Judoka's niet verder dan zilver EL SHAFEI GROTE MAN IN „STROPTENNISTOERNOOI' Bij Siemens is je LTS-diploma heel wat waard! SIEMENS MARINEZEILER POPPE IN DRAAK NIET TE GRIJPEN Roeitop geen interesse in Hollandiawedstrijden MAANDAG 35 WEU J#70 OOST-BERLIJN Ook Wim Ruska heeft Nederland geen gouden medaille kunnen bezor gen. De Amsterdammer moest in de finale van de strijd om de titel alle categorieën zijn meer dere erkennen in de Oostduitser Hennig. die bepaald niet tot de fitste deelnemers behoorde. Eerder op de dag verdraaide hij zijn voet. Ook had hij last van zijn schouder, maar Ruska was evenmin in topconditie. Het slechte voedsel in Oost-Berlijn en de daaruit voortvloeiende maag stoornissen hadden hem meer dan vjjf kilogram doen afvallen. Daardoor kon hij op het beslissen de moment niet meer de explosiviteit opbrengen om de Oostduitser letterljjk uit zijn evenwicht te brengen. Ruska, die vorig jaar in Oostende Euro pees kampioen werd. kon Iiennig op geen enkele manier bedreigen. Niet één keer behaalde hij ook maar het kleeinste technische voordeel, zodat tegen het eind van de partij, toen hij door een halve overname van Hennig enigszins uit balans raakte, de beslissing in feite was gevallen. „On gelofelijk, ongelofelijk was het enige dat Ruska na afloop kon uitbrengen. Maar zo ongelofelijk was het allemaal niet. Het Europees peil is zo danig geslegen dat, nu de oude kern uit de Neder landse ploeg dreigt weg te vallen Ruska voor al schijnt ermee te willen stoppen het moeilijk zal zijn voor aanvulling te zorgen. De NJJB zal moeten zorgen door veelvuldig internatio- Alleen Poglajen en Ruska bereikten de finale zijn halve finale had met de niet klasse zijnde Eveleens, sprak boekdelen. Tegen een „normale''' Ruska, di steeds gedemoraliseerd is dooi lies bij de wereldkampioenschappen in Mexico, zou Dirk Eveleens. al is hij dan Nederlands kampioen alle categorieën, geen schijn van kans hebben. Maar nu De Werner Seelenbinderhalle. waar de k°slle hel Ruska te veel moeite de halve kampioenschappen werden gehouden, i finale te winnen om hem tegen de West duitser Glahn enige kans had hij dan ook niet. De die onder meer van i gouden médailles zouden I Na«alaki (oud-wereldkampi blijkt voor de Nederlandse succesvolle arena. De ploeg, die yrtrokken met de gedachte, dat op Dat Weslduitser, Huska e' Voor de gebroeders Snijders is dit nooi wel zeer teleurstellend verlopen. Peler Snijders verloor reeds in de tweede ronde van de Fransman Rouge (halfzwaargewicht) en1 broer Jan kwam niet verder dan de derde ronde in het middengewicht. Hij verloor van de Hongaar Ipacs. De finale middengewicht liep voor Martin Poglajen, die in de halve finale ondanks zijn geblesseerde arm (in de kwartfinales) en ondanks het schreeuwen van drieduizend dolgeworden Oosl- duitsers in een werkelijk voortreffelijke partij van Leupold (O.-Dld) had ge wonnen, op een drama uit. Iedereen, behalve de beide scheidsrechters, was ervan overtuigd, dat de strijd tussen de Engelsman Brian Jacks (22) en Martin Poglajen een Nederlandse zege zou op leveren. De 'schouderworp, waarmee Jack6 een beslissend technisch voordeel behaalde, maakte een verre van correcte indruk. Ten voordele van Jacks moet overigens worden opgemerkt, dat hij een waarlijk voortreffelijke Jactiek toonde. ndig aanvalt, dat tegenstander (om met een Nederlandse official te spreken) zo weinig bewegings vrijheid heeft, dat het lijkt alsof hij in Wie de finale van de zwaargewichten zou gaan winnen, was voor een nauw keurig toeschouwer geen al te groot les heeft gehad, bleek duidelijk techniek te hebben, dat Ruska hij beheerst slechts enige worpen voor een hopeloze laak stond. Glahn had waarschijnlijk in zijn eerste partij (ln de derde ronde) tegen Ruska zelfs een manier gevonden om de /tien kilo's Nederlands overwicht te neutraliseren. Hij pakte Wim Ruska zo hoog beet. dat deze geen kans had om zijn bovenlijf te bewegen. De Japanse les van Glahn had succes: hij won op beslissing. Niet verder Van Zoghei op transferlijst (Van onze sportredactie) DEVENTER Go Ahead-aanvo Gerard Somer heeft zaterdag een drie jarig contract getekend. De contract spelers Gerrit van Tilburg, Gerrie de Goede en doelman Nico van Zoghei zijn niet tot overeenstemming kunnen komen en hebben zich op eigen verzoek op de transferlUst laten plaatsen. Van Tilburg is in onderhandeling met enige eredivisieverenigingen. Gerrie de Goede' zal deze week twee oefenwed strijden spelen in België (Racing White en Beerschot). De geruchten, dat de Feijenoorder Ruud Geels naar Go Ahead zou komen, blijken onjuist. Geels onderhandelt met Haarlem en is vrijwel tot overeenstemming ge- het binnenlands niveau te hand- bleek te behoren. Lichtgewicht Fred Schiller, die in geen enkele landenwedstrijd voorafgaande aan de Europese kampioenschappen op de tatami verscheen, boekte een verdienste lijke overwinning op de Pool Gwizlada, maar moest daarna zijn meerdere er kennen in de Westduitser Herold. (Voor uitslagen zie resultaten) In de finale halfzwaargewicht kwam geen Nederlander op de mat. Peter Snijders, die door de behandeling (sauna's) van zijn rugblessure zo'n tien kilo lichter was geworden, bleek reeds in de tweede ronde niet opgewassen legen de Fransman Rouge, die hem met. I wazari (bijna een punt) versloeg. Ernst I Eugster kwam eveneens niet verder dan j de tweede ronde. Hij struikelde over de /-ff!"® me®®hbijK .Marinezeiler Poppe gaat de Nederlandse Dr'akenclub versterken. Ree(js jaren is hü de marineman di zowel nationaal als internationaal in marine- sloepenraces een dominerende rol speelt. Ook in de Drakenwereld is Poppc geen onbkende maar lange tüd moest hU het doen met een oude marine-Draak, die maar moeilijk vooruit te branden is. Nu beschikt hij over de Draak, waarmee Cor Groot in Mexico het enige Nederlandse zeilsucces, een tiende plaats, behalade. Doordal Groot en Mulder uit de Draken zijn gestapt, dreigde deze Olympische dricmans- kielboot te verwateren en liepen meer bekende zeilers rond met het idee ook over te stappen in een andere baat. Poppe zeilde echter dit weekeinde een voortreffelijke partij en was tweemaal niet te grijpen voor de tien oveerige Draken, waarbij Jan DEVENTER Het worstelteam van Hercules uit Amsterdam heeft voor de vierde keer in successie het landskam pioenschap voor verenigingsteams vero verd. De Amsterdamse ploeg versloeg zaterdag het in de hoofdklassecompeti tie nog puntloze Deventer KDO met 156, waardoor Hercules onbereikbaar probleem. De moeite, die Ruska al in de werd voor De Halter uit Utrecht. de Rus Pokatajef duitser Stock, die er, alle steun van z publiek ten spijt, niet in slaagde om winnen. Zo eindigde deze finale in c overwinning voor Pokatajef, die hierir zijn titel heroverde. Snijders was vo: jaar Europees kampioen. Weinig eer In de lichte categorieën was er voor Nederland weinig eer te behalen. Het 'erst kwam nog Karei Gietelink in het door onder meer van de Rus Soeslin te winnen, die individueel in de finale kwam tegen de Fransman Mounier. Gietelink werd uitgeschakeld op be slissing door de Oostduitser Scholz. die beslag zou leggen op een van de bronzen medailles. De halfmiddengewichten deden ook niet van zich spreken, of het moest zijn in negatieve zin. Zowel Ed van der Pol als Theo Schneider werd in de eerste ronde uit de strijd geworpen. Van der Pol op beslissing tegen de Hongaar Hetenyi, maar Schneider kreeg waza ari Bol, Dirk de Groot en Jan Biei altijd vreugde en leed. Van het laatste worden zelden joto's gemaakt. Waarschijnlijk omdat het al erg genoeg is. De vreugde wordt evenwel met graagte in de lens gevangei zoals de blijdschap van de hockeyet van Tilburg, die de beslissings wedstrijd tegen HTCC met 2 wonnen en landskampioen werdei iverigens het enige nieuw klassen en de Flying Juniors,- Vauri en OK-jollen heeft opgeleverd. De zei lers zijn -gewogen en eerstdaags zul len de namen van de afgevaardigden be kend worden, alsmede die zeilers, die eer deel krijgen van de financiële tegemoet koming voor buitenlandse trips. Als be- op breed de Kieler Woche bekende Neder- zullen de reis naar Noord aken. Voorts zullen ooP goden gaan, die aldaar i-ationaal zeilen gaan (ADVERTENTIE) Als jè eindexamen achter de rug is, dan sta je voor de keus: dóórleren, meteen een baan zoeken of allebei? Siemens biedt je een geweldige kans: werken en leren tegelijk. Je bekwaamt je verder in je vak, verdient een goed loon en tegelijkertijd word je opgeleid voor een erkend vakdiploma: op de Siemens Bedrijfsschool! Siemens in Den Haag is een grote elektrotechnische onderneming, waar ruim 1500 mensen zich bezighouden met allerlei interessante onderwerpen. Ze werken bijvoorbeeld aan de nieuwe kernenergiecentrale in Zeeland, de elektronische regeling van het verkeer in Utrecht of de automatische treinbeveiliging van de Rotterdamse Metro. Anderen houden zich bezig met belichtings- en geluidsinstallaties met telefooncentrales, computers of straalzenders. SIEMENS Prachtkans voor doorzetters Flinke LTS-ers Metaalbewerking, Elektrotechniek en Schilderen krijgen bij ons alle kansen op een goede toekomst. Voor deze jonge mensen starten op 17 augustus a.s. de nieuwe tweejarige opleidingen aan-de Siemens Bedrijfsschool, die is gevestigd in het moderne winkelcentrum "In de Boogaard' te Rijswijk. Daar word je in werktijd opgeleid voor de volgende diploma's: BEMETEL Schilders worden opgeleid tot industriespuiter (Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf). V.E.V. Voor LTS-ers Elektrotechniek zijn er twee mogelijkheden: sterkstroom of zwakstroom. Volg je de sterkstroom opleiding, dan word je sterkstroom- monteur/enerqietechniek. Kies je de zwakstroom-opleiding, dan krijg je vooral te maken met telecommunicatie en versterker techniek. Je praktijkervaring doe je op in de moderne Siemens fabriek aan de Zonweg (Binckhorst) in Den Haag de buitenmontage. Persoonlijke vorming Naast je vakstudie besteden wij vanzelfsprekend tijdens de opleiding de nodige aandacht aan je vorming. Eigenlijk kun je dat vergelijken met 't vak „maatschappijleer" op de LTS: we doen veel aan je algemene ontwikkeling en vertellen je allerlei wetenswaardige dingen over onze onderneming. Daarnaast vinden we 't belangrijk, dat Je leert samenwerken en leert méépraten over alles waar je belang in stelt. Ook ga je met de hele groep tijdens Je opleiding een week naar een vormingscentrum. Een goede toekomst Na de opleiding en het behalen van je diploma krijg je bij Siemens een baan met toekomst: als volwaardig gediplomeerd vakman. Een voorbeeld: wie tijdens de zwakstroomoplelding uitblinkt, heeft alle kans op een interessante baan als service-monteur. Het ligt aan jezélf als je stevig wilt aanpakken, kun je bij Siemens véél bereiken. Je LTS-diploma is er heel wat waard I Kom eens pratenI Wil je méér weten over de Siemens Bedrijfsschool? Overleg eens met je ouders en kom dan, bijvoorbeeld met je vader, praten met het hoofd van onze Bedrijfsschool, de heer de Boer. Een afspraak voor zo'n gesprek kun je maken v (070) 9088 65. Voorlichtingsavonden Op vrijdag 15, 22 en 29 mei en dinsdag 2 juni houden wij een speciale voorlichtingsavond in de Siemens Bedrijfsschool. Er is volop gelegenheid tot vragen stellen. Aanvang 19.30 uur. LTS-ers en hun ouders zijn van harte welkom! Wispelturige wind In het geval van de Drakenvloot heb ben de meeste equipes al een „Woche" meegemaakt. Toch zal het interessant zijn om Poppe daar in een goed schip te zien varen. In het weekeinde kon Poppe alleen in de slotrace niet de eerste plaats halen. Een erg wispelturige wind, die een indewindse FD-start na enige meters zeilen veranderde in een spin- n'akerrak, was daar aan stellig debet aan. Visser won deze race, met Poppe op 'n vijfde. Jan Bol op 'n tweede, Warners op een derde en Bier op een vierde plaats. Voor Warners, die bij vlagen tot goed zeilwerk komt, bleef op de eind- lijst een tweede plaats gereserveerd ach ter Poppe (1—1—5). Een tegenvaller was het zeilen van Jan Bol, die zich na de winterslaap nog niet thuis voelde in zijn Fey-Loungh. Bier behaalde via 2—5—4 in totaal de derde plaats. Van Bol, Poppe en Bier zal de Nederlandse Drakenzeilerij het in 1972 tijdens de Olympische Spelen in Kiel moeten hebben. Heer en meester Ook de waas om Flying Dutchman- crack Ben Verhagen is nog niet opgelost. Verhagen heeft zich het afgelopen week einde niet op het IJsselmeer laten zien. Het schijnt dat hij geen goede beman ning en ook geen tijd heeft. Zijn plaats op het tweede plan Maar met Imhoff gaat het allemaal i zo best. Hij zoekt al enige maanden n de juiste combinatie van schip-zeil-m; meester was derhalve de snelle combi natie Heike Blok-Nico de Jong, die het duo Bierman-Koningsbergen tweemaal in een spinnakerrak te grazen nam. Kruisend en ook halfwinds kon Bierman zich in leidende positie handhaven. Daar- Verwarring i de geschiedenis 1 elkaar. Dat bracht enige habitués dat zij de kluts kwijt raakten en er na veel gezoek de Wel kwantiteit, geen kwaliteit op Oude Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Een indrukwekkend veld heeft het afgelo pen weekeinde op de Oude Rijn bij Maar tred liefst 213 ploegen werden inge- n voor de wedstrijden, die beide tot ver in de avond duurden. Je kwaliteit hield geen gelijke iet de hoopgevende kwantiteit. Uiterst bescheiden was de deelneming in de élitenummers, waarbij ongestuur de ploegen de krachtmeting met hel grillige wedstrijdwater van de Oude Rijn in het geheel uit de weg gingen, Bierman deed zich bij de laatste finale zelf de das om door Blok onreglementair het finishschip aan te drijven. enthousiast wie men nog dit seizoen veel kan ver wachten Derde werd Eekels, die helaas door de seizoenen heen een wisselvallige zeiler blijkt te zijn. In de Finntop is weinig veranderd. Al leen heeft Kruijer zich dichter naar de top gewerkt. De top bestaat nog steeds uit Binkhorst, Beck en Van der Eist. Van dit drietal viel Beek uit de toon door de notering 4—3—2—7—10—8. Ook met Binkhorst ging niet alles gesmeerd, maar toch behaalde hij de eindzege via 15251312. Van Eist kwam door twee overwinningen aan een tweede plaats in totaal vóór Kruijer (8—1—3— 8—3—11). Flauwe afspiegeling Over de nieuwe Olympische klasse, de Soling, is in Nederland nog weinig steekhoudends te zeggen. Wel is bekend dat in het buitenland op grote en me rendeels professionele schaal in deze klasse wordt gevaren. Vandaar dat ir. Bakkers fraaie overwinningen op Schoo- nevelt, Du Pon en Klein slechts een flauwe afspiegeling kunnen zijn van Bakkers zeilkwaliteiten op internationaal niveau. Toch is de inzet van alle vier bemanningsleden lovenswaardig en kan er veel goeds uit groeien als men maar regelmatig met het buitenland contact houdt. Die bescheiden belangstelling va top voor deze tamelijk vroege wedstrijd op voor roeien maar amper aan\ baar water is overigens logisch. De opbouw van de training is dit jaar eerste instantie gericht op de wereld kampioenschappen die pas in septembe in Canada worden gehouden en op d selectie daarvoor. Toch hebben de vel honderden toeschouwers geen verlore weekeinde gehad. Niet in eerste instari tie door de reeks van records, die gis termiddag voor een aanmerkelijk de« te danken was aan de bijzonder gunsti ge weersomstandigheden. Meer door a spanning die vooral de slotrace beheei sten. Nereus Varsity-vier miste bijvoor beeld in de enerverende race lege Proteus-Eretes de zege met een tafleng te. Terwijl de Amsterdamse supportc rond de finish de vreugdekreten n uitten zorgde de luidsprekers voor e domper door Proteus-Eretes als wi naar aan te kondigen. Revanche Nereus kreeg overigens revanche, het hoofdnummer van de achten d het programma besloot. Geen mome is de zege van de Amsterdammers gevaar geweest. De voorsprong van e< taflengte in de start genomen werd m grote regelmatigheid uitgebouwd t zo'n zeven lengten. Nereus stelde h baanrecord, sedert vorig jaar met e zeer goede tijd van 6 minuten 7 secon den al in bezit, scherper met vijf vol' seconden. Dudok van Heel, eerder win naar van het nummer senior acht, wa? tweeduizend meter lang in felle strijd gewikkeld met Skoll. In een knappi eindsprint werkten de ploeg van de KMA het verschil juist weg. De laatste haal besliste het gevecht in het voor deel van de oranje Dudokploeg. Ondiue eiste het hoofdnummer bij de dames op. Ook in deze race van de dubbelvieien viel de beslissing pas in de laatste meters. Het verwod sprintende Gyas kwam 0.8 seconde tekort om Ondine van de overwinning af te houden. Lange afstandswedstrijd j-vieren1. Laga Njoi AMSTERDAM Toptennis 1970, het professionele toernooi dat dit week einde op de buitenbanen van het Frans Ottenstadion in Amsterdam werd gehouden, is geen succes geworden. Niet voor Tom Okker, de enige waardige representant van tennissend Nederland, die met een schrale derde prijs het toernooi beëindigde. Niet voor organisator Leo van der Kar, die door de tegenvallende publieke belangstelling met een strop bleef zitten. En niet voor de toeschouwers die vooral gisteren weinig waar voor hun geld kregen. Stroptennis 1970 dus. stoeide hij met de nauwelijks serieus tegenspartelen.de Marty Riessen; 63, 62 Riessen speelde beduidend minder dan zaterdag tegen Pilic toen de Joego slaaf al zijn kwaliteiten nodig had om Tom Okker. haastig overgevlogen uit Los Angeles, kon zaterdagmiddag Ismail el Shafei niet voldoende partij geven. Okker werd daardoor op de tweede dag gedwongen tot de bijrol in de strijd om de derde plaats met Marty Riessen. Het maal kwam koud op tafel. Ijskoud. De spelers hadden binding noch band met de toeschouwers en leverden daardoor een slechts incidenteel versierd plicht matig nummer op dat El Shafei tame lijk gemakkelijk won. El Shafei was de grote man van het toernooi. Zaterdag kreeg de 22-jarige Egyptenaar van Okker alle gelegenheid om zich te laten gelden als de geweldi ge tennisser die hij belooft te worden. El Shafei legde (soms) een moordende kracht in zijn service, Okker had dat helemaal niet. El Shafei kon er veel mee doen en deed het ook. Van 22 werd het 62 voor de Egyptenaar. Okker won de tweede set met dezelfde score maar in de derde en beslissende set was El Shafei er weer helemaal in en dat was voor de krachtloze Okker te •age duel Pilic kwam na een gewonnen eerste set (63) en eén gelijke stand in de tweede (33) met 35 achter, maar veerde daar na weer op 7—5. De eindstrijd tussen de twee links- li a ndigen El Shafei en Pilic werd pas halverwege de tweede set enigszins in teressant. Ei Shafei maakte in de eerste set te veel fouten (2—6), maai' kreeg daarna de steun van het publiek dat (64 en 75 Vooral in he wees Okker h herstellen. Hij indrukwekkende Riessen zijn enige overwinning ooi waarbij hij eigenlijk meesleepte in het toer alleen van El Shalei serieus had te duchten, want Pilic liet zich als een bijwagen over de baan slepen. Ok- o met 86, 61. Federation Cup Australië heelt ii; Freiburg beslag gelegd op de Federation Cup door in dt finale West-Duitsland met 30 te ver slaan. Met vier overwinningen in acht jaar evenaarde Australië de prestatie van de Verenigde Staten. Door beide enkelspelen te winnen was Australië reeds zeker van de eindzege. Karei Krantzcke versloeg Herga Hösl Schultze met 62, 63 en Judy Dalton won met 4—6, 6—3, 6—3 van Helga Niessen. De Australishe dames wonnen ook het dubbelspel. Het paar Krantzc- ke-Daltong versloeg Hösl-Schultze- Niessen met 62, 75. Het Nederland se team werd in de kwartfinales uitge schakeld door Engeland. Davis Cup België heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Europese zone door Helsinki-Finland met 4—1 te ver slaan. De volgende tegenstander van de Belgen is West-Duitsland. De uitslagen van de gisteren uitgespeelde wedstrij den. zijn: Europese zone, groep a: Du blin: IerlandJoego-Slavië 05; Parijs: FrankrijkOostenrijk 50; Barcelona: SpanjeBulgarije 5—0. De twee nog te spelen enkelspelen in de wedstrijd RoemeniëGriekenland en Boekarest (30) zijn in verband met het slechte weer uitgesteld. Europese zone. groep B: Monte Carlo: MonacoRusland 05; Berlijn: West-DuitslandVerenigde Arabische Republiek 50; Helsinki: FinlandBel gië 14. De indeling voor de halve finales van de Europese zones is: groep a: Roeme niëJoego-Slavië en FrankrijkSpan je. groep B: Rusland—Tsjecho-Slowa- kije en West-DuitslandFinland of België. De wedstrijden worden in het tweede weekeinde van juni gespeeld.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10