„In de randgemeenten moeten we ,JtuuI,. zoeken naar een oplossing" P0RCILE TIMEX PIERROT Herman Amptmeijer over veldennood: Vogelwacht Rijnland: Til 4. „Laat vogeltjes en Pasolini's gruwelijke beelden met oogstrelend camerawerk Kernleden schaatsploeg voetballen in Stompwijk CcidócSou^cmt BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN ..HOUTWERF-LEIDEN" N.V. fHIJDAG 22 MEI 1970 STAD LÉIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN Avery Brundage, de „blinde" voorvechter van zuivere Olympische Spelen, heeft als een van zijn, reeds lang achterhaalde, idealen dat sport en politiek gescheiden dienen te zijn. De autoritaire IOC-voorzitter moet in de Leidse gemeenteraadsleden fervente be wonderaars hebben. Tijdens een door de Sportstichting georganiseerde forumavond tussen raadsleden en sportleiders gaven zij duidelijk, hoewel niet openlijk, te kennen nauwelijks bemoeienis te hebben met het sportleven. Een opmerking dat voetbalvelden en kantines een groot deel van de week onbenut blijven mag in dit verband als markant voorbeeld dienen. Als excuus zouden de politici kunnen aanvoeren dat zij een veelomvattende taak hebben, die weinig tijd overlaat voor de sport. Raadsleden vernamen op forumavond problemen van clubbestuurders vier uur durende vraag en ant woordspel, onder leiding van Sportstich- tingsvoorzitter P. F. S. Bieg straat en heeft tal van problemen naar voren ge bracht. Aanvankelijk op privé-terrein, zoals ASC'er Staal, die de veldennood van zijn vereniging aanroerde: ,,Wij wil len een grotere speelaccommodatie. We hebben een veld aan de Kempenaar- straat, we hebben Pomona en tijdelijk de Ltidse Bout. Wij hebben geprobeerd i veld te krijgen bij Endegeest. Dat werd afgeketst, omdat gevaar bestond de therapie waar ik het overigens beslist niet mee eens ben. Kijk maar naar VVSB. Wij willen een oplos sing zo dicht mogelijk bij het huidige veld". ASC is, aldus de heer Kwik (PvdA) niet de enige club in Leiden, die problemen heeft. Die gelden ook voor Lugdunum, LFC Sn DOCOS. B.P.-lid Nijsen: „De komende vier jaar zal het'nog moeilijker worden. Er moe ten minstens 20 velden bijkomen. Maar wat blijft er aan terrein over?" Herman Amptmeijer wilde wat ruimer denken en merkte op: „Je moet Leiden groter zien en in de randgemeenten naar een oplossing zoeken. We moeten naar buiten". Omdat in het gezelschap sport bestuurders in de Stadsgehoorzaal de voetballeiders domineerden leek vooral" deze tak van sport de belangstelling te krijgen. Gelukkig werd echter op vrij brede basis gediscussieerd, zodat deze forumavond niet een eenzijdig karakter kreeg. Algemene toer UVS-penningmeester Ouwerkerk gooide het gesprek op de algemene toer door te vragen of er voor sport voldoende wordt gedaan. Van Aken (PvdA): „U zult van ons niet horen dat er teveel is, maar de raad heeft behoefte aan een totaal in zicht, Dat ontbreekt. U heeft bijvoor baat begrip. De voetbalconfraters, de korfballers en de anderen zouden de koppen bij elkaar moeten steken en een prioriteitenschema aan het gemeente bestuur voorleggen. De sportstichting kan dan eigenlijk de enige mentor zijn". Formleider Biegstraaten. die van de zijde van de politici kritiek kreeg te in casseren (complimenten van de zijde van de sportleiders brachten de balans weer in evenwicht) die zich niet in de discussie kon mengen wilde wel een vraag kwijt: „Er wordt zeer weinig in de raad gesproken over sport. Waar om?" Ampmeijer: „Als er dertig se conden over sport is gesproken word je al weer weggetimmerd". Zwembaden Versnel (DS 70), die zich een der wei nige insiders in de sportwereld toonde: „Sport mag niet het kind van de reke ning worden. Zij moet weten'waar zij aan toe is. Ook bij andere sporten zijn problemen. Er zou een nieuw zwembad moeten komen. Bij de Vliet gaat per be zoeker dertig cent bij. Bij de Zijl 1,40. Dan vraag je je toch af of zo'n bad open zou moeten blijven„Ja", antwoordde nadrukkelijk Herman Amptmeijer. die de geringe belangstelling van de ge meenteraad voor de sport weet aan het feit „dat 3/4 van de stemmers die par tijen kiezen, die zich niet inspannen voor de sport". Hij is er een voorstan der van dat er meerdere baden moeten zijn: „Aangetoond is dat 80 pet. van de bezoekers van Poelmeer in de directe omgeving van dit bad woont". Gesug gereerd werd de Vliet te overkappen. Versnel daarover: „In 1967 bestond het plan tot overkappen. Dat zou toen 2.6 miljoen gekost hebben. Het zou in bal- lonvorm moeten gebeuren, maar omdat het bad een recreatie functie heeft zou de overkapping 's zomers weer verwij derd moeten worden". Volleybalbestuur der Winkel roerde het onderwerp Groe- noordhal aan: „Dat is toch een debacle. Er wordt met grote tekorten gewerkt. Er moeten grote evenemeflten worden gehouden. Geef ons maar een Vijfmei- hal. Van de tekorten over drie jaar in de Groenoordhal zou je drie Vijfmeihal- len kunnen bouwen". Felle discussies Oplossingen kwamen niet uit de bus. Dat was ook niet te verwachten. Deze forumavond was louter bedoeld om po litici en clubbestuurders met elkaar in contact te brengen. Elkanders moeilijk heden te bekijken. En die bleken legio: Scylla, dat op drie fronten tegelijk ak- tief is en als topsportvereniging einde lijk wel eens een eigen onderkomen wil hebben. Daar waren de dames van De Vliet, die de toekomst somber inzien, daar de Trekvliet binnen afzienbare tijd kan worden gedempt. De Leidse Rij en Jachtclub, die moet uitwijken naar Was senaar. Roodenburgbestuurder v. d. Drift, die enige malen voor hilariteit zorgde door onverbloemd zijn mening te zeggen: „Bij ons op Leiden-Noord kunt u ook niet terecht. Wij hebben nauwe lijks gras". Dan was er Philidor, dat als schaakvereniging graag erkend zou worden door de Sportstichting, nadat vorig jaar reeds door de NSF, schaken als een volwaardige sport geaccepteerd is. Op deze eerste forumavond in Lei den 2Tjn beide standpunten belicht. Soms fel, maar juist op zulke momenten ble ken spijkers met koppen te slaan. Door drank verkeerszuil omvergereden DEN HAAG/ALPHEN „Het is raak geweest", zo constateerde de Officier van justitie bij de Haagse politierech ter en dat viel niet te ontkennen. De 68-jarige verdachte, afkomstig uit Oegst- geest, reed in Alphen aan den Rijn een verkeerszuil omver. De oorzaak, al tham, dat moest worden aangenomen: de drank. De politie had geconstateerd, dat ver dachte veel praatte, aar meest onzin en dat gaf genoeg te denken. ,.U was goed onder de invloed", stelde de Officier van justitie vast en ver dachte veel praatte, maar meest onzin en niet zo gauw in de gaten gehad, dat een andere auto stopte, zodat ook daar mee een aanrijding ontstond. Er bleek een alcoholpromilage van 1,9 in het bloed van verdachte te zijn. „Een onaangename situatie voor iemand op uw leeft^d en met een nog blanco strafblad", stelde de Officier van justi tie vast, die om dat alles verdachte thans de gevangenis nog wilde bespa ren. De eis luidde een geldboete van 500,-, ontzegging van de rijbevoegd heid gedurende één jaar en twee we ken gevangenisstraf, doch deze voor waardelijk. De rechter veroordeelde overeenkomstig die eis en kon niet accoord gaan met het verzoek van de verdediger, om een deel van de ont zegging der rijbevoegdheid voorwaar delijk op te leggen. „Het vonnis is zo al mild genoeg", gaf de rechter te kennen. Leidse bioscopen STUDIO Met Pasolini's afkeer van de massacultuur nemen ook de voor deze cineast typerende ex treme schokkende elementen in zijn films toe. In „Zwijnestal" (Poreile) symboliseert hij zijn afwijzende hoif- ding tegenover de maatschappij door wellicht het schokkendste wat een bioscoopbezoekers kan aanschouwen: kannibalisme. De moraal van „Zwij nestal": ongehoorzaamheid aan de maatschappij betekent: door diezelfde maatschappij verslonden te worden. De film toont afwisselend twee epi sodes. die in elkaar zijn geïntegreerd. In de eerste episode, welke zich af speelt in een woestijn, ligt de eigen lijke boodschap verankerd. In het atemporale verhaal van de woestijn wordt de geschiedenis verteld van een volstrekt ongehoorzame jongen (thans iemand die de maatschappij in zijn geheel afwijst). In gruwelijke beelden toont Pasolini de jongen (Pierre Clémenti) zwervend door de woestijn, waar hij een soldaat doodt en de verleiding niet kan weerstaan het lijk te verorberen en het hoofd in een krater te werpen. Het andere verhaal, dat zich afspeelt in een weelderig landhuis ir. West-Duits- land. vertelt over een jongen, die noch gehoorzaam noch ongehoorzaam is. Daardoor is hij mysterieus, ongrijp baar. onvriendelijk. Beide jongens worden veroordeeld door de maat schappij, en er o.a. door verslonden. De twee verhalen staan tot elkaar in de relatie van volheid tot leegte. Het ene deel is volkomen stom. in het andere wordt gesproken. Vandaar wellicht dat Franco Citti, Pasolini's troetelkind (o.a. hoofdrollen in „Epi- do Re" en „Teorema"), dit keer een bijrol kreeg toebedeeld. De regisseur heeft wat de „woestijn-hoofdrol" be treft de voorkeur gegeven aan Pierre Clémenti, die alleen al door ijzer- sterke mimiek (apatische blik) er blijk van geeft hiervoor de ideale acteur te zijn. De Duitse jongeman wordt gespeeld door Jean Pierre Leaud. eveneens indrukwekkend, maar minder overtuigend. Oogstre lend camera-werk en de mysterieuze geluidsbehandeling dragen er voorts nog toe bij, dat „Zwijnestal" beslist geen teruggang betekent in Pasolini's evolutie, hoewel de film het qua sfeertekening niet haalt bij b.v. „Epi- do Re". Daarvoor is het gegeven een tikje te obscuur en het montagewerk te ingewikkeld. (18 jaar). Prolongaties LID O - De ronduit geweldige ver- filming van Arthur Hailey's bestseller „Airport" draait nog een weekje in Leiden. Sterren in dit film spektakel zijn o.a. Dean Martin en Burt Lancaster. (14). In Luxor voor de tweede week „My Fair Lady" (a.l.) met Audrey Hepburn (warm aanbevolen) en tenslotte in Camera de reprsie „De Verdoemden" van Luchimo Visconti met o.a. Dirk Bo- garde, eveneens aanbevelenswaardig. (18). Bod Carol Ted Alice TRIANON Blanke dubbelspion Robert Culp is met Natalie Wood de hoofdrolspeler in deze film, waar in sexuele vrijheid voorop staat. Dit streven wordt door een kwartet jonge mensen in praktjjk gebracht, aanvan kelijk schoorvoetend. Jalouzie en principes staan sexuele openstelling jegens anderen in de weg. Het doet allemaal wat ironisch aan. Spot omtrent taboes en gehei men. Het bekennen van intimiteiten, gevoelens voor en met vreemde min naars leidt tot de meest komische situaties. Er komt zelfs nog een psychiater aan te pas. die wordt af geschilderd als een puur zakelijk in dividu. Een van de vier is namelijk i Pasolini's Zwijnestal(Poreile) de sex beu, voelt niet meer voor ge slachtsgemeenschap en verwondert zich over de wonderlijke wijze waarop haar vriendin, die zij later aan haar eigen man „uitleent" met veel spon- taniteit en verrukking hoort spreken over een of ander avontuurtje. Later laat zij zich ook meeslepen, al de gereserveerdheid van zich afwerpend. Sexprogramma REX „How to undress in public"/ „Some like it Cool" In deze twee films stellen regisseur Michael Winner en Compton Bennett de Engelse zeden aan de kaak. „Some like it cool", de verfilming van de belevenissen van twee moderne jonge mensen op de huwelijksreis en de strijd tegen de ouderwetse opvattin gen van hun ouders. „How to undress in public" laat Enge land zien als het land van de tegen stellingen van bolhoed, preutsheid en correctheid, maar tevens van sex, mini. mono en andere uitingen van mode. De regisseurs hebben inder daad een dubbelsupersex programma weten op te bouwen, maar of hen dit het verwachte succes zal brengen valt zeer te betwijfelen. Reeds na een kwartier ziet men tussen de bomen het bos niet meer en hoewel Compton Bennett nog getracht heeft het pre dikaat opvoedkundig op zijn film te drukken, vervalt ook hij constant in herhalingen. (18 jaar). LEIDEN Nu de winter eindelijk ge weken is en vele volgelparen zich ver heugen een meer of minder talrijk aantal jonge volgeltjes of eendjes wordt de Vogelwacht Rijnland overstelpt met telefoontjes, waarin aandoenlijke ver halen gedaan worden over door hun ouders in de steek gelaten eendjes, en door talrijke kindei gpoepjes, jonge vogels jmen brengen, die „tillen n zijn". Contact politici-burgerij VELE LEIDSE gemeenteraadsleden weten onvoldoende wat er onder de sportverenigingen in Leiden leeft. IVaf de moeilijkheden, wat de pro blemen zijn, waarmee de besturen van de sportverenigingen dagelijks worstelen. Dat is gisteravond zon der meer duidelijk geworden tijdens de discussie tussen Leidse politioi en de besturen van sportverenigingen, die op initiatief van de Sportstich ting in de Stadsgehoorzaal werd ge houden. De directe oorzaak is gelegen in het feit, dat er wederzijds te weinig con tacten bestaan. De sportverenigingen weten de weg naar hun vertegen woordigers in de Leidse raad nau welijks te vinden en anderzijds ko men vele raadsleden nooit bij de sportverenigingen. Dat is van beide kanten een verzuim, dat men gister avond vgn de zijde van de politici te makkelijk afdeed met de opmer king „dut men met overal zijn tijd aan kan geven". Wij zijn van mening dat raadsleden en adspirant-raads- leden beter over Leidse problemen kunnen praten en beslissen als zij geregeld in contact komen met de burgers, dus ook met de sportbestu- ren, die moeilijkheden hebben en met problemen zitten, WE VINDEN het een zeer goed ini tiatie/ van de Sportstichting, dat zij begonnen is de contacten tussen po litici en sportbestuurders te leggen. Zijn er eenmaal goede contacten, dan komt de openheid van het stad huis, waarop men van de zijde van sportverenigingen gisteravond .zo aandrong, waarschijnlijk ook meer van de grond. STOMPWIJK De Stompw(jkse gym nastiekvereniging „Gyversto" organi seert op zaterdag 13 juni a.s een voet balwedstrijd tegen de kernleden van de Nederlandse schaatsploeg. Dit voor de streek uniek evenement zal worden voorafgegaan door een grootse optocht door de buurtschap, waarna er een huldiging plaats heeft op het sport complex aan de Dr. van Noortstraat. Om 5 uur des middags zal een versterkt elftal ,van „Gyversto" aantreden tegen o.m. de volgende kernleden: Ard Schenk, Jan Bazen. Peter Nottet, Kees Verkerk. Jappie van Dijk, Eddie Verheyen, Jorrit Jorritsma, en trainer Leen Pfrommer. Waarschijnlijk zal ook Fred Anton Maier meespelen. Minesota organiseert internationaal toernooi LEIDEN Zaterdag en zondag orga niseert Minesota Ned. N.V. een inter nationaal voetbal- en tafeltennistoer nooi, waaraan het personeel van dochter maatschappijen uit Frankrijk, Duitsland en België meedoen. De buitenlandse deelnemers logeren ln Nieuw Minerva en nemen vrijdagavond ook deel aan het jaarfeest van Mine sota in Holiday Inn. Het voetbaltoernooi heeft plaats op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade en begint zaterdagmor gen om 11 uur, terwijl het tafeltennis toernooi zondagmorgen plaats heeft in het gebouw van de 3M aan de Roose velt straat; aanvang 10 uur. 's Avonds vindt de prijsuitreiking plaats in „Het Blesse Paard". De eventuele baten uit deze wedstrijd Gyversto ver wacht, een groot aantal toeschouwers worden bestemd om de kas van de or ganiserende vereniging weer enigszins te vullen. Reis Peter v. Delden naar India op t.v. VOORSCHOTEN De reis naar India, welke de scholier Peter van Delden uit Voorschoten in de Kerstvakantie heeft gemaakt door het «innen van een op stelwedstrijd over India, komt voor de Nederlandse televisie. Tijdens de reis was een opname-ploeg aanwezig en heeft de aardigste momen ten vereeuwigd. Op zondag 24 mei om 19 uur op Nederland II en zondag 31 mei op Nederland I tussen 16 en 17 uur zal een film over deze reis1 vertoond j worden. LEIDEN Aan de Leidse Universi- 1 teit is de heer S. O. Warnaar, weten schappelijk medewerker eerste klasse bij het Laboratorium voor Fysiologische Scheikunde, tot doctorin de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The trans cription of the DNA of Bacteriophage X174". De promotor was prof. dr. H. S. Jansz te Utrecht. Schoorsteenvegers rekenden te veel LEIDEN Twee schoorsteenvegers uit Leiden, vennoten, hadden zich voor de Haagse economische politierechter te verantwoorden terzake o\ertreding van de prüsvoorschriften. Verdachten had den voor vegen van een schoorsteen 8,- 10.- berekend, terwijl 7.55 is toegestaan. „Daar kunnen we het niet voor doen," gaven verdachten te kennen. „Dan moet u ontheffing vragen aan de minister." adviseerde de rechter. „Wie het onder zoek heeft verricht, moet eens een jaartje meelopen in de schoorsteenvege- rij," aldus de kritiek van verdachten. Geen enkele schoorsteen is gelijk. „Het beroep van schoorsteenveger is onbe schermd en het publiek is overgeleverd aan beunhazen, waarvan ons bonafide bedrijf de dupe wordt," aldus verdachten. De officier wilde er rekening mee hou den, dat de schoorsteenvegers het mo menteel moeilijk hebben en daarom vol staan met 150.- boete, waartoe de rechter ook veroordeelde. Jonge eendjes en vooral jonge vogeltjes voeren vereist enorm veel werk en tijd, want dat dient in de regel, afhankelijk van de soort, om de paar uur te geschie den en de kans om ze in leven te houden wordt daardoor buiten de natuur zeer klein. Bovendien is het „verlaten" door de ouders een vorm van opvoeding der jonge dieren tot een in de natuur maar al te noodzakelijkelijke vorm van zelf standigheid. Vogelouder8 laten hun jon gen echter beslist niet in de steek, hoog- tenss schijnbaar overdag. Door de jon ge dieren dan te vangen en te gaan „ver zorgen" of ze naar de Vogelwacht te brengen bewijst men hen de slechtst denkbare dienst, hoe goed bedoeld deze reactie ook mag zijn. Daarom verzoekt de Vogelwacht Rijn land met klem geen jonge vogels te vangen en mee te nemen of naar de Vogelwacht te brengen maar ze rustig in hun natuurlijk milieu te laten, waar ze op voor menser. vaak onbegrijpelijke, maar biologisch juiste wijze door hun ouders, in de regel tegen de avond, op gevangen en verzameld worden. Dit geldt natuurlijk niet voor gewonde vogels of vogels, die op de een of an dere wijze door katten of anderszins in gevaar verkeren. De algemene regel is echter: Laat de vogels in hun eigen milieu, want dat is door mensen moeilijk, om niet te zeggen onmogelijk te vervangen. In kader ran lustrum universiteit Bloemschikken voor Leidenaren ten bate van bejaarden LEIDEN In liet kader van liet ko mende lustrum van de Leidse Universi teit organiseert de Commissie Stad en Universiteit twee bloemschikavonden in samenwerking met de Bloeniistvereni- glng Leiden en Omstreken en De Kon. Vereniging voor Tuinbouw en Plant- Op 23 en 24 juni vanaf 8 uur 's avonds in het Waaggebouw op de Aalmarkt kunnen bloemliefhebbers, d.w.z. óók he ren, onder deskundige leiding hun hart ophalen. Allereerst zullen binders van de Bloemistenvereniging een demonstra tie in het bloemschikken geven, gevolgd door een korte film over natuurbescher ming in Nederland. Daarna kunnen de deelnemers naar eigen fantasie en. zo nodig, met assistentie van de binders en leden van de Koninklijke Vereniging een bloemstukje vervaardigen. Een kop je koffie en kleine verrassingen zullen niet ontbreken. De door de binders ge maakte bloemstukken worden als prijs beschikbaar gesteld. De op beide avonden vervaardigde bloemstukjes zullen aan bejaarden- en verzorgingshuizen in Leiden gegeven worden. Medewerking aan de bloem schikavonden verlenen: de heer Wetze- laar, secretaris van de Koninklijke Ver eniging voor Tuinbouw en Plantenkunde, de heer Van der Voort, secretaris van de Bloemistvereniging Leiden en Omstre ken, mevrouw v. Wieringen (Voorhout), W. Siemering (Noordwijk-Binnen), P Zuyderdam (Leiderdorp), Ch. van der Voort (Leiden), A. Rasser (Leiderdorp), H. Erades jr. (Leiden), P. Duivenvoor de Noord wijkerhout). Degenen die willen meedoen aan de avonden moeten zich voor 20 juni aan melden bij de Commissie Stad en Uni versiteit, Witte Singel 16a, Leiden. Advertentie Snoezige kleuterpakjes van soepel e licht dragend, gemakkelijk zelf te wa sen ASTRALON. U kunt kiezen uit tal van grappige modelletjes en fantastisch leuke kleuren. Nü als zeer speciale zomeraanbieding voor de HALVE PRIJS HORLOGES! 1 JAAR VOLLEDIGE •GARANTIE JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Pseudo-verkiezingen in Voorschoten VOORSCHOTEN - De gemeente Voor schoten heeft het voornemen om op de dag van de verkiezingen voor de gemeen teraad op 3 juni a.s. van 14.00 uur tot 19.00 uur ook een pseudo-verkiezing te laten 'pin tsvinden. waarvoor alle in de Gemeente Voorschoten wonende 18 tot 21 jarigen een oproep ziillen ontvangen. Men vertrouwt dat de Voorschotense jongeren gehoor zullen geven aan de op roep om deel te nemen aan deze speciale verkiezing. Advertentie) showroom: nieuwe rijn 87, telefoon 23748 (3 lijnen) ROTTERDAM a IJSSELM0N0E HOOGVLIET •SCHIEDAM VLAAR0INGEN 00R0RECHT LEIOEN ZEIST ARNHEM VLISSINGEN ZAANDAM MAASTRICHT Stand van dierenasyl op de Leidse markt LEIDEN Op de zaterdngmarkt wordt door het Leids Dierenasyl in samenwer king niet Experimenteel Kerkewerk aandacht gevraagd voor een juiste ver zorging van het dier, met name van honden <-n katten. Nog steeds is onvoldoende bekend dat het Leids Dierenasyl aan de Besjeslaan niet alleen onderdak biedt aan zwerf dieren waardoor o.a. beamettlngs- vaar ook voor mensen wordt voorko men. maar dat vankantiegangers des gewenst voor hun huisdier in het asyl een pension kunnen vinden. Op de mark vordt a.s. zaterdag over het werk van het Leids Dierenasyl en over de mogelijkheid deze instelling financieel te steunen zowel schriftelijke als mon delinge informatie gegeven. Ziekendag in St. Bavo NOORD WIJKERHOUT Donderdag, 28 mei komen uit geheel Noordwjjkcr- hout de zieken naar de aula van de St.- Bavostichtiiig om daar een kerkelijk feest onilijsd door een passende ont- spnnning te vieren. Als behulzame automobilisten hen naar de feestelijk versierde zaal hebben ge bracht zal om 9' ->n nlechtige concelebratie w aan de feestelijk bijt wordt aang Om 12.00 uur is ning van alle ziek- priesters en om 13.00 serie kleurendia's over missie en ontwik kelingswerk vertoond. Om 14.00 uur treden een aantal artiesten geheel be langeloos voor de zieken op. Het diner wordt de aanwezigen on\ 16.15 uur ge serveerd waarna om 17.15 uur de dag wordt afgesloten met een grootse Maria - hulde. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 22 MEI Huize „De Weipoort". Vrouwenweg 1: samenkomst oudercomité van de Stich ting Gemiva, 15.00 uur. Ars Aemula: opening tentoonstelling, 20.15 uur. Stadhuis: Gewestraad, aanvang 20 uur. Rapenburg 31: officiële opening kan toor Leidse studentenhuisvesting, 15 u. Gemeentecentrum. HjtwegVVD- raadsleden brengen verslag uit over af gelopen raadsperiode aan leden, aanv. 20.00 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5