemand voor geld tot alles in staat is. Men is zelfs bereid om ervoor in een urine/bloedbad kop je onder te gaan. Geld leidt tot de belacheiykste vormen van omkoping. Nogmaals, wie zich vanwege de rol verdeling tot de film voelt aange trokken (Ringo Starr, Peter Sellers. Christopher Lee, Raquel Welch etc.) zal worden teleurgesteld, zy allen zyn in deze film niet in staat te acteren zoals zy dat doorgaans plegen te doen. Wel hebben wij bewondering voor de muzikale bydragen, zoals o.m. de voortreffelijke Paul McCartney- compositie „Come and get it". (14 De toren der Lusten LUXOR Alexandre Dumas is een goochelaar met levende objecten. Hij laat de toeschouwer in het on gewisse van de juiste gang van zaken en van het begin tot het einde vraagt men zich af wie wie is. Desondanks krijgt men genoeg voorgeschoteld van helden, die zich voortbewegen op vurige paarden, en die duelleren om gunsten, geld en genoegens. Dit alles gegarneerd met hoge geparfu meerde pruiken, kronen, steken en diademen van freules, religieuzen en bastaards. Koningin Marquerite, eerste burgres, maar ook playgirl van Frankrijk, houdt er haar eigen amoureuze genoegens op na. In de toren van Nesle, omgeven door niet- weg-te-denken mysetrieuze dampen, is het een komen en gaan van rid ders en officieren. Het gaan loopt altyd minder plezierig af. Een pyl in de borst of een beker met gif is wel het minste wat je iemand aan kan bieden na de nacht met hem doorgebracht te hebben. De kasteel gracht zorgt ervoor dat de ïyken toch nog een zeemansgraf vinden. De plaatselijke bevolking vindt deze gang van zaken niet zo normaal en stelt alles in het werk om de moor denaars te vinden. USA Today CAMERA In het kader van het Holland Festival draait er in Nederland onder het motto „USA Today" een week lang een belang wekkend programma met negen Amerikaanse films. Het zyn negen, gedeelteiyk documentaire films over „het andere Amerika" en geen speel films in de geykte zin van 't woord. Ze gaan allemaal min of meer over hedendaagse actuele problemen in Amerika en de strekking is niet zo zeer anti-Amerikaans, maar voor het andere Amerika. Dat is het Amerika van de rassenonlusten, de protesten tegen de nog steeds voortdurende oorlog in Vietnam, de negerghetto's in de grote steden. Daarover wordt informatie verstrekt, die anders niet of verwrongen overkomt. Het programma is: vr. 8 uur: Ice, za. 2.30, 7.00 en 9.15 uur: End of the road, zo. 2.30 en 8.00 jr: King Mur- jur: Law and 9.15 uur: Pa- order, di. 2.30, 7.00 radise now en wg. 2.30, 7.00 en 9.15 uur: America is hard to see. Lesbos: Hogeschool der Liefde REX Mythologische verhalen uit de Griekse oudheid verkondigen dat op het eiland Lesbos voor 't eerst lesbische liefde bedreven werd tussen de godin Sappho en nog een dame van een beduidend lagere kaste, zodat ons de naam ontschoten is. Als wy de makers van „Lesbos: Ho geschool der liefde" moeten geloven, is het daar nog steeds een paradijs voor „andersgerichten". Zij schotelen ons tenminste een aantal taferelen voor, die er niet om liegen en waar bij op een beetje meer of minder bloot niet gekeken wordt. Gelukkig draven er ook nog wat heterosexuele personen op, het bevallige vrouwtje Lila bijvoorbeeld, haar impotente man Nick en de beroepsversierder Titos. Het laat zich gemakkelijk ra den dat een en ander complicaties geeft. Lila schuift op aandringen van haar man hy is de beroerdste niet met Titos tussen de door ettelijke „witmakers" geteisterde lakens en het gaat er allemaal hevig aan toe. U kent die close-up van verhitte ge laten en van om heddespijlen ge klemde handel welMaar op den duur wordt het echtgenoot Nick toch te bar. woedend werpt hy zich op zijn, in de azuurblauwe branding met Titos stoeiende Lila, waarna zij elkander tot beider bevrediging her vinden. Minder voldoening schenkt de wyze waarop het geheel op het doek is gebracht. (18 jaar). Prolongaties STUDIO „Teil them Willie Boy is here" (tweede week) mag er als film zijn, want in deze geschie denis, die het uiterlijk heeft van een western, toont regisseur Abraham Polonsky vrijwel ongemerkt zoveel facetten van de Amerikaanse samen leving dat gerust van een prachtig afgewogen sociaal document kan worden gesproken. De liefhebbers van de echte Hollywood-western zul len wat teleurgesteld worden, want Polonsky verlegde het accent van de aktie naar het tegen elkaar uitspelen van de zo verschillende karakters en maatschappelijke posities. TRIANON Een formidabele western met een klinkende rol bezetting: Paul Newman, Robert Redfort en Katherine Ross. De laat ste twee zijn tevens te zien In „Jacht op Willie Boy". Butch Cassidy and the sundance kid beleeft zyn drde week in Leiden. Niet ten onrechte is dit filmwerk dan ook bekroond met vier prijzen, waaronder de oscar voor de beste song. Christ. Lyceum LEIDEN Aan het ChristeMJk Lyceum dr. W. A. Visser 't Hooft slaagden voor het eindexamen gymnasium a de vol gende kandidaten: Fransje Enserink, Leiden; Anke Goedhart, Voorschoten; Arie Haasnoot, Katwijk; Gerard HBJing, Leiden; Gijs Kiep, Nieuw Vennep; Tru- deke van Lint, Voorschoten; Lia Los, Noordwyk; Arie Jan Mulder, Leiden; Bertien Roelandse, Noordwijk; Tineke Roest, Leiderdorp. SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87, TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) i.nkele uitgestorven diersoorten. Van tinkt naar rechts: Quuaga, Blaubok, Dauw en Kaapse leem LEIDEN „Op 9 augustus 18t0 te kende koning Willem 1 het besluit waarbij het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden werd gesticht. 9 Augustus a.s. zal deze instelling dus 150 jaar bestaan en dal zou een gerede aanleiding kunnen zijn om dit jubileum feestelijk te vieren. De beperkte ruim te ruimte laat dit echter niet toe en t'an groot, feest hebben wij moeten af zien. Toch meenden tcu iets te moe ten doen en daarom hebben wij een kleine tentoonstelling ingericht, ten einde een wijder publiek een indruk ie geven van de geschiedenis van de in stelling en van het onderzoek dat door onze voorgangers werd en door ons wordt verricht. Het jaar 1970 is uit geroepen tot Natuurbeschermingsjaar ..N 70" en allerwege wordt de aan dacht gericht op de gevaren, die de natuur bedreigen. Ook wij willen daar op de aandacht vestigen en daarom tonen wij ook enkele voorbeelden van de talrijke diersoorten, die in de laat ste eeuwen door toedoen van de mens van de aarde zijn verdwenen. Wij ho pen, dat dit „mausoleum" het publiek tot. nadenken zal stemmen". Aldus sprak vandaag prof. dr. L. D. Bron- gersma, directeur van liet museum, vandaag bij de off icicle opening van het museum. Collecties De oorspronkelijke verzamelingen van het museum ontstaan door het samen voegen van de toen in Leiden reeds aanwezige collecties, met de collectie die in Amsterdam onder Lodewijk Na poleon was bijeengebracht, de voor werpen afkomstig uit het voormalig kabinet van de stadhouders en de pri- vé-verzameling van C. J. Temminck te Amsterdam, die als eerste directeur werd aangesteld en deze functie tot aan zijn dood in 1858 heeft bekleed. Het aldus tot stand gebrachte museum werd ondergebracht ihet daartoe verbouwde Hof van Zessen aan het Rapenburg. Dat complex ioerd nadien herhaaldelijk verbouwd en vei'groot en delen daarvan zijn thans nog opgeno men in liet huidige Rijksmuseum van Oudheden. Directeuren Het historische deel van de tentoon stelling toont enkele voorwerpen uit de eerste collecties. Men heeft niet ge tracht volledig te zijn -- mede in ver band met te geringe plaatsruimte. Wat men voorts wilde tonen is niet zozeer de rijkdom van de verzamelingen die voor en na 1820 tot stand kwamen, maar het gebruik dat er van werd en nog steeds word* gemaakt. Op het oorspronkelijke werk bouwen de he dendaagse onderzoekers nog steeds voort. Temminck streefde in de eerste plaats naar inventarisatie van alle soorten dieren, die de aarde bevolkeij. De nadruk lag hierbij vooral op de gewervelde dieren en bleef daarop' tol 188^ gericht, want ook in de periode waarin H. Schiet, c.' t eleur was bleef de nadruk van de verzameling op de grote diersoorten liggen. Wel ging men aandacht besteden aan de variaties binnen de soort. Geduiende het direc toraat van F. A. Jentink (1884-1918) werd deze lijn voortgezet. De onge wervelde dieren kregen toen langza merhand meer aandacht, al meende Jentink dat het inventariseren van de grote diersoorten meetspoed vereiste, daar vele soorten toen reeds met uit roeiing werden bedreigd. Tijdens deze periode werd het museum overge bracht naar het huidige, toen nieuw gestichte gebouw aan de Lange Raam- steeg. Tijdens het directoraat van prof. E. D. Van Oort (1918-1933) zijn evenals tijdens voegei'e perioden ook al het geval was geweest belangrijke handboeken en talrijke publicaties tot stand gekomen, die zowel nationaal als internationaal nog steeds van gro te wetenschappelijke waarde zijn. On der het directoraat van prof. H. Bosch- ma 1933-1958I trad sterke groei in, 4ie zich nog steeds voorzet. De tentoonstelling tracht een kort en duidelijk antwoord te geven op de vraag: wat is en doet het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie f Het museum is enerzijds een archief van naturaliën waaruit de verscheidenheid van dieren over de heje wereld kan worden afgele zen, het voorkomen naar ruimte en tijd kan worden nagegaan en waaraan vele gegevens omtrent hun ontwikkeling en levensivijze ontleend kunnen worden. Anderzijds is het museum een instituut van onderzoek, dat zich met vele on derwerpen bezighoudt. Natuurbescherming Dat het bestaan van zulk een archief van belang is bij de practische natuur bescherming blijkt uit de vergelijking van de fauna van een Brabantse beek met de toestand van een aantal jaren geleden. De fatale invloed, die norma lisatie en verontreiniging op die milieu hebben uitgeoefend is zonne klaar. Dergelijke gegevens zijn direct dienstig aan het beheer van natuur terreinen. Een aparte zaal is, ter gele genheid van het natuurbeschermings jaar aan uitgeroeide diersoorten ge wijd. Uit het archief van het museum zijn hier een groot aantal van zulke soorten, vnl. zoogdieren en vogels bij eengebracht, die gedurende de laatste twee eeuwen voorgoed van de aarde zijn verdwenen. Slechts het museum kan nog tonen hoe ze er hebben uitge zien. Een heel enkele maal blijkt dat een dier groep, welke men al miljoenen jaren uitgestorven waande, toch nog een vertegenwoordiger op aarde heeft. Een voorbeeld daarvan is de vis Lati mer ia, die ten oosten van Afrika op vrij grote diepte levend wordt aange troffen. Het op de tentoonstelling ge toonde exemplaar, een „levend fossiel" is een bijsonder bezit van het museum. Het voert te ver om een gedetailleerd overzicht te geven van alles wat er op de tentoonstellingdie twee maan den zal duren en dagelijks, ook 8 zon dags, voor het publiek tegen een ge ringe toegangsprijs is opengesteld, te zien is; insecten, iHssen, vogels, rep tielen en amfibicn en zoogdieren, al of tiief uitgestorven. Men neme dus zelf een kijkje. Want in tegenstelling met wat Hildebrand eens schreef is het niet „ijselijk als gij een verren neef op half vergeten vriend overkrijgt, die u vriendschappelijk dringt hem het Leid- sche museum te laten zien en ge moet, terwijl gij liever de bekoorlijken op Rapenburg en Breeslraat gadesloeg, met hem op een schoonen voormiddag de eene zaal na de andere doordrente- len, zonder iets tc zien dan natuurlijke historie". De eerlijkheid gebiedt echter dat de wat eigemvijze Hildebrand daar wat verder toch aan toevoegd: de deftige wetenschap heeft de dieren bijeenvergaderd. Zij staan hier niet te kijk, zij staan hier tot Uwe onderwij zing. Hunne namen worden in eerbie dig latijn gengemd. Zwijgend gaat men langs hunne rijen, met al het ontzag, dat men voor de doden heeft". En dat laatste zal ons tot slot dan maar gezegd wezen. WILLEM PRINS

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3