Protesten bij promotie ESSOR De Munnilc en het 3e team van Unicum kampioen Floreant schoot DOSR genadeloos naar 1 ste klas Leidse Voetbalbond Noordwijk na zege op kampioen Zwaluwen In verdediging liet Veense ploeg enorme gaten vallen lil UITSLAGEN EN STANDEN FRAAIE SUCCESSEN VOOR LEIDSE TOP TENNISTEAMS SPORTBIJLAGE -MAANDAG 25 MEI 1970 BOSKOOP Voetballend Roelofarendsveen zit diep in de put. DOSR verloor namelijk gistermiddag in Boskoop met 3-0 van BCG Floreant en degradeerde daar door naar de 1ste klasse van de Leidse Voetbal Bond. Weken geleden voorspeld/ oefenmeester v. d. Horst al: „Het gaat mis met DOSR." Als directe oorzaak van het falen van zjjn ploeg gaf hij op de beenbreuken welke zyn beste spelers, de verdedigers Akerboom en Bakker opliepen In wedstrijden tegen respectievelijk Warmunda en de Ooievaars. Gistermiddag was de Veense ploeg nog meer ver zwakt. Verdediger Jan Muller ontbrak wegens ziekte en Pim v. d. Meer moest geblesseerd langs de lyn het laatste duel van DOSR in de vierde klasse KNVB volgen. Floreant, dat aan een gelijkspel voldoende had om er verzekerd van te zyn dat het ook volgend jaar in de laagste klasse van de KNVB kan voetballen, buitte de zwakte in de DOSR-formatie bekwaam uit. Groenendyk. Tom Brem en Wlro v. d. Werf sneden herhaaldelijk door de trage DOSR-verdediging en als Sjaak Bouwmeester weer niet een voortreffelijke wedstryd had gekeept, dan was de eind uitslag beslist hoger geweest dan 3-0. DOSR, aangemoedigd door zeker ruim honderd trouwe supporters waaronder veel jeugd, begon enthousiast en drong Floreant, dat Jan Mathot in doel had staan voor Blaazer die van de week de wapenrok heeft aangetrokken, in de ver dediging. Al ganw bleek echter dat de DOSR-aanval met w einig fantasie speel de. Aanvoerder Cor van Bemmel van Floreant; Cees v. d. Pol, Ed Kersbergen aanvallen te onderbreken. In de Veense aanval onderscheidde zich soms alleen de jeugdige Ton Sanders. De overige aanvallers van DOSR bleven ver onder de maat. Jan Mathot kreeg vrijwel geen moeilijke ballen te verwerken. Zijn collega Bouw meester aanvankelijk oo kniet, maar toch moest hij al na elf minuten spelen voor de eerste keer zijn gang naar het net maken. Een haarscherpe pass van Groenendijk bereikte Wiro v. d. Werf, die Leo Schouten gemakkelijk op het ver keerde been zette en daarna met een hard schot Bouwmeester geen schijn va? De DOSR-jeugd bleef daarna nog maar even luidruchtig. Het zong een pseudo clublied waarin vaak „bloed aan de pa len" voorkwam. De spelers trokken zich weinig van de wensen van de Veense jeugd aan, waardoor de wedstrijd vrij sportlef verliep. Alleen Noordhoek, die al vaker geschorst langs de lijn heeft ge staan, tackelde een paar maal unfair. Scheidsrechter De Jong uit Woerden, die strak floot, wees de Boskoper terecht, waarna deze iets inbond. Bij DOSR speelde aanvoerder Siem v. d. Poel nog de beste partij. Wanhopig proy beerde hij met een paar schoten wijziging in de stand te brengen. Het lukte niet. In de 28ste minuut was wel Groenendijk dichtbij een doelpunt, maar Bouwmees ter slaagde er net met de grootste moeite in de bal tot hoekschop te verwerken. In de Veense formatie was met name ook de blonde Wim van Ruiten een zeer zwakke stee. Zijn plaatsen was misira.be 1. Hij was bovendien gemakkelijk te pas- In de tweede helft wijzigde het speelbeeld zich nauwelijks. Ogenschijnlijk bezat DOSR een veldmeerderheid, maar dat kwam omdat Floreant de Veense ploeg het komen, waardoor zijn aanval meer gelegenheid kreeg de half linie en defen sie van DOSR te ontregelen. In de vijfde minuut na de hervating leverde dat suc ces op. Na een pass van Wiro v. d. Werf brak Ton Brem door. In eerste instantie schoot hij tegen de goed uitgelopen Bouwmeester op, hij kreeg echter op nieuw een kans en schoot nu wel raak 2-0. Prompt daarop brak v. d. Werf door de DOSR-defensie. Bouwmeester hield echter zijn naam hoog en voorkwam zeker schijnend doelpunt. Het enige ge vaar in DOSR-aanval schuilde Ton San ders. die onder meer in de achtste mim rakelings overschoot. Daar tegenoi stonden echter weer schoten van Brem, v. d. Werf, Noordhoek en Groenendijk. Na een half uur spelen in de tweede helft verving oefenmeester v. d. Horst van Berkel voor Guus Kras, die wel veel werk verzette, maar ook nauwelijks werken verwaarloosde DOSR de verdedi ging steeds meer, met als gevolg dat er onophoudelijk enorme gaten vielen, Smit licht geblesseerd de Floi matie, maar de Leidse oefenme Floreant, Henny de Haas von het niet meer nodig een vervanger het veld in te sturen. DOSR slaagde er in de reste rende tijd niet in de numerieke minder heid uit te buiten. Ook niet toen v. Veen door de Floreant-defensie brak en in strafschopgebied door Noordhoek ten val werd gebracht. Spruit nam de strafschop Prompt daarop floot De hoog opspringende Veense aanvals- spits Rob v. Berkel kr|jgt tegen de Bos- koopse verdedigers met doelman Jan Mathot aan het hoofd geen kans. De uitstekende Floreant-doelman Jan Mathot is de hoog opspringei stompt de bal weg. Mathot heeft assistentie den hoogty afgelopen zaterdag in de 5- meihal by de beslissingswedstrijd voor promotie naar de rayonklasse tussen het Leidse Essor en Leguana. Vanuit een kansloze positie, 10 punten achter 7 minuten voor tyd, wist Essor toch nog terug te komen om in de chaotische overwinning in de wacht te slepen. De wedstrijd zelf gaf zo goed als geen behoorlijk basketball te zien, maar dat was voor een groot deel te wijten aan de zenuwen en de spanning waaronder gespeeld werd. Beide ploegen moesten immers winnen om te kunnen promo veren. Bij beide ploegen was er speler die het hoofd koel hield. Chris Verhoeks was bij Essor de grote man Oppermachtig in de verdedigingsre- speler die in succes geloofde en bleef zwoegen. Bij Leguana was de atletische Chine Sen de gevaarlijkste man. dedigend veel goed werk verzettend hij aanvallend de man, van wie het grootste gevaar uitging. De ongerou tineerde spelers waren meestal volkomen de kluts kwijt en maakten vele onnodig* fouten. Ging het aanvankelijk nog gelijk De voortdurende aanwijzingen van coach Stokhuizen van Essor om Chris Verhoeks in het spel te betrekken, hadden i Ongecontroleerd De tweede helft werd iets beter, zij het dat het spel nog steeds zeer ongecontro leerd was. Via 21-21 liep Leguana uit tot 26-36 in de dertiende minuut. De verdediging van Essor lekte aan alle kanten, de meeste spelers geloofden er niet in en aanvallend ging er geen bal in. Veelvuldige spelers wisselingen hadden ook geen effect. Iedereen legde zich reeds neer bij een nederlaag van Essor, lay-up door Betcke luidde een nieuw tijdperk in. Na rebounds van Verhoeks werd Betcke keer op keer gelanceerd en nu met succes. De laatste drie minu ten gingen in met de stand 35-40, dus nog perspectieven voor Essor. Dezelfde snelle uitvallen brachten Essor op 1 punt van Leguana. Nu kreeg Betcke een halve minuut voor tijd twee vrije wor pen te nemen en benutte ze beide. Essor stond 1 punt voor. Weer balbezit voor Essor na een mislukte doelpoging van China Sen met nog 10 seconden te spelen. In plaats van de bal vast te hou den gingen de Leidenaren in de aanval en veroorzaakten een persoonlijke fout. Nog 6 seconden te spelen en de coach van Leguana nam een time-out. Wat hierin besproken werd bleek even later, want niet de speler tegen wie de over treding gemaakt was nam de vrije wor pen maar schutter China Sen. De goed leidende scheidsrechter Passchier paste nu uitstekend artikel 68 van de officiële basketballregels toe en, nadat de eerste guana: China Sen 15, Milzink 8, Roe- nuleerde hij dit punt en gaf Essor bal bezit. Balbezit de Leidde ploeg promotie, bloemen en de felicitaties van o.a. districtsvoorzitter Marcus, terwijl Leguana protest tekende tegen de beslissing van scheids rechter Passchier. Dit protest echter maakt geen enkele kans, omdat er twijfel over bestaat wie de vrije wc moest nemen en de speler China Sen vlakbij de middellijn stond, terwijl de overtreding binnen de bucket werd be gaan, zodat duidelijk opzet in het spel rayonklasse Scorers Essor: Betcke 17. "Verhoeks 15, Slagwijn 6, Brocaar 4, Git Noord wijk, dat tegen Zwaluwen slechts één punt behoefde binnen te halen om kampioen te worden, is hier in geslaagd in een door beide partijen zeer vinnig gespeelde wedstryd. De einduitslag is niet verrassend. Noordwyk heeft de ge hele wedstryd het betere van het spel gehad en vooral het eerste kwartier werd al duidelyk dat doelpunten van Noordwijkzijde niet uit konden blyven. De 1-0 voorsprong na een kwartier spe len bracht rust in de Noordwijkse ploeg. Ruud Bröring gaf een voorzet over rechts, Albert Spaanderman liep toe en de bal verdween in de uiterste hoek. Tot de rust zou het talrijk opgekomen publiek weinig enerverends meer bele ven. De spanning keerde in de tweede helft nog even terug toen de Zwaluwen rechtsbuiten een soloactie bekroond zag met de gelijkmaker. Rudi Bröring tenslotte maakte' tien min. voor tijd aan alle twy'fels een einde toen hij met een onverwacht hard schot de eindstand op 2-1 bracht. Koudekerk-Be Fair 2-3 (1-1) Door het afstraffen van een fout in de Kou dekerk-verdediging heeft Be Fair in de laatste tien minuten nog de volle winst kunnen behalen. Deze winst was nodig om volgende week aan te kunnen treden 'n beslissingswedstrijd tegen Sport- lust. Beide ploegen hebben niet elkaar onder gedaan en de ruststand, die bereikt werd door doelpunten van J. Snatersen uit een voorzet van Leo Brommers en een goede aanval van Be Fair over rechts, gaf de juiste ver houdingen weer. De spannende tweede helft was voor Be Fair goed begonnen. Door een doelpunt van de rechtsbuiten VIERDE KLASSE A DOCOS 20 11 7 2 29 28—15 VTL 20 10 7 3 27 32—23 Concordia 20 9 4 7 22 3429 Quick Steps 20 9 4 7 22 31—19 Foreholte 20 8 5 7 21 36—32 Warmunda 20 7 5 8 19 29—29 Ooievaars 20 7 4 9 18 27—36 BGC Floreant 20 6 5 9 17 27—32 Rijpwetering 20 6 4 10 16 28—35 SJZ 20 5 6 9 16 26—36 DOSR 20 S 7 10 13 2032 VIERDE KLASSE C Woerden 19-23 Unio 20-17 Bergamb. 20-21 Schoonhov. 20-14 RKNSV 20-21 Alphia 19-12 werk. 20-20 Rypwetering-Quick Steps 1-2 (1-2) Deze slotwedstrijd van de competitie is niet bepaald opwindend verlopen. Quick Steps nam de leiding in de 8ste minuut toen B. Kappenburg uit een vrije trap de bal op de uiterste hoek mikte, onhoudbaar voor doelman Sjors ten Cate. De achterhoede van Rijpwetering liet in deze gelijkopgaande eerste helft veel steken vallen. Een van deze fouten werd na 28 minuten spelen afgestraft door Ton Bouws, die een solo prachtig afsloot. Vijf minuten voor tijd speelde Leo van der Zwet zich op de rechter vleugel vrij, de hoge voorzet, die liij daarop losliet werd door doelman De Vlieger gemist en Hans Weenink kon rustig intikken. Na de rust zou Rijp wetering verscheidene kansen krijgen de stand gelijk te trekken. Het vizier was echter slecht gesteld, zodat schoten van v. d. Zwet en Weenink geen gevaar konden stichten. De Ripse defensie had zich inmiddels keurig hersteld en vooral Jan Brugman en Gerard Zoetemelk wis ten zich tot hun normale niveau op te werken. In de tweede helft werd Hans Witteman nog vervangen door de Turk se gastarbeider E. Gultepe, die ook al van de partij was tegen SJZ. Als rechts- buiteytoonde hy een behoorlijke tech niek, die echter afbreuk werd gedaan door geringe fysieke kracht. wist de thuisclub toch nog even op ge- Kees Deemoed aan Jan van Egmond. NDSMRIJNSE. BOYS 2-1 (2-1) Rijnsburgse Boys zal de wedstrijd tegen MDSM niet snel vergeten. In een bik kelharde strijd werden twee spelers van Rijnsb. Boys het ziekenhuis in getrapt. Dick Heemskerk moest reeds na een kwartier het veld verlaten met verwon dingen aan het onderlichaam en nog geen vijf minuten later was het A. Ouwersloot, die met twee gekneusde ribben naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. In deze wedstrijd, waarin voor beide ploegen niets op het spel stond, was de scheidsrechter in de ogen van de Rijnsburgers het zwarte schaap. Immers NDSM zag ondanks de felle charges geen speler naar het kleedlo kaal verdwijnen. Rijnsburgse Boys keek na een fout Van Theo de Mooy reeds na tien minuten spelen tegen een achterstand aan, die echter een kwartier voor rust werd genivelleerd door een voortreffelijk genomen vrije schop van Jac. de Heyer. De eindstand kwam nog voor het rustsignaal, toen een NDSM- speler na het onderuit halen van Jan Heemskerk, vrij spel kreeg van de scheidsrechter. OEGSTGEEST—HAZ. BOYS 1-2 (1-0), De volle winst voor Hazerswoude is ge lukkig tot stand gekomen. Oegstgeest dat met twee invallers speelde, Martin Hardinxveld en Pieter Niemar keek, na een half uur in de meerderheid te zijn geweest, verrast op toen hun keeper na de bal reeds klem te hebben gehad, het leer wederom los liet. In de tweede helft is Oegstgeest nog wel in de aanval gegaan, maar toen na 60 minuten spelen linksbuiten Pos van Ha zerswoude alleen op de keeper afkwam en 2-0 scoorde, was de strijd gestreden. Vijf minuten voor tyd kwam Oegstgeest toch nog onverwacht aan een tegendoel punt toen Leen Aandewiel uit een vrije trap scoorde. De voorlaatste conipetitiezondag heeft de Leidse topclubs enkele fraaie successen opgeleverd. Alle t winst, waardoor het spelen van degra- i dit jaar voor de Leidse topteams geheel taboe zal zijn. Noordwijk heeft, ondanks de ruime eegej het kampioenschap nog niet behaald, maar dit is ongetwijfeld nog slechts een kwestie van tyd. Forescate haalde flink uit tegen Festina II en heeft zich zodoende de overgangsklasse-A. De Leidsehe derde klasse te behalen. Roomburg ook de return-wedstrijd tegen Racketeers I Roomburg ook de reteurn-wedstrijd tegen Rocketeers I in een fikse overwinning weten óm te zetten. Met niet minder dan 9-2 wezen zij Racketeers terug, daarmee Jaap Temminck bewees gisteren weer eens overduidelijk, dat zijn vorm groeiende is. Vooral zijn forehand was weer die scorende slag. waarover hij vorig jaar be schikte en met flitsend aanvalsspel gunde hij het op komend talent Karei Bruin slechts drie games. Loek Sanders, door examenzorgen gekweld, speelde een matige party legen Lagendijk. Na verlies van de eerste set (6-8) gaf het iets snellere nemen van de bal van Sanders de doorslag (6-3: 6-1). Dick Bouman wist ook dit keer zijn single niet tot winst te brengen. Met 6-2 in de derde moest hij de eer aan Luhrman laten, die hiermee voor de helft van de score van Racketeers zorgde. Jan Ufkus tenslotte speelde er weer lustig op los en met twee maal 6-1 haalde hij de winst binnen. Bij de dames had Joly Drok helemaal haar dag. Geen makers, speelde tegen mej. Bunnink een goede party, maar kon het uiteindeUjk toch niet bolwerken (2-6; 2-6), hetgeen het tweede en tevens laatste punt voor Racke teers betekende. Samen met Joly won zy wel de dames- dubbel (6-1; 6-2). De tweede herendubbel van Jaap Temminck en Jan Ufkus leverde alleen in de tweede set problemen, maar in de beslissende reeks bleken zy veel te sterk voor Bruin en Luhrman (6-3: 0-6; 6-2). Dick Bouman en Loek Sanders hadden geen enkele moeite om Lagendijk en v. Leeuwen volkomen weg te spelen (6-1; 0-1). Winst in de beide mixeds, die alle twee met 6-1; 6-3 gewonnen werden, leverde Roomburg de monsterscore van 9-2 op. NOORDWIJK Hoewel Noordwyk uit het duel tegen Toegh-Hilligersberg n de volle winst wist te peuren, is hij er gisteren niet In geslaagd het kampioenschap te behalen, omdat naaste concurrent Beekhuizen DDV ni met 9-2 versloeg. Echter Noordwijk heeft volgende week aan een 6-5 zege genoeg om kampioen te worden, het geen geen onmogelyke opgave voor de Noordwykers lijkt te zyn. Richard Kasten speelde tegen Wim Lagendaal een goede partij. Met schitterende forehands en flitsende back hands gaf hij Lagendaal geen enkele kans en met 6-1; 6-1 bleef de winst by Noordwyk. Jan de Groot kon het ook dit keer niet bolwerken tegen Jaap Beyer en met 6-1 in de derde ging hij tenonder. De ietwat traag aan- reeks moest hij zwichten voor de diepe drives van zijn tegenstander. Captain Ronald Blommendaal zorgde voor het tweede punt uit de herensingles door een eenvoudige twee sets-zege op Jan v. Rijn. Josine van der Vóogh zorgde als vanouds voor haar strijd Hanneke van Voorden te blijven (8-6, 2-6; 6-2). Samen wonnen zij ook de damesdubbel (6-4; 6-3). Winst in de beide herendubbels, bracht de stand op een voordelige score van 7-2, waarna de belde mixeds op broederlijke wijze gedeeld werden, hetgeen een eind stand van 8-3 voor Noordwijk opleverde. FORESCATE Forescate heeft gisteren overwinning behaald op Festina H, waardoor de moeilijkheden is. Festina H, dat e winst 6-3 moest Festina II zich gewonnen geven. Hans Keizer bewees in zijn partij tegen Siebe Huizinga nog steeds een groot slagenrepertoire te bezitten. Keizer wist na enerverende strijd de eerste set voor zich op te eisen (7-5), waarna hij echter de tweede reeks aan Huizinga moest laten (7-9). In de beslissende reeks was Keizer echter heer en meester en scherp op de baseline spelend gunde hy zijn tegenstander geen enkele game meer (6-0). Ook Bram Madera speelde een goede partij. De opgaande lyn van de laatste weken goed voortzettend, had hij nu geen enkele moeite met Sutorins en in „no- time" behaalde hy de volle winst (6-0; 6-3). Jos Swart speelde tegen de jeugdige Ad Dijkstra een goede partij, 6-2 in de derde in zijn voordeel wist te Doordat Gertie Doorenbos nog speelde Annie Meyer de eerste datmessingle. Haar tegen standster, mej. Schanhardt wist nog wel de tweede slag, dat mej. Schainhardt, die anders goed dubbel verloor. Mej. Den winst in de eerste set (7-5) haar party toch nog op vry eenvoudige wijze verloren gaan. Meyer De h zy wel de damesdubbel. r-Rik Meijer bleek geen gelukkige greep te zijn, zij de winst aan Sutorius en Dijkstra laten (9-7; 6-3). Winst in de mixed "van Annie Meijer en Bram Madera, the steeds meer een hechte combinatie gaan vormen en verlies in de mixed van mej. Den 1 l en Jos Swart -Henegouwen, die last heeft van een blessure, sloeg geen ball en met 6-2; 6-1 won mej. Hogen- kamp de partij. Annelies Roozenburg heeft eindelijk haar ritme gevonden. Tegen Annelies Dijk maakte zij geen enkele fopt, getuige de 6-0; 6-0 score. Bij de heren vocht De Leeuw als een leeuw, maar hy kon toch niet verhinderen, dat Aad v. Leeuwen de winst by de Leidsehe Hout hield (6-2; 6-4). Mat Harteloh had alleen in de eerste reeks problemen met Jessuren, maar daarna was het snel bekeken. Frank Bonte en Mat Harteloh zagen hun herendubbel met 7-5 in de laatste set verloren gaan, mede door het betere samenspel van Ook de damesdubbel ging verloren (2-6; 2-6). Winst in de beide gemengde dubbels bracht de Leidsehe Hout, middels een 5-3 overwinning, definitief in veiligheid. Het tweede team versloeg Lucley-Stroke 3 met 6-2 t met 6-2 en heeft volgende week aan een doende om kampioen te worden. t Unici i gistei 1 (6-2). Har Meijer beschikte i forehand en wist deze set dan ook snel in winst om te zetten. De grotere vastheid van Heikens gaf echter in de volgende twee sets de doorslag (6-2; 6-4). Lodewyk Kallenberg bleef ook nu weer ongeslagen. Met 6-3; 8-6 wees hij Valkonet terug. Bij de dames kon Koosje v. Leeuwen het niet redden tegen mej. Aben en met 6-4; 6-3 vond zy haar Waterloo Marleen Meijer tenslotte legde tegen mej. Pouws een geweldige vorm aan de dag, waarby vooral haar diepe drives opvielen. Met 6-0; 6-1 gaf zij bej. Pouws geen enkele kans. De damesdubbel van Koosje v. Leeuwen en Helma Kal lenberg leverde de volle winst op, hetgeen ook de heren dubbel van Har Meijer en Lodewijk Kallenberg deed. Door ook nog de beide gemengde dubbels in twee sets te winnen, behaalde Unicum een ruime 6-2 overwinning. Het derde team, bestaande uit Ans v. Zonneveld; Yvonne Stolwyk, Trit Paffen, Sjoerd Byisma en Rob Keyser leverde een fraaie spestatie door kampioen te worden van de vierde klasse, door Velzen met 6-2 terug te wyzen. DE MUNNIK De Munnik is zondag door een 7-1 zege op Forescate m kampioen geworden van de 3e klasse. Het enige verliespunt kwam op naam van Jan Theunis- sen, die zijn meerdere moest erkennen in Jan Visbeen (2-6; 6-4; 2-6). Voorwaar een fraai succes voor de Lei derdorpers, die nu misschien het in vorige jaren verloren gegane terrein (de tweede klasse) kunnen terugwinnen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 14