WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Twee woningen aan Lange Mare gekraakt door jonge gezinnen BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 22 MEI 1970 .LiDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Gisteravond zijn aan de Lange Mare, met medewerking van het Comité Woningnood, twee panden „bezet". In het boven- woninkje 49a trok de 17-jarige heer Eradus en zijn even oude vrouw, die een baby verwacht. Het tweede pand, nr. 47, dat sinds 1967 leeg stond en dat toebehoort aan de stichting, die ook het Antoniusclubhuis exploiteert, werd betrokken door de 23-jarige heer J. E. W. Privé en zijn vrouw en de in maart j.l. geboren baby. Dit pand is niet aangesloten op het gas-, elektriciteits- en waterleidingnet. De bovenwoning vormt een onderdeel van een winkelpand, waarvan de huur juist met ingang van 1 mei j.l. door de firma Zwart werd opgezegd aan de ver tegenwoordiger van de eigenaar, de firma Du Prie. Het gezin Privé woonde tot nu toe met nog twee andere gezinnen in het huis Sumatrastraat 161. Dit was een nogal onhoudbare toestand, waarvoor ook de gemeente nog geen oplossing had kun nen vinden. Bij het recente bezoek van minister Schut aan Leiden heeft het gemeentebestuur juist dit geval van drie gezinnen in één woning dus als voorbeeld genoemd van de onhoudbare Leidse woonsituatie. Raadslid stelt vragen over leeg staande panden LEIDEN Het PvdA-raadslld mevr. C. A. Kerling-Simons heeft het college van b. en w. gevraagd of het, ondanks de slechte resultaten van vorderingsproce dures in het verleden toch stappen wil ondernemen om, door dreiging met vor dering, eigenaars van langer dan een half jaar leegstaande woningen te dwin gen tot het doen bewonen van deze pan- Mevr. Kerling heeft het college voorts gevraagd: wil het college, met het oog op de grote woningnood in Leiden in het vervolg bijzonder voorzichtig zijn met het verlenen van toestemming om een pand aan de woonbestemming te ont trekken? Dit omdat wettelijke maatre gelen tegen eigenaren die bedrijfspanden- woonruimten leeg laten staan op grond van de Woonruimtewet niet genomen kunnen worden; wil het college vooriich- 1 ting geven over de door minister Scjiut aangekondigde 20% verhoging van sub sidie voor woningverbetering voor zover deze verbetering in de winter wordt uit gevoerd Leidse Kabouters verkopen Biologisch Dynamisch Voedsel LEIDEN Op 26 mei wordt er 's avonds om 20.00 uur in het „Kabouterstadhuis" (p/a Kreatief Sentrum) op Breestraat j 66 een informatieavond gegeven over j Biologisch Dynamisch Voedsel en de ver koop hiervan door de Leidse Kabouters. Sprekers zullen zijn: mej. Schilthuis j (kwekerij Proserpina). R. L. Ten Sithoff (landbouwconsulent BDV), Ir. P. Tiede- man (staatsbosbeheer). Drs. Amons (milieuverontreiniging) en de heer Wijg- mans (distributie BDV). LEIDEN De Leidenaar F. van Beukering is geslaagd voor het examen opzichter BNA (Bond Nederlandse Ar chitecten). Wolkaarder C. Houweling kreeg zilver LEIDEN In de kantoorhal van de Leidse Deken)abriek Van Wijk aan de Kanaalweg is vanmiddag de zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-N as say. uitgereikt aan de heer C. Houweling, wonende aan de Hof- laan 18.3. De heer Houweling trad op 17 mei 1920 in dienst bij de Leidse Dekenfabriek Van Wijk. Hij is daar werkzaam als wolkaarder, voorman molenboener. De heer Houweling wordt gekenschetst als een uitstekend werknemer; hij is een goed vakman en een voor beeldig werker. De samenwerking met collega's en chefs is bijzonder De heer Houweling is bijna 50 jaar bij het Leger des Heils als heilsoldaat (muzikant); vroeger was hij zeer aktief als werker voor de jeugd. Aan de Lange Mare hebben de families Erades en Privé woningen gekraakt. Ze wonen nu niet gerie felijk, maar zij gaan nit van het standpunt: Beter een slecht huls dan geen huis. Politiek forum in Oegstgeest OEGSTGEEST In verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen in Oegstgeest wordt er een forum georga niseerd door de Aktualiteitensociëteit, een team bestaande uit jongeren uit de verscliillende kerken in Oegstgeest, op vrijdag 29 mei a.s. om 20.00 uur in het gemeentecentrum aan de. Lijtweg te Oegstgeest. De discussie zal geleid worden Goor dr. J. van der Grient. Forumleden zijn: de heer J. Olivier (D'66); mevr. M. E. Gou verneur-Van Deene (KVP); mevr. M. Beckers-De Bruijn (PPR); de heer M. Weima en drs. W. G. Aldershoff (Prot. Christ. Groep); drs. J. W. de Graaf (P vdA) de heer J. C. Gmelich Meljling (WD). LEIDEN Geboren: Diederik F. zn. van M. L. W. van Laar en Y. T. D. Baggerman; Petrik zn. van D. F. van der Blom en T. M. Kroeze: Kitty P. dr. van J. Wassenaar en P. Bernard; Mar cel zn. van G. J. van der Meer en Y. Elshout; Ivan L. zn. van A. J. Duijn- dam en G. C. van Kins; Karin dr.. van P. van Berkel en A. C. Abbink; Peter L. A. zn. van P. J. Plesman en B, H. Obst; Mariska H. J. dr. van A. H. J. van der Meer en A. A. van der Meer; Remeo R. zn. van A. P. Meijer en C. H. M. Ransdorp; Paola dr. van L. Sacchet- to en G. C. van Cuylenborg: Jacoba dr. van A. van DuÜjn en J. Lock; Mardalena C. M. dr. van W. P. A. Hoogenboom en M. J. T. Bakker. Getrouwd: R. Ooms en C. M. Balcels. Overleden: M. van den Nieuwenijijk (echtgen. van A. J. Draaijer); J. C. M. LEIDEN Morgenavond speelt zich voor dc tweede maal een Zes- kampspectakel af in de Leidse Groenoordhal. De stellages waren vanmorgen al gedeeltelijk opge bouwd. Niet alle stellages, trant Pronk (man); J. van Leeuwen (man); C. van Ooijen (echtgen. van F. Haas); J. Taverne (wed. van J. C. Bakker; P. R. Meissner iman); G. Schiebroek (man); C. J. Westgeest (Echtgen. van C. van Dam). LEIDEN Geboren: Ronald Anton Alexander z.v. J. M. v. Wijk en E. A. v. Espen; Emke Sa Hong cl.v. W. H. J. B. Wang en H. v. Gellecum; Jacqueline Trijntje Emmarentia d.v. H. J. v. Ber- kum en M. A. M. G. Rijsdijk; Cornelia Maria d.v. W. C. C. Rijsbergen en A. M. v. d. Meij; Adrianus Jacobus Maria d.v. A. C. Castelein en J. C. Q. v. d. Kerkhof; Martin z.v. G. Meijvogel en G. Kage- naar; Alette d.v. F. Zeijlstra en H. H. de Wilde;Hedwig Margaretha d.v. N. L. Rot en G. H. Rozier; Mark Frederik Cornelis z.v. F. C. A. Berg en P. H. Jansen; Bernard Wijnand Johan z.v. B. W. Jansen en N. A. Friedel; Anna Ca- - Helena d.v. H. J. v. Riel en H. W. Groeneweg; Eddie z.v. A. J. Knob- j bout en W. E. J. Heinsius; Carolina Ma- rla Margaretha d.v. B. A. v. Dorp en A. j J. M. de Jongh; Agnes Jeanine Marie cl.v. G. M. H. Rident en M. H. A. M. M. Marlier; Marcel Louis z.v. L. L. Zand- j vliet en J. E. Westgeest; Rudolph Wil- j helm z.v. E. P. del Prado en W. M. Kooreman; Marieke Apolonia Johanna d.v. M. A. v. d. Vlugt en H. G. Witte; I Sonja Elisabeth d.v. A. R. Versaevel er E. H. M. Wolvers; Barbara d.v. S. Bou- man en M. Mauve; Jan Paul z.v. H. E. Bijleveld en J. RavensbergenLeonar- dus Adrianus Maria z.v. H. J. P. Koele- i wijn en W. J. G. v. Marwijk; Alexander Theodorus z.v. T. G. Burgerhout F. M. Honsbeek; Gerardus Johannes Pe- i trus z.v. N. T. P. Wijfje en M. E. vj I Steenbergen; Robert Jozef z.v. J. vi i Zanten en A. A. de Jeu; Mirjam Geral- i dine d.v. G. G. F. Heemskerk en M. J. P. A. Imanse; Johannes Willem I H. Poortman en M. J. Hagedoom; Pa- trick Johannes Maria z.v. A. J. Goddijn en A. J. Wolvers; Cornelis z.v. J. van Aalst en W. Zegwaard; Cornelis z.v. C. Xieuwenburg en A. M. v. d. Werf; Mat- j tanja Esther Rosalie d.v. A. J. M. Vink en E. Hagen. Getrouwd: F. J. A. Koet en M. v. Oos ten; C. J. Hagoort en J. A. M. Bisschop; I.-W. de Vries en C. H. H. Marks. )verleden: C. W. Serlie, e.v. D. Selier 4j.; G. Kloppenburg 74 j., z.; M. E. itter 72 j. w.v. J. C. Jongbloed; J. L. runé 68 j.. m.; G. B. J. Buur 15 j-, z.; v. d. Plas 72 j., m C. A. v. Bohe- ien 76 j., m.; F. J. Grootendorst 57 j., P. M. Cardol l'/Tm., z.; M. Nonnen .j., w.v. M. J. J. Hoekjan; J. Oversier j.. m.; T. v. Weeren 56 j., e.v. A. Lens. •EGSTGEEST Geboren: Ronald H. ohannes, zoon van H. M. Lubbe en C M. van Paassen; Elisabeth Corne lia Berdina, dochter van C. van der Putten en E. C. Hiep; Herbert Jan Mein- dert, zoon van K. Anholts en A. de •Vries; Judith Andrea, dochter van J. van Kuilenburg en S. van de Wetering; Lisette, dochter van P. E. Dennert en R. I. K. Chitanie; Gijsbart Fredrik, z.v. G. P. Pellinkhof en C. J. v. Ooststroom. Ondertrouwd: P. P. van den Broek en J. E. van de Gevel; P. M. van Gelein Vi- tringa en G. C. Boudewijnse. Spaargelden bij Leidse bank stijgen gestaag LEIDEN In de maand april 1970 werd er h|j de Leidse Spaarbank inge legd f 7.4.26.951,57 en 7.226.054,76 te rugbetaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 516 en het aantal afbetaalde boekjes 474. Op 4148 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd 184.591.- bijge schreven. Er werden 1284 spaarbusjes I ter lediging aangeboden met een geza- menlijkc inhoud van f 57.553,43. Het I tegoed der 67.733 inleggers bedroeg aan het einde van de maand 103.936.469,86. Oegstgeest wil - 3de wethouder I OEGSTGEEST Het college van b. en tv. van Oegstgeest Is van mening, dut wil liet in de komende raadsperiode de houders niet valt te ontkomen. In de raadszitting van donderdag aan staande doet het dan ook de raad het voorstel een verzoek aan GS te richten dat met ingang van 1 september 1970 het aantal wethouders in Oegstegset van twee op drie wordt gebracht. OEGSTGEEST In het kader van de natuurboekenweek wordt donderdag aanstaande in het gemeentecentrum aan de Lijtweg een lezing gegeven door de fotograaf-journalist Jan v. d. Kam over Waddenzee-Europees Natu urreservaa t Toegangskaarten a 1 gulden zijn ver krijgbaar aan de zaal. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Miranda d.v. W. de Jong en A. v. Leeuwen; Dirk Joannes z.v. C. F. Bosman en T. B. v. Egmond; Natas ja Maria d.v. F. Th. Prangers en M. J. E. Hoogervorst: Mar cus Ludovicus Johannes z.v. J. G. P. v. d. Hulst en G. M. Juffermans; Peter Alexander z.v. G. .1. Minnee en J. F. Getrouwd: C. K. Ravensbergen (22) en F. Busaan (22 - Rijnsburg); C. Neute boom (25) Kantebeen P els 23 - 's-Gravenhage Koninklijk zilver voor mej. J. Dee LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft vanmorgen mej. J. Dee de zilveren medaille opgespeld behorende aan de Orde van Oranje Nassau. Het gebeurde in de kof fiekamer van liet L-eids Stadhuis. Op 22 mei 1930 trad mejuffrouw Dee in dienst als jongste bediende bij notaris H. M. Markusse. Bij deze notaris bleef ze werken zo lang hij in functie was. Dat was tot oktober 1941; notaris Markus- se. di eniet voor de bezetter wilde werken, gaf zijn betrekking als no taris op. Na hem werd benoemd notaris Caland; deze notaris werd in 1946 opgevolgd door notaris Doijer. Laatstgenoemde werd in 1960 gedwongen zijn ambt wegens ziekte neer te leggen en werd op gevolgd door notaris Lagerweij, thans nog in functie. LEIDEN Op de Ommedijkse weg is gisteren een 17-jarige Leidse brom fietser over een baksteen gereden en C. J. Stouten (22); A. J. ten val gekomen. Met een gebroken |47) en G. M. Fassotte 48): i linker pols. een hersenschudding aan i 23 - 's-Gravenhage I en U. I het hoofd is zij in het Academisch Zie kenhuis opgenomen. I arme volk van Haïti. Ik voor mij zal balesianen danK6n (mijn mogelijke best doen. LT van het ver- de werkzaamheden op Leidse gevers Zojuist terug uit Haïti bereikt mij het verheugend bericht van het enorme suc ces dat de Vastenaktie in het dekenaat Leiden dit jaar heeft geboekt: 54.000,- bracht U bijeen voor de technische school. „Ecole nationale des Arts et Métiers" van de Salesianen van Don Bosco in de hoofdstad Port au Prince. Voor die sinds 1936 bestaande school moeten hoognodig nieuwe werkplaatsen gebouwd worden; enige werkplaatsen waren halverwege de bouw blijven steken door gebrek aan geld; een gedeelte moest zelfs afgebro ken worden wegens enorme schade, toe gebracht door regen en zon. Nu is bouwen in Haïti niet zo veeleisend als in Nederland; maar enkele muren en een dak is toch geen luxe. Met een voudige middelen kan men daar vele jongens en meisjes al een behoorlijke huisvesting geven. Tot nu toe moesten er elk jaar vele honderden aanvragen van leergierige Haïtiaanse jongens wor den afgewezen, ook al weer wegens ge brek aan middelen. Dank zij de edelmoedige bijdragen van het dekenaat Leiden kunnen er hopelijk volgend jaar al wat meer jongens aan genomen worden. De gedeeltelijke reali satie van de nieuwbouw en de aanschaf van enkele hoogstnoodzakelijke machines moeten deze jongens In staat stellen do economie van hun land te verbeteren en daarmee de ontstellende armoede van Haiti te bestrijden. Ik dank allen die aan het welslagen deze Vastenaktie hebben bijgedragen: de parochies, de scholen, de plaatselijke comité's en in het bijzonder alle indivi duele gevers. Laten we hopen dat de bijzonder ge slaagde aktie en adoptie van dit jaar bijzondere band legt, ook voor de toekomst, tussen dekenaat Leiden en het dere verloop I de hoogte te houden. Helaas kon ik de projektleider, pater J. Mésidor. niet zo gauw bereiken; hij zal U nog wel eens schrijven. U wilt deze zaak dan wel beschouwen als uit gesproken mede namens allen die U daarmee geholpen heeft. PATER Q. MUTH Zondag 24 mei: om 8.45 uur Latijn: om 10.30 uur Nederlands Vakantieweek van onze bejaarden is van 6 tot 13 juni. Adres: „De Waterput" Scheibaan 9, Oisterwijk, tel. 04242-2658. De opbrengst van de Vastenaktie T970 bedroeg dit jaar 2921,14. PAROCHIE ANTONIUS H uwelijksi »i zegeningen: Maandag 25 mei: om 15.15 uur het bruidspaar v. d. Voort-Niesthoven Donderdag 28 mei; om 14.30 uur het bruidspaar Scholten-Pont. Vrijdag 29 mei; om 15.45 uur het bruidspaar v. d. Boom-van Lierop. Maandag 25 mei; om 20.15 uur bijeen komst van de oecumenische gespreks groep in een zaal van de Bevrljdings- Dinsdag 26 mei: om 20.15 uur vergade ring van de parochieraad in het ont moetingscentrum (openbare vergade- Zondag 24 mei: in de dienst van half ring), elf zingt het meisjeskoor. De preek beurt heeft de pastoor, cle weekbeurt I u kapelaan Van Gendt. Maandag 25 mei: om 20.00 uur ouder avond in het parochiehuis vc ders van de jongens en meisjes die in Dekenaat haalde streefbedrag in de Vastenaktie Het dekenaat Leiden heeft liet streef bedrag van 54.000,- voor de vakschool op Haiti toch nog gehaald, bijna het dnbbele van vorig jaar. Er zijn na Pa sen nog vele particuliere giften over gemaakt naar het gironummer 5850 in Zeist en naar 9013 van de Alg. Bank Ned. in Leiden, zodat: de uitslag niet eerder bekend gemaakt kon worden. De eerste aktie van de dekenale werkgroep ontwikkelingssamenwerking mag j dus geslaagd heten. PAROCHIE H. W'ILLIBRORD Petruszaaltje (naast da Petruskerk). Prof. dr. H. A. M. Fiolet zal hier spre ken over zijn stellingen uit zijn boek „De tweede Reformatie". Werkgroep Liturgie Donderdag 28 mei bijeenkomst voor alle leden van parochiële werkgroepen voor liturgie en ook voor hen die zich in de parochie met liturgie bezig hou den, maar waar nog geen parochiële liturgiegroep is gevormd, 's avonds om 8 uur in het Petruszaaltje (naast de Petruskerk). De agenda voor deze bijeenkomst is als 1. Verslag van de kernkommissie voor liturgie. De kernkommissie heeft een enquete sgehouden in alle parochie aangaande de liturgie Ter plaatse. 2. Commentaar aangaande dit verslag. 3. Informatie door de eerw. heer R. Kurvers, specialist voor de Litur; monnee van iedere gelovige raakt, is het voorstelbaar dat u wilt weten hoe over de financiering gesproken (gaat worden. Het is een openbare vergade ring, waar u in de gelegenheid wordt gesteld uw op- en aanmerkingen te ma- Wilt u de discussie volgen en wilt u uw mening aangaande dit onderwerp geven dan wordt u bij deze uitgenodigd aan wezig te zijn bij de vergadering van de dekenale raad op vrijdag 29 mei om 8 uur in het parochiezaaltje van de Leo- narduskerk, Haagweg 14. Dekenüle werkgroep ontwikkelingssa- De dekenale werkgroep heeft zojuist 'n succesvolle aktie achter de rug: Vasten aktie Vakschool Porte of Prince, Haiti. Deze groep.zou zich nu willen richten op de missionarissen van familieleden die hier in ons dekenaat wonen. Hel t niet alleen om paters, broeders of Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden Leiden H. Antonius: Haagse Schouw Hartebrug: Herensingel: H.Leonardus: H. Lodewijk H. Petrus: Studentenparocliie: Lodewijkskerk) Huize „Roomburg": Leiderdorp Meerburg: Menswording: Voorschoten H. Laurentius: Moeder Gods: Oegstgeest H. Willibrordus: Bonaventura: Rijnsburg Tuinbouwschool Wassenaar 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00 H.Leonardus: zaterdagav. 19.00u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: S.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15: zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrns: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur: zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. (Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zoml»g: 9-00, 10.30 12.00 uur; in de I S^~"^r"£5S1 gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- cn Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vr|jdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog. oen psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur: iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, tel. 22917. Bureau R.R. Gezinszorg: Voor het aan een gezinsverzorgster, ge- vragen zinshelper of bejaardenhelpsterT wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. aanmerking komen voor het vormsel, dat op zondag 21 juni wordt bediend. Dinsdag 26 mei: om 20.15 uur vergade ring voor de besturen en leiders en leidsters van parochiële zangkoren in het parochiehuis. Donderdag 28 mei: om 20.30 uur ont moetingsavond voor Oegstgeest-Noord het gemeentecentrum met Eucharis tieviering. Zaterdag 30 mei: van 17-18 uur alge meen spreekuur in de pastorie. DEKENALE JONGERENMIS Secretariaat: T. van Brussel. Zoeter- funkti woudsesingel 86. Leiden, tel. 25791. giegroep. Zaterdag 23 mei organiseert de deke nale jongerenmis Leiden wederom een mis in de kapel van het Bonaventura College, Mariënpoelstraat 4. Deze mis zal, zoals gewoonlijk, door ons eigen koor worden opgeluisterd. De mis zal zonder medewerking van een tekst groep geschieden. We maken u even attent op het adres van het secretariaat (zoals boven vermeld). Nieuwe leden worden verzocht met onderstaand adres zich in verbinding te stellen: Joop van Noort, Haarlemmerstraat 123, Leiden, tel. 22889. Indien mogelijk na 6 uur r7- ij- i i hofland: zondag 11.30 uur. Kerkdiensten Op ZOnd3^ j Moeder God*: zaterdagavond: PAROCHIE MEERBURG Zaterdag 23 mei: om 19.00 uur Jonge renmis; gebeden en gezangen verzorgd onze jongeren AGENDA Pastores beraad Donderdag 28 mei bijeenkomst van alle katholieke en reformatorische ambts- het dekenaat Westland. Hij zal enige j -usters of s informatie verschaffen aangaande het ,iie als leken naar de ontwikke- :n parochiële litur- 1 h„nslanden zijn gegaan. De gToep stelt zich voor op de hoogte te komen aangaande de noden en pro- LEIDEN j blemen die zich voordoen in de gebieden waar deze mensen werken. Zij willen H- Antonius; zaterdagavond 19.00 - ons door publilcatie en anderszins op de zondag 9.30, 11.00, 12.15 uur; 1 j hoogte brengen wat zich in die gebie- week: maandag, dinsdag, woensdag des den afspeelt. j morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag De werkgroep zou daarom graag de 's avonds 19.30 uur. adressen hebben van de families die hier Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 VOORSCHOTEN I H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; j zondag: 8.30, 10.30, 12.00 en 17.00 uur; I in de week: 9.00 eD 19.30 uur; Noord- 5. Discussiemogelijkheid aa besprokene. Waar de liturgie zo'n grote neemt in ons geloofsleven r op een grote belangstelling. plaats DEKENALE RAAD- Vrijdag 29 mei 's avonds om 8 uur open bare vergadering van de dekenale raad Leiden. Het diocesaan bestuurscollege heeft z|jn voorlopige standpunten bekend gemaakt kerkelijke financiering, in ons bisdom. Deze voorlopige standpunten zullen door de dekenale raad besproken dragers 's middags om 8 uur in het den. Aangezien dit onderwerp de porte- het dekenaat a zoon of dochter, een broer of zuster ontwikkelingslanden werkt. Heeft u s een zoon of dochter of een broer of zuster in een of ander ontwikkelings gebied wilt u dan uw adres doorgeven Wulbert Blom, Schoolstraat 2, Lei derdorp, tel. 30838, of bij het dekenaal centrum, Steenschuur 19, tel. 3J.246. Door uw medewerking kan deze actie groot succes worden Geef daarom zo snel mogelijk uw adres door. 9.30 e« 11.00 uur. zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 in de week; 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: S.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 uur. Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, S.45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). R|jnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondagj 7.30 stilte H. Mis; 9,00 gezon- R.K. Ondervereniging „Voor het Zor- omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jae. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlntmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver band. R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3