HiÉP &üdte(2owïan!k W imbledontennis op radio en tv Wij zigingen in top Nationaal Ballet antenne Pelléas et Melisande in Holland Festival ELSSCHOT IN BEELD GEBRACHT TELEVISIE VANAVOND Film ran vanavond The Gold Run TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND Zendtijd tv duurder Vakantie voor bejaarden LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 JUNI 197 Werkgroep Bundeling RE deze maand uit hun partij getre den anti-revolutionairen hebben be sloten politiek „ambteloos" te blijven; ze hebben de Werkgroep-Bundeling opge richt, die komende herfst wil nagaan of het zin heeft een „alternatieve bewe ging" in het leven te roepen. Nu hebben we langzamerhand iets tegen de term „alternatief; die term werkt in het spraakgebruik al even erwarrend als begrippen als democra tisch, christelijk, contestatie en pacifis tisch. Wel blijkt uit de nadere toelich ting, dat ..Bundeling" vanuit een „plus" en een „min" wil vertrekken. Positief klinkt de wekroep tot het oprichten van een beweging van „chris tenen die van mening zijn dat vanuit het Evangelie een duidelijke politiek- sociale vredesboodschap is af te leiden. Met name in kritische zin ten aanzien van de gevestigde orde en machten". Wat minder kritisch klinkt dan de rest van de oproep, waarin van sympa- thiserenden geëist wordt, dat ze met behoud van eigen indentiteit een alter natieve beweging kunnen vormen tegen over een regeringscombinatie als die v an het kabinet-De Jong en die onder geen voorwaarde met de huidige VVD en CPN zal willen samenwerken. Rekbaar WE zien de bepalingen „met behoud van eigen identiteit" en „huidige" niet over het hoofd en concluderen hieruit, dat de politieke standpuntbepa- ling van „Bundeling" rekbaar en voor I amendementen vatbaar is. Mogelijk be tekent dit, dat niet alleen een kritische 1 zin gevraagd wordt ten aanzien van de gevestigde, maar ook van de te vestigen orde en machten. Met een zelfde kritische zin zou „Bundeling" dan toch ook nog eens i moeten nagaan, hoever men met het behoud van de eigen identiteit kan gaan, zonder te moeten erkennen dat De N O S.-televisie brengt de volgende meningsverschillen in de huidige chris- ten-democratische partijen in feite ook kunnen worden teruggebracht tot het HILVERSUM Van de internationale tenniskampioenschappen op Wimbledon, die van maandag 22 juni tot cn met zaterdag 4 juli worden gehouden, zullen de N.O.S-televisie cn -radio een aantal reportages uitzenden. Wat de televisie betrelt gaat het om drie reportages, die alle in kleur worden uitgezonden. De radio zal dagciyks in de regel in de actualiteitenrubriek via Hilversum II. tussen "IS.41 en 19.00 uur reportages over Wimbledon laten horen. Verslaggever voor zowel radio als televisie is Jan Kamlag. behouden van een eigen identiteit bij het pogen om het Evangelie in de maatschappij te verwezenlijken. Mogen we een „rooms" voorbeeld ge ven? Franciscus van Assisië en Ignatius van Loyola zijn bij hun optreden als christenen in de maatschappij beslist personen met een heel eigen identiteit geweest. Zo -zelfs, dat hun optreden in bepaalde opzichten controversieel lijkt. Hart en /IAAR mag hun werk e tong m twijfelen dat rk en leven van grote bete- eweest voor de doorwerking angelische boodschap in de maatschappij? Beiden hebben in hun voor een „alternatieve beweging" gezorgd; beiden hebben zich zelf wel moeten corrigeren. Misschien zou den zij in de huidige situatie zelfs de CPN en/of 'de VVD niet uitgesloten hebben. We willen alleen maar zeggen, I hoofdmotiev dat de evangelische boodschap tegen woordig wel eens te gemakkelijk op de tong genomen wordt, terwijl de garan tie ontbreekt dat ze ook in het hart leeft. uitzendingen Woensdag 1 juli: Nederland I in ..Studio Sport" van 21 40 tot 22.05 uur: Halve finales damosenkelspel. (Samenvat ting). Vrijdag 3 juli: Nederland II van 18.00 tot 18.45 uur: Finale damesenkelspel en finale herendubbel. (Samenvatting)- Zaterdag 4 juli: Nederland II van 14.00 tot i7,oo uur: rechtstreekse repor tage van de finale damesdubbel en terugblik VPRO-piknik, het zomerprogramma van onze omroep-dwerg, miste de wel iswaar snobistische maar onmisken baar intelligente aspecten die de nor maal-weerbarstige VPRO-uitzendin- kenmerken. Er waren twee )p en oude films. Herwaardering HILVERSUM, toch al werkend met gaten in de radio- en televisiebe groting en met een reserve die belache lijk klein is moet nogal geschrokken zijn van minister Klompé's plotselinge beslissing om komende jareti tien mil joen uit de inkomsten van etherreclame door te schuiven naar de dagbladonder nemingen. Sommige omroepfunctionarissen hou den er al rekening mee. dat het afzon deren van geld uit de S.T.E.R.-pot voor de dagbladen een gewoonterecht zal worden, omdat het eind van de structu rele moeilijkheden voor vele dagbladon dernemingen nog niet in zicht is. Onheilsprofeten voorspellen reeds, dat er de komende jaren van een zendtijd uitbreiding van enige omvang niets meer terecht zal komen; noch bij de televisie noch bij de radio; de meest pessimistische zwartkijkers verkondigen zelfs, dat de kwaliteit van de uitzendin gen ook wel eens een veer zou kunnen laten. Omdat tot dusverre nog niet bewezen is, dat de duurste programs borg staan voor de beste kwaliteit zeker bij de televisie niet blijven we zeker de mogelijkheid zien dat de kwaliteit van de Nederlandse radio en televisie niet in gedrang komt; vooral niet, wanneer men in Hilversum het budget kritisch gaat bekijken en wanneer de overheid eindelijk verdere versnippering van zendtijd gaat voorkomen. En wat de kwaliteit betreft; die be hoeft kritisch bezien niet zo veel groter te worden. Juist via radio en televisie horen de Nederlandse burgers bij her haling een requisitorium tegen onze consumptiemaatschappij. Ook radio en televisie zijn in niet onbelangrijke mate onderdelen van ons dagelijks consump tiepakket. Voor menigeen zou wat minder etherconsumptie een weldaad zijn, zo ze in plaats hiervan lichaam en-of geest wat meer actief gingen inschakelen voor de tijd die rest na het werken, eten en slapen. Burgemeester af OM .ljjgit rekker van de V.V.D. kunnen worden en dus sti të kunnen worden en dus straks hoogst waarschijnlijk weer eerst poli tieke woordvoerder van de V.V.D. in het parlement, gaat naar verluidt mr. Geertsema bedanken als burgemeester voor Wassenaar. Inderdaad leggen, de functies welke mr. Geertsema nu begeert, beslag op zoveel tijd. dat het burgemeesterschap van een middelgrote gemeente er moei lijk bij kan. Trouwens, het zou goed zijn als alle Kame^Miri vóór- ze zich op een verkiesbare plaats kandidaat laten stellen, nog eens kritisch nagaan, wat er voor een goede taakvervulling qua nevenfuncties aan een Kamerlidmaat schap gekoppeld kan worden. Dit zowel gemeten naar voldoende politieke onafhankelijkheid, voldoende tijd om het politieke werk vóór alles te stellen als naar de wenselijkheid om de politieke macht over zoveel mogelijk mensen te spreiden. AMSTERDAM (ANP) De choreograaf Robert Kaesen zal zich op eigen verzoek enige tijd terugtrekken uit de artistieke leiding van het Nationaal Ballet. Kaesen gaat in die tijd vermoedelijk een half jaar enkele films voor de Duitse Bavaria maken en naar hij donderdagmiddag op een persconferentie verklaarde, „veel reizen en studeren". De mogelijkheid bestaat dat hij nog in de loop van het seizoen 1970-'71 zijn plaats m de artistieke leiding van het ballet opnieuw zal innemen. In ieder geval is het de bedoeling hem het komende seizoen als choreograaf te engageren. r> U„..1 \r maal met Dame Margot Fonteyn en Benjanilll tlat hat ly eenmaal met Marcia Haydee optie- in artistieke leiding Na de tournee zal het gezelschap nog drie Gisellevoorstellingen met Margot Om te voorzien in de vacature dieponteyn en Rudolf Nureyev gev De pop overheerste onbarmhartig. Eerst met een Britse groep, die mate loos-vervelende klanken produceerde. Instrumentaal, maar ook vocaal dooi een man (of was et toch een meisje?) achter een orgeltje, die grimassen trok van hevig pijnlijden en de daar bij behorende klanken uitstootte. Na achten was er film. Een belegen Betty Boop en vele afleveringen van een bejaarde Western. Er was ook Frank Zappa cn zijn ...Mothers of In vention". Die deden aanvankelijk erg enge dingen met verdraaide stemme tjes en zo. Iets was ont later op de avond temeer ergerde omdat toen bleek dat de groep in een louter instrumentaal nummer waarachtig in staat bleek muziek te maken. VPRO-piknik komt vanuit een ..ge heim punt" in Nederland. Het audito rium wordt met bussen aangevoerd en geacht ludiek dekor te vormen. Daar kwam deze maal nog weinig van te recht. Er waren een paar wezenloze gesprekjes en de respons op de pop- sien was uitermate lauw. De uitzending mislukte. We zouden niet willen stellen dat de programma formule daarmee veroordeeld is. Als met name Nederlandse popgroepen (met hun eigen fans) uitgenodigd zou den worden, zou dat al veel verbete ren. Dal voor een zomeravond uitge rekend antieke films geschikt geacht jvorden blijven we onbegrijpelijk vin- t»e NÓS zou tot middernacht in de lucht blijven om de Britse verkie zingsresultaten door te geven. Om middernacht bleek dat de uitslagen een onverwachte tendens opleverden die een nagenoeg zekere conservatieve overwinning betekende. De definitieve uitslag volgt pas veel later. De ten dens was bekend. Waarom ging de NOS door met uitzenden? Wellicht was het de mentaliteit van: Wij zijn een klein land, wij hebben derhalve veel „buitenland" en alles wat daar gebeurt is belangrijk. Onze eigen waarneming herenenkel De N.O.S.-radio zendt de volgende re portages uit Maandag 22 juni: Hilversum II, tussen 18.41 en 19-00 uur in „Hier en nu": Dinsdag 23 juni: Hilversum II tussen 18.41 en 19.03 uur in „Echo". Woensdag 24 juni: Hilversum II tussen 18.41 en 19.00 uur in „Hier en nu". Donderdag 25 juni: Hilversum II tussen 17.45 en 18-00 uur in „Hier en nu- sport" en tussen 18.41 en 19.00 uur in ,.Hier cn nu" Vrijdag 26 juni: Hilversum II tussen 17.45 en 18.00 uur in „Sportkompas" 19.00 uur in „Echo" lilversum II tussen „Hier en nu-sport" 19.00 uur in „Echo" en tussen 18.41 Zaterdag 27 juni 17-30 en 18.00 en tussen 18.41 (Hilversum II). Maandag 29 juni. Hilversum II tussen 18.41 en 19.00 uur in „Hier en nu". Dinsdag 30 juni: Hilversum II tussen 18.41 en 1903 uur in „Echo". Woensdag 1 juli: Hilversum II tussen 18.41 en 19.00 uur in „Hier en nu". Donderdag 2 juli: Hilversum II tussen 18.41 en 19.00 uur in „Hier en nu". Vrijdag 3 juli: Hilversum II tussen 17.30 en 18.00 uur in „Sportkompas" en tussen 18.41 en 19 00 uur in „Hier Debbie Reynolds Een aantal boeken van Willem Elsschot zal tot een t.v.-serie worden verwerkt, die in de komende winter door de AVRO op het scherm zal toorden gebracht. Onder regie van Walter v. d Kamp wordt momenteel hard gewerkt aan de opnamen. „Lijmen eti het Been" komt het eerst aan de beurt. Bob de Lange. Ton Lenslnk en Paul Deen spelen er een rol In'. 1 belangstelling voor de Britse verkie zingsuitslagen niet kon tippen aan die voor de wereldkampioenschappen- j voetbal in Mexico. De NOS had rustig om middernacht kunnen sluiten der- Vg. (ADVERTENTIE) Vanavond kan men kennis maken met de Debbie Revnoldsshow. In deze rond Debbie Reynolds opgezette belevenis- j sen van een ondernemende vrouw, ont waart de kijker een nieuwe variatie uit dat de^l- op het patroon, dat Lucille Ball mei hierdoor aan het begin van het i seizoen (1 september) ontstaat zal de Amerikaan Benjamin Harkarvy tot de artistieke leiding toetreden. Hij was het afgelopen seizoen artistiek directeur en choreograaf van het New Yorkse Hark- ness Ballet en in 1959 een van de oprichters van het Nederlands Dans Theater. De Amerikaan wordt zowel pedagoog-balletmeester als choreograaf bij het gezelschap. Op 1 september 1970 zal de leiding van het Nationale Ballet dus worden gevormd door Ru<Ji van Dantzig en Benjamin Harkarvy (artistiek) en mr. A. L. Gerritsen (zakelijk). Zij zullen worden bijgestaan door de balletmees- ters Roland Casenave, Ivan Kramar en Robert Fischer, die de dagelijkse artis tieke leiding zullen vormen. De reeds aan de groep verbonden Frits Basart is benoemd tot adjunct-zakelijk leider. Solisten Het solistencorps zal het nieuwe sei zoen worden versterkt met Han Ebbe- laar en zijn vrouw Alexandra Radius, die het afgelopen jaar als solisten bij het American Ballet Theatre werkzaam waren. Zij nemen de plaats in van Istvan Matula en Maria Bovet. De laat ste is benoemd tot soliste van de Baye- rische Staatsoper in München. Bij de tweede solisten zullen Gisela Reinhold cn Nino van Tijn d: groep verlaten. Den Haag op 18, in Ostende op 19 en in Amsterdam op 20 juli. Het seizoen wordt afgesloten met het ..Balletfesti val" in de Amsterdamse Stadsschouw burg, dat negen voorstellingen zal om vatten. groot succes heeft toegepast bij haar shows: voortvarendheid kan je in J gekke situaties brengen, maar met wat fortuin kom je er nog als triomfator l uit. In dit geval gaat dat af en toe ten j koste van echtgenoot Jim, die zelf ook niet stil zit, maar door de acties van zijn liefhebbende vrouw wel eens snel- I Ier aan zijn vergrijzing toe zou kunnen zijn dan hem lief is. Nevenfiguren zijn Debbies zuster en haar man contrasterend in vele opzichten mitsgaders neefje Bruce, voorbe stemd om het aantal complicaties in deze serie zoveel mogelijk te verme nigvuldigen. Vrijdag. KRO, Ned. 2. 19.30 uur. De t.v.-film „Levend getrouwd" biedt een wat merkwaardige geschiedenis met Robert Culp in de hoofdrol. Het verhaal is bedacht en geschreven door John Mortimer en handelt over een zekere kolonel Peter Jardins, die tien jaar geleden tijdens een expeditie in de Stille Zuidzee verdween, na de voorgeschreven wettelijke periode wordt dood verklaard, maar dan alsnog boven water komt. Hij staat dan plotseling voor de deur van zijn iveduweLiz, die eigenares van een groot kapitaal is geworden. Jardins vertelt aan geheugenverlies te hebben geleden en zich het bestaan van zijn vrouw te hebben herinnerd, toen hij in een krant een verhaal over zichzelf las. De vrouw echter vraagt zich af of die man werkelijk haar man is of een bedrieger, die het op haar geld gemunt heeft. Vanavond. AVRO, Ned. I, 20.55 uur. Zuid-Afrika is het land van de apart- heid, toch komen jaarlijks uit de om ringende zelfstandige Afrikaanse lan- den duizenden negers sommige soms 750 km te voet naar deze onvrije slaat om er te werken. Armoede drijft hen. In de goudmijnen van Zuid- Afrika vormen ze het welkome en goed kope arbeidspotentieel, waarvan de geprivilegeerde Afrikaander profijt trekt. Ze zijn de verstotenen van de maatschappij, de vrijwillige horigen, die géén geld hebben om een vrouw te kopen, hun land te bewerken, hun ge zin te onderhouden. Daarom verkopen ze zich voor een jaar aan de mijn, waar ze tenminste nog wat verdienen. De blanke Afrikaan werkt boven gronds. En is het noodzakelijk dat hij ondergronds werk verricht, dan ver dient hij toch altijd tienmaal zoveel als de zwarte werknemer voor het zelfde karwei. De film Goldrun onthult deze schrijnende wanverhouding. Ze demonstreert hoe economische wel vaart de vrije mens tot haar slaaf kan maken. Al lijkt misschien het tegendeel waar te zijn. in feite is deze situatie het meest beschamend voor het land van de blanke suprematie: Zuid-Afrika waar het niet alles goud is wat er blinkt. Vrijdag. KRO. Ned. 2, 22.15 uur. nederland i 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal EV. OMROEP 19.04 uur: De bijenstad 19.35 uur: Koormuziek 19.44 uur: Close up 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Sportpa norama Voor de vuist weg nederland ii NOS 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19 04 uur: KRO 19.30 uur: Debbie Reynoldsshow 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zomercarrousel 1970 I 21.10 uur: Brandpunt 21.25 uur: Bonanza •22.15 uur: The gold run, doc. over negers 23.00 uur: Journaal nederland i TELEAC: 9.20 uur: Vamos a ver, 20 NCRV: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Abbott en Costello 16.27 uur: Schoonmoeders 16.50 uur: Met z'n vieren op een onbewoond eiland NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown *,18.65 „uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.12 uur: Eddie ready go, muziek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De ongrijpbare Pimpernel 21.10 uur: With a song in my heart, muziek 22.10 uur: Hier en nu 22.35 uur: Evangelie NOS: 22.40 uur: Joufhaal 22.35 uur: WK-voetbal nederland ii NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Europa in 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zomaar een ten wachten op een uitstekende pro- taak was: het scheppen duktic tijdens het Holland Festival in angstigende sfeer. de Scheveningse Kurzaal: Henri Tomasi had daar de leiding van het Concert gebouworkest, aan dr. Lothar Waller- stein was de regie toevertrouwd en nie mand minder dan Hélène Bouvier speelde Geneviève. Tournee Op 26 juni vertrekt het ballet voor i een tournee d^or Duitsland, Zwitserland j en Italië, waar in negen steden in 1 totaal 12 voorstellingen zullen worden j omroep te kunnen opv; (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In een brief aan het NOS-bestuur en -11e zendgemachtig den heeft de regeringcommissaris mr. J. H. A. J. van der Dusscn meege deeld. dat voor het begrotingsjaar 1970 de vergoedingen voor een uur zendtijd zijn verhoogd tot respectieve lijk 1050 gulden voor de radio en 13.500 gulden voor de televisie. Ark eb: dezelfde, die ook gisteravond Voort: word n mm\* 'de opvoerinng, door de Nederlandse tomnoodSkêlijk geachte reservering 1 Operastichting verzorgd optrad. Optrad van 23 miljoen ie kunnen realiseren «-aardigheid en diepe vvns- op de begroting 1970 ten einde hier- hetd. die hem ook destijds kenmerkten mee in de komende jaren de autono- 8®n. me loon- en kostenstijgingen in de dat hij Neen, bepaald verwend met opvoerin- enige van het team was, die de essentie Dooh deze sfeer kreeg van de kant geu van Debussy's Pelléas et Mélisande van dit zo drukkende geestelijke klimaat van het toneel geen. althans onvol- z(jn we in ons land nooit geweestwist weer te geven? doende respons Men zei daar een les op, Wanneer was ook al weer de eerste? soms heel verdienstelijk, maar het bleel Als we het wel hebben in 1917 in Den Want dit klimaat, die obsederende een les: bij Pelléas (Meindert Kraak), Haag: haveloze voorstelling van de stilte, waarin elk opklinkend woord ge bij Golaud (Frantz Petri), bij Mélisande. Franse Opera, die toen reeds in doods- laden en bezwangerd is door een cie overigens goed zingende Eliane strijd verkeerde. Toen kwam het jaar fatale en steeds dreigende tragiek, kwam Manchet. 1927, waarin dank zij de Amsterdamse verder in feite alleen tot zijn recht in In feite vinden we Jacqlyne Tail- Wagnervereniging Charles Panzéra en de bak, waar een Jean Fournet, als Ion als Geneviève de enige „actrice" en Pierre Monteux hun triomfen konden immer uiterst exact, het Concertgebouw - als zodanig een waardige pendant van vieren. Waarna we weer tot 1948 moes- orkest liet doen wat in dit geval zijn Guus Hoekman. Vermelden we nog, dat 22.40 Mededel BRUSSEL (NED) 324 HILVERSUM II NCRV: 18.30 Nlem for Christ (II), klanl iidesportuitslagen. ïziek. 18.35 Verkeersweneken ïrgeridht, actualiteiti Weekeinde: jeugdpro- Dat is alles historie, maar nog van enigermate actuele betekenis is de reeks presentaties in 1953, waaraan de namen van Frans Vroons, Siemen Jongsma. NeJ Duval, Greet Koeman, Anny Delorie op voor ons onvergetelijke wijze verbonden blijven. En Guus Hoekman fungeerde Yniold tegenwoordig jongen opgedragen werd vervuld dooi Ans Philip- I zorgen had, dal met de (onzichtbare) schapen, die normaliter wordt weggelaten, hier weer een functie in het geheel kreeg. De wijze waarop dit gedaan werd, was een complimentje waard. Dit wat de spelers betreftin wat voor omgeving had zij hun triest De slaan te leiden? Anders gezegd: hoe i^en atelier vervaardig- :nding. 12.10 Uit i Inzeu prograrr :iekbeoefening. Ie Christelijk Historische Unie. HILVERSUM III 204 m en 1 het de decors"? gegeven. Op het repertoire staan Gisel le. Paquita, Apollon Musagètc, Time out of mind, Jungle. Monument voor een gestorven jongen, Ogenblikken, Pas dc j deux Lc Corsaire, Pas dc deux Bloc- menfestival en Aureool. Rudof Nureyev /.al aan alle voorstellingen als gastsolisl medewerken. In Giselle zal hij twee- Naar verluidt zou de regeringscom missaris de minister hebben geadvi seerd om de nieuwbouwplannen van de NOS, omvattende o.a. bouwfase 4. waarvan de kosten worden geraamd op 130 a 150 miljoen gulden, te finan- eiëren uit een langlopende lening op de vrije kapitaalmarkt. Het programma Vrij-uit, wel en wee van recreatie aan de orde j wordt gesteld, bevat een aantal ideeën over recreatiemogelijkheden voor be- Van elke poging lot naturalisme, dal jaarden. Verder zal aandacht worden enigermate de fantasie van de talrijke besteed aan vakantiemogelijkheden bezoekers In het Scheveningse Circus voor kinderen, die niet met hun ouders theater had tegemoet kunnen komen en op vakantie willen of kunnen. hun verbeelding voeden, bleek princi- Vrijdag, NOS. Ned. 2, 19.04 uur P'«l afgezien: deze konden in hun tekstboekje lezen wat er ten tonele niet ie zien waseen vreemde gewaar- wording moet dit geweest zijn: In het Gemeentemuseum te Arnhem wordt van 27 juni tot 6 september de j tentoonstelling „Oog in oog met Hans I Onze conclusie: een mijlpaal in de en Alice de Jong" gehouden. Het be- historie der Nederlandse Pelléasopvoe- treft hier een collectie moderne kunst" ringen kunnen we de prestatie 1970 die door het echtpaar in de afgelopen zeker niet noemen. En wat de voorstel- 17 jaar bijeen is gebracht Te verwacfa- ling van gisteravond betreft: van het ten valt dat de verzameling ons land orkest moesten we het echt hebben, zal verlaten. I bn we kregen hetB.R. Zomercarrousel in Knokke Knokke staat vooral voor de Belgische badgasten, maar toch ook voor vele Nederlanders bekend als eep badplaats met allure. In Knokke proef je de mondaine sfeer, die doet denken aan badplaatsen aan de Cóte d'Azur. Ex clusieve boetiekjes, sfeervolle eet huisjes. een respectabel aantal dans gelegenheden met als het bekendste trefpunt van het Belgische uitgaans leven het Casino. De belangrijkste eve nementen in hel Casino te Knokke zijn wel de jaarlijkse festivals. Zomer- caroussel is een van die festivals. Na een onderbreking van enkele jaren keert dit festival deze zomer terug. Vier landen, t.w. België (BRT), Span je (TVE). Tsjecho-Slawakije (CST) t Nederland (KRO) dingen in dit festiv naar een prijs voor het beste pi- gramma. Daarnaast zal een Belgische jury ook een prijs toekennen aa beste zaaloptieden. Vanavond komt de KRO met haar programma, w: bestaan uit een optreden van schillende popgroepen o.a. Tee Set, The Cats, Saskia en Serge. Ben Cremer. Unit Gloria, het Rob Hoeke Kwartet het TV-orkest o.l.v. Francis Bay. Voor de inzending van de KRO zal Tineke Roeffen tekenen voor de regie, ter wijl de produktie in handen i: Nic Notten. Vrijdag KRO, Ned. 2, 20.20 uur. (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2