Oegstgeest krijgt 3e wethouder WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Eerste groene haring voor burgemeester v. d. Willigen Kennismaking met alle partijen op hearing Zoeterwoudse raad verontrust over de waterverontreiniging Augustinus open voor niet-studenten en deconfessionaliseert De raad knutselde aan Algemene Politie Verordening VRWDAG 39 MEI 19T0 IJSIDEN Leden van de Universi taire Lustrum Commissie hebben bur gemeester mr. G. C. van Willigen gis termiddag op het stadhuis een van de eerste groene haringen aangeboden, die door de KW 123 woensdagmiddag iw IJ muiden zyn aangevoerd. „Jaren geleden vertrouwde hy een journalist eens toe „Ik lust helemaal geen ha ring". Aan de foto te zien lust hij ze LEIDSE COURANT XOKTERWOUDE Voor het eerst in de geschiedenis krjjgen de Zoeterwoudse kieners de gelegenheid om op één bij eenkomst kennis te maken met alle par tgen en groeperingen en in het bijzonder met hun lijsttrekker. Het initiatief tot deze hearing die hedenavond om 8 uur in het Don Boscohuis wordt gehouden gaat uit van het „Centrum". Het „Centrum" brengt deze hearing om de bevolking in de gelegenheid te stellen met haar toekomstige vertegenwoordi gers in de raad kennis te maken en om de mogelijkheid te scheppen tot 'n enigs zins gemotiveerde keuze te komen bij de verkiezingen. Bij het begin van de avond wordt er gestemd, daarna krijgen de lijsttrekkers ongeveer 7 minuten de tijd om hun partij en programma naar voren te brengen. Na de pauze is er gelegenheid om zowel schriftelijk als mondeling vra gen te stellen. De discussie zal door een volstrekt neutrale persoon, de heer A. Aerta, worden geleid. Na afloop is er weer een stemming. Een ieder is van harte welkom. (ADVERTENTIE) Bekendmaking uitslag verkiezing De voorzitter van het centraal stem- b«reaju voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter open bare kennis, dat in een openbare zitting van dit rtembureau te houden op vrijdag 5 juni a.a. te 10.15 uur v.m. in het Stad huis, de uitslag van de op 3 juni a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad zal worden bekend gemaakt. Leiden, 29 mei 1970 (ADVERTENTIE) Verkiezing leden Gemeenteraad De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 3 juni a.s. van des voormiddags 8 uur tot des namiddags 7 uur de stemming ter ver kiezing van de leden van de Gemeente raad zal plaats vinden. Gewezen wordt op het bepaalde in art. 128 van het Wetboek van Strafrecht: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar." Leiden, 29 mei 1970 De Burgemeester van Leiden, Van der Willigen. (Van correspondent) ZOETERW'OUDE De gemeenteraad bleek in zyn vergadering van gister avond, zo kort voor de verkiezingen, geen behoefte te hebben aan „stunt werk" zodat de korte agenda in een uur tijd werd afgewerkt. Men bleek de meeste tjjd hiervan nodig te hebben voor de rondvraag waarin enkele afgevaar digden hun verontrusting uitspraken over de kwaliteit van het water In sommige polders en vaarten. Bij het voorstel tot overdracht van ont eigende gronden aan het industrieschap „De Grote Polder" vestigde dr. T.^Pley de aandacht op een zaak die hij reeds eerder had bepleit. De fractievoorzitter van de Vrije Lijst had namelijk bij de vaststelling van het betreffende bestem mingsplan gevraagd om er bij het In dustrieschap op aan te dringen de minst hinderlijke vestigingen te situeren nabij het woongebied. Deze gedachte vond destijds weerklank bij de raad, maar dr. Pley vroeg zich af of deze zaak wel onder de aandacht was gebracht. Hij maakte zich zorgen omdat in een kran tenartikel over de uitgifte van de gron den niet over de Zoeterwoudse wensen werd gerept. keren dat deze aangelegenheid reeds mondeling onder de aandacht is ge bracht en ongetwijfeld aan de orde zal LEIDERDORP De Postduivenver. „De Rijnklievers" heeft afgelopen week end een wedvlucht gehouden vanaf Pont Ste. Maxence. De afstand bedroeg 344 km; in concours waren 254 duiven, die om 6.30 uur gelost werden met zw. wind. Utislag: 1. P. van Grisvenen; 2, idem; 3. 6 en 7 J. van der Wal; 5. J. Ver straat en; 8 en 10 N van der Lin den; 9. M. Jongeleen. LEIDEN De P.V. „Het Oosten" hield afgelopen week een vlucht vanaf Noyon. De le prijsduif kwam binnen om 10.30 uur; laatste om 10.50 uur. In waren 198 duiven. Uitslag: C. Vesseur 1-5-7-8-9, W. Klink 2-15, J. Mooten 3-12, H. v. Schaik 4, S. Schoeman 6, D. Koet 10-11, P. Juffermans 13-14. LEIDEN Uit de brankast van een tricotagehandel op de Haarlemmerstraat is woensdagnacht voor een bedrag van ruim 6500 gulden gestolen. Zowel van de brandkast als van een drietal geldkistjes wwaarin het geld zich bevond, lagen de sleutels in het kantoor voor het grijpen. LEIDEN In een gisteravond door ruim honderd leden bezochte vergadering heeft de RKSV Sanctus Augustinus besloten om 1. het lidmaatschap open te stellen voor niet-studenten, met dien verstande dat men zich by de aanpak hiervan de komende 4 jaar primair gaat richten op studerenden aan het hoger beroepsonderwys en anderen voor zover ze niet te ver van deze en de universitair studerenden afstaan; 2. te deconfessionaliseren. Hierby moet gezegd worden dat de vereniging de christeiyk-confessionele inslag in haar vormingswerk biyvend zal opvangen en stimuleren. De vereniging als zodanig zal echter statutair worden los gekoppeld van de R.K. Kerk. OEGSTGEEST De behandeling van een nieuwe Algemene Politieverordening vormde gieteravond in de Oegstgeester raad het. „klapstuk van de veiling". Men hield er zich ruim anderhalf uur mee bezig, genoeg om een aantal artikelen wat nader onder de loep te nemen en geluiden van misprijzing, verbazing en lof prijzing te laten horen. De fractievoorzitters waren echter una niem verheugd met de totstandkoming van de nieuive A.P.V. en prezen de iverkzaamheden van refr. mr. B. J. van Krieken die er zich bijzonder voor ingespdnnen heeft. De ihans nog gang bare Algemene Politieverordening dateert van 1939 en de eerste geluiden om- tot herziening te komen dateren van drie-en-een- half jaar geleden toen de PvdA hierop aandrong omdat tijdens verkiezingsacties een geluidswagen te Oegstgeest geweerd werd. De burgemeesterswisseling was er oorzaak van dat er enige vertraging ontstond in het ontstaan van de nieuwe verordening Mevr. Gouverneur van Deene (KVP) bepleitte soepelheid bij di toepassing van het artikel waarin het kinderen beneden vijftien jaar verboden is te collecteren. Drs. de Graaf (PvdA) zag graag enkele artikelen met betrekking tot het vloeken, 't aanbrengen van scherpe voorwerpen, 't gemengd kamperen e.d. geschrapt. Over en weer werden voorstellen gedaan en in stemming ge bracht. De heer Dorgelo (WD) noemde het bekende gezegde „iederen wordt geacht de wet te kennen" en sprak de wens uit de b. en w., de A.P.V. vla een publikatie in ruime mate bekend zouden stellen eventueel met populaire omschrijving. De voor zitter, burgemeester T. A. J. van Eysinga verklaarde dat ieder een de A.P.V. bij het gemeentehuis kon verkrijgen. Populariseren van de tekst vond hij beslist onjuist. De regeling van verkoop van voorbehoedsmiddelen in achterwege gelaten. B. en w. zijn van oordeel dat er geen voldoende aanleiding was terzake een bepaling in de A.P.V. op te nemen nu het desbetreffende artikel in het wetboek van strafrecht is ingetrokken. Men is echter niet van zins een vergunning te verlenen voor automaten welke bo ven gemeentegrond (aan een pui) komen te hangen. Ook met betrekking tot „sex-shops" is geen regeling opgenomen. B. en w. hadden echter wel een tweetal artikelen in petto welke alsnog in de A.P.V. konden worden opgenomen en welke ge noemde zaken regelde. Ze liet echter de keuze aan de raad. Door een spraakverwarring liep de stemming hierover uit de hand en verklaarde de PC-fractie en de KVP zich tegen daar waar ze anders voorgestemd zouden hebben. Dit verwekte enige hilariteit. Een nieuwe stemming bleek echter niet meer nood zakelijk om dat het standpunt toch al bekend was. Met een ge ringe meerderheid werd besloten de regeling betreffende de ver koop van contraceptieven op te nemen. De nieuwe A.P.V. werd gisteravond echter niet vastgesteld, ze zal met alle suggesties en schrappingen een volgende maal in definitieve vorm nog maals worden voorgelegd. Verkiezingskoorts sidderde door de raad Derde wethouder De KVP die reeds twee jaren geleden bij de behandeling van de begroting een suggestie had gedaan in de richting van een uitbreiding van het aantal wethouders tot drie (in verband met toenemende werkzaamheden) zag deze gisteravond gerealiseerd in een voorstel van b. en w. aan G.S. een verzoek te richten tot aanstelling van een derde wethouder. De fraktievoorzitter van de WD, Ir. Stapel (de WD entameert een wethouderszetel) had, was niet onder in indruk van het voorstel maar vond toch dat men het uit praktische overwegingen waar moest maken. De heer Brouwer (PC) vroeg zich af of er geen politieke ach tergrond achter stak om vlak voor de verkiezingen met dit voor stel te komen. „Ware het niet beter om dit aan de nieuwe raad over te laten". „Steekt er geen politieke onhoffelijkheid achter?" De voorzitter ontkende dit ten stelligste, hetgeen nog eens be nadrukt werd door de heer.Van der Voort (KVP). Over de taak verdeling van' wethouders zal de nieuwe raad wel gaan b« slissen. Ook drs. De Graaf (PvdA) kon zich op zakelijke gron den met het voorstel verenigen. Kantine korfbalvelden De jeugd van de korfbalvereniging „Fiks" was in grote getale op de tribune aanwezig om de behandeling van het voorstel betreffende de kantine welke komt by de nieuwe korfbalvelden mee te maken. Benevens vragen van mevr. Gouverneur van Deene (KVP) of de kantine ook beschikbaar zou zijn voor jeugdaktiviteiten en van de heer Temmiinck (WD) die het een kostbare aangelegen heid vond, had de jeugd een goede voorspreker in de heer Brouwer (PC), die pleitte voor een grotere opzet van het gebouw omdat hij bang was dat het spoedig te klein zou zijn gezien de ervaring met de kantine van „De Voscuyl" welke ook aan uit breiding toe is. Wethouder Van de Voet verklaarde dat men de mogelijkheden tot het meer van rendabel maken van de kantine welwillend door b. en w. bekeken zullen worden. Maar om nu reeds uit te gaan van een grotere opzet vond hij niet juist. „Je kam niet bouwen voor enkele topdagen". heer Brouwer niet kon verteren maar wethouder Van de Voet de kantine biyft het gemeente-eigendom. Een gegeven dat de Ondanks dat Fiks voor tweederde participeert in de kosten van wilde hier niet zwaar aan tillen. Het benodigde krediet werd beschikbaar gesteld. Universitair lustrum Burgemeester Van Eysinga zal met een aantal vertegenwoor digers van de Raad een bijeenkomst bezoeken van Universitaire Lustrumcommissie te Leiden. Deze commissie zal het lustrum stuk „W en W" uitvoeren in de aula van het Rijnlands Lyceum die daarvoor uitermate geschikt is. Ook de burgerij zal deze uitvoering kunnen bezoeken. De Universitaire Commissie heeft de gemeente Oegstgeest om een subsidie verzocht van 5000 gulden. Drs. De Graaf (PvdA) sprak zich uit voor beschikbaar stelling van dit bedrag, maar zijn liberale collega de heer Stapel had er toch nog enige bedenkingen tegen, waarin h(j werd ge steund door de heer Van der Voort (KVP). Hoe het ook zij, men zal eerst gaan praten. Wethouder Thorn Wethouder Thorn (KVP) welke na een ongeval thans weer thuis vertoeft ontving van de voorzitter gisteravond weigemeente wensen. „Wy leven met hem mee en gelukkig vordert het her stel goed". Lichtmast aan Lange Voort Op de dag dat het nieuwe winkelcentrum Lange Voort te Oegst geest geopend werd heeft de aannemer, de fa- Eykelenburg dn gemeente een fraaie lichtmast aangeboden welke ter zyner tyd geplaatst zou worden. Een geschenk dat in dank werd aanvaard. Twee dagen geleden Is men tot plaatsing van het geschenk over gegaan. Bedoelde mast wykt echter af van het eerst getoonde schetsplan en velen zyn het niet eens met de uitvoering welke gekwalificeerd wordt als „leiyk". Mevrouw Gouverneur van Deene (KVP) die afwijzende reacties had ontvangen vestigde hierop de aandacht. De voorzitter ver klaarde echter dat plaatsing van de mast op volkomen legale wijze tot stand was gekomen. Overigens bleek tydens de rondvraag dat de komende raadsver kiezingen de gemoederen danig verhit. Drs. De Graaf (PvdA) trok nameiyk fel van leer tegen een uitlating van de WD als zou hy in het nieuw te bouwen Instructiebad een sauna willen doordrukken. Nadat de heer De Graaf de desbetreffende passage uit de notulen had gelezen over hetgeen hy werkeiyk had gezegd bleek dat de WD inderdaad te ver was gegaan. komen tijdens de vergadering van a.s. maandag van het schap. De heer Joh. van Vliet zag in dit verband gaarne dat alle raadsleden de notulen van het Industrieschap in hun bezit krijgen, dit zal veel verduideiyken. De voorzitter beloofde de suggestie te zullen over brengen. De raad verleende medewerking om te komen tot de stichting van een protes tants-christelijke kleuterschool aan de Hoge Rijndijk. Wel zullen b. en w. pogen te bemiddelen om te komen tot een combinatie bij de bouw met een nieuwe katholieke kleuterschool. Het voteren van een krediet voor de aanleg van gas- en elektriciteitsaanslultlngen ten behoe- van ingelande doen G.S. schriftelijk Nleuweweg was een hamerstuk evenals een krediet voor het maken van een asfaltverharding op de parkeerplaats. Ook het garanderen va neen lening aan SJZ ten behoeve van de bouw van de benodigde opstallen ontmoette geen en kel bezwaar. De heer A. v. d. Poel, die juist voor de rondvraag arriveerde, had bezwaar tegen de begrotingswyziging t.b.v. de Burgemeester Smeetsweg. RONDVRAAG De heer G. P. Koek vroeg of het zoeken naar een plaats voor een hulppostkan toor aan de Hoge Rijndijk al resultaten heeft opgeleverd. Dit blijkt niet een voudig omdat de PTT dit in een winkel wil onderbrengen, waarbij de mogebjk- heden niet groot zijn. De rioolwater- lozing in de Westeindsepolder zit de heer Joh. van Vliet als een der meest direct betrokkenen erg hoog. Er moet bij Rijnland alle mogelijke druk worden uitgeoefend om zo snel mogeiyk de aan sluiting te realiseren op de zuiverings installatie aan de Voorschoterweg. Met het toenemen van het aantal bewoners wordt de situatie in de polder steeds slechter. In een onlangs gehouden vergadering va ningelanden deen G.S. schriftelijk hun beklag by het polderbestuur over de kwaliteit van het water in de polder. Zij waren hierop geattendeerd door Rijn land n.b. de instantie die hier zelf voor verbetering kan zorgenBurgemees ter Detmers moest constateren, doordat het gehele probleem van het water zui veren in handen van Rijnland is geko men, dat dit niet tot meer vaart heeft geleid. Enkele weken geleden is de plaats bepaald waar in Zoeterwoude de pompinstallatie zal komen. Het Ing.- bureau Drexhage c.s. werkt nu de plan nen voor de persleiding verder uit. Hier op inhakend vroeg de heer C. J. van Leeuwen een betere doorspoeling te be vorderen in de Zwetpolder waarvan de waterkwaliteit ook terugloopt. Wethou der J. Bosman was van mening dat meer baggeren hier al veel zal kunnen ver beteren. Nu dit bijna geheel achterwege blijft is doorstroming vrijwel niet mo gelijk. Dr. T. Pley vernam dat de on derhandelingen met de eigenaar van de grond voor de nieuwe kleuterschool aan de Hoge Rijndijk nog niet ver zijn ge vorderd. Dit houdt verband met de toe komstige bestemming van de eigendom men van „De Goede Herder." DWAJïGBORDEN Volgens de heer A. v. d. Poel komen de gelden van de gemeentelijke belastingen niet vlot binnen en biyven verdere maat regelen tegen betrokkenen achterwege. De voorzitter zei dat in het bijzonder in de afgelopen maanden wel degelijk met aanmaningen en dwangbevelen is ge werkt, hetgeen effect heeft gesorteerd. In een rapport van het verificatiebureau wordt dit nog eens onderstreept. Het invoeren van een maximum snelheid in het gedeelte van de Weipoort tussen Ommedyk en Nieuweweg was ook in het verleden niet mogelijk, zei burge meester Detmers op een desbetreffende vraag van de heer v. dé Poel. Ged. Staten hebben hier de bevoegdheid en achten dit niet nodig. Interruptie van de heer Straver: „By de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg kan hier veel verbeteren". De vertegenwoordiger van L.N.G. sprak ook over de vervuiling va nde Rynegommersloot en bepleitte demping, mede omdat overlast wordt ondervonden van ratten. De voorzitter zei dat de omwonenden zelf veel aan de verbetering kunnen bijdragen. Waarna sluiting. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelyks- en GezinsmoeilijkhedenSteenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zyn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp by geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Lelden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar laak niet kan vervullen Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. RJ4. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. LeideD cd omstrekeD Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. Kerkdiensten op zaterdag- en zonda«a vonden H. Laurentius: 19.00 H. A'ntonius: Haagse Schouv Hartebrug: j Herensingel: J H. Leonardus H. Lode wijk H. Petrus: Studentenparot i (Lodewijkskf. Huize „Roombu Leiderdorp I Meerburg: Menswordln.. terdagu' 19.00 19.00 19.30 19.00 Moeder Gods: 19.00 18.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 18.30 "Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wassenaar H. Jozef: 19.00 19.00 H. Willibrordus: 19.00 17.00 Kerkdiensten op zondag LEIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30, 11.00, 12.15 uur; in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag 's avonds 19.30 uur. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 eD 18.30 uur; in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- eD vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 J Herensingel: zat.av.: 19.00: zondag: S.30. j 19.30 Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.: in de j week: 8.30 cn 19.30 uur (behalve maan- I dagavond. Bijkerk Tlmorstraat: zondag: j 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u,; zond. 8 u„ 9 u. Hoogmis, 10.45 mis met samen- Izang), 12.15 eD 19.00 uur; in de week: 7.30. 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- eD vry- dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8-00 (in St.-Maartenshuis). 9.45 (Lat.). 11.00 (Ned 12.15 eD 18.00 uur; in de week; 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. U. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag. 9.Uu, 10.30. 12.00 18.00 u., m «Ie week. 7.30. 9.00 en 19.00 uur i behalve maandagt Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk. zondag 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 eD 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don- 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00 en 17.00 uur; in de week: 9.00 eD 19.30 uur; Noord hofland: zondag 11.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 eD 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00. 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rynsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondag; 7.30 stille H Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 lof. PAROCHIE OEGSTGEEST Zondag 31 mei: Er is geen kinder De preekbeurt heeft kap. Kloosterri de weekbeurt de pastoor. Dinsdag 2 juni om 14.30 uur gezuii huwelijksdienst in de kapel van Duin zicht voor het bruidspaar Ria van Berg en Bert van Sehie, met daniesk. Zaterdag 6 juni om 10.30 uur in de Jena- school herhaling van de eerst? commu nie van de kinderen met hun ouders van 17 tot 18 uur algemeen spreekuur in de pastorie: om 19.30 uur zondagse kerkdienst met het jongerenkoor van de Herensingel. Missie en Ontwikkelingswerk Na de geslaagde vastenaktle voor de vakschool van Haïti wil de dekenale werkgroep voor ontwikkelingssamenwerking een thuisfront opbouwen voor alle werkers in de derde wereld om de parochianen in ons dekenaat in nauwer kontakt te brengen met de werkers overzee: niet enkel paters, broeders en zusters, maar ook leken vrijwilligers. Aan allen die daar familie hebben tn missie- en ont wikkelingslanden wordt vriendelijk ver zocht dat te melden aan mej. E. J. Schakenbos, Leidseweg 423, Voorscho- Jongerenmis in Oegstgeest Op zater dagavond 6 juni om half acht zal het jongerenkoor van de Herensingelpa.ro- chie de mis in onze kerk opluisteren. Hopelyk zal het even goed verzorgd wor den als enige maanden geleden het ge val was. Er worden voorbereidingen in onze parochie getroffen om tot oprich ting van een eigen jnogerenkoor te ko men. Belangstellenden kunnen zien mel den aan de pastorie. PAROCHIE H. ANTONIUS Maandag 1 juni om 20.30 uur bijeen komst van de groepen die de maande lijkse „gezinsmis" verzorgen in de pas- Zondag 31 mei wordt een extra gave gevraagd voor de katholieke militaire tehuizen. Hebt U familie in de ontwikkelings landen Missie) De dekenale werk groep voor ontwikkelingssamenwerking wil graag de adressen weten van de parochianen, die familieleden hebben die als priester, broeder of zuster of leek in de ontwikkelingslanden werkzaam zijn. U kunt adressen aan de pastorie melden. PAROCHIE MEERBURG Zondag 7 juni: eerste communie van de kinderen van de Engelendaelschoolde kinderen worden kwart over tien in de pastorie verwacht; om 10.30 uur begint de eucharistieviernig. Na de H. Mis ko men de ouders hun kinderen afhalen in het gebouw de Drie Eendjes. Zaterdag 6 juni worden de bejaarden om ongeveer vier uur verwacht in „De Wa terput", Scheibaan 9. Oisterwijk; zater dag 13 juni komen zij terug. Vertrek uit Oisterwijk ongeveer 9 uur. Het mooie weer is verzekerd. JONGERENGROEP „THE LORD'S FOLKS" HERENSINGELPAROCHIE Op zaterdag 30 mei zal de jongerengroep „The Lord's Folks" weer een jongeren misviering verzorgen in de Jozefkerk aan de Herensingel. De celebrant is ka pelaan Verlaan en het thema zal z(jn: „Ons dagelijks brood". De jongerenmis begint om 7 uur. DEKENALE JONGERENMISVIERING Zaterdag 30 mei organiseert de deke nale jongerenmis weer een eucharistie viering, die dit keer in de Leonardus ge houden zal worden. De teksten zullen verzorgd worden door de tekstgroep van Frieda v. Duivenvoorden. De muziek wordt verzorgd door onze eigen muziek groep. U wordt verzocht zoveel moge lijk vooraan plaats te nemen. Het thema van deze mis is „Vaderlandsliefde". Wij wijzen er nog even op, dat deze mis niet om 7.30 uur begint maar om 7 uur. Correspondentieadres: T. v. Brussel, Zoe- terwoudsesingel 86, tel. 25791. Experimenteel (bijzonder kerkewerk), herv. gemeente Leiden, ds. P. Schoon- heim. In verband met de uitvoering van Bach's Höhe Messe, woensdagavond 17 juni Pieterskerk. Vrijdagavond 29 mei om 20 uur in het ..Hooglandse Huys", Moriaansteeg. Iskar Aribo: waar U bij het luisteren naar de Höhe Messe op moet letten, sa men met ds. P. Schoonheim. Zondag 14 juni om 10 uuur Hooglandse kerk wordt eveneens over de Höhe Mes se gesproken. Zaterdag 6 juni wordt in het koorge deelte van de Hooglandse kerk een con cert gegeven door de Leidse muziek school, Toonkunst, Solisten. Het geheel onder leiding van E. Briër. Verantwoording Vastenaktie Bijdragen voorzover die via de vasten- zakjes in de kerken werden afgedragen. Vervolgens het totaal van de particu lierengiften die via giro of bank binnen kwamen: Parochie H. Antonius (ong. 2000 kerkgangers) 1493,58 Par. Leonardus (Haagweg) (ong. 900 kerkgangers) 1780, Par. Lodewijk (Steenschuur) (ong. 900 kerkgangers) 2598,52 Par. Maria, Haagse Schouw (ong. 400 kerkgangers) 993,36 Par. Maria Studenten (ong. 350 kerkgangers) 435,76 Jar. Jozef, Herensingel (ong. 2500 kerkgangers) 3014,11 Par. Hartebrug. Haarl.str. (ong. 1100 kerkgangers) 3083,67 Par. Petrus,Lammensch.weg (ong. 2100 kerkgangers) 5063,24 Par. Menswording. Leiderd. (ong. 800 kerkgangers) 788,54 Par. Meerburg Zoeterw. (ong. 1500 kerkgangers) 2921, Par. Willibrord Oegstgeest (ong. 2000 kerkgangers) 2289,50 Par. G. Herder Wassenaar (ong. 800 kerkgangers) 1157,75 Par. H. Josef Wassenaar (ong. 2000 kerkgangers) 2289,50 Par. Willibrord Wassenaar (ong. 1800 kerkgangers) 5400, Usulakliniek Wassenaar 530, Huize Willibrord Wassenaar 491,43 St. Elisabeth ziekenh. Leiden 498, St. Liduinahuis Leiden 325,' Huize Duinzicht Oegstgeest 105L10 Lagere Technische School Don Bosco Lelden 363,39 Totaal parochies en tehuizen ƒ36956,75 Giften op giro 5850 te Zeist van particulieren13869,26 Giften op giro 9013 van A.B.N. van particulieren3549,— Totaal opbrengst van het dekenaat Leiden ƒ54375,01 Er is dus 375,01 meer opgehaald dan het streefbedrag. Ook de dekenale werkgroep voor ont wikkelingssamenwerking dankt alle mil de gevers en medewerkers zeer hartelijk voor het geweldige resultaat. i

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3