mening De Zijl naar eerste klasse Sijthoff houdt weer open huis .UW Kampioensploeg in trein op weg naar Zwitserland weet het zelf nog niet G.R.- HUI5VUILDIENST MARKTEN Hazerswouds schoolhoofd verkeert in levensgevaar Lawntenniscompetitie in beslissende fase VI A. W. SIJTHOFF's J UITGEVERSMAATSCHAPPIJ ZATERDAG 13 JUNI 1970 LEIDSE COURANT LEIDEN Gisteravond omstreeks kwart over negen spurtten twaalf Leidenaars over de perrons van het Utrechts Centraal Station naar de internationale trein naar Basel, die al ruim twintig minuten speciaal op hen stond te wachten. De twaalf waren de topspelers van De Zijl, die dit weekend in het Zwitserse plaatsje Arron aan een internationaal water- polotoernooi meedoen. Door het uitvallen van een trein op het traject Leiden-Utrecht waren zij ruim 20 minuten te laat in Utrecht ge- Derby tegen LZC werd kampioenswedstrijd arriveerd, moesten daardoor in allerijl van de ene trein in de andere overstappen en waren zodoende niet in de gelegenheid te bellen naar Soestduinen, waar de voor hun zo be langrijke wedstrijd AZ '70Sedna was ge speeld. Had Sedna gewonnen of gelijkge speeld, dan was De Zijl kampioen. En Sedna had gewonen met 74. De Zijlspelers blijven daar waarschijnlijk tot dinsdag onkundig van. Dan krijgen ze pas te horen, dat ze kampioen zijn geworden en volgend jaar uitkomen in de eerste klasse van de KNZB. Nooit eerder in zijn 42-jarig bestaan speelde De Zijl, dat vele jaren geleden in het gelijknamige bad in De Kooi vele duizenden toeschouwers trok, zo hoog. Oude Kooi-ploeg stoot eindelijk door naar de top Het kampioenschap «erschap is de kroon de Zijl-bestuurderen. ste kh op het hoofd v die enkele jai re aanpak beg< nen van het talent, waarmee de oi Kooiploeg al sinds haar bestaan is begunstigd. Door elding ging het tab rvoldoende bege- rleden I eikei verloi nthousiaste ploeg onder ng van voorzitter Wil Zyl leidt is daar ;n. Tenminste dr g voor 'n nation ien daar het bewys van. De Zijl is hard bezig door te stoten naar de top. De zeer ruime overwinningen van het afgelopen seizoen bewijzen, dat het de Zijl ernst is. In de competitie zijn nog twee wedstrijden te spelen. Toch is het al kampioen. Nog geen wedstrijd werd verloren. En niemand twijfelt er aan of de Leidenaars worden ongeslagen kampioen met doelcijfers die waar schijnlijk dicht bij de 200 zullen liggen. En dat in nauwelijks 18 wedsrtijden! Nare wedstrijd Gisteravond versloeg de Zyl plaatsge noot de Leidsche Zwemelub in 't zwem bad De Vliet met 7-0. Jammer genoeg in een nare wedstrijd, met zeer vele overtredingen. De LZC wilde de „con current", die duidelijk zyn meerdere was, zo weinig mogelijk doelpunten toe speelde defensief rend op balbezit. De Zyl li( op zich zitten, speelde fel was over het geheel sneller, bezat meer conditie, maar kon tegen de istie van de LZC duidelijk niet op 'Zians in de eerste twee „kwartjes" vierde spelperiode c llend, speelde de kar doelverdediger had. Reisklankbeeld besloot seizoen Kath. Vrouwengilde LEIDEN Het Kath. Vrouwengilde heeft het volbezette seizoen 1969-1970 afgesloten. Zoals langzamerhand tradi tie te noemen is bestond het programma uit een gezamenlijke Eucharistieviering, gevolgd door een reisklankbeeld, ver zorgd door de presidente mevrouw H. Rector Kraakman sprak met zijn woor den alle aanwezigen wel zeer aan, door dat hij volledig aansloot bij het Gilde- jaarthema „Communicatie". Zo kort na Pinksteren wilde hij graag elkeen door dringen van de geest van Christus, waar door wij de om ons heen verworven vrij heden in woord en gedrag, beter zullen kunnen begrijpen. De H. Mis werd op gedragen voor de zielerust van overleden Gildeleden en in het bijzonder voor vrouw E. Vreeburg-Engels, die ii voorafgaande week overleden was. Na een kopje koffie ging het Gilde weer op vakantie met mevrouw Lindenhoff. Dit jaar werd het Joego-Slavië. Een heel bijzonder klankbeeld, door de kunstzinnige vorm waarin een gedeelte van de reisbeschrijving gegoten was, aan de hand van reisgenoot pater C. Hagens. Ieder jaar is het weer frap pant hoe door deze dia's een exact beeld van het bezochte land gegeven wordt. Het beeld van de dorsende boerenfamilie leek een schilderij. Vooral in de jongens gezichten kwam het Slavische volkstype sterk naar voren. De schakel die gelegd werd naar de nationale kunst, speciaal zoals deze in de kerken tot uiting komt, maakte, dat je de ikoonheiligen bij een volgende dia op een marktplein zag staan. Het klooster met de tien monni ken maakte een diepe indruk door de sereenheid, die alles omgaf. Ook de beel den van de steden brachten het enige karakter van Joego-Slavië sterk naar voren. Ruim twee uur luisterden en ke ken de leden geen minuut te veel. Me- een 1-0 voorsprong na Kees v. d. Molen en In de tweede periode eerst goed los. Na eei treding moest n Bergman, te de strijd scheidsrechter v. d. Velde het water verlaten. Daarna werd zijn broer Bert wegens te grof taalgebruik de kant opgestuurd (voor één minuut). Direct daarna konden Jan Brak (LZC) en Albert Spijker het niet eens worden en moesten als gevolg daarvan ook de kant op. Inmiddels was de straftijd voor Bert en broer Henk weer verstreken. Vlak voor tijd slaagde Loek van Kampen er echter in de Zijl naar een beslissende voorsprong te schieten. In de derde periode maakte Albert Spij ker al gauw 3-0. De talentvolle, maar (zacht uitgedrukt) lastige Bert Zoet moest daarna voor de tweede maal voor één ifiinuut de kant op. Van de num- merieke meerderheid profiteerde we derom Albert Spijker: 4-0. Voor het ver strijken van de derde periode gingen ook Frits Welling (De Zijl) en Loek van Kampen (De Zijl) en Henk Zoet (LZC) de kant op. Van Kampen en- Henk Zoet hadden zo onaardig tegen elkaar gedaan in het water, dat zij door scheidsrechter v. d. Velde voor de gehele wedstrijd werden uitgesloten. De nummerieke meerderheid kon de LZC niet uitbuiten, waardoor de hatelijke nul gehandhaafd bleef. Bert Zoet maakte in het begin van de vierde periode de (straf)maat vol door Leo Onderwater onheus te bejegenen en ook hij werd vor verdere deelname uitgesloten. De LZC raakte daardoor zijn sterkste kracht kwijt. In de laatste periode overspeelde De Zijl de uitgebluste LZC-formatie en als men alle kansen had benut, dan was het zeker 10-0 geworden. Voor de laatste drie doelpunten ter en Jacob ei scheidsrechter v. d. Velde voor ae laatste maal floot, was de Zyl kam pioen en eersteklasser. Het wist het echter zelf nog niet. Men had het te druk de trein naar Zwitserland te ha- MAANDAG 15 JUNI Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei de zijden), Korte en Lange Langestr., NieuweWaardstraat, Oosterkerkstraat, tyaardkerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen straat. Middelstegracht. DINSDAG 16 JUNI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd. Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. DONDERDAG 18 JUNI Buurt 29. Zijlsingel, Rijnkade, Oos- rdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas- Overrijn. Buurt 30: Galgewater, Noordeinde „1 Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat. Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat. VRIJDAG 19 JUNI Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- ouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. KATWIJK A.D. RIJN, 12 juni - Groente: waspeen (per kist): Al 4.50-6.20; A2 3.30-4.60; BI 9.70-10.50; bospeen (per bos): I 74-103; II 35-89; andijvie 28-37; bloemkool (p. stuk): 6 st. p. bak: I 92- 96; H 25-46; 3 st. p. bak: I 67-80; II 37- 56; 10 st. p. bak: I 40-50; 12 st. p. bak: I 46: prei: Al 67-80: A2 20: BI 28: prin- A2 5.40; Cl 7.70; CC1 4.80; uien (p. kilo 61; uien (p. bos) 19; radijs (p. bos) 33 36; peterselie (p. bos) 33-38: bonekri (p. bos) 13: kervel (p. bos) 12: aardappe len: groot 86; middel 90; kril 78. Aam waspeen: 26.000 kg. GESLAAGDEN VAKSCHOOL LEIDEN Aan de Vakschool vooi meisjes aan het Rapenburg werden dt diploma's uitgereikt voor de opleiding Inrichtingsassistente. De volgende dames slaagden voor het INAS-diploma: C. J. Bakker, Noordwijkerhout; B. A. v. d. Berg; C. H. Berkheij, Katwijk; W. C. ink; M. E. O. Borst, Leiderdorp; A. J. Bregman, Benthuizen; E. J. Brugman; A. Domen, Warmond; H. M. Dreef; J. A. Driessen; G. M. C. de Faber; I. F£ M. P. Fuchs; C. M. v. d. Geest. Noord wijkerhout; A. Groot; J. M. Harland; E. E. E. Jagel, Oegstgeest; P. M. M. Jan sen. Noordwijkerhout; M. Jansen. Noord- wijk; S. C. Jaspers; E. de Jong, Katwijk W. F. Keyzer; H. C. Koek. Zoeterwoude E. H. v. d. Kolk; M. C. E. v. d. Kwartel D. Laman; W. W. Lans, Leiderdorp; G. M. v. Leeuwen, Zoeterwoude: M. N. M. Robertz. Nieuwveen; I. C. M. Ruigrok, Hillegom: M. J. v. Rijt. Zoeterwoude; B. de Ruiter. Benthuizen: F. Schaap. Kat wijk: A. Slingerland, Krimpen a. d. Lek; P. B. S. Slootweg, Hazerswoude; A. StuurwoldC. C. van Weizen; A. C. M. v. d. Weyden. Nieuwkoop; C. M. Wilden burg; G. Wljnands. Waar geen plaats naam vermeldt: is Leiden. caKaoHille;-Leideng, Na hevige botsing uit auto geslingerd keersongeval op de Rijndyk, nabij de Zwaantjeskerk. Hij is met een schedel- basisfractuur overgebracht naar hel de Koudekerkse tandarts W. Hooft, uit de richting Leiden deren, toen hij zijn auto op de Rijndijk beoosten de brug bij Zwaantjeskerk wilde laten keren. Het gevolg de auto van de Koudekeiker in botsing kwam met het voertuig van de heer Steyaert. De laatste is door de bi uit zijn auto en over de vangrail langs de Oude Rijn geslingerd en daarna terechtgekomen op het jaagpad, beide voertuigen werden zeer zwahr be schadigd. De Koudekerkse tandarts, werd, ondanks het feit, dat zijn auto total loss is, niet gewond. De heer Steyaerts toestand was zeer ernstig. De heer Steyaert, gehuwd en vader van twee kinderen, is hoofd van de Aloysiusschool te Slykplaat (Zeeland). Tijdens de eind mei gehouden gemeen teraadsvergadering werd hij met gemene stemmen benoemd- tot hoi van de openbare basisschool, welke Hazerswoude in augustus in de wijk Rhynenburg van start gaat. Klokken luiden aktie Peru in KATWIJK Dit zijn enkele antieke auto's door Nederland gemaakt. De Engelsen kwa Gisteren hebben zij In Katwyk een dagje ra uit Engeland: Met deze auto's wordt op uitnodiging van de PAC een reis icn begin deze week in Rotterdam en zijn via Delft naar Katwijk gegaan. gehouden en vandaag is de reis weer voortgezet: richting Kootwijk. Morgen wordt de tweede en tevens laat ste promotiezondag verspeeld, hetgeen dan tevens het einde betekent van een voor het distritc Leiden matig succesvol verlopen competitie. Voor Noordwyk is taak weggelegd morgen de olie winst behalen de 1 NOORDWIJK Noordwijk treedt morgen geheel com pleet aan tegen Shot I, de degradant uit de hoofdklasse B. Een ongetwijfeld zwa re tegenstander voor de Noordwijkers, waarop de volle winst behaald moet worden, wil Noordwijk volgend jaar uit komen in de hoofdklasse B. Nico Wel- schen c.s. zullen zich ongetwijfeld fel verzetten, maar wanneer de dubbels net zo in vorm zijn als afgelopen zondag, voorzien wij toch een nipte overwinning voor de Noordwijkers. DE MUNNÏK Burgerlijke stand LEIDEN Geboren van J. J. A. de Groot en P. A. Knul; Willem zn. van J. Brussee en M. B. A. van Leeuwen; Johannes zn. van J. Me- let en J. Vierkant; Wanda A. dr. van H. W. Bodewitz en J. van Uchelen. Ondertrouwd: C. Holswilder en G. Nag- tegaal; J. A. M. van Santen en G. T. M. Ludlage; M. L. van Varick e bochant; A. de Hoor: B„A M. vi en M. A. Opdam; D. de Nobel e In Zuidwest werd getrimd LEIDEN Op de eerste trim-avond in de Cesar Franckstraat op een onge bruikt sportveldje in Zuid-West o.l.v. Wim Meijers (Excelsior) viel de op- nst bijzonder mee; de verwachting dat het nog drukker zal worden. De bewoners uit deze wijk (onder wie dames) zullen echt hun buik- en beenspieren wel gevoeld hebben. „De mensen moeten wat voelen, want anders geef je ze het gevoel dat ze voor niets zijn geweest," aldus Wim Meijers (35 jaar en oud-keurtumer bij Excelsior), „een beetje spierpijn is niet zo erg, dat is een teken van ongebruikte spieren." Mocht de animo nog veel groter worden dan is hij bereid op meerdere avonden, of op andere uren (alles in gezamenlijk overleg) kerken zijn voor het in de bijdragen. Het maandagavond Tijdens deze urei en het stadhuis op« ontvangst nemen va begin van de actie worden aangekondigd door klokgelui 7 uur tot kwart over 7. Het totaal inge zamelde bedrag zal op gironummer 777 van het Nederlandse Roode Kruis (Ramp fonds) worden overgemaakt. Uitstapje met verrassingen LEIDEN Gisteren hebben de bejaar den van de sociëteit St. Petrus en Lode- wijk hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Deze keer werd het een verrassingtocht: gereden werd richting Rotterdam door de Alexanderpolder over de Hollandse IJssel naar Schoonhoven waar de koffie met gebak al klaar stond. Vervolgens voorbij Lopik over de Lek langs Vianen het Merwede-Kanaal over via Waarden burg richting Den Bosch naar Vught, waar een heerlijke koffietafel gedekt stond in het „Oude Blijtje" en die alle eer I aan werd gedaan. Toen verder naar Udenhout, waar in „Bosch en Duin" de thee werd gebruikt en er gelegenheid was j om in de bossen te wandelen. Daarna ging de reis naar Geertruiden- berg, Gorkum naai- Alphen, waar in Avi- j fauna een uitgebreid diner klaar stond, dat men zich goed liet smaken. Om kwart voor 9 was men voldaan weer in Leiden teruggekeerd en kon men terug- zien op een heerlijke dag vol verrassin- j gen. SASSENHEIM Onder het motto „Help Peru!" zullen maandag 15 juni a.s. in alle kerken en het gemeentehuis stembussen staan, waar giften in worden A. de Zwij- Berndsen en M. A. Jansen; H. J. Jansen en M. Meenen; E. van der Schaft en J. M. de Groot; L. van der Reijden en C. H. Beij; J. Winkelaar en J. J. de Bruin: J. C. van Tongeren en I. C. E. van den Broek; G. Gabriel en A. P. van Delft; L. L. Haft en M. A. van Rees: A. G. Brinkman en J. M. Le- ferink; G. Dijkstra en A. Hoekstra; P. J. J. Heemskerk ei D. W. Koster en 5 P. Merci en S. W. Miller; N. J. M. Smits en M. B. T. Boerakker; P. J. M. Strijei en N. M. van der Eijk; J. W. van Was- beek en B. K. Rzemyskiewicz; J. der Zeeuw en S. S. Baars. Getrouwd: F. A. M. Beugelsdijk H. Borst; E. P. Bronstring'en W. Doijer A. Harkes en C. A. de Groot; R. Brands en J. H. E. Toren; S. J. Bartels en G. P. P. Vreeburg; J. van der Vos en P. F. J. van Soest; L. Honsbeek en P. H. Klein; G. Sirag en A. C. Rijsdam; H. W. de Water en M. Hartevelt; G. P. J. Bik en M. Breedveld. OEGSTGEEST Geboren: Baukje J., d.v. P. Cuiper en K. H. van den Berg. Ondertrouwd: C. J. van Vliet en C. W. M. Heijmans; J. W. Verkuil en C. P. Zeilstra. Overleden: M. J. E. van Velzen. n Karin Braakman, gerenommeer de krachten bezit, ontvangt morgen op terrein Inside II, en gezien de goede resultaten van de laatste tijd, lijkt >verwinning het meest waarschijn lijke. UNICUM derde team van Unicum ontvangt Park Marlot IV en zal het onge- ?ld zwaar krijgen, gezien het feit. dat dit team in de afgelopen competitie iveede team van Unicum klopte. Het zal derhalve moeilijk worden voor Rob Keyser c.s., maar gezien de stijgende lijn van de prestaties, zou een overwin ning, wat promotie naar de derde klasse idt, wel eens tot de mogelijkheden kunnen behoren. PIT '54 strijdt om de titels ZOETERWOUDE Morgenochtend om elf uur wordt in het parochiehuis aan de Schenkelweg een aanvang gemaakt met de clubkampioenschappen van de tafeltennisvereniging PIT '54. Er zal in de volgende categorieën worden gestre den: dames: enkelspie en dubbel; heren: enkelspel en dubbel. Jongens: enkel en dubbel. Meisjes: enkel en dubbel en den: dames: enkelspel en dubbel; Heren: eerst in poules gespeeld, daarna volgt het afvalsysteem. Bij de heren zal huidige kampioen Gerard Verhagen getwijfeld zwaar belaagd worden, finales worden in de avonduren gespeeld waarbij een ieder evenals, de gehele dag, gratis toegang heeft. Geslaagden Cbr. Niji erbeidsschool LEIDEN voor ieder, die wil rondkijken in een drukkerij en binderij in vol bedrijf. Donderdag 18 juni 1970 's morgens van 9 uur tot 11 uur, 's middags van 2 tot 4 uur, 's avonds van 7 uur tot 9 uur is in het bijzonder de jeugd van 15 jaar en ouder welkom. Je komt er van alles te weten over ons bedrijf en over de vele opleidingsmogelijkheden bij ons. DOEZASTRAAT 1 LEIDEN Houdt uw kleuters van de tuin In aansluiting op de mededelingen welke door de Leidse pers welwillend werden geplaatst over het sluiten van de speel tuin Rondom de Watertoren, nu 'n ern stige waarschuwing aan de buurtbewo ners vein deze wijk. Ondanks het feit dat een reparatie van het gaas in het hekwerk kort voor de sluiting uitgevoerd, de tuin geheel af sloot. hebben baldadige elementen op nieuw op verschillende plaatsen openin gen in het hekwerk gemaakt. Het ge volg is dat groten en kleinen vrij op de tuin rond lopen. Het zijn vooral de kleinen die 'n groot gevaar lopen, door het ontbreken van toezicht worden de speelwerktuigen ruw gebruikt. Wild slingeren, schommels en onjuist gebruikte glij- en klimrekken bestrating en met stukgesmeten te gels wordt gegooid. Zo kunnen we wel doorgaan. Alle geïnteresseerde instanties LJA, De Leidse Bond van speeltuinen, doen wat zij kunnen om een oplossing-te vin den. Wij van onze kant vragen uw mede werking: Houd uw kleuters van de tuin. Of beter nog: als U een jong gezin heeft, zoekt dan contact met het oude bestuur en kijk of U er niets aan doen kunt om deze tuin voor uw kleuters open te doen stellen. De mensen waar U mee spreekt hebben het toen ook gedaan, en hoe? Het waarnemend bestuur. MEDISCHE DIENSTEN de Chr. Ntfvt school voor meisjes „Boshuizei de Toussaintkade slaagden de vi leerlingen voor de 3-jarige voor-oplei ding voor het Hoger Beroepsonderwijs: Katwijk: Dikkie Noort. Marleen Kuijt, LEIDEN - Leidse huisartsen: tot Jannv Breedijk- Leiden: Cora van der terdag 10 uur dient men de eigen huis- Reijden. Anneke van der Leer. Tineke te raadplegen. Na zaterdagmiddag Kaam; Leiderdorp: Hannie Fllippo, Noordwijk: Tineke van der Stel, Loes van Rooijen, Corrie van der Niet; Rijns- burg: Marijke Schoneveld. Langeraar: Adeline Splinter. Voorhout: Marguerite le Grand. Voorschoten: Corie Hendriks, Elsje Glimmerveen. Zoeterwoude: Ada Autodief gepakt bij autocontrole ALPHEN a/d RIJN In het kader van de landelijke controle op automo bilisten werden te Alphen 58 overtre ders van de verkeersvoorschriften aan getroffen. Van de aangehouden autobestuui-ders bezaten 24 geen rijbewijs; 19 bezaten geen kentekenbewijs; één bezat een naamloos kentekenbewijs; drie reden met gladde banden; twee auto's hadden andere technische gebreken; negen wer den schuldig bevonden aan andere over tredingen. Een bromfietser, wonende in Voorburg, de Iet by HU b voertuig te rydei hol i 5 Alphei spoedgevallen de dokterstelefoon: 22222. Apotheek: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek: R. v. Breest, Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp. Telef. 42947. VOORSCHOTEN dkt. Swen, Veurse- weg 20, tel. 2356. Apotheek: Voorscho- tense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpl. Gezondheidscentrum, W(jn- gaardenlaan 2, tel. 2177. LEIDERDORP dkt. Kemme, Gans straat 2, tel. 44898. OEGSTGEEST dkt. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 50394. Wijkverpl. Zr. De Jonge, tel. 54500, b.g.g. 22222. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Morgen gezongen jongerenmis in Pius X-kerk ALPHEN a/d s gehouden. Om 11.4 1MN - Zondag X-kerk ter afsluit zongen jongei Gouda. Het th< de algehele leiding be- er B. van Triest. Cele- Reginald Spek: deze jongeren- ring is: aarde en adem. Het be- geen betoog, dat hierbij ook oude- in harte welkom zijn. 'ervullen wij hiermede, onze droeve plicht U mede te delen, dat na een kortstondige ziekte, nog voorzien van het H. Sacrament der Zieken, van ons is heengegaan, mijn lieve man en onze goede vader WILHELMUS THEODORUS VAN DER WENDEN echtgenoot van Maria Jozefina van Kempen in de leeftijd van 80 jaar. M. J. van der Weijden- De H. Eucharistieviering zal wor den gehouden op dinsdag 16 juni i.s. des voormiddags 10.00 uur in de parochiekerk van St. Jozef, Herenweg 15 te Noordwijkerhout, waarna wij hem bijzetten ln het familiegraf op het parochiële kerk hof aldaar. Wij bidden voor hem zondag 14 en maandag 15 juni a.s. 's avonds om 8 uur Langevelderlaan 10, al waar de overledene ligt opgebaard.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3