Kampioenschap van korfballers dichtbij de hoofdklasse Danaiden brengt Leidse Kees Vesseur beste tennisser Alkemade Winst tegen Amsterdamse Swift: 8-4 Redpiërend Lugdunum ziet vooruit naar nieuwe seizoen Hans Waayer verrast bijna Avanti-speler Jan van Wetten Hans v. d. Zwet verrast eerste teamspelers van De Treffers Slecht seizoen Alphense clubs Alphia blijft allerlaatste plaats trouw Oranje Groen beschikte over beste veteranen Gerard de Hartog winnaar in kalme wielerwedstrijd MAANDAG 25 MEI 1970 AMSTERDAM Op het half verharde veld van Swift heeft De Danaïden er geen twijfels over laten bestaan, wie er kampioen werd en wie er degradeerde. In een uiterst félle wedstrijd zegevierde De Danaïden verdiend met 8-4 over Swift, dat het volgende seizoen een klasse lager gaat proberen. Door deze ruime zege haalden de Leidenaars na een slopend seizoen de titel van de Overgangsklasse A binnen. Het behaalde kampioenschap houdt overigens niet in, dat er automatische promotie naar de Hoofdklasse volgt. De Danaïden zal in een halve competitie met P.R.C. (C.K.B. kampioen hoofdklasse) en Z.K.C. (kamp. Overg. Klasse B) moeten gaan uitmaken, welke twee ploegen de opengevallen plaatsen in de nieuw te vormen Hoofdklasse gaan innemen. pen. Niettemin bleef Zuiderkwartier strjjden voor een beter resultaat, zodat de Leidenaars zich t.o.v. De Danaiden volledig van hun sportieve plicht ge kweten hebben! Vijf minuten voor rust benutte Frits van der Riet de aan Y- vonne Devilee toegekende strafworp zo dat met 2-5 gerust werd. In de eerste 15 minuten van de tweede helft hadden de Leidenaars het beste van het spel, hetgeen „slechts" één doelpunt oplever de, wederom van Frits van der Riet. Meteen na de uitworp liet Scheepbouwer voor Regenboog 3-6 aantekenen, waar door het voor Zuiderkwartier moeilijk werd tenminste een punt aan dit tref- j fen over te houden. Toch had er in de j resterende 25 minuten nog van alles J kunnen gebeuren als Carla de Kreek j niet onnoemelijk veel pech had gehad met haar schoten en Gijs Kloos zijn vizier wat scherper had gesteld. Nu miste hij enkele fraaie kansen en een strafworp, waardoor, indien het een doelpunt had opgeleverd, nog ogelijk- heden voor de poleg uit Zuid west had I kunnen opleveren. Mede door spel van. Het kampioensteam de bezoekers, die de voorzet met balbe- j ran Nierop, P. Krui zit trachten te consolideren, bleef de 3-6 score tot het einde ongewijzigd. Zuiderkwartier had met 6-3 verloren, hetgeen tegen eep gistermiddag uitste kend draaiend Regenboog beslist geen schande was. UITSLAGEN Hoofdklasse: Het Zuiden-Ons Eiber nest 4-12: HKV-Archipel 13-4; Blauw Wit-Rohda 5-5; Stanfries-Deetos 6-6; Die Haghe-Luto 11-6. Overgangsklasse A: Zuiderkwartier-De Regenboog 3-6; Swift-Ue Danaiden 4-8 (De Danaiden kampioen en Swift gede gradeerd). (Van c s tafeltennismedewerker) De vele Leidse supporters zagen aan vankelijk een slecht schietende eerste Leidse aanval, maar na 7 minuten open de Gerard Nap de score, toen zijn te genstander hem even vrij liet (0-1). De zelfde speler liet daarna een mooie kans op 0-2 liggen door een strafworp te missen. De beginaanval van de thuis club opereerde in een iets hoger tempo, maar dankzij het goede verdedigings werk van Casper van Nierop en Sander van Unen bleef de voorsprong tot een kwartier na het begin behouden (1-1). Ook de tweede Leidse aanval was slecht op schot, zodat de 1-1-score lange tijd gehandhaafd bleef. De defensie van de Danaiden gaf weinig kansen weg, waarbij Wim Brugman zich vooral on derscheidde. Toen Casper van Nierop zijn club via een fraaie doorbraak ein delijk op 1-2 bracht, was het hek even van de dam. Sander van Unen met een wykbal en Aad van Nierop (afstands schot) zorgden ervoor, dat de gasten met de rust een comfortabele 1-4 voor sprong hadden opgebouwd. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft miste Wim Brugman nog een vier meter worp. In de tweede drie kwartier is de voor sprong en de zege eigenlijk niet meer in gevaar geweest. Hoewel Swift reeds na drie op 2-4 kwam, verontrustte dat De Danaiden geenszins. Met Nap voor de korf lag er een ruimere voorsprong in het verschiet, hètgeen ook gebeurdé. Eerst zorgde Gerard Nap met een ver schot voor 2-5, waarna zijn zus Mari anne niet voor hem onder wilde doen (2-6). Via een fraaie doorbraak van Swift werd de score weer gewijzigd, zodat na 10 minuten in de tweede helft De Danaiden een goede uitgangspositie had opgebouwd. In de volgende periode werd de Leidse blauw witte formatie duidelijk de betere ploeg. Casper van Nierop had een groot aandeel in het volgende doelpunt. Eerst gleed hij langs zijn tegenstander, waarna hjj door de verdediger geblokkeerd werd. Hij kon toch de bal doorspelen naar Sander van Unen, die geen moment aarzelde (3-7). Swift zag in, dat er een verloren wed strijd werd gespeeld en probeerde met fors spel de bakens nog te verzeten, waar enkele Danaiden spelers ondanks de riante voorsprong wonderlijk genoeg tegen in gingen. Nadat beide ploegen een strafworp hadden laten liggen, kreeg de scholierenploeg een flinke in zinking, mede door enkele vreemde be slissingen van arbiter Drieduite. De Leidse ploeg kwam deze periode zonder kleerscheuren door en zag zelfs nog een goed doelpunt van Meta Willemse afgekeurd. Een combinatie tussen Brug man en Van Nierop leidde tot een straf worp, die echter wederom gemist werd. De Swift verdedigers moesten nogal eens aan de noodrem trekken, waardoor tot kort voor het einde niet gescoord werd. Toen Aad van Nierop De Dana iden naar 3-8 schoot was de officiële speeltijd zo goed als verstreken. In de resterende tijd kwam Swift ook nog een keer tot scoren, zodat het einde met 4-8 in het voordeel van De Danaiden kwam. De fel begeerde titel was binnen, waarmee de eerste stap op weg naar de Hoofdklasse gemaakt is. De behaalde titel kan zonder meer als verdiend be schouwd worden, daar De Danaiden dit seizoen de meest constante ploeg was. Zuiderkwartier-De Regenboog Zuiderkwartier kwam gistermiddag te gen de enige overgebleven concurrent van De Danaiden, De Regenboog, dui delijk kwaliteit tekort. Met 6-3 haalden de Dordtenaren de volkomen verdiende zege naar zich toe, waarmee de gasten bij een eventuele misstap van De Da naiden een beslissingswedstrijd hadden kunnen forceren. Zoals gezegd verdiende De Regenboog de zege volkomen. De ploeg was als ge heel beter, waarbij vooral het dameszes tal beter uit de verf kwam. Bovendien bezat Regenboog in oud international schitterende beker ook neg dertig gul- Jacques Schipper een uitstekend spel- j den op. Er was dit jaar aan deelname verdeler en een gave technicus. Een ge- aan dit toernooi een Inschrijf bedrag ver- lukkige omstandigheid voor Zuider- bonden, wat later aan de (analisten word kwartier was, dat deze gevaarlijke ape- uitgekeerd. Er was in totaal een prijzen- ler gistermiddag zijn dodelijk wapen, j bedrag van 115.-. Het inschrijfgeld het schot, had thuisgelaten. Reeds in de f 2.50. vandaar ook dat mer. eerste minuten namen dc gasten een wel de naam „knakenrace* voorsprong, die in de eerste helft re- gelmatig werd opgevoerd. Regenboog VOOrgif iSySlGGtTl speelde een stuk gemakkelijker dan de Leidenaars, die met een grote inzet veel compenseerden. De bezoekers kwamen na 11 minuten op 0-2 en namen in de 17e minuut na een fraaie combinatie 'n 0-3 voorsprong. Gya Kloos liet daarna 1-3 aantekenen, toen hij i.p.v. Albert de Groot, die Schipper finaal gepasseerd was, op maat te bedienen, zelfs vrij on verwacht inschoot. In de volgende op stelling kon het vrjj talrijke publiek genieten van fraai middenvakspel van Schipper c.s. Zuiderkwartier beschikte deze middag over slechte schutters, waardoor de wel degelijk aanwezige kansen verloren gingen. Regenboog profiteerde goed van deze onmacht door nog voor rust naar 1-5 uit te lo- ?an Danaïden: staand v.l.n.r.: Bert Gressie (reserve), Trudi Kok, Gerard Nap (aanvoerder), Annelies van Nierop, Adri van Nierop, Casper (coach), Bert Peetere (verzorger), Eric Filemon. Hurkend: Meta Willemsen, Wim Brugman, Marian Nap, Elnia Roosenschoon, Sander van Unen, Ilse de Klerk en Nieske Bergsnia. Res. Ie klas: KNS 2-Spangen 2 2-1 (Spangen degradeert). Zuid West 2A: Ons Huis-GKV 5-6 (Merwic degr.). Rijndelfland IB: Die Haghe 5-KNS 3 4-4. 2C: KNS 4-Crescendo 3 6-3: Noorder kwartier 2-Madjoe 2 5-3. 2D: Zuiderkwartier 4-KNS 5 1-4; Fluks 5-De Danaiden 4 2-7Crescendo 4-De j Algemene 4 2-0. Junioren A: De Danaiden-Ons Eiber- j nest 6-3; Sperwers-De Algemene 4-1. TOV-toernooi (Vun onze tafeltennis lederwerken NOORDWIJK Toen «1c jonge Doco«- s pel er Hans Waayer ui de halve finale van het TOV-jeugdtoen'ooi de als eerste geplaatste favoriet Jans van Wetten van Avanti had verslagen, verwachtte eigenlijk iedereen dat de talentvolle Docos-spelcr ook met do erepalm zou gaan strijken. Maar niets daarvan. Na twee geiykopgaande games (18-21, 25-23) zakte Waayer volkomen weg en tegen stander Billy van Alphen kon gemakke lijk zegevieren: 6-21. Deze aanvankelijk dus zo spannende einstrijd betekende de climax van het succesvol verlopen toernooi van het Noordwijkse TOV. Het duurde zaterdag tot half acht voordat de organisatoren het toernooi konden afsluiten. De meest succesvolle club was zaterdag ongetwijfeld SETT uit Den Hang. De eerste prijs in elke enkelklas werd be- haald door een speler van deze vereni- ging. De hoogste dubbelprijzen werden broederlijk verdeeld over TOV, Play Fair en Avanti. De uitslagen luiden: Land. Eerste klas, halve finales: Billy van Alphen (SETT)- Peter Korver (Avanti) 21-13, 21-19. Hans Waayer (Docos)-Jan van Wetten (Avanti) 21-19, 21-19; finale: Billy van Alphgn-Hans Waayer 21-18, 23-25. 21-6; I om de derde plaats: Jan van Wetten- Peter Korver 22-20, 21-23. 21-16. Tweede klas, halve finales: L. van Wijk i SETTI-G. van Wijk 9ETT) 21-10. 21-18; finale: L. van Wijk-M. van der Hoek 18-21, 21-11, 21-16; om de derde plaats: G, van Wijk-Jos Hogenboom 23- 21, 18-21," 21-15. I Derde klas, halve finales: T. Spitzen (SETT)-A. v. d. Hoek (Play Fair) 21-19, 21-16; Leo van der Werf Avanti)-Wim Duiyndam (TOV) 19-21. 21-17, 21-18; fi nale: T. Spitzen-Leo van der Werf 21-12, 21-12: om de derde plaats: Wim Duyn- dam-A.van der Hoek 21-16. 21-19. Dubbelspel land. Eerste klas: 1. Theo Louwers/Peter Korver (Avanti); 2. Gert- jan de Ruiter/Jan van Weten (Avanti): 3/4. Peter van den Berg/Hans Petrovics (TOV); L. Cazander/J. Hoogeveen (SETT). Tweede/derde klas: 1. A van der Hoek T. MoUera (SETT); 2. M. van der Hoek/ Jos Hogenboom (Play Fair); 3/4 R. Hoo- geveen/Wim de Haas (TOV); A. Brand (Play Fair)/Wim Duyndam (TOV). ROELOFARENDSVEEN Opnieuw heeft Kees Vesseur bewezen de sterkste tafeltennisser van Alkemade te z\jn. Zeer overtuigend won hij gisteren het titeltoernooi, dat gehouden werd in het tafeltenniscentrum van De Treffers. In de eindstrijd hleef hjj Herman van Rui en, De Treffers' clubkampioen, ruim voor 21-15, 21-17. De wedstrrjdenreeks begon 's morgens met een daverende verrassing: Piet War merdam. een overgangsklassen klopte tot ieders verbazing favoriet nummer één Ton l'Ami van Docos. Hierdoor ein digde l'Ami als nummer twee in de poule wat tot gevolg had dat hij al in de tweede ronde tegen Jacques van Ruiten moest spelen. Deze partij haalde l'Ami ,,op tijd" in drie games binnen, waar door hij zich alsnog in de halve finale plaatste. (Van tafeltenni8.r,ederwerker) ROELOFARENDSVEEN Niet een der cerste-teamspeler» van De Trefers of clubkampoen Herman van Ruiten ver overde dit jaar «Ie Oud-Voorzitters-Cup, maar Hans van der Zwei vechter u'fc het tweede finishte In de finale-zeven kamp (Jacques van Ruiten kon wegens een inzinking niet deelnemen) als eerste. Hij bleef zelfs ongeslagen. De eerste plaats legerde Hans van des Zwet naast het tijdelijke bezit In de kwartfinale won Herman van Ruiten op het nippertje van Hans van der Zwet, de winnaar van de Oud-Voor zitters-Cup: 19-21, 21-19, 21-21 (na 16- 20); Kees Vesseur klopte in dezelfde ronde Wout Heemskerk met niet minder dan 21-12. 21-11; Piet Warmerdam bleef in drieën teamgenoot Koos van Beek de baas. terwijl Ton l'Ami zich dus als vierde plaatste. Taaie vechter Piet Warmerdam kon zich hij wilde, tegen de taaie, als vanouds spelende Vesseur was hij kansloos: 21- 15, 21-17. De andere partij was spannen der. Herman van Ruiten pakte Ton l'Ami in de eerste game (21-17), maar in de volgende fase kwam deze terug: 19-21. In de slotgame was Herman van Ruiten de gelukkigste: 21-18. Zoals ge meld had hij echter in de finale weinig kans op de zege. In de B-klasse speelden zich in de finale Harry Hoogenboom (via Jan van Dijk) en Herman Klein (via Alfons Elstgeest). De laatste partij werd een zeer span nende aangelegenheid, waarin Harry Hoogenboom aan het langste eind trok. Herman Klein, b-clubkampioen van De Treffers, verloor met 18-21, 21-18, 21-19. In de finale van de C-klasse won Jan van Rijn met 21-6 en 21-11 van Co Heemskerk. Weinig dames LEIDEN - De voetbalvereniging Lug dunum hield zaterdag in motel Holiday Inn een druk bezochte receptie ter ge legenheid van het behaalde kampioen schap in de tweede klasse A. Onder de meer dan tweehonderd bezoekers bevon den zich vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de afdeling Leiden van de KNVB. Van de overige Leidse Voetbalverenigingen en van de Sport stichting. Er waren talloze sprekers, onder andere de heer Uyterdjjk als vertegenwoordiger van de Leidse KNVB-vereniging, wet houder S. Sannes. mr. J. J. de Jongh en de heer A. v. d. Kaay als vertegenwoor diger van de supportersvereniging. De voorzitter van mede-kampioenskandi daat Alblasserdam was ook aanwezig. Na een redevoering, waarbij de aanwe zigen op zijn Verzoek gingen zitten („Jullie hebben de hele dag al gestaan") bood de heer v. d. Kaay een geschenk onder couvert aan. Trainer Joop de Kubber legde de nadruk op het komende seizoen. ..W(j moesten naar het komende seizoen kijken en de training gaan intensiveren. Wy gaan de selectiegroep uitbreiden tot achttien twintig man". Op de foto: Wethouder Sannes felici teert penningmeester Daan v. d. Berg met de promotie van zyn vereniging naar de eerste klas van het amateur voetbal. Secretaris Hennie Doove en voorzitter Jan Breedeveld kijken" goed keurend toe. LEIDEN Het. Alphense voetbalwe- reldje beleeft dit seizoen een van zijn slechtste jaren. Immers, het vorig jaar pas gepromoveerde ARC wist zich in de tweede klas van de zaterdagmiddag- competitie niet te handhaven en viel weer terug. Alplien onderging hetzelfde Omdat er onvoldoende deelname bij de dames was, haddeo de organisatoren besloten om slechts een klasse „niet- NTT-leden" te vormen. De andere dames werden ingedeeld in de B-klasse van de heren. De damesklasse leverde een over winning op voor Nelly vun Ruiten, die Nenny Paauw naar de tweede plaats venvees. Jos van der Veer en Leo de Jong behaalden de eerste prijs in het dubbeltoernooi. Ton l'Ami en Herman van Ruiten moesten erkennen dat er lp te boksen was. De hoogste erepalm j wedstrijd Alphia-Woerden zal de door- Brandt en Jan Pret doelman Beukers in de B/C-lclasse werd een prooi voor j ^'''KJ^octe^n^geven. Gedurfde een^h^aif j te machtlg, waardoor VWS in deze De ploeg van Jan Kluivers kreeg in de zondagcompetitie in de tweede klasse geen voet aan de grond en duikelde eveneens. En tenslotte la daar Alphia (Alphense Boys wist zich als enige Alphense club, zij het ternauwernood, te handhaven) wiens positie in de vier de klasse C. zeer hachelijk is geworden na de volle winst van Schoonhoven. De indertijd bij de stand 4-4 gestaakte ALPHIA—VVSB t-ü Alphia is er in zijn laatste wedstrijd niet in geslaagd de onderste plaats te ontlopen. De Al- phenaren, die in de vijftiende minuut een voorsprong namen, konden VVSB niet van de verdiende zege afhouden. In de 20e minuut rondde Jan Broekhof een voorzet van Wim Griekspoor doeltref fend af (1-1). Vijf minuten later maak te Broekhof er uit een dieptepass van Martin Mamet 1-2 van. In de tweede helft zag Alphia geen kans meer. de solide verdediging van de Noordwijker- houters te doorbreken. VWS—KAGIA S-t - Scheidsrechter v. d. Oever heeft aan deze wedstrijd min der prettige herinneringen overgehou den. De arbiter kreeg in de eerste helft een bal tegen zjjn hoofd. Hij ging voor enkele minuten tegen de grasmat, maar floot de eerste helft toch nog uit.. In de tweede helft werd hij op vlekkeloze wij ze vervangen door J. v. d. Leek. Kagia nam in de 35e minuut de leiding door een doelpunt van In 't Veld. In de 22e en 32 minuut van de tweede helft wa- afstandschoten van Karei der Zwet/Kees I IJUr rnofi'; Alphia met tien man trachten 8p0rtieve wedstrijd hier h.-l duo 1 'le >'»lle wlnst ,lch toc halen i «rok. Alleen in dat geval zal een beslissing»- j wedstrijd noodzakelijk zijn. In de het "toernooi j Bij de junioren heersten de jeugdigen, rige gevallen degradeert Alphia. Wilke Reinders klopte eerst Pieter Elr' de combinatie Bert van Berkel. Tweede Jan van Dijk/Harry Hoogenboom. i het langste eind Hans van der Zwet heeft het verre van gemakkelijk gehad in de finalekamp, waarin evenals in de voorwedstrijden sprake was van een voorgiftsysteem. Liefst vier keer moest hij een game af staan. In de slotrondc ontmoette hy de eveneens nog ongeslagen zijnde Jos van der Meer, die hem tot een uiterste krachtinspanning dwong. Uiteindelijk ze gevierde Hans van der Zwet met 21-13, 16-21, 22-20. De eindstand luidt 1. Kans van der Zwet 6 punten (12-4), 2. Jos van der Meer 5 (11-5), 3. Kees Vesseur 3 (8-6). 4.'Ton Hoogenboom 3 (8-7), 5. Piet Warmer dam 2*(6-9), 6. Hans Mora en Leo van der Meer 1 (3-101 geest, waarna hij ook Kees van Klink die in de halve finale had gewonnen van Heinridh Akerboom met een ne derlaag confronteerde: 21-18, 21-19. In de eindstrijd van de adspirantenklas zegevierde Hubert Huigsloot met 20-22, 21-17, 21-19 over Beter van Es. Er waren te weinig juniormeisjes om een klas te kunnen vormen. Er stond zodoende slechts een adspirantenklas op het pro gramma. Daarin bleek Yvonne Heems kerk de beste te zijn. Ze klopte Irma van 't Hart en, in de finale, Tekela Termeulen met 20-22, 23-17, 21-11. Het jongensdubbel werd gewonnen door Joop en Pieter Elstgeest, die Wilke Reinders en Heinrich Akerboom naar de tweede plaats verwezen. In de eindstrijd van de verlieversronde tenslotte klopte Jo9 van "t Hart Paul Hölscher met 22-20, 21-13. LEIDEN In de afdeling Leiden wer den zaterdagmiddag twee inhaalwed strijden gespeeld. VWS bleef in een thuiswedstrijd Kagia met 3-1 de baas. Alphia moest met dezelfde cijfers zijn meerdere erkennen in VVSB. Door de ze nederlaag zijn de Alphenaren met Sleutels op de onderste plaats geëin- TAVV Lisser B. I VWS i GWS Valken Kagia 20-35 19-28 20-23 20-20 19-19 20-19 MVKV VVSB Leiden Sleutels Alphia 20-18 20-16 I ijl 20-14 20-13 20-13 dam behaalde 7 punten. Vooral bij de junioren was het verschil in kwaliteit merkbaar. De Leidse junioren speelden zowel Midden Nederland (6-2) als Rot terdam (5-0) naar forse nederlagen. De resultaten van de Leidse teams waren: I Leiden junioren-Rotterdam 5-0; Leiden I (adsp. A (-Rotterdam 5-2; Leiden (adsp. j B)-Rotterdam 3-0; Leiden (pupillen)- i Rotterdam 6-3. Leiden (junioren)-Midden Nederland 6- 2; Leiden (adsp. A)-Mldden Nederland 4-2; Leiden (adsp. B)-Midden Nederland 3-0; Leiden (pupillen(-Midden Neder land 6-3. LEIDEN Dc voetbalvereniging Sleu tels organiseerde zaterdag op het ter rein aan de Boshuizerkade en op het VTL-terrein een geslaagd veteranen- tournooi. Doordat het. elftal van Leidse m opdagen, moest in aller- programma worden vast- Stedenontmoeting De jeugdploegen van Leiden hebben vol ledig gedomineerd tijdens de 7e jeugd uitwisseling tussen de ploegen van Lei den, Rotterdam en Midden Nederland. In alle afdelingen werd ongeslagen de eerste prijs behaald, zodat ook de to taaluitslag in het voordeel van Leiden eindigde. Met het fraaie aantal van 16 punten eiste Leiden de eerste plaats voor zich op, gevolgd door Rotterdam. De ploegen van Midden Nederland kwa men bijsonder zwak voor de dag en haalden slechts 1 punt binnen. Rotter p/rf. Oranje Groen had aan elf punten ge noeg voor de eerste prijs. De organise rende vereniging werd tweede. ZLC, dat met één punt op de onderste plaats eindigde, won de sportiviteitsbeker. De uitslagen waren: VNA-Sleutels 0-1; VNL-Unitas L. 0-0: VTL-ZLC 2-0; VNA -VNL 1-1; Oranje Groen-Sleutels 0-0; LDWS-ZLC 3-0; VTL-Sleutels 0-1; Or. Groen-VNA 3-1; LDWS-Unitas L. 0-0; ZLC-Sleutels 0-0; VTL-Oranje Groen 0-1; Unitas L.-Sleutels 0-0; LDWS-VNA 1-1; Unitas L.-VNA 0-0; VNL-ZLC 1-0; Oranje Groen-LDWS 0-0; Unitas L.- ZLC 1-0; VNA-VTL 1-0; VNL-Sleutel» 1-3: LDWS-VTL 0-0; VNA-ZLC 1-0; Unitas L.-Oranje Groen 0-1: VNL-VTL 0-2: LDWS-Sleutels 0-0: VNL-Oranje Groen 0-2; Unitas L.-VTL 0-2. ALFHEN A. RIJN Op het par cours Halve Raak was zondag de Uit- hoornse Wielerclub de gast van de Alphense Ren- en Toerclub „Avanti". Er werd in alle klassen door een grote groep gestart. De amateurs (15 ronden) deden het rustig aan: behalve enkele niets op leverende ontsnappingen w^s weinig sensationeels te mien: de gehele groep kwam uiteindelijk op de streep aan. Toch was er een winnaar: nieuweling Gerard de Hartog liet op een gegeven moment alle amateurs achter zich; Joh. Vergeer hielp hem daarbij voortreffelijk. 1 Gerand de Hartog (A); 2. Wim de Groot (UWTC); 3. Th. Engel (UWTC); 4. Wim v. d. Weljden A5. A. Krimpt (UWTC); 6. J. v. d. Boorgaard (UWTC): 7. L. Groenendijk (UWTC); 8. J. Vergeer <A); 9. H. de Beer (UWTC); 10 t/m 12 waren achtereen volgens de „Avantl"-renners: N. Hooge veen; B. Rietveld en J. Schrier. De nieuwelingen toonden een soortgelijk beeld: een volledige eindsprint, nadat twee renners in de laatste ronde waren teruggehaald. 1. P. v. ReeuwUk (UWTC) 2. J. Bos (id); 3. A. de Zeeuw (A); 4. J. v. d. Weljden (U); 5. H. Versteeg (U). Adsptranten; 1 en 2 (ver uitgelopen): v. d. Wereld eu Ztjerveld, beiden UWTC; 3, 4 en 5 de Avanti-renners: Bart Machielsen, Hans de Bruin en René van Tol. A-jeugd: 1. Leen Jansen (A); 2. Jos de Bruijn (A); 3. A. den Helder (UWTC). B-jeugd: 1. Adrie Lek (TTTWC); 2. Eric Pols (A).

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13