WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN NDERWIJS AN AVOND CHOLEN IS ONDUIT LECHT „Twintig jaar geleden kreeg ik een leeg raam, ik heb er een schilderij van gemaakt PAK houdt vast aan overeenkomst: vier wethouders Centrum gaat meubelstukken verzamelen Veel auto's reden inde fuik Diploma voor nieuwe Zoeterwoudse EHBO ers Profronde van Swift verschoven MARKTEN IJDAG 12 JUNI 1970 LEIDSE COURANT IDEN Het onderwijs aan avondscholen is ronduit echt. Tot deze conclusie is aktie-groep avond- en aan- jllend onderwijs voor wer- nde jongeren gekomen na ikele discussieavonden in t vormingscentrum Troef' an de Hogewoerd. isteravond hebben zich in de (tie-groep twee commissies ge- ormd. De een gaat in de komen- maanden onderzoeken wat er (ettelijk op (avond)onderwijsge- ed is vastgelegd en de andere aat een rapport samenstellen van naar men zegt - wantoestanden p de Leidse avondscholen. Bij de anvanq van het nieuwe schooljaar oopt men aan de hand van de apporten akties te kunnen onder- emen om verbeteringen voor de tuderende werkende jeugd te be- ierkstelligen. iteravond in het vormingscentrum roef tekenden \vy de volgende flarden i de discussie op: De avondschool is ontzettend moei lijk, overdag heb je gewerkt en je bent moe, dan kom je op school, vaak heb je je huiswerk niet kunnen ma ken omdat daar geen tijd voor was. De leraar die voor de klas staat is ook niet honderd procent. Overdag hebben ze ook hun werk gehad en het avondonderwijs pakken ze er even bij als bijverdienste. Nou is het zo, als je om 7 uur de klas binnenkomt, zijn er mensen die beginnen meteen een praatje over vissen, zo van: Mijnheer heeft U nog gevist? Nu dan wordt er zo'n ander half uur gepraat over vissen en dan val je in slaap! Je hebt zes vakken op een avond in 2' uur. En dat heben we drie avon den in de week. Een andere leraar die gaat wel door, maar die werkt op een avond zes pa ragrafen af en dan heb je voor de I volgende keer zo'n zestig sommen te maken. jt Een andere leraar geeft bijvoorbeeld i scheikunde en natuurkunde, maar die zit ook niet dagelijks in die stof, des f .avonds krijg je dan meer verhalen te fyjren over zijn dagelijks werk en zijn bedrijf, dan dat je les krijgt. Dan krijg je vijf minuten les en dan moet je dat maar snappen. Een volgende week krijg je dan een repetitie ever de stof en dan vinden ze het nog gek dat je een onvoldoende haalt. I En als je het ergens niet mee eens bent of je hebt kritiek, dan is het: Ga maar naar de direkteur, en die zegt dan: Je komt hier uit eigen vrije wil. en als het je niet aanstaat dan ga je maar weg. Dus als je toch iets wilt leren, dan houd je je maar koest en je blijft. Ze nebben helemaal geen tekort op de avondschool. Per avond komen er zo'n 1000 leerlingen. Als je twee weken ziek geweest bent. dan is het haast onmogelijk dat weer in te halen. Dan kan je een jaar over doen Om in overleg met een aantal leraren iets in te halen is er dan ook niet bij. Het zou beter zijn als je bijvoorbeeld een hele dag naar school kon gaan en dat je dan je avonden voor je huis werk kon gebruiken. Verder veranderen ze ieder jaar een heel klein beetje aan de stof, zodat je dan net weer andere boeken nodig hebt. Bovendien moet je dure boeken kopen, waaronder ook boeken zijn die nooit gebruikt worden. De leraren zijn een bij elkaar ge raapt zootje. De een geeft overdag les. maar ook velen hebben een be drijf. Meine Weima bij afscheid als directeur Markt- en Havendienst: LEIDEN Meine Weima (65) is directeur Markt- en Havendienst af. Gistermiddag werd van hem tijdens een receptie in de Burgerzaal van 't Leidse stadhuis afscheid genomen. De scheidende directeur werd toege sproken door velen met wie hij de afgelopen twintig jaar heeft samen gewerkt. Burgemeester v. d. Willigen noemde de laatste dag van de heer Weima by de Markt- en Havendienst geen feestelijke dag. „Het is echter prettig te constateren dat u in goede gezondheid de dienst verlaat," aldus de burgemeester, die de heer Weima voor de komende jaren nog een ge lukkige tyd toewenste. Wethouder Harmsen tot wiens por tefeuille de Markt- en Havendienst behoort, vond het tragisch aandoen, dat het afscheid van de heer Weima samenvalt met de afbraak van de Markt- en Havendienst. „U weet echter gelukkig zelf wel. dat we beslist niet met de afbraak van de Markt- en Havendienst hebben ge wacht, totdat u met pensioen zou Over de nieuwe constellatie zei de wethouder: „Er moet nog maar wor den afgewacht of in de toekomst de zelfde resultaten zullen worden ge boekt als in uw tijd." De heer Harm sen roemde de verstandhouding tus sen de heer Weima en zijn personeel. „Een verzoek van u gold voor uw personeel als een moreel bevel." De realisering van de Groenoordhal noemde de wethouder tenslotte de kroon op 't werk van de heer Weima. Gistermiddag heeft de heer M. Weima in de Burgerzaal van de Markt- en Havendienst. Van links naar rechts: wethouder v. d. Willigen, mevrouw Weima Mr. Rienvis bracht de scheidende zal blijven, hulde en dank namens de directeur, die nog een half jaar advi- vereniging van hoofdambtenaren, die seur van het college van b. en w. betrokken zijn bij het Marktwezen. „Uw kennis, inzicht en adviezen waren zeker ook belangrijk voor het marktwezen in landelijk verband.' VEBO - voorzitter ir. Buck, noemde de heer Weima de motor van de VEBp. „Ik ben blij dat u nu ein delijk eens een van de paarden bent die de haver krijgt die het verdient." Mr. Ten Napel (die de heer Weima toesprak namens de hoofden van dienstmerkte op, dac de heer Weima de dienst gaat verlaten net nu het leuk begint te worden voor de top ambtenaren. „Tot nu toe was het zo, dat ambtenaren in een auto zaten, waarvan ze niet wisten waar hij heen ging. Nu mogen ze eindelijk ook eens met de chauffeur gaan praten over het doel van de reis." De heer Harland sprak namens het personeel over „vader" Weima, bij wie men ook met persoonlijke moei- lijlcheden terecht kon. De heren De Vrij en Ten Dam resp. namens de veevervoerders en de bond van vee handelaren hadden nog een ander complimentje voor de heer Weima: „U verstond de taal van het bedrijfs leven." De heer Zonderop sprak de heer Weima toe namens de ambu lante handel. Een treffende uitspraak van hem: „U hebt ons altijd in onze waarde gelaten." In zijn dankwoord zei de heer Weima onder meer: „Twintig jaar geleden kreeg ik een raam en daarin mocht ik een schilderij maken. Dat schilde rij is nu af. Ik draag hem aan u over, college van b. en w." en hij overhandigde burgemeester v. d. Wil ligen de sleutel van het Waaggebouw dat in de periode Weima dank zij een initiatief van hem behouden is gebleven. Reactie op misvatting LEIDEN De partyen, die gezamen lijk liet Leidse PAK vormen, blyven on verkort bereid voor de bestuurbaarheid van Leiden in de komende vier jaar verantwoordelijkheid dragen. Men uil echter alleen zitting nemen in het col leven van burgemeester en wethouders indien zy daarin gezamenlyk vier van de zeven plaatsen kunnen bezetten. De nieuwe PAIv-fracties van P.v.d.A., D '66 en PSP, die gisteren vergaderden heb ben dit in een communiqué medege- Deze onderlijning van het standpunt, dat terug is te vinden in de overeen komst, die de partijen sloten in het Progressiek Akkoord (PAK) achtte men noodzakelijk, omdat, zoals P.v.d.A.- voorzitter Th. Dirks verklaarde, er nog al wat misverstanden blijken te bestaan. Het grootste misverstand aan de zijde van andere partijen zou vol gens de heer Dirks zijn, dat men zou menen, dat het PAK niet zou vasthou den aan de overeenkomst (inclusief de wethoudersclausule) nu men de meer derheid in de raad niet gehaald heeft. Met vier Van de zeven plaatsen in het college van b. en w., waarover in het communiqué gesproken wordt, bedoelen de PAK-partners, zo verklaarde ons de heer Dirks nader, uitsluitend wethou derszetels. Aan de mogelijkheid, dat Leiden in de komende raadsperiode een socialistische burgemeester krijgt, wil men zich niet vastklapen. Burgemeester Van der Willigen gaat zoals bekend over enige jaren met pensioen. In Leidse politieke kringen is geopperd, dat het principe van collegiaal bestuur gered zou kunnen worden als de samenwer kende christelijke partijen en de VVD drie wethouders leveren met het aan bod, dat men tezijnertijd geen actie zal ondernemen tegen het benoemen van een socialistische burgemeester. De PAK-partners verwerpen deze mogelijk heid, omdat een dergelijk aanbod geen enkele zekerheid zou bieden, omdat de benoeming in feite een zaak is van de Commissaris van de Koningin en het kabinet. ZOETERWOUDE De leden van het Centrum zijn met man en macht bezig, de bovenzaal van het Parochiehuis aan de Schenkelweg in te richten. Men komt echter wat meubilair te kort. Daarom willen de Centrum-leden bij de inwoners overtollige meubelstukken komen op halen. Morgen trekt men door het dorp om het gewenste te verzamelen. Men kan de voorwerpen buiten klaar zetten, of een van de leden van het Centrum waarschuwen, dat er meubels kunnen worden opgehaald. hl Leiden en omgeving LEIDEN In het kader van de Kern thema-actie „Technische Staat Voertui gen" werd gisteren een landelyke con trole gehouden. Op 976 plaatsen werden controleposten uitgezet, o.a. ook in Lei den en omgeving. In Leiden werden in totaal 199 auto's gecontrjeerd. I auto mobilisten reden zonder rijbewijs, 3 re- j den met gladde banden, 21 kon den het bezit van een rijbewijs niet aan- tonen, 7 hadden een kentekenbewijs dat j niet. op naam stond en 1 auto is voor na dere technische inspectie naar het poli tiebureau gebracht. Bij de controle in Katwijk bleek, dat 14 personen geen rijbewijs bij zich hadden of over geen te beschikken .5 auto's ver toonden slechte banden en 1 slechte rem men. Bij 9 automobilisten ontbrak het kentekenbewijs of was niet op naam ge steld. In Lisse werden 600 controles ver richt. 50 automobilisten hadden hun rij bewijs vergeten mee te nemen, 11 reden met slechte banden. In Hillegom werd het grootste aantal bekeuringen voor gladde banden uitgedeeld. Bij 35 automo bilisten werd in garages onder toezicht van de politie de banden verwisseld. 4 auto's zijn in beslag genomen. In Sas- senheim tenslotte reden 8 personen zon der rijbewijs waarvan 2 er geen hadden, reden 3 zonder remmen, 2 met gladde banden en werd 1 auto in beslag geno- REDSTER GEHULDIGD ZOETERWOUDE Bij de diploma- uitreiking aan 33 personen die in het afgelopen seizoen met succes deelnamen aan <le door de plaatselijke r.k. EHBO, afdeling Sint Liduïna georganiseerde cursus, gisteravond in Don Bosco, stond mevrouw C. v. d. Salm-Versteegen in het middelpunt van de belangstelling. Zij was het immers die vorige week de pas VOORSCHOTEN ZOETERWOUDE H.R. - Morgenavond speelt het vete- ranenteam van Meerburg een beslissings wedstrijd tegen Randstadsport om het kampioenschap van de KNVB afd. Lei den. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Kanaalweg te Leiden. Jonge hondjes te vondeling gelegd in doos NOORDWIJK Een hondenhou der heeft zich gisteravond op min derwaardige wijze van zijn jonge hondjes ontdaan. Een bewoonster van de Bronsgeest te Noordwijk zag dat nabij haar woning een lichtkleurige volkswagen stopte, waarvan de bestuurder even later met grote snelheid wegreed. Toen de vrouw, die aan het doen en •laten van de chauffeur verder geen aandacht had besteed, kort daarop buiten kwam, trof zij op de stoep een dichtgebonden kartonnen doos aan. Daarin bleken vijf jonge hondjes van ongeveer 6 weken oud te zijn verpakt. Daar het op deze wijze „te vondeling leggen" van dieren strafbaar is, worden inlich tingen gevraagd om de identiteit van de bestuurder van de auto vast te stellen. verworven kennis zo goed in praktijk wist te brengen toen een vierjarig jon getje In bewusteloze toestand door haar dochter uit het water werd gehaald en door haar uiet succes moiul op mond beademing werd toegepast. Voorzitter J. v. Diemen huldigde haar met bloemen en ook anderen spraken lovende woorden. Pater M. v. Eijk, die als geestelijk adviseur de diploma's uit reikte, zei et* gélukkig mee te zijn dat het aantal cursusavonden van 24 is ge halveerd naar 12. Door deze drempel verlaging is er een grotere belangstel ling ontstaan. Hij feliciteerde de beide docenten, dokter W. Kortmann en me vrouw C. v. Dam-Borst, met de succes volle afsluiting van de cursus. Naar aanleiding van de recente redding wees dokter W. Kortmann op de gevaren van dit seizoen. Het is zaak, kinderen jong vertrouwd te maken met het zwem men. Het is kwalijk dat veel rommel in het water wordt gegooid waardoor soms ernstige verwondingen ontstaan. Hier ligt een preventieve taak van de EHBO'ers. Dokter Kortmann was verheugd over de grote uitbreiding van geoefenden en wekte op „bij" te blijven. Voorzitter J. v. Diemen zei dat de ver eniging geheel staat achter de woorden van dokter Kortmann over de water verontreiniging die nog meer in de hand wordt gewerkt door de statiegeldlozc flessen. Hij bood dokter Kortmann een Ligstoel en tafeltje aan en voor de andere docent, mevrouw Van Dam-Borst was er een enveloppe met inhoud. Namens de geslaagden dood de heer A. v. Leeuwen attenties aan. Tot slot werd een bliksem-pleisteraktie aangekondigd om de kas te versterken waardoor o.m. nieuw instructiemateriaal kan worden aangeschaft. Deze zal met de nodige tam-tam worden gehouden op zaterdag 22 juni. De leiding hiervan be rust bij verbandmeester C. Janmaat. Leiden heeft er een nieuw restaurant bi] LEIDEN Gistermiddag is een grote wens van de twee eigenaressen van Auberge De Witte Singel, de dames EUngaa in vervulling gegaan. Met het aansteken van drie rode en drie uitte kaarsen, de kleuren van Leiden, opende burgemeester Van der Willigen officieel het nieuwe restaurant, dat een uitbrei ding vormt voor het zeven jaar oude hotel. Even tevoren had hij er zUn respect- over uitgesproken dat de dames in deze moeilyke tijd voor de horeca bedrijven toch zoiets hebben aangedurfd. Auberge De Witte Singel heeft zich de afgelopen jaren al de naam „Universi teitshotel" verworven, omdat de univer siteit er vaak zijn gasten onderbrengt. Het hotel met tien kamers is nu uitge breid met een eetzaaltje voor 48 per sonen, dat gebouwd is in de vroegere tuin. Daarbij kwamen wel vreemde pro blemen. Zo is er een speciaal afzuig systeem geconstrueerd, omdat er geen air-conditioning kon worden aangelegd. Het interieur is door de Haagse bin nenhuisarchitect Baaien (WBA) in lich te Franse stijl gehouden met een vleugje modern in de strakke belijning van pla fond en wanden en de „hippe" stoelen. LEIDEN De profronde, die Swift voor 22 juni a.s. had gepland op het Groen- oordterrein, zal geen doorgang vinden. Dit in verhand met de concurrentie van een aantal internationale wedstrijden waardoor een aanmerkelijk minder sterk rcnnersveld aan de start zou komen, dan in de bedoeling ligt. De wielerronde is verschoven naar een latere, nader vast te stellen datum. In ieder geval na de Ronde van Frankrijk. Over het al dan niet starten van de Belg Eddy Merckx is nog niets bekend. De onderhandelingen met de winnaar van de Giro zijn nog gaande. LEIDEN Swift-socretaris J(an) van der Lelie gaat na vijf jaar liet secreta riaatschap voor zyn rekening te hebben genomen, de Leidse wielervereniging De heer Van der Lelie, die tevens een tunctie had in de Raad van Beheer van de Leidse Sportstichting, was als belas tingambtenaar reeds gedetacheerd in Amsterdam. Thans is bekend geworden dat hij als chef van de afdeling loon belasting definitief in Amsterdam zal blijven, wat een verhuizing van Leiden naar de hoofdstad noodzakelijk maakt. De heer v. d. Lelie wordt als secretarie bij Swift opgevolgd door Wim van Dui- venbode. LEIDEN, 12 juni Vee: 15 slieren: 60 melkkoeien; 178 vette koeien; 30 vare koeien; 9 pinken; 26 vette kalveren; 2 nuchtere kalveren; 210 vette schapen, 20 fokschapen; 237 vette lammeren; 590 Texelse lammeren; 503 zuiglammeren; 1 paard; 2 ponny's; 56 geiten. Slacht- stieren 4.60-4.90; melkkoeien 1000-1350- 1700; vette koeien 4.30-4.80-5.80, extra 5.50; vare koeien 700-1000-1350. extra 1475; pinken 475-650-800; graskalvcren geen notering; vette kalveren 3.75-3.90- 4.10; vette schapen 90-110-135: fokscha pen met 1 lam, idem met 2 lammeren, geen notering; vette lammeren 130-160- 175: Texelse lammeren 80-90-110; weide- lammeren 80-95-110; zuiglammeren 90- 100-130; geiten 30-70-llu. Slachtstieren goed: melkkoeien redelijk: vette koeien redelijk: vare koeien redelijk; vette kal veren rustig; vette schapen flauw; vette lammeren stug: zuiglammeren goed; Texelse en weidelammeren stug; geiten goed. LEIDEN, 12 juni Kaas: Goudse extra kwal. 4,35; Leidse le kwal. 4.5U; Goudse kalm; Leidse kalm: Aangevoerde partijen Goudse 1; Leidse 2. LEIDEN, 12 juni. Groente Aarbelen 55-81, appelen 43-89, andijvie 33-59, peu len 130-200, snijbonen 210-250, stambo- nen 340-410, tuinbonen 124, spitskool 32- 40, postelein 27-42, prei 22-23, rabarber 24-44. spinazie 24-44, champignons 255- 350, tomaten A 840-870, id. B 910-920. id. C 800-810. iel. CC 650. waspeen 1S-68, komkommers 22-30. sla 17-27. bospeen 37-104. kroten 16-36. peterselie 12-31, radijs 36-40, selderij 16-31. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuuv 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555.' Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19; tel. 22694 Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en eeD jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden oen maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg g5_ tel. 20503 Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wlardi Beckmanstraat 29, Leiden, Buref 12917. R.K. Gr irg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge- zinshelper of bejaardenhelpsler, wanneer 1huisvrouw dooi ziekte of andere om- handigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8. tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. Kerkdienscen op zaterdag- en zondagavonden H. Leonardos: 19.00 19.00 H. Lodewijk 19.00 18.00 H. Petrus. 19.00 18.00 Studentenparochie: (Lodewijkskerk) 19.00 Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 18.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 17.00 Moeder Gods: 19.00 18.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 18.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wi Kerkdiensten op zondat Leiden H. Antonms: Haagse Schol Hai tebi ug Herensingel: I.EIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30, 11.00, 12.15 uur; in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag 's avonds 19.30 uur*. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 eD 18.30 uur; in de week; 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12,00 en 19.00 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.U0 Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 Lal. i, 11.00 i Ned l en 18.30 u. ip de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardos: zaterdagav. 19.00 u zond 8 u 9 ii Hoogmis. 10 45 mis inet snm— zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week; 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. I.odcwijkzaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week: 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. .Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag; 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week. dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord- hofland aula izondag 8.30 uur. Moeder (Soils: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zeng) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST II Willibrordus: zaterdagavond. 19 30 hui zondag 9.00, 10.3u. 12.0u en 18.30 «HU week: 7.45. 8 45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00. 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rynsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 lof. PAROCHIE OEGSTGEEST Zaterdag 13 juni: onder de H. Mis van 19.30 uur zingt het jongenskoor. Zondag 14 juni: onder de H. Mis van 10.30 uur zingt het meisjeskoor. Preek beurt heeft kap. Van Gendt, de week beurt heeft kap. Poelma. Tijdens de H. Mis van 10.30 uur wordt er een doop viering gehouden. Deze zondag wordt er een collecte gehouden voor de jeugd beweging en de meisjesbelangen van het bisdom. Maandag 15 juni: vergadering van de parochieraad in het parochiehuis. Aan vang 20.00 uur. Woensdag 17 juni. om 14.00 uur huwe- lijksdienst voor het bruidspaar Van der Zon-Heemskerk. in de kerk, met assis tentie van het dameskoor. Zaterdag 20 juni: om 19.30 uur eucharis tieviering; om 20.30 uur doopgedachte- nis voor de schoolverlatende jeugd. Zondag 21 juni: de eerste mis begint een half uur vroeger vanwege de bedie- "ning van het Vormsel, dus om 8.30 uur. Door de week is er voorlopig geen mis Pastoor Kooyman zal afwezig zijn van 11 juni tot 1 juli; kap Kloosterman zal afwezig zijn van 26 juni tot V9 Voor dringende zaken wende men zich tot een van de andere priesters, by voor keur tot de gene die de weekbeurt heeft. PAROCHIE H. ANTONIUS Zaterdag 13 juni: Feestdag van de her innering aan de H. Antonius, naar wie onze parochie genoemd is. Vrijdag 19 -juni: om 12.30 uur huwelijks- dienst voor het bruidspaar Dick Knijff- Ada Montfrooy. Dinsdag 16 juni: om 20.00 uur vergade ring van het liturgisch comité in de pastorie. Woensdag 17 juni: om 20.30 uur bijeen komst van de dames en heren, die mee werken aan de maandelijkse gezinsmis. PAROCHIE MEERBURG Zaterdag 13 juni: om 14.30 uur gezon gen huweljjksdienst voor het bruidspaar Nelly Hoogervorst en Tico de Cuba. met zang van het herenkoor. Zondag 14 juni: om 10.30 uur zingt hol koor de „Missa Populi" van Cuypers. bij gelegenheid van het 40-jarig priester feest van lektor C. Campfens. De rektor heeft 4 jaren in de pastorie gewoond en wil om deze reden graag hier zijn feest vieren. We gunnen hem dat graag, om dat zijn gezondheid geen groots feest toelaat. Een oprechte gelukwens bij het herdenken van deze lange staat van dienst is dan ook alleszins op zijn plaats Zondag 21 juni: om 10.30 uur eerste communie van de kinderen van de St.- Bcrnardusschool. We verwachten de kin deren om kwart over tien in de pastorie. in de Hartebrugkerk gehouden worden (aanvang 19.30 uur). Na deze mis zal er een groot feest gehouden worden in de Romanuszaal, achter de kerk. Voor deze gelegenheid hebben wij de disco theek van Hans van Ulden uitgenodigd. Kaarten zijn reeds zaterdag na de mis te verkrygen: 1,50 per persoon, ƒ2,50 per paar. Correspondentie-adres: Ton van Brussel, Zoeterwoudsesingel 86, telefoon 25791. Jongen enmisviering Zaterdag 13 juni organiseert de deke nale jongerenmis haar 98ste jongeren mis. Deze mis zal wederom in de kapel van het Bonaventura-lyceum gehouden worden. De teksten worden verzorgd door de tekstgroep van Lidwien Petcrse. Als thema heeft deze tektsgroep geko- HELP PERU NU Voor Lelden en omstreken is maandag 15 juni de dag waarop iedereen in de gelegenheid gesteld wordt zijn mede leven met de slachtoffers van cle aard bevingsramp in Peru in daden om te Via radio en T.V. zijn we allemaal op de hoogte van de enorme ellende die door deze aardbeving is veroorzaakt. Van 19.00 tot 21.00 uur zijn alle kerken open op maandag 15 juni Zoals wij by andere gelegenheden van soortgelijke aard getoond hebben het niet bij woorden te laten maar daden hebben gesteld, zo mogen we ook nu op een grootse daad rekenen, gezien de enorme ellende waarin een onbekend groot aantal van onze medemensen ver keren. HELP PERU NU. KERKCOLLECTE Zondag wordt in de parochiekerken van Leiden gecollecteerd voor de volgende katholieke organisaties: Bureau voor maatschappelijk werk; Wa je rij" cliristen. IJ wordt verzocht op t(jd in dc kapel aanwezig te zijn. Aanvang 19.30 u Op 27 juni zal de dekenale jongerenmis haar honderdste mis vieren. Deze mis zal Bureau moederhulp; Kinderbescherming: - Ciub- en buurthuiswerk, St.-Vincentiusvereniging. Deze organisaties zijn voor hun gek! middelen in belangrijke mate aangewe zen op deze collecte, die viermaal pp jaar wordt gehouden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5