SASKIA EN SERGE eeuwige tweeden die steeds hoger opklimmen Vernielingen en plundering in Stockholm J. Tonnaer voorzitter PPR Jonge dieven gearresteerd MAANDAG 8 JUNI 197 v. LEIDSE COURANT PAGINA 17 SUSKE EN WISKE: TWEE TOFFE TOTEMS MATT MARRIOTT:HET DRAMA VAN CAT BAYOU .JMH? LUCKY LUKE: Prikkeldraad over de prairie HH zorgtervoordatiijongfiguur niet alleen voor jongeren is! Deze Lovable panty bijpassende beha spelen het samen klaar u een paar jaartjes terug te zetten. Figuurlijk gesproken althans. In wit of champagne Panty met lange pijp (versteviging vóór, achter en opzij) 29,95 Bij Waxnecke is foundation en lingerie op en top modieus. ttfuiHecJke Stationsweg, Breestraat, WAAR U ZO GEWELDIG SLAAGT! Haarlemmerstraat Jong talent vindt zijn weg (door Wim Schulpen) Laten we even wel wezen. Als vocaal duo zul je nooit een voet op het internationale showplankier zetten als je jezelf Trudy en Ruud blijft noe men. Zulke namen zijn hoogstens nog acceptabel op het gestencild program ma van een of andere plattelandsver eniging die in het plaatselijk paro chiehuis de jaarlijkse feest- annex schransavond houdt. Zo in de trant van: om acht uur opening door de voorzitter, waarna souper en tombola met als speciale attraktie het optreden van Trudy en Ruud. Benny Vreden moet zo althans geredeneerd hebben toen hij het duo Trudy en Ruud, oftewel het echtpaar Schaap-van de Berg uit het Noordhol landse Schagen. onder zijn commer ciële managersvleugels nam. In geza menlijk overleg werd toen besloten het zaakje om te dopen in Saskia en Serge. Dat klinkt beter, heeft meer allure en misstaat niet in het rijtje Simon en Garfunkel, Nina en Fredeirk en Esther en Abi, al heeft twee spalt in sommige gevallen reeds geleid tot scheiding van bed en microfoon. Mocht een internationale carrière dan toch onverhoopt kapseizen, wel dan heeft het in ieder geval niet aan de namen gelegen. Volgens de deskundigen hadden Sas kia en Serge dit jaar- het nationaal songfestival moeten winnen. Dat der den ze echter niet omdat de jury daar anders over dacht. Die kende de meeste puntjes toe aan de ..Hearts of Soul", drie koffiebruine lekkertjes uit Harderwijk die enkele weken later met hun ..Waterman" in Amsterdam temidden van een toch al sterk gereduceerd aantal deelnemers nu de Scandinavische landen verstek lieten gaan een wel zeer zwakke gooi zouden doen naar de hoogste eer van het Eurovisie-Songfestival. Die werd ingepalmd door frêle Dana uit Ier land. Saskia en Serge eindigden op de tweede plaats en verloren dus. Maar wat kan dat allemaal schelen als je er de nodige kontakten, kontrakten en publiciteit aan overhoudt. Sinds het Schager duo zich met het „Spinnewiel" per t.v. in de Nederland se huiskamer aan de massa presen t/eerde, staat het iedere avond wel ergens tussen Maastricht en Den Hel- der op de planken. Een interviewt met Saskia en Serge kan dan ook maar groot dat je wel eens de ingeslagen weg moet verlaten om in de running te kunnen blijven. Dat kan eenvou digweg niet anders. Het zijn maar weinigen die de capaciteiten bezitten om nooit commerciële dingen te doen. Dat zijn alleen de allergrootsten. Saskia: „Wij staan volkomen achter de liedjes die wij brengen. Zuigen is voor ons een hobby, ook al zijn we sinds kort professioneel. Voorlopig houden wij onze handen af van smartlappen en goedkope dingen". Welke zijn de muzikale voorkeuren van een duo dat zich bezig wil hou den met het betere werk? Serge: „Ik houd van alle muziek die verantwoord wordt gebracht. De oude blues van Josh White bijvoorbeeld. Dat is erg fijn. En dan natuurlijk Barbra Streisand en Frank Sinatra Als je in de lichte sector bij wil blijven moet je wel luisteren naar allerlei soorten muziek". Saskia: „Mijn persoonlijke favorieten zijn Ray Charles, Dionne Warwick en Dusty Springfield. De jazz vind ik ook erg interessant om naar te luisteren. Ik ben helaas helemaal niet klassiek ingesteld. Ik kan me niet genoeg in spannen om van Beethoven of Bach te Ondanks het feit dat Saskia en Serge het voorlopig nog maar houden op liedjes waarmee je niet het aller grootste publiek bereikt, treden ze overal met evenveel plezier op. Of dat nu voor personeelsvereniging, een doodernstig auditorium of Jan Soldaat in de kazerne is, dat maakt geen enkel verschil. Saskia: „Ik houd ervan op te treden voor steeds weer ander publiek. Het is een beetje avontuurlijk. Je weet van tevoren namelijk nooit wat je te wachten staat. Overigens hebben we genoeg nummers op het reportoire om ons een beetje aan te passen. Neem bijvoorbeeld militairen. Die horen graag Russische liedjes. Dan kunnen ze lekker in de handen klappen". Volgens de deskundigen, en dat zijn er heel wat. hadden Saskia en Serge dus het nationaal songfestival moeten winnen. Vindt het duo dat ook? Saskia: „Ach. je kunt moeilijk over jezelf een oordeel geven. Ik zou echt niet kunnen zeggen of het Spinnewiel een beter liedje is dan Waterman. De jury vond de ..Hearts of Soul" beter. [en daar hebben we ons bij neergelegd. leuk liedje? Alleen dat hij 23 en 22 jaar oud is, dat beider lievelingsg leraar in het nijverheidsonderwijs i Saskia was receptioniste bij een b lastingkantoor. Toen het bandje zo beetje ter ziele ging en ik in militai Zo is het allemaal begonnen". En aldus zingend het huwelijksleven binnengegleden? Saskia: „Noem dat maar glijden. In het begin vond ik Serge onuitstaan baar. Hij leek zo eigenwijs en wilde altijd de leading-partner spelen, maar op het laatst voelde ik toch dat hij inderdaad de beste ideeën had. Ik begon hem zelfs een aardige knul te lukt. ïrbela: Ma: het Doorbraak Vraag die bij ons orkestje. Ik studeerde toen nog voor Men ging ons zelfs de Nederlandse Esther en Abi noemen. In het begin waren wij natuurlijk bijzonder ver guld met die betiteling, maar op den duur wilden we die image maar al te graag kwijt. Immers, als ie iets in de showwereld wil bereiken moet je een eigen stijl zoeken en niet zomaar klakkeloos de groten imiteren. Dat is goedkoop". dér onbekenden" gekomen. De de „eeuwige tweede" kunnen noe- De keer daarop lukt ("hot' beter jehaalden we in de eindvpnde de raakt Heeft het du. Hij: donker type met een zorgvuldig gecultiveerd ringbaardje dar maar moeilijk volwassen wil worden. Zij: ranke verschijning en fraaie kijkers Saskia: „Ja die doorbraak. Die is voor elke artiest moeilijk. Om te beginnen moet je een behoorlijk repertoire op bouwen. Wij zijn begonnen met lied jes van Esther en Abi Ofarim. ook al omdat onze stemmen aardig leken op die van dat duo. Aldus kwamen we terecht in de finale van de t.v.-talen tenjacht „Rodeo". Het werd een twee de plaats. Via de Rodeo-uitzending hadden wij een groot pugliek bereikt, recht bami is, de voorkeurskleur rood heet. de liefste wens een telefoonaan sluiting is en dat ze in de schaarse vrije tijd dolgraag zwemmen, wande len, fotograferen en kokkerellen. En die kennis hadden we dan ook nog geput uit een door „Vreden Produk- ties" verstrekt persbulletin. Dat begin dus. Serge: „Saskia en ik POLITIE „ZIEK" Serge, direct in de smiezen hebbend wie dat echtpaar is: „Ja, die namen hadden iets Gert en Hermienachtigs Ik wil helemaal niet beweren dat ik den dan de onze. maar wij vonden dat Trudy en Ruud niet paste bij de muziek die wij maken. Ons reportoire is internationaal georiënteerd. Weet je wel: volksliedjes uit verschillende lan den, leuke luisterliedjes en dan na tuurlijk de hummers die wij zelf heb ben geschreven. Het „Spinnewiel" bij- jen eigen num my Vreden het het buitenland pre ïgens ook in het buitenland proberen. Zo doende dus ook al Saskia en Serge" Bij reportoirekeuze en het schrijven van liedjes gaan Saskia en Serge ui terst kritisch te werk. Veel eigen composities en teksten verdwijnen in de prullebak als het duo ze niet goed genoeg acht om ermee op het podium te verschijnen. Ook vermijdt het angstvallig commerciële concessies. Serge: „We proberen mc'. onze muziek een zo hoog mogelijk niveau te berei ken. maar dat is natuurlijk je nog het Natui dag komen -dat i doen. Je slaat oepaalde richting platenmaatschappij' „ziek" had gemeld. De rondtrekkende groepjes plunder den drankwinkels en benzinestations en vernielden tientallen auto's. Twee poli tiemannen, die de diefstal van benzine probeerden te voorkomen werden afge- huis worden overgebracht. De toestand is wat beter geworden, nu politieman nen uit de provincie naar de hoofdstad zijn overgebracht. SehUderijendieven luidden dorst DEN HAAG (ANP) De burgemees ter van het Limburgse Schinveld en lid van de Eerste Kamer Jacques Tonnaer (37) is bij een schriftelijke stemming on der de leden van de Politieke Partij Ra dicalen gekozen als voorzitter van deze partij. Hij volgt de heer E. Jurgens op. De heer Toni 379 i 27 Lelystad. Bij op 13 juni plaatsvinden tijdens het jaar congres van de PPR in het Groot han delsgebouw te Rotterdam zich inkten schuldig i Bijenkorf were Vooral kleding den de voorkeur diefstallen was erop gebaseerd, dat een hemd ging kopen. Bij n diefstal. In dc zij aangehouden, 'ensmiddelen' had- id (81.000 doll; •wijl de heen toe i reuzeblij i tweede plaats". Serge: „Ook al omdat uit de drie liedjes die wij in de voorronde moesten zingen ons eigen nummer werd gekozen. Dat geeft je zo'n lekkere por om door te blijven gaan. Trouwens dat hele songfestival heeft ons een aardig eind in de goede richting geholpen. Het aantal kon trakten stapelt zich met de dag op. Verder staan er nog een paar tv- Laatste vraag: krijgt jong talent in osn land wel voldoende kansen? Saskia: „Ik dacht van wel. Er worden genog talentenjachten gehouden. En wat gó'ed is' komt1 er op dé duur wel uit hoor. Wij zijn ook begonnen niét lie rifet ver niet zeggen, W EER of geen WEER warme lucht DEELT Standvastig mede; zomerweer oorsprong naar ons land gevoerd, zodat het zomerse karakter van het weer zich nog blijft hand haven. Gisteren liep de tempera tuur in grote delen van Europa op graden en slechts in het zuid westen van Frankrijk werd het fraaie weer verstoord door een kan een enkele onweersbui op- frequentie blijft Zon. Hmaal: 70 procent t klein tot 7 graden boven nor ia:. temp.: 1 tot 7 graden rmaal; kans op een droge Weer in Nederland Weer in Europa

Leidse Courant | 1970 | | pagina 17