5 gulden premie* van de Amro Bank antenne Wij, heren van Zichem TELEVISIE VANAVOND „De Witte' lust zijn populariteit niet Zeven weken NKV vraagt bemiddeling °P ^l< l Vs SER tussen NOS en KNVB Mr. Deeds goes to town Spareri?De Amro Bank is er voor. Haagse school op scherm PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 16 JUNI 1970 L Oppositie wil kieswet forser moderniseren I ANG niet uitgesloten is, dat de politieke oppositie binnenkort in de Kamer komt met een initiatiefwet om de kieswet toch drastischer te moderniseren dan in de beperkte omvang waartoe het kabinet-De Jong bereid is. De initiatiefwet zou praktisch vragen, wat een kleine meerderheid van de 'staatscommissie Cals-Donner heeft voorgesteld: verdeling van Nederland in twaalf kiesdistricten, die stuk voor stuk zonder onderlinge verbinding een aantal parlementsleden kiezen en het rechtstreeks betrekken van de kiezers bij het benoemen van een kabinets formateur. Omtrent de redenen van het kabinet- De Jong om hierop thans niet in te gaan, is een deel bekend, terwijl het overige deel zich wel laat raden. De regering vindt het nogal- riskant te gaan werken aan een kieswethervorming waar slechts een kleine meerderheid van de staats commissie vóór is; de regering ontdekt hoe een groot deel van de Nederlandse kiezers weinig of niets moet hebben van bindende partijconcentratie; de re gering vreest in zichzelf bovendien ver deeldheid, omdat de V.V.D. en C.H.U. in elk geval sterk gekant zijn tegen de voorstellen van de kleine meerderheid van de staatscommissie. Tactiek JVIET ondenkbaar Is, dat er ln het plan van de oppositie om met een initiatiefwet te komen ook een flinke dosis politieke tactiek verborgen zit. Tegen een districtenstelsel als de meer derheid in de commissie-Cals adviseerde, heeft bijvoorbeeld een groot deel van de K.V.P. geen bezwaar. Interessant en pikant zou het dus kunnen zijn om uit te proberen, hoe de K.V.P.-fractie zich bij een desbetreffend voorstel van de oppositie gaat opstellen. Bovendien ls minstens zo pikant de poging om in de huidige regerings coalitie nog vóór het jaar ten einde loopt verdeeldheid te zaaien; dat compenseert dan een beetje het gebrek aan interne en externe kracht van het al bijna over leden Progressief Akkoord. Tenslotte is zo'n initiatiefvoorstel zeker geschikt om D '66 en de Partij i gevt van de Arbeid wat dichter bij elkaar De Witte. Het is een toverwoord te brengen. De democraten van Van België, dat straten doet uit- Mierlo dromen immers nog elke nacht sterven, sinds de BRT begon Fons Exelmans - zoon van timmerman - held van Belgische tv (Van een onzer verslaggevers) Wanneer de kauwgomindustrie vecht om je beeltenis te mogen toevoegen aan hun kleverig produkt, nou. dan is hel zover. Dan ben je populair. De 13-jarige Fons Exelmans uit het rustieke Belgische Zi- chem heeft het dus al ver ge schopt. En dat allemaal dank zij de grote inmiddels over leden Ernest Claes, die een vijftigtal jaren geleden begon „De Witte" gestalte te i gekozen premier. Doodsteek haar tellen moeten passen. Want voor groepen als de PPR en de PSP kunnen verkiezingen volgens het systeem van zelfstandige districten, blijkens de uit slag van de verkiezingen anno 1970, wei eens de doodsteek betekenen. Tenzij er toch een krachtige linkse concentratie tot stand komt. Maar zullen D '66 en de Partij van de Arbeid dan willen fungeren als sponsors voor de kleinere partijen van die concentratie? Zeggen ze op deze vraag ..ja", dan wordt de volgende vraag: tegen welke voorwaarden? met de uitzening de boeken van Claes vervaar digde feuilleton „Wij, heren Zichem". Witte en zijn dorspgenoten. Elke dinsdagavond, nu al vijf weken lang, zendt de KRO ge durende de zomermaanden enige afleveringen uit. Voor lopig blijft de response hier een beetje beneden de verwach tingen. In België zelf Zijn beschermheer en ontdek ker, tevens voorzitter van de plaatselijke ..muziekmaatschap pij" Michel Vandenattenhoven: „Hier bij ons zeggen ze: hel heeft geen naam. Zoiets is nog nooit gebeurd. Vraag het maar wanneer ge langs de baan bent; de wegen zijn uitgestor ven wanneer De Witte op het scherm is. Hij is de populairste vedette van het land; een schrander manneke, een dap pere gast". .De telefoon slaat niet stil voor de kleine. De ene keer vragen ze hem om een winkel te ope- de andere keer belt moeder dient in Seherpenheu- vel. Dus zei moeder: „Geef maar een kleinigheid voor de kleine". „Dat heeft die kaasman prompt gedaan. Vijfhonderd francs heeft ze gekregen. Toen ik dat hoorde heb ik gezegd: Niets meer tekenen. Ik zal zijn zaakjes wel waarnemen. Wan neer er nu belangstellenden dat wel bellen, probeer ik gelijk mijn muziekmaatschappij erbij te Rijk zal d n wittekop wel nooit worden van zijn activiteiten. Voor eiken opnamedag krijgt hij van de BRT vijfendertig gulden Allee, da's nie-veul, zunne. Maar de BRT is toch al niet roaal met de centen. Ze hebben maar een heel klein budget. Dat hebben we al meer dan eens kunnen merken. Als er scenes zijn waarin gegeten wordt, moeten de acteurs bij ten en weer terug leggen. Niks opeten. We hebben het eens een koer meegemaakt, dat er in de serie een communiefeestje ge gierd moest worden. Dat ging zien. dat De Witte landelijk zo'n succes heeft. Geen mens, die zich er druk over maakt. De enige lotristisehe attractie, die in verband staat met De Witte is het Ernest Claeshuis, even buiten het dorp. De handige Herman Hemelrijk kocht het twee jaar geleden voor een prikkie. Niemand wou hel huisje hebben. Hemelrijk wel. Hij richtte het in met meubi lair uit de tijd van Claes en zo kan nu iedere bezoeker voor 10 francs een blik werpen op het bed waar Ernest best eens in geslapen zou kunnen heb- Maar daar blijft hel bij. Zichem rust in vrede. Dat de boeken van Claes in 17 talen zijn uit gegeven lo.a. in het Japans en Hebreeuws) schijnt geen enkele middenstander wat te zeggen. DE HELD gewoon iemand, die vraagt of gepaard met het schenken wijn. De BRT had twee hele flessen aan laten rukken. De scene ging opnieuw gefilmd worden. Toen zaten we te kijken met half volle glazen en lege flessen een kaasfabrikant geweest, die reclame wilde maken met de wittekop. Hij is naar zijn ouders gegaan en heeft gevraagd wat ze daarvoor wilden hebben. Maar wisten die mensen veel Funskes pa is timmerman en Terug naar De Witte. Terug naar Funske Exelmans, 13 jaar oud en in België nog populair der dan Heintje. Hoe begint' zoiets? Ontdekker Vandenalleu- moest hoven: ..De BRT had mij ge vraagd naar een echte Zichem- se wittekop uit te kijken. Ik heb gezocht en gezocht •den leeggeschud filmen glazen. Zichem zelf is het niet Beroep op P.v.d.A. Afscheidsgroet van de radica len die zaterdag officieel de Anti- Revolutionaire Partij verlaten hebben: we zijn erg teleurgesteld in het voorne men van de a.r.P. om door te gaan met samenwerking in christen-demo cratisch verband; we weigeren daaraan mee te doen en stappen uit de partij, hoewel we geen eigen perspectief heb- Reactie hierop van de Radicale Anti's die het voorbeeld van de uittredende groep niet wensen te volgen: we blijven de gang van zaken in de ARP noch zonder kritiek, noch zonder hoop vol gen: bovendien doen we niet mee aan verdere versplintering van het politiek bestel in Nederland en bewonderen we allerminst de manier waarop partijen als de P.v.d.A. en de P.P.R. zichzelf ver heerlijken en de christelijke partijen afkraken. Minder een reactie op hun uitgetre den broeders dan wel een oproep aan democratisch links de waarheid onder ogen te willen zien, is tenslotte in de brief van de Radicalen die 'de A.R.P. trouw blijven het dringend verzoek aan de socialisten om het veto tegen samen werking met christendemocraten in 1971 in te trekken en op die manier Nederland de keuze tussen prolongatie van het kabinet-De Jong en een uit- zichtsloze linkse oppositie te besparen. Zo'n beroep op de Partij van de Arbeid is geen primeur; zelfs binnen de Partij van de Arbeid zijn er stemmen opge gaan. die de tegen de christen-democra tie gerichte strategie van Vondeling en Den Uyl prijs voor het zich wat rustiger houden door Nieuw Links betreuren en die vermoeden dat met dit veto de Partij van de Arbeid uiteinde lijk wellicht minder de KVP dan zich zelf zal isoleren. Uit verschillende overwegingen zou den wij het intrekken van het socialis tische „veto" tegen samenwerking met de KVP en de andere christendemocra tische partijen als een welkome veran dering begroeten. Dat de kans hierop groter wordt wanneer de partijgetrou we A.R.-radicalen zoals ze van plan schijnen te zijn als groep blijven opereren en naar een samenwerkings verband gaan streven met radicale poli tici in de KVP en CHU, betwijfelen we. Want dan behouden dr. Vondeling en drs. Den Uyl het excuus om te blijven speculeren op een schisma „en gros" binnen de christendemocratische sa- menwerkingsgroep. Veel meer zinvol lijkt ons een krachtig-vooruitstrevende en duidelijke politieke beleid-üijn bin nen do drie christendemocratische par tijen, ongeacht het feit dat de liberalen dit waarschijnlijk onplezierig vinden. Op die manier wordt er èn voor de kiezers èn voor andere partijen duide lijkheid geschapen. stel. dat er zich plotseling iets voordoet in de familie. Stel dat zijn vader 'n accident krijgt, onder een voiture komt. Allee, wat dan?" Iets later dan gedacht is Funske zijn school in Diest. Het later komen heeft een reden: „Godverdoeme. Ze heb ben m'n wiel scheef gezel in het fietsekot. Ai. ai, ai, wat een schelmeraien". Michel Vandenattenhoven had gelijk toen hij zei, dat Funske Toen helemaal niet in z'n sas is met de populariteit: „Flauwe onzin. Ge snapt de mensen niet. Als ik over straal loop, kieken ze me allemoal aan. Af en toe ko men er zelfs vrouwen op je af, die je eens lekker willen pak ken. Amai. daar moet ge ook maar goesting voor hebben.. In de mis van acht ik met de collecteschaal rond liep. zag ik 'm zitten, op z'n knietjes voor het altaar. Ik denk: da's ene goeie diene witte. Dat zal 'm zijn. De Witte zelf Funske Exel mans, Michel Vandenattenho ven had het al voorspeld: hij vindt al die belangstelling voor zijn persoontje maar niks. Hij Ook krijgen we hier thuis alle- snapt het niet. In de ouderlijke woning wach ten op Funske. De held moet school komen. Vadei maal van die hele gekke br ven. Ik kreeg er nu weer een van een schoolonderwijzer, die schreef, dat de meiden en jon- langs de weg, moeder werkt gens in zijn klas allemaal over- Sehcrpenheuvel dus vangt gingen en of ik de Goddelijke •ind goedheid wilde hebben om hem ons vijfentwintig gulden te sturen. Vaafentwintig! Alsof ze op mijn rug groeien. Pffff.." Oma: „En die brief dan van dat meisje van 6 jaar.." Funske: „Godverdoeme ja., hreef: „Ach Funske, ik toch zo gère". Kunt gij dat begrijpen? Wanneer ik de stilte op het zeer plezant voor ons Funske. In het begin heb ik gedacht: dat kan niet zijn. Ons Funske een ster. Amai, amai. Maar het heeft z'n goei en z'n slechte kanten. Op straat sta ren ze hem altijd aan en dat die vindt-ie vreselijk. Dan zegt-ie: „Ach. het is eender waar ge gaat of staat. Ge kunt nooit eens op uw gemakske zijn". Dat zijn de gevolgen van het in de kijker komen. Maar het is een goeie jongen gebleven, zunne, dat moet ge van mij aannemen. Hij deelt al het geld dat hij verdient met de andere drie kinderen hier in huis. Dat onderweg een pintje drinken gaat allemaal op een spaar- een zigaretteke smoren I boekske. Leuk voor later. Of Jao, wij kennen u wel.." ik het gedaan had, die serie. Ik ga veul liever met d n kolen boer van hier neven naar d n De VARA heeft haar zomerprogram- ma „Met de muziek mee" weer van stal gehaald. Presentator is nu t.v- veteraan Jan Blaaser die met 'losse toon eigen aanwezigheid altijd wel sterk naar voren brengt. Factor die minder bezwaarlijk is omdat het een kortlopende serie betreft. Het deed weer genoegen dat de VA RA dit programma bepaald niet „op een koopje" probeert te brengen. De solisten waren van redelijk gehalte. Charlie Nederpelts orkest is uitste kend. Van het vorige seizoen wai twee vaste rubrieken overgeblevi muzikale wedstrijd en het spelletje „Samen uit". Wat het spelletje betreft, daar zien vv« de lol (voor zover het de kijken betreft dan) niet van af: meisje stelt drie jongelui, voor haar onzichtbaar, enkele onbenullige vragen, krijgt en kele onbenullige antwoorden en moet dan uit de drie een reisgenoot kiezen. Dat reisje zal best leuk worden, maar wij kijkers krijgen alleen de onbenul lige aanleiding De wedstrijd gaat ditmaal tussen har monie- en fanfarekorpsen. Gisteren werd dat een welverdiend succes voor „De Burcht" uit Leiden. Maar om ei optimale t.v. van te maken had men toch beter voor een marswedstrijd kunnen kiezen, dachten we. Drie korpsen, optredend in de eni Ahoyhal, en dan vastgeprikt op podium. Hier werd een feestelijke kijk-kans gemist. Nog een gemiste kans: NCRV's Pop- parlement. waarvan we het laatste deel konden zien. In dat programma heet het dat vragen over populaire muziek worden beantwoord, stof voor jonge mensen dus. Het bleek een dis cussie over t.v. en toneel, uitnemend geschikt voor jonge mensen uiteraard, maar ook erg boeiend voor anderen. Die keken niet. nemen we aan. omdat ze dachten dat het een tienerprogram- In de vooravond presenteerde Jeroen Krabbé een NOS-programma naar aanleiding van het FAO-congres. Kees van Langeraad had er een goede vorm voor gevonden en er ook een goede tekst voor geschreven, een beet je op de manier waarop copy-writers bij de reclame te werk gaan. Soms gaf dat een te-gewild losse toon, maar het sprak wel aan. Dat deed het NCRV-programma over „The open university", waarmee in Engeland op interessante wijze geëx- vordt. veel minder. Er it informatie gegeven, maar die riep bij ons eigenlijk nog meer vragen op. Met name wat de niet noodzakelijk geachte voor-oplei ding betreft, maar ook terzake de bevoegdheden die een op dergelijke wijze behaalde graad geeft, c.q. geven kan. Als de Britse methode succes heeft zullen we er wel meer van horc Vg. Voetbal ingepast in recreatiepatroon UTRECHT (ANP) Het N.K.V. vindt 't conflict tussen de N.O.S. en de K.N.V.B. over de financiële vergoeding voor de uitzending van samenvattingen van wedstrijden in de betaalde sector aan leiding voor het grondig onder de loep nemen van de situatie in de betaalde voetbalsport. Daarbij zou dan vooral aandacht moeten worden geschonken aan de aspecten van het betaald voet bal. „Eigenlijk", zo zegt het N.K.V. in zijn blad „Ruim Zicht", zou de S.E.R. zich over dit vraagstuk moeten buigen. „Wellicht dat daarmee een begin kan worden gemaakt door de S.E.R. te laten bemiddelen tussen de N.O.S. en de K.N.V.B., waarbij beide partijen zich bereid zouden moeten verklaren om een uitspraak van de S.E.R. als bindend te beschouwen". De voetbalsport, aldus het N.K.V., is inclusief de t.v.-reportages voor miljoenen Nederlanders een belang rijk onderdeel van hun recreatiepa troon. De houding van de K.N.V.B., die van de N.O.S. een driemaal zo hoge seizoen vergoeding eist, is volgens het N.K.V. volledig in tegenspraak met de door de betalende clubs zelf gepropageerde opvatting over betaald voetbal als recreatie-object. Juist deze i opvatting heeft ertoe geleid, dat het bedrijfsleven en de overheid de be- taalde voetbalsport in steeds sterkere mate gaan steunen. Maar nu hel gaat om t.v,-reportages schijnt de K.N.V.B. de maatschappelijke functie van de voetbalsport ineens te willen negeren door van een stuk belangrijke infor matie een. keiharde business te ma ken. aldus het N.K.V.. dat dit onaan vaardbaar noemt en zegt. dat het verzet van de N.O.S. tegen deze men taliteit sympathie en morele steun verdient. Op twee achtereenvolgende avonden, namelijk vanavond en morgenavond, zendt de A.V.R.O.-televisie de docu mentaire „Sieben Wochen auf dem Eis" Z.euen weken op het ijs) uit. Het is de story van de Italiaanse generaal Umberto Nobile, die in 1926 met het luchtschip Norge over de noordpool vloog en in mei 1928 met de „Italia" een poolexpeditie leidde. Umberto Nobile strandde bij Spitsbergen. De gemeenteraadsverkiezingen z(}n op til. Jcf de smid is kandidaat voor de vooruitstrevende liberalen. Er zal zelfs een propagandabal georganiseerd worden. Heel de jeugd leert de nieuwe dansen. Aldus leert ons deel VI van „Wij, heren van Zichem". Fons Coene haalt zijn vroom Marieke, dat non moet worden, over om nog j voor hel laatst eens met hem te komen dansen. I Jef verzorgt in zijn café zijn publiciteit j door „schandalige liedjes" te zingen. Tot groot ongenoegen van Melanie zijn kordate echtgenote. I Het bal is een succes. Voor de smid en j ook voor de vrijende koppels: Sepke, de broer van de Witte met het sappige Wieske; Niske met het mooie, maar slecht befaamde Tilieke en zelfs voor „Alternatief" orkest in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) Donderdag 18 juni zal het „Alternatief Philharmo- nisch Orkest", kortweg ALPHO, in de grote zaal van het Concertgebouw in Amsterdam een concert geven onder leiding van Hans Vonk, dirigent orkest klasse muzieklyceum en Joop van Zon. dirigent orkestklasse Amsterdams Con servatorium. In de eerste aflevering „S.O.S.- Luchtschip Italia" maakt de kijker kennis met de moeilijkheden, ontstaan wanneer het luchtschip de terugweg wil aanvangen. Onder barre omstandigheden zijn Nobile en acht bemanningsleden gedwongen om, j gevolge van een ramp, op het pakijs van de eenentachligste breedtegraad verblijven. Veertien lange dagen nachten na het ongeluk slagen zij er om een radioverbinding tot stand te brengen. Kan de Russische ijsbreker „Krassin", die vierhonderd kilometer van de rampplaats ligt, hulp bieden? De televisiekijker krijgt daarop het antwoord in de tweede aflevering, j getiteld „Generaal Nobile roept J „Krassin". In de rol van generaal Umberto Nobile hoort en ziet men Günter Mack- A.VR.O, Nederland II, 21.10 uur. Bobby Moore commentator op Britse t.v. LONDEN (A.P.) Aanvoerder Bob- j by Moore van hel Engelse elftal, die in Mexico verblijft als t.v.-cominentator. heeft de Britse kijkers vandaag verteld, dat Brazilië en Italië zijns inziens de finalisten in het toernooi om de wereld titel zullen worden. „Hoewel West-üuilsland ons met 32 heelt verslagen geloof ik. dat zij tegen Italië zullen verliezen", aldus Moore. Moore is door de Britse independent television „voor een niet onaanzienlijke som" aangetrokken. Het bedrag is niet bekendgemaakt. „Ik speel liever dan dal ik taar lever", zei Moore. Fons Coene, die van zijn Marieke ervaart, dat zij, indien ze ooit aan trouwen had gedacht, niemand anders zou gewild hebben dan Fons Coene. De morgen na het bal verlaat om vijf uur 's morgens een jonge man stiekem het huis van de smidHet is de zondag van de verkiezing. „Le jour de gloire est arrivé", zingt de smid. Maar Melanie gilt van boven dat hun Niske, het enige kind, dat hun is overgebleven, het huis ontvlucht moet zijn. Grote verslagenheid. Waar moeten ze de jongen nu gaan zoeken? De verkiezing is een triomf voor de smid en zijn partij. Maar hoe bitter smaakt die overwinning nu. Pastoor Munte beschouwt het als zijn plicht Niske terug te gaan halen uit het oord van verderf, waar hij nu in verzeild is. De smid komt ook op het spoor van zijn liederlijke zoon. De beide speurders ontmoeten elkaar in hel slechts befaamde cafeetje „In de lieve Vrouwe" op de „Allerheiligenberg" te Diest!. Wie schildert de verrassing van Niske? K.R.O., Nederland I, 21.50 uur. NEDERLAND L NOS: 18.15 uur: FAO-congres 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Bruintje Beei 19.08 uur: Daktari 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Brandpunt NFDERLAND II AVRO: 17.00 uur: Avonturen in speelgoedland 9 17.05 uur: Het wonder der natuur NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 9 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Puffenstuf IKOR: 19.30 uur: Kenmerk NOS: 20.00 uur: Journaal Andy Willianjsshnw 21.50 uur: Wij, heren van Zichem 22.45 uur: Dakloze Birmaanse vluchtelingen 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo dé Clown 18.55 uur: Jpurnaal 19.09 uur: Holland Festival AVRO: 19.30 uur Wat nu n 20.00 uur Journaal 20.20 uur: Peyton Place 21.10 uur: Zeven weken op het ijs van de Noordpool 22.40 uur: Journaal (ADVERTENTIE) wanneer u nü een Spaarboekje of Spaarrekening opent (4'/2 tot 7% rente!). Bij een eerste inleg van minimaal f 10.-. (Geldig t/m 30 juni 1970.) In de komende maanden 'zal de A.V.R.O.-televisie eens per week op dinsdagavond een menselijke comedy serie, getiteld „Mr. Deeds goes to town", ln kleur op het scherm brengen. „Mr. Deeds goes to town" is het verhaal van Longfellow Deeds (gespeeld door Monte Markham), redacteur en drukker van een plaatselijk krantje, in zijn vrije tijd een verdienstelijk voetbalspeler, en zeer geëerd lid van de vrijwillige brandweer. Op zekere dag krijgt hij hel bericht, dat hij het miljoenenbedrijf van zijn oom Alonzo P Deeds heeft geërfd. Hij heeft geen enkel belang bij dit vele geld. maar de problemen ont staan wanneer hij van alle kanten wordt benaderd door mensen, die best zijn rijkdom met hem willen delen. Eenmaal in New York raakt hij al snel bevriend met de perschef van zijn oom, Tony Lewrence (gespeeld door Pat Harrington), die het bedrijf goed kent. In de eerste aflevering van vanavond bekomt Longfellow Deeds snel van een eerlijke liefdesverhouding met Kate Merriwell, als hij ontdekt, dat zij alleen maar van plan was om haar vader te wreken; hij ls, met vele an- I deren, door oom Alonzo bezwendeld j hilversum De hoofdrolspeler Montc Markham ls voor de Nederlandse televisiekijker geen onbekende. Hij speelde enige jaren geleden de (dubbel)-rollen van Ken en Luke in „The second hundred years". A.V.R.O.. Nederland II, 19.30 uur. 20.20 uur: Pol. uitzending PSP 20.30 uur: Holland Festival - Poetry Intex-national 21.05 uur: Socutera 21.10 uur: Liefde heeft twee ge zichten, film O 22.50 uur: Journaal 22.55 uur: WK-voetbal. halve finales: BraziliëUruguay en W.-DuitslandItalië 18.55 uur: Journaal AVRO: 9 19.04 uur: Actie onder water over kikvorsmannen 19.20 uur: Informatierubriek 20.00 uur: Joui'naal 20.20 uur: Zeven weken op het ijs 21.45 uur: Affiche met chansons De Haagse Vrije School komt vanavona ieZjng. 17.20 Ka met de kinderopera „The happy Trio: klassieke prince" van Oscar Wilde op het scherm «en. jn het progx-amma, dat de N.O.S. wijdt Hilversum ii aan het Holland Festival. Voorts ncrv- 7.on Poetry Internationaal. N.O.S., Nederland II, 10.04 uur. I Nieu-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2