De Danaïden hoofdklasser Noordwijk wint promotieduel van Daisy Zege op PKC in slecht duel Zilveren Sleutels voor De Gouwe Co de Pater scoort viermaal in groots slotduel van Alphia De Spartaan landskampioen LGB op schot Matige partij tussen U.V.S. en „Alkemade' Swiftzeges Jan Jansen en Arie v. d. Voet WOUTER FOK GROTE AFWEZIGE OP DISTRICTSTOERNOOI LEIDEN Aad v. d. Poel nieuw Leids record op de tienkamp Zege van Alkmaar op Ajax-2 MAANDAG 8 JUNI 1970 LE4DEN Na het hoofdklasse schap bij het micro-korfbal te heb ben veroverd, is De Danaiden af gelopen zaterdag ook de hoogste klas in het veldkorfbal binnenge stapt. Daar was een uitermate slechte wedstrijd voor nodig tegen het Papendrechtse PKC, dat reeds' van ZKC had verloren. Bij het veld korfbal is De Danaiden overigens niet de eerste Leidse ploeg, die ii de hoofdklasse komt. De Danaiden is na de Algemene (enkele jaren terug) de tweede hoofdklasser uit Leiden sinds het bestaan van de hoofdklasse. Zoals gezegd was het zonder meer eer slechte wedstrijd, waarin de zenuwer voor beide partijen een grote rol speel den. Gerard Nap opende na tien minuten de score en liet even later een goede kans op 2-0 liggen dor een strafworp te missen. Na een half uur spelen kwa men de Papendrechters gelijk 1-1met welke stand ook de rust inging. Na de hervatting drukte Sander van Unen de technische meerderheid van de scholie ren snel uit ln twee treffers, waardoor hij wederom goud waard bleek voor zijn ploeg. Eerst benutte hij een strafworp. om even later de voorsprong te ver groten tot 3-1. Afbrekend leek het erop dat een ruime zege af stevenden. PKC kon tegen het betere Leidse spel weinig terug doen. Him speelwijze (veel afbreken en weinig intelligente aanvalspatronen waarbij al leen van afstand werd geschoten) haalde dan ook bitter weinig uit tegen De Danaiden. dat na 30 minuten in de tweede helft via Wim Brugman op 4-1 kwam. Direct erna haalde PKC op tot 4-2, hetgeen De Danaiden allerminst verontrustte. Goed voorbereidend werk van Aad van Nierop stelde Gerard Nap in staat de stand op het scorebord te wijzigen: 5-2. De strijd was gestreden, alhoewel PKC in de slotfase nog tot 5-3 kwam. Met 5-3 kwam het einde, zodat De Danaiden hoofdklasser was. Derde duel overbodig De wedstrijd tegen ZKC, dat nu ook gepromoveerd is, wordt nu overbodig. Leiden heeft in ieder geval nu ook bij veldkorfbal een vertegenwoordiger in de hoogste afdeling, waardoor prominente clubs in het komende seizoen aan het werk gezien kunnen worden. De pres tatie van De Danaiden, cm in twee jaar tijds van de le klasse door te stomen naar de hoofdklasse, is er een van de bovenste plank. LEIDEN Voor de derde achtereen volgende maal is de Gouwe als eerste uit de bus gekomen van het jaarlijkse Sleutelstad-toernooi voor 2e klassers, waarin gestreden wordt om de Zilveren Sleutels. In de finale versloegen de Wad- dinxveners de gastheren met 3-2. Na twee doelpunten geïncasseerd te hebben kwam de Sleutelstad nog terug tot 2-1 door Jan Breedeveld, doch de geroutineerde Gouwe-ploeg scoorde spoe dig een derde goal. Een manmoedig aan vallend de sleutelstad kwam niet verder dan een doelpunt van Cees van Hooi donk. De Gouwe bereikte de halve finale door in poule A Merwede met 9-4 en Sedna met 3-1 te verslaan. In poule B bleek DVZ «le sterkste. Eerst werd BZPC met 7-4 verslagen, waarna een zwaar bevochten zege op ZYV volgde (5-4). De gastheren zelf waren ondergebracht in poule C. VZC werd met 3-1 verslagen door doelpunten van Jan Breedeveld, Jan de Graaf en Jan Kenter. Ook- DWR kon de blauw-witte aanvalsmachine tweemaal niet tot stop- veilig. In de halve finale ontmoette de Gouwe het Haagse DVZ. In een spannende wed strijd trokken de bekerhouders met 5-4 aan het langste eind. In de andere halve uit. In dit prestige duel legde de Sleu telstad beslag op een finaleplaats door de Bosschenaren met 3-2 te verslaan. Ditmaal waren Wim v. Zijl, Aad Kapaan en Cees de strijd versloeg DVZ ZYV r De Schoonhovi GOUDA Het mag wat hooggegrepen lyken, overeenkomst tussen eredivisie club DOS en amateur Alphia is er wel degelyk. Beide clubs hebben een repu tatie opgebouwd in beslissingswedstrij den, met als inzet „lijfsbehoud". De gehele competitie heeft Alphia een uiter mate bescheiden rol gespeeld, in de be slissende fase van het seizoen eerst werd de vereiste vorm bereikt. De man, die vorige week het ongelooflijke pres teerde door het met tien man spelende Alphia aan een overwinning te helpen op Woerden schoot de Alphenaren op het terrein van Gouda waar 500 sup porters zich onder de 1000 toeschouwers, naar een onverwacht grote zege. laire slot. Binnen drie minuten haalde deze spits de grootste zenuwen weg bij de onrustige schare. Met twee goals kondigde hij zich daverend oan. Door nog tweemaal te scoren kon Alphia met een riante 4-0 voorsprong gaan rusten. Daarna kwam het vreemd genoeg nog danig in moeilijkheden. Tenslotte werd de veilige haven, middels een 5-2 zege, overtuigend binnengevaren. Al in de eerste minuut opende Co de Pater zijn show. Bij de eerste de beste aanval kreeg hij de bal aangespeeld door George van Leeuwen en met een enorme uithaal opende hij de score. Twee minuten later werd Co te hard handig van de bal gezet. Op de rand van het strafschopgebied nam hij zelf de vrije trap. Via de handen van doel man Rovers schoot De Pater uit de directe vrije trap in. Schoonhoven wilde graag ook zelf Iets gaan ondernemen. Enkele malen klopte het aan bij doelman Prook, die een goede vorm demonstreerde. In de 25ste min. veerde Co de Pater weer op. Na een misser van een Schoonhovense midden veldspeler bemachtigde De Pater de bal en op de hielen gezeten door drie tegen standers zette hij een lange solo in. die hij perfect afsloot. De paniek nam tien minuten later bezit van de Alphenaren, toen dezelfde speler de bal uit een hoekschop inkopte. Vooral omdat Ringelensteijn zich moest laten vervangen door Krap. Juist deze speler zou het getij nog juist op tijd doen keren. Zes minuten voor tijd namelijk kreeg hij de bal voor zijn voeten, nadat Co de Pater twee schoten had zien afstuiten op de verdediging van Schoonhoven. De gedesorganiseerde defensie van Schoonhoven werd daarop definitief ge veld door Krap: 5-2. Een prachtig afscheid derhalve voor trainer Hazeveld, die 't komende seizoen het Amsterdamse KVP onder zijn hoede krijgt. Aantrekkelijk voor diens opvolger Molenbeek, die nu de zekerheid heeft een vierdeklasser te zullen gaan bege- SIMPELVELD De gewichthef- fers van De Spartaan zijn in hotel „Oud Simpel veld" landskampioen geworden door een overwinning op Helios. De Leidenaars namen daarmee revanche voor de vorig jaar geleden nederlaag tegen dit zelfde team, dat toen door een arbitrale dwaling aan het langste eind trok. Voor een volle zaal heeft De Spar se hil zou ongetwijfeld veel groter zich conscentieus Dat was beslist niet het geval. Beide troeven zijn enkele weken geleden overtraind geraakt en moesten het wegens schouder- en rugklachten rustig aan doen. Het duo dat vanaf 19 juni deelneemt aan de Europese kampioenschap pen in Hongarije (begeleider Brandt: „We verwachten niet dat ze zich kunnen mengen in de titel strijd. Het gaat erom dat ze er daarom filmapparatuur mee. Als ze een Nederlands record vestigen zou ik al gelukkig zijn.") liet zich niettemin danig gelden. Na het onderdeel drukken had De r iceerd I trekken. De slonk tot 7 kilo. Het 3 dat handig stoten nog een kilootje naderbij kwam. Het totaal van 1204 kg (tegen Helios 1198 kg) kwam als volgt tot stand: Arie Swagers 277 kg. Arie de Bruin 285 kg. Theo Sanders 355 kg, Nico Faas 315 kg. Dirk v. 't Riet 370 kilo. LEIDEN Het eerste hen de LGB gaat zijn ambities KNZB-afdelingen te premov duidelijker gestalte geven. Na de overwinningen op de Sleutelstad 3 (3-2) en de Zijl (6-3) werd LWV met niet minder dan 10-0 verslagen. Mar van Beukering, Chiel Hoogeboom, Harry Eykelhof, Jacques Plouvier en Rob Toet verdeelden de produktie. Briljant Vijf minuten later bekroonde hij zijn werk met de briljantste treffer. Vanaf de linkervleugel lanceerde Ben Niemeijer een voorzet, waarop De Pater attent reageerde door de bal ineens op de slof te nemen. Na de rust liet Alphia zich gedwee terugdringen. Wat kon het im mers nog overkomen? Heel veel, zo zou al gauw blijken. Al in de 5e minuut schoot Aad Drost via de paal hoog in. Albert Bollen van Weteringse Boy ROELOFARENDSVEEN De onder „Mexicaanse temperaturen" gespeelde benefiet-wedstrijd tussen het Alkemade- elftal en het Leidse TJVS werd een ont moeting in vakantiestemming. De naar schatting ruim 600 toeschouwers, welke het DOSR-terrein omzoomden, moesten genoegen nemen met een matig partijtje voetbal, waarbij UVS uiteraard de mees te technische vaardigheid demonstreer de, en waartegenover het Alkemade-elf tal grotere inzet stelde. Dit bracht Alkemade dan ook reeds na ïuten spelen aan een 1-0 voorsprong aanvalspits Bollen (Wet. Boys) snel reageerde op een blunder in de Leidse defensie: 1-0. In de 14e minuut kwamen de partijen weer gelijk, nadat Van Zijp en voorzet van Holl vanaf de rand het strafschopgebied hard had in geschoten en de bal via de vuist van LEIDEN De adspiranten van Swift jn dit weekeinde verschillende keren et succes in actie geweest. In de ronde in Zwijndrecht (40 km) won de Voor- hotenaar Jan Jansen de sprint van •n kopgroepje van vier man. De Leide- lar Arie v. d. Voet won de sprint van het peloton, dat op 56 seconden volgde. De ronde van Hatert, ook 40 km, werd een Swift-aangelegenheid, want v. d. Voet won hier onbedreigd. Uitslag van de clubrit. Nieuwelingen 38 km: 1 A. Meskers, Warmond; 2 Kees Valentijn, Voorschoten; 3 Simon Strijk, Rijpwetering; 4 Piet v. Leeuwen, Zoe- Adspiranten, 22 km: 1 Jan Jansen, Voor schoten; 2 Peter de Bie, Katwflk; 3 Frans Zoetemelk, Rijpwetering en 4 Henri Borst, Leiden. Opmerkelijk in deze rit was de grote -sprong van Jansen. Deze renner kon presteren om de laatste 300 m wan- Pupillentoernooi DOSR en Wet. Boys ROELOFARENDSVEEN Op 'de ter- inen van Wet. Boys en DOSR werd iterdag een grandioos pupillentoernooi gespeeld waaraan door 8 verenigingen werd deelgenomen. Niet minder dan 48 wedstrijden waren nodig aleer men de eindstand kon opmaken. Van 's morgens 10 tot 's middags ruim 4 uur, hetwelk 8 uur onafgebroken voetbal, en van de zijde der jeugd ook enthousiast voetbal betekende. Het zou ons te ver voeren om gespecificeerd op al deze wedstrij den in te gaan. Toen DOSR-voorzitter C. van Berkel tot de prijsuitreiking kon overgaan mocht hij de verenigingsprijs (wisselbeker) uitreiken aan Sportclub Lisse. De prijswinnaars van de diverse poules waren als volgt: Poule 1: 1 WSB, 2 Wet. Boys; poule 13: 1 Lisse, 2 DOSR; poule III: 1 DIOS, 2 RCL. Bouwmeester en paal weer het veld in caramboleerde, waarna Sieval tenslotte toch voor de afronding kon zorgen 1-1 In de 26e minuut werd Jacques Bouw meester (Wet. Boys) vervangen door Jan Muller (DOSR), waarna Alkemade zelfs iets meer in de aanval kwam, waar tegen UVS echter in zijn aanval iets sneller en gevaarlijker was. Na rust was W. van Ruiten (DOSR) vervangen door Gerard Zoetemelk (Rijpw.) en verkreeg men ongeveer het zelfde spelbeeld als voor rust. In de 26ste minuut kwam Alkemade op 2-1, doordat Jan Muller vanaf het midden veld onverwachts een hard schot in schoot, waarvoor keeper Sloos geen re ten tikte Koren de bal naar Van die onhoudbaar keeper Bouwmeester wist te passeren. Met nog 9 minuten te spelen kwam UVS aan de winnende goal door een fraaie kopbal van Koren, waar door zij met 3-2 als overwinnaar deze matige wedstrijd konden beëindigen. LEIDEN Het jaarlijks heugen. De dames zyn niet sterk ver tegenwoordigd, daar vele klinkende na men het hebben laten afweten. Bij de heren zyn echter alle prominenten aan wezig. Gertie Doorenbos en Milou Penseel zijn resp. als 1 en 2 geplaatst in het D.E.B. Op het eerste gezicht lijkt niemand hen hier vanaf te kunnen houden, al lijken als 3 en 4 geplaatsten Maureen Meijer en Annelies Koole. gevaarlijke te genstandsters, die nog wel eens voor irrassing kunnen gaan zofgen. In het D.E.C. is de plaatsing naar rang orde: Carla Fok. Mirjam Mulder, Ellen Sanders en Esther Mulder., Bijzonderheid is hier, dat van de negen tien deelneemsters er maar liefst acht tien afkomstig zyn van de Leidsche Hout en Unicum, zodat gerust van een twee kamp tussen deze twee clubs gesproken Loek Sanders Bij het H.E.B. is de plaatsing naar volg orde van sterkte: Hans Keizer, Dick Bouman, Jan de Groot en Jaap Tem- minck, die gezamenlijk zullen strijden om de erfenis van Loek Sanders, die niet mee mag doen vanwege het feit, dat hij op de A-lijst is geplaatst. Verrassingen vallen hier misschien te noteren van de kant van Ronald Blommendaal. Jean Monod, Har Meijer en Lodewijk Kallen berg. In het H.E.C. worden Arnold van der Capellen, Paul Klever, Ton Crépin en .ls gevaarlijke out- uit Bert Schijf wint ronde van Soest ZEVENHOVEN Na een fraaie aan vallende race, goed gesteund door zijn clubgenoten in de rug, is Bert Schijf er in geslaagd zijn eerste nationale over winning te behalen, nadat hij eerder al een J/e, 5e en 6e plaats had weten te bevechten. In deze zelfde ronde van Soest werd L. Krimp 5e, H. Versteeg 13 en H. Berke laar 14e, dus volop WWFC'ers in de prijzen. Koos v. d. Knaap werd 4e in Zwartsluis (12 in WoensdrechtL. Ho- gerwerf 15e eveneens in Woensdrecht, Theo Oudshoorn werd 7e in Naaldwijk. Uitslag afgelopen zondag (Tijdrit): te maken. De grote afwezige is de doof examenzorgen gekwelde Wouter Fok, die onlangs nog districts-jeugdkampioen is Al met al ligt ook dit jaar weer, gezien de sterke bezetting bij de heren, een spannend toernooi in de lijn der ver- LISSE Tijdens de zaterdag en zon dag in Zaandam gehouden atletiekwed strijden, heeft Aad v. d. Poel van de Spartaan een nieuw 'Leids record ge vestigd door op de tienkamp het pun tentotaal van 4419 op 5621 te brengen. Zijn prestaties op de div. onderdelen: 100 m 11.7 sec., ver springen 5.99 m, ko gel 12.65 m, hoogspringen 1.60 m, 400 ni 57.9 m., 110 m horden 17.3, discus 34.80, polstokhoog 3 m, speer 53.90 m, 1500 m 18.5 f LEIDEN Het is geen wonder dat Ajax-captain P. Kantebeen de tos in «Ie wedstrijd AJax 2-Alkinaar 1 winnende, by een zeer hoge temperatuur verkoos te batten. Het begin van de battingside was evenwel niet naar verwachting en op 15 runs waren reeds 3 wickets neer. A. Kantebeen (51) en R. v.d. Burg (44) -e op 143 all out. Gelet op battingside van Alkmaar geen otaal, maar ondanks dat trok ol goede moed ten aanval. gebroeders Rigbers gooiden De di evenwel roet in het Ajax-eten de stand naar 124 voor 3. P. Barendsen bleek in deze situatie de meest succes volle bowler (3-45), ofschoon F. A. de Jongh met 2-25 niet onvermeld mag blijven. In een zeer prettige wedstrijd scoorde Alkmaar uiteindelijk 144 voor 5, daarbij een verdiende overwinning uit het vuur slepend. Het fielden van Ajax kenmeiTc- te zich door een goede inzet met als hoogtepunt de match van R. v. d. Burg aan de boundery. waardoor L. de Man (thans 0) naar het paviljoen kon ver trekken. P. Menses voldeed achter de Ajax-palen goed. LEIDEN De eerste promotiezondag is gisteren succesvol ver lopen voorhet district Leiden. Noordwijk kampioen van de eerste klasse, leverde een geweldige prestatie door de andere kampioen Daisy met 6-5 terug te wijzen, daarmee de eerste schreden op het pad naar de hoofdklasse B zettend. De Munnik volgde dit voor beeld van ..grote broer" goed en behaalde een ruime 6-2 overwin ning op I.eeuwenbergh IV. De volgende promotiezondug, welke de laatste kompetitiezondag van dit seizoen zal zijn, zal nu de beslis sing moeten brengen over promotie of degradatie. NOORD'il IJK Op het druk bezochte Cassino, heeft Noordwijk een geweldige prestatie geleverd door het Apeldoornse Daisy met Hiermee nebben de Noordwijkers een goede stap op de weg naar de hoofdklasse B gedaan. In de laatste wedstrijd tegen degradant Shot zullen de Noordwijkers de kroon op het werk moeten zetten, mid dels een overwinning, hetgeen dan promotie oplevert. Richard Kasten startte goed. Met messcherpe forehands en smashes die afmakers waren, gaf hij Ton Robbers geen enkele kans in zijn spel te komen en met 6-3; 6-4 was het snel bekeken. Jan de Groot speelde tegen Jan Mulder een ellenlange prikparlij. hetgeen uit eindelijk een overwinning met 6-1 in de derde voor Jan Mulder op leverde. Kees Marré toonde ook dit keer weer overduidelijk aan, niet in dit team thuis te horen. Met 6-2; 6-1 zette Karei Berghuis hem aan de kant. Men kon zich nu afvragen of Gerard Pasman zjjn plaats niet kon innemen, daar Pasma momenteel veel beter in vorm lijkt te zijn dan Marré. Captain Blommendaal toonde overduidelijk aan terecht de aanvoer der van dit team te zijn. Zelfs een 6-3; 4-2 achterstand kon Blom mendaal niet deren. Rustig zijn spelletje spelend van lange fore hands afgewisseld met diepe backhands en goede volleys, werkte h(j zijn achterstand geheel weg en met 9-7; 6-2 bemachtigde hij dit, naar later bleek, zo belangrijke punt. Crossballen Josine van der Koogh bevestigde in haar partij tegen mevrouw Lazonder momenteel in een geweldige vórm te verkeren. Ook zij liep een achterstand op, maar scherp op de baseline spelend en goed gebi uikmakend van crossballen, wist zij deze achterstand van 6-2; 4-2 geheel weg te werken en in winst om te zetten. Joke Bos had in haar single tegen mevrouw IJbema, haar dag niet. Vooral haar foiebands kregen niet de juiste lengten on met 6-1; 6-2 ging zij tenonder. Dit leverde zodoende een gelijke stand van 3-3 op na de singles er de dubbelspelen moesten ook nu weer de beslissing bren gen. De eerste herendubbel van Richard Kasten en Ronald Blom mendaal gaf fraai, maar aan het eind vooral spannend tennis te zien. In cieze zenuwslopende slotfase vielen vooral de keiharde, goed gerichte smashes van Richard Kasten op, daarbij goed ge steund door Blommendaal, van wie de volleys keurig op maat wa ren. Op het 7e matchpoint wist Noordwijk uiteindelijk door te drukken en met 11-9 scoorden zij weer een punt voor Noordwijk. Goede eenheid Jan de Groot en Gerard Pasma vormden in hun dubbel tegen Berg huis en Reezicht een goede eenheid, hetgeen fulmineerde in een 6-4; 9-7 zege. Josine van der Koogh en Joke Bos speelden tegen het bijzonder sterke duo mevrouw IJbema en mevrouw Lazonder een geweldige partij en wisten zelfs de eerste set te pakken 6-3. Verder k"/amen zij niet en met 6-2; 6-2 moesten zij zich gewonnen geven, hetgeen de stand op 5-4 voor Noordwijk bracht. De beide gemengde dubbels moesten nu de beslissing brengen. Évenals in de voorafgaande competitieduels scoorden Josine van der Koogi en Gerard Pesma het bevrijdende zesde punt, door me vrouw Lazonder en Caljouw in twee sets terug te wijzen, waarbij alleen de eerste set problemen opleverde 9-7; 6-3. Het verlies in de eerste mKed van Joke Bos en Richard Koste a 4-6; 4-6 bracht de eindstand op 6-5 voor Noordwijk. De Noordwijkers zullen nu o\ r twee weken moeten proberen een plaats te veroveren in de hoofd klasse B door degradant Shot I terug te wijzen. De Munnik De MunniK is dit jaar hard op weg het in de vorige jaren verloren gegane terrein te herwinnen. Ook tegen Leeuwenbergh IV werd het een grote overwinning. Met niet minder dan 6-2 wisten Van Leeu- De verliespunten waren hier de single van Wilma Bakema en de damesdubbel Karin Braakman en Jan Theunissen kwamen in drie sets tot winst, terwijl Van Leeuwen zelfs maar twee sets nodig had. Het derde team had een wolk-over doordat Rooswijk uit Velzen niet op kwam dagen. Het tweede herenteam verpletterde Macobi met 6-0 en maakt een goede kans op promotie naar de overgangsklasse. De Leidsche hout Het derdtteam van de Leidsche Hout is deze eerste zondag niet zonder kt< erscheuren door gekomen. Met 5-3 ging het tenonder, waardoor het nu geheel uitgeschakeld is voor promotie. Het vierde team, bestaande uit mevrouw Padt en Mirjam Padt„ Bas Ploos van Amstel en Leo Links, behaalde een 5-3 overwinning en blijft zodoende goed in de running voor promotie naar de vierde klasse.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 16