DUEL TEGEN BRAZILIË IS VOOR ENGELSEN ..FINALE" WERELDCUP: MEXICO MERCKX VOELT ZICH IN GIRO ZEKER VAN ZEGE MARGARET COURT ONGENAAKBAAR „We zullen titel met succes gaan verdedigen'5 Ook Helga Niessen in tennisfinale LETDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze speciale verslaggever) GUALOALAJARA Oorverdovende fluitconcerten en luide aan moedigingen zullen morgen in het voor het eerst (met 72.000 toe schouwers) uitverkochte Jaliscostadion in Guadalajara bij de voorstelling van wereldkampioen Engeland en voorganger Brazi lië zeer snel de eenzijdige verdeling van de sympathie van het publiek aantonen. De titelverdediger kreeg al een voorproefje na de met 10 gewonnen wedstrijd tegen Roemenië. De Brazilianen daarentegen deden met hun magnifieke doelpunten tegen Tsjecho- Slowakije alles om de gunst van het Mexicaanse volk te winnen. De wedstrijd wordt voor de Engelsen, die sinds hun successen in 1966 op een overwinning op Brazilië wachten, dubbel zwaar. Alleen „knokkers" als de Engelsen kan men toevertrouwen dat ze de proef doorstaan. De finale van dit wereldkampioenschap wordt, volgens de Engelsen, morgen in Gualdajara voor het eerst gespeeld. „Hun overwinning op Duitsland dn de kwart finale en een zege op Italië in de halve finale brengt ons dn de finale opnieuw tegen Braailië en dan zullen wij onze titel met succes verdedigen", orakelde Bobby Ohariton. Met zijn 104 interlands is Charlton, naast de door de „armband- affaire" overbekende Bobby Moore, de ater aan de éne en de man van de dui zend doelpunten (intussen zijn het er 1027) Pelé, de absolute voetbalkoning, de ster aan de andere kant. Of de om hun gastvrijheid bekende Mexicanen bij het laatste fluitsignaal ook de prestaties van de Engelsen zullen waarderen, is een grote vraag. ZELFBEWUST „Met hun tweemamsaamvai (Hurst en Lee) zullen de Engelsen ons ook dit keer niet verslaan", verkondigde Carlos Al berto, de -aanvoerder van de Brazilianen zelfbewust. Hij wees op het rijtje van zes wedstrijden, die Brazilië en Engeland te gen elkaar hebben gespeeld. Viermaal won Brazilië, tweemaal werd er gelijk t gesjeeld. Tijdens wereldkampioenschap pen speelde Engeland in 1958 in Zweden itiet 0o gelijk, en in 1962 dn Chili won nen de Brazilianen met 31. Ook de vo rig jaar in het Maracanastadion gespeel de vriendschappelijke wedstrijd eindigde in een Braziliaanse triomf (21). Nadat Engeland door Lee de leiding had geno men, zorgden Tostao en Jairzinho voor de doelpunten. „dan is er zeker winnen en de winnaar heet niet Enge land". De opmerking dat Engeland on langs tegen Colombia, Ecuador en Roe menië geen enkel doelpunt tegen kreeg, bracht Alberto niet van zijn stuk. „Kan wel zijn, maar toen hadden ze ook geen aanvallers tegen zioh, die Pele, Rivelino, Tostao of Jairzinho heetten". Pele is niet meer zo bang dat hij (net als in 1966) keihard gepakt zal worden. „Ik ben gerustgesteld", zei hij. „De scheids rechters hebben besloten er streng tegen op te treden". Pele verwacht in de wed strijd tegen Engeland dat hij niet zoveel vrijheid kan krijgen als tegen Tsjeoho- Slowakije. „De Engelsen doen aan vaste mandekking en spelen ook veel harder, wij zullen onze balteohni buitten". bestaat dat Brazilië met een gelijkspel genoegen zal nemen omdat oor hen een overwinning op Roemenië •el zonder meer vaststaat. Trainer Za- galo: „Wat de toekomst brengt kan men Men moet nemen wat de tegenwoordige tijd biedt en dat moet een overwinning zijn op Engeland". 'oordige tijd biedt, weet ook Pedro Pons, 1.92 groot en goed „miljoenen", in wiens warenhuis de ge hele organisatie van de wedstrijden in Leon (groep 4) is ondergebracht. De (zeer) vele plaatsen die bij de eerste twee wed strijden in Leon openbleven, hebben de Mexicaanse edelman niet van zijn stuk gebracht. „Wij hebben", zegt hij, „geen enkele reden t beste wil van de wereld 70 procent a hij morgen (het veld In moet sturen voor het belangrijke duel met de Bulgaren. Algemeen wordt aangenomen dat Schön beslist niet hetzelfde elftal het veld in sturen. Bovendien kampt hij met problemen. Gerd Muller heeft een lichte lessure, Seeler en Sohulz hebben dij-beenkwetsuren en Franz Beckenbauer, zijn beroemde verdediger, klaagt voort durend over vermoeidheid. „Ik weet niet vat ik heb", zei Beckenbauer gisteren. ,Ik ben na een wedstrijd nog nooit zo noe geweest als na het duel tegen Ma rokko. „Ik denk dat de klimaatsveran dering zes weken geleden speelden we nog op sneeuw en ijs en nu voetbal len we onder subtropische omstandig heden me parten speelt". Helmut Sahön zelf hult zich in stilzwijgen. Daar om werden er gisteren in Comanjilia waar de Duitsers hun trainingskamp hebben, vele andere Duitse „bonzen" aangesproken door de journalisten. Waar r- Jolly Maverick S favoriet in Grote Prijs Den Haag WASSENAAR Duindigt heeft mor schil van dertien kilo in zij opzichte van Ragged Robin, uitgesproken f; Bij de dravers is de strijd in de prijs van de driejarige veel meer open. Waar gisteren ook maar twee of drie en bijeen zag in Comanjdilla, daar ging het gesprek over de opstelling. Een grappenmaker deed zelfs het voorstel maar de hond van de hoteleigenaar a füuisterappara a t om te bind en en dier de kamer van Schön binnen nokkelen. Salvador allerminst in de eindronden thuishoren, terwijl sterke voetballanden als Argentinië en Hongarije ontbreken. heeft men in Mexico een nieuw systeem voor de kwalificatieronden uitgedacht. Een systeem dat erop neer komt dat de landen van Afrika en West- Azië in de Westeuropese kwalificatie- groepen zullen meespelen. Oost-Azië, Australië en Oceanië zouden dan in de groepen van Noord- en Latijns-Amerika moeten worden ingedeeld. Daaruit antwoordde: „Orei zegt men in Mexico zouden dan met i men slechts zekerheid alleen de sterkste teams wor- j Ahmed Antifi Marokkanen blijven boos op Lau van Ravens LEON. „Mijn ploeg is ernstig gedupeerd door de aanwijzing van de scheidsrechter. Het lijkt erop, dat de Europese ploegen in bescherming zei de secretaris van de Marokkaanse voetbalbond, Ahmed Antifit, in een interview met de Sol de Leon". Antifit meende, dat de Nederlandse scheidsrechter Van Ravens zijn spelers duidelijk had benadeeld. Vooralbij de buitenspelregel en bij de duels van zijn aanvaller Htmmane. Van Ravens den geselecteerd. Bovendien krijgen landen van Afrika, West-Azië en Oceanië dan de gelegenheid ook eens tegen sterke nationale elftallen te spelen, en al wor- dan uitgeschakeld dan hebben slechts het hoofd schudden". •kent op een over winning van Marokko tegen Bulgarije. ,Ik geloof dat wij Bulgarije met 30 tullen verslaan", zei hij. Toen de Westham United. Romj Greenwood, lit hoorde, zei hij glimlachend: „Het PARIJS Helga Miessen (West-Duilsland) en Margaret Court (Australië) hebben zich gistermiddag in Parijs geplaatst voor de finale dames enkel spel van de open internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk. Helga Niessen versloeg de Australische Karen Krantzcke zonder moeite in veertig minuten met 63, 6—1. Het is de eerste maal dat de 28-jarige speelster uit Essen, die als zevende is geplaatst en onlangs het open toernooi de eindstrijd 1 rikte- Julie Heldman speelde tegen Margaret Court-Smith een goede wedstrijd, maar de donkerharige 24-jarige Amerikaanse trof de rijzige Australische in haar abso lute topvorm. ,In de eerste game van de wedstrijd kreeg Julie Heldman de kans op een door braak op de service van Margaret Court. Nadat zij die mogelijkheid ongebruikt had gelaten, bleek Margaret Court on genaakbaar. In de volgende vijf games gaf de Australische slechts zeven slagen e game had gewonnen, scoorde zij har twee punt pas nadat Margaret QDurt weer tot 41 was uitgelopen (6—2). Uitslagen: Halve finale herendubbel spel Ashe/Pasarell (V.S-)Goven/Jauffret (Fra.) 6—4, 6—3 46, 6—2. Nastase/Tiriac (Roe.)Crealy/Stone (Aus.) 64, 57, 97, 93. Gemengddubbel halve finale: Van Moer wil geen ster zijn PUEBLA (Mexico) Wilfried van Moer, de Belgische speler, die na zijn eerste optreden tegen El Salvador veel bewondering oogstte, is nog niet ge wend om een ster te zijn. Toen een fotograaf donderdag in zijn hotel vroeg voor een speciale folo te poseren, wei gerde de anders altijd vriendelijk Brus selaar. „Ik wil geen ster zijn omdat ik toevallig een goede wedstrijd heb ge speeld". zei Van Moer. ..Ik wacht liever tot na, de wedstrijd tegen Rusland. Kom maar terug als ik weer goed speel. Dan poseer ik met alle plezier". onmogelijk kaarten is verkocht. Het officiële cijfers te geven omdat de entree- kaarten naar zoveel verschillende (ook buitenlandse) steden zijn verkocht. Neem de wedstrijd West-DuitslandMarokko. Van de 18.000 toeschouwers dde in het stadion waren, kwamen er 2500 uit Duitsland". En inderdaad, iedereen die .vedstrijd heeft gezien, kan beamen dat de Duitse „Sohlaohtenbumrriler" een groot deel van het pulbliek vormden, hoeveel weet echter ook Don Pedro niet officieel: „Daar hebben wij geen enkele controle over". Pons ziet de toekomst optimistisch tegemoet, daarom zegt hij: goed mogelijk. programma Avenirprüs (2140 m, met trio): Ilona - Happy Hollandia - Henny. Jolly Maverick S-prqs (ren, 2000 m, lste afd.): Golden Star S - Meerbloem - Telstar I Elisabethprüs (2140 m, met trio): Gay Way - Hèrwóüt'er Trix - Gamecock. Rumanusprqs (2140 m): Gallant Way - El Hadie - Diogen. Grote Prqs van Den Haag (ren, 2500 m): Jolly Maverick S - Ragged Robin - tevreden". Toch laat hij doorschemeren dat de belangstelling niet zo groot is als werd verwacht. Hij zegt: „Waarschijnlijk heb ben- vele reisbureaus zioh in de vingers gesneden. Zij hebben bij ons veel extra- kaarten gekocht die ze zoals later bleek niet meer aan de man konden brengen. In Perij bijvoorbeeld werden die kaarten wel verkocht, maar wat ge beurde er? De Peruanen die wilden gaan, kregen de voor het verblijf in Mexico benodigde dollars niet. En natuurlijk konden we toen die kaarten niet meer terugnemen". Dan stapt Don Pedro blik semsnel over op een ander onderwerp. „Wat vielen die Duitsers tegen Marokko tegen hè, ik begreep niet wat er met ze aan de hand was. Ik -ben ervan over tuigd dat zij veel beter kunnen", zegt hij met een glimlach. Over de vele lege plaatsen in het stadion rept hij met geen woord meer. De Duitse bondscoach Helmut Schön, over wie na de wedstrijd tegen Marokko een stroom van kritiek is losgebarsten I doelman in de Duitse pers, rept met geen woord selijke industrie een bedrag over de samenstelling van zijn elftal dat derdduizend gulden bijeen heeft gebVacht. MARMOLADA Eddie Merckx heeft de slag van het hooggebergte, de achttiende etappe van de Ronde van Italië, vorstelijk doorstaan. In de rit door de Dolomieten over drie bergpassen van de eerste categorie en met een aankomst in het op bijna 1500 meter hoogte gelegen Marmolade, behield hij zijn eerste plaats in het algemeen klassement met een indruk wekkende superioriteit. Michele Dancelli behaalde in de etappe van Arta Terme naar Marmolada zijn vierde overwinning in deze Ronde van Italië, maar dat maakt veel minder indruk dan de manier waarop Merckx ook gisteren weer de karavaan naajr zijn hand zette. Merckx voelt zich zeker van zijn overwinning en wil nu alleen nog maar rustig naar de finish rijden, die morgen in Bolzano is, om voldoende reserves over te houden voor de Tour de France, die hij opnieuw wil winnen. Slechts twee rennets vóór Merckx zijn er in geslaagd de Giro en de Tour in één jaar te i' non. Jacques Anquetil leverde deze p talie in 1964 en de legendarische Fausto r, in 1949 Merckx doet het rustig aan, rijdt min of meer verdedigend, maar heeft c 'eren toch flink wat voor moeten doen. Vrij kort na de start ging Italo Zilioli, één van de ploeggenoten van Merckx met de Spanjaard Ponton en Farisato (IT) op jacht naar Rosolen, vorig jaar in Nij- verdal ritwinnaar in Olympia's Tour, die meteen na het startschot was weg- gevlucht.Rosolen werd achterhaald en de voorsprong van de vier koplopers bedroeg 3 minuten 30 seconden op Merckx en twintig seconden meer op Gimondi, Rit- ter, Adorni en Vandenbosche. Bij de vol gende pas, de Forcella Cibiana moesten Rosolen en Farisato afhaken. Zilioli Ponton zetten door en bouwden de m ge uit tot meer dan 5lA minuut. Zilioli had daarmee meer voorsprong op Merckx genomen dan zijn achterstand in het klassement bedroeg. Op dat moment reageerde Merckx. Het verschil slonk- In de beklimming van de laatste pas, de Forcella Staulanza kon in31v a nd en b os scheBelg./'op 4.59: V Jancelll (It.) op 5.31; 5. Italo Zilioli irste gedeelte vtn de zevende van de Ronde van Oostenrijk gewi De Limburger was de snelste spri een kopgroep van achttien genomen Met Pustjens zaten ook de Nederlanders Frits Schür (derde) en Jan Aling (zesde) in de kopgroep. De tijdrit van Braunau over Burg-' kirchen naar Braunau (16 kilometer) werd gewonnen door de Oostenrijker Siegfried Denk, De Oostenrijker was zes seconden sneller dan Popke Oosterhof en won vijftien seconden op Frits Schür. (1773 m) nog één minuut sprong op Gimondi en Merckx. Die winst raakte hij in de afdaling en bij de be klimming naar Marmolada ook nog kwijt. De jachtgroep rustte even uit, alleen Michele Dancelli niet. De sli

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9